Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mit főztök ilyen melegben

Ary
Ary
Létrehozva: 2006. június 28. 07:40

Sziasztok!

Két gyerkőccel megkezdődött a nyár. Mit főztök ilyen melegben nekik amit szívesen megennének, de nekünk sem tart órákig a konyhában a főzés.

Időnként csak dinnyét eszünk ebédre, ez hideg és a gyerekek is szívesen megeszik. 

Köszi, Ary

  1. 2012. szeptember 29. 15:329451.

    Na végre valaki! Itt amit keresel: http://chilii.blog.hu/2007/01/31/zurichi_aprohus_rosti

     

    én ma két új receptet próbáltam ki, egy főzött gyümölcskenyeret (most jött ki a sütőből, még nem tudom milyen lett) és egy sütőtökös kaját, ami nagyon finom lett, izgultam, hogy ehető lesz-e, de szerencsére igen!  ja és főztem sajtlevest is. 

    előzmény:
    pinti (9450)
    2012-09-29  13:59
  2. 2012. szeptember 29. 13:599450.

    Nem, nem ,csak nehéz elkezdeni .

     

    Stroganoff-ot fogok holnapra készíteni, rösztivel. Neked van egy jó röszti recepted, most megyek és megkutatom a blogodon.

     

     

     

     

     

    előzmény:
    chilii (9449)
    2012-09-21  18:56
  3. 2012. szeptember 21. 18:569449.
    Szép estét! Most akkor kihaltunk? 
  4. 2012. szeptember 12. 14:229448.

    Sziasztok,

     

    az idő is egyre kedvezőbb egy kis sütögetésre: spanyol lepénykék

    Egy tartalmas leveshez, vagy vacsorára

  5. 2012. szeptember 6. 19:459447.
    Mindenkinek kimenője van? 
  6. 2012. szeptember 4. 19:379446.

    na erre az egyre már nem maradt időm meg energiám se. itt találtam, nagyon tetszik, mindenképp akarok valami hasonlót: http://mezesfinomsagok.blogspot.hu/2012/08/lilahagymaval-m arinalt-paprika.html

     

    előzmény:
    pinti (9445)
    2012-09-02  13:52
  7. 2012. szeptember 2. 13:529445.

    Hoppá, engem is érdekel a sűltpaprika marinálva , de ha lehet olaj nélkül, mert nekem melegspájzom van, és az olajos cuccok megavasodnak nemtommiért.

     

    Légy szives írd le majd a receptet ha lesz időd.

    előzmény:
    chilii (9443)
    2012-08-31  21:26
  8. 2012. szeptember 2. 13:489444.

    Na, nem mondom, jól bevállaltál a sütés-főzésből .Nem lesz egy kicsit sok?

     

    Voltam nálatok és ettem országtortááááááááát jeeeeeeeeeeeesz, nagyon ízlett, de a cukormentesből nem találtam.

     

     

     

    Nyuszihúsos "biciklilevest" főztem, volt benne minden,,,,,és tepsiben sűlt csirkecombot, paprikáskrumplival és vegyes salátával.

     

    Sütöttem grahamlisztes olivás-paradicsomos  kenyeret és almás-mákos muffint, "á lá országtorta" ,,,,,, a lányomnak .  

