Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Itt vagyunk régi barátok 2

*zsóka49*
Létrehozva: 2006. június 25. 09:58

Megprobálok uj topikot nyitni. Hátha sikerül beszélgetnünk.Várlak benneteket, akik az Ide, ide régi barátokban voltatok,Hátha igy megy

  1. 2018. november 26. 08:5879201.

    Marcsi jól kifogtátok most a diétát,ennyi felé főzni nem piskóta.Persze senkinek nem árt egy kis diéta és mindenkinek úgy főzz ahogy neked kell Régen csak disznó zsírral főztek és jó kis szalonnát ettek és száz évig éltek gondtalanul.Nagyrészt én is zsírral főzök és jó kis paraszt gyomrom van a szalámikat nem szeretem de bezzeg a szalonnákat házi kolbit  stb,azt szeretem.Nálunk van maszek hentes aki saját feldolgozott dolgokat árul.Tehát nekem könnyű mert régen a szomszédunk volt mikor  sütötte a zsírt csak átkiabált .Most kicsit messzebb van de mikor megyek mondja mikor van friss meleg töpörtyű naná hogy megyek érte.Csinál hurkákat kolbászt és hagyományosan füstöl .

    előzmény:
    totyogoka (79198)
    2018-11-25  08:27
  2. 2018. november 26. 08:4879200.

    Sziasztok szép vidám napot.


    Marcsi kösz kicsit megnyugodtam.Majd holnap jönnek átmegyek és beszélek velük.A ruhával kapcsolatban ahányszor hazajön a kórházból mindig hiányosak a ruhái és gyakran nem a sajátját hozza haza.Most mikor bent voltam nála akkor sem a saját ruhája volt rajta.Gondoltam majd filc tollal bele írom én nem fogok hímeznivagy valami olyasmit mint a patyolat teszek bele. Na majd meglátom.Egyenlőre most izgulok hogy hogy hová sikerül majd elhelyeznem.


     


    Nálunk megint esik az esőnyirkos vacak idő van.

    előzmény:
    totyogoka (79199)
    2018-11-25  08:33
  3. 2018. november 25. 08:3379199.

    Valika!


     


    Azt meg elfelejtettem, hogy Anyukám holmijába kézzel varrtam bele minden darabba a nevét láncöltéssel erős színnel, hogy jól meg tudja jegyezni Ő is meg a személyzet is. Ennek ellenére sokszor nem a saját ruhájában volt mert erőszakosan kijelentette hogy az nem az övé. sajnos ez a betegség ilyen. Eleinte harcoltam érte, hogy de hát ezért lett belevarrva a név. Sokszor a nővérem vitte haza kimosni a holmiját hogy ne tűnjön el semmi, de aztán rájöttünk ezekért a dolgokért nem érdemes vitatkozni hiszen a beteg szempontjából nem volt túl nagy jelentősége. 


    Sajnos nagyon szomorú dolgok ezek!!!

  4. 2018. november 25. 08:2779198.

    Szép jó reggelt Mindenkinek!


     


    Csúnya esős latyakos idő van de a népi megfigyelésnek hihetünk akkor majd karácsonykor kopogni fog hiszen most Katalinkor tocsog. Jó lenne a fehér karácsony hiszen évek óta nem volt benne részünk. Talán majd az idén. Szeretem amikor fehér a táj . Már elkezdtem a főzést is mára most nagyon kacifántos több fajta " diétás" részben diétás ételt készítek.


    Az én diétám az zsírmentes vagy a lehető legkevesebb növényi zsiradék fogyasztására kellene törekedni. Egyenlőre annyi van, hogy nem termeli a hasnyálmirigy a zsírok felszívódásáért azok megemésztéséért felelős enzimet. Már csak az a kérdés miért van ez így? Ennek megfejtése miatt megyek hasi ct-re a közel jövőben. ( Izgulni való van bőven mert akár a legdurvább ok is lehet ez. Ágotánál is diéta és gyógyszer a megoldás neki írt igazolást hogy ezentúl gyomorkímélő diétás ebéd kerüljön kiszállításra neki. Nagyon rendes az új dr.-nő fiatal agilis , emberi tulajdonságokkal és nagyon türelmes kedves kis teremtmény.


