Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mit főztök ilyen melegben

Ary
Ary
Létrehozva: 2006. június 28. 07:40

Sziasztok!

Két gyerkőccel megkezdődött a nyár. Mit főztök ilyen melegben nekik amit szívesen megennének, de nekünk sem tart órákig a konyhában a főzés.

Időnként csak dinnyét eszünk ebédre, ez hideg és a gyerekek is szívesen megeszik. 

Köszi, Ary

  1. 2012. július 25. 19:449426.

    Szia! Köszi, igazából menet közben okosodtunk én volt amikor hajnali kettőig kutakodtam. Remélem jövőre is összeáll a csapat, mert igazán jó kis kaland volt!majd készítek egy összefoglalót, hogy az összes link egy helyen legyen  

    Ha minden jól megy szombaton indulunk egy kis szabira, úgyhogy nem főzök és nem is leszek egy pár napig. 

    előzmény:
    pinti (9424)
    2012-07-25  18:49
  2. 2012. július 25. 19:079425.

    Szia

     azért még írok, hátha elolvasod. 

    Beérett az erkélyen a paradicsomom,megettünk 6 darabot, még érik kb 4, aztán a többi virág, de nem bogyózik semmit. Lehet még tápoldatozni ilyenkor ? 

    Ha van időd lécci bökjél ide egy "igen" vagy "nem" -et.

     

    Hagymaleves van betervezve , de csak ha elfogy a káposztaleves.

    előzmény:
    Sarapod2 (9409)
    2012-07-06  17:37
  3. 2012. július 25. 18:499424.

    Hogy ti miket tudtok franciábúl, kész enciklopédiák vagytok ami a tour de gastronomiat  illeti. Gratula neked és a csapatnak.

     

    Ma aszalok sárgabarackot, és tettem el 4 üveggel víz és cukor nélkül, csak épp bepermeteztem citromsavas tartósítós vizzel, mert nem bízok az én spájzomban.

     

    Valahol itt olvastam a neten, a cukor nélküli befőttet. na lássuk mi lesz belőle.

     

    Holnap shusit , vagy legalább is ahhoz hasonlót fogok csinálni.  

    előzmény:
    chilii (9423)
    2012-07-21  17:45
  4. 2012. július 21. 17:459423.
    utóirat: megnéztem a cukkíniket, ezek a nyomorultak telejesen leálltak, van egy csomó virág, cukkíni sehol....

    na ma főztem: http://chilii.blog.hu/2012/07/21/tour_de_serpenyo_19_szaka sz_bonneval_chartres_blanquette_de_veau

     

    holnap lesz a befutó, arra még sütök egy meglepit, és utánna pihi jön 
    elég vacakul vagyok, valamiért nagyon fáj a jobb lábam, vagyis a sarkam fáj, ha ráterhelek, vagyis minden lépésnél. tegnap felhordtunk 20 mázsa tüzifát, már az elején éreztem, hogy elpusztulok, végül bevettem egy gyógyszert, hogy kibírjam. csak tudnám mitől fáj?

    előzmény:
    chilii (9422)
    2012-07-19  15:48
  5. 2012. július 19. 15:489422.

    Szia! Nagyon jó ötlet ez a cukkínis palacsinta! Én továbbra is szabotálom a főzést, tegnap főtt kukorica volt és gyümölcs a menü Hétvégén soros leszek a Serpenyőben szombaton és vasárnap is. A vasárnapot már tudom, a szombatot még ki kell találnom. 

     

    Nem is néztem most a kertet, amennyi ső volt biztos giga méretűre nőttek a cukkínik. Egyik kedvencem a kolbászhússal töltött cukkíni 

    előzmény:
    pinti (9420)
    2012-07-19  12:25
  6. 2012. július 19. 12:479421.

    Most aztán megyek , rakjam be az uborkát amit az este hozott be az uram a kertből, mert amikor rád gondolok elfog a szégyen, h nekem milyen jó dolgom van, te meg húzzod az igát.

