Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Itt vagyunk régi barátok 2

*zsóka49*
Létrehozva: 2006. június 25. 09:58

Megprobálok uj topikot nyitni. Hátha sikerül beszélgetnünk.Várlak benneteket, akik az Ide, ide régi barátokban voltatok,Hátha igy megy

  1. 2018. május 18. 10:2978701.

    Legyen  szép  napotok


    Gitta örülök  hogy még  az este  jöttél  és jó híreket  hoztál  a  munkával kapcsolatba .


    Bármiröl  is legyen szó  mindent  szépen  megoldasz  igaz  sok  munkával .


    Nálunk most kisütött  a nap  már  nagyon hiányzott de  a  felhők azok jönnek  mennek .


    Marcsi ,Valika,Rozsa,Molly  ,Ibolyka  ,Julika,  mandulaÉvi, Ildikó (franci47) ,mazsola .......


    mindannyiotokra szeretettel  gondoltam 


    idönként  amiLacinkér és Marimamáér  szoktam  gyujtani  gyertyát aközösbe .


  2. 2018. május 17. 20:1678700.

    Szia Kincsike!


    Látod azért csak benéztem ide a topicba. A munkások ma kora délután végeztek, új tetőm van. Nagyon szépen dolgoztak, épp ma egy hete kezdték, igaz azon a napon csak délelőtt tudtak dolgozni az eső miatt. Dolgoztak pénteken, szombaton, hétfőn, szerdán, és ma kora délután végre elhurcolkodtak. Idáig nem tudtam sehová menni, mert egy hatalmas szerkezet - lift - állt a kapun belül, így kocsival se ki, se be.


    Összességében 6 munkanapot számíthatok, mivel az első napot kivéve reggel 8-tól este 7-ig dolgoztak, szombaton is 5 óra környékén mentek haza. Kétszer 4 ember jött, a többi napokon 3. A munkadíj elég sok, de ha elosztom a ledolgozott órákra és emberekre, akkor talán nem fizettem sokat. A megállapodás fix összegre szólt, számlával, garanciával.


    Én is olvasom Totyi beszámolóját a kislányról, nagyon izgalmas, érdekes lehet a gyerekeknek megismerni azt az idegen világot. Nagyszerűnek tartom, hogy megszervezték ezt az utat, örök élmény lesz minden gyermek számára.


    Nálunk elég sok eső esett mostanában. A kertben semmit - veteményes - sem lehet csinálni olyan nagy a sár. Ma jó lett volna füvet nyírni, de mivel egész délelőtt takarítottam idebent, délután odakint, mire végeztem, már olyan fáradt lettem, hogy helyette csak bizakodom, hogy holnap nem fog esni és lesz kellő energiám. Kivülről láttam, hogy némely paradicsompalántám már virágban van.

    előzmény:
    er54 (78699)
    2018-05-17  19:10
  3. 2018. május 17. 19:1078699.

    szép  estét  


    Marcsi  figyelemmel kisérem  a képeket Kináról .Remélem Kitti  jól  érzi magát.Szarvason mi  csak átutazóba voltunk többször.


    Gitta gondolom a munkások befejezték a  tető átrakást  .


    Nagyon  nem  szeretném  ha  megszűnne ez  a kis  társaság 


    Az  elmult   szombaton  ketten voltunk a balcsin  paradicsomot  ültettünk  na kiváncsi leszek  megmaradtak e  ,igaz  szépek  voltak .


    Az  idő függvényébe  megyünk  majd  a napokba .


    Mindannyiotokra  szeretettel  gondoltam.


  4. 2018. május 17. 08:2778698.

    Szervusztok Barátok, szia Totyi!


    Én is úgy látom, ez a topic is kifullad, mint általában az összes többi. Nem tudom, érdemes-e még őrizni a lángot, egyelőre azt mondom, hogy én sem szeretnék itt egyedül maradni, ha valakinek hiányzom, majd jelentkezik e-mailben, vagy tudja a telefonszámomat is. 


