Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Itt vagyunk régi barátok 2

*zsóka49*
Létrehozva: 2006. június 25. 09:58

Megprobálok uj topikot nyitni. Hátha sikerül beszélgetnünk.Várlak benneteket, akik az Ide, ide régi barátokban voltatok,Hátha igy megy

  1. 2018. május 3. 10:5778676.

    Gittám sajna tudom mit érzel én a térdeimmel vagyok így hónapok óta.

    előzmény:
    dundori (78674)
    2018-05-01  13:20
  2. 2018. május 3. 10:5578675.

    Sziasztok vidám napot.


    Napok óta kérem hogy essen az eső egy kicsit de nálunk nem esik.Dörög villámlik fúj a szél aztán ennyi.Viszont voltunk vásárolni és Harasztin elkapott a vihar mintha vízesés alatt lettünk volna aztán meg jó kis jégeső a hídnál.Átértünk a körforgalmon felémk egy száll eső nem esettHihetetlen hogy milyen zónákat tud produkálni az időjárás.Mi arra gyanakszunk hogy minket azért kerül el az eső mert lassan sziget leszünk körbe vagyunk véve bányatavakkal.Hiába tiltakozunk újra és újra új bányákat nyitnak .Kiirtották már körülöttünk az összes erdőt,fenyőt akácost stb. Hová lett a mi kis békés falunkTavak vannak a helyükön.


    Na ennyit ér az aláírás gyűjtés és a tiltakozás.


    Marcsi jó kis szomszédaid vannak

  3. 2018. május 1. 13:2078674.

    Szervusztok Barátok!


    Nálunk nem jött meg tegnap az igért és várva-várt eső. Ma kissé hűvösebb, szeles, de napos idő van, ezért 10 óra tájban abba is hagytam a kinti munkát. Idebent is van mit tenni, de eddig még nem fogtam hozzá.


    Az elmúlt hetekben sokszor fájt a bal bokám, időnként rálépni sem tudtam a bal lábamra. Ez elmúlt, ma reggel pedig a jobb oldalon kezdődött, szintén a bokám. Mindkét esetben a külső oldalon van egy olyan fájdalmas érzés, mintha kificamítottam volna, vagy valami "kiugrott" a helyéről. Látni semmit sem lehet rajta. Kicsit ledőltem, hogy pihentessem, de fekve is fáj. Így most beállítottam a porszívót a nappali közepére, hogy lássam, mi a feladatom még ma, még világosban. 


    Totyikám! Remélem, hogy nem fog rosszabbodni a helyzet szomszédügyileg, mert a régi mondás szerint is: rossz szomszédság török átok. Azért bízzatok, hogy egy akkora házban talán másoknak is szemet szúr és intézkedik. 


    Mindjárt vége a hosszú hétvégének, nekem holnap gyógyszert kell iratnom, mert az egyikből már csak 2 napra való van. Olyan macera ez, pedig azt mondták, hogy az új szem.igazolvánnyal (ha aktiválva van), csak bemegyek a patikába, leolvassák és már kaphatom is a gyógyszereket. 

    előzmény:
    totyogoka (78672)
    2018-05-01  09:46
  4. 2018. május 1. 12:0778673.

    legyen szép  napotok 


    kellemes ünneplést mindannyiotoknak 


     


    Marcsi  bizony nem  is  értem hogy  ép  ésszel hogy  lehet  ilyet csinálni 


    nekem pihenös  napjaim  vannak Pisti  tegnap lenn volt  balcsin én  itthon pihenéssel töltöttem  a napot .


    szeretettel  gondoltam mindannyiotokra 


  5. 2018. május 1. 09:4678672.

    Szép napot!


    Sziasztok!


     


    Nekünk, már "jól" kezdődik a napunk, mert a "kedves szomszéd" az erkélyen bográcsol. Az ablakokat becsuktuk mert terjeng a hagymaszag.  Tudom hogy a kertes házakban ez minden  napos de egy 10 emeletes panel lakás erkélyén nem a legveszélytelenebb dolog. 


    Különben szép idő van száz ágra süt a nap , az éjjel volt egy kiadós eső így a növények is felfrissültek.Minden még zöldebb mint eddig volt.


    Remélem, hogy mindenki jól van és kellemesen telnek a napjaitok.


    További szép napot kívánunk!

  6. 2018. Április 28. 20:0678671.

    Gittám köszönöm

    előzmény:
    dundori (78669)
    2018-04-28  18:00
  7. 2018. Április 28. 20:0578670.

    Köszönöm Évike 

    előzmény:
    mandula2 (78668)
    2018-04-28  15:58
  8. 2018. Április 28. 18:0078669.

    Valikám! Nagyon boldog névnapot kívánok, sok szeretettel. 


    Ma húsleves és csirkepöri volt a menü nokedlivel és vegyes friss salátával. Adélék is nálam ebédeltek. Ezért is vásárolok én is inkább étel nyersanyagot, mint bármi mást. Mindig legyen itthon étel, ha váratlanul jönne bárki, akkor sem halunk éhen. 


