Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Itt vagyunk régi barátok 2

*zsóka49*
Létrehozva: 2006. június 25. 09:58

Megprobálok uj topikot nyitni. Hátha sikerül beszélgetnünk.Várlak benneteket, akik az Ide, ide régi barátokban voltatok,Hátha igy megy

  1. 2018. november 19. 18:5079176.

    Szervusztok


    En is kiszontom az Erzsike nevu topiktarsainkat.


    Nalunk is havazott,de delre mar elolvadt.


    Totyi


    Majd hoz vĺsĺrfiĺt a ferjed,jo,hogy kirandul egy kicsit.


    Akarmilten zord ido van,amig nem csuszik  megyek seralni kell a mozgas es a friss levego.


     


     


    Szep estenk legyen sok orommel.

  2. 2018. november 19. 08:3979175.

    Szép jó reggelt Mindenkinek!


     


    Elég szürke sötét nyálkás esős idő lett de már nem berzenkedek ellene elvégre november közepén is túl vagyunk már. Kell az ilyen idő is. Éppenséggel Apusnak még jó lett volna ha ma is süt a napocska , ugyanis ezekben a percekben landolt a gépe Brüsszelben. Nincs semmilyen cél csak reggel megy este jön, a fiamék által gyüjtött Wizzer pontokból lett a repülőjegy , így egy fillérjébe sem került ( illetve hazudok mert a biztosítást azt megkötötte) . ha most nem fo....nék annyira a repüléstől már én is ott lehetnék.


    Nagyon szépen köszönöm a születésnapi köszöntéseket!


    És:


    Szeretettel köszöntöm Kincsi erzsikét és Sorbet Erzsikét Névnapjuk alkalmából.


    Valika! Örülök, hogy ha lassan is de sínen van az ügy. sajnos ez egy nagyon csúnya betegség és nincs is ellenszere. Az én anyukám se ismert meg időnként úgy beszélt rólam is mintha sose látott volna azelőtt. Azért szokták mondani, hogy ez a betegség a hozzátartozóknak fáj jobban szerencsére fizikai fájdalommal nem jár, de nekünk közvetlen családtagoknak a szívük szakadt meg így látni azt akit nagyon szerettünk.


    Sorbet Erzsike! Nagyon örülök, hogy benéztél. Én sem jövök minden nap ide bár próbálom életben tartani a topikot de se időm se kedvem nincs már a minden napos írogatáshoz. Régen még munka mellett is mindig szakítottam rá időt, hogy itt legyek. Ez is elmúlt mostanra. 


    Gitta! Először is jobbulást az unokádnak.Remélem hamarosan rendbe jön. Én egyetlen percig sem irigylem azt akinek családi háza van. Én nagyon jól érzem magam itt a panelben . Nem tudnám magunkat elképzelni, hogy egy életen át csak ha akarom ha nem a kert rendbe rakásával foglalatoskodjunk. persze sok örömöt is adott a  kert biztosan de nagyon sok tennivalót is. Nagyon drága a zöldség  a gyümölcs a piacon de minden van amit szeretnék beszerezni és nem nyomja a lelkiismeretfurdalás a lelkem, hogy mit kell még megcsinálnom.


    Kincsike! Isten éltessen jó egészségben még sokáig unokáid örömére.


    Ibolya! Azért gondolom karácsonyra még vállalsz avonozást.


    Mazsola! Ezóta már biztosan elkészült a fogad és a mosolyod még szebb lett. Karácsonykor én is legszívesebben el mennék a világ végére is.


    Kövezzetek meg de én egy idő óta ( pontosabban amióta nem tudunk menni anyukámhoz) nem tudok úgy örülni ennek az ünnepnek. Igyekszem színlelni , hogy várom, de közben meg azt alig várom, hogy legyünk túl rajta. Kitty nagyon készül és miatta lesz mézeskalács sütés is meg más készülődés is de én nem vagyok az a karácsonyi lázban égős fajta. Talán azért van ez így mert már régen nem arról szólnak a karácsonyok mint régen. Utállom ezt az elanyagiasodott világot ahol az emberek belegebednek, hitelt vesznek fel csak hogy megvegyék a drága holmikat egymásnak. Most olvastam, valahol egy olyan őszinte igaz mondást, hogy: Nem attól lesz ünnepi a hangulat egy asztal körül, hogy mivel és hogyan van megterítve hanem attól , hogy kik ülnek az asztal körül. 