    Néha még benézek, hátha más is ezt teszi. Sajnos kevés az a topic, ami hosszú ideig életben marad, mi még a 100 ezer hozzászólást sem értük meg, pedig sok-sok évet töltöttünk együtt.

    előzmény:
    totyogoka (78697)
    2018-05-17  07:33
  5. 2018. május 17. 07:3378697.

    Sziasztok!


     


    Szépen lassan elfogyunk innen a topikról. Én is elég régen voltam és elég soká leszek megint.


    Voltunk Szarvason az arborétumban és a Mini Magyar  ország parkban. Szerencsénkre akkor éppen ragyogó idő volt. Amíg mentünk meg amíg jöttünk haza végig esett az eső. Ágotáékkal mentünk és mivel állatbarát szálláshelyen éjszakáztunk Buksit is vittük magunkkal. 


    Most van még ügyintézni való erre a pár napra aztán hétfőn megint elmegyünk. Kicsit zsúfoltak a napjaink, de mi szerveztük túl magunkat. 


    Kitty jól van, már belekóstoltak a rizs ültetésbe és a palántálásba is. Most megint új helyen vannak. Van ahol 4-5 éjszakát töltenek és van ahol csak egyet. Van ahol elég puritán a szállás és van ahol 4****-os. Izgalmas és érdekesek a programok.


    Remélem, hogy Mindenki jól van. 


    Sokat gondolok Rátok!


    Legyen szép a napotok!

  6. 2018. május 14. 11:3578696.

    Szervusztok Barátok!


    Nálunk elég hűvös az idő, de amúgy sem tudnék odakint semmit sem csinálni, pedig lenne mit. Sőt ez az időjárás tökéletes lenne akár a sövényt, akár a füvet nyírni. Nekem ezek mind-mind egy-másfélnapos munkák. Szerencsére a sövény nem nőtt eddig még sokat, ezért is szeretném most megcsinálni, míg könnyen elbírok vele. A fű már elég nagy, de mivel a munkások eszközei vasárnap is ittmaradtak (létrák sokasága, pallók, egy hatalmas elektromos lift, stb.) nem érdemes részletekben nyírni, ezektől meg nem férek hozzá az összes területhez.


    Sajnos annyira fél a Maya a munkások miatt, hogy a házban is sarokba bújva reszket. Csak akkor jön elő, ha valamelyik bejön a mellékhelyiségbe, de olyankor is engem használ pajzsként, csak a hátammögül bátorkodik ugatni. Csak pórázon jön ki velem az udvarra pisilni, de annyira fél, nem biztos, hogy elintézi, csak ha már nagyon muszáj. Nostro támadóállásban várja a munkásokat, de egyet lép előre, kettőt hátra, úgy ugatja meg őket. 


    Szerintem a holnapi napon végleg befejezik a házat. De ezt is csak azért, mert a szellőzők csak holnap reggel érkeznek meg, emiatt felül koszorú-szerűen kihagytak kb. 50 cm-es sávot, hogy azokat fel tudják tenni. Ma a kapu felőli oldallal kezdték, már csak ennyi volt/van hátra.

    előzmény:
    totyogoka (78695)
    2018-05-12  10:25
  7. 2018. május 12. 10:2578695.

    Szép napot!


     


    Itt nálunk volt tegnap délután egy jó nagy zuhi, de aztán átvonult , kisütött a nap és ismét szép idő lett. ma is szép az idő nincs még nagyon meleg, de később ez biztosan melegszik még. Jó lenne nem romlana el nagyon mert kedden Szarvasra megyünk Ágóékkal ( visszük Buksit is) . Reméljük kegyes lesz hozzánk az időjárás is.


