Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Itt vagyunk régi barátok 2

*zsóka49*
Létrehozva: 2006. június 25. 09:58

Megprobálok uj topikot nyitni. Hátha sikerül beszélgetnünk.Várlak benneteket, akik az Ide, ide régi barátokban voltatok,Hátha igy megy

  1. 2019. március 30. 09:5379501.

    Sziasztok.


    Reggeli üdvözlet


    "Süt a nap, nehogy szomorú légy,
    Süt a nap, kicsit nevet az ég,
    Még gyönyörű dolgokat hozhat."
    Szép jó reggelt , mosolygós , gyönyörű dolgokat hozó szép napot kívánok!

  2. 2019. március 30. 05:5879500.

    Szép jó reggelt Mindenkinek!


     


    Szerencsésen megérkeztünk tegnap. Nagyon jól telt ez a pár nap. Csoda szép és jó hely volt a vendégház igazi kedves vendéglátóink voltak, szép tágas szobákkal nagyszerűen felszerelt konyhával a tisztaságtól ragyogó fürdőszobával. Mivel a feleség régen a kolléganőm volt így nagyon jókat beszélgettünk esténként.


    Most egy kicsit aklímatizálódunk aztán hétfőn neki lendülünk és irány Szombathely , de oda vonattal megyünk. Ott is eltöltünk majd pár napot. 


    Ne felejtsétek el majd ma éjjel átállítani az órákat! 


    A derekam még mindig nem az igazi, nehezemre esik a járás - gyaloglás, de majd csak alakul ez is. 4.-én lesz meg a ct eredményem és akkor megyek majd vissza a dokihoz.


    Mindenkinek nagyon kellemes hétvégét kívánok!

  3. 2019. március 29. 09:2179499.

    Sziasztok.


     


    Reggeli gondolat


     


    "Olykor elég egy napsugár. Egy kedves szó. 
    Egy köszönés. Egy simogatás. Egy mosoly. 
    Ilyen kevés dolog elég ahhoz, hogy boldoggá tegyük azokat, akik körülöttünk élnek. 
    Akkor miért nem tesszük ezt? "



    Bruno Ferrero

  4. 2019. március 26. 15:2379498.

    Rózsa lényeg hogy aránylag nyugi van .

    előzmény:
    rozsaanyu (79495)
    2019-03-26  14:50
  5. 2019. március 26. 15:2179497.

    Ibolya  Hétfőn az unoka testvéremhez megyek pénteken meg a férjéhez.A múlt héten voltam egyik nap délelőtt az egyiknél délután a másiknál így a múlt héten háromszor voltam.De az már sok volt így marad a heti két nap.Mivel hozom viszem a szennyest .Tegnap a kezembe nyomtak egy vényt hogy váltsam ki hát majdnem elájultam majdnem kilencezer forint volt pár forint híján.Most ezért holnap ismét be kell szaladnom ami nem volt beütemezveTegnap az unoka testvérem közölte hogy nem akar haza jönni kezdjem el intézni a szociális otthont,azt hiszi ez csak úgy megy pik-pakra.Na mindegy majd ezt is megoldom valahogy.Mondjuk nekem sokkal könnyebb lenne mert akkor csak havonta egyszer mennék ide meg oda

    előzmény:
    Ibolyka43 (79494)
    2019-03-26  09:29
  6. 2019. március 26. 15:1479496.

    Sziasztok szép napot.


    Nagyon szép az apartman látod ha meglenne a csapat mehetnénk oda talizni .Jó utat és pihenést.

    előzmény:
    totyogoka (79493)
    2019-03-26  05:59
  7. 2019. március 26. 14:5079495.

    Kellemes délutánt!


    Valcsi! Még nem tudom, mikor megyek Jászberénybe. Szívem szerint máris indulnék, de még itthon van tennivalóm.