    Legyen szép a napotok!


    Erzsikéknek szeretettel:

  3. 2018. november 18. 21:5179174.

    Szervusztok lanyok!


    Marcsika,  tegnap este jottem  volna gratulalni a szuletesnapodhoz, de elaludtam a tv elott, nagyon keso volt, amikor felebredtem. Konnyu megjegyezni a szuletesnapod datumat, nalunk ez allami unnep. Most kivanok minden jot es szepet, foleg jo egeszseget es sok szeretetet a csaladodtol! Ugyanezt kivanom Manyuskanak es kincsiErzsikenek is. 


    Az utobbi idoben keveset nezelodok a neten, nem akarom tulterhelni a szememet. Eleg, amit csinalnom kell a szamitogepen. Peternek segitek egy hosszu-hosszu szoveg forditasanal. 


    Mar regen nem voltam a topicon, de neha olvasom. Csalodva latom, hogy az utolso valtoztatasoknal alaposan megnyirbaltak a lehetosegeket. 


    Gitta, remelem a gondok, amikrol ma irtal, hamarosan elmulnak. Adelka is es te is gyogyuljatok meg hamarosan! Egy hete kb. megcsusztam egy bevasarlokozpontban egy ropcedulan, azota mar en is tudom, milyen is az, ha az embernek faj a mozgas. Lathato serulesem nem lett, de jol megutottem magam. Orvoshoz nem mentem.


    Koszonom szepen a jokivansagaidat!


    Valika, tobbnyire nem azoktol kapjuk vissza a jot,  gondoskodast akiknek mi adunk. 


    Szeretettel udvozollek benneteket. Vigyazzatok magatokra!


     

  4. 2018. november 18. 21:4779173.

    Gittám jobbulást és tudom hiába mondom hogy vigyáz magadra ,neked is adnak feladatot.


    A kislánynak is jobbulást neked meg több nyugalmat. 

    előzmény:
    dundori (79171)
    2018-11-18  21:02
  5. 2018. november 18. 21:4379172.

    Még én is visszajöttem Sorbet Erzsikét köszönteni.


    Erzsike remélem benézel.Nagyon boldog Névnapot kívánok.

  6. 2018. november 18. 21:0279171.

    Valikám! Olvasva a beszámolódat, annyit mondhatok, hogy Isten áldott jó teremtés vagy! Szeretnék én magamnak is ennyi kitartást, másokkal való törődést, sajnos az én családom széthullot kisgyermek koromtól fogva. Nem fejtegetem, hogy segíthetnék másokon is, mert lassan oda jutok, hogy magam is segítségre szorulok (lásd mostani állapotomat) és sokat gondolkodtam ezen az elmúlt napokban, de bizony nem sok biztató jelet találtam a saját - jövőbeli - gondjaimra sem. Na de fel a fejjel, nem vagyok még tehetetlen és talán az elmém sem hagy cserben addig, amíg nem rendezem el a jövőmet. Rajta vagyok a témán....

    előzmény:
    precon (79166)
    2018-11-18  09:53
  7. 2018. november 18. 20:5379170.

    Most látom, Valikánk megelőzött, de remélem ez semmit sem von le a szeretettel küldött jókívánságom értékéből.


    Kutyusokat elvitték, holnap ismét jönnek, de már nagyon-nagyon szeretnék egy nyugodt napot, olyat, amikor magam is jól vagyok, és talán sikerülhet odakint is rendet raknom a falevelek és a füves rész rendrakásában. Egyelőre azért nem bánt, mert nem akarok rontani az állapotomon és még igen sok levél fenn van a fákon, de már néha aggasztó, hogy hol találom meg a levelek között a kutyapiszkokat, ha épp nem látom, hová végezték a dolgukat. Tudom ez másoknak banális, nem fontos dolog, de én szeretem rendben látni, legalábbis szeretném, ha minden az én kedvem szerint történne. De belátom, ennél sokkal fontosabb, hogy magam jobban legyek, aztán megy minden a régi megszokott rend szerint. Legalábbis remélem.