    Gitta! Gondoltam Rád amikor bemondták a TV.-ben, hogy mekkora eső volt felétek. Remélem, hogy semmiben nem esett nagyobb kár.Olvastam a Görögországi beszámolódat. Mi is voltunk már ezen a helyen éppen 10 évvel ezelőtt , de volt ami kimaradt. Nekem végül is a tájegység mindegy csak görög legyen. Azon belül aztán lehet sziget félsziget vagy szárazföld. Szeretjük az elő meg az utószezont, amikor még nem, árasztják el az országot a túristák és amikor még elviselhető a meleg. 


    Valika! Jó utat Nektek. A görögök szerintem nem  sokkal drágábbak mintha itthon vásárolnánk. Talán a szigeteken van drágaság de ott is vannak olcsóbb közértek. Soha nem ragaszkodtunk a szállodákhoz mindig apartmanba megyünk és ha úgy tetszik akkor ott is össze lehet ütni egy egyszerűbb kaját. nem feltétlenül megyünk minden nap étteremben.Szeretünk barátokkal menni, de néha jó ha nincsenek ismerősök körülöttünk. Ha csoporttal megyünk, tuti hogy valaki elkésik lemarad várni kell rá. Ezt Hajdúszoboszlón mindig megtapasztaljuk.


    Kittykénk, jól van egyenlőre csak a kísérők infója jut el hozzánk , de az is bőven megnyugtató hogy leírják a nap végén, hogy merre jártak mit csináltak néhány mondatban. A napot tornával kezdik ( Kung-fu) aztán reggeli majd kötött programok vannak. Porcelán festés, meditálás, kínai kultúrával ismerkedés. 5 napig lesznek itt aztán mennek kb 500 km-rel arrébb.Az már autóbuszos utazás lesz. 


    Képeket nem hozok mert a facebookra is tettem ki de meg is bántam mert volt olyan ismerősöm aki úgy komentelte azokat hogy inkább le is szedtem őket. 


    Mindenkinek kellemes napot kívánok!


     

  8. 2018. május 11. 11:5378694.

    Szervusztok Barátok!


    Elhiszem, hogy izgultál Totyi, valóban nagyon hosszú az út. Ahhoz képest a megérkezéskor szinte senkin sem látszott fáradtság, vidám, mosolygós volt mindenki. Nyilván nem olvastad az én görögországi beszámolómat Tolóról. Hívják Tolon-nak is, majd meglátod, több helyen nem egyforma a kiírás.


    Tegnap rettenetes vihar volt nálunk, úgy 2 óra körül haza is mentek a munkások. Sajnos a garázsba is jócskán befolyt, nem tudta elnyelni a csatorna a vizet. Csak azért izgultam, mert a garázskapun belül, igen közel áll a lányomék új mosogatógépe, valamint a lakóim szintén új hűtőszekrénye. Remélem, egyiknek sem lett baja, a mosogatógép hungarocell csomagolásban van, talán nem érte baj.


    Valikám! Köszönöm kérdésed, a szemem javul, világosodik. A fiam minden reggel tüzetesen megnézi, mennyit javult. Neked is szép utad lesz a horvátoknál, sajnos elég drága náluk sok dolog, de állítólag egy ottani nyaralás nem több, mint egy balatoni lenne. Én nem tudom, csak ezt hallottam a TV-ben.


    Köszönöm a biztatást, nagyon reménykedem én is, és persze a legfontosabb lenne, hogy szerezzen elég pontot. A helyi egyetemre, idegenforgalmi szakra jelentkezett, vagy valami ilyesmi a neve.


    Hiányoztok hiányzók!!!!

  9. 2018. május 11. 10:2678693.

    Erzsike igyekszem sokat kint lenni elég volt a bezártságból.


    Unokáidnak nagyon jó a kerti kint lét más mint egy játszótér.Szabadabban mozoghatnak és nektek is jobb .


    Ha megérem jövőre én is rászánom magam egy Görög útra irigykedem Marcsiékra nekem is bejön Görögország,hátha eljön valamelyik unoka egyedül nem szeretnék menni.Vagy megvagy hátha szervez egyet

    előzmény:
    er54 (78683)
    2018-05-08  18:06
  10. 2018. május 11. 10:2178692.

