Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szeret, de mégsem..

Torolt_felhasznalo_350214
Torolt_felhasznalo_350214
Létrehozva: 2006. július 4. 18:09

Sziasztok!

Többen, többféleképpen látjuk a dolgokat. Segítség és vélemény kellene. 

A történet a következő:

Párom csaknem 6 év után egyszer csak sírva-zokogva közölte, hogy szeret, de egy ideje már nem érzi azt a szerelmet, mint korábban. Nem akar szakítani (még), azt mondja megérdemlünk még egy esélyt ennyi együtt töltött idő után, hátha sikerül rendbe hozni  a kapcsolatot.

Teljes szabadságot adtam neki, nem láncsoltam le, s hosszú évek óta teljesen megbízom benne. Talán ezért is ért nagyon váratlanul a dolog, már terveztük a közös jövőt is...

Hagyjam menni? Tartsunk szünetet? Próbáljnuk meg együtt tenni valamit? De mit? Hogyan?

Szerintetek?

  1. 2007. december 28. 19:5515051.

    "Kérdeznék valamit: szerintetek igaz az, hogy a pasik csak az olyan nőket veszik komolyabban, akik húzzák az agyukat? Akik nem mutatják ki, hogy érdeklődnek, hanem hagyják teperni a pasit, esetleg még direktben szívóznak is? "

    Szerintem ez csak részigazság és túlzásba vinni se szabad. Ráadásul ha alapból nem vagy egy tapló kiskirálykisasszony, akkor még görcsös is erőltetni az effajta viselkedést.

    Egy ideig próbáltam én is így viselkedni egy kisebb csalódás után,mivel pont akkor olvastam egy könyvet /Titkos szabályok a címe, ha jól emlékszem/, na majdnem belediliztem a nagy rafkózásba.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_261967 (15039)
    2007-12-28  18:04
  2. 2007. december 28. 19:5015050.

    Fúúú, mi kaptunk egy tök tuti mérleget karácsonyra.  Mutatja  a testvíz és testzsír tartalmat is. Tiszta buli. Mondjuk a vicc az, h szerintem én sokkal "kövérebbnek" tűnök, mint párom. /Egész pontosan Ő tök csini  /Mégis nekem a normál tetejében van a jel, míg páromat túlsúlyosnak mutatja. Vicces  Én álltam rá előbb és kinevetett, h épp csak normál a súlyom és majdnem túlsúlyos, erre ráállt Ő is, és simán túlsúlyosnak mutatta. Nagyon nevettem  

    Mondjuk bennem állítólag tök sok a víz,a normál szint teteje, míg benne meg tök kevés, normál legalja.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_758114 (15037)
    2007-12-28  17:16
  3. 2007. december 28. 19:4415049.

    Én sem vagyok túl jól  Pedig holnapután indulunk Erdélybe, szóval meg kell gyógyulnom gyorsan.

    Jobbulást Neked Szerácska!

    előzmény:
    szerafino (15036)
    2007-12-28  09:28
  4. 2007. december 28. 19:4315048.
    Nekem Pom-pomra hasonlít... De totál  
    előzmény:
    mano_vice (15034)
    2007-12-28  08:15
  5. 2007. december 28. 19:4115047.

    Szia Panni!

    Engem is idegesít, ha valakivel nem lehet nyíltan beszélgetni,mindemellett szerintem 3 hónap nagyon kevés idő.

    Szerintem enny idő alatt nem jó, és nem is reális még igazán a "szeretlek" szó. Talán.

    Szóval én nem látom olyan nagy problémának, h nem mondja még a párod. Szerintem ha ezzel nyaggatod az nem jó. Szerintem én a helyedben figyelnék az egyéb jeleire, viselkedésére, és ha az rendben, akkor nem aggódnék. /ja, és nem mondanám én sem ezentúl, legalábbis jó darabig nem/ Szóval csak emiatt nem kezdenék nagy beszélgetésbe, h nem mondja, h szeret, ha egyébként minden okés.Csak elijeszted/elijesztheted vele....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_286812 (15029)
    2007-12-27  14:30
  6. 2007. december 28. 19:2315046.
    Szibi, Ti merre mentek Erdélyben? Kérünk ám majd képeket!