  8. 2018. november 18. 20:4379169.

    Kedves Erzsikék!


    S.Erzsike és Kincsi Erzsike! Kívánok mindkettőtöknek nagyon boldogságos névnapot. Holnap, ha meglátjátok ezt az üzenetet, legyek én az első, aki köszönt Titeket.


    Nekem ez a névnap azért is nagyon fontos, mert anyukámat és a nővéremet is erre keresztelték, így sosem felejtem el ezt a napot.

  9. 2018. november 18. 18:0979168.

    Szervusztok kedves Barátok!


    Bocsánat, hogy nem jelentkeztem, nem volt véletlen. Nem akarom elmesélni, mi minden történt velem azóta az ominózus masszázs óta, annyi bizonyos, hogy már kezdtem magam jobban érezni, és rádolgoztam így-úgy, amit persze azóta is bánok.


    Szerdán már tésztát dagasztottam, majd lehordtam a muskátlikat, levágtam a lila akácot, gereblyéztem, ezeket elkukáztam, levágtam az elvirágzott krizantémokat, kicsit gereblyéztem a falevleket, aztán jött a kimondhatatlan fájdalom másnap délelőtt. Csütörtökön azt hittem, itthon halok meg egyszál magamban, délután meg már mindenki kórházba akart vinni, mind a fiam, mind a lakóm, alig bírtam lebeszélni őket, de ami a lényeg: alig bírtam létezni, de igyekeztem titkolni. Az éjszakák és nappalok szinte bírhatatlanok voltak, tegnap (szombat) éreztem némi javulást, az éjszakai alvás szintén macerás, de már pihentetőbb volt, csak óránként ébredtem, amikor megfordulni szerettem volna. Érdekes, hogy a jobb oldalam a beteg, mégis csak a jobb oldalamon bírok aludni.


    Adélunk sajnos nehezen javul, a kórházban infúzióban kapja az antibiotikumot és a lázcsillapítót, viszont állandó szülői jelenlét kell mellé, mert ha nincs mellette az egyik, visszasírja magát a lázas állapotába. Igy felváltva vannak mellette a szülei, a kutyusok nálam. Lassan már én magam is bevállalom őket akár egész napi és éjszakai őrzésre is, de a ház állapota aggaszt, nem tudok magam sem pihenni a porban, szőrben, piszokban.  Nyilván nem kezdek el takarítani akkor, amikor még fél faadagot sem merek felcipelni a kandallóba, pont a jobb oldalam az, amit annyira szeretnék most a testemen kívül tudni. 


    Napok óta nem ettem egy rendes ételt, nem is vágytam semmire. Ma főztem egy bablevest, palacsintát csináltam hozzá. Ez utóbbit sosem kívántam, de ma valahogy előkerült az agyamban, ettem is kb. 3 db-ot, ami kész csoda (fahéjas). Lassan jönnek a kutyákért, de még nem vagyok benne biztos, hogy nem hagyják itt éjszakára, mivel a menyemnek holnap a megyeszékhelyre szájsebészetre kell mennie.


    Nekem pedig szintén oda - a régi megszokott helyre - 30-án. Remélem nekem is sikerül majd oda jutnom. Ezt csak azért írom, mert biztos vagyok benne, elfelejtették, hogy jeleztem, ezen a napon nem tudom vállalni a kutyusokat, de most még van még idő, nem akarom stresszelni a saját bajommal őket.


     

  10. 2018. november 18. 16:3579167.

    Erzsike sok boldog Névnapot kívánok.

    előzmény:
    er54 (79165)
    2018-11-17  20:06
  11. 2018. november 18. 09:5379166.

    Sziasztok.


    Marcsi futom a köreimet.Megdöbbentő hogy értelmes emberek mennyire nincsenek a toppon.