    Sziasztok.


    Majd mindenkire gondolok


    Marcsi kicsit megszűnt ügye a zabszem effektus?Szerencsésen megérkeztek a gyerekek.


    Gittám remélem a szemed gyógyul és milyen jó hogy csinálják a tetőd


    Lányok semmit sem ér a pénzünk mikor beváltasz más országba pénzt rájössz hogy a mi pénzünk a béka feneke alatt van.

  11. 2018. május 10. 17:0978691.

    Sziasztok! 


     


    Borongós és hűvösebb idő lett. Én a tegnapi napot végig izgultam a Kitty utazása miatt. szerencsésen megérkeztek de azért közel 9 000 km az sok még repülővel is. Végig tudtam követni hol járnak. Éjfélkor Mongólia felett jártak , akkor kicsit elbambultam és fél három körül mire megnéztem már landoltak. Küldtek fotókat nagy élmény lesz a leányzónak az biztos.


    Ma Apus reggel óta Ágotáéknál segédkezik a kárpitosnak. Áthúzzák a kanapét mert öreg is volt csúnya is volt meg rugó probléma is volt. 


    Gitta! Csak hogy végre túl leszel a tető javításon is. Reméljük nem lesznek nagy esők és főleg olyan hatalmas viharok mint az elmúlt években. Bár ki tudja ezzel a globális felmelegedéssel mi jár?!Drukkolok az unokádnak! Biztosan jól fog sikerülni az írásbelije. Mondjuk tényleg ismertethetnék a szóbeli előtt ennek az eredményét.


    Valika! Jó utat Nektek! Megvagyokkal nem unatkoztok! Jó döntés volt hogy el mégy velük. Kell egy kis kikapcsolódás. Legyen jó időtök és sok szép élménnyel térjetek haza.


    Kincsike! Sikerült elpalántálni a paradicsomokat? Most olyan szomorkás idő van nem égeti ki a nap. Persze az is lehet hogy csak nálunk ilyen az idő.


    Mindenkinek szép napot kívánok!


     


    Az első két kép még Budapesten készült a harmadik már Kínában ( Kantonban)

  12. 2018. május 10. 11:3078690.

    Valikám! Nagyon jó utat kívánok, érezzétek jól magatokat. Margitot puszilom, és néha gondoljatok ránk is. 

    előzmény:
    precon (78687)
    2018-05-09  09:45
  13. 2018. május 10. 11:2878689.

    Nálam dolgoznak a tetőfedők. A két kutyus nagyon nyugtalan, félnek a hangos zörgésektől. Nem tudom, a lakóim hogy tudnak pihenni, igaz Katica délutános - ő már biztos nem alszik, de a férj éjszakás. Sajnálom, de nem mondhatom a tetőfedőnek, hogy majd délelőttös műszak idején jöjjön. Azért jött most váratlanul, mert egy másik munkájához nem jött meg az anyag. Én meg örülök, hogy mielőbb megoldódik ez is.

  14. 2018. május 10. 11:2478688.

    Szervusztok Barátok!


    Talán azért vagyunk ilyen kevesen, mert Nektek is problémás belépni?

  15. 2018. május 9. 09:4578687.

    Sziasztok megvagyok csak most megint kicsit sok a rohangálni való.


    Még vannak hivatalos félbemaradt ügyek.Közben még járok kezelésekre hetente kétszer,meg most csinálnak minden vizsgálatot a kiütéseim miatt.Most a gyógyszer amit kaptam kordában tartja de mivel gyógyszer ellenes vagyok nagyon nem tetszik hogy szednem kell.A térdeim is kezdenek regenerálódni remélem megúszom a műtétet.Aztán voltak Névnapok születésnapok és most még jön az egyik unokám szülinapja.Szóval nem unatkozom van feladat bőven.


