Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Itt vagyunk régi barátok 2

*zsóka49*
Létrehozva: 2006. június 25. 09:58

Megprobálok uj topikot nyitni. Hátha sikerül beszélgetnünk.Várlak benneteket, akik az Ide, ide régi barátokban voltatok,Hátha igy megy

  1. 2019. január 1. 13:3879301.

    Boldog Újévet Kívánok!


     


    Szépen csendben átléptünk a 2019-es esztendőbe. Mi színházban voltunk, majd a fergeteges előadás végén meglepetésként valamennyi művész lejött a színpadról és egy koccintással Boldog Új évet kívántak. nem csak pezsgő volt hanem üdítő italok, rostos és szénsavas alkoholos és mentes italok közül lehetett választani. Kedves gesztusnak találtuk. Aztán hazafelé jövet ( mivel a színház is itt van a szomszédba) le ballagtunk a Duna partra ahol már nyomták a tüzijátékot. nem olyan nagyban csak szolidabban kis társaságokba verődve. Néztük egy darabig aztán haza sétáltunk. éjfélkor már régen pizsamába voltunk. Koccintottunk egyet apusommal majd el is aludtunk . 


    Most elég szomorkás szürke felhős az idő. 


    Mindenkinek egészségben gazdag 2019-es évet kívánok!

  2. 2018. december 31. 21:2279300.

    Jó estét! Sziasztok!


    Mind a három karácsonyfa gyönyörű! 


    Elég zűrős időszak után vagyunk,és úgy hiszem, az új év is így fog kezdődni munka területén.Nehezen élem meg, de megoldjuk.


    Karácsonyt Esztergomba töltöttük,kettesbe. 24én mentünk, 27-én jöttünk Itt is nehezen ment a kikapcsolódás,de igyekeztünk pihenni.Jó volt a kínálat, a fürdés, szaunázás.Sok idő elteltével könyvet vettem a kezembe, és olvastam.


    Attila pénteken diplomázik.Lezárul egy időszak az ő, és a mi életünkbe is.Kitanítottuk mind két gyerekünket.


    Mi is itthon töltjük a szilvesztert.Főztünk tegnap lencsét, sütöttünk malachúst.Mindent elkövetünk , hogy az új esztendő sikeres legyen.Én nehezen viselek minden új dolgot, így vagyok az új évvel is.Igyekszem sok jó pozitív gondolatot, tanácsot olvasni és persze használni is.Esik az eső nálunk.Éreztem is ma a változást,fájt a fejem.De lehet, hogy a sok pihenéstől fáj.


    Megy már a tűzijáték durrogtatás is.Kutyánk, itt van bent velünk.


    Boldog Új Évet Kívánok!

    előzmény:
    totyogoka (79291)
    2018-12-29  07:32
  3. 2018. december 31. 20:3979299.

     


     


     


    Minden kedves Topik barátnak Boldog 2019.-es esztendőt kívánok!


     



     


     


     


     


     


     


     


     


     

  4. 2018. december 31. 20:1779298.

    Boldog születésnapot kívánok !


     


    B.U.É.K 

    előzmény:
    Ibolyka43 (79288)
    2018-12-27  18:14
  5. 2018. december 31. 20:1779297.

    Boldog születésnapot kívánok !


     


    B.U.É.K 

    előzmény:
    Ibolyka43 (79288)
    2018-12-27  18:14
  6. 2018. december 31. 15:5079296.

    Minden kedves topictársamnak (azoknak is, akik csak voltak), kívánok egészséges, boldogságos Új Évet, kívánom továbbá, hogy ugyanitt találkozzuk a jövő évben is!

  7. 2018. december 31. 06:4179295.

    Szervusztok


    Az ev utolso reggelen hozom a finom habos kavet. .


    Szep volt a Karacsony,20- an ulruk korul a nagy asztalt a fiameknal.jo hogy a lanyonek is tudtak jonni.