     

    Aztán bevágom magam a varrásba, lássam mit fogok még kitalálni. 

     

    Most azt csinálom, h engedem ki a ruháimat, és kettőből csinálok egyet, pl ezek a szoknyák elbontott régi szoknyákból készültek. Jó lesz majd városnapján az utcán hemperegni benne. Ebbe szoktam menni vásárolni, és nagyon jól érzem magam bennük, szellős és nem szorííííííííííít. Még van kb 2-3 darab nyári cuccom ami több mint 5 éves és azokat is át kellene dolgozzam.

     

    előzmény:
    Sarapod2 (9409)
    2012-07-06  17:37
  7. 2012. július 19. 12:259420.

    Nagyon guszták ezek a serpenyős ételek.

     

    Én most a "tour de cukkini" hetet hajtom.

     

    A tegnap cukkinis palacsinta volt a köret a sűlt halhoz, ma pedig rakott cukkinit készítettem. Lásd a képeken.

     

    Legközelebb a rakottashoz le fogom reszelni a cukkinit, és akkor meg se fogom hámozni. Az én ízlésemnek úgy jobb lesz.

     

    A recept innen van:

     

      http://www.femina.hu/recept/rakott_cukkini_daralthussal

     

    azzal a különbséggel, h én 2 kanál főtt rizset is kevertem a párolt húshoz, és a cukkinit elődinszteltem, valamint kaprot is tettem a cukkini kockákra.

     

     

    A palacsinta  2 tojásból 4 kanál lisztből, pici só kevés olaj, és víz amennyit felvesz készült, amihez hozzákevertem a lereszelt lesózott kapros cukkinit. Az sem volt több egy maréknál. Ebből a mennyiségből 2 palacsintát sütöttem, de nagyon jól passzolt a halhoz.

     

     

    Holnap sajtos cukkinis tricolor spagettit fogok főzni, és gyümölcslevest.

     

    Múlt hétévégén sok volt a grillkolbász, volt fehér is, vékony is, sós volt, úgy megpuffasztott, h most épp jól jött egy cukkinis "tisztítókúra".

     

    előzmény:
    chilii (9419)
    2012-07-17  15:02
  8. 2012. július 17. 15:029419.
    Szia! Nem főztem tényleg, mert nem voltunk itthon , hétvégén lengyelországban voltunk, a lengyel kerékpáros körversenyt néztük meg. közben itthon haladt azért a Tour de Serpenyő projekt is, megjelent a vaddisznóm és egy spéci kolbászos cucc is 

    http://chilii.blog.hu/2012/07/15/tour_de_serpenyo_1 4_etap_limoux_foix_vaddiszno_vorosborban

     

    http://chilii .blog.hu/2012/07/13/tour_de_serpenyo_12_etap_saint-jean-de-m aurienne_annonay_davezieux

     

    a többiek nyulat és tintahalat készítettek 

    egyszer sütöttem én is zukkínis sütit, finom volt. mostanában cukkínis magos kenyeret szoktam sütni!

    előzmény:
    pinti (9417)
    2012-07-16  10:00
  9. 2012. július 16. 10:099418.

    Ma és holnap se fogok főzni, mert van maradék bőven.

    Ma zöldbablevest és barackos gombóc lesz az ebéd.

     

    Ma láttam a tv-be Kaldenekker-féle sárbarack+sárgadinnyelekvárt, nagyon foglalkoztat, csak keveset , épp csak kóstolónak, jó lenne készíteni. Sárgabarackot kellene aszalnom is, még mindig van pár szem tavalyról. 

     

    Csak ne lenne annyira qqqqqqqrrrrrrva hétfő,,,,,,,, 

    előzmény:
    Sarapod2 (9409)
    2012-07-06  17:37
  10. 2012. július 16. 10:009417.

    Senki nem főz semmit?

