Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Itt vagyunk régi barátok 2

*zsóka49*
Létrehozva: 2006. június 25. 09:58

Megprobálok uj topikot nyitni. Hátha sikerül beszélgetnünk.Várlak benneteket, akik az Ide, ide régi barátokban voltatok,Hátha igy megy

  1. 2019. február 16. 14:1479401.

    Sziasztok vidám napot.


    Sajnos még nincs otthonban de már nem sokára.Közben történt egy kis izgalom nem sok kellett hogy bedilizek.Minden nap megyek az unoka tesómhoz Szerdán gondoltam előbb megfőzök és majd az étellel megyek.Közben jött a postás kislány és mondja hogy nem tudott bemenni  hiába csengetett.Rohantam és látom ám hogy ágyban van 10 óra ilyenkor már toppon szokott lenni.


    Keltegetem de nem kell ,nagy nehezen válaszolt hogy nem akar élni hagyjam aludni.Nézem a gyógyszert és látom hogy az altatóból hiányzik nyolc szem amit előző nap váltottam ki.Mivel idős nem tudtam ébren tartani így hívtam a mentőket.Fogalmam sem volt hogy hagyjam-e kialudni vagy mi a csudát csináljak.Aztán ma azt mondta szerinte eltévesztette a napszakot és nem akart ő öngyilkos lenni csak nem emlékezet arra hogy menyi gyógyszert vett be.Csak pihenni szeretett volna mert rossz éjszakája volt.Most fogalmam sincs hogy igazat mond vagy nála is elkezdődött a demenciatényleg téveszt dolgokat.Ma hazahoztuk a kórházból látszólag minden rendben van.De én ezek után hogy legyek nyugodt?Az orvos szerint ő kérte hogy haza jöhessen szerinte nem is akarták bent tartani.Szóval most így állok.Ma meglátogattuk a férjét az meg tagnap elesett fáj a válla meg a nyaka csúcsosodnak a problémáim.


     

    előzmény:
    Ibolyka43 (79400)
    2019-02-16  05:32
  2. 2019. február 16. 05:3279400.

    Szervusztok


    Nem enged be a rendszer,csak ha"valasz erre" nyomom meg.


    Valahogy mar vege lesz ennek a telnek,bar meg februar van,de a szivunkben jon a kikelet.


    Nalam a vernyomas ingadozik,olyan a verny.mero,hogy kijelzi ha magas valanelyik ertek.


    A tegnap 129/86,az also jelzes magas,ezt irja,szerintetek a 129 nek mi a jo also ertek?


    Prekon


    Olvasom,hogy meggyult a bajod az unokatestvereddel,a ferje mar az oregotthonban van,megkaptad a megfeleo helyet neki?


    Legyen szep hetvegenk jo egeszseggel.

    előzmény:
    precon (79399)
    2019-02-14  09:48
  3. 2019. február 14. 09:4879399.

    Ezsméletlen ötletes ez a vonatos kiszolgálás

    előzmény:
    sorbet (79391)
    2019-02-12  17:31
  4. 2019. február 14. 09:4679398.

    Erzsike én is szégyenlem magamErzsébet napon köszöntöttelek de nem emlékszem hogy a szülinapod eszembe jutott-e?


    Az is igaz hogy mentségemre szolgáljon az unoka tesómék eléggé kikészítenek testileg és agyilag is

    előzmény:
    sorbet (79391)
    2019-02-12  17:31
  5. 2019. február 14. 08:5379397.

    Marcsi egyetértek ez a Valentin nap is pénzlehúzás Lassan minden agyament külföldi ünnepet átvesznek a Magyarok.

    előzmény:
    totyogoka (79394)
    2019-02-14  07:45
  6. 2019. február 14. 08:4579396.

    Erzsike a cukor változása lehet az idő befolyása is?állítólag az unoka tesóm is azt mondja hogy cukros de én erről még nem találtam semmi pappírt.Persze mondja hogy  milyen betegségei vannak most nézem át az orvosi pappírjait de nem találok semmit.Ráadásul nem is szed csak a vérnyomásra meg csontritkulásra na meg altatót meg nyugtatót.. Mondja hogy érszűkülete is van meg csuda tudja hogy még mi ,fűstől mint egy gyárkémény ,cigizikEszembe jut róla a "képzelt beteg"

    előzmény:
    er54 (79393)
    2019-02-13  21:24
  7. 2019. február 14. 08:3779395.

    Sziasztok.


