Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Itt vagyunk régi barátok 2

*zsóka49*
Létrehozva: 2006. június 25. 09:58

Megprobálok uj topikot nyitni. Hátha sikerül beszélgetnünk.Várlak benneteket, akik az Ide, ide régi barátokban voltatok,Hátha igy megy

  1. 2018. december 8. 22:2379226.

    Szervusztok Barátok!


     Valikám! Elsősorban Hozzád szólok, Neked küldöm minden jókívánságomat a holnapi névnapodra. Kívánok minden olyasmit, azt kapd vissza az élettől, amit másoknak adtál, és akkor soha, semmiben nem lesz hiányod.


    Totyi! Annyi mindenről tudnék írni, olyan nagy csalódásról is a saját eü-s gondjaimról, de hagyom annyiban, itt nem í rom le, még a családomnak sem mondtam el, milyen fenntartásaim vannak, voltak az egy hete történt vizsgálattal kapcsolatban. Ráadásul itt még az anyagiak sem játszanak, hisz hivatalos időben, nem tudom az EPénztár mit fizet utánam, hogy intézik, hogy nem, de én a magánrendelési díjat mindig megfizettem, nemcsak a fődokinak, most még papírpénzben is kézzel foghatóan a mellette dolgozó "nővérkének" is. De van még egy hetem, majd jön az eredményem postán...., már nem is nagyon érdekel.am 


    Ma nagyon kellemes napom volt, bár meg kell mondjam, tegnap éjjel azon kaptam magam, hogy mindjárt reggel lesz, olyan lázasan készültem a mai napra. Kb. 40 éve találkoztunk utoljára azzal az unokabátyámmal, akivel együtt nőttünk, együtt gyerkeskedtünk, apukám hugának egyetlen fiával. Jött a párjával, a lányával, annak a párjával és meg kell mondjam, nagyon szép, kellemes napot töltöttünk el, nagyon jól érezték, éreztük magunkat,  jöttek a fiamék, jött Lilluka és a párja, és kb. 3 hét után most láttam Adélunkat a betegsége után. Nekem ez nagy ajándék volt, de bevallom, ha az utcán találkoztam volna a gyerekkori kedven unokatesómmal, elmentünk volna egymás mellett. Viszont most  - a lánya, aki egy kedves,tündér asszony, révén - nem veszítjük el egymást (bízom benne, így is lesz).


    Fárasztó, de szép volt ez a nap.

    előzmény:
    totyogoka (79224)
    2018-12-08  13:28
  2. 2018. december 8. 13:3179225.

    Valika!!!!


     



    Névnapod alkalmából szeretettel köszöntelek és minden szépet és jót kívánok!


    előzmény:
    precon (79223)
    2018-12-06  10:01
  3. 2018. december 8. 13:2879224.

    Sziasztok! Szép napot!


     


    Szomorkás, esőcsepergős időnk van. Nincs is túl sok kedvem semmihez. Nemsokára jön az unoka és talán majd akkor jobb lesz a kedvem is. Eredményem még mindig sehol, talán hétfőtől lehet érdeklődni. Aztán majd kiderül. A karácsonyi készülődéshez sincs sok kedvem. Az ajándékok már meg vannak , nem nagy dolgok , de nem is ez a lényeg. A takarítás meg ??? Majd az utolsó nap mert addig még lakjuk a lakást! mondjuk a függöny mosás ablak tisztítás meg volt , de van amit nem is nagyon érdemes előbb megcsinálni. 


    Valika! Azt hittem kicsit gyorsabban mennek már ezek a dolgok, de úgy látszik nem igazán érdeke ez ma senkinek, csak az érintettek hozzátartozóinak lenne fontos de az meg senkit sem érdekel. Jó távoli helyeket jelöltél meg , de lehet hogy így lesz jobb. Mi azt az otthont szerettük volna Anyukámnak ahol a tesóm dolgozott de oda nem engedték, hanem ugyan abban a városban a másik intézményben sikerült elhelyezni. A lehetőségekhez képest mindent megkapott de ez a betegség sajnos nagyon  kegyetlen . 