    Valika! Amikor Anyukám otthonba került hozzánk is kijöttek mert  látniuk kellett hogy a felvételi kérelmen szereplő kitételeknek mennyire felel meg. ( Pl önállóan fel tud-e öltözni? vagy térben és időben mennyire tud tájékozódni? eszik-e rendesen vagy elfelejt enni ? ) Ezt nem elég az orvosi papírokkal igazolni erről saját szemükkel akarnak meggyőződni. Még arra is kíváncsiak, hogy mennyire alkalmas vagy nem alkalmas a gondozásra szoruló környezete, megoldható-e a házi ápolása stb. Többnyire ezek alapján mindenki bekerül a bentlakásos intézménybe de ez is része annak, hogy elbíráláskor milyen döntést hozzanak.


    Gitta! Először is az Unokádnak minél előbbi teljes gyógyulást kívánok!Örülök, hogy a lekezelést csak viccesen akartad fogalmazni. Öregszem és lassan úgy vagyok én is hogy értem én a viccet csak nem mindig szeretem. Egy percig nem jutott eszembe lekezelni azokat az embereket akik családi házukban élve erejükön felül küzdenek , hogy minden rendbe legyen a házuk körül. Én aztán tényleg tanyán nőttem fel .Nem mondom, hogy nem szerettem, de féltem. Nagyon elszigetelve éltünk, majd később kb 6 éves voltam amikor a sorházi gazdasági bérlakásba költöztünk. Ez azért volt jó, hogy jobbról balról volt falszomszéd így még néha át is hallatszott hogy ha hangosabban beszélnek. Ennek talán én örültem a legjobban mert biztonságban éreztem magunkat. Na ezért is szeretem annyira a panelt mert itt is hallom, hogy van élet körülöttünk is. Kis falumba már nincs az a pénz amiért vissza költöznék, mert így is látom milyen küzdelmes áron tudják csak biztosítani a fennmaradásukat. Szerintem az a lényeg, hogy mindenki ott érezze jól magát amit választott és akkor azzal semmi baj nem lesz.Mi ezt a panel életformát élvezzük gyakran megyünk kirándulni utazgatunk és ilyenkor nem nyomaszt hogy otthon mennyi mindent meg kellene csinálni ez idő alatt. De ezzel együtt nagyra becsülöm azokat az embereket akik sokszor erejükön felül is az utolsó négyzet centimétereket is kihasználva beültetnek gondoznak betakarítanak. Sok erőt kitartást és nagyon jó egészséget kívánok hozzá.


    Hu de sokat írtam! megyek a dolgomra mert itt van az unoka és hamarosan kelni fog. ( tegnap esett egy nagyot a bal térdét fájlalta remélem nem dagadt be neki mostanra vizes borogatást tettünk rá éjszakára) 


     


    Mindenkinek kellemes napot kívánok a Katalinoknak meg Boldog Névnapot!


     


     


     

  5. 2018. november 24. 20:3779197.

    Szervusztok,szep estet kivanok!


    Koszonom a nevnapomra kuldott jokivansagokat kedves szavakat!


    MandulaEva, igazan kedves toled, hogy Erzsikere es ram is gondoltal! Sajnalom, hogy a Cseh konyha topic pihen,  talan teli almat alussza. Olvasgattam ott, foleg azert, hogy rolad megtudjak valamit. 


    Evek ota terveztem, hogy osszegyujtom a b.-i evek alatti hozzaszolasaimat. Valamikor letezett ilyen lehetoseg, most mar nincs.  A privat uzenetek kuldese sincs mar meg, bar az nekem kevesbe hianyzik.


    Halistennek utanunk vannak a rendszeres orvosi ellenorzesek, az utobbi napokban izgultam, nem is jottem a topicra. Jo lenne, ha a mostani allapot meg egy par evig igy maradna. Egy pirulat kihagyhatok, egy masikat csak reggel kell szednem. Azert meg maradt egy par beloluk. 


    Mar csak holnap olvasok vissza, most jott egy telefonhivas. Jo ejszakat, szep almokat kivanok!

  6. 2018. november 24. 17:3779196.

    Sziasztok Barátok!


    Totyikám! Nem gondoltam komolyan, csak azt hittem kicsit tréfálkozom. Bocsi, semmi gond nálam, remélem, hogy Nálad sem. De nem akarom szépíteni az írásomat, azt viszont száznál is több százalék, hogy választásom nincs. Ez van, ha tetszik nekem, ha nem. Lehet, már én magam is szeretném néha, ha választhatnék, de ez mindig csak egy futó gondolat ......, aztán rájövök, így jó, ahogy van.


    Mégegyszer bocsi, nem volt semmi hátsó gondolat.... Tudhatnád, hogy szeretlek....

  7. 2018. november 24. 11:1579195.