    Én már egész a Gyimesig voltam, jaj, csodaszép
    előzmény:
    Szibita (15045)
    2007-12-28  19:14
  7. 2007. december 28. 19:1415045.
    Nagyon cuki ez a kis szőrmók  
    előzmény:
    mano_vice (15028)
    2007-12-27  10:54
  8. 2007. december 28. 19:1115044.
    Panni, miért, ezt kitől hallottad? Mindenesetre ha tényleg ezt mondta, az jó jel, és arra utal, hogy tényleg csak zárkózott a drága

    Mesélj magadról valamit addig is Panni! Hol élsz, mit tanulsz? A barátod mivel foglalkozik?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_286812 (15035)
    2007-12-28  09:14
  9. 2007. december 28. 19:0915043.
    Manó, nagyon tetszenek a hasonlatok Heppykére!

    Szera, nahát, majd Téged kérdezlek, amikor a valahai gyerekem számomra érthetetlen képletekben kezd el beszélni!
    Egyébként jobbulást kívánok!

    Ööö, azért állok mérlegre, mert van! Egyébként nem rossz azért, mert amikor nagyon elindulnak a kilók felfelé, akkor megijedek, és kevesebbet eszek Aki nem sportol, annak muszáj kitalálnia valami mást

    Kérünk képeket az ajándékokról! Na, én is teszek fel a bemoldalra nemsokára
    előzmény:
    mano_vice (15034)
    2007-12-28  08:15
  10. 2007. december 28. 19:0515042.
    Bajbi, Manó, Ti jöttök szilveszterre? Olyan jó lenne!!! Chili, párod mit mond? Azt üzenem neki, hogy itt nem kell a fényekkel foglalkoznia, max a villanyt lehet kapcsolgatni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_261967 (15041)
    2007-12-28  18:27
  11. Torolt_felhasznalo_261967
    Torolt_felhasznalo_261967
    2007. december 28. 18:2715041.

    Hát igen, éppen most panaszkodtam manónak, hogy még miért nincsen készen az nlc féle. De most nézem a 2007-est, mindjárt megmondom, igaz volt-e nekem. (...)

    Részletek:

    "Lakásvételt vagy -eladást szerencsésen bonyolítasz, és az új helyen, ahova költözöl, hosszabb időt fogsz eltölteni." - bejött

    "Valaki fülig szerelmes beléd, miközben te azt hiszed, hogy csak barátok vagytok, és addig mafláskodsz, míg elunja a várakozást, és lelép." - bejött

    " Azoknak az embereknek is búcsút inthetsz, akikkel esetleg évek óta kapcsolatban álltál."  - bejött.

    "Munkádban kényszerhelyzetbe kerülsz. Igent kell mondanod egy olyan feladatra, amihez kevesebb kedvet érzel, mert megszűnik a régi. " - nem bejött

    "A házasságokban, a régi együttélésekben anyagi nehézségek adódnak. Ha válófélben vagy, az osztozkodás körüli hercehurcákból lesz eleged. Az év második felében összetalálkozol a karmikus pároddal.  nem bejött.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_758114 (15040)
    2007-12-28  18:06
  12. Torolt_felhasznalo_758114
    Torolt_felhasznalo_758114
    2007. december 28. 18:0615040.
    Én az nlc éves horoszkópját várom, az általában percre pontosan bejön
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_261967 (15039)
    2007-12-28  18:04
  13. Torolt_felhasznalo_261967
    Torolt_felhasznalo_261967
    2007. december 28. 18:0415039.

    Megjöttem.

    Megtörve, de élve. Ja, és nem olvasok Poppert, még mindig!  

    Manó, Hepike elmondhatatlan. Vicces. Szerintem. De bittos jófej élőben... (Vagy ahogy a kistesóm mondta, élőben bittos szebb).  

    Gréti, imádom, hogy mindig megtalálod a lényeget a dolgokban. Meg sem kell szólalni, mert úgyis eltalálod, amit gondolok.

    Szera, gyógyulj meg. Mi lesz így a fergeteges szilveszterrel?

    Jaj, képzeljétek, kaptam állólámpát karira. Pont olyan, amilyet vettem volna. Meg kaptam még képeket tesókáméktól, meg faliórát, meg étkészletet, meg... csomó szépséget. És nagyon jó dolog a családdal lenni. Főleg, hogy már van egy helyem, ahová el tudok bújni, ha azért besokallok.