     

    Itthon volt a lányom, és ilyenkor mindig kitalál valami extrát, van úgy h bejön, vagy úgy h nem.

    Most pl. csokis-cukkinis muffint talált az interneten, hát meg is sütöttem és láss csodát remek lett. 

     

    Itt az eredeti recept:

     

     

     http://www.willcookforsmiles.com/2012/07/ dark-chocolate-zucchini-muffins.html

     

     

    és ott pedig az én muffinjaim _____________________________

    előzmény:
    chilii (9413)
    2012-07-10  19:53
  11. 2012. július 13. 17:129416.

    Mégis jött 2*2 szem eső, nem fogunk teljesen kiszáradni.

     

    Hogy megy a piac ? Van sok árú eladni való? Viszik, veszik ? Jó, hogy vége van a kánikulának.

     

    Ma barackos gombócot főztem , pont 32 darabot. A lányom kérte úgy hogy csomagolni is legyen mit. Négyet be is kebeleztem baracklekvárral és tejföllel. Zöldbablevest is főztem. 

     

    Még nem tudom mi lesz a hétvégi menü. Én szivesen ennék most csirkecombot sütőben, de majd kikérjük a család véleményét is.

     

     

    előzmény:
    Sarapod2 (9409)
    2012-07-06  17:37
  12. 2012. július 12. 19:119415.

    mai gyors tipikus nyári receptem-kitaláltam..10 perc alatt..fogalmam sincs mi legyen a neve

    kell hozzá:wok vagy serpenyő amiben nem ég le,mert gyorsan nagy fokozaton kell sütni benne,majd párolni

    1 kis csontozott csirkemell

    2 kis cukkini

    2 darab paradicsom(kicsi és puha-vagy koktélparadicsomkák)

    1 paprika(bármelyik fajta)

    kertből vagy boltból kapor illetve vékony hagymácska(pl újhagyma)

    kis olaj

    1 db avokádó 

    ami nekem nem volt de szerintem lehet hozzá tenni ha pikánsan akarja elkészíteni valaki..szója szósz kis kanállal,illetve fokhagyma ,vagy csili paprika

     

    krumplit ,cukkinit karikára vágtam,paradicsom nagyobb cikkekre,paprika nagyobb cikkekre,a hagyma és kapor összeszeletelve,csirkemell vékony csíkokra mint az ázsiai konyhában,avokádó,szintén kis kockákra vágva

     

    csirkemell a paprikával együtt píritva a forró olajban,majd kis fűszerezés,só,bors,kakukkfű,pirospaprika.majd következik a karikára vágott krumpli,és cukkini,óvatosan keverjük nehogy megtörjön.ezt lefedve puhulásig pároljuk kb 15 perc!!ha az ízek összeértek,rádobhatjuk a kapor újhagyma kombót a fokhagymát vagy chilit,és a paradicsomot-avokádót.  ezt kb még 5 percig rázzuk-pároljuk(keverni ne,mert megtörnek a zöldségek!!)

    isteni lett

    gyors és finom..kicsit mediterrános íze lett

    előzmény:
    Ary (1)
    2006-06-28  07:40
  13. 2012. július 11. 16:079414.

    Minket nagyon elkerűl az eső, egy szem se esett már nem is tudom mióta.

     

    Azt elhiszem, h csalódást okozott neked a bolti kolbász, mert valóban nem lehet összehasonlítani azzal amit te csinálsz otthon. 

     

    Nekem is vágyott a szívem valami házi készítményre, mert a bolti felvágott, májkrém,,,,,,,,,,,,,,már rá se tudok nézni,,,,,,,,,,,,,,,,

     

    így ma gondoltam egyet és megsütöttem a francia tepertődet. Most hűl éppen, alig várom h megkóstolhassam. A felét le fogom fagyasztani,  nehogy ráúnjunk, és amikor kell, majd csak  előveszem készen .

     

    Vettem ma padlizsánt is, megperzseltem ,krém lesz belőle, de csak holnap.

