Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Itt vagyunk régi barátok 2

*zsóka49*
Létrehozva: 2006. június 25. 09:58

Megprobálok uj topikot nyitni. Hátha sikerül beszélgetnünk.Várlak benneteket, akik az Ide, ide régi barátokban voltatok,Hátha igy megy

  1. 2019. február 26. 07:5679426.

    Gitta még mindig haragszol?Tessék kibújni a csigaházból.

  2. 2019. február 26. 07:5579425.

    Rózsám akkor átalakítod az élet ritmusodatTudod mikor a gyerekek kicsik mi akkor is akkor aludtunk mikor a gyerkőcFő az hogy ne legyen vita és nyugiban lehess.

    előzmény:
    rozsaanyu (79423)
    2019-02-26  00:44
  3. 2019. február 26. 07:5379424.

    Sziasztok vidám napot.


    Ibolya néha úgy érzem hogy nem tudom tovább csinálni de senki nem kötelezett rá.Aztán elgondolom mennyi mindenen mentek keresztül és akkor elszégyenlem magam hogy meg akarok futamodni.Anyukája lánya rákban halt meg apukája nem bírta elviselni és öngyilkos lett,ezek után hogy hagyhatnám őket magukra.Sajnos az unoka testvérem nagyon depressziós ezért több figyelmet igényel.

    előzmény:
    Ibolyka43 (79422)
    2019-02-24  13:15
  4. 2019. február 26. 00:4479423.

    Aludjatok nyugodtan! Csendben írok.


    Valcsi! Nem semmi a kálváriád!


    Manyuska!


    Sajnos nem nagyon alakul a helyzet. Csak most tudok jönni, amikor alszik az Úr. Most 1 órája alszik, de kb. 1 óra múlva már felkel és csörög, zörög a konyhában. Nem tudom magam kipihenni.


    Gyorsan bújok az ágyba, hogy elaludjak, mielőtt felébred.


    Marcsi!


    A mi klubunk mit adott elő farsangkor? Kaptak helyezést?


    Ma szerettem volna lemenni a klubba. Nem tudtam mikor megy a Marci az ebédért. Késő délután jött haza. Belegondolni sem tudok, hogy most már ott sincs "menedékem".


    Jó éjszakát, szép álmokat, Rózsás csókokat, bajuszos angyalokat.


    u.i: Alkalmat fogok találni, hogy kicsit visszaolvassak. Ma takarítottam, amit tudtam. Már elmúlt 1 éve, hogy nincs rend.

  5. 2019. február 24. 13:1579422.

    Szervusztok


    E54


    Igen,nalunk is minuszok vannak,mar nagyon varom a tavaszt.


    Vali


    Bem konnyu neked,egesz nap a rokonoknak a dolgai utan jarni,ha egy otthonban volnanak,ugy konnyebben segithetnel.


    Vannak betegek,akik direkt kihasznaljak a segito hozzatartozot.


    Rozsa


    Hatha minden jora fordul nalatok is.


    Legyen szep,vidam delutanunk.

    előzmény:
    precon (79420)
    2019-02-24  12:04
  6. 2019. február 24. 13:1479421.

    Hű ez most egy panasz áradatnak tűnik .de nem annak szántam hisz annó apussal közösen vállaltuk hogy segítünk nekik mindenben ingyen bérmentve mivel elvesztették az egy szem lányukat.Hogy magamra maradtam az más, de csak muszáj  kiírnom magamból mert nem akarok rájuk haragudni és ideges sem szeretnék lenni .Ha magamba folyton előbb utóbb bizti hogy berágok rájuk és otthagyom őket a nagy @ba .Na ezt nem akarombocsi de most nektek ömlesztettem a nyakatokba az én problémáimat.

    előzmény:
    precon (79420)
    2019-02-24  12:04
  7. 2019. február 24. 12:0479420.

    megint vacakol az NLC fordítva jelennek meg a hozzászólások


    Ja a sógornőjével telefonon értekezik messze lakik de mindenről beszámol neki.

  8. 2019. február 24. 11:4479419.