    És minden tudományos alapdokumentum (azaz a Joy és a Glamour) szerint is májusban jön a nagy szerelem. Hehe. (Bár tavalyelőtt mindenhol szakításról írtak, nem hittem el, aztán...idénre meg mindenki új lakást jósolt, aztán.... hm, lehet, hogy el kellene terveznem a menyasszonyi ruhámat? &nbsp 

    Kérdeznék valamit: szerintetek igaz az, hogy a pasik csak az olyan nőket veszik komolyabban, akik húzzák az agyukat? Akik nem mutatják ki, hogy érdeklődnek, hanem hagyják teperni a pasit, esetleg még direktben szívóznak is?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_758114
    Torolt_felhasznalo_758114
    2007. december 28. 17:1715038.
    Megint kínlódsz? Csipkebogyó-tea, még mindig! Lázad is van?
    előzmény:
    szerafino (15036)
    2007-12-28  09:28
  15. Torolt_felhasznalo_758114
    Torolt_felhasznalo_758114
    2007. december 28. 17:1615037.
    Gréti, mi ez a hülyeség a kilókkal? Minek állsz a mérlegre egyáltalán? Azonnal szállj le róla! (Nekem fogalmam sincs, hány kiló vagyok )

    Nálunk kellemesen teltek az ünnepek, kaptam igazán jó ajándékokat, olyanokat, amiken látszott, hogy gondolkodtak rajta és időt szántak rá. Talán maga ez a tény a legnagyobb ajándék

    Ezen kívül minden este dolgoztunk, vagyis buliban voltunk De azért sorozatban ez fárasztó is tud lenni. Hiszen nem akkor mész haza, amikor akarsz (bár nekem még szabad ), és folyton van benned feszültség, hogy minden rendben megy-e. Például egyik este valami barom poénból széthúzta a fényeket, és amíg az egyik emberünk átverekedte magát a tömegen, egy fél szám erejéig csak az alapfények maradtak a koncerten. Persze ez nem nagy ügy, de amíg nem tudod, miért nem égnek a lámpák, leizzadsz, és sokkal nagyobb baj is lehet. Szóval párom tegnap éjjel mondta, hogy még jó, hogy ma nincs buli, mert kezd fáradni Mondtam neki, hogy azért, mert már vég tragacs

    Manó, eszméletlen ez a kis szerzet! Igazi szeretnivaló kis dög Szokott sípolni, amikor éhes?
    előzmény:
    szerafino (15036)
    2007-12-28  09:28
  16. 2007. december 28. 09:2815036.

    Gréti rajtad simán elfér 2 kg plusz,ne aggódj miatta

    A smúzolni az nem azt jelenti, hogy csókolózni, hanem flörtölgetni, évődni.

    Kíváncsi vagyok Pistis ügyben mit hoz az újév, most mindenesetre elég szarul vagyok,láz, meg torokfájás, fejfájás,brrrrrrrrrr 

    előzmény:
    margarétra (15021)
    2007-12-26  17:27
  17. Torolt_felhasznalo_286812
    Torolt_felhasznalo_286812
    2007. december 28. 09:1415035.
    Hát, mint mondtam, elég nehezen nyit... Komoly témékat kicsikarni elég nehéz belőle... Úgyérzem nehezen bízik meg emberekben, és ezt szereteném áthidalni... Próbálom éreztetni vele, hogy bennem megbízhat...

    Ha felteszem ezeket a kérdéseket, a válasz változó, ahogy a viselkedése is.

    Tegnap mondjuk kellemesen meglepődtem... Állítólagosan, tegnap ráakaszkodott egy csaj, hogy lehetne valami ... Aztán közölte vele, hogy neki komoly barátnője van... Nem tudom, hogy ebből mi mennyire igaz, nem szeretek mástól hallani dolgokat, ennek ellenére ez kellemesen érintett... Ettől függetlenül még nem fogom annyiban hagyni a dolgokat, és beszélek vele.

