Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Itt vagyunk régi barátok 2

*zsóka49*
Létrehozva: 2006. június 25. 09:58

Megprobálok uj topikot nyitni. Hátha sikerül beszélgetnünk.Várlak benneteket, akik az Ide, ide régi barátokban voltatok,Hátha igy megy

  1. 2018. november 9. 07:5679151.

    Sziasztok csak gyors be kukk.


    Totyi alakul a dolog még sok rohangászás áll előttem és sok dolog amit nem értek de már látom az alagút végét.Magamért sosem szaladgáltam ennyit.Néha nem is értem miért vállaltam fel ,csak úgy jött az egész.Meghalt az  lányuk és hozzám fordultak mindenért aztán egyik kérés követte a másikat.Laci mondta nem baj foglalkozzunk velük már ráérünk.Ő is vitte őket autóval sokfelé.Aztán rám maradt minden.A szomszédom viccesen mondta kérjek ápolási díjat a tanácstól meg költségtérítést.Na szép lenne ha pénzért segítenék a rokonaimnak.Néha beszáll a benzin költségbe ami jól is jön mert sokat autózom miattuk.Na nem fedezi de azért jól jön.


    Erzsike tündériek a srácok ,nagyot már. Látszik élvezik a szabadságot.Az idén sokáig tartott a jó idő.Ma nálunk nagy köd van olyan igazi őszi idő.


    Rózsa remélem jól vagy te is .


    Sorbet Erzsike rég jártál erre remélem felétek is minden rendben.


    Gittám a sok kezelés hatását most ne szúrd  el a hirtelen kerti munkával


     

  2. 2018. november 8. 16:2379150.

    Sziasztok!!!!!!


     


    Hamar sötétedik. Igaz nekünk ez nem probléma mert itt a panelban nincs kerti munka. 


    Tegnap Apus hozott kedvezményes belépőket az Aquaworld.-be a központjukból. Mivel Ők vannak szerződésben velük mint beszállítók így kaptak jópárat. ki is használtuk és elmentünk ma. Nagyon kellemes a hely de kedvezmény nélkül méreg drága. Nem is volt tömeg. Azért jó volt kicsit pancsolni .


    Gitta! Nekünk hála az égnek nincs ilyen elektronikus úton jelentendő kötelezettségünk, de átérzem a bosszúságod.


    Valika! Örülök, ha megoldódni látszódik az unokatesód férjének az ügye. 


    Kincsike! Tündériek a kukoricás legények!!!!!!!


    Mindenkinek további szép napot!!!!

  3. 2018. november 7. 22:0179149.

    egy  képet  csatolok


    unokák  szeretnek  a balcsin  lenni  a mellékelt kép  szombaton készült a szemben  lévő  szántóföld  szélén  ahol learatták  a kukoricát 


     

    előzmény:
    er54 (79148)
    2018-11-07  21:57
  4. 2018. november 7. 21:5779148.

    szép  álmokat


    Régen  nem írtam de minden  nap  olvastam a  beirásokat .


    Kellemes   napjaink   voltak  tegnap is  balcsin voltunk  .Nagyon sok zöld paradicsom  van  még  sajnálom hogy nem tudtak


    beérni . Rengeteg  falevél  van  elég  sokat  össze gereblyéztünk de  égetni  már  nem volt idő .Majd   pénteken  ha  az  idő  kegyes lesz hozzánk .Szombaton munkanap  lesz igy  az unokák  már reggeltöl  velünk  lesznek mert  a fiamék dolgoznak  oviba ésbölcsibe összevont  csoportok lesznek .


    Olvasom zajlik az  élet senki  nem unatkozik elfoglaltság  van  bőven .Hétfőn  voltam kontrolon javulnak az  értékeim  ,most is állitottak  a  beadandó inzulinon és legközelebb csak márciusba kell mennem .


    Szeretettel  gondoltam mindannyiotokra.


  5. 2018. november 7. 13:2179147.

    Sziasztok .Látom nemcsak én mérgelődök a diktálással. Gittám én rég feladtam hogy ezekkel zöld ágra vergődjek


    Örülök hogy megérkeztél.


    Marcsi benne vagyok gondoltam rá már én is terveztem hogy megyek karácsonyi kellékeket szeretnék nézni.Meg egyébként is nézelődni.


    Unoka tesóm férjét egyenlőre kórházban tartjuk a doki nőnk elintézte.Holnap megyek egyeztetni vele,kaptam egy csomó otthon címét a te általad megadott elérhetőségtől.Köszönöm először nem válaszoltak visszapattant a levél.Aztán még egyszer elküldtem és lám csodát válaszoltak.A pestiek megfizethetetlenek számukra de a vidékiek jobbak.