    előzmény:
    chilii (9443)
    2012-08-31  21:26
  9. 2012. augusztus 31. 21:269443.
    Sehol senki? Most lettem kész egy adag isteni paradicsomszósszal, nem is tudom, hogyan fogja megérni a telet! 
    Holnap korán kelek, monstre főzőmaratonra készülök! Az ebéd lencse lesz kolbásszal fransziásan, desszert szedres-szilvás crumble, de sütnöm kell kenyeret is, és egy tepsi rákóczi túróst, mert amit a múlt héten sütöttem, abból 2 kocka jutott nekem . Tervezek még franszia tepertőt és kacsalekvárt is, mert ezek a cuccok már túl rég vannak a fagyasztóban, lesütve meg elállnak zsírban, majd szépen elfogynak reggelire. Ja és paprikát is akarok sütni, marinálva eltenni. 
    előzmény:
    chilii (9442)
    2012-08-29  11:43
  10. 2012. augusztus 29. 11:439442.
    Halihó! Hétvégén egy isteni tésztaszót készítettem, el is neveztem fahordók szószának, mivel előtte 20 mázsa fát kellett felhordani . Anyukámnak szülinapja is volt, úgyhogy elég ünnepi kaja lett, vaj, hagyma, bélszín, szárított paradicsom, vargánya, fehérbor, tejszín, só, bors, hosszúbors és friss bazsalikom volt benne. Fettuchini tésztát főztem hozzá, mert gyúrni már nem volt erőm. 
    Hétközben lecsót főzünk, mert épp szezon van. Hétvégére viszon majd belekotrok a fagyasztóba, mert erősen hóvége van nálam....
    előzmény:
    pinti (9438)
    2012-08-26  17:17
  11. 2012. augusztus 27. 17:419441.

    Igazi üzletasszony vagy , elintéztél mindent, meg is érdemelted a pezsgőt.

     

    Sok Lajos napot érjetek mindnyájan, és legyen bő termés minden évben.

     

     

     

    Ma káposztalevest főztem sonkával, és cukkinifelfújtat sütöttem.

     

    A receptjét ideírom, majd innen letöltöm , mert legközelebb ha szükségem lesz rá, nem fogom tudni miből is készítettem.

     

    Cukkinifelfújt

     

     Hozzávalók

    -egy nagyobb cukkini (aminek a belsejét el kell távolítani) reszelve

    -4 tojás

    -2 dcl liszt

    -fél dcl olivaolaj

    -2 dcl reszelt juhsajt

    -1 hagyma aprítva

    -3-4 cikk fokhagyma apróra zúzva

    -kapor

    -petrezselyemzöld

    -só, bors

     

     

     Az egész tojásokat kézi mixerrel felvertem, hozzáadtam az olajat, majd a lisztet, simára kevertem. A többi hozzávalókat összekevertem egy tálba, majd az előbbi masszát is hozzádolgoztam fakanállal.

     

     

    Muffinsütőbe adagoltam , majd kb 40 percet sütöttem .

     

    Salsa szósszal tálaltam amibe pesztót is kavartam.

     

     

     

     

    Ha nem repül el amit írtam eddig, akkor a képet is felteszem.

     

     

     

     

    előzmény:
    Sarapod2 (9440)
    2012-08-26  22:33
  12. 2012. augusztus 26. 22:339440.

    Végre! Pár csepp eső esik. De nem kiabálom el.

     

    Ma reggel fél 5-től babszedés volt, majd 13-ra jött a paradicsom kombájn. Nem is lett volna semmi gond, ha ezt nem tegnap mondják este fél 9-kor, hogy ma szállítanunk kell 2 autó paradicsomot. No mindegy, megszerveztem. A GM szegény csak állt idegességébe egyik lábáról a másikra, mert ő meg mára tervezte a névnapját megtartani. Épp 13 órára hívtuk a vendégeket. 

     

    Először lemértük a babot, majd telefonálgattam sorba. Először a paradicsom kombájnosnak, hogy hajlandó-e eljönni ma. Aztán napszámosokat keresni, mert ugye aki reggel fél 5-től babot szed, attól nem kívánhatja az ember, hogy még este 8-ig a kombájnon dolgozzon, válogassa a paradicsomot. No ez össze is jött. De a fuvarosok főnöket nem vette fel a telefont, így nagy kocsi még nem volt. Végül gondoltam egy "vargát" felhívtam a feleségét, hogy tudnék a párjával beszélni. Épp ott volt mellette, így adta. Minden kedvességem beleadtam, a végén még majdnem sírtam is, de végül össze jött a két autó is és elvittük a kért 6 vagon paradicsomot nekik, sőt valamivel többet is. Féltem attól, ha nem szállítunk ma be, holnapra nem kapunk ütemet és nem vihetünk. A paradicsom meg csak érik és érik ebbe a hőségbe.