    Erzsike remélem nálad is minden rendben egészségileg?


    Az unokáid úgy nőnek mint a gombák és nagyon aranyosak.Elnézem a képeiteket olyan kiegyensúlyozottak.


     

    előzmény:
    er54 (79180)
    2018-11-19  19:30
  8. 2018. november 24. 11:1179194.

    Gittám remélem a kislány rendben van és te is.


    A házzal kapcsolatban néha én is el lennék egy panelban aztán arra gondolok hogy nincs zöld nincs hová kiülni hát akkor jobb a vidéki ház.Sok a gond tavasszal és ősszel is drágább az élet ,ha termelsz valamit ha nem,van buktatója bőven.Csak ha a szolgáltatásokra gondolok az is duplája mint egy Pesti lakásnak.p-nálunk egy héten egyszer viszik a szemetet havi majdnem ötezerért.Aztán a víz csatorna díj is más ,stb. Szabadabb lennék egy lakásban de mégsem cserélném el azt hogy nyáron kifekszem a hintaágyra a diófa alá.

    előzmény:
    dundori (79191)
    2018-11-23  18:38
  9. 2018. november 24. 11:0279193.

    Sziasztok vidám hétvégét.


     


    Felénk esik az eső.


    Marcsi hátha te tudod hogy miért jön ki a gyámhatóság az unoka tesómhoz környezet tanulmányra?A férje kórházban van és be is írtam hogy ott találják meg ha jönnek az otthonból.Nem is valószínű hogy haza engedik az elhelyezés előtt.Most tanácstalan vagyok.A fecstől megkaptam a levelet hogy átküldték az otthonokba sürgősségivel.Na most megint izgulhatok.Nehogy butaságokat mondjon az unoka tesóm,hajlamos rá.Akkor kárba vész az eddigi munkám.Sajna eléggé problémás ő is.Azt hittem most kicsit lazíthatok hát nem.Még egy kérdés ha filcel írok a ruháira az jó vagy varjak rá cédulákat?A keresztnél jó volt a filc de ő megismerte a ruháit.Na jó kis dilemma .


    Más remélem nektek minden rendben volt a vizsgálaton? Mindkettőtökért szorítottam.

    előzmény:
    totyogoka (79190)
    2018-11-22  11:14
  10. 2018. november 24. 06:1479192.

    Szép jó reggelt Kedves Gitta!


     


    Sokat gondolkodtam, hogy felvegyem-e a kesztyűt vagy hagyjam az egészet a francba. 


    Nem fogok most magyarázkodni , hiszen nem érzem azt hogy " lekezeltelek " volna. Egyszerűen csak leírtam, hogy én miért nem vagyok irigy azokra akik családi házban élnek. 


    Sajnálom, ha ezt Te lekezelésnek vetted. 

    előzmény:
    dundori (79191)
    2018-11-23  18:38
  11. 2018. november 23. 18:3879191.

    Kedves Barátok!


    Adélunk itthon van, reméljük hogy a hőemelkedés csak a "mozgatás" miatt van. Én azért stresszelek, a szülők persze méginkább. Az én fiamnak is volt ilyen baja, akkor nem igazán volt segítségem, a gyerekeknek itt vagyok én, van Adélnak apja, anyja, a másik nagyi, mindenki ugrásra készen, de szerintem már mindenki halálosan fáradt is. Rendszeres kapcsolatban vagyunk, márcsak a kutyák miatt is, s azért is mert náluk van a kocsim a hét eleje óta - már másodszor. 


    Ha nem bírok kimozdulni, az rendszerint a kutyák miatt van, de ha elviszik őket és autóm sincs, akkor még kenyérgondjaim is lesznek. Nem mintha nem bírnék el fél kg. kenyeret, de ha elmegyek itthonról bevásárolni, esküszöm, közületek senki sem szívesen cipelné haza kézben a bevásárló kocsim tartalmát. Na ez is magyarázkodásra szorul, hisz fél kg. kenyérért még sosem indultam útnak, s ha indultam, akkor lett nehéz a bevásárló kocsi.


    Itt írhatnék még néhány dologról, de nem akarom fejtegetni, hosszadalmas lenne, mint az is, mennyivel jobb a panel, mint egy kertes családi ház. 


    S hogy mennyire jó élni a panelben, pontosan tudom, kb. 20 évet éltem én is ott. Én mondhatnám, hogy falusi, de leginkább tanyasi "gyerek" vagyok, a szakmám meg kertész(technikus), mindig is kertes házra vágytam. Lehet, nem volt jó ötlet, mostanra már nincs választásom. Innentől kéretik megérteni engem és így is kezelni, nem lekezelni.