     

     

     

     

    előzmény:
    chilii (9413)
    2012-07-10  19:53
  14. 2012. július 10. 19:539413.

    Helló! Én szombaton főzőcskéztem, már reggel hatkor felkeltem, mert itt is pokoli volt a meleg. Sütöttem clafutis-t, apának tortát (mer'a zanyósom, közölte,  hogy túl meleg van, ő nem süt a fiának....) főztem karfiol levest, és vaddisznót (ez lesz majd vasárnap a Tour de Serpenyőben), ja és találtam egy kis sárgabarackot a kertben, azt megfőztem gyorsan lekvárnak, mert az idén nem lesz Kecskeméten lekvárfőzés. Ja és délután sütöttem azt svájci lepényt a Serpenyőbe. 

    Vasárnap hatalmas csalódás ért! Találtam a fenti fagyasztóban egy kis sütni való kolbászt, gondoltam meg is van a vacsora. Megsütöttem, de az első falatnál kiderült, hogy ez valami maradék bolti cucc, nem a sajátom.... mit mondjak, nem akarok nagyon nagyképű lenni, de össze sem lehet hasonlítani az enyémmel. 
    Most joghurtos kovászos uborka levesen töröm a fejem, bár már kicsit csökkent a hőmérséklet, volt egy kis eső is.

    előzmény:
    pinti (9411)
    2012-07-10  19:02
  15. 2012. július 10. 19:149412.

    Ajaj, szóval beindúlt a kampány. Legalább éjjel nincs olyan tikkasztó meleg. Itt még mindig nem hűlt le, semmi eső, akár a sivatagban. Ma már nem volt elég a zuhany, beraktam magamat a kádba áztatni, langyos-hűvös vízbe.

     

    Holnap is dagonyázni fogok.

     

    Halat fogok sütni holnap ,  és paprikáskrumplit főzök. Cukkinileves van.

     

    Kovászos uborka van. Meleg van, akár a pokolban.

     

     

    előzmény:
    Sarapod2 (9409)
    2012-07-06  17:37
  16. 2012. július 10. 19:029411.

    A hétvégén bakonyi csirkecombot és csirkemellet készítettem masnitésztával, uborkasalátával.

     

    Tegnap főztem egy sonkás cukinilevest, és sütöttem palacsintát, túrós, lekváros, ki hogyan szereti.

     

    Ma nem főztem, a vasárnapi maradékot ettük, és még volt húsleves is.

    előzmény:
    chilii (9410)
    2012-07-08  19:05
  17. 2012. július 8. 19:059410.
    Szia! Jó piacozást neked, remélem mindenki babot akar venni!!! 
    előzmény:
    Sarapod2 (9409)
    2012-07-06  17:37
  18. 2012. július 6. 17:379409.

    Sziasztok, most nem vagyok, el indult a piac szezon. Éjjel ott, nappal itthon, szóval majd jelentkezem.

    Jó sütést, főzést, a palacsinta recepted chilii ellopom, de én nem csinálok ilyen fakxnit belőle, majd a tejföl és tejszín arány is jó lesz.

     

    Mindenkinek nyugdot, szép, hőségmentes napokat kívánok.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  19. 2012. július 6. 08:259408.

    Fincsi málnafagyit turmixoltam görögjoghurttal. Minden nap elpusztítok 2 gömböt, meg is látszik az eredménye, mert a cukrom 3 szemmel nagyobb mint a felső határ. Oda se neki, lesz ez még rosszabb is. Különben jól vagyok, megvolt az éves kontrollom is.

     

    Itt nálam megállt az élet, én ebben a nagy hőségben nem fogok semmit csinálni. Félbe van a takarítás, a konyha, fűrdő, mellékhelyíségek folynak a kosztól, nem érdekel, éjjel vizes törölközővel alszok a lábamon,,,,,már rég akartam klímát szereltetni, de a lakótársam meg a jánya lefújták, mint minden ötletemet,,,,,,,,,,,akkor,,,,,,

     

    ,,,,,,,,,,sztrájkolokkkkkkkkkkkkkkkkk ,,,,,,,,,,,,,,,,,,

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Sarapod2 (9405)
    2012-07-05  00:11
  20. 2012. július 6. 08:189407.