    Mondtam hogy majd elmesélem mi történt az unoka tesómmal.Szerencsére nincs komoly baja de jó lett volna ha bent marad a kórházba hát nem akart.A mentők jól kiszúrtak vele meg velem is éjjel 11-ig vártam hogy haza hozzák nem hozták.Hajnali 4-kor hozták addig ült a folyosón.Mondjuk én mérges voltam mert bent maradhatott volna a gyógyszereit be állították volna ,most majd a házi orvosnak kell kitalálni a menyiséget.Most jöttem csak rá hogy mit vállaltam ilyen konok egy nőszemély nem akar kórházba menni, vagyis bent maradni.Na mindegy majd megoldom ,egyenlőre még nem vagyok ideges a hülyeségei miatt amit naponta elkövet.Pedig igencsak próbára tesz nap mint nap.Borzasztó káosz van nála semmit nem tud mi hol van csak sopánkodik hogy ő ezt nem is tudja meg nem is érti stb. Mindent elismételtet velem vagy hússzor,mondván hogy nem érti. pl-most a vérnyomása miatt írni kell a napi háromszori adatokat.Szépen elmondtam hogy hogyan kell és mindig ugyanabban az időben.stb. Számoltam magamban 15 szőr kellett újra és újra elmondanom hogy a reggeli gyógyszer bevétele előtt mérje és csak utána vegye be a gyógyszert.Mindig a gyógyszer bevétele előtt mérje a vérnyomását.Na erre mit mond ő ezt nem érti és nem alkalmas arra hogy ezt írja és megjegyezze.Egyenlőre még bírom idegekkel 


    Marcsi remélem semmi komoly a leleteidben ha optimista vagy akkor az már fél gyógyulás

  8. 2019. február 14. 07:4579394.

    Szép jó reggelt!


     


    Ma azt írja minden újság hogy valentin nap van. Hát nem tudom! Nálunk ez csak Bálint nap. Köszöntöm is a Rózsa meg a Gitta unokákat! Ez a Valentin nap a virágárusok napja inkább. de ma már mindenre kitalálnak valamit hogy jobban menjen az üzlet. 


    Tegnap tegnapelőtt vizsgálatokon voltam. nos van jó meg rossz eredményem is. Majd csak megoldódnak ezek is.


    Holnap meg disznótorba megyünk vidékre. Nagyon régen voltunk olyan igazi falusi disznóvágáson. Ez most olyan lesz.


    Valika! Ügyes az unokád szép dolgokat horgol.


    Kincsike! drukkolok, hogy ne vacakoljon a cukrod.


    Ibolya! Majd csak jön már a tavasz. Én nem nézem azt a sorozatot amit kérdeztél.


    Sorbet Erzsike! Elnézést hogy nem reagáltam a szülinapodra. sokszor már a saját családtagjaimét is csak a papírból tudom.


    Gitta! nyisd ki azt az ajtót! 


    Mindenkinek kellemes napot!

  9. 2019. február 13. 21:2479393.

    szép  estét 


    Nagyon  örülök  hogy  jöttetek   Erzsike  Ibolyka  .


    Nem volt ma  semmi  emlitésre  méltó történés .Késő délután jol esett egy  kis  séta megint kellemes volt az  idő .


    Igaz a cukrom ma  nagyon érdekes eredményeket  produkált ki  tudja  miért .


    szeretettel  gondoltam mindannyiotokra 


  10. 2019. február 13. 13:1479392.

    Sziasztok.


    Erzsike örülök hogy itt vagy.Látom te is izgulsz a felnőtt gyerekedért hiába mi szülők már csak ilyenek vagyunk.


    Jó hogy el kisérted a férjed megint szereztél egy kis élményt.Remélem lesz majd időd ha Pesten lesztek egy rövid találkozásra.


    Egy unoka csodálatos dolog még akkor is ha másé.

    előzmény:
    sorbet (79391)
    2019-02-12  17:31
  11. 2019. február 12. 17:3179391.

    Szervusztok lányok!


    Valika, itt vagyok, szólítottál, talán megéreztem? 



    Bevallom, azután, hogy említettem az utolsó hozzászólásomban, hogy születésnapom volt, és senki nem reagált rá, úgy gondoltam, nem is olvassátok azt, amit ide írogatok. Akkor komolyabb témák, gondok foglalkoztattak benneteket, mint egy születésnap, ezt beláttam. 


    Ezekben a téli hónapokban többnyire nem mozdulunk ki a városból, a gyerekekkel az interneten keresztül tartjuk a kapcsolatot.