     


     


     


     


     


     


     

  12. 2018. november 22. 11:1479190.

    Szép napot Mindenkinek!


     


    Itt is nagy a szürkeség de legalább már nem esik az eső. Illetve eddig se esett rendesen inkább csak úgy csepergett.Ma egész délelőtt mászkáltam vásároltam. Csütörtöktől vannak akciók a Pennyben az Aldiban a Sparban így hol itt hol ott olcsóbb valami . Lassan már a karácsonyi vacsorához kell vásárolni. na meg a tartós fogyasztási cikkek is kifogyóban vannak , ( cukor liszt só olaj) ezek meg mindig kellenek. ma meg paradicsomos káposztát csinálok sült csirkecombbal. 


    Valika! Nagyon ügyesen elintézted  ezt az elhelyezést. Reméljük sikerül is valamelyik. A gyulairól hallottam egy időben ott dolgozott a sógornőm. Szép helyen volt nagyon. Jó levegő tisztaság. Ennek már ugyan lassan 20  éve de ha jó a vezetés akkor nem lehet rossz most sem.


    Gitta! reméljük, hogy Adélka jobban van és az otthoni  környezetben még könnyebben gyógyul majd.Remélem, hogy a Te fájdalmaid is lassan megszűnnek. 


    Manyuska! Amíg birod és megy is az üzlet addig csak csináld azt az Avont. Gondolom, hogy az is inkább ilyen nagyobb ünnepekkor megy inkább. A havat szeretem ha megmarad de akkor ne legyen ám locs pocs!! Legyen száraz és hideg de az se sokáig. Még jó hogy az időjárás nem kívánság műsor.


    Kincsike! Sokat gondolok ám Rád is. Holnap megyek én is a laborba vacakol a cukrom is meg a hasnyálmiriggyel is gondjaim vannak. Már csak abban bízom, hogy nem túl nagy a baj.


    Holnap kéretik kicsit drukkolni mert a Gasztroenterológiára is megyek pont e miatt. Már nem lett volna idénre időpont de csak kikönyörögtem magamnak is meg Ágotámnak is. Majd egy kicsit megtámogatjuk a dr.-nőt hogy ha már így elfogadott soron kívül. Sajnos a régi dr.-nőnk már elment nem rendel.


    Na majd kiderül hogy milyen vizsgálatokra küldenek el. Aztán hogy mi lesz az a jövő zenéje.


    Vigyázzatok magatokra , további szép napot!

  13. 2018. november 22. 09:3979189.

    Sziasztok.


    Gittám örülök hogy te és a kislány is a javulás útjára léptetek.Szépen minden rendbe jön.Most pár napig felénk is nyugi lesz vagyis nem kell szaladgálnom ,kicsit foglalkozhatom a saját dolgaimmal is.Még pár levelet elküldök aztán várok türelmesen.


    Lassan vége a Novembernek és nyakunkon a December.Most szaladnak a napok.


    Mindenkinek vidám betegségmentes napokat kívánok.

    előzmény:
    dundori (79188)
    2018-11-21  19:05
  14. 2018. november 21. 19:0579188.

    Kedves Barátok!


    Köszönöm Adélunknak küldött gyógyulási jókívánságokat. Holnap vesznek tőle vért, s ha rendben lesz, akkor talán haza is engedik. Már nagyon várjuk mindannyian, hogy itthon ápolhassuk tovább, nagy strapa a szülőknek a kórházban tölteniük a mindennepokat. Éjjel-nappal vele van az egyik szülője, váltásban. 


    Ugy néz ki, hogy én is megmaradok, nem mondom, hogy sokkal jobban vagyok, de már vannak pozitív jelek, az éjszakákat már többnyire sikerül átaludnom, de napközben is sokat pihenek és érzem, ez az egyedüli gyógymód.


    Mindenkinek szép estét kívánok.

  15. 2018. november 21. 05:1079187.

    Szervusztok


    Nem tudok bejelentkezni az uj hozzaszolasnal,csak a valasz erre ,lehet.


    Na akkor ott lepek be,ahol lehet,ket percenkent ki akar leptetni,ez a nagy rancfelvarras eredmenye.


    Nalunk is hullott egy kis ho,de el is olvadt,koran volna meg a teljes hotakaro,de tobb ruhat kell felvennunk,ettol nehezkesebb a jarasunk.