    Gitta! ha az vigasztal , akkor elmondanám, hogy sajnos nem csak Nálatok olyan az egészségügy amilyen hanem az egész országban. A szívvel lélekkel dolgozó orvosokra olyan teher hárul, hogy már sem lelkileg sem fizikailag nem bírják és előbb utóbb Ők is elmennek , elhagyják a pályát. Az én eredményemre is azért kell ennyit várni mert nincs orvos aki kiértékelné az eredményeket így tatabányára küldik le. pont a mult héten történt itt a kerületünkben a Honvéd kórházban , hogy a 61 éves nőt addig küldözgették egyik orvostól a másikig míg a szerencsétlen elhunyt . 


    Mindenkire gondolok, és mindenkinek kellemes hétvégét kívánok!!!!

  4. 2018. december 6. 10:0179223.

    Gittám az egészségügy sajnos mindenhol így működik.Ha van pénzed lesz egészséged ha nincs akkor magasról tesznek rád.Én most csak abban fogok reménykedni ha velem lesz valami két egészségügyben dolgozó unokám is lesz,hátha lesz protekcióm,remélem nem lesz rá szükség. Bár akkor is tartják a markukat a dokik.

    előzmény:
    dundori (79218)
    2018-12-04  21:43
  5. 2018. december 6. 09:5679222.

    Kincsike könnyebb lenne ha a felesége kicsit is besegítene,és nem hátráltatna.Naponta küzdök vele agyilag kezd ő is zokni lenni vagy csak szimulál sokszor nem tudom eldönteni.Esküszöm fárasztóbb mint a férje,eddig sikerült jól kezelnem őket.Néha én is csodálkozom magamon hogy nem leszek ideges.A gyerekeim kérdezik is sokszor hogy hogy lehet ezt ép ésszel kibírni,egyenlőre még van türelmem meg energiám.Mondtam nekik ha én nem bírom majd átpasszolom nekikŐk ketten vannak majd felváltva ügyelnek és amelyik nem bírja akkor átpasszolja a másiknak aztán vissza

    előzmény:
    er54 (79215)
    2018-12-03  16:53
  6. 2018. december 6. 09:4979221.

    Szia Erzsike.


    Nekünk mindegyik mesze lesz,és amit igazán szeretnék az Szombathely.Másik Gyula a harmadik meg Visegrád.De különösebben nem baj majd kirándulunk.Úgysem mozdulok ki lassan csak mikor ügyeket intézekMindegyik szép helyen van és majd beütemezünk mindenhol valamit .A felesége úgysem jön az elvan mint a befőtt egyedül van a házban,ja és én ugrálok neki addig míg bírom.Ki sem mozdul csak a kertbe,oda is ritkán. Kiül a teraszra cigizik kávézik és jól elvan

    előzmény:
    sorbet (79216)
    2018-12-04  17:52
  7. 2018. december 6. 09:3779220.

    Sziasztok szép napot.


    Marcsi nehezen haladok még csak egy visszajelzést kaptam és nem onnan ahonnan igazán szeretném.Sürgetem őket mert jó lenne ha Karácsonyt nem itt a zárt osztályon töltenéLassú ez az ügyintézés,most kedden megint a gyámügyesekkel kell tárgyalnom a fene érti ezt  sok akadályt.Lassan az unoka tesómnak is gyámság kel neki is ötszázszor magyarázok el dolgokat aztán másnap újra kezdem.Most jó lenne már ezen túl lenni volna mit csinálnom.


    sajna Karácsonyi hangulatom nekem sincs tavaly sem volt nem hoz lázba hiába jönnek a gyerekek meg az unokák.legszívesebben elmenekülnék egy lakatlan szigetre.

    előzmény:
    totyogoka (79219)
    2018-12-05  08:43
  8. 2018. december 5. 08:4379219.

    Szép napot!


     


    Tegnap szerencsésen megjártuk az Apus szerinti " zarándok utamat" . Igen is nekem szükségem volt ( van és remélem lesz is) erre az útra. Kb 6 óra vonatozás átszállással meg vagy másfél óra gyaloglás azért a kb fél óráért amit ott tölthetek azoknak a nyughelye előtt akik fontosak számomra. Ha úgy érzem, hogy menni kell  akkor megyek és nem állíthat meg semmi és senki. Kicsit szemerkélő esőben indultunk, de mire oda értünk még a nap is kisütött egy kis időre. Megnyugodtam.


    Gitta! Sajnos nagyon nehéz ez a várakozási idő. Most én is ebben a fázisban vagyok és én is úgy gondolom, hogy valami van. Na az a nem mindegy hogy mi . próbálok én pozitívan hozzá állni de nem mindig sikerül. 