    Manyuska! Óvakodom a szóváltásoktól! Nem szólok semmit. Napokig nem váltunk szót egymással. Most egy picinykét nyugisabb a helyzet. Mert elvittem a MÉH-telepre. Leadta a lomtalanításkor előkerült, felesleges vas-, ólom- stb. hulladékot. Nem mondta, hogy mennyit kapott érte. Nem voltam a pénztárnál, amikor kifizették.


    Voltam délelőtt a MÖBELIX-ben is, a Gyáli úton. Ugyanis, korán reggel jött a telefonhívás, Csornáról. Csak ebben az áruházban van az a sörpad garnitúra kiegészítő, ami a Józsinak kell. (A csornai Sógornőm fia.) Most kezdték el gyártani a sőrpad kiegészítőt. Azaz a sörasztal két végére 2 kispad. Megvettem az ajándékot is, amit viszek Jászberénybe. Műanyag locsolókannát és élethű művirágokat, a temetőbe. Magamnak vettem  nyeles lapátot, seprűvel. Pontosabban a Marcinak, mert nem tud lehajolni. Ami leesik, lent is marad.


    Marcsi! Jó utat. Egészségesen gyertek haza.


    Még mindig hiányolom a Gittát és a többi hiányzót!


    Szeretettel gondolok mindenkire!!!

    előzmény:
    Ibolyka43 (79494)
    2019-03-26  09:29
  8. 2019. március 26. 09:2979494.

    Szervusztok


    Totyi


    Jo utat neked,lehet gond lesz az ulessel,hisz eleg hosszu az ut odaig.,azert nagyon meleg vizbe ne ulj,nert nem jo s foleg 20 percnel tobbet ne maradj a vizben minden oraban 20 perc es furdoruha csere,de gobdolon te is tudod regi gerincbetegek tudjuk ezeket.


    Vali


    Mennyi idobkent mesz latogatni a korhazakba a rokonokhoz?ez nagy jotekonysag a reszedrol.


    Rozsa


    Mi lett volna ha negmondtad volna a ferjednek,hogy nem tudsz emelni,vigye o maga,ha kell valami.neha meg kell tanulnunk nemet mondani.


    Jo utat es kikapcsolodast kivanok neked.


    Nalunk holnap csocsere lesz a wc ben,mert az alattunk levonek csorepedese van.

    előzmény:
    totyogoka (79493)
    2019-03-26  05:59
  9. 2019. március 26. 05:5979493.

    Szép jó reggelt Mindenkinek!


     


    Kicsit hűvösebb lett , de ilyen ez a tavasz kezdet. Hol szép idő van ragyogó napsütéssel , hol meg kicsit hűvösebb. Jó lett volna ha marad még a napsütés de így is jó lesz. Hamarosan indulunk Egerszalókra. Volt kolléganőmék vettek ott egy szép több apartmanból álló házat most megyünk és leteszteljük. A derekam ugyan még mindig nem az igazi, de ha arra várok akkor soha nem jutok el sehova. Szóval Eger és környéke lesz az uticél kis gyógyfürdőzéssel városnézéssel összekötve. 


    http://egerszalok.hu/hivatal/index.php/egerszalok/30-sza llasok/95-harmony-vendeghaz-2


    Mindenkinek szép hetet kívánok!

  10. 2019. március 25. 08:0979492.

    Rózsám jó utat és érezd jól magad.

    előzmény:
    rozsaanyu (79490)
    2019-03-24  21:16
  11. 2019. március 25. 08:0679491.

    Sziasztok.


    Vidám hetet mindenkinek.

  12. 2019. március 24. 21:1679490.

    Kellemes estét!


    Marcsi!


    Gondolom, kitaláltad, ki van a pincében!?!?! 2:30-kor jött fel. Reggel 6-kor keltett, hogy hordjam még fel a maradék lomot. Előző nap mindent velem cipeltetett fel. Ő nem vitt ki egy darab lomot sem. Pedig volt bőven. Még maradt is. Holnap megyünk a MÉH-be. Nagyon elfáradtam a cipeléstől. A derekam is megérezte.