    Marcsi megemlítettem neki az otthont mivel már két hete ebédet is én viszek neki na nem azért mert nem tudna főzni de nagyon elhagyja magát.Most aztán ha hazajön pláne lesz kifogás hogy ő milyen gyenge beteg stb. Most már nagyon kihasználja hogy nem mondok nemet.Takarítok mosok főzök bevásárolok,még jó hogy kifizeti amit vásárolok.A sógornőjének mondta hogy kiolvadt a hűtője mit csináljon.Mondja neki hogy húzd ki és mosd ki erre mit mond, majd jön a Vali és megcsinálja és igen jött a vali és megcsinálta.Ezt a sógornőjétől tudom ő mesélte hogy mit mondott.Most igazából tényleg nem tudom hogy ennyire gyenge vagy csak kényelmes lett

    előzmény:
    totyogoka (79415)
    2019-02-23  13:23
  9. 2019. február 24. 11:1079418.

    Sziasztok vidám vasárnapot.


    Sajna nincs jó kedvem tegnap egész nap a kórházba voltam.Az unoka tesóm nem akart enni így kénytelen voltam erélyesebben fellépni és elkezdtem etetni erre el szégyellte magát és enni kezdet.Az ebédje szerintem ránézésre sem volt rossz.Közben felmostam az ágya mellett mivel a reggelije egy része a padlón kötött ki és szombaton ezek szerint nincs takarításSzóval sokáig voltam nála és megtudtam hogy éjjel felkelt és az ágy végén elesett.Nem vagyok megelégedve ezzel a kórházzala nővéreket keresgélni kell és alig állnak szóba az emberrel.Délután meg a másik betegemnél voltam szerintem ezek telepatikusak mert a férj mondta hogy beszélt a feleségével és nincs jól,a feleség meg azt mondta hogy ott volt a férje nála.Kezdek hinni a telepátiában.Szerencsére a férj az állapotához képest jól van.Nekem meg leszakadt a lábam nem tudtam hogy hétvégén nem közlekedik a Metró és bizony felcuccoltam mivel két felé kellett vinnem és sokat kellett gyalogolnom.Persze az én butaságom is közre játszott mert elkavarodtamReggel mentem este hétre értem haza szóval jól elment a tegnapi napom és érdemben nem intéztem semmit,vagyis orvossal nem tudtam beszélni.Majd hétfőn kezdem elölről.Na de remélem hogy minden jóra fordul.Nindenkinek békés nyugodt vasárnapot kívánok sziasztok.

  10. 2019. február 24. 00:2279417.

    Köszönöm, hogy szívesen fogadtok!!!!


    Nem beszélgetünk! Így, egyenlőre nyugi van. Persze éjszaka változatlanul süt, főz. Nem tudom magam kipihenni. Kb. 2-3 óra körül ébred fel.


    Későn vettem be az altatót, mégis elszundikáltam. Felébredtem. Gyorsan vissza az ágyba, hogy 2-ig elaludjak.


    Jövök, amikor tudok.


    Szeretettel köszöntöm a Topic Barátokat és Családtagjait, akik a közelmúltban ünnepeltek és a face-n nem volt lehetőségem köszönteni.


    Jó éjszakát, szép álmokat, Rózsás csókokat, bajuszos angyalokat!


     

  11. 2019. február 23. 21:1779416.

    szép   estét  


    Valika  ez  egy   rémálom  miken mész  keresztül   az a  jó  szived  .


    Marcsi  fel  lettem  világosítva   sajnos  az  oviba  bölcsibe  délelött  szülök  nélkül  tartják a farsangot .Rosszul   tudtam   tegnap  Daninak  volt  az  oviba .Az elmondása  alapján   jó lehetett  ő  rendör  volt  ,sokat  játszottak  táncoltak  beszélgettek  ez volt  délelött   .Alvás  után   neki  foci edzése   volt ,tegnap  apa  anya  Gergő ment   érte   5  ora  körül  jött hozzánk  nagyon  kis  fáradt   volt  .


    Rozsa  örvendek  hogy  tudtál   jönni  ,mihamarabb  álljon  helyre  a neted .


    Nálunk  is  ma  szinte  egész  nap  sütött  a nap   de  bizony  hideg  volt nagyon.


    A  mai ebéd  stefánia  vagdalt ( egybe sült fasirt közepén  tojással )  párolt lila káposzta és krumpli püre volt .


    Ibolyka  lehült  nálatok  is  az  idő .


    Már  nagyon  készültünk  hogy  megyünk  a kertbe  de  ma   meggondoltuk  hogy  najd csak  ha  melegebbre fordul az  idö,lenne  bizony   sok   teendő  .