    Sorbet Erzsike! Köszönöm a drukkolást és remélem kedvező lesz majd az a  kiértékelés. sajnos én hajlamos vagyok a túl aggódásra, nekem is sokat kéne tanulnom Apusomtól. Az ő szemlélete merőben más mint az enyémek az egészség megőrzéssel kapcsolatban. Ő az a nemtörődöm fajta és mindig bízik abban , hogy csak is jól jöhet ki mindenből. Ez többnyire be is jön neki. na ezt kellene nekem is megtanulni.


    Kincsike! Hogy álltok a karácsonyi ajándékokkal a fiúknak??? nagyon repül az idő és mi is olyan tanácstalanok vagyunk az ajándék vásárlással. A mi unokánk is 13 éves , még szeretne játékot is de vajon m i az amivel ebben a korban is lehet játszani. Egy társasjátékot néztem ki , most várjuk, hogy a szülők mit szólnak hozzá, az Ő véleményük nélkül nem szeretnénk megvenni.


    Valika! Hol tart az ügyintézésed? Bízom benne, hogy jól alakulnak a dolgok. Sok türelmet kívánok Neked.


    Tegnap Békéscsaba felé mentünk, mert Szegeden és Hódmezővásárhelyen nagy a felfordulás a vasút építésből kifolyólag így mazsola Ildinek csak távolról, míg Picivirág Julikának egészen közelről tudtam integetni.


    Rózsáról semmi hírt nem tudok én sem. 


    Mindenkinek szép napot kívánok!

  9. 2018. december 4. 21:4379218.

    Kedves S.Erzsike! Én már olyan vagyok, mint az a bizonyos strucc, aki legszivesebben homokba dugja a fejét. Nekem ez az elkövetkező 2 hét bizony nagyon stresszes, és sajnos van olyan érzésem, hogy nem kapok jó híreket. Ha nem is a konkrét markerekről, de egyéb bajokat bizonyosan találnak majd. 


    Valójában naponta érzem is magamon, hogy fáradékony vagyok, kedvetlen, mondhatom azt is, hogy étvágytalan, helyesebben nem igazán érdekel az étel. Nincs kívánságom, hogy mit ennék, ha valaki megkérdezné, azt felelném, fogalmam sincs, mit ennék szivesen. Néha vannak kívánságaim, de mire bevásárolok hozzá, megcsinálom, már nem is érdekel. 


    Hogy mindez mit jelent, nem tudom, de van olyan érzésem, hogy semmi jót. Na de semmi gond, minden megoldódik előbb, vagy utóbb. 


    Ezeket a sorokat csak azért írtam, mert nálunk az EÜ úgy működik, ha van rá pénzed, minden OK, ha nincs, a kutya sem törődik veled. Én már több, mint 20 éve szedek keringésjavító gyógyszereket, amit anno az orr-fül-gégészeten írtak fel, ott kaptam 10 napon át értágító infúziót. Azóta a háziorvos az én telefonos rendelésemre írja fel 3 havonta az ott megadott gyógyszereket. Idén tavasszal visszamentem a kórházba egy füldugulással kapcsolatban, vittem a korábbi zárójelentést, ami azt igazolná, hogy nem biztos, hogy csak egy dugulásról van szó, meg sem nézték, senkit sem érdekelt. Hogy ott jártam, mit csináltak velem, mégcsak papírt sem írtak. Hát ezért gondolom, hogy szinte mindegy hogy vagyok, az idő mindent megold.

    előzmény:
    sorbet (79216)
    2018-12-04  17:52
  10. 2018. december 4. 21:2579217.