    A lépcsőházi virágokat én szoktam locsolni. Gondoltam is, hogy friss földet kéne tenni, mert ami volt, az már nem jó. Sajnos az én szobanövényeimet a Marci szanálta. Csak 2 orchideám és még egy kaktuszféle maradt meg. Egy cserép virág még kint lóg a folyosón. Mert a mennyezeti kampót, amin szokott lógni, most a papagáj kalitka foglalja. Nagyon betegnek látom szegény madarat. A Marci közölte, hogy azt Ő kapta, nekem semmi közöm hozzá. Azért csak odafigyelek, hogy legyen vize. Mert azt elfelejt adni. Ugyanis a keze nem fér be a kalitka ajtaján. Enni ad neki, sokat is. Lehet, hogy az a baj, hogy sok fürtös kölest fogyaszt, nincs homok, ami az emésztést segíti.


    Péntek estétől az Áginál voltam ott alvós. Az Anyája Gyálra ment, esküvőre. Ő volt a tanú. Ma délelőtt jöttem haza. Tegnap délután 13-16 óráig zsúron volt az Ági. Utána a Barátnőjével lementünk játszani. Ugróköteleztek, labdáztunk. A felnőtt játszótéren jól kimozogtam magam. Nagyon jók azok a szerek. Sűrűbben kéne használni. Itt a közelünkben is van, de egyedül cikinek tartom lemenni.


    Ma azt az utasítást kaptam, hogy hordjam le a pincébe - végre, több mint egy év után - a szobákból a szerszámokat. Megint velem cipeltet. Mondtam, hogy vasárnap nem vagyok hajlandó pincézni. Így holnapra marad.


    A héten - ismét - Jászberénybe készülök. Autóval megyek, mert sok minden összejött, ami ott hasznosítható. Pl.: A kutyának szivacsmatrac, amit télire az óljába lehet szabni. Porcelánokat is viszek. Ugyanis, még az Anyukámtól kapott a Klárika egy készletet, ami azóta fogyatkozott, mert eltörtek. Örököltem, ugyan olyan mintájú étkészletet. Most boldogan elviszem.


    Ági viselkedésével nem vagyok elégedett. Szombat délelőtt nem is szóltam hozzá. Nem vette zokon. Nézte a mesetévét és játszott a telefonján. Délben én törtem meg a csendet. Kérdeztem, hogy hajlandó-e ebédelni.


    Nagyon sok édességet fogyaszt. Hiába intem, hogy az anyai nagymamája cukorbetegségben halt meg. Apukája, Andrisom is cukorbeteg. Oda kéne figyelni. Még neki állt feljebb. Nem megengedett hangon támadott. Sajnos, az anyájával sem beszél különben.


    Mindenki hiányzik, aki nem volt itt!!!!!! Gitta miért sértődött meg?


    Most jól kiírtam magam. Lesz, aki elolvassa?


    Jó éjszakát, szép álmokat, Rózsás csókokat, bajuszos angyalokat.


     

  13. 2019. március 24. 10:2579489.

    Nálunk tökfőzelék volt meg fasírt,én nagyon szeretem a krumplifőzeléketde a fiam nem ő tökfőzelékesmagamnak meg az uncsinak azt szoktam csinálni ha nincs itthon a fiam

    előzmény:
    totyogoka (79487)
    2019-03-22  11:07
  14. 2019. március 24. 10:2279488.

    Sziasztok .