    Nem fogok eltűnni!
    Ha beszéltünk, feltétlenül elmondom mi volt
    Puszi
    előzmény:
    margarétra (15033)
    2007-12-27  23:21
  18. 2007. december 28. 08:1515034.
      Akkor a madár (nővérem kisfia mondta amikor meglátta, "Anya, mi ez MADÁR?!) és a palotapincsi (nővérem szerint...) közé még a hajbavalót is  berakom  
    előzmény:
    margarétra (15030)
    2007-12-27  19:25
  19. 2007. december 27. 23:2115033.
    Egyéb általános témákkal kapcsolatban mennyire beszédes a barátod? Csak azért kérdem, mert tetszett nekem egyszer egy fiú, na hát belőle elég nehéz volt bármit is kihúzni, nem volt az a beszédes típus. Róla pl el tudom képzelni, hogy éveket kell várnia a barátnőjének arra a bizonyos szóra!

    Szóval 23 éves a fiú, hát az már bizony nem kisgyerek, úgyhogy kell tudnotok komoly dolgokról is beszélgetni. Egyéb komoly témákról mennyire tudtok beszélgetni?

    Az, hogy érzed, mi lesz ennek a végkifejlete, ennyire negatív? Ezek szerint ha felteszed magadnak ezeket a kérdéseket, akkor nem a válasz?

    De igazad van egyébként, inkább most, mint később, derüljön ki mielőbb. Azért ne tűnj el, és írd meg, hogy mi volt!

    Egyébként igazán nincs mit, szívesen máskor is!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_286812 (15032)
    2007-12-27  20:25
  20. Torolt_felhasznalo_286812
    Torolt_felhasznalo_286812
    2007. december 27. 20:2515032.
    Szia Margaréta!
    Feltettem ezeket a kérdéseket magamnak... Valószínűleg mindenképpen megbeszélem ezt vele... Ha aztmondja, hogy ő ezt egyáltalán nem gondolta komolyan -23 éves fejjel-, az is jobb annál, mint hogy elhitessem magammal, hogy szeret, vagy kétségek között folytassam tovább ezt az egészet... Mondjuk, nagyon nehezen nyit...és lehet ez is benne van a dologban...
    De én sem szeretném áltatni magam...ha kiderül akkor inkább most derüljön ki...
    Köszönöm, a tanácsokat...elgondolkoztam rajtuk, és sokmindenben egyet is értek.
    Ezt máshogy nem is nagyon lehet megoldani, mint hogy vele megbeszéljem a dolgokat... érzem mi lesz ennek a végkifejlettje
    De még egyszer köszönöm, hogy segítettél dúlőrejutni
    előzmény:
    margarétra (15031)
    2007-12-27  19:42
  21. 2007. december 27. 19:4215031.
    Szia Panni! A barátod hány éves? Ahogy nézem, Te még most leszel 18, ugye? Ha a barátod is kb. ennyi, az a fiúknál még "nem olyan nagy kor", úgy értve, hogy kevésbé komolyak. De én visszaemlékszem a 18 éves exemre, és legalább annyi, hogy ő nyíltan megmondta mindig, hogy mi a pálya. Ha szeret, akkor azt, ha bizonytalan, akkor meg azt. Szerintem 2 eshetőség van:
    1. - A jobbik: neki ez a dolog nem megy ilyen hamar, mint Neked. Több idő kell neki ahhoz, hogy mélyebbek, komolyabbak legyenek az érzései, és amolyan az érzéseit nem szívesen kimutató/kimondó pasi módjára nem fedi fel e dolgokat előtted, tehát nem mondja, hogy nagyon tetszel neki, de nem akar semmit elsietni kettőtökkel kapcsolatban. Pedig akár az is lehet, hogy így van.
    DE, ha így is van, akkor szerintem lehetne annyira korrekt, hogy valamit mond Neked erről. Tehát ha már harmadszor mondod neki, akkor legalább mondhatna rá valamit, hogy nézd szivi, én még várnék azzal, hogy ezt kimondjam, vagy azt, hogy bocs, de én még nem tartok ott, hogy ezt kimondjam.
    2. - A rosszabbik: Egész egyszerűen azért nem mondja, és azért nem is reagál semmit, mert nem szeret. Jó, hogy van egy csaja, jó, hogy van, aki odavan érte, de ennyi, és nem gondolja komolyan ezt a dolgot Veled.
    Igen, az ajándék önmagában még abszolút nem bizonyíték.