     


    Olvasom a Facebookon,hogy Rozsa korhazban van,sajnalom szegenyr,de legalabb kipiheni magat,nem idegesiti senki.


    Kivanok minyajatok boldog Uj Evet jobbat mint tavalyi(en magamnak mindig ezt kivanom).


    Ami fontos hogy legyen jo egeszsegunk es tudjuk elviselni a rosszat.


  8. 2018. december 30. 16:5479294.

    Valika  jobbulást  mihamarabb


    Gitta  Ibolyka  Marcsika   szép volt  a  karácsonyotok  .


    Nálunk is  csendesen  telt  az  ünnep ,a gyerekek  élvezték a sok sok  ajándékot de  csak addig  amig megnézték  .


    Aztán papa   gyere épitsünk  sátrat ,meg keressünk  szerszámokat  stb  stb  ...szeretnek  a számitó gép elött is időzni mindkettö be  tudja kapcsolni ,megkeresik rajta  a  mese filmeket kukás  autókat  (persze  megvan  nekik mutatva  hol mit  szabad  ).Ez  is maximum  fél óra aztán  jöhet  más .


    Szilveszterkor  itthon  leszünk sütök  egy  pogácsát  ,van  virsli  több féle ,üditő  aztán   annyi  .



      

  9. 2018. december 30. 16:4279293.


    Békés  Boldog Új  esztendőt  kivánunk


    mindannyiotoknak szeretettel


  10. 2018. december 30. 12:0579292.

    Sziasztok vidám gondtalan napokat kívánok.


    Mindenkinek Boldog Új Évet !aki bulizik annak jó szórakozást aki nem annak jó pihenést.


    Én pihenek még mindig meg vagyok fázva zúg a fülem szédelgek stb.


     

  11. 2018. december 29. 07:3279291.

    Bocsánat! 


    Szerettem volna képeket is hozni de nem jött össze :( 


     

    előzmény:
    totyogoka (79290)
    2018-12-29  07:17
  12. 2018. december 29. 07:1779290.

    Szép napot!


     


    Most olvastam vissza és látom , hogy kinek telt nagyon jól kinek telt kicsit szomorkásabban és kinek átlagosan az ünnep. A mienk tényleg átlagosnak volt mondható. Jó volt együtt lenni, még tegnap tartottuk a nagy " karácsonyfa látogatós" napunkat. Ilyenkor át vonul a család és közösen szemrevételezzük családtagjaink feldíszített karácsonyfáit. A fiaméké igazi 'Hókirálynő volt! Hófehér pihe-puha díszekkel normand fenyő szép terebélyes formás. A lányoméké igazi mesebeli pezsgőszínű díszekkel és alatta kis karácsonyi mesefalu. És akkor a mienk: Szerény kis hagyományos díszekkel feldíszített műfenyő. De nem is az a lényeg , hogy esetleg versenyezzünk, hanem hogy minden fa alatt néhány órát közösen együtt voltunk.


    Főzni még ma sem fogok, holnap viszont jönnek a Keresztlányomék akkor nekilátok és többféle étellel próbálok készülni, úgy hogy a gáztűzhelyem sütője bedöglött így olyan ételeket fogok készíteni amihez nem kell sütő.. Azután már itt a szilveszter amikor is délután színházba megyünk este pedig nagy valószínűséggel a "tollasbálba" Itthon kényelmesen pizsamában köszöntjük az új évet.


    Így utólag köszöntök mindenkit akinek azóta volt ünnepelni valója mióta nem jártam erre. Minden ünnepeltnek Boldog születés illetve névnapot kívánok.


    Mindenkinek kívánok Kellemes Ő év Búcsúztatást és vidám gondtalan Új esztendőt!


     

  13. 2018. december 27. 19:1179289.

    Gratulálok Ibolyka! Isten éltessen Téged és a kedves férjedet, kívánok jó egészséget, szeretetben együtt töltött sok évet még egészségben, boldogságban!