     

    De minden jó ha jó a vége. A traktorosok kint voltak 13-tól a paradicsomföldön, mi elmentünk gyors névnapozás aztán jöttünk haza és irány a paradicsom. Mondtam is a GM-nek, hogy látod névnapod alkalmából elviszlek a PARADICSOMBA! 

    Főzésről nem tudok beszámolni, az ebéd halászlé volt, házi gyúrt tésztával, túrós csusza, szalonna pörccel, rántott ponty-harcsa-süllő. Volt még finom sajtos kifli, és somlói galuska. 

    Az idegállapotom tükrözi, hogy megittam egy pohár pezsgőt és KO-val győzött. Bezzeg máskor megiszom egy üveggel egyedül és nincs semmi bajom. Hiába no most ez van! 

     

  13. 2012. augusztus 26. 17:249439.

    Utolsó vakációs hetem elé nézek , nagy szomorúan .

     

    Pénteken megyek hozzátok országtortát enni, de csak ide a határ mellé. Remélem fogok kapni, mert ha nem, nagy csalódás fog érni. 

     

    Vajon tettek a nagyáruházakba is, vagy csak a cukrászdákba, nem tudjátok ?

     

    Ettetek belőle ? Biztosan finom. 

     

    előzmény:
    Sarapod2 (9435)
    2012-08-21  23:16
  14. 2012. augusztus 26. 17:179438.

    Kűldjetek már egy kis friss levegőt, mert megdinsztelődtünk már .

     

     

    A mai ebédünk ez volt >>>>>>>>>>>

     

     

    http://www.nosalty.hu/recept/serteskaraj-karamell izalt-hagymaval

     

    Finom volt, máskor is fogok csinálni , amúgy is hagymatúltengésben szenvedünk. Lett másfél zsák vörös- és fél zsák lilahagymánk, és néhány szem fehér.

     

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    chilii (9436)
    2012-08-22  09:24
  15. 2012. augusztus 22. 09:289437.
    Halihó! Tegnap este gondoltam rád! Már megint túltermelési válság van nálunk, este megszedtem a paradicsom ültetvényt, teli lett a kerti talicska és még egy rekesz. Hajnalban keltem, a hosszúkásakat kimagoztam, már aszalódnak a napon. A többit anyám fogja ma befőzni, mert én a gályán vagyok. 
    előzmény:
    Sarapod2 (9435)
    2012-08-21  23:16
  16. 2012. augusztus 22. 09:249436.

    Csak a szokásos hegyi túra, a Dolomitokban voltunk ismét, most a Val di Fassa völgy volt a cél. Szokásos kemping-sátor-zacskós leves opció, bónusz hüttézéssel 

    Tegnap ettük meg a maradék husit és ma még hoztam a raviolliból ebédre, úgyhogy jöhettél volna! A torta egész jó lett, persze nem olyan tökéletes, mint az olasz, de dolgozom még rajta!

    előzmény:
    pinti (9433)
    2012-08-21  21:40
  17. 2012. augusztus 21. 23:169435.

    Sziasztok!

     

    Igen meló hegyek, de ez van!

     

    Jövök ha lesz időm, télen meg is fogtok unni!

     

    Ma csirkebecsinált leves volt és gyros tál volt, friss saláta, sültkrumpli. 

    Tegnapi marcipános - csokipasztillás süti maradékát ettük. A GM bevágott egy egész jégkrémtortát.

    Mindenkinek kellemes hetet kívánok! 

    előzmény:
    pinti (9434)
    2012-08-21  21:45
  18. 2012. augusztus 21. 21:459434.

    Szia neked is.

    Biztos nagyon foglalt vagy, mikor is lesz a lakzi ?

    Hol fogtok mulatni ? Sokan lesztek ?

     

    Holnap halat fogok sütni és elkészítem hozzá a megmaradt spárgás rizottót, amit a lidl-ből vettem nemtommikor.

     

    Na jóccakát, megyek aludni, mert itt már nagyon este van.