  6. 2018. november 6. 17:0179146.

    Totyikám! Talán épp egyszerre írtunk, előbb még csak a magam szoliját láttam. Olyan mérges vagyok, hogy menten megpukkadok! Még egyszer próbálkozom, aztán hagyom a francba, lehet bediktálom telefonon, de ott is gutaütést kapok, mert azzal kezdődik, hogy végig kell hallgatnom engem nem érdeklő dolgokat, majd nyomjam meg a sok-sok gombot, attól függ, hogy mit akarok, majd írjam be, hogy mi az óra gyári száma, mi az én náluk vezetett folyószámlám száma...., és még ki tudja mit akarnak, szóval ez felháborít a 21. században.

    előzmény:
    totyogoka (79144)
    2018-11-06  16:50
  7. 2018. november 6. 16:5679145.

    Kedves Barátok! Bennetek bíztam "elejitől" fogva, de látom, sehol senki, pedig sírva könyörgök, könyörögnék, valaki mondja meg nekem, hogy azt a ki.....aszott nemzeti földgázszolgáltót miért is nem lehet elérni? Minden hónapom eleje ezzel a stresszes állapottal kezdődik, amikor az óraállást kell közölnöm. Kb. fél óra, hogy beírom mindazt az adatot, amit kér, jelszavat, e-amil címemet, de elég az oldalára mennem, már látom, be is vagyok jelentkezve. Ahhoz viszont, hogy az óraállást beírjam, na itt szakad el a cérna, mert kéri a jelszavam, ami ezer éve ugyan az, nem vétem el, huszadszorra már betűnként írom, de semmi, és ha még mérgemben nem vertem szét a laptopom, láss csodát, egyszercsak előjön az az ablak, ahová írhatom, ami az óraállás. 


    A villany teljesen egyszerű, katt az oldalukra, s már írhatom is be az óraállást.  Ha egy és nemzeti a cég /gazdája/ (mert mi más is lehetne), vajon miért nem tudtak már közös honlapot csinálni?????


    Bocsi, de nagyon mérges vagyok, egész nap mosok-vasalok, fáradt vagyok, és egyszerű dolgot képtelen vagyok elintézni.

  8. 2018. november 6. 16:5079144.

    Sziasztok!


     


    Lassan beesteledik. Ma is gyönyörű idő volt de az az érzésem, hogy lesz ennek még böjtje. Délelőtt vasaltam, délután a klubban voltam illetve beadattam a dokinál az influenza elleni védőoltást. Most fáj is kicsit a karom, de majd be borogatom éjszakára.


    Gitta! Légy üdvözölve! Majd meg jön azoknak a kezeléseknek az eredménye, ha nem viszed túlzásba a kerti munkálatokat. remélem, hogy Gyöngyöskéék is szépen rendben haza értek.


    Valika! Még nem tudom a hosszú távú programjaimat de még jó lenne egy tali a KÖKI.-ben így karácsony előtt!


    Kincsike! Remélem jól vagytok és a fiúk is egészségesek. lassan téliesíteni kell a Balcsin is. 


    Mazsola! Bízom  benne , hogy lassan de biztosan elkészül a fogacskád és egészséggel használod majd. Jó dolog ha nem nyomja a vállunkat az ezzel járó stressz.


    Rózsa! Remélem, hogy Te is jól vagy és unokázol ezerrel.


    Sorbet Erzsike! Régen jártál erre! 


    Mindenkire gondoltam ! További kellemes estét!

  9. 2018. november 5. 17:4679143.

    Szervusztok Barátok!


    Végre végleg itthon! Nem mondom, hogy ártott ez a csonka 3 hét, de még várom a hatást. Igaz, millió dologgal lemaradva, ezeket az elkövetkezendő időkben pótolva, ki tudja, jön-e majd az a bizonyos jobbanlét? De nem panaszkodom, túléltük a sűrített tempót, kétszer 5 napi kezelés besűrítve kétszer 3 napba. Ma már alig vártuk, hogy kezünkbe legyen a zárójelentés, már száguldottunk is haza, mivel a két kis csavajdék kutyusra a Gyöngyös férje vigyázott, nem tudtam, hogy bírja a kiképzést. Ma hajnalban mentünk vissza sötétben, ködszitálásban, csoda, hogy a gyors tempóban épségben odaértünk. Gyöngyi nem tudta a kezdési időpontját, valamikor 6.20-ra saccolta. Ezzel szemben egy órával később volt az első kezelése, az én időpontommal együtt.