    Ebben a honapban tobb az Avon rendelesem,de most teszem felre a nyari furdozeshez a penzt.


    Minyajatoknak egy oromteli szep napot k8vanok.

  16. 2018. november 20. 12:3679186.

    A másik kettő amit bejelöltem Visegrád és Gyula.Mindegyik parkos és jó a levegő bármelyik jó lenne.

  17. 2018. november 20. 12:2879185.

    Ez az egyik amit megjelöltem.


     


    A Bogáti-kastély jelene
     
    1981-től a Fővárosi Tanács kapta birtokba a kastélyt. A Tanács felújítatta az épületet, és szociális otthon létesült benne. Jelenleg is idősek otthonaként funkcionál a kastély.
     
    A kastély parkja természetvédelmi terület, az Őrségi Nemzeti Parkhoz tartozik.

    Kellemes sétálni a több mint százéves fák árnyékában. A 11 hektáros parkban csodás mamutfenyő példányok magasodnak az ég felé, itt él a megye legnagyobb 32 méter magas és 132 cm átmérőjű mamutfenyője. A park engedéllyel látogatható, de az épületet az idősek nyugalma végett csak kívülről lehet megtekinteni.

  18. 2018. november 19. 23:0179184.

    Mandula  Évike  !


    Köszönöm  szépen  a köszöntést örülök hogy meglátogattál  minket .


    előzmény:
    mandula2 (79183)
    2018-11-19  21:36
  19. 2018. november 19. 21:3679183.

    Szervusztok, jó estét.


    Sajnos reggel óta képtelen voltam belépni, most csodák csodájára valahogy sikerült.


    Ezúton köszöntöm a topik két Erzsikéjét, Erzsébetjét, sorbetErzsébetet és kicsiErzsikét.


    Üdv.Mindenkinek


    mandula

    előzmény:
    er54 (79181)
    2018-11-19  19:32
  20. 2018. november 19. 20:1579182.

    sziasztok jó éjszakát


    Ma végre minden pappír megfelelt és be tudtam adni a kérelmet három helyet lehetett megjelölni.


    Szép helyeket jelöltem és remélem jók is.Itt a netten szépen néznek ki jókat is mondanak de minden lakva dől el.Nagyon szeretném ha békés nyugodt környezetben élne a betegem.Most egyenlőre várnom kell egy hónap alatt bírálják-el hogy melyik intézet fogadja.


    Sorbet Erzsike de örülök hogy jöttél


    Marcsi felénk ma reggel havas eső esett aztán jött a locs -pocs amit utálok. Ráadásul elálmosodtam ettől az időtől.Ja Pesten nagyon vacakul lehet közlekedni fel van túrva sok utca állandó a torlódás Utálatos most nem kívánok a városban sétálgatni.Marcsi a Kökibe bemegyek még mindig nem közlekedik a metró sem rendesen


    Gittám nem vagyok én olyan nagyon rendes csak nem tudok nemet mondani apus sem tudott.Sajna a fiam sem pedig én aztán tudom hogy visszaélnek ezzel sokan.


    A térdem sajna nem javul most vettem megint egy másik csodaszert hiába mindig reménykedem hogy majd ez csodát tesz,aztán csak ráfázok de sosem tanulok belőle.Persze ha valakinek szünet nélkül fáj valamije mindent kipróbál.Még kutya gumit is felkenne ha azt mondanák hogy csodaszer Na de azért megvagyok és elfoglalt így nem foglalkozom magammal.

  21. 2018. november 19. 19:3279181.

    Gitta 


    Köszönöm  szépen a kedves  köszöntésedet.


    előzmény:
    dundori (79169)
    2018-11-18  20:43
  22. 2018. november 19. 19:3079180.

    Valika 


    Köszönöm  szépen a  kedves   jó kivánságot  .


    előzmény:
    precon (79167)
    2018-11-18  16:35
  23. 2018. november 19. 19:2879179.

    Erzsike   köszönöm  hogy  gondoltál  rám .


    Névnapodon  mi  is  szeretettel köszöntünk


    előzmény:
    sorbet (79174)
    2018-11-18  21:51
  24. 2018. november 19. 19:2779178.

    Marcsika 


    Köszönöm  a kedves   szavaidat  és a  szép virágot 


    előzmény:
    totyogoka (79175)
    2018-11-19  08:39
  25. 2018. november 19. 19:2579177.

    Ibolyka  köszönöm  hogy  gondoltál  rám 


    előzmény:
    Ibolyka43 (79176)
    2018-11-19  18:50

Címlap

top