    Mint írtam a háziorvos nem találta a kórházból küldött értékelést.Aztán egy hét és megtalálta.Aztán neki is ki kellett tölteni egy értékelést értelem szerűen én nyomtattam ki és elmondtam hogy az ikszeseket kell neki kitölteni naná hogy azt töltötte ki amit az intézetnek kell.A következő mikor be akartam adni a lapokat a fecsnél kiderült hogy a kórházi orvos nem bélyegezte le.Feleslegesen mentem.Kezdtem elölről vissza a kórházba egy órát vártam a doktornőre most remélem végre minden lap érvényes,hétfőm újra megyek a fecshez. Közben meglátogattam a beteget hát mit mondjak ha az én férjem lenne biztos hogy haza hoznám és ápolnám.Jól elbeszélgettem vele.Az unoka tesóm nem akarja ápolni.Ami igaz hogy a férje nem is érdeklődött utána hogy engem meg ismert -e azt sem tudom ,örült nekem de hogy tudta-e hogy ki vagyok az rejtély.Azt azért láttam hogy van vele probléma néha zavart volt de nagyon nyugodt ,pl-úl azt mondta hogy délben kapják a reggelit meg hogy ellopták az ingeit holott nem is vitt be inget.Volt amiben képben volt de volt amit kevert.Minden esetben egy otthonban jól fogja érezni magát,csak egy kis törődést igényel.Biztos hogy jobb lesz neki mint itthon mert az unoka tesóm nem bírja megállni hogy percenként ne szólna rá valamiért,nem tudja tudomásul venni hogy bizony butaságokat is mond a férje és azt nem kéne komolyan venni.Ezért veszekednek aztán az a következménye hogy a férjének elborul az agya és agresszív lesz.


    Hogy mikor tudják elhelyezni az majd hétfőn dől el sajnos az egyik helyről már le is késtem amit kijelöltem.Mert közben ugye felvettem több otthonnal is a kapcsolatot. Sürgősségi elhelyezést kért a kórház és a felesége is mivel nagyrészt ő is ápolásra szorul.Szóval ha elrendezek mindent mondtam a kórházi doktornőnek befekszem pihenni én is hozzá egy hétre Ja és ami még kiakasztott ugye a feleségét be akartam vinni látogatni de ő mindenre hivatkozott nem tud cipőt húzni meg úgysem ismeri fel a férje stb. Aztán rám meg úgy néztek a nővérek mint a véres húsra hogy végre méltóztattam meglátogatni a beteget.Doktornő is számon kérte hogy miért nem látogatjuk.Ehhez csak annyi a hozzáfűzni valóm hogy sosem tartottuk a kapcsolatot csak mióta meghalt a lányuk azóta fordultak hozzánk segítségért.Mikor mondtam hogy nekem nem rokonom akkor mindjárt másként néztek rám.Ráadásul én féltem meglátogatni mert mi van ha haza akar jönni akkor mit mondok?Na de most már tudom hogy mehetek hozzá gond nélkül a fiammal megbeszéltük hogy időnként meg fogjuk látogatni majd az otthonban is.


    ,

    előzmény:
    totyogoka (79164)
    2018-11-17  16:17
  12. 2018. november 17. 20:0679165.


    Marcsika


    Születésnapodon  szeretettel köszöntünk


  13. 2018. november 17. 16:1779164.

    Sziasztok ! Szép estét!!!!!


     


    Lassan beesteledik,. Itt is le hült a levegő elég hűvös lett. De ahogy Ibolya is írja kell a hideg is a baciknak. Délelőtt főztem sütöttem a barátnőm jött köszönteni, most meg lassan készülődünk, színházba megyünk, a jegyet Apus szerezte . megnézzük a Csókos asszonyt! Régen voltam színházba nagyon. Pedig annak idején nagyon gyakran mentünk és szerettem is menni sokszor kaptunk jegyet főpróbákra is.


    Ibolyka! Nagyon szépen köszönöm a köszöntést!Közel van a születésnapunk egymáshoz. Sajnos Rózsáról nem tudok semmit nem sokat találkoztam vele se meg a férjével sem. 