    Ez remek

     

    A tegnap zöldborsólevest főztem galuskával, és bolognai spagettit, mára is maradt.

     

    Most megyek spájzoljam be a  zöldbabot amit az este hozott a férjem a kertből.

     

    Holnap szerintem grillezünk ,hétvégére pedig valami szárnyast teveztem de nem tudom milyen formába. Lehet az is h valami könnyű csirkemelles salátás egyveleg lesz ,,,,,,,,,,,,

     

     

    előzmény:
    chilii (9406)
    2012-07-05  12:19
  21. 2012. július 5. 12:199406.
    Na mit csináltam tegnap??? Palacsintát! és még a sütőbe is bedugatam!!! mer nem vagyok noooormális!

    http://chilii.blog.hu/2012/07/05/tour_de_se rpenyo_5_etap_rouen_saint-quentin_ficelle_picarde

     

     

    előzmény:
    Sarapod2 (9405)
    2012-07-05  00:11
  22. 2012. július 5. 00:119405.

    Nálunk van légkondi, sőt a mázsaházba is volt. Ezért most mind a két szemem olyan csípás, hogy alig tudom kinyitni. Igaz a szárítónál a por is besegített ebbe. Halálomon vagyok, nem győzöm csepegtetni. Jövőre búvárszemüvegbe megyek ki mérni a repcét és a búzát.

     

    Én már főztem zöldbabból levest, nagyon finom volt.

     

     

    előzmény:
    chilii (9400)
    2012-07-02  14:11
  23. 2012. július 4. 16:249404.
    hát csak valami jó bőséges saláta ilyenkor. példáuk én mindig ilyet csinálok: jégsaláta, paradicsom, lilahagyma, olivabogyó, uborka, csirkemell bár a csirke helyett lehet mozarella vagy feta sajt is ha kell a változatoság és az egészet nyakon öntöm egy jó kis tejszínes öntettel. aztán mehet bele friss fűszer
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  24. 2012. július 4. 11:579403.

    Imad fozni es nagyon jol csinalja.

     

    Itt most tel van a kedvenc evszakom. Ejjel ma pl. 3 fok lesz napkozben 14, most eppen szep napos elotte egy hetig esett.

     

    Lattam a Duna Worldon hogy micsoda meleg van. Szornyu mert otthon az emberek ehhez nincsenek hozzaszokva.

     

    Mondjuk en utalom a nyarat, alig megyek ki amikor itt nyar van, es 25 ev alattnem birtam megszokni.  Mindig epekedek amikor hallom hogy otthon eppen gyonyoru csikorgos hideg tel van

     

    Szoval semmi se lehet tokeletes sajnos

    előzmény:
    pinti (9402)
    2012-07-03  18:54
  25. 2012. július 3. 18:549402.

    Köszönöm a dícséretet .

    Ezek szerint az urad vagy szakács vagy nagyon ügyes.

    Az én férjem is volt "asszony" vagyis amikor fél évig nem dolgozott betegség miatt, akkor főzött ős is "tollbamondás" szerint. Ő úgy mondta h most ő az asszony.De csak amolyan kaszárnyai ételeket készített. A tésztáig soha nem tudott felnőni. Le volt neki írva tisztességesen a nudli receptje is, de soha nem készűlt el vele.

     

    Látom Ausztráliában élsz, most ott biztos nagyon jó az időjárárs. Itt olvadunk el a melegben. Kűldjél egy kis enyhe szellőt, vagy néhány bárányfelhőt, mert elpusztulunk.

    előzmény:
    Amarynda (9401)
    2012-07-02  14:23

Címlap

top