    És hogy miből derülhet ki, hogy az egyik vagy a másik áll-e fenn a Ti esetetekben? Abból, hogy megbeszélitek. Persze nem úgy, hogy letámadod, hogy "Figyi, beszélnünk kell" - mert ettől a pasik falramásznak! Hanem amikor pl. összebújtok, és minden klassz, akkor azt mondod, hogy ez szép és jó, de neked ez az egész csak akkor megy, ha nem komolytalan a dolog, és eltelt már 3 hónap, ez azért elég idő arra, hogy kiderüljön, ez csak egy laza látszatkapcsolat, vagy komolyabb annál. Ha erről ily módon nem tudtok beszélni, akkor már eleve gáz van szerintem

    A másik, hogy ugye nem is abból kell érezni főként, hogy szeret-e, hogy kimondja-e ezt a bűvös szót. Hanem hogy egyébként hogy viselkedik!? Egyébként mit mond, miként mondja, mennyire kedves-aranyos-szeretgetős Veled (mikor, ha nem a kapcsolat elején??), mit érzel a cselekedeteiből, a hangsúlyából, stb. Ha ezeket a kérdéseket őszintén felteszed magadnak, abból sok minden kiderülhet.

    Nem vagyok rá büszke, de amikor én jártam úgy egy fiúval, hogy nem voltam belé szerelmes, kb. 2 hónapig, az hasonló szitu volt, csak én voltam a másik oldalon. Én is megajándékoztam őt, eljártunk hozzánk, bemutattam a szüleimnek, minden hasonló volt, mint egy normális párkapcsolatban. De azokban a helyzetekben, ahol egyébként el szokott hangzani a bűvös szó, nálunk nem hangzott el. Pedig éreztük, hogy ha itt, most nem, akkor mikor? És ez a srác érezte, hogy nálam valami nem stimmt ezzel kapcsolatban. Mondta is, hogy ha jól belegondol, és nem áltatja magát, akkor valahol érzi, hogy én nem vagyok szerelmes belé. Pedig mondom, látszólag szerintem minden O.K. volt. Ha Te így jól belegondolsz Panni, akkor mi a válaszod magadnak, szeret Téged a barátod, annak ellenére, hogy nem mondja ki??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_286812 (15029)
    2007-12-27  14:30
  22. 2007. december 27. 19:2515030.
    Manó, ahogy ránéztem, azt hittem, valami hajbavaló! Szerintem cukorfalat!
    előzmény:
    mano_vice (15028)
    2007-12-27  10:54
  23. Torolt_felhasznalo_286812
    Torolt_felhasznalo_286812
    2007. december 27. 14:3015029.
    Sziasztok! A helyzet az, hogy új vagyok itt, de mégis tanácsot szeretnék tőletek kérni...
    Már lassan 3 hónapja vagyunk együtt a barátommal, szeretem, és ezt ki is szoktam neki fejteni. De mindig mikor kiejtem azt a bűvös szót, hogy szeretelek, csönd lesz egy ideig, és utánna folytatja ott, ahol abbahagyta... Már nem tudom mit gondoljak... Ha szeret, miért nem mondja... Ha meg azért nem mondja, mert tényleg nem szeret, akkor miért van velem? Bár hívott, családi vacsorára, és egyéb dolgok(amik tényleg szép gesztusok voltak tőle, és örülök neki...és a karácsonyt se felejetette el, de ha azokat az ajándékokat azért kaptam mert karácsony van, és nem azért mert "szeret", akkor nem sokat ér az egész) Nyíltan rákérdezni, nem tudom, hogy érdemes lenne-e... Úgy is tudom, hogy elfogja terelni a szót...(ebben igazán profi).
    Van ennek az egésznek valami értelme?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2007. december 27. 10:5415028.
    Sziasztok! Kép mellékelve a Heppykéről.    (Telefonnal csinált kép.) Ahogy írtam is, kicsit furcsácska. De annál aranyosabb.   Olyan mint én.   Nővéreméktől kaptam.  
    előzmény:
    Szibita (15024)
    2007-12-26  22:14
  25. 2007. december 26. 22:3615027.

    Écike, szerintem újra be lehet ám kapcsolódni  

    Örülök, h jól vagy, és újra felbukkantál.

    Bár emlékeztem Rád, azért megkuksiztam a bemed  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_768042 (15020)
    2007-12-26  00:00

Címlap

top