    Jövő héten meg utazom intéztem az eu kártyám stb. Megyek megvagyékkal Horvátországba.Hétfőn utazunk és Péntek este jövünk.


    Felénk is volt tegnap zuhi végre kicsit elverte a port,minket mindig kikerül gondolom a tavak miattNa megyek most a kezelésre aztán délután elő vagyok jegyezve a reumára .Kicsit bosszantó mert kétszer kell mennem Szigethalomra naná hogy még véletlenül sem tudtak közeli időpontot adni.Mindenkinek vidám gondtalan hetet kívánok.

  16. 2018. május 9. 09:1678686.

    Szervusztok Barátok!


    A szemem még nincs rendben, nagyon kicsit halványodott a bal sarokban, ahol kezdődött, a többi olyan, mint volt. Szemésznél nem voltam, csak az ügyeleten vasárnap.


    Kincsike! Az én vérnyomásom is inkább alacsony. Amit az ügyeletes mért (140/80), azért volt "magas", mert jól felhúztam magam, miután elolvastam a számtalan kifüggesztett tiltó kiírásokat, ki mehet oda, ki nem, ha a gyereknek 39 fok a láza, véletlenül sem vigyék az ügyeletre, ha már táppénzen van a dolgozó, nehogy oda menjen, stb., stb. Ilyen és hasonló tiltó táblák tömkelegét olvashatod, amíg be nem hívnak, és garantálom, mindenkinek bőven van ideje elolvasni.


    Nálunk a homokozót Adél emlegette a minap, na nem neki, a kutyáknak szeretne.... Mondtam is neki, hogy nekik is volt itt homokozójuk, Brunóval együtt az első napon kiszórták az összes homokot a fűre. Nem emlékezett rá.


    Totyi! Én is voltam Tolonban papával anno, 2 hetet nyaraltunk ott. A "MIMIS" Appartmannban laktunk. Nagyon kellemes a tengerpartja, és akkor még egy picike üdülőfalu volt. Sokat kirándultunk: Epidaurus, Mükéne, Athén, Argos és még sok helyen, ami most nem jut eszembe. 


    Hazafelé Thesszalonikiben töltöttünk egy napot. Mi kocsival mentünk, oda és a visszaúton is megszálltunk, mert nagyon fárasztó, hosszú volt az út.


    A minap felhívott a tetőfedő, állítólag a jövő héten jönnek átfedni a házat. Kíváncsian várom, hogy valóban jönnek-e?


    Tegnap nálunk is volt egy hirtelen zivatar. Adél és menyem érkezett éppen, azt mondták, remélték, hogy ideérnek az eső előtt, mivel Adélom zokogva állított be, a hörcsögöt hozták eltemetni. Nagyon megható volt a pillanat, ami még ma reggel is megismétlődött. Mielőtt iskolába vitte a fiam, előbb idejöttek, Adél kiment a kertbe, megnézni a hörcsögöt, vagyis a sírját.


    Lillukáról nem tudok semmit, most nem lehet elérni, csak az apjának ír egy rövid sms-t egy-egy írásbeli után. Azért én szurkolok tovább, és izgatottan várom, hogy vége legyen az írásbeli érettséginek. Most nem akarom zavarni telefonokkal, gondolom benne is van épp elég drukk, tegye a dolgát. Apja sem zaklatja, beérjük az sms értesítőkkel. Ha jól tudom, a végleges eredményt csak júniusban, a szóbelik előtt tudják meg, addig a megérzésre hagyatkozunk.

  17. 2018. május 9. 08:0078685.

    Szép jó reggelt!


     


    A tegnap esti nagy zuhi után most kellemes idő van, fű fa virág minden felfrissült. reggelente megint járok gyalogolni, jólesik. Igaz kevesen vannak még olyankor a Duna parton és azok is inkább fiatal futók de azért én is tisztességgel végig megyek. Ez kb 4-5 km 1 óra alatt. Tény hogy jobb a közérzetem és jobban is alszom mióta újra csinálom.


