Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Itt vagyunk régi barátok 2

*zsóka49*
Létrehozva: 2006. június 25. 09:58

Megprobálok uj topikot nyitni. Hátha sikerül beszélgetnünk.Várlak benneteket, akik az Ide, ide régi barátokban voltatok,Hátha igy megy

  1. 2019. Április 21. 16:3779551.

    Szervusztok


    Aldott, bekes Husvetot kivanok.


    Kedves mandula


    Nekem simogatas volt a lelkemnek,hogy ezeket a sorokat leirtad.Nem tudon ,hol laksz,de minket Erdelyben eloket is nagyon zavar,ha  a targyaknak azt mondjak Ö,BORSAS MARCSI  is a kplbaszra,azt mondta,hogy ö.cipot vettem Debrecenben,azt mondta a ciponek.


    A masik ami zavar,hogy miert tesznek a tulajdon neve ele nevelot?


    Nem beszelve arrol,hogy mennyi idetlen rovidites hangzik el nap,mint nap,meg a sok idegen szo,mire jo ez?


     


    Szeretek itt lenni a topikban ,szerencsere itt nem eszleltem  ezeket az eszreveteleket.


     


    Tovabbi szep napot kivanok minden topiktarsamnak.

    előzmény:
    mandula2 (79550)
    2019-04-21  15:57
  2. 2019. Április 21. 15:5779550.

    Szervusztok, szép napot!


    Tudom, fogadatlan prókátornak az ajtó mögött a helye, de olvastam Marcsi beírását és nem hagyott nyugodni, úgy éreztem, hogy van hozzáfűznivalóm.


    Nem vagyok, nem is leszek a face tagja, nem is ismerem azt a személyt, aki a lábvizet emlegette az ünnepekkel kapcsolatban, de ebben az esetben igazat adok neki.


    Kellemes lehet egy séta, egy jóízű beszélgetés, kellemes lehet egy langyos szellő vagy egy baráti vacsora... ez mind kellemes lehet.


    Azonban ha a szakrális ünnepekről beszélünk, az nem kellemes. Az igenis lélekemelő, áldott és kegyelemteljes ünnep.


    Ha valaki csak a rohanást, a sütés-főzést látja az ünnepekben, azoknak se nem kellemes, se nem áldott, hiszen elfáradnak, mielőtt ünnepelnének. De mit is?


    Hívő ember lévén írom ezeket a gondolatokat és nem okoskodásból vagy kötekedésből.


    De sokszor mondják, hogy imádom, imádom, imádom a gyerekemet, imádom a mákos tésztát, imádom a cipőmet, a kutyámat, stb.


    Lehet szeretni, nagyon szeretni, de imádni csak Istent szabad. /nem én találtam ki/


    Nekem az is furcsa, és lehet hogy nem ezen a földön élek, amikor anyukák halálfejes ruhákat vesznek a pici gyerekeiknek, vagy ami ma menőnek számít,hogy szétszabdalt farmerokban mászkálnak, amit azelőtt már régen a szemétbe dobtak volna.


    Ki előtt kell menőnek lenni?


    Az is bosszant, amikor egy tárgyat megszemélyesítenek,és azt mondják, hogy ŐŐŐŐ. Ő a bili, ő a papucs, ő kávéscsésze.


    Hol van itt az egyes szám harmadik SZEMÉLY??? 


    /Lehet hogy ez egy új nyelvújítás, csak én kimaradtam belőle?/


    Látjátok, csak dohogok. Lehet hogy nem is kellett volna írnom, hiszen senki nem kért fel rá, de ez kikívánkozott belőlem, nem kötekedésképpen,hanem  inkább szeretettel.


    Maradok továbbra is a /már majdnem megszűnt/ szomszédból: mandula


     


     

    előzmény:
    totyogoka (79548)
    2019-04-21  07:18
  3. 2019. Április 21. 09:3479549.