    Valika! Remélem ha lassan is de sikeres lesz az ügyintézésed. 


    Gitta! remélem, hogy a kislány is rendbe jött és a kutyusok is jól elvannak ! És a Te bordáid se fájnak már. Engem is maszírozott már masszőr nagyon durván tele lettem kék zöld foltokkal Hajdúszoboszlón.


    Kincsike! lassan lehet vásárolni karácsonyi ajándékokat a fiúcskáknak. Ők még biztosan nagyon várják a Télapót is.


    Vigyázzatok magatokra elég vacak időt mondanak a jövő hétre.


    További szép napot kívánok Mindenkinek!

  14. 2018. november 17. 12:3079163.

    totyi


    Sok boldog szuletesnapot kivanok itt is


    Jo egeszseget es sok oromot kivanok.


     


    Nalunk is hideg lett  -3 fok.nem baj,kell a hideg is a bacilusoknak.

  15. 2018. november 17. 08:1779162.

    Sziasztok vidám hétvégét.


     


    Marcsikám nagyon sok boldogságot kívánok a születésnapod alkalmából.


    Túl vagy AZ életed delén,
    Túl jutottál száznak felén!
    És túl vagy már a nehezén,
    Jobb lesz, mint AZ elején!
     
    Ne gondolj a rossz napokra,
    Csak a vidám holnapokra.
    A pozitív szemlélet,
    Vidámmá tesz sok évet.
     
    Itt van a pohár esete:
    Hogy félig üres, vagy félig tele.
    Nézheted ezt így is, úgy is,
    Lehetsz vidám, lehetsz bús is.
     
    Küld a bánatot kirándulni,
    Senki sem fogja hiányolni.
    Megy a bánat messzire,
    Reméljük, hogy örökre!
     

     


    Légy vidám, és nevess nagyot,
    Elűzted a búbánatot!
    Én varázsló nem vagyok,
    De kívánok szép napot!
  16. 2018. november 16. 07:2779161.

    Sziasztok vidám napot.


    Várnai Zseni: Öreg nő sóhajt


    Csak addig fájt, amíg harcoltam érte,
    amíg a lelkem égőn rátapadt,
    s egy reggelen rájöttem, hogy hiába:
    az ifjúság már tőlem elszaladt.



    Lemostam minden kendőzést magamról,
    hajamat sem festettem újra már,
    mint vert vezér, a fegyverem leraktam,
    s olyan vagyok most, mint egy téli táj.


    Mint a felhőkbe nyúló hegytetőkön,
    fejemen, ím, örökös hó ragyog,
    így hordozom ezüstös koronámat,
    és hófehéren újra szép vagyok.


    E szépség más, mint volt az ifjúságé,
    nincs benne tűz, és nincsen küzdelem,
    magas hegycsúcsra nem csap lenti lárma,
    és ez a szépség nem lesz hűtelen.


    Olvasgatok, sétálok, eltűnődöm
    az életen, mely szép és változó,
    hullámok jönnek, mennek, elsimulnak,
    így hömpölyög a nagy és mély folyó.


    Lassúdan járok, fűszálat se sértsek,
    mert minden élet mérhetetlen kincs,
    napnyugtát, holdat, csillagokat nézek,
    ó, mennyi nagyság, s vége soha sincs!


  17. 2018. november 16. 06:0379160.

    szervusztok


    Kuldom a finom kavet,gyertek.


    Nalunk is hidegre fordult aa ido,de nem baj,volt sok szep meleg nap.


    Totyi


    Koszonom a szuletesnapi jokivansagot.


    Mi van Rozsaval,meg mindig tavol el a lakasatol?nem tudom elkepzelni,hogy a gyerekei miert nem allnak ki az anyukmellett,beszeljek meg az apjukkal,hogy ne viselkedjen csunyan,mert nem szep dolog,hogy oregsegunkre valahol menedeke keressunk.tudom jol fog a segitseg a lanyanal,de szukseg van arra,hogy behuzodjunk neha a mi kis kuckonkba.