     

  9. 2018. Április 28. 15:5878668.

    Szervusztok, Mindenkinek szép napot!


     


    Valikám névnapodon szeretettel köszöntelek, látod még az idő is Neked kedvez.



    mandula


     

    előzmény:
    precon (78667)
    2018-04-28  12:45
  10. 2018. Április 28. 12:4578667.

    Tegnap előtt jót nevettem,a kisfiamat hívta a volt menyem és a gyerekem mondja hogy most vezet anyukámmal megyek vásárolni.Erre a volt menyem mondja ahányszor hívlak ti mindig vásárolni mentek.A fiam válasza anyukám így shoppingol kaját vásárol.Ehhez tudni kell a kisasszony sokat vásárol nem kaját az ha nincs nem számít.Minden hónapban vesz valamit gyűjti a kuponokat és ha kell ha nem vásárol.Többek között ez is volt probléma sokszor mi rohantunk kaját vinni a gyerekeknek mert csak lekvár volt otthon,de műköröm meg új cipő az volt.Most kicsit változott az új párja megköveteli a kaját ,megtanult főzni és nincs már műkörme.

  11. 2018. Április 28. 12:3078666.

    Köszönöm szépen.

    előzmény:
    totyogoka (78662)
    2018-04-28  11:33
  12. 2018. Április 28. 12:2978665.

    Sziasztok köszönöm Erzsike nem baj az elírás megelőlegezted a szülinapomat is .

    előzmény:
    er54 (78664)
    2018-04-28  12:20
  13. 2018. Április 28. 12:2078664.


    Valika 


    Névnapodon  szeretettel  köszöntünk 



    bocsika  elírtam  az elöbb de  a köszöntés azért  igy jobb  

  14. 2018. Április 28. 12:0678663.


    Valika


    Születésnapodon szeretettel köszöntünk


  15. 2018. Április 28. 11:3378662.

     


    Valika!


     


    Nagyon Boldog Névnapot kívánok sok szeretettel!


  16. 2018. Április 27. 14:0978661.

    Sziasztok! Szép napot!


     


    Tegnap szerencsésen megérkeztünk. Nagyon jól utaztunk vonattal is. Az IC nagyon kényelmes és főleg tiszta csendes normális utasokkal. Viszonylag hamar fel is értünk, mert kevés helyen állt meg. Debrecenben tényleg rengeteg a zöld parkosított terület tisztaság az utcákon tereken, mindenütt virág fák cserjék. Az épületek nem egymás szájába vannak építve. 


    Itthon tegnap délután lett volna a lakótelepi napok nyitó rendezvénye itt a közelünkben de olyan viharos és főleg hideg szél fújt hogy inkább nem mentem le. ma meg egész idáig ment a mosógép . ( Nem azért mert olyan sok mosnivaló volt hanem inkább azért mert több színű ruha volt a szennyesbe és külön kellett mosni. Holnapra lesz vasalni valóm is  mert gyorsan szárad most minden.


    Délelőtt még a számítógépem volt karbantartás alatt. vírusos lett . Távsegítséggel lett írtva. talán most már mentesítve lett.


    Mindenkinek további kellemes napot kívánok és sok szép élményt a hosszú hétvégére!

  17. 2018. Április 27. 09:5378660.

    Bizony az ember ahogy öregszik elvész sok mindentől a lelkesedése.Eleget dolgoztál már pihenhetsz te is.

    előzmény:
    Ibolyka43 (78653)
    2018-04-25  06:17
  18. 2018. Április 27. 09:5178659.

    Juj Erzsike ha a gyerkőcök betegek annál nincs is rosszabb,remélem azóta már újra vidám nevetősek a kicsik és ti is megnyugodtatok.

    előzmény:
    er54 (78651)
    2018-04-24  22:15
  19. 2018. Április 27. 09:5078658.

    Rózsa sokat gondolok rád sajnálom ami veled történik de mint Totyi is írta volt lehetőséged választani.Sokan mondtuk és óvtunk.Vigyáz magadra ha nincs hová menned akkor sétálgass parkok vannak most jó az idő.Menj a szigetre ott el lehet lenni gond nélkül.

    előzmény:
    rozsaanyu (78648)
    2018-04-24  14:00
  20. 2018. Április 27. 09:4678657.

    Gitta csoda szép helyen van a Gyöngyösék háza ,jó lehet ott pihenni.

    előzmény:
    dundori (78654)
    2018-04-25  09:36
  21. 2018. Április 27. 09:4378656.

    Sziasztok vidám napot.


    Marcsi nekünk is nagyon tetszett valamikor régen oda akartunk költözni.Már ki is néztünk egy házat alkudtunk rá de közben a tulaj meghalt és az egyházra hagyta a házát.Aztán feladtuk mert abba a házba szerettünk bele.Akkor még nem volt autónk és vonatoztunk sokat az ügyintézés miatt és belefáradtunk.De sokat jártunk Debrecenbe mi is voltunk az Aranybikában.Állatkertben is jártunk na meg a fürdőkbe  ,nagyon szépek és sok a zöld.