    Gitta gyere hiányzol.


    Szeretettel gondoltam mindannyiotokra .


     


     

  12. 2019. február 23. 13:2379415.

    Szép napot! 


     


    Itt süt is a nap , de hideg van. Olvasom, hogy Görögország északi részén ma reggelre is kb 10 cm-es hó esett. pedig az ember ilyenkorra már inkább a tavaszt várja. Bár még van egy hét márciusig. 


    Valika! Ó jaj szegény fejednek! nem tudom mi lenne ezekkel a rokonokkal nélküled. Tényleg és szó szerint te vagy a megmentőjük. Lehet hogy a feleségnek is jobb lenne már valami bentlakásos intézményben. Így nem tudja ellátni még saját magát sem. nagy szerencse hogy időben érkeztél.


    Rózsa! Nagyon örülök, hogy jöttél. Bízom benne , hogy elcsendesednek a problémák is és akkor mindennap jöhetsz kicsit felszabadultabban. M........t láttam a klubban jött az ebédért! állítólag befizetett és azt mondta minden napos vendég lesz ott! Hozzám nem szól , de én se hozzá.


    Kincsike! Majd mesélj hogy sikerült a gyerekek farsangja!


    Ibolya! bízom benne , hogy felétek nincs már hó. Jobban örülök ha már szép tavaszi virágok nyílnak és vége lenne a hidegnek.


    Mindenkinek kellemes napot kívánok!


     

  13. 2019. február 23. 07:2579414.

    Sziasztok vidám gondtalan hétvégét.


    Nekem sajnos beütött a ménkű.A múlt héten kezdődött és a héten csúcsosodott.A mentőket harmadszor kellett hívnom az unoka tesómhoz. Először a vérnyomása,másodszor a gyógyszer túladagolása,most meg elesett és valami nagy traumás sokk érte mert nem tudott beszélni.Mentem és az ajtó előtt feküdt hason hálóingben és nem tudott beszélni.Képtelen voltam felemelni elhagyta magát hát nem szégyenlem de sírtam mint egy taknyos gyerek a tehetetlenségem miatt.A szívem majd kiugrott az erőlködésbe .Annyit tudtam hogy elhúztam az ajtóból és az oldalára fordítottam a feje alá párna és betakartam.Azonnal hívtam a mentőket egy napig nem tudott beszélni.Csütörtökön már beszélt de semmire nem emlékszik.Ja szerencse hogy korán mentem mert fodrászt rendeltem hozzá és mentem hogy rendet csináljak ezért időben találtam meg .Most már át van helyezve vizsgálják elő van jegyezve CT-re meg emerre.Ma megyek mindkét betegemhez még szerencse hogy nem olyan vészes a távolság de így is elég lesz.Utazgatok az egyik kórháztól a másikba.Szóval nálam így telnek a napok.El kellett halasztanom a saját vizsgálatom új időpontot kellett kérnemnaná hogy március végére kaptam.


    Rózsa örülök hogy kicsit tudsz jönni.


    Marcsi jó a sok finomság vendégként meg pláne igaz a sok mosogatás nem leányálom de a sok finomság az igen


    Kincsike a farsang a gyerekeknek még nagy élmény az enyémek is mindig beöltöztek,mindig én csináltam a jelmezüket sokszor sikerült nyernünk is.

  14. 2019. február 22. 12:2579413.

    Szervusztok, Régi BARÁTOK!!!


    Még nem felhőtlen az örömöm, de biztató! Tegnap óta itthon vagyok. Nagy a csend! Nem beszélgetünk. A lényeg, hogy van -netem!!!!!!! NAGYON HIÁNYOZTOK!


    Most csak bejelentkezem, majd - lehetőségem szerint - jövök és visszaolvasok, írok magamról.


    Szép napot!

    előzmény:
    totyogoka (79412)
    2019-02-22  10:32
  15. 2019. február 22. 10:3279412.

    Sziasztok Szép napot!


     


    Felénk süt a nap csak nem melegít! Sőt hideg szél is fúj hozzá.