    Nem olyan régen, kb. másfél órája indultak haza, remélem jó volt az útjuk, még nem hívott, hogy szerencsésen megérkeztek, pedig a rövidített osztrák úton mentek, már rég otthon kellene lenniük. Izgulok, mert nálunk igen ködös az idő.


    Nálam már lassan végez az első teljes programos mosás, rakom is be a következőt, a mosogatógép is ezerrel üzemel, mivel alig megérkeztünk, még gyorsan leszedtük a spenótot, meg is főztük, az volt az itthoni ebéd tükörtojással.


    De egyelőre ennyi, megyek is kiszedni a gépből a ruhákat, estig még le megy egy mosás, holnap meg még vár néhány adag. Minden ágyneműt lehúztam, a szanatóriumba is vittem két nap plédet, huzattal, kispárnákkal, köntös, melegítők még mosásra várnak.


    Puszi mindenkinek, jövök, amint egyenesbe jövök.

  10. 2018. november 4. 15:0379142.

    Sziasztok,kellemes napot.


    Miért is várják annyira


    Miért is várja annyira dédelgetett unokáját a nagymama,
    s miért sóhajt fel annyiszor könnyes szemmel a nagypapa?
    Mert ők már tudják, hogy azt az időt, mit Isten adott nékik,
    odafenn az égiek már nagyon szűken mérik.



    Ezért hát minden perc, minden óra, minden egyes nap,
    amit az unokákkal eltölthetnek, nékik ajándék marad.
    Ajándék mit büszkén visznek arra a hosszú-hosszú útra,
    ahol a szív hálaszavát már csak a szélzúgása fújja.


    Minden áldott lelkű nagymama, és drága nagypapa,
    gyermekeit látja viszont, hőn szeretett, hőn imádott unokáiba,
    és ifjúkori erejét, mit a hosszú évek alatt rég elvesztett már,
    s mit most visszahozott számára két fénylő kis szempár.


    Kun Magdolna


  11. 2018. november 2. 09:3879141.

    Sziasztok!


     


    Jó időben, de kicsit szomorkás hangulatban telik a hosszú hétvége.


    Azt hiszem nincs olyan ember a földön akinek ma ne jutna eszébe egy egy szerette akik nagyon  hiányoznak.


    Elékezzünk jó szívvel most rájuk.

  12. 2018. november 1. 19:0479140.

    Legyen  szép estétek 


  13. 2018. november 1. 08:3479139.

    Sziasztok.


    Gondtalan szép napot kívánok mindenkinek.

  14. 2018. október 31. 20:1179138.

    szép  estét


    Mindenkire  szeretettel  gondolok 



    nincs gond  csak időhiány  

  15. 2018. október 31. 11:3579137.

    Sziasztok!   


    A szálláson nem volt wifi. Most jövünk haza és lássatok csodát a buszon meg működik. Minden szuper volt főleg az időnk. Kitty is élvezte. Szép kis szobánk volt a belváros szívében. Finom volt a reggeli és a Vacsora is. Ide még el kellene jönni máskor is.Puszi mindenkineki

  16. 2018. október 30. 16:5879136.

    Nagyon szép, és igaz gondolatok.

    előzmény:
    precon (79135)
    2018-10-30  10:31
  17. 2018. október 30. 10:3179135.

    Vajon miért is jó temetőbe járni, elporlott testek közt, csendben sírdogálni?
    Mint kiszáradt kúthoz, jár oda az ember, melyben nincsen élet, honnan vizet sem mer.
    Minden évben egyszer ünnepelsz egy napot, mintha a szeretted, aznap lenne csak ott.
    Pedig talán sejted, nem hal meg a lélek, elment kedveseink, másik síkon élnek.
    Reájuk gondolni, bármelyik nap lehet, sorra felidézni kedves emlékeket.
    Gyertyákat gyújtani, a lángjukba nézni, a szeretett arcot újra felidézni.
    Nem kell hát megölni annyi szép virágot, feldíszíteni egy megkövült világot,
    ami kong a csendtől, lélektelen, rideg, mely a lét súlyától az élőt sem menti meg.
    Vagy Te másért jársz ki, – bocsánatot kérni? Hiszed, képtelenség másképp utolérni?
    Ám akit keresel, ott már nem találod, siettetned nem kell korai halálod!
    Hisz lelkedben ott él, kitörölhetetlen! Mert, hát jó az Isten, sohasem kegyetlen.
    Kinek sorsa egykor összefutott véled, álmodban, lelkedben újra, újra éled.
    Újra látni fogod, tudsz vele beszélni, lesz még új esélyed bocsánatát kérni.
    S Te is megbocsáthatsz régi sérelmeket, megnyugtathatod a nyugtalan lelkedet.
    Ám ehhez nincs szükség halottak napjára, s nem kell koncentrálni bánatra, halálra,
    Jobb a szép dolgokat újra felidézni, szeretted szemébe újra belenézni…

  18. 2018. október 29. 07:3579134.