    Nálunk is lezajlott az ünnep, Adél unokám ma volt MRI koponya vizsgálaton, eredmény majd jan. 4-én lesz. Nagyon bízom benne, hogy minden rendben, a fejfájások nem szervi dolgoktól erednek. Apja vele volt a vizsgálat alatt (egy teremben), bár még nem tudom, hogy volt ez lehetséges, de nagy örömmel tölt el, hogy sikerült elintéznie.


    Lilla unokám holnap 20 éves lesz! Ez is egy áldás, hogy megérhettem. Nagy öröm volt a tegnapi, együtt töltött ebéd és az azt követő délután, sokat emlékeztünk, sokat nevettünk. Jó volt a lelkemnek!


    Kívánok minden egyes topictársamnak nagyon kellemes év végi ünneplést, és boldogságos új évet!!!!


     

    előzmény:
    Ibolyka43 (79288)
    2018-12-27  18:14
  14. 2018. december 27. 18:1479288.

    Szervusztok


    Eltelt a Karacsony,eggyutt voltunk a gyerekei kkel unokakkal  a menyem,vejem szuleivel.


    A tegnap megrartottuk a ferjem 80,az en 75 eves  szuletesnapunkat.20 an volrunk a vendegloben,jol telt finom etelek,italok voltak jo volt eggyutt lenni.


    Szilveszterkor itthon leszunk.

    előzmény:
    dundori (79287)
    2018-12-26  18:51
  15. 2018. december 26. 18:5179287.

    Totyikám! Én is túl vagyok az ünnepi megpróbáltatásokon, amit az ünnepek végeztével mindig nagyon kedvelek ám. Most jelenleg már ismét kötényben, egyedül, és a mosogatógép is teszi a dolgát, már majdnem minden a helyén, asztal összecsukva, a második abrosz is a szennyesben, most csak azon gondolkodom, mi legyen a maradék sütivel, hol tároljam a továbbiakban. Én eddig még meg sem kóstoltam egyik fajtát sem. Igaz, nagy választék nincs. A mézeseket, amit Margarétával készítettünk, elküldtem kétfelé, fogalmam nincs, milyen lett, elfelejtettem megkérdezni az illetékeseket. A diós beiglit már akkor megették, amikor még nem volt karácsony.  A mézes zserbó egy része még itt áll a konyhaasztalon, egyetlen szelet keksz-szalámival, ez utóbbiból még van némi egyben a hűtőben, előbbi egy része pedig még a papa szobájában hűsöl, fel sem vágtam.


    Nálunk kétszer öt ember jött ünnepelni, az egyik fele tegnap vacsorára, a másik fele pedig ma ebédre. A mai ebédelők azért lettek öten, mert Lilla unokám (már nem első alkalommal) a barátját is hozza, Igy mindkét nap hatodmagammal láttam vendégül a családomat, mivel a lányomék eleve öten vannak, de mint írom, már a fiamék is a baráttal együtt. Én vagyok a hatodik. De mindez nagyon kényelmes, mert az étkezőasztalt nem kell nagyra nyitogatni, de ha sok ételt akarok feltenni, akkor elegendő csak 8 személyesre, így mindennek van helye és senki sem szorong. Egyébként meg 10 személyes, ha maximálisra nyitom. Ilyenkor székeket kell kicipelni a papa szobájából, de eleve 6 szék van körülötte, tehát nem volt semmi pakolás, rakodás, mindkét nap kényelmesen elfértünk, az ételek is, bár szerintem így is "roskadásig" volt az asztal. Annak ellenére, hogy sok-sok év óta ez volt az első legszerényebb ünnep.

    előzmény:
    totyogoka (79275)
    2018-12-25  18:06
  16. 2018. december 26. 18:5079286.