    Húsvéti áldás


    Adjon az Úr szent napján
    mindenből eleget,
    legyen a háznál békesség,
    egészség és szeretet.
    Házad népét ne illesse
    senki bántó szóval,
    lásson el az Úr titeket
    minden földi jóval.
    Adjon az Úr szent napján
    elégedettséget,
    egészség legyen a háznál
    állandó vendéged.
    Boldogságodnak vége
    soha ne legyen,
    egész életben áldott légy,
    ne csak e szent ünnepen!



    Békés, áldott húsvéti Ünnepet kívánok!


    előzmény:
    totyogoka (79548)
    2019-04-21  07:18
  4. 2019. Április 21. 07:1879548.

    Szép jó Reggelt! Csodás Húsvéti Ünnepeket Kívánok!


     


    Nálunk tegnap volt együtt a család, mert ma máshova mennek  a gyerekek. Holnap meg a kirándulásé a főszerep. Már nem olyan nagy divat a locsolkodás, de én őszintén szólva ezért nem is haragszom. Jó volt tegnap együtt lenni, hideg tálat csináltam , meg sütögettem is többféle sütit pogácsát. Este meg festettünk tojást is az unokával.


    Valika! Sajnálom, hogy nagyot estél, szerencsére nem lett nagyobb baj.


    Ibolya! Finomakat főztél Te is egészséggel fogyasszátok.


    mandula Évi! Örülök, hogy itt jártál!


    Kincsike Julika! Boldog Születésnapot kívánok, Kincsike Petijének és Neked is Julika!


    Rózsa! Sajnálom a Dédit , őszinte részvétem. Szép kort ért meg de sajnos ez az élet rendje. Jó ünneplést a fiúkkal! Ürülök, hogy már jobban vagy és el tudsz menni hozzájuk.


    Sorbet Erzsike! Nektek is Kellemes Ünnepeket kívánok!


    Mazsola Ildi! Sokat gondoltam Rád is. Otthon együtt ünnepeltek , vagy elutaztatok valamerre horgászni. Most szép az idő.


    Lányok! Én eddig Mindenkinek Kellemes Ünnepeket kívántam, erre egyik ismerősöm a facebookon azt írta , hogy egy ünnep legyen Boldog és ne Kellemes mert kellemes a lábvíz de nem a Húsvét vagy a karácsony! Én nem nagyon értek ezzel egyet, de  mindenkitől elnézést kérek ha hasonlóan érez és esetleg megbántottam a Kellemes Ünnepe kívánással.


    Legyen akkor szeretet teljes Csodás ünnepetek Szeretteitek körében.

  5. 2019. Április 20. 19:3179547.

    Kellemes ünnepeket kívánok minden "Régi barátnak".


    Köszönöm a születésnapi köszöntést!

  6. 2019. Április 20. 16:3179546.

    Valcsi! Neked is áldott, meghitt húsvétot kívánok, szeretettel. Összejön a család?

    előzmény:
    precon (79538)
    2019-04-19  13:16
  7. 2019. Április 20. 16:3079545.

    Manyuska! Csodás a menü, amit készítesz.


    Kincsike! Mennek a Fiúk locsolkodni? Remélem mindenki egészséges a családban.


     

    előzmény:
    Ibolyka43 (79539)
    2019-04-19  14:12
  8. 2019. Április 20. 16:2679544.

    Kedves mandulaÉ! Olyan jó, hogy nem felejted el ezt a kis csipet-csapatot! Én sem! Csak nekem nem mindig van lehetőségem jönni.


    Kívánok minden Régi Jó Barátnak áldott húsvéti ünnepet!


    Az állapotom javult. Még szedem az antibiotikumot. Holnap már mehetek a fiú Unokákhoz.


    Sajnos az Áginak nincs jó húsvétja. A Dédi, 87 évesen elaludt, otthon. Egy heti szenvedés után. Nem engedte kórházba vitetni magát.


    Egy Nagybácsim is elment, 91 évesen. Csütörtökön lesz a temetése.


    Sokszor vagytok a fejemben. Beszélgetek mindenkivel!!!!!


    Jövök, amikor tudok.


    A kuglófot Nektek sütöttem!

    előzmény:
    mandula2 (79542)
    2019-04-20  14:11
  9. 2019. Április 20. 16:1979543.

    Kedves Julika!