    Tegnap nagytakarítás volt , ma meg főzök illetve megy a mosógép is. Zuzapörkölt lesz tarhonyával és van még tegnapról kicsi tökfőzelék is.Túl vagyunk a kerületi nagy nyugdíjas farsangon , nagyon jól sikerült , szórakoztató volt. Én ugyan már visszavonultam a fellépésektől, de nagyon örültem mert a volt klubom lett az aranyérmes. Szóval Leváék taroltak és nagyon meg is érdemelték. Ötletes lendületes és nagyon jól kivitelezhető volt.Nagyon drukkoltam nekik. Vándorcigányok voltak és ropták a tűz mellett a táncot miközben a bográcsban főzték a vacsorát!


    Vasárnap nálunk is lesz családi farsang, kíváncsi vagyok mit tudunk majd összehozni. Fánk az biztosan lesz!


    Valika! Én is már vagy 30 évvel ezelőtt voltam disznótorban és most se sajátrészre vágtuk hanem meghívott ez a család és nagyon élveztem a hangulatát még akkor is ha nekem "csak" a mosogatás volt a feladatom. Sok finomságot csináltak amiből jó volt csipegetni. gyerekkorom jó hangulatát hozta vissza.


    Kincsike! Jó lenne majd látni a két kis srácot ahogy a farsangon beöltözve kicsit valóra válik az álmuk . Az én fiam mindig kukás autós akart lenni kicsi korában:)  


    Legyen szép a napotok!

  16. 2019. február 21. 21:1679411.

    bocsi Marcsika   igy jobb  

    előzmény:
    er54 (79410)
    2019-02-21  21:14
  17. 2019. február 21. 21:1479410.

    szép  estét 


    Valika  átadtam  a születésnapi köszöntésed Pisti örült neki  .  


    Vidám  hétvégénk volt gyerekek  köszöntötték   a papát  tortáztunk   beszélgettünk  .


    A  héten a bölcsibe  ,jövő héten  az  oviba lesz  az  uncsiknak farsang .Mindketten  nagyon  várják  egyik tüzoltó másik rendőr jelmezbe lesz .Remélem kapok  majd  képeket  .


    Marcssika élmény  lehetett a disznó vágás  ,nekem gyerek  koromba  volt ilyen lehetőségem azóta   se.


    szép  álmokat  vigyázzatok magatokra 


  18. 2019. február 19. 14:1179409.

    Sziasztok csak gyors be kuk. Kicsit nagyon el vagyok foglalva.Kezdek aggódni minden napra jut valami


    Kincsi Pisti Boldog Születés napot.


    Marcsi én már nem vágyom ilyen disznóvágásokra nagyon sok éven keresztül apussal sokat csináltuk eladásra,herótom van már a gondolatától isBár a hazai kolbász hurka hiányzik apus istenien csinálta.Olyant senki nem tud csinálni,vettem már több helyről de egy sem az igazi.

  19. 2019. február 19. 05:5879408.

    szervusztok


    Totyi


    Koszonom hogy kuldted a linket,elolvastam.


    Nalunk otthon ,nagy disznovagasok voltak hajdanan,kora hajbalban kezdtek es estere minden kesz volt a segitsegekkel.


    Kb 25 eve nem vagtunk disznot,a ferjem volt a meszaros,ami eszembe jutott,hogy milyen finom volt a gőmböcleves.finom tormaval ettuk a hust.


    Tegnap csodas napunk volt,igazi tavaszi ido volt,na mar -3 fok van.


    Legyen szep napunk sok apro orommel.


    előzmény:
    totyogoka (79406)
    2019-02-18  11:34
  20. 2019. február 18. 11:4579407.

    hoppá! Hoppá! 


    lemaradtak a fotók

    előzmény:
    totyogoka (79405)
    2019-02-18  11:33
  21. 2019. február 18. 11:3479406.
    előzmény:
    Ibolyka43 (79400)
    2019-02-16  05:32
  22. 2019. február 18. 11:3379405.

    Szép napot!


     


    Nagyon szép napos időnk van és az volt az elmúlt napokban is. Mint írtam kis falunkban voltunk disznótorban. Pénteken mentünk, szombaton volt a lényeg és tegnap jöttünk haza . Jól elfáradtunk, de nagyon élveztem mert kb 30 éve nem voltam ilyen igazi családi hangulatos disznóvágáson. sok finomság készült főleg kolbász . Futotta is mert 2 coca is levágásra került a sok szép friss húsból jutott a fagyasztóba is bőven. no meg füstölőre is kerültek sonkák szalonna oldalas stb. Közben jókat anekdotáztunk. Én már ki is lettem nevezve főmosogató asszonynak és la legközelebbi alkalomra is várnak! 


