Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Itt vagyunk régi barátok 2

*zsóka49*
Létrehozva: 2006. június 25. 09:58

Megprobálok uj topikot nyitni. Hátha sikerül beszélgetnünk.Várlak benneteket, akik az Ide, ide régi barátokban voltatok,Hátha igy megy

  1. 2019. Április 27. 22:5279576.

    Szia Valikám!


    Névnapodra minden jót kívánok, szeretettel gondolok Rád. 


    puszi: mandula

    előzmény:
    precon (79555)
    2019-04-22  11:39
  2. 2019. Április 27. 19:3279575.

     


    Valika! 


    A holnapi Névnapod alkalmából nagyon sok szeretettel köszöntelek és minden elképzelhető jót kívánok, legfőképpen jó egészséget mert manapság az a legnagyobb kincs!

    előzmény:
    precon (79567)
    2019-04-26  09:51
  3. 2019. Április 27. 19:3079574.

    Sziasztok!


     


    Az éjszaka volt egy kis esőnk így végre fellégezhetnek a fák virágok növények az el múlt időszakban elszenvedett vízhiány miatt. nem nagy eső volt de legalább volt. Napközben is borongós hűvös idő volt. talán mostanra derült ki az ég de a hűvös megmaradt. Nem sok mindent csináltam napközben. Port töröltem virágokat rendezgettem  meg a konyhában takarítottam. Közben volt itt egy mester is a fürdőszobával kapcsolatban de még nincs végleges döntésünk. Nehéz most mesterembert kapni és nagyon drágán  dolgoznak. Lehet várunk még kicsit az átalakítással.


    Valika! Most már azt hiszem a férfi rokonodra is talán jobban odafigyelnek majd. Itt a fináléban már nem történhet semmi . A fiamék most vannak Gyulán nagyon szép a város sok sok virággal zöld területtel.


    Ibolya! igen , hamarosan megyünk Szoboszlóra , de ott sem üldögélek sokat a gyógyvízben. nem is bírom a nagyon meleg vizet. Szerencsére a nagy fürdőben sok medence közül lehet választani majd. 


    Rózsa! Én is csak sajnálom ami körülötted történik, de szerencsére én nem hallom a Marci hajnali zörgéseit.Az is elég amikor az erkélyről beszélget korán reggel a járókelőkkel. Aranyosak az unokáid. Ági milyen szép nagy lány lett már.


    Kincsike! Remélem meggyógyult már a Danika füle is. Piszok kegyetlen dolog a fülfájás. Az én unokám  combjából 30.-án kedden szedik ki a varratokat. Valami zsírmirigy lett eltávolítva. Hogy mindig van valami aggódni való. 


    Mindenkinek további szép napot Kívánok!

  4. 2019. Április 27. 16:5279573.

    Szervusztok


    Valika


    Orvendek,hogy megkerult a rokonod,hova bujt el?


    Valahogy eltelik a hatralevo ido,amig Gyulara kerul,de utana a no rokonodat is el kell helyezni valahova.


     


    Totyi


    Nemsokara mentek locsizni,hogy van most a derekad?


    En is mennek,de egyelore nem lehet.


    Rozsa


    Orvendek,hogy jol erzed magad a gyerekeid tarsasagaban .


    A lakok,ha feljelentenek a ferjedet,akkor biztos meghuzna magat,vagy kilakolakoltatnĺk.


    Nalunk szep ido van,de biztos kozeledik egy hidegfront,nert erzi a derekam.

  5. 2019. Április 26. 23:5279572.

    Már álmos vagyok. Most is lemaradt a kép.


    Akkor most ráadással!


    1.-2. locsolkodók


    3. A kis sütögető Bálint


    4. Ági

    előzmény:
    rozsaanyu (79571)
    2019-04-26  23:50
  6. 2019. Április 26. 23:5079571.

    A locsolkodók lemaradtak. Bocs.

    előzmény:
    rozsaanyu (79570)
    2019-04-26  23:49
  7. 2019. Április 26. 23:4979570.