    Kincsike! Aranyosak az unokák és a homokozás mindig is sláger a gyerekeknél. ott szabadon alkothatnak és nagyon kreatívak tudnak lenni. Örülök, hogy jól vagytok és annak is hogy rászánjátok magatokat az utazásra. Mi Görög imádók vagyunk így aztán másban nem is nagyon gondolkodunk csak Görögország. Oda meg nem kell útlevél csak az újtipusú ( kártyás személyi) Mi ezzel utazunk évek óta . Igaz busszal, de a repülős utakra se kell más az úniós országokon belül. Most a Peloponészoszi félszigetre megyünk Tolora ( Athéntól 130 km-re) Jó hosszú lesz az út de egyszer még szeretnék eljutni az Akropoliszra no meg áthajózni a Korintosi csatornán illetve Hydra-Spetses megnézése is szerepel a terveink között. 10 éve már voltunk itt de akkor nem jutottunk el mindenhova.


    Manyuska! Nagyon szép város Debrecen.A jövő héten Szarvasra megyünk 2 napra ott is van látnivaló bőven. Közben a szüleink sírját is felkeressük, azok útba esnek ezért választottuk ezt a kirándulást. Hajdúszoboszlóra mi a kezelések miatt megyünk, de egy népes baráti társasággal és ez már hagyomány minden évben .


    Gitta! Remélem a szemed már rendbe jött. Néha előfordult már nekem is mondjuk nem annyira csúnyán. A hajszálerek pattanhatnak meg ilyenkor és az okozhatja de én is azt hallottam, hogy ez magától fel szívódik. Azért jobb ha látja szemész is az a biztos.


    Valika! Merre vagy? Jól eltüntél Te is. Bár Téged még szoktalak látni a facebookon néha.remélem jól vagy?


    Rózsa! Nincs itthon, de nem is csodálom mert a Marci totál elviselhetetlen.Minden nap alakít valamit már a lakók is fel vannak háborodva. Mondjuk azóta a bizonyos orgonaszedés óta nem is köszönünk egymásnak hála istennek. A baj az hogy kiszámíthatatlan agresszív. 


    Mollyka? Julika?


    Mindenkinek kellemes szép napot kívánok!


    ( egyre jobban izgulunk mert Kitty ma repül. 11.40.kor mennek Helsinki átszállással)

  18. 2018. május 9. 05:4578684.

    Szervusztok


    E54


    Szoboszlon mi dig csak furdot veszek a kezeleseket itthon szoktam venni,de nekem a kikapcsolidas,az egyedullet sokat jelent,pihenek,tv zek es nagyojat setalok.


    Totyi


    Gobdolom jol ereztetek mafatojat Debrecenben,szep varos.


    Rozsa


    Merre van,mert a Facebookon sem latom!


    Legyen szep napunk.

  19. 2018. május 8. 18:0678683.

    szép napokat   kívánok


    Gitta  Pistinek is volt  már a szemén  bevérzés ,többször  is  nagyon  csunya volt   több  nap  alatt  szépen  felszívodott  .


    Doki neki  sem adott  semmit  ,és  nem  tudjuk  mitöl lehetett  vérnyomása inkább alacsony .


    Unokádnak  sikeres  érettségit .


    Valika  hogy  érzed  magad  gondolom Te  is  több időt  töltesz  a  szabadba .


    Marcsi  melyik  részre  mentek  az  idén  (Gó) mi  is  szeretnénk az  idén valamerre kiruccanni  rájöttünk hogy lejárt  mindkettönk


    utlevele  elöbb  megkell csináltatni .Ma lenn voltunk a kormány hivatalba  de  sok volt  az  ügyfél igy elhalasztottuk.


    Vajon Rózsa  merre  van  .


    Ibolyka  azért jó  lenne  ha  a megszokott kezeléseket  az  idén  is megkapnád .