     

    előzmény:
    totyogoka (78655)
    2018-04-25  18:00
  22. 2018. Április 25. 18:0078655.

    Sziasztok!


     


    Bizony nagyon szép város Debrecen. Ma délelőtt az állatkertben voltunk,utána meg a fürdőben áztunk mostanáig.Nagyon kellemes hely . Sok a zöld felület tisztaság a városban mindenütt.Mint mindennek ennek a jó világnak is vége lesz holnap. Most csak ilyen rövid kirándulásra jöttünk,de lesznek még ilyen kiruccanások az idén!


    Kincsike! Jobbulást a kis unokáidnak!


    Manyuska!  Fiatalabb korunkban is szerettünk menni,de nem nagyon engedhettük meg magunknak.


    Gitta! Nagyon szép hely az is. Köszi hogy bemutattad!


    Valika!Az Aranybika a központban van,így este is lehet sétŕlni.jó volt a fürdő is. Oda gyalog mentünk,visszafele már villamossal


    Tovŕbbi szép napot mindenkinek!

  23. 2018. Április 25. 09:3678654.

    https://www.nlcafe.hu/utazas/20180424/egy-magyar-telepules -ahol-a-kert-vegeben-a-duna-folyik/


    Kedves Barátok!


    Ezt a linket azért tettem ide, hogy akinek kedve van, nézze meg, itt van Gyöngyös barátnőmék hétvégi háza. Ennek a parti utcának a másik oldalán van a házuk, ami persze nem látszik, de a parti oldalon van egy üres telek, ami lekerített, zárt kapus, oda azok a lakók mehetnek, akiknek nem a "Duna-parti" telkük van. Mivel ez egy aránylag rövid kis utca (kb. 3-szor annyi, mint az én utcám), nem sokan használják ezt a zárt strandot. Többnyire a nyaraló tulajdonosai is idős emberek, így többnyire csak az unokáik, vendégeik járnak oda, mint ahogy én is, ha ott vagyok. Legtöbbször beülünk a János csónakjába és kikötünk valahol, mert hiába írják a címben, hogy a Duna folyik itt, nem igaz, mert ez egy Holt-Duna ág. Ilyenből nagyon sok van a Szigetközben, minden falut körbevesznek ilyen holtágak. S nem is folyik, mivel időnként engednek bele, vagy engednek le belőle zsilippel a nagy Dunába/ból.


    Persze Totyi, Te is jó helyen wellneszezel, de azért ez is nagyon klasz hely.


    Ibolyka! Jó, hogy benéztél, bizony a kozmetikumokra jut a legkevesebb a költségvetésből, így nem csoda, hogy lassacskán lecseng ez az üzlet is.


    Kincsike! Sajnálom, hogy mindkét unoka beteg, remélem hogy a kicsinek a száj-nyálkahártya betegség nem fájdalmas, mert az borzasztó lenne még egy felnőttnek is.


    Rózsa! A Totyi mindent leírt, amit én is írhatnék, de felesleges, mert már eső után köpönyeg. Sajnálom, hogy nem hallgattad meg azokat a tanácsokat, amiket anno kaptál itt a topicon.

  24. 2018. Április 25. 06:1778653.

    Szervusztok


    Orvendek hogy ram is gondoltok elem a  mindennapjaimat mar itt is bevezettwk a 4 napos unnepeket,amit nem szeretek,de mar mindjart tobbet unnepelnek, mint dolgoznak....ez jo haszon a welness szallodaknak....


    Az avon gyengen megy,de mar ahogy oregszem lanyhul a leljesedesem.,de nem baj csak egeszsegem legyen.


    Totyi


    Jo hogy mentek kirandulni,amig tud az ember,addig menjen jo hogy a ferjed is szeret,az enyem nem szeretett soha.


    E54


    Sajnalom,hogy betegek az unokak.mi is aterezzuk,amikor beteg a kicsink.


    Rozsa


    Aterzem a sorsodat,a gyermekeitek nem tudnak beszelni az apjukkal,hogy ne legyen ilyen zsarnok?


    Legyen szep es vidam napunk.

  25. 2018. Április 25. 06:1778652.

    Szervusztok


    Orvendek hogy ram is gondoltok elem a  mindennapjaimat mar itt is bevezettwk a 4 napos unnepeket,amit nem szeretek,de mar mindjart tobbet unnepelnek, mint dolgoznak....ez jo haszon a welness szallodaknak....


    Az avon gyengen megy,de mar ahogy oregszem lanyhul a leljesedesem.,de nem baj csak egeszsegem legyen.


    Totyi


    Jo hogy mentek kirandulni,amig tud az ember,addig menjen jo hogy a ferjed is szeret,az enyem nem szeretett soha.


    E54


    Sajnalom,hogy betegek az unokak.mi is aterezzuk,amikor beteg a kicsink.


    Rozsa


    Aterzem a sorsodat,a gyermekeitek nem tudnak beszelni az apjukkal,hogy ne legyen ilyen zsarnok?


    Legyen szep es vidam napunk.

Címlap

top