    Kedves Kincsike! Bizony, hogy volt hó nálunk, ma délelőtt olvadozott el, miután nagyon kellemes hőmérsékletre ébredtem. Reggel, ébredéskor még láttam a "kisház" tetején, majd délutánra már nyoma sem maradt. Azt gondoltam, jó lesz odakiint, végre van falevél, a cseresznye mind lehullott, a körtén nem sok maradt, de az alma szokás szerint szinte még semmit sem hullajtott. Kb. 4 db zsákot megtöltöttem, persze előtte keresgéltem a kutyagumikat, amiket a hóban nem nagyon igyekeztem szedegetni, papucsban, a kisházban lévő munkabakancsom is fagyos állapotban, így eszem ágában sem volt felhúzni. Ma szép idő volt, sok napsütéssel, kellemes hőmérséklettel, így kimentünk a kis gazfickókkal, én gereblyéztem, ők meg hancúroztak. Megvallom, a lábmosásuk után, amikor már bejöttünk, alig vártam (ők meg méginkább), hogy jöjjön értük a fiam. Rengeteg dolgom lenne, a kb. 40 éve látott, gyermekkorunkat együtt töltött unokabátyám (aki akkor keresett éppen, amikor én a vizsgálaton voltam, mobil kikapcsolva) jelentkezett,hogy most szombaton meglátogat a lányával, annak párjával, nálam töltenek egy napot. Nagyon örülök ennek, viszont kis stresszet is jelent, mert összetrombitáltam a családom elérhető tagjait, így kicsit jó lenne egy pár kutyák mentes nap, hogy érdemben készülhessek, ne legyen senkinek csalódás az a bizonyos dec. 8-a. 

    előzmény:
    er54 (79215)
    2018-12-03  16:53
  11. 2018. december 4. 17:5279216.

    Szervusztok lanyok!


    Erzsike, nagyon csunya ido van nalunk is, esik, kod van. Mi keletebbre vagyunk toletek, igy mar lassan 3 ora utan villanyt kellett gyujtanom, hogy lassak olvasni. A konyvet a szuletesnapomra kaptam kedves rokonaimtol, egy csalad regenye evtizedeken keresztul   a tortenelmi esemenyek hatasai alatt. Vasarnap szuk korben unnepeltunk, megertem az angol kiralynot, hogy jobb idore attette a szuletesnapja unnepleset. Egy rokonunk meg is jegyezte, hogy nem tudtam-e jobb datumot valasztani mikor a vilagra jottem. Ott nem jutott eszembe, hogy az  o szuletesnapjan, januar elejen  sem  kellemesebb az ido mint november vegen. :-)


    Marcsika, mar biztosan hazaerkeztetek, es megkonnyebbulest erzel. Jo, hogy Gabor elkisert erre az utra. Drukkolok, hogy a leheto legjobb eredmenyei legyenek a kivizsgalasnak.  Barcsak tudnank elore nem aggodni  ilyen esetekben! Nehezen tanulgatom en is ezt, P. nekem ebben sokat segit. 


    Valika, a harom lehetoseg kozul van-e egy, ami a legelonyosebb lenne nektek, ha majd latogatni fogjatok? A felesege hogy kepzeli el a sajat eletet, o meg maradhat az otthonukban egyedul?


    Az utolso lakogyulesunkon a hazra varo javitasokat targyaltak meg. Mar sok utanunk van, legdragabb a liftcsere volt. A bejarati ajtohoz vezeto par lepcso javitasa lenne meg a kovetkezo munkak egyike. Jo lenne, ha akadalymentesse tehetnenk a bejaratot. Nehez dio lesz, mert talan 9 lepcso vezet a kapuhoz. A lakokozosseg elnoke fiatal ember, de ugy latja o is, hogy egyszer majd  mindenkinek jol jon ez az atalakitas.


    A hetvenes evekben meg erre nem gondoltak. Nalatok hogy van ez? A kozepuleteknel, jardaknal igyekeznek a javitasokat mar ugy megoldani, hogy azok mar akadalymentesek legyenek. 


    Gitta, tobbszor elolvastam, amit magadrol irtal. Remelem semmi elore nem varhato dolgot nem talalnak nalad. Puszillak.


    Julika reg jartal erre. A telefonommal az even is keszitettem  egy felvetelt az ismert rokonod sirjarol. Majd felteszem. Most a szamitogeprol irok. 


    Mollykarol, Rozsarol tudtok valamit? 


    Manyuska, akkor nagyon varod mar a Karacsonyt, ha akkor majd mind egyutt lesztek. Mi csak majd az uj evben leszunk a gyerekekkel. Most ez igy jott ki. 


    Holnap egyedul leszek, P.  egy mas varosban levo egyetemen tart egy  eloadast. Nem megyek vele, a tobboras oda-vissza ut vonattal helyett itthon foglalom el magam, olyan munkakkal, amit jobban szeretek csinalni, ha egyedul vagyok. Igen, takaritani fogok. :-)


    Szep estet, jo ejszakat kivanok nektek!  