    Tényleg szép idő van ma is tegnap kitettem a terasz bútorokat,ma kinyittatom a kerti csapot.A nárciszaim és a játszintjaim virágoznakEgyből jobb a kedvem.Bár tegnap előtt Pesten nagyon megjártam rosszul fordultam és kiment a térdem azt hittem hogy elájulok percekig nem tértem észhez egyből egy térdemen három lett na alig bírtam hazajönniPersze szép nagy csomaggal jöttem mivel a férfi rokonom mosását hoztam,több nagy törülközők pizsamák alsók stb. Jegeltem de még ma is dagadtAzért tegnap kertészkedtem sántikálva de élveztem a kint létett.Holnap Csepelre megyek az unoka tesómhoz beszélnem kell az orvosával telefonon képtelenség elérni.Szeretném áthelyezni az Amerikai útra már beszéltem is velük van hely és vallási hovatartozás nem számít.Szeretném ha talpra állna még nincs itt az ideje hogy elmenjen itt csak fekszik nem kell fel.Kértem gyógytornászt naná hogy nem rendeltek ki neki.A szeretett kórház azt mondta náluk ez természetes ha kérem.Szerdán gyámügyre megyek be vagyok rendelve szóval a jövő héten sem unatkozom.Mindenkinek szép nyugis békességes vasárnapot kívánok.

    előzmény:
    totyogoka (79487)
    2019-03-22  11:07
  15. 2019. március 22. 11:0779487.

    Sziasztok!


     


    Gyönyörű idő van! Süt a nap és még melegít is. Délelőtt átültettem a virágokat ( Apus segítségével) Nem sok van 8-10 cserép + a lépcsőházi pár cserepes növényt is megsajnáltam mert csak senyvednek azokat is átültettük. Már sokkal jobb a derekam, de vannak még fájdalmas pillanatok. Holnap lesz az unokám nyelvvizsgája utána jön ide és itt is alszik.Az a terv, hogy sütünk majd valamit a vasárnapi ebédhez. 


    Mi is lomtalanítottunk tegnap délután. nem volt sok a kidobni való inkább csak kartondobozok, de most szép rend van a pincében. Csak egy picit voltam dühös mert valaki még éjfélkor is pakolt behallatszott ahogy a pince ajtó be - be csapódott. 


    Főztem is krumplifőzeléket meg fasírtot. 


    Jó étvágyat az ebédhez!


    Legyen szép a hétvégétek! 

  16. 2019. március 21. 20:3479486.

    Muszáj jönnöm!


    Most történt a lomtalanítás. Mit gondoltok? Kivel cipeltetett fel mindent a Marci? Nem nehéz kitalálni. A derekam leszakad. A homlokomról folyik a víz és alig van hangom. Ő 1 db-ot sem hozott fel, lomot. Eddig bírta morgás nélkül. Most elkezdte. Ez nekem jó ürügy volt, hogy feljöjjek. Letusolok, elnyúlok.


    Jó éjszakát kívánok.

    előzmény:
    rozsaanyu (79485)
    2019-03-21  14:25
  17. 2019. március 21. 14:2579485.

    Kellemes délutánt, az előttem íróknak és a hiányzóknak is!


    Sűrű unokás programjaim vannak. Öröm, de fárasztó is.


    Ma az Okmány Irodában voltam. A Jogsimat intéztem. Holnap a Honvéd Kórház Hemofíliára megyek 12-re. Délután Ágiért az iskolába. Ott alvós leszek, mert az Andi szombat hajnalban indul egy esküvőre, ahol Ő lesz a tanú. Viszem a goffri sütőt. Sütögetni fogunk.


    Végre leszokott az Ági a "kutyus menhelyezésről". Mostanában az iskolásat játszunk. Persze, hogy Ő a tanító néni. 


    Marcsi! Kívánom, hogy végre teljesen gyógyulj meg és sikerüljön a jövő heti utazás.


    Valcsi! Nem könnyű a feladatod. Két felé utazgatni. Jó, hogy nem hoztad még fel a virágokat. Vigyázz a saját egészségedre!!!!


    Kincsike! Hogy vannak az Unokák? Már a kisebbik is ovis?