    Valika! Nem irigyellek! Szokták mondani a baj nem jár egyedül. szerintem ( bár nem ismerem a helyzetet) de a sogornődnek is lassan valamilyen intézményben lenne a helye amíg nagyobb bajt nem csinál. Szerintem rajta is mutatkoznak a demencia jelei és a végén még vele is Neked lesz több tennivalód!


    Ibolya! Én találtam egy ilyen vérnyomás kalkulátort. ide ha be írod a nemed meg hogy hány éves vagy akkor kiírja a helyes vérnyomást. Mikor még én tanultam akkor a 120/ 80 -72-es pulzussal volt a jó érték. ma már azt is figyelembe kell venni hogy férfi vagy nő a páciens és hogy hány éves.https://www.webbeteg.hu/calc_vernyomas


    Julika! Kissé megkésve köszöntelek névnapod alkalmából. Köszönöm amit Ágotáékról írtáll. Valóban sok helyen megfordulnak és tényleg ez a jó kifejezés, hogy tartalmasan élik az életüket. nekünk meg egy főnyeremény ez . 


    Kincsike! Jön a jó idő egyre többet lehet majd az unokákkal kint lenni a szabadba! Bár gondolom így is sokat vagytok játszóterezni. nagy kincs a nagyszülők közelsége ahol kisgyerek van!


    További szép napot kívánok!

  23. 2019. február 16. 16:5079404.

    Szavazzatok Európa legszebb fájára! 


    Magyarországról a 135 éves „A pécsi havi-hegyi mandulafa” pályázik az első helyre. 2019. február 28-ig lehet szavazni, de február 22-től már nem lehet látni a szavazás alakulását.


    Sajnos 2 fára kell kötelezően szavazni, én azt javaslom első legyen a magyarországi és a második lehetőleg a legkevesebb szavazatot kapott fa legyen, valamelyik országból.


    Az alábbi linken lehet szavazni:
    https://www.treeoftheyear.org/Stromy/Milo vany-dub

    Ha a két ország fáját kijelöltük, alul kell a "Szavazás"-ra kattintani, majd megadjuk az email címünket és erre az emailre küldenek egy aktiváló linket, amire szintén kattintunk és ezzel érvényesítjük a szavazatunkat.  A hivatalos díjátadó Brüsszelben lesz márciusban.


    Minden szavazat fontos.

  24. 2019. február 16. 14:5579403.

    Szervusztok!


    Vali! Köszönöm, hogy gondoltál rám . Vissza olvastam, mi is történik veletek. Látom nagy gondban vagy, de nagyon szépen helyt állsz az unoka tesód ügyében. velem nem sok minden történik, "téli álmot" aludtam, végig kézimunkáztam a telet és tényleg sokat pihentem. De ez a jó idő már kicsalogatott a kertbe, a mellék épületbe és sok mindent dolgoztam, élveztem. Elég volt a tespedésből. Jó volt ősszel lecsendesedni de már hív a kert..na nem nagy munkára..csak olyan öreges, kapirgálásra. Lassan csinálom a dolgokat, a sérvem nem nagyon szereti és a térdem sem, de csinálom, közben sokat pihengetek. Ha szinten tudom tartani akkor semmi gond nincs, csak folyamatosan kell kicsit csinálni. Konyhakertemben már csak paradicsom van, azt nagyon szeretjük, élvezettel csinálom, zsebkendőnyi kis területen. Kevés virág, sok fű, bokor...e a birodalmam.


    Marcsi! A FB, szoktam látni Ágót. Annyira örülök, hogy ilyen érdekes, tartalmas élete van. És olyan párja, amilyen Józsi.


    Erzsike! Remélem a cukrod rendben van..a fiúk már akkorát nőttek..nem sokára azon veszed észre, hogy segítenek majd a kis kertetekben. Egyenlőre még azonban marad a játék, de hipp hopp, felnőnek..élvezzétek ki minden percét a gyermekkornak.

    előzmény:
    precon (79402)
    2019-02-16  14:16
  25. 2019. február 16. 14:1679402.

    Julika Boldog Névnapot kívánok.


    Persze minden Julcsinak. Juliskának ismerősnek ismeretlennek aki ma ünnepli a Névnapját.

Címlap

top