    A tegnap vasarolni voltunk a tiammal az Auchanba,mar most nagy a sor minden kasszanal,mi lesz z unnepek elott,en most beszereztem ami kell,januarig nem megyek oda.


    Legyen szep hetvegenk jo egszseggel.

    előzmény:
    totyogoka (79159)
    2018-11-15  14:29
  18. 2018. november 15. 14:2979159.

    Sziasztok! Szép napot!


     


    Úgy tűnik a szép napsütéses ősznek immáron vége lett. Kicsit borongósabb szürkébb napok jöttek. Igaz szemben a diákok még egy szál  semmibe fociznak az udvaron. ők nem fáznak még fiatalok.


    Nekem is nagyon zsúfoltak a napjaim mostanság. tegnap 2 kolléganőm is elköszönt - nyugdíjasok lettek ők is  , nagy bulival búcsúztak. Délelőtt meg a háziorvosnál jártam mert valami van. valami ami nem az igazi. Izgulok is rendesen,de remélem , hogy már a laborvizsgálatok is sok mindent elárulnak majd.


    Ma Ágotáméknál cserélték a gázórát én meg addig ablakot pucoltam. Már karácsonykor csak az üveget törölgetem át a keretet biztosan nem mosom le ilyen alaposan. Apus is át jött így nem kellett sokat létráznom, a kezem alá dolgozott.


    Most meg oda tettem a kocsonyát kíváncsi leszek mikorra készül el. Régen ettünk már - megkívántuk. van benne bőven füle farka körme és csülke is a cocának.


    Mindenkinek kellemes szép napot kívánok!!!!

  19. 2018. november 14. 17:5479158.

    szép  estét  


    A napos  időt kihasználtuk a  kertbe  volt  sok sok teendő .Levelek gyüjtése égetése .Még nem  végeztünk teljesen .Van egy kis  rész ahova ültetgetni szoktunk ezt azt ott  kapáló  géppel  párszor  végig mentünk ,könnyebb mint  az  ásás.


    A  paradicsom még  maradt  egy  pár  bokor sok zöld  van  még  rajta .


    Valika  látom minden  napra  van  bőven tenni  valód .A  gyomor  fájás  bizony  nem  jó .


    Gitta  nem kellene megmutatni  orvosnak a fájos bordát ?  Remélem mihamarabb  vissza  kapod  az autódat .A  betegeidnek jobbulást .


    Mindenkire  szeretettel  gondoltam .


  20. 2018. november 14. 17:4479157.


    Ibolyka !


    Ha  erre jársz szeretettel köszöntelek születésnapod alkalmából


  21. 2018. november 14. 08:1779156.

    Szia Gittám.


    Most rád is rád szakadt az ég.A napokban nekem is egyre több problémám van volt.Mindjárt megyek megint a dokihoz töltögetjük a unoka tesóm férjének a pappírjait.Minden napra jut valami ami elveszi az egész napom.Tegnap azért annyi időm volt hogy leszűrtem a csipkebogyót szörpöt készítek.Szalad a ház vasalni valóm egy halom.Ma arra ébredtem hogy piszkosul fáj a gyomrom.Na de ez smafu a te oldalbordádhoz képest.Azért nézesd meg nincs-e megkékülve az oldalad.Egy gyógymasszásnak nem szabad fájni,nem is értem mit képzelt a masszőr.Reméljük a kislány hamar túl lesz ezen a fránya betegségen.Azért a menyed nem semmi.Apusom mindig azt mondta hogy feleséget autót nem adunk kölcsön.Nem is adta csak a fiúnk vezethette az autókat.Testvére hiába kérte inkább elvitte de a kocsit nem adta.Megyek mert időre van randim a dokinővel sziasztok.


     

    előzmény:
    dundori (79155)
    2018-11-13  22:19
  22. 2018. november 13. 22:1979155.