    Manyuska! Nem nagy esélyt látok arra, hogy a férjem jó irányba fog változni. Ez egyre csak rosszabb lesz.


    Ma délután elkezdjük a pincéből kihordani a lomokat. Mondtam, hogy csak addig vagyok hajlandó segíteni, míg el nem kezd morogni.


    Gitta, Margó, ............. HIÁNYZÓK??????????


    Szeretettel gondolok a Régi Barátokra. Élőkre és a mennyben lévőkre is!!!!! Amikor tudok, jövök.


     

    előzmény:
    precon (79484)
    2019-03-21  09:21
  18. 2019. március 21. 09:2179484.

    Ibolya most eldöntöttem hogy inkább egy nap csak egyik kórházba megyek mert ha kétfelé megyek piszkosul elfáradok.Igaz így meg elveszik két napom de kevésbé fárasztó.


    Kocsival mentünk és tiszta ideg lettem mert egy órát araszoltunk Csepelre aztán meg be a városba.Szóval marad a tömeg közlekedés így viszont csak egyszerre egy felé megyek mert cuccolok.Viszem a tiszta ruhákat meg az üdítőt nasit stb. Még mindig próbálom egy helyre tenni őket eddig sikertelen a kísérletem.

    előzmény:
    Ibolyka43 (79481)
    2019-03-20  18:45
  19. 2019. március 21. 09:1679483.

    Sziasztok vidám napot.


    Nálunk az éjjel is fagyot Szerencse hogy nem hozattam fel a virágaimat a pincéből a fiammalde akartam


    Marcsi majd a fürdőben egy kicsit ellazulnak az izmaid és hátha jót tesz.Lehet hogy kérned kellene egy iszappakolást 

    előzmény:
    totyogoka (79482)
    2019-03-21  06:33
  20. 2019. március 21. 06:3379482.

    Szép jó reggelt!


     


    Süt már a nap és tegnap is elég szép időnk volt. Jó lenne ha kicsit melegedne is az idő hiszen ha lassan is de csak itt lenne már az ideje hogy tavasz legyen. Sajnos még mindig nem az igazi az állapotom. Hamar elfáradok és gyaloglás közben a leg váratlanabb helyzetekben is bele -bele nyilall a derekamban. Ez aztán meg is keseríti az életem rendesen. Azért el teszek veszek itthon, főzök vasalok boltba megyek, de cipekedni hajolgatni nem nagyon tudok. 


    A ct eredményem még mindig nincs meg  - naponta hívogatom Őket. 


    A jövő héten pedig el szeretnénk menni Egerszalókra , már november óta le van foglalva a szállás. Majd kiderül, hogy sikerül-e elutaznunk.


    Mindenkinek nagyon kellemes és napsütéses vidám napot kívánok!

  21. 2019. március 20. 18:4579481.

    Szervusztok


    Vali


    Nehez neked hogy 2 fele kell menj,neg jo,hogy vagy nekik,maskulonben mit csinalnanak?csak nehogy te is kifaraszd  magad nagyon.


    Totyi


    Orvendek,hogy gyovyulgatsz ha lassan is,de nem kell egesz nap nyomnod az agyat.


    E54


    Jobban lett a kisunokad?sajnalom a kicsiket,ok jobban szenvednek,mint mi a felnottek.


    Rozsa


    Jo,hogy tudtal irni, nehez helyzetben vagy,de hidd el "a jegenyefak nem nonnek az egig"egyszer a ferjed is lehanyatlik amikor szuksege lehet rad.


     


    Legyen szep estenk.

    előzmény:
    precon (79480)
    2019-03-19  08:13
  22. 2019. március 19. 08:1379480.

    Sziasztok örömmel olvasom hogy mindenki a javulás útjára lépet.Sajnos felénk is hideg szél fúj nekem ettől a fejem szét akar esniA betegeimnél nincs változás ami igen nagy gond számomra .mivel el kellene határoznom magam hogy mi legyen?Most azon agyalok hogyan tudnám őket egy helyre helyezni?Eddig minden honnan elutasítottakNa majd történik valami ,csak tegnap is nagyon elfáradtam mire hazaértem a két kórházból.