    Totyikám! Én is túl vagyok az ünnepi megpróbáltatásokon, amit az ünnepek végeztével mindig nagyon kedvelek ám. Most jelenleg már ismét kötényben, egyedül, és a mosogatógép is teszi a dolgát, már majdnem minden a helyén, asztal összecsukva, a második abrosz is a szennyesben, most csak azon gondolkodom, mi legyen a maradék sütivel, hol tároljam a továbbiakban. Én eddig még meg sem kóstoltam egyik fajtát sem. Igaz, nagy választék nincs. A mézeseket, amit Margarétával készítettünk, elküldtem kétfelé, fogalmam nincs, milyen lett, elfelejtettem megkérdezni az illetékeseket. A diós beiglit már akkor megették, amikor még nem volt karácsony.  A mézes zserbó egy része még itt áll a konyhaasztalon, egyetlen szelet keksz-szalámival, ez utóbbiból még van némi egyben a hűtőben, előbbi egy része pedig még a papa szobájában hűsöl, fel sem vágtam.


    Nálunk kétszer öt ember jött ünnepelni, az egyik fele tegnap vacsorára, a másik fele pedig ma ebédre. A mai ebédelők azért lettek öten, mert Lilla unokám (már nem első alkalommal) a barátját is hozza, Igy mindkét nap hatodmagammal láttam vendégül a családomat, mivel a lányomék eleve öten vannak, de mint írom, már a fiamék is a baráttal együtt. Én vagyok a hatodik. De mindez nagyon kényelmes, mert az étkezőasztalt nem kell nagyra nyitogatni, de ha sok ételt akarok feltenni, akkor elegendő csak 8 személyesre, így mindennek van helye és senki sem szorong. Egyébként meg 10 személyes, ha maximálisra nyitom. Ilyenkor székeket kell kicipelni a papa szobájából, de eleve 6 szék van körülötte, tehát nem volt semmi pakolás, rakodás, mindkét nap kényelmesen elfértünk, az ételek is, bár szerintem így is "roskadásig" volt az asztal. Annak ellenére, hogy sok-sok év óta ez volt az első legszerényebb ünnep.

    előzmény:
    totyogoka (79275)
    2018-12-25  18:06
  17. 2018. december 26. 18:3279285.

    Valikám! Ebből a szépséges versből, amit ide idéztél, minden szót megértettem, és fájó szívvel, de megértéssel olvastam. Közben gondolatban melletted voltam, fogtam a kezed, és minden porcikám azt kívánja, engedd el a miLacinkat, nekünk élni kell tovább mindaddig, amíg a sorsok könyvében megírták, s várni a nagy találkozást, ha eljött az ideje. Addig természetesen nagy szeretettel, fájó szívvel emlékezünk a legkedvesebbre.


    Ha van rá mód, nyisd ki a szemed, ne járj csukott szemmel!!!! Nem jó ötlet, magamról tudom! Bár én is így járok azóta is, de sok öröm nincs benne, sőt! Te kerüld el, légy sokkal nyitottabb, és törődj magaddal, ha megteheted.

    előzmény:
    precon (79283)
    2018-12-26  17:27
  18. 2018. december 26. 18:3279284.

    Valikám! Ebből a szépséges versből, amit ide idéztél, minden szót megértettem, és fájó szívvel, de megértéssel olvastam. Közben gondolatban melletted voltam, fogtam a kezed, és minden porcikám azt kívánja, engedd el a miLacinkat, nekünk élni kell tovább mindaddig, amíg a sorsok könyvében megírták, s várni a nagy találkozást, ha eljött az ideje. Addig természetesen nagy szeretettel, fájó szívvel emlékezünk a legkedvesebbre.


    Ha van rá mód, nyisd ki a szemed, ne járj csukott szemmel!!!! Nem jó ötlet, magamról tudom! Bár én is így járok azóta is, de sok öröm nincs benne, sőt! Te kerüld el, légy sokkal nyitottabb, és törődj magaddal, ha megteheted.

    előzmény:
    precon (79283)
    2018-12-26  17:27
  19. 2018. december 26. 17:2779283.

    A mennyországban minden gyönyörű


     


    Arra gondoltam, elutaznék az égbe,
    Oda, abba a távoli messzeségbe.
    A mennyország kapuján bekopognék halkan,
    Hátha lenne valaki, ki segíthetne rajtam.