     


     


     

    előzmény:
    er54 (79215)
    2018-12-03  16:53
  12. 2018. december 3. 16:5379215.

    szép  délutánt  estét


    Nagyon  nem szeretem  ezt az  időt  4kor már villanyt kellett  kapcsolni  olyan  szürke   az  idő .


    Marcsika  kellemes utazást  remélhetőleg a kedved  jobb lesz  ha  megjárjátok  ezt  a  hosszu utat.


    Valika  látom  sok sok  az elfoglaltságod ,nehéz  az  ilyen feladatokkal   megbirkozni .


    Gitta van  hó  nálatok ? remélem  unokád  teljesen  rendbejött.


    szeretettel  gondoltam  mindannyiotokra 


  13. 2018. december 3. 10:3279214.

    Sziasztok!


     


    Tegnap itt volt Mindenki aki számít, mézeskalácsot díszítettünk, de a hangulatom a béka valaga alatt van és hiába akarok vidámabb lenni most valahogy nem megy. Próbálok ráhangolódni a karácsonyra de most még a régi idők karácsonyi sztorijain is inkább elbőgöm magam. Holnap megyünk  Székkutasra a temetőbe na majd ott jól kisírom magam és hátha megkönnyebbülök. Csak megyünk meg jövünk a következő vonattal vissza.  Jön Apus is mert nem nagyon szeretek ilyen nagy szürkeségben magam mászkálni .


    Valikám aranyos vagy , de a héten vagy délelőtt vagy délután, de minden napra van valami a jövő héten úgy szintén. majd talán az ünnepek után sikerül találkoznunk nyugisabban .


    Mindenkinek kellemes adventi  készülődést, betegeknek jobbulást!

    előzmény:
    precon (79213)
    2018-12-02  07:58
  14. 2018. december 2. 07:5879213.

    Totyikám pedig a múlt héten mikor bent voltam a kórházba gondolkoztam hogy rád csörgök hogy találkozzunk.De nekem sem volt jó hangulatom a végén haza jöttem sehová nem mentem.De jövő héten szándékom van csak a kökibe menni nézelődni meg kiszellőztetni a fejem csak úgy,ha ráérsz valamelyik nap talizhatnánk.

    előzmény:
    totyogoka (79208)
    2018-11-30  12:37
  15. 2018. december 2. 07:5379212.

    Sziasztok vidám napot.


    Gittám gondoltam már én is hogy beveszem a lesza..rom tablettát de a lelkiismeretem nem engedi.Pedig a napokban már nagyon tele a hócipőm az unoka tesómmal.Meg ha valamit elkezdek azt végig is viszem. Annyit  nyavalyog na nem azért hogy mi lesz a férjével hanem vele a férje nyugdíja nélkül.Tegnap felhívott a kórház hogy napi 800-forintot kell a továbbiakban fizetni,erre kétségbe eset.De azt sem szeretné ha haza hoznámNa gondolhatjátok hogy elszakadt nálam a cérna de nagyon finoman bántam vele közben legszívesebben pofán vágtam volna.Itthon a sírás kerülgetett mondtam a családomnak hogy most már tűzön vízen végig csinálom és a lehető legjobb intézetet választom és nem fogom a pénzt nézni. Egyedül én látogatom nem hajlandó bejönni mert arra hivatkozik hogy gyenge a lába nem tud menni.Tényleg lassan mozog de semmije sem fáj én a helyébe ha négykézláb de akkor is bemennék a férjemhez.Nekem bezzeg mindenem fáj de csinálom a dolgait és szaladgálok mint pók a falon.Na nem vagyunk egyformák.Most kicsit ki panaszkodtam magam a fene egye a szívem szakad meg hogy bent kell tartanom a kórházban.

    előzmény:
    dundori (79207)
    2018-11-29  19:16
  16. 2018. december 1. 20:3879211.

    Ennél sokkalta többet is írtam, de soronként törli  ki az írásomat, mint ahogy ezeket a sorokat is keservesen tudom leírni. Ezért most puszi mindenkinek, nem kezdem újra, majd jövök egyszercsak.

  17. 2018. december 1. 20:3479210.