    Senki sem járt erre, mióta írtam, de semmi gond. Változás annyi volt a mai napra, hogy reggel elkérték a kocsimat, mivel laborba kellett vinni a gyereket.  A menyem kocsija még mindig nem jó. Egész nap aggódtam, senki nem szólt semmit, majd a nap végén hívott a fiam, hogy útban hazafelé viszi a  gyógyszereket a gyereknek, bakteriális fertőzése van. Ma már állítólag reggel könyörgött az ennivalóért, de most épp nem ehetett a laborvizsgálat miatt, azóta meg nem tudom, akart-e egyáltalán. A fiam annyit mondott, hogy igyekszik haza, állítólag a menyem megbeszélte velem, hogy éjszakára is maradjanak a kutyusok, mert lehet, éjjel be kell vinni a gyereket a kórházba. 


    A "semmi gond" csak arra vonatkozik, hogy nem baj, ha nem jártatok erre, az igazi gond az unokám állapota, ami igencsak aggaszt. Az éjszakám amúgy sem egy "leány álom" mióta itthon vagyok, meggyőződésem, hogy a masszőr megrepesztett legalább egy bordámat. Ha hiszitek, ha nem, már aznap panaszkodtam a Gyöngyinek, mivel az történt, hogy - egyébként egy jó masszőr - mivel fájdalmas volt a masszázs, megfeszítettem magam, mire mondta, legyek laza, mert ő igazán erősebb nálam, végül is ő fog győzni. Bevallom, olyan fájdalmas volt, amikor azt éreztem, hogy most törnek majd a csontjaim, szóltam is, nem tudok laza lenni, mert nagyon fájdalmas... Nos azóta is fáj az egész jobb oldalam, éjszakánként felébredek, ha csak fordulnom kell, ma éjjel pedig még csak nem is a saját ágyamban, hanem a kényelmetlen nappali kanapéján fogok aludni, egy helyiségben a kutyusokkal, akik nem értik, miért nem alhatnak velem egy ágyban. Szóval ilyen késő éjszakán még le sem feküdtem, igaz hátra van még a fogmosás, nem oly régen vittem ki őket, de mivel mostanában nem túl jók az éjszakáim, lassan magam is nyugovóra térek, bízva abban, hogy holnap hazajön az én kis autóm, amire annyira vigyázok, bízva abban, hogy  ennek nem rágja szét egy menyét sem a vezetékeit, (még minden éjszaka garázsban éjszakázott) a gyereknek minden napja javulással telik és holnap már minden jobb lesz, szép reggelre ébredek, a kutyusok meg jól viselik a nem otthoni létet. Egyelőre alszanak, de ha mozdulok, ők is mozdulni fognak.

  23. 2018. november 11. 13:2479154.

    Azt hittem, legalább e hétvégén rend lesz a házban, sikerül kiküszöbölnöm a kutyák okozta rendetlenséget, de mindez hiú ábránd mostanáig. Tegnap is, ma is megjelentek, ami ugye azonnali takarítást igényel utánuk. Jelenleg még "szalad" a konyhám, főztem a gyerekeimnek is, megvallom pont olyat - rakottkáposzta -, ami lehet másoknál igen egyszerű, nálam meg pont elég macerás kaja. Először is megpárolom a savanyú káposztát, megdiszntelem a darált husit fűszerekkel, megpárolom a rizst, majd igen apróra vágott lapockából főzök egy félig kész pörköltet. Ezeket rakom össze a tepsiben rétegezve, tejföllel meglocsolva, tetejére füstölt kolozsvári (nem bacon), szalonna, kb. fél centis vastagra szelve. Mondhatom, hogy mindenki igencsak szereti...


    Mellette főztem még egy csirkeaprlólék levest, mivel Adél unokám ismét beteg, jelenleg 40 fokos láza van már harmadik napja, hátha sikerül megetetni egy kis "gyógylevessel", de rántottam ki néhány szelet pulykamellet is, gondolván arra, hogy a káposztát csak a menyem szereti, a fiam és Adikám talán jobban örölülnének, de legalább a fiam egyen egy jó ebédet, hozzá jázmin rizst készítettem. Salátát nem küldtem, mert állítólag annyi csalamádét vittek már, hogy azt sem tudják, hová tegyék.....