    Sziasztok.


    Köszi Marcsi levelezésben vagyok több intézettel ezt is megpróbálom.Gondoltam hogy mind fizetős csak amiket eddig találtam volt közte félig állami de azok is megfizethetetlenek.Aztán találtam ami nagyon jó lett volna de 80 -éves kortól  vesznek be ,vagy ha nincs a lakásodba áram víz stb. Hihetetlen feltételek.


    Jó pihenést kívánok nektek.Ha elintézem az unoka tesómékat és biztonságba fogom tudni őket elhatároztam hogy én is elmegyek valahová.

    előzmény:
    totyogoka (79133)
    2018-10-28  13:57
  19. 2018. október 28. 13:5779133.

    Szia Valika!


     


    Valamikor régen amikor még dolgoztam itt történt a jelentkezés:


    Általános tájékoztató a Fővárosi Idősek Otthonairól:


    Személyesen:
    1054 Bp., Bajcsy Zs. út 36-38.
    Telefonon: 06-1-374-0077
    Fax: 06-1-374-0078
    E-mail: fecs@budapest.hu


     


    Nem tudom, hogy most hogyan zajlanak ezek a dolgok. De talán ha ők működnek még akkor megérné beszélni velük. 


    Persze ez is fizetős illetve minden állami otthon fizetős de ott a nyugdíj alapján kell fizetni, míg a magánotthonokban van egy bizonyos beugró és aztán havonta van egy díj amit vagy ki tud a család fizetni vagy szóba se állnak az emberrel

    előzmény:
    precon (79132)
    2018-10-28  12:55
  20. 2018. október 28. 12:5579132.

    Sziasztok.


    Lányok kedden azt hittem kipurcanokeste rám jött olyan gyomor görcs hogy világgá akartam menni.Lázas lettem és állandó hányingerem volt de csak hab jött ki.De 15 percenként rohantam ,borogattam magam vizes törülközővel.Két napig csak teán és kekszen éltem függetlenül hogy semmit nem tudtam kihányni.De az összes létező rekeszizmom még most is fáj.Na de túl vagyok rajta a fene tudja mi okozta semmi olyant nem ettem sőt alig ettem valamit az előző napon.


    Más megint kórházba kellett vitetni a tesóm férjét elesett már megint hajnali ötkor kiment cicákat etetni és a konyhába elesett.Most már van gipszes keze két varrat a fején és most az oldalát ütötte meg.A baj hogy a felesége nem tudta felsegíteni ott hagyta a földön a mentők jól lecseszték.Fogalmam sincs mit tudok még segíteni nekik naponta kétszer megyek de éjszakára azért nem szeretnék náluk lenni.Böngészem az otthonokat ahol van szabad hely azt nem lehet megfizetniAz államiban sok a várakozási idő,Marcsi ott is kell fizetni?mert persze ezt sehol nem látom kiírva.Sok intézet csak akkor ad felvilágosítást ha privát írok.tele van a hócipőm az egésszel.


    Mindenkinek szebb gondtalanabb napokat kívánok.Apusommal beszélgettem az éjjel vidáman ébredtemAztán sajna rájöttem hogy nincs itt.

    előzmény:
    totyogoka (79131)
    2018-10-28  09:41
  21. 2018. október 28. 09:4179131.

    Sziasztok!


     


    Az óra átállítás megtörtént!


    Én még az este átállítottam azokat amiket mechanikusan kell a kütyükön meg automatikusan állt át az óra. 


    Ma nem  jönnek a gyerekek ebédre, mindenkinek van programja majd késő délután jön Kitty mert most már eldőlt megyünk holnap Hévízre, de csak 2 éjszakára. Talán még sikerül elcsípni a jó időből egy kicsit. Szomorkás és borongós az idő viszont szemernyi hideg sincs kint.


    Mindenkinek kellemes időtöltést kívánok!

  22. 2018. október 26. 21:0379130.