    Szervusztok Barátok! Kb. én is így vagyok, mint Totyi! Többször írtam már, hogy én a megyeszékhelyre már csak önszorgalomból járok, évente egyszer, hogy biztos legyek abban, amiben kell. Ezért tegnap ismét elmentem (természetesen ilyenkor ez nekem nem kevés kiadásba kerül, na nem a vonatjegy...). A régi hivatalos procedúra (labor, UH, mellkas átvilágítás, évente a csontszintigráfia) mindig itthon zajlott, de tegnap vért is vettek tőlem, aminek az eredményét majd postán küldik, kb. 2 hét múlva. Nem mondom, hogy nem hasznos, csak ez a ki..aszott 2 hét izgalmas, amire valójában már nem is lennék jogosult. Hiába mondtam, hogy ittam már itthon kávét, meg nem is ezért jöttem, csak egy sima fizikai vizsgálatra, volt olyan kedves a kedves nővér Évike, hogy azt mondta, nem baj, ha ittam kávét, őket nem is ez érdekli, hanem a markerek... Igy várhatom izgalommal a következő két hetet. A főorvosnő is kérdezte, mi a bajom a vérvétellel, talán félek a szúrástól? Mondtam, nem, inkább attól, ha beteszem a lábam egy EÜ-i intézetbe, biztos, hogy találnak valami olyasmit, amit nem kívánok. Eddig még mindig így volt, és ezért vagyok ideges.


    Más dolog, hogy a helyemben sokan örömmel vennék, mert még lehetőségük sincs erre, de én közel 10 évig jártam hozzájuk, és már egy telefonhívásomra is örömmel reagálnak, fogadnak (ezelőtt Lilla unokámat mutattam meg ott), és szivesen fogadtak akkor is, ami nem lett volna kötelező. 


     

    előzmény:
    totyogoka (79208)
    2018-11-30  12:37
  18. 2018. december 1. 06:2379209.

    Szervusztok


    Nalunk -13 fok van.meg kell baratkoznunk a minuszokkal.


    Totyi


    Sajnalom hogy beteg vagy,hinnunk kell a javulasban.


    Dundori


    Remelem,minden orvosi eredmenyed jo lesz.sokat dolgoztal a kertben es elfaradtal.


    Nekem is rakoncatlankodik a derekam neha becsipodik egy idegszal par napig kinlodom vele.


    Varjuk a lanyomekat eggyutt lesz a csalad az unnepeken.


    Legyen szep hetvegenk jo egeszseggel

  19. 2018. november 30. 12:3779208.

    Sziasztok! Szép napot!


     


    Az én napjaim mostanában sem nem szépek sem nem vidámak. Próbálok én pozitívan állni a dolgokhoz de ez nem mindig sikerül.


    Hétfőn ablakot pucoltam , függönyöket mostam stb jól el is ment a napom. Kedden temetésen voltam. Hideg volt jól átfáztam délután a háziorvostól hoztam el a laborleletem. Nem nagyon durvák az eredmények de vannak olyan "apróságok " amik nem igazán tetszenek az orvosoknak. szerdán itthon búslakodtam illetve a heti bevásárlást intéztem főztem mostam vasaltam. Csütörtökön az az tegnap voltam bőrgyógyászaton ahol megszabadítottak egy  pár kis bigyótól megint de most nem lézerrel szedte hanem fagyasztotta és ez nekem kellemetlenebb volt mint az előzőekben. Aztán  este fél 6.-ra mentem a ct-re. Mivel a vese funkcióm eredménye nem volt zavartalan így a kontrasztanyagot csak úgy adták be hogy ha megígértem, hogy a vizsgálat előtt is meg utána is nagyon sokat ( kb 5 litert iszom összesen) Ez ment is előtte egy liter utána 2,5 majd az éjszaka még másfél liter tiszta falmelléki csapvízből. Sajnos az eredményre illetve a kiértékelésre kb 2 hetet kell várni addig most mászkál a vezérhangya az agyamban és élénk fantáziámmal mindenféle hülyeségre gondolok.


    Nem vagyok mostanában valami jó társaság még magamnak sem nemhogy másoknak. A jövő hétre tervbe van véve , hogy elmegyünk Székkutasra a temetőbe mi is vonattal, mert ugyan még nem ingyen utazunk, de így is olcsóbban mint ha autóval mennénk.


    Valahogy nem sikerül ráhangolódnom az adventi készülődésre. 