    Állítólag éjszakájuk nagyobbik fele azzal telt, hogy nem tudták beleimátkozni a lázcsillapítót, holnaptól meg nálam lesz a gyerek. Megvallom, előre stresszelek, mert ha a szülei nem bírnak beadni egy tablettát egy 12 évesnek, vajon én mit kezdek vele és két kutyával?


    Most igyekszem lenyugtatni magam, kimegyek a kertecskémbe, a konyhát hagyom annyiban, mivel egyelőre igyekszik a napocska "jobb belátásra" bírni magát, nekem nincs sok választásom, esőben, hidegben idebent is tehetem a dolgom. A levelek tömkelege a füvön, a másik fele a fákon, hát fel van adva a lecke, mihez is kezdjek először.


     

  24. 2018. november 10. 11:2779153.

    Sziasztok!!!


     


    A reggeli nagy fene-köd után most szép napsütés van itt Angyalföldön. Azért fokozatosan hül a levegő azt észre lehet venni. Apusnak most cserélik a kocsin a gumikat. Lassan szükség lesz a téli gumikra. Én már készen vagyok az ebéddel, rakott karfiol meg egy kis mindent bele leves. Holnap meg liba helyett kacsa lesz , mert a liba nagyon drága lett volna. Azért remélem nem fogunk éhezni az elkövetkező évben sem.


    Gitta! Én azt gondolom, hogy nem neked kellene már emelgetni ott a kisházban a dolgokat, de azt is tudom, hogy "magad uram ha szolgád nincs" tehát ha azt szeretnéd hogy meg legyen akkor nincs mire várni.


    Valika! Örülök, hogy legalább már az alagút vége látszódik. Nem kis dolog amit vállaltatok és most ez is rád maradt egymagadra. Talán mindenkinek így lesz a legjobb ha sikerül az elhelyezése.


    Mindenkinek szép napot!


     

  25. 2018. november 9. 20:0979152.

    Valikám! Igyekszem nem elszúrni, bár az egyik masszázs után szerintem nálam szúrtak el valamit. Igaz, hogy ellenálltam, ami azt jelenti, hogy megfeszítetettem magam, mondta is a masszőr, hogy legyek laza, mert ő erősebb nálam, sajnos nem sikerült, ennek iszom a levét még ma is. Éjjelente még megfordulni is alig bírok, de be kell vallanom, hogy itthon azért még rátettem egy-két lapáttal azzal, hogy a hosszú hétvégén csináltam olyan dolgokat a kisházban, amit lehet nem nekem kellett volna. Durván 120 kg-ot  mozgattam meg kétszer,  Ez azt jelenti, hogy nem csak elhúzigáltam, de emeltem, kimertem, elhordtam, stb. nem részletezem. Megvallom: azóta sem tértem igazán magamhoz. Sokszor gondolok kiszuny Ildire is, aki mindig panaszkodott, mennyire fáradt...., lehet épp én magam is így érzem magam olyankor is, amikor nem is lenne rá okom.


    A kertecskémben még kinn vannak a kápia paprikák másodtermései, holnap igyekszem beszedni, valamint a zeller maradéka. Ma felszedtem néhány példányt, csináltam is egy általam sokszor elkészített krumplisalátás változatát, amiben több a zeller, mint a krumpli, nagyon finom lett a nyúlpecsenyéhez. Az ásás elkezdődött, ha már nem is lesz készre csinálva, akkor sem aggódnék, majd én befejezem. Eddig a lakóm, Misu ásott, aki pedig igyekszik a saját házát rendbe tenni, ezért nem sürgetem. Eddig mindig ő volt az, aki tudja, hogy kell ásni, így nem bánt, hogy a tavalyi embert "elvesztettem". Hónapok óta elérhetetlen. Csak remélem, hogy nem halt meg (egyébként jó ivó, még lehet, hogy alkoholista is). Remélem semmi baja, csak nem akar dolgozni még jó drága órabérért sem. Mindegy is, elérhetetlen.


     

    előzmény:
    precon (79151)
    2018-11-09  07:56

Címlap

top