     

     

    előzmény:
    Sarapod2 (9430)
    2012-07-27  21:42
  19. 2012. augusztus 21. 21:409433.

     

     

    Üdv a fedélzeten. Hogy telt a szabi, hol voltál, hol nem voltál?

     

    Auuuuuuu, összefut a nyál a számban, jövök hozzád ebédelni.

     

     

    Nekünk ma nyúlsűlt volt az ebéd aszaltszílvával, krumplipürével, apának baconba tekerve , nekem pedig a köret paradicsomos grillezett tök és padlizsán. 

     

     

     

     

     

    előzmény:
    chilii (9432)
    2012-08-18  18:23
  20. 2012. augusztus 18. 18:239432.
    Halihó! Sziasztok! Sajna vége a nyaralásnak, a héten már voltam dolgozni is (csak tudnám minek). Finom tésztát kóstoltam kint, itthon is meg fogom próbálni elkészíteni. Tejszín volt a paradicsomszószban, amit én még sosem mertem kipróbálni, de nagyon ízlett
    Ma kukorica levest főztem, meg guinness sörben párolt marhát krumplipürével, és bajor szilvás lepényt.  Holnap anyósnap, hétfőre viszont már húsmentes menüt tervezek, őszibarack levest és ricottás spenótos raviollit, illetve szintén a nyaralás alatt ettünk egy ricotta tortát, megpróbálom rekonstruálni, majd meglátjuk 
  21. 2012. július 28. 08:409431.

    Sziasztok!

     

    Én bekészítettem tegnap egy rakott krumplit ma csak a sütőbe kell bedobni, most jöttem a piacról és barackot fogok befőzni :) Egész jó az idő hozzá

  22. 2012. július 27. 21:429430.

    Sziasztok!

     

    Ma a kisfiam ment a piacra, a barátnőjével. Én felmentést kaptam. De úgy érzem rám is fér.

    Hulla vagyok, a monitorig is alig látok el. Majd ha vége lesz a babnak, visszaolvasok.

    Ma nem főztem, tegnapi töltöttpaprikát ettünk.

    Holnap valami leves lesz. Pipiciciből és déligyümölcsből lesz valami nevenincs, saját kútfőből, rizzsel. Van egy csomó görög és sárgadinnye, sok-sok őszibarack, így majd az lesz a nasi. 

    Mindenkinek nagyon kellemes hétvégét kívánok.  

  23. 2012. július 27. 20:119429.
    Szia! na még egy hétig nem hagylak itt! annyira vacak időt jósolnak a jövő hétre, oda ahová mennénk, hogy elhalasztottuk egy héttel. 
    Holnap bakonyi sertésszelet lesz nokedlivel és karfiol leves. desszertnek mákfagyit tervezek.
    előzmény:
    pinti (9427)
    2012-07-27  10:23
  24. 2012. július 27. 10:329428.

    Én csak írok, aztán majd elolvasod ha erre jársz.

     

    Főztem egy fazék kukoricát, mert arra számítottam, h hazajön a lányom. Nem baj, elküldöm neki csomagba a barátnőjével.

     

    Hétvégére tarját fogok pácolni és sütőben fogom megsütni. 

    Kovászoltam uborkát és köretnek petrezselymes krumplit főzök majd. 

     

     

     

     

    előzmény:
    Sarapod2 (9409)
    2012-07-06  17:37
  25. 2012. július 27. 10:239427.

    Na , te is itt hagysz ? Majd elbeszélgetek itt egyedül.

     

    Jó kirándulást, remélm jó időt fogtok kapni.

     

    Ma elkészűlt a sajtos hagymalevesem, van még tegnapról sushi.  Megpergeltem a rég legyalúlt káposztámat ami a hűtőben várakozott, ehhez főzök egy frissen gyúrt tésztát, az lesz a férjem ebédje.

     

    Most fel kell metéljem a tésztát ami most szárad. 

     

    A tegnap sütöttem rozsos kenyeret is.

    előzmény:
    chilii (9426)
    2012-07-25  19:44

Címlap

top