    Aludjatok nyugodtan, kedves Barátosnék! Csendben írok.


    Sajnos, nagyon ritkán tudok ide jönni - pedig nagyon hiányoztok - mert a Marci nagyon küzd a -net ellen. Csak olyankor tudok belépni, ha hosszabb ideig nincs itthon.


    Valcsi!


    Örülök, hogy előkerült a Bácsi. A másik lépcsőházban lakik egy ember, aki a diliosztályról sétált ki simán, pizsamában, papucsban. A pláne, hogy még haza is gyalogolt. (Marcsi! Futó).


    Ági unokámék átköltöztek az új otthonukba. Az Andi gondnok lett egy Idősek Házában és szolgálati lakást kapott, amit a saját ízlése szerint újítottak fel. Ill. az Ági ízlése szerint készült a leányszoba. Az Árpád híd budai hídfőjénél /Haller J. u./ van az intézmény. 2 napot voltam az Áginál. Kedden és szerdán még iskolaszünet volt. Nagyon jól elvoltunk.


    Nem tudom, írtam-e, hogy a Dédi elment, május 17.-én lesz a temetés. Ági nem lesz ott. Iskolában lesz. Nem tesszük ki a stressznek.


    Lányok! Ne botladozzatok, esegessetek!!!! Ez parancs!


    Kincsike! Ibolya! Olvastalak!


    Elköszönök, mert a Marci mindjárt felébred. Főz, süt minden éjszaka. Csörög-zörög. Egyetlen lakó sem mer neki szólni. Csak nekem panaszkodnak a viselkedése miatt. Van aki nevetve, van aki együttérzően reagál a helyzetre.


    Bálintot beíratták az óvodába. Szeptembertől ovis lesz. Szerencsére - el ne kiabáljam - most jól vannak. Csak a Bimbóm nagyon-nagyon fáradt. Aggódom miatta.


    Jövök, amikor tudok. Szeretettel kívánok jó éjszakát, a régen erre járóknak is!!!!!


    1. Kristóffal sétáltam


    2. Hárman vagyunk


    3. Ágival


    4. Locsolkodók

  8. 2019. Április 26. 11:5279569.

    Sziasztok!


     


    Valika! Benéztem és látom hála az égnek megkerült a rokonod! Ez jó hír! 


    Már valahogy csak kibírja ezt a pár napot Ő is meg Te is! 


    Vigyázz magadra nagyon, hiszen látod mennyire szükség van Rád még!


    Aztán szavadon foglak majd hogy hol pihened ki ezeket a fáradalmakat!

    előzmény:
    precon (79566)
    2019-04-26  07:50
  9. 2019. Április 26. 09:5279568.

    Jövő héten lehet csak vinni most 2-vagy 3-án mehet Gyulára.Nagyon hosszú lesz nekem ez a pár nap

  10. 2019. Április 26. 09:5179567.

    Marcsi nem kell engem utánozni

    előzmény:
    totyogoka (79564)
    2019-04-26  07:05
  11. 2019. Április 26. 07:5079566.

    Lányok végre megvan a betegem megnyugodhatok 

  12. 2019. Április 26. 07:3679565.

    Sajnos még semmi hír nagyon ideges vagyok.Legszívesebben bemennék és egyenként nézném át a kórház minden zugát hátha ott van.Ha kiment vajon hol éjszakázott,a frász kerülget nehogy baja legyen.Elég nehezen mozog nagyon messzire nem mehetett persze ez attól függ mikor vették észre az eltűnését.

  13. 2019. Április 26. 07:0579564.

    Jó reggelt!


     


    Most látom , hogy amíg az előző szolimat írtam mennyit írtatok.!


    Dühítő hogy mennyire nem figyelnek a kórházakban és nem véletlenül van a béka feneke alatt Mo.-on az egészségügy. Nincs még megfelelő nyilvántartás sem.Megértem Valikám, hogy nyugtalan vagy. nagyon szeretném már azt olvasni, hogy minden rendben előkerült a beteged.