    A fiunknak volt egy háromnapos szolgálati útja Minneapolisba, pont akkor, mikor ott a legnagyobb hidegek voltak. Nem lett semmi baja, a -33 C° fokos hidegben (amit -42 C° -nak érzékelt az ember). Igaz,  csak taxival járt, és vett egy nagyon meleg dzsekit direkt erre az útra. Megkönnyebbültünk, mikor már visszaért. 


    Mi még mindig azon a fordításon dolgozunk kisebb-nagyobb megszakításokkal, de még így is jól állunk az idovel.


    P.-t meghívták egy eloadásával Prágába, mentem vele én is. A professzor aki meghívta, nagyon megdícsérte az eloadását, örültem nagyon.


    Találkoztunk Prágában egy baráti házaspárral, náluk ebédeltünk, majd a városban együtt vacsoráztunk a Vencel-tér egyik érdekes éttermében. Az ételeket felszolgálják, az italok a képeken látható módon érkeznek az asztalhoz.  


    https://www.google.com/search?rlz=1C1FLDB_enCH563CH563&q=vytopna+restaurant+fotos&tbm=isch&source=univ&sa=X&ved=2ahUKEwiBsdGUyLbgAhUMyRoKHU4rD9wQ7Al6BAgAEBs&biw=1536&bih=723


    A legfiatalabb unokatestvérem nagymama lett! Most ennek örülünk velük együtt. 


    Lányok, már innen, hazulról nem tudok nektek annyi érdekes dologról írni mint az elmúlt években. Készülünk majd tavasszal B.-be, sajnos egy pár baráttal, ismerossel már   nem tudunk találkozni.


    Lányok, olyan rövid az élet, keressük benne a szépet és jót!   


     


     

  12. 2019. február 12. 13:5579390.

    Szervusztok


    Most jottem haza temetesrol,ferjem ifjukori baratja,munkatarsa halt meg,mivel a ferjem beteg,en mentem helyette,egyebkent nem szeretek jarni temetesekre.


    Mara eleg nagy ho hullott,ez arra volt jo hogy csuszkaljunk a jardakat,mert nem takaritjak rendesen,meg a buszmegallokat sem.


    Nezi valamelyiketek a "kisvarosi dr" sorozatot mert kerdezni szeretnek 2 foszereplorol.


    Totyi


    Jo,hogy meggondoltad magad es irtal .


    Prekon


    Amkir most neked,sok a dolgod a rokonokkal.

    előzmény:
    precon (79389)
    2019-02-12  06:57
  13. 2019. február 12. 06:5779389.

    Sziasztok vidám napot.


    Tegnap izgalmas napom volt.Korán reggel az unoka tesóm hívott hogy rosszul van.Szaladtam vérnyomás mérés várakozás aztán mégis úgy döntöttem hogy mentők.Mivel tegnap a házi orvosunk nem volt ügyelet meg ügye délután négytől van így kézenfekvő a mentő.


    Elvitték aztán délután négykor telefonáltak hogy nem kell bent tartaniuk.Azt nem tudom hogy a végén ő akar hazajönni vagy tényleg toppon volt.Ezt nem sikerült még megtudnom mivel este tízig vártam aztán haza jöttem.Addig folytattam nála a takarítást de elég volt nem vártan tovább.Majd mindjárt megyek és megtudom hogy mi is volt.Még szerencse hogy annyi kajám maradt hogy tegnap nem kellett főznöm.További szép napot mindenkinek,Nálunk most iszonyatos viharos szél van


     


    Gitta?Sorbet Erzsike?Ibolya?Mazsola?Rózsa?????????,

  14. 2019. február 11. 20:0379388.

    szép   estét  


    Valika  köszi  a  képeket   nagyon  ügyes   Andika  add át  a  gratulációmat .Nagyon szépek   a munkái   .


    Marcsi  jó  volt  látni  


    A  hétvége   az unokáké volt jol kijátszottuk magunkat .Ma  pihentük a fáradalmainkat  .Két  is  ördög  fióka  .



    szeretettel  gondoltam  mindannyiotokra

  15. 2019. február 11. 06:4379387.

     


    Jó reggelt Szép napot!


     


    Valika! Nincs itt semmi haragszomrád!


    Ha valakire haragszom az csakis saját magam.De már léptem 


     


    Legyen szép a hetetek!

    előzmény:
    precon (79386)
    2019-02-10  10:37
  16. 2019. február 10. 10:3779386.