    Mindenkinek kellemes napokat kívánok!

  20. 2018. november 29. 19:1679207.

    Valikám! Nem irigyellek. Mondhatnám, de tudom, hogy hiába: vedd be a "lesza...rom" tablettát, de könnyű ezt mondani, mert magam is tudom, ez nem így működik.  Hála az égnek, nekem nincs ilyen problémám, de magamnak is vannak (lennének) sok olyan dolgai, amire tudom, nemet kellene mondanom, mégsem teszem, pedig az elhatározás érik bennem már sok-sok éve - és mégsem.


    Én holnap hajnalban elindulok a megyeszékhelyre egy orvosi vizsgálatra. Nekem már nem "kötelező", évek óta szivességből fogadnak, de nem vagyok teljes mértékben nyugodt, mert az utolsó találkozás óta is rengeteg nemkívánatos dolgokat tapasztalok magamon. Nehezen mozdulok ki, magam miatt meg főleg. Utoljára két éve, Lilla unokámat vittem, szerencsére sem neki, sem nekem nem találtak semmit, de azóta eltelt két év, remélem a holnapi hazatérésem nyugalommal tölt majd el.


    Vonattal megyek, hisz már olyan öreg vagyok, hogy ingyen utazom. Ami felháborít, hogy épp emiatt nem kapok P+R parkoló jegyet, mert ez csak annak jár, aki előző nap vonatjegyet vált. A kocsit így nem hagyhatom a pályaudvaron, csak akkor, ha megveszem a parkolójegyet, ki tudja hány órára? A vonat menetideje 1 óra oda, ugyan ennyi vissza, de ki tudja, mikor kerül rám a sor, mikor, melyik visszainduló vonattal érhetek haza? Magyarul, ha parkolójegyet kell vásárolni, fogalmam nincs, hányszor dobáljak be óránként 340 forintot? Na de semmi pánik, elhatároztam, hiába van autóm, taxit hívok, ez sokkal olcsóbb. Ennél már csak az kerül kevesebbe, hogy a bérlőim a munkába menet előtt elvisznek, de a fiam is rákérdezett, hogy ő vigyen-e ki a pályaudvarra. Mondtam, szó sincs erről, mivel ő 8-ra jár dolgozni, miattam ne keljen már fel hajnalban, mivel én már 5.10-kor indulok itthonról. Tudom, ez nem egy óriási probléma, megoldódik ez is, mint minden más. Csak nekem necces egy kicsit. Oly régen élek egyedül, oly régen kell magamnak intézni a dolgaimat, de ennél nagyobb bajom sosem legyen.


    Mindenkinek jó éjt, jövök egyszercsak, igérem.

    előzmény:
    precon (79206)
    2018-11-29  09:36
  21. 2018. november 29. 09:3679206.

    Sziasztok vidám napot.


    Lányok elbíztam magam azt hittem most már ülhetek a babérjaimon hát nem.Tegnap meglátogattam a betegemet jól van és teljesen tiszta volt tegnap a tudata.Tudta hol van és haragudott hogy ott van neki nem ott a helye.Borzasztó lelki ismeret furdalásom vanAz otthonokból még senki nem jött felmérni az állapotát ,Gyula jelentkezett telefonon mondták két hónap múlva érdeklődjem.A másik kettő még nem.Nem szeretném addik kórházba tartani ,de a felesége hallani sem akar hogy ő gondozza,fél tőle.Pedig nagyon nyugodt ha rendesen kapja a gyógyszereit.Szóval nagy @ vagyok ,fogalmam sincs mit tegyek.


    Kedden a gyámügytől voltak itt és engem akarnak ideglenes gondnoknak mert a feleség nem alkalmas lassan neki is gondnok kell jól elvagyok megint a problémákkal.


    Na ez van ezt nem adhatom fel .


    Remélem máshol jobban alakulnak a dolgok szeretettel gondolok rátok vigyázatok magatokra

  22. 2018. november 28. 19:3479205.

    Szervusztok Barátok!