    Születésnapodon - kissé megkésve, de annál nagyobb szeretettel - kívánok jó egészséget, gazdagságot, jólétet!


     

  10. 2019. Április 20. 14:1179542.

    Szervusztok Régi Barátok!


    Gyönyörű az idő, felemelő az Ünnep, szeressétek a Húsvétot.


    Mindenkinek  kellemes időtöltést és áldott Húsvétot kívánok.


    Szeretettel: mandula

    előzmény:
    sorbet (79524)
    2019-04-13  18:27
  11. 2019. Április 19. 20:5979541.


    Szeretettel  kivánunk  Áldott ünnepeket


    Mindannyiotoknak 


  12. 2019. Április 19. 20:5879540.


    Julika  !


    Születésnapodon  szeretettel köszöntünk .


    Ezt  a  napot  nem  felejtem hiszen  a fiam  is ezen  a  napon  született.


     

  13. 2019. Április 19. 14:1279539.

    Szervusztok


    Aldott husveti unnepeket kivanok minyajatoknak.


    Kora delutan van,de en mar annyira el vagyok faradva,faj a derekam a sok munkatol.az este mesutottem a mezeslapokat es osszeallitottam a linzert.


    Ma hajnalban megsutottem a linzerkoszorukat,osszeallitottam mezeslapokat,azutan hozta a fiam a fel baranyt(5 kg)azt szetporcioztam,ment a fagyasztoba egy resze,nasikat holnap keszitem petrezselyemlevel es tojassal,vasarnap a barany combjat megtuzdelve fokhagymaval,sutom a sutoben.


    Kozben meg mosogatni is kell,meg lemenni a kozeli uzletbe,tejet tejfolt,holmi aprsagor venni.


    Ezert vagyok nagyon elfaradva.


    Jo keszulodest k8canok nektek.

  14. 2019. Április 19. 13:1679538.

    Áldott Húsvéti Ünnepeket !


     


    * Meghittség, boldogság, áldás és béke,



    legyen a családod örökös vendége.*

  15. 2019. Április 19. 00:5579537.

    Jajj! Valcsi!!


    Ez már nem az első esésed, rövid időn belül. Szerintem idegességedben nem figyelsz kellőképpen a lábad elé. Kérlek, vigyázz magadra!


    Sok-sok szeretettel köszöntöm a név- és születésnapos Unokáidat!


    Marcsi! Nagyon jól sikerült a húsvéti klubnap. Lent voltam, mert a sószoba miatt, megyek minden nap. Ott ragadtam


    Szerencsémre, a Marci lemondta az ebédet, így már nyugodtan közlekedek a klubba.


    Megkaptam a 3. adag antibiotikumot. Engedélyem van, hogy vasárnaptól mehetek unokázni. Már kezdek jobban lenni.


    Ibolya! Itt kellemes idő volt ma.


    Vasárnap megyünk Tökölre, a Fiúkhoz.


    Jelenlévőknek-, távol maradóknak, hiányzóknak, kellemes húsvéti ünnepet kívánok!


    u.i.: Amikor lehetőségem van, jövök. Ugye, ez nem fenyegetés?


    Ilyenkor tudok írni, mert nem régen feküdt le az Úr. Igaz, 2 órakor már fel is kel és csörög, zörög stb.


    Jó éjszakát, szép álmokat, Rózsás csókokat, bajuszos angyalokat.


    Képek! Nyuszi, amit az Ági tavaly kapott, karácsonyra.

    előzmény:
    precon (79536)
    2019-04-18  09:07
  16. 2019. Április 18. 09:0779536.

    Sziasztok vidám napot.


     


    Lányok akkorát estem elterültem mint egy gyalog béka.Mindkét térdem na meg a jobb könyököm csuklómrór lejött a klazur.


    Rendesen megrándult a derekam is.Na de most nem érek rá betegeskedni ma megyek viszem a cuccot iratokat stb.


    Tudjátok hogy gyógyszer ellenes vagyok most megszegem a saját szabályaim mert sajnos másként nem tudok menni


    Mindenkinek Kellemes Húsvéti Ünnepeket Kívánok.