    Sziasztok szép napot.


    Látom még Gitta meg Totyi mellőz minket.Remélem leülepszik ez a haragszom rád hisz olyan kevesen vagyunk és kár megsértődni.


    Erzsike nagyon szeret állatokat horgolni nem is értem.Nekünk is horgolt egy nyúl párt még apusnak meg nekem.Most meg kaptam egy mama babát.Zsebében van egy olló.Rengeteget horgol és elajándékozza. Általában beteg gyerekeket lep meg na meg a húgának az egyszarvúakat gyártja sorban .Babákat és mindenféle állat figurát horgolt már.


    Ő Andrea vele találkoztatok Solton,horgolás mániás.


     

    előzmény:
    er54 (79385)
    2019-02-08  19:28
  17. 2019. február 8. 19:2879385.

    szép  estét


    Valika  látom  van  bőven  teendöd  az unokatesóval  .Az  unokádnak gratulálok    nagyon  ügyes  .


    Ma  nekem  sem kellett főznöm mert  tegnap csülkös  bablevest  csináltam igy  maradt  bőven  mára is.


    Itt  kellemes volt  az  idő  voltunk  sétálni  délelött is  és most  is  nemrégen  értünk  vissza .


    Kellemes hétvégét mindanyiotoknak .


    előzmény:
    precon (79384)
    2019-02-08  08:59
  18. 2019. február 8. 08:5979384.

    Sziasztok.


    Remélem mindenki jól van ,felénk elég hűvös az idő .Tegnap és tegnap előtt is minden be volt fagyva.Ma is hideg van.Ma vasalós napom lesz de előbb az unoka tesóm hűtőjét hozom rendbe.Nagyon mérges vagyok mert piszkosul elhagyja magát semmit nem akar csinálni és egyre nehezebben mozog mivel még a kertbe sem hajlandó kimenni.Hiába mondom ha valaki nem használja a testét vagyis a lábait előbb vagy utóbb az lesz a vége hogy tényleg nem fog tudni járni.Három évvel idősebb nálam de csak ül cigizik kávézik.Megvagyok főzve így ráérek vele foglalkozni.


    Legyen békés nyugis napotok sziasztok.A képen unokám műve 

  19. 2019. február 7. 19:2379383.

    szép  estét


    szervusz Ibolyka  jó hogy  jöttél 


    Nálunk  éjszaka még  minuszok  vannak  reggel deresek voltak  a parkoló  autók  és a táj.Nappal kisütötta nap .


    A  kávédat eltettem  holnap  reggelre .


    Hiányoztok 


    szeretettel gondoltam  mindannyiotokra


     

  20. 2019. február 7. 05:1179382.

    Szervusztok


    Finom kavet hoztam nektek.


    Tegnap kocsonyat foztem ,igazan keveset ettem belole,megis erzi az epem kicsit kellene dietaznom.


    Nalunk mar nincsenek minuszok,jokat lehet setalni a napsutesben.


    Legyen vidam napunk.

    előzmény:
    er54 (79381)
    2019-02-06  20:21
  21. 2019. február 6. 20:2179381.

    szép  estét


    Sajnos ma délutántol   nem  érzem jol  magam   cukrom  jó  de  vérnyomásom  170   és a pulzusom  is  118volt.


    Szerencsére ugy  néz ki  rendezödött,majd meglátjuk.


    Remélem mindannyian jol  vagytok  .


     


  22. 2019. február 5. 18:4079380.

    estétt  jobb    estét  bocsi


  23. 2019. február 5. 18:3979379.

    szép   estétt 


    Nálunk  is  szürke  volt  de  kint kellemes  volt  az  idő .Jó  nagyot  sétáltunk  délután Pistivel.


    tetszik   ez a Máté Péter dal


    szeretettel gondoltam  mindannyiotokra


    előzmény:
    precon (79378)
    2019-02-05  09:54
  24. 2019. február 5. 09:5479378.

    https://www.youtube.com/watch?v=JHJyJ9xYEFA


     


    remélem ez már az amit szerettem volna betenni.


    Felénk elég szürke az ég olyan havazás előtti állapot van.

    előzmény:
    precon (79377)
    2019-02-05  09:51
  25. 2019. február 5. 09:5179377.

    Sziasztok legyen mindenkinek szebb és vidámabb napja.


    https://www.youtube.com/watch?v=KTyXYCZZZqg

    előzmény:
    er54 (79376)
    2019-02-04  18:44

Címlap

top