    Végre én is leülhettem a géphez, nem mintha korlátozna bárki is. Lehet magam is jobban járnék, ha lenne aki valamilyen szinten korlátozna, bár amíg volt, amig lett volna erre alkalom, inkább csak biztatott és örömmel vette, hogy én jól érzem magam ebben a társaságban, ebben a virtuális világban. Amikor meg meg valósággá vált - tudjátok magatok is - hozott az életében némi "csodát", ami miatt ma is hálával gondolok a kedves topictársakra, pedig akkor már tudtam, tudta a család is, nincs remény a gyógyulásra. De nem ezzel akarom szaporítani a szót, csupán a születésnapja emlék és annak közelsége, a gyertya, ami még ki sem húnyt..., szóval ezek miatt jutott eszembe.


    Totyikám! Mégegyszer sajnálom, hogy rossz szavakat használtam. A gyermekkorom legszebb évei voltak azok az évek, amiket én magam is tanyán életem meg, de leginkább azért, mert volt még anyukám! Amikor már nem volt, akkortól lettem csak igazán árva (nem félárva, hanem egészen az), hiába volt apám, új feleség, új gyerek... stb. Nem részletezem, csak annyit mondhatok mindenkinek, de le is írtam már számtalanszor, 12 évesen vesztettem el anyámat, de azóta is abból élek, amit tőle tanultam kislánykoromig. Ma már nem ilyen életet élünk, de pontosan tudom, miként kell meggyúrni egy levestésztát, vagy akár miként kellene felkenni a tapasztott szoba padlóját agyagos tehéntrágyával, majd hagyni száradni, a töreket lesöpörni, és a kirázott rongyszőnyeggel leteregetni, hogy aztán abba a szobába cipő nélkül, csak aludni a nagy dunnák közé, de semmi másra nem használni a szobát, ahol még talán egy kályha sem volt, vagy ha igen, akkor csak addig volt meleg, míg valaki rakott rá fát. 


    A konyhában éltünk, a sparhelt volt a "családi tűzhely", ahol meleg volt, száradtak a ruhák, ahol fürödni lehetett a lavórban, ha szerencsénk volt, nem egymás után. Sajnos nem tartott sokáig, hamar eljött az a 12 év...


    Na de semmi panasz, mindezeket azért írtam le, mert Erzsébet nap is, Tibor születésnapja is, és nem oly régen a fiam születésnapja is volt, na meg a mindenszentek, amikor minden halottunkra emlékezünk, nekem meg olyan bajom volt közben, hogy mindezek mellett örültem, hogy mozogni tudok, ellátni magamat.


    Adélunk már kijött a kórházból, itthon őrzi másik mamija, én meg a kutyusokat. Pénteken viszont megyek a megyeszékhelyre az onkológus bőrgyógyászhoz, remélem, hogy minden rendben lesz. A bordám viszont, amiről nem tud orvos, sokkal jobb állapotban van, de nem tökéletes még most sem.


    Ennyi egyelőre, sokat akartam írni, de nem biztos, hogy minden ide fért, amit még szerettem volna.

  23. 2018. november 26. 09:1579204.

    Szia Évike jó hogy néha te is be kukk.


    előzmény:
    mandula2 (79183)
    2018-11-19  21:36
  24. 2018. november 26. 09:1479203.

    Gittám jó vagy rossz nekünk már azt hiszem mindegyEgyszer láttam egy riportot ahol egy nő eladott mindenét és egy hajóra költözött kibérel (megvett )egy kabint és ott élt.A személyzet és a kapitány is imádták.A riportel kérdezte miért hozta ezt a döntést és azt felelte kiszolgálják  semmire sincs gondja és bejárja a világot és ha meghal elhamvasszák és a tengerben fog pihenni.Persze ehhez kellett hogy jó anyagi háttérrel rendelkezzen hogy élete végéig kitartson .Hát így is lehet élni nekünk marad ami van.

    előzmény:
    dundori (79196)
    2018-11-24  17:37
  25. 2018. november 26. 09:0479202.

    Erzsike örülök hogy ti aránylag probléma mentesek vagytok.Hiába az évek alatt mindenkinek van valami baja hiába vigyáz magára.


    Azért kicsit gyakrabban jöhetnél hogy tudjunk rólatok is néha valamit.Tegnap nekem a topik eleje ugrott fel.Nagyon rossz hogy mindig alakítanak valamit és nem jobb hanem rosszabb lesz a fórum.Néha azért jó lenne ha privát üzenetet lehetne írniGondolom most télen nem utaztok sehová bár az évszakok nem befolyásolnak titeket.

    előzmény:
    sorbet (79197)
    2018-11-24  20:37

Címlap

top