    Kincsike! Olyan tündériek a fiúk. nagyon hasonlítanak egymásra. Sajnálom a fülgyulladás nem kellemes. reméljük hamar túl lesznek rajta.Mielőbbi teljes gyógyulást kívánok nekik.


     


    Tegnap én is akkorát estem mint egy ólajtó. itt az íróasztal mellett hátradölt a szék teljesen. Alig tudtam feltápászkodni. Most kicsit kék meg zöld a vállam a combom de ennél nagyobb bajom ne legyen soha.


    Mindenkinek szép napot kívánok!

  14. 2019. Április 26. 06:5879563.

    Valika!


     


    Ó jaj Te szegény! Nagyon remélem, hogy már épségben előkerült a beteged.Sajnos sok ilyen esetről olvastunk már sőt amikor anyukám Orosházán volt az otthonban egyszer Ő is kiment az utcára ,Járókelőknek tünt fel  hogy bolyongott. Sajnos ott abban az intézményben akkor a portás maga is az otthon lakója volt, nyilván nem figyelt. 


    Nagyon remélem, hogy már előkerült és ezentúl jobban figyelnek majd. Rengeteg munkád időd van ebben az ügyben az nem lehet hogy most a cél előtt még akadály gördüljön az ügy elé.

    előzmény:
    precon (79558)
    2019-04-25  22:07
  15. 2019. Április 26. 06:5279562.

    Szervusztok


    Valika


    Vegre megnyugodhattal volna,hogy az egyik beteged jo helyen lesz,de ime megsem.


    Hogy kuldhetik egyik korhazbol a masikba papirok nelkul?ez is egy koltoi kerdes.


    A kapus mit csibal,ha erre nincs gondja,hogy kinek szavad ki menni.


    Igen,neked is jo lenne 10 napra furdore menni,hogy kipihend magad.

  16. 2019. Április 26. 06:4379561.

    Szegény kisfiú a fülgyulladás nagyon vacak én gyereknek sokat szenvedtem tőle.Anyukám zokniba tett sót és felmelegítette azt tette mindig a fülemre.

    előzmény:
    er54 (79557)
    2019-04-25  20:50
  17. 2019. Április 26. 06:4179560.

    Sziasztok 


    Alig aludtam az éjjel már régóta fent vagyok képtelen vagyok felfogni a történéseket.Hogy mi történt még az unoka testvérem iratait sem találták a mostani kórházba.El kellett mennem oda ahol két hónappal ezelőtt volt és ott hosszas keresgélés után előkerült.Persze ide oda küldtek mire meglett.Valahogy ezt sem értem hogy hogyan lehet két hónapig egy átszállított beteg iratai még mindig az előző kórházban két hónapig.És ha nekem történetesen most nem lett volna szükségem rá(idősek otthoni elhelyezéshez)rá akkor sosem kerül elő?Nagyon ki vagyok szeretnék már mindent rendben letudni,de ha így haladok reményem sincs.Ha sikerül mindent elintéznem elmegyek valahová én is pihenni remélem nem a dili házba.Most kétségbe vagyok esve ma vittük volna az otthonba a férfi betegemet.Telefonálhatok hogy várjanak de remélem nem mondják fel mivel hivatalosan nyolc napon belül kell elfoglalni a helyett.

    előzmény:
    er54 (79559)
    2019-04-25  22:35
  18. 2019. Április 25. 22:3579559.

    Valika 


    Nem csodálkozom  hogy  ideges  vagy  hisz  hónapokon keresztül ezen  dolgoztál  hogy  sikerüljön jó helyre  mennie .


    Nagyon drukkolok  hogy  mihamarabb sértetlenül  előkerüljön .


    Enyire nem figyelnek  aportán szinte hihetetlen  .


    Reménykedjünk  .


    előzmény:
    precon (79558)
    2019-04-25  22:07
  19. 2019. Április 25. 22:0779558.