    Kinyitná az ajtót egy meseszép Angyal,
    Bőre hófehér, ruhája átszőve arannyal.
    Vállain szárnyak, glória a fején,
    Angyal ő valóban, Isten mezején.


    Megkérdezné tőlem: Hát te honnan jöttél?
    Hisz még élsz, itt mit keresnél?
    Elmondanám neki, hogy a szív szavát követtem,
    Mert ideköltözött, kit oly nagyon szerettem.


    Nem bírom már nélküle, csak látni szeretném,
    Könnyes szemmel magamhoz ölelném.
    Megcsókolnám arcát, kezét, lépte minden nyomát,
    Csak hadd lássam egy percre csodás mosolyát.


    De az Angyal így szól: Menj gyermek haza,
    Kit szerettél, már itt az otthona.
    Látni fogod Őt, csak hunyd le szépen szemed,
    S akkor biztos, hogy rögtön észreveszed.


    Azóta én csukott szemmel járok,
    Mindennél szebb az, amit így látok.
    Mert már Ő is egy meseszép Angyal,
    Bőre hófehér, ruhája átszőve arannyal!


    Juhász Katalin


    előzmény:
    precon (79282)
    2018-12-26  17:15
  20. 2018. december 26. 17:1579282.

    Nagyon jó volt a lányoméknál nemrég jöttünk haza.Nagyon jókat beszélgettünk sokat nevettünk.Mindhárom unoka ott volt.Lányom isteni finomakat főzött és sütött.És pénteken elvisznek fürdőbe meghívott a vejem,hogy kúráljam a megfázásom. Szóval mindent összevetve nagyon jó nap volt.Kicsit megfeledkeztem mindenről.

  21. 2018. december 26. 17:0979281.

    Marcsi szeretem a forralt bort jó fűszeresenmegboldogult házi orvosunk mindig azt mondta tegyek egy kalapot az ágyam végére és addig igyam a forralt bort míg kettőt nem látok belőle 

    előzmény:
    totyogoka (79275)
    2018-12-25  18:06
  22. 2018. december 26. 17:0679280.

    Julika 


    Nagyon megnőttek az unokáid.További pihengetős napokat kívánok,

    előzmény:
    BiriBiri (79273)
    2018-12-25  12:19
  23. 2018. december 26. 17:0379279.

    Erzsike Pistinek is boldog Névnapot kívánok.

    előzmény:
    er54 (79269)
    2018-12-23  20:35
  24. 2018. december 26. 17:0279278.

    Szia Évike boldog Névnapot kívánok.


    Igazad van nem csak Karácsonykor  kellene egymásra figyelni.


    De látom azt hogy mindenki rohan semmire senkire nincs idejük,még magukra sem.Már ez egy anyagias világ kihalt az a régi Karácsonyi szellem és az emberek egymásra figyelése.Azért mi még mindig tehetünk azért hogy lássák lehet ezt másként is csinálni.Ha jó példával járunk elől ragad a mai fiatalokra is talán?



     


     

    előzmény:
    mandula2 (79277)
    2018-12-26  14:07
  25. 2018. december 26. 14:0779277.

    Szervusztok Mindenki!


    A naptár szerinti Karácsony utolsó órái még előttünk vannak, de holnap és holnapután is, a mindennapi életünkben is megszülethet bennünk a "karácsony", csak akarni kell.


    Kincsi Erzsike és Gitta köszönöm szépen a köszöntést.


    Gittám a levelezőm pillanatnyilag úgy döntött, hogy fogadni tudok, de írni nem. /pedig lenne mit!/


    További békés, boldog együttlétet kívánok Mindannyiotoknak.


    Valikám nézz hátra, talán meglátod a szárnyaidat. Te egy angyal vagy, sok ilyen angyal-ember kellene!!!


    Szeretettel: mandula

    előzmény:
    dundori (79262)
    2018-12-22  17:35

Címlap

top