    Andreának átadom a köszöntést.Majd össznépi buli lesz .Névnapok és Nóémi szülinapja is egyszerre lesz megtartva.Neki ebben a hónapban van a névnapja és a szüli napja is

  17. 2019. Április 18. 08:4079535.

    Szép napot!


     


    Bizony bizony itt is hidegebb lett. Boltba voltam korán reggel, mert itt nálunk a Pennyben szeretem a zöldségeket is megvenni. Itt magam válogatom és így az kerül bele amit én beleteszek. 


    Ibolya! Nálunk is nagyon drága a fehérrépa. Míg a sárgarépa kilója 300 ft addig a fehérrépáé 1680 ft. Viszont a piros retek 80ft/ csomó az újhagyma 100 ft. Vettem még koktél paradicsomot és padlizsánt illetve almát meg epret és kígyóuborkát is. A végén tele lett a húzós kiskocsim.Igen Szoboszlóra is ezzel a baráti társasággal megyünk 12 fő. Évek óta ugyanoda  ugyanazokkal megyünk. Reméljük jó időnk is lesz.


    Valika! Nagy megnyugvás , hogy legalább az egyik betegednek már végleges helyet sikerült szerezned. Reméljük a másik rokonod is hasonlóan jó helyre fog kerülni.. Andrea unokádnak Boldog Névnapot Kívánok!


    Rózsa! Remélem már jobban vagy.


    Mindenkinek további szép napot kívánok!

  18. 2019. Április 18. 06:3379534.

    Szervusztok


    Nalunk 3 fok van,vissza kellett tennem a futest.Tegnap piacon voltam zoldseget vettem a huslevesbe,ott is dragasag van,foleg a petrezselyem 3x dragabb,mint a sargarepa,de ez is kell,meg zeller.


    Valika


    Nagyon jo,hogy kaptal helyet a rokonodnak,hatha kesobb sikerul odavinned a feleseget is.


    Totyi


    Az jo,hogy tudtok utazni,gobdolom,most is tarsasaggal mentek Szoboszlora,en is alig varom,hogy ott legyek,de nalam meg nem biztos....


    A tobbi regi lany,muert nem ir,csak ugy kimaradoztak minden ok nelkul?


     


    Legyen szep napunk sok apro orommel.

    előzmény:
    precon (79533)
    2019-04-17  07:32
  19. 2019. Április 17. 07:3279533.

    Marcsi utána néztem kaptak kitüntetést hát remélem hogy azért mert jól működnek.De ma már semmi sem biztos ennél jobb lesz minden kép mert itt állandóan csak bent van sosincs levegőn.Nagyon zavart ez engem hogy nincs egy tisztességes udvar ahová lelehetne vinni.

    előzmény:
    totyogoka (79531)
    2019-04-16  11:08
  20. 2019. Április 17. 07:2879532.

    Sziasztok vidám ébredést.


    Lányok én olyan izgatott vagyok mintha én költöznék be az otthonba.Átmostam a holmijait kiválogattam .összepakolom nem kell sok minden csak két váltás utcai és pár másik.Napi ruhát adják ha kell azért pakolok tréningeket meg pólókat.Szóval készítem ezerrel .Azt mondták hogy ha kell mikor látogatom biztosítanak szállást na erre kíváncsi vagyok.De néztem vannak olcsó szállások nem lesz probléma ha megyek nem akarok úgy menni hogy az utazással menjen el az egész napom.


    Jó húsvéti készülődést kívánok mindenkinek.

  21. 2019. Április 16. 11:0879531.

    Sziasztok!


    Süt a nap de nem melegít. Nyitva vannak az ablakok de nagyon friss levegő jön be. Azért jól esik. Tegnap sok intézni valóm volt, ma egy kicsit "lötyögősebb napom van. rendezgettem a gardrob szobát ( téli cuccok cipők sapkák sálak  elpakolva a többi meg előszedve) Most egy kis pihi van ebéd előtt. Ebédünk tejfeles krumplileves kolbásszal és túrós csusza .