    Nagyon szeretnék napsütést én is akkor valahogy minden sokkal jobban megy


    Felénk még éjszakánként fagyA jácintok és a nárciszok már virágzanak na és az ibolyák is.Ez azért kicsit lélek melegítőRászántam magam és elkezdtem metszeni,na az idén lehet hogy nem lesz szőllőBaromira értek a metszéshezA fákat is úgy találomra ez nem tetszik ez talán jó szóval tanulgatomA rózsákhoz értek virágom az leszLegyetek jók és egészségesek .sziasztok.

  23. 2019. március 18. 21:0279479.

    szép  estét 


    Köszönöm  Pisti  jobban  van  már  éppen  ideje .


    Marcsi  Te  is  jó  hírekkel  érkeztél szerintem minden  nap jobb lesz  .


    Uncsikáim tegnap  késő  délután  haza  érkeztek a messzi mamáéknál voltak pénteken  mentek.


    Végig  olvastam  mindenkit   .


    szeretettel  gondoltam  mindannyiotokra   még  Gittá-ra  is   


  24. 2019. március 18. 07:5979478.

    Szép napot!


    A tegnapi ragyogó napsütés és kellemes 20 fok után most igazán nem esik jól a hideg széllel érkezett hideg front. Nehezen alakul ez a tavasz pedig már igencsak ki vagyunk éhezve a napsütésre. tegnap lemerészkedtem egészen a Duna partig és kicsit sütkéreztünk. Nagyon sokan voltak idősek és kisgyerekesek fiatalok és középkorúak is.Az én deréktájékom még mindig nem az igazi de már sokkal jobb mint amikor ez az egész elkezdődött. Az is igaz hogy közben el telt éppen 3 hét. Itt az ideje hogy pozitív változást is tapasztaljak már. Azért még mindig előfordul, hogy be kell venni fájdalomcsillapítót illetve le kell feküdni mert fáj a derekam.


    Remélem, hogy Mindannyian jól vagytok.


    Legyen szép a napotok!

  25. 2019. március 15. 20:1279477.

    Kellemes estét kívánok!


    Nagy örömmel olvasom, MARCSI jobban vagy!!!! VÉGRE!!!! Maradjon is így!!!!


    Köszönöm a Kristóf köszöntését. Halasztjuk az ünneplést, mert nem szeretném a bacikat vinni. Úgy is náthásak.


    Depresszióm változatlan. Annyi, hogy nem fordulok teljesen magamba. Inkább próbálok kifelé nyitni.


    Jövő héten lejár a jogosítványom. Időpontokat kértem a szakrendelésekre. Pszihiáter 04.08. Szemétet 05.22.


    Azt mondta a Háziorvos Asszisztens Dia: - A lényeg, hogy legyen időpont. Szerdán menjek a papírért, amivel mehetek az Okmányirodába. Ott kapok ideiglenes jogsit, amíg elkészül a végleges.


    VALCSI!


    Bejelentkeztem a Gondozóházba, a nyugdíj 60 %-t kell fizetni. Tanácstalan vagyok. Igaz, van időm töprengeni, mert ez nem megy egyik napról a másikra.


    Gitta merre vagy????


    Itt is szeretném jelezni: Nem volt lehetőségem írásba adni, ennek ellenére, MINDENKIT köszöntöttem magamban, vagy a face-n!!!


    Megkönnyebbülés, hogy a mai "ünnep" csendben zajlott!


    További kellemes estét, jó éjszakát kívánok! Szép álmokat, Rózsás csókokat, bajuszos angyalokat!

    előzmény:
    totyogoka (79475)
    2019-03-15  06:54

Címlap

top