    Jó estét.Marcsi,nem 28-án vasárnap hajnalba kell órát átállítani? Igaz, 27-én este is meglehet csinálni.


    Á,majdnem semmi nem lett amit elterveztem.Felment a vérnyomásom,majd szét ment a fejem.Nyűgös voltam.Ruhákat azért sikerült a helyükre raknom.Héten a doki tovább csinálta az alsó fogsor előkészítését.Jövőhéten szerdán megyek próbára, utána lesz kb 1,5-2 hét a kész munkáig.Ma nem tudtam megbirkózni a rántott csirkemellel.Helyette csirkemájat ettem.Pépeset, bébiételt,tejbe papit, levest eszek.Szívószállal tudok inni.Ez baj, mert nem iszok eleget.Szerencsére nem kell viselnem szájkendőt.mert nem nagyon látszik,vagy legalábbis engem nem nagyon zavar.


    Ma munka után elhívott egy ismerősöm az utcai kondigépekhez. Mozogtunk egy jó órát,kellemes idő volt,közben kibeszéltük magunkból a feszültséget.Többször hívott már,mindig visszautasító voltam, nem volt képem nem elmenni.Kimondottan jól esett.Jó lenne ismét rendszeresen mozogni.Haragszom magamra,mert itthon van egy futópadom.Csak rá kellene állnom napi 30 percet.


    Kellemes hétvégét kívánok!

    előzmény:
    totyogoka (79129)
    2018-10-26  16:29
  23. 2018. október 26. 16:2979129.

    Sziasztok!


     


    Kicsit szomorkás a mai időjárás, de hát október utolsó napjaiban milyen is legyen. Jó lenne még tartana a jó idő legalább a hosszú hétvégéig, hogy még jó időben tudják felkeresni szeretteik nyughelyét azok is akik majd ezután mennek ki a temetőkbe. A mi unokánk is holnap megy az osztállyal kirándulni így nekik is jól jönne még a jó idő. Hétfőtől őszi szünet amit szeretnénk is kihasználni. 


    Rettenetes hírek érkeztek tegnap Görgországból. Sartin erdőtűz tombolt veszélyeztetve a falut is , Zakhyntoson meg földrengés volt. Mind a két hely nagyon népszerű üdülőhely a magyarok számára. Izgultunk , de úgy néz ki hogy ember áldozat nem történt.


    Ne feledjétek holnap meg vissza kell állítani az órákat.


    Gitta! Lassan vége a szaninak. Remélem használtak a kezelések. Most nem kéne túlzásba vinned a kerti munkákat.


    Manyuska! Rád is sokat gondoltam a Te térdeidnek is remélem használtak a kezelések. 


    Valika! Vajon tudtál, e valamit intézni az unokatesód ügyében?


    Kincsike! ha sikerül akkor hétfőtől még 2 -3 napra elmegyünk Hévízre. Lehet hogy már nem lesz jó idő de majd fürdünk. 


    Mazsola! Sikerült-e tartani magatokat a tervezett programokhoz? Fogaid??


    Sorbet Erzsike! Sokat gondolok Rátok is . Vajon merre jártok mostanában.


    Rózsa! nem látom a kocsidat. lehet hogy vidéken vagy megint?


    Mindenkinek további kellemes napot szép hétvégét kívánok.

  24. 2018. október 25. 11:3479128.

    Szervusztok


    E54


    Orvendek,hogy mi yajunkra gondoltal.itt sut a Nap de fujj a szel.


    Holnap jar le a kezelesem.a tavaszon hasznalt,de azota oregedtem,ha,ha,ha.


    Kivanok szep,derus napokat nektek.

    előzmény:
    er54 (79127)
    2018-10-24  21:07
  25. 2018. október 24. 21:0779127.

    szép   estét


    Nagyon  gyorsan  telik  egy  nap  alig elkezdődik  márott  van   az  este .


    Ma nagyon nem  szeretem  idő lett  a széltöl kitudnék  futni a világból .Menős napunk volt  ennek  ellenére .


    A  négynapos  hétvége  is  hamar  eltelt  .Gyerekek  a messzi  mamáéknál voltak .


    Valika  jó  sok  teendőd  adodott  a  családba .


    Gitta egészségedre  váljon  a kezelés .


    Marcsika az  idén még mentek valahova ?


    Jó lenne  ha  kicsit  felengedne az  idő mert  a kertbe még  vannak  teendők és menni kéne  .


    Ibolyka legyenek  hatásásak a kezelések.


    Rozsa látom  Ágikával  voltál .


    Mindannyiotokra  szeretettel  gondoltam



Címlap

top