    Lányok most aztán kétségbe vagyok esve.Ma voltam bent a kórházban a betegemnél minden rendben volt.Jól elbeszélgettünk és megbeszéltük az utazást Gyulára.Erre az előbb vagyis háromnegyed tízkor hívtak a kórházból hogy eltűnt a betegem.Hónapok óta bent van és sosem ment ki most mikor sínen van eltűnik.Ami furcsa hogy a portásnak nem tűnik fel egy pizsamás férfi?Nem hiszem hogy ki ment valahol a kórház területén kell hogy legyen mert a második emeletről hogy a csudába tud csak úgy lemenni mikor egyáltalán sosem volt lent az udvaron sem.Most aztán a fejem megfájdult és piszok ideges vagyok.és dühös.

    előzmény:
    er54 (79557)
    2019-04-25  20:50
  20. 2019. Április 25. 20:5079557.

    szép  álmokat


    Ma sem  unatkoztunk Danikának fájt  a füle  igy  reggel 6 tól  velünk volt.Anya  délután  orvoshoz vitte  bizony gyulladásba  van .Holnap  is  velünk  lesz .


    Remélem mindannyian jól  vagytok .


  21. 2019. Április 24. 20:4679556.

    szép  estét


    Eltelt   az  ünnep  .Gyerekek másik mamáéknál voltak .


    Mi  kettecskén a szokásokhoz  híven töltöttük  napjainkat .


    Mandula Évi örülök  hogy  jöttél  szivesen olvastalak .


    Valcsi sikerüljön minden  ahogy  szeretnéd .


    Marcsi jó kis fürdözésen  voltatok   nem volt tolongás .


    Vissza tértünk  a  megszokott  napi  elfoglaltságokhoz .


    szeretettel gondoltam mindannyiotokra


      

  22. 2019. Április 22. 11:3979555.

    Marcsi jól teszitek ha a fiam nem dolgozna ma mi is fürdőbe mennénk.


    Locsolást már nálunk is kihagyja a család.


    Köszönöm az uncsi köszöntését átadom szombaton fogjuk a két Andrea és Noémi névnapját és a szüli napját és az én Névnapomat ünnepelni.Pénzeken Gyulára visszük a fiammal a rokonomat megnézem a körülményeket és azokat akikkel már telefonon sokat értekeztem.telefonba nagyon kedvesek remélem az életben is szimpatikusak lesznek hiszen sokat foguk velük kommunikálni.Mivel én vagyok a gyám így sok papírt kell aláírnom ezért is szeretném ezt személyesen nem levélben.Szeretnék egy jó kapcsolatot kialakítani velük .Képzeljétek akivel sokat telefonoztam ugyanúgy hívják mint Andrea unokámat még a család nevük is azonos.Mikor először bemutatkozott azt hittem hogy az unokám szórakozik kicsit elváltozott hangon.Nálam nyugi van pihentetem a lábam holnap Pestre megyek mivel a mai napot kihagytam.Ma kellett volna mennem a másik rokonomhoz de nem volt lelkierőm ma kimozdulni.Csak a temetőbe mentem.


     


    Emlékeztek még erre a képre?

    előzmény:
    totyogoka (79552)
    2019-04-22  07:23
  23. 2019. Április 22. 11:2679554.

    Évikém bizony felfordult a világ.Sok minden másként van mint ahogy mi tanultuk és szerettük.


    előzmény:
    mandula2 (79550)
    2019-04-21  15:57
  24. 2019. Április 22. 11:1979553.

    Sziasztok.


    Áldott Hétfőt Mindenkinek !


    "Hozzon a húsvét napfényt, áldást, meleget,
    szívekbe jókedvet és sok-sok örömet,
    teremtsen békét a háborgó világban,
    lehessen mindenki boldog hazájában,
    tanítsa szeretni a gyűlölködőket,
    adjon kenyeret koldusnak, éhezőnek,
    adjon egészséget betegnek, idősnek,
    hozzon megváltást tengernyi szenvedőnek,
    s éltesse a reményt, még nincs világvége,
    van kivezető út sötétből a fényre."



    / Kerecsényi Éva : Húsvéti áldás /


  25. 2019. Április 22. 07:2379552.

    Szép jó reggelt Mindenkinek!