    Valika! Nagyon örülök, hogy sikerült az egyik betegedet legalább jó helyre tenni. ( Mondjuk ez is majd idővel derül ki hogy mennyire jó hely, de bízzunk benne ) Talán sikerül a másik betegednek is valamit intézni.Már ez is eredmény hogy ennyi utána járással végre az egyik jó helyen biztonságban van.


    Ibolya! nálunk is jó itt a lakásban rend van, már nem is szeretnék ennél nagyobb takarítást végezni. Az ünnepi menü???, Nálunk sonka sonka léből főzött bableves lesz szombaton. Vasárnap meg szintén sonka csak hidegtálként salátákkal. Ilyenkor már mindenki szereti a friss zöldségekből összeállított salátát illetve a sonkalében főtt tojás is elengedhetetlen kelléke a Húsvétnak. Mi igazán más meleg ebédet nem szoktunk készíteni. majd valahova kirándulunk egy nagyot. Esetleg ott helyben eszünk valahol étteremben.


    Rózsa! Remélem, hogy már meggyógyultál. Kívánom, hogy Andinak sikerüljön az új lakás és sok öröme legyen benne. Akkor már nem is a Lidl.-ben dolgozik?


    Kincsike! A fiúk biztosan várják már nagyon a Húsvétot , a kisgyerekeknek még nagy élmény a tojás keresés és a locsolkodás.Kittykém már ha lehetne világgá futna a locsolás elől ( igaz én sem szerettem soha)


    Sorbet Erzsike! Kellemes ünnepeket Nektek is. Mi legközelebb 3 hét mulva megyünk Hajdúszoboszlóra majd pedig Görögországba. Már nagyon várom főleg a tengerparti ücsörgést amikor ott várom, hogy mikor kel már fel a nap. Azt nagyon szeretem amikor úgy tűnik mintha a tengerből kúszna elő a nagy tűzkorong.


    Mindenkinek kellemes napot kívánok, kevés munkával!

  22. 2019. Április 16. 06:0579530.

    Szervusztok


    Vali


    Orvendek hogy sikerult elintezned,hogy a rokonod jo helyre kerult,remelem idovel a felesege is odakerul.


    Nagyon ugyes vagy es rokonszereto vagy,hogy ennyir torodsz veluk.


    Totyi


    Orvendek hogy jol sikerult a kirandulas neha szukseg van egy kis kikapcsolodasra


    En mar alig varom,hogy menjek furdeni,mar ram ferne egy kis locsizas a terdeim es derekam miatt.


    Rozsa


    Segitett a sokamra?


    Szeretettel gondolok ratok nemsokara indulok a ferjemnek a szokasos havi gyogyszeradagjat kiiratni kivenni.

  23. 2019. Április 15. 17:3779529.

    Sziasztok.


     


    ilyen boldog vagyok.


    Hétfőn már Gyulán van a férfi rokonom.Még pár dolgot kell elintéznem és végre ő sínen van.Most teljes erőbedobással tudok foglalkozni a másik betegemmel,tralala-trilili


  24. 2019. Április 15. 08:2679528.

    Sziasztok .megyek nyakamba veszem Csepelt Erzsike integetek


    Boldog ébredést,
    Áldott Reggelt Mindenkinek !


    "Mindnyájan megérdemeljük, 
    hogy a lehető legcsodálatosabb életet éljük."
    Eoin Dempsey

  25. 2019. Április 14. 15:4579527.

    Sziasztok!


     


    Szerencsésen megérkeztünk  . Nem volt túl jó idő de mi nem fáztunk a fedett fürdőben nagyon jó volt. Minden órában volt gyógytornász segítségével gyógy torna, hogy nyak -váll hol gerinc torna. Jó volt mert mi ugyan nem voltunk beutalva, de aranyos volt a gyógytornász amikor látta a lelkesedésünket és megengedte hogy csináljuk a gyakorlatokat. most még nem érzem a hatást de hátha később lesz eredménye is. esténkét jókat beszélgettünk.


    Mindenkinek kellemes húsvéti készülődést Mindenkinek, betegeknek jobbulást!


    További szép napot!

Címlap

top