    Julika  mostanába   nem jön  felénk  


    Molly  vajon  kertezik ?


    Hétvégén  családostul  voltunk a balcsin nem a parton a kertbe a gyerekek nagyon élvezték vettünk  a lidl-be  fábol  lecsukható homokozot  a praktikerbe  homokot  volt  játék jó  mert a lecsukható része  árnyékot is  ad.Holnap  tervezzük  hogy  lemegyünk Pistivel  mert  megérkeztek  a paradicsom palánták el  kellültetni  .


    szeretettel gondoltam mindannyiotokra


  20. 2018. május 7. 09:0678682.

    Szervusztok Barátok!


    Alig találtam ide. 


    Több gondom is van a netes ügyintézéssel, többekközt a gázszolgáltató nem enged be az oldalára, pedig óraállást kell jelenteni. Kértem, hogy új jelszóval léphessek be, ha másként nem megy. Küldtek, de azzal sem enged belépni. 


    Péntek délután a szomszéd kislány kérdezte, mi történt a szememmel, miért piros? Mondtam neki, nem tudtam, hogy piros, majd amikor bejöttem, megnéztem, a bal szemem bal sarka bevérzett. Szombat reggelre már az egész szemem vérben állt. Fiam nem hagyta annyiban, elvitt az ügyeletre. Egyedül várakoztam, kb. 15-20 percet kellett várnom, holott az első pillanattól tudták, hogy ott vagyok, más beteg sem volt bent.


    Egyszercsak előkerült a doktornő a szomszéd helyiségből. Behívtak, látta mi a bajom, vérnyomást akart mérni, nem volt működőképes vérnyomásmérőjük. Elővette a sajátját, megmérte, rendben volt. Annyit mondott, hogy sokkal csúnyább a szemem, mint amekkora a baj, vagyis majd elmúlik, nem ad rá semmit, mert amúgy sem használna amit írhatna.


    Még mindig nem látok változást, szerencsére nem fáj, ma reggel a fiam azt kérdezte, kinek mutassuk meg? Mondtam, hogy senkinek. Délután korán elviszik a kutyusokat, lehet beugrok a szemészetre, talán lesz ott egy szemész, aki alaposan megnézi.


    Lilla most írja a magyar érettségit, nem tudom elengedni a gondolatot, de remélem minden rendben lesz. Én csak izgulok.

  21. 2018. május 5. 10:4078681.

    Szép napot!


     


    Szeretettel köszöntök Minden Édesanyát Nagymamát Dédmamát!

  22. 2018. május 3. 20:1378680.

    Szervusztok


    Totyi


    Sajmos az iden nem tudok elmenni csaladi gondok miatt.ha.megis.sikerulne.akkor irok neked.


    Udvozlollek minyajatokat.


     

    előzmény:
    totyogoka (78679)
    2018-05-03  13:10
  23. 2018. május 3. 13:1078679.

    Sziasztok!


     


    Itt vagyok bár kicsit behavazva és ez most nem szó szerint csak a szomszédos telkeken most virágzik a nyárfa szöszmöszeivel tele az utca. Aki erre allergiás annak annyi szegényeknek. Pedig sok ilyen fát már kivágtak a közelünkben de maradt még bőven . Persze nyáron jól jön az árnyékuk. Akkor örülünk hogy szép nagy fák is vannak . Szép nyári napok vannak eső az éppen csak mutatóban volt valamelyik éjjel erre is. Bár itt bent Pesten locsolják a parkokat szép zöld minden de azért az égi áldás mégis csak más lenne. Apust valamelyik este bezavarta a garázsba a jégeső , szerencsére nem volt akkora de jobb félni mint megijedni.