     


    Itt nálunk Angyalföldön már süt a nap és úgy tűnik szép idő lesz ma is. Mivel a gyerekek már voltak itt ma meg már nem várunk senkit , azt tervezzük, hogy kimegyünk a Dagály fürdőbe egyet lubickolni. Itt a nagyvárosban ( szerencsére)  már nem dívik a hagyományos locsolkodás. Én pl gyerekkoromban sem szerettem. Mindig hányingerem volt a sok különböző féle illattól és úgy irritálta a fejbőröm, hogy alig vártam, hogy hajat mossak. persze amint megmostam mindig akadt még egy későn  jövő locsolkodó akinek illetlenség lett volna azt mondani, hogy ne locsoljon meg.


    Mandula Évi! Aranyos vagy , hogy leírtál egy pár dolgot. Így már én is okosabb lettem. Én katolikus vallású lettem volna , meg vagyok keresztelve de valahogy úgy alakult hogy nem gyakoroltuk a vallást. Szüleim, se tartották ezt így aztán ha bárhol járok bemegyek minden templomba sőt még gyertyát is gyújtok, de nem mindennel vagyok tisztában. Azt hiszem, hogy ha már így alakult akkor jobb ha nem vagyok képmutatóan templomba járó mint oly sokan a mai világban , közben pedig bűnt bűnre halmoznak. Én mindenki vallási hovatartozását tiszteletben tartom , de senkit sem akarok meggyőzni az ellenkezőjéről sem így azt gondolom engem se győzködjön senki. Tudatlanságomnak köszönhetem azt is hogy most hallottam először , hogy a férjemet gyermekeimet a tengerpartot pl nem imádhatom csak szerethetem , mert imádni csak Istent lehet. Bocsánatot kérek ezen vétkeimért . A divat is mint minden változik az évek során. Nekem se jön be a szaggatott farmer viszont a 14 éves unokám viseli hordja mert ez a divat. nem akar Ő megfelelni ezzel senki másnak, csak a mások által is viselt divatnak. Régen ugye nagy divat volt a bő vászon gatya a férfiaknak. Mostanra szelíd öltönyre változott. Miért? Mert a divattervezők sokszor megbotránkoztató modelleket alkotnak, de akinek nem jön be az ne használja. Én pl nem viselek szoknyát. lehet hogy nem vagyok elég nőies, de nem érzem benne jól magam így szinte mindig nadrágot hordok. Szerintem ki miben érzi jól magát azt viselje és a világnézeteit is aszerint alakítsa amivel egyet ért és amit el tud fogadni. Amit viszont belém vertek a szüleim, ( na nem szó szerint ) az az , hogy a külső nem számít! A jól öltözött mosolygós emberek is lehetnek gonoszak és a kevésbé csinosak egyszerűen öltözöttek is lehetnek jóindulatúak. Ezért aztán soha nem a külső alapján ítélem meg az embereket. Na most aztán jól elkalandoztam a Kellemes Ünnepektől !


    Ibolya! Nekem se tetszik a piacon ha azt írják ki pl  a paradicsom helyett hogy : pari, a kovászos uborka helyett hogy : kovi ubi és még sorolhatnám, de valljuk be ez reklám és annak meg az a feladata , hogy figyelem felkeltő legyen. Sokan pont erre kapják fel a fejüket és akkor a reklám már el is érte a célját. Régen volt az iskolákban illemtan és legalább az alapokat meg tanították. Ma már ez is hiánycikk. Viszont a technika fejlődését mindenki élvezi, hiszen ma már minden háztartásban van mosógép mobil telefon internet.stb.


     Valika! remélem, hogy jól teltek (  telnek az Ünnepek) Noémi unokádnak is Boldog Névnapot Kívánok!


    Rózsa! Bízom benne, hogy jól éreztétek magatokat a lányodéknál. Holnap én is szeretnék bemenni a klubba bingózni, bár már az is egyre gyengébb.


    Mindenkinek további szép napot és Békés Ünneplést kívánok!

Címlap

top