    Gitta! Gratulálok a ballagó unokádnak. Remélem szép idejük lesz. Itt szemben Berzsenyi gimnáziumban is gyakorolnak készülnek már a ballagásra de itt hagyományosan este sötétben fáklyás felvonulással búcsúznak el a diákok. Kitty megbarátkozott a szemüveggel egyáltalán nem zavarja inkább az a gond, hogy nem használhatja állandóra a doki szerint apránként kell adagolni az agynak az új infókat így naponta csak pár óra a javasolt viselet. De ez meg is oldódik hiszen napi 2 tesi órája van és délutánonként edzés meg tánc szakkör. Most már egyre közelebb van az időpont az utazásához most azzal van elfoglalva. Szerdán  megy és 2 hétig lesz oda.A boka fájdalom ismerős. Nekem sajnos a magas húgysav okozza a fájdalmat . kikristályosodva lerakodik a kis ízületekben és ez okozza a bajt. Szedek rá gyógyszert de idő mire hat.


    Valika! A szomszédom ma felpattant utánam a buszra. Jó nagy hangon beszélt hozzám, hogy mi a f....rt nem szedtem le az orgonát? Most ott van elvirágozva. Különben is ez közterület és ott Ő is Úr. Mondtam nem egészen van úgy és akkor se illik  ilyet csinálni. Erre olyanokat mondott hogy Ő nem buzi nincs már meg a homokozó lapátja. Nem nagyon értettem mire utalt de sajnos be kell látni nagy a baj és lassan nem csak ön hanem közveszélyes is. Akkor hagyta abba amikor határozottabban rászóltam, hogy fejezze be vagy szólok a sofőrnek mert fenyegetőzött. Egyre többször jut eszembe Rózsa. Sajnálom, de tényleg már régen megoldást kellett volna erre az ügyre találni. Később még láttam a Lehel piacon ott is hangosan évődött magában. 


    Kincsike! remélem jól vannak az unokák és Ti is. Sokat lehet játszani a szabadban.


    Mollyt én is sajnálom, de hátha be néz majd még. Mostanában voltak Hévízen láttam a facebookon meg aztán nekik is ott kert ahol mindig adódik munka.


    Manyuska! Látom néha te is benézel. Júniusba megyünk Hajdúszoboszlóra jó lenne akár összefutni is egy kicsit.


    A hétvégén szombaton szülinapozunk: Fiam menyem unokám ünnepelnek együtt. Asztalt foglaltam a Tromos étteremben és oda vonulunk át csak a torta evészet lesz itt nálunk.Remélem nem romlik el az idő és akár a szabadban is lehetünk majd.


    Mindenkinek kellemes napokat kívánok!

  24. 2018. május 3. 11:0478678.

    Szervusztok Barátok!


    Valikám! Nálunk tegnap este 9 óra tájban (ezt jelezte is a helyi meteorológia) akkora eső, zivatar volt, hogy rendesen féltem. Dörgött, villámlott, nagyon erősen fújt a szél, és mintha dézsából öntötték volna.


    Szerencsére a kertemben nem tett kárt, bár én számítottam erre. Ma még csak kívülről néztem meg, nem akartam bemenni a sárba. Ma kora délután viszik el a kutyusokat, addigra talán már járható lesz a kert, mert most igen erősen süt a Nap. Bár láttam egy felbolydult hangyabolyt, ez is esőt jelez.


    Totyi! Már kérdeztem, hogy viseli a kislányotok a szemüveget? Vagy nem olvastad, vagy még nem készült el?


    Kár, hogy Molly elhagyott minket, mindig szerettem olvasni az írásait!


    Lilla unokám holnap ballag. Sajnos én nem tudok menni, én vigyázok a kutyusokra. A menyem Csehországba utazik, a fiam és képviseli Adél képviseli a családot. 


     

    előzmény:
    precon (78675)
    2018-05-03  10:55
  25. 2018. május 3. 10:5878677.

    Erzsike néha jó egy kicsit semmit sem csinálni csak úgy kinézni a fejünkből.

    előzmény:
    er54 (78673)
    2018-05-01  12:07

Címlap

top