Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Itt vagyunk régi barátok 2

*zsóka49*
Létrehozva: 2006. június 25. 09:58

Megprobálok uj topikot nyitni. Hátha sikerül beszélgetnünk.Várlak benneteket, akik az Ide, ide régi barátokban voltatok,Hátha igy megy

  1. 2018. Április 24. 22:1578651.

    szép  álmokat



    Sajnos  az elöző hétvégénk nem ugy  sikerült  ahogy terveztük .


    Balcsi  helyett többször  az  ügyeleten  kötöttek  ki a fiamék Gergővel  .Elkapott  valami virusos  nyavalyát  a  bölcsibe magas láz  a torka kis szája sebekkel tele majd késöbb  az  egész  testén  jöttek  piros pöttyök .ez  valami  uj , mért ne, ő is  elkapta  .


    Enni  még  a mai  napig  nem  akar csak folyékony  dolgot iszik és hidegen  mert  az  hüti  a belsejét dokik  szerint ez  több  napig  fog  tartani .


    Ma délelött  telefonáltak  Dani  is  belázasodott  az  oviba neki mandula gyulladása van .


    Jol  meg vagyunk nyügös  mind  a kettő nagyon sajnálom őket .


    Marcsi  kellemes üdülést kikapcsolódást.


    Rozsa  sajnálom ami Veled  történik hogy  ugy  mondjam  felháborító.


    Gitta ,Molly,Valika ,Ibolyka szeretettel  gondoltam  Rátok  is .



     

  2. 2018. Április 24. 17:3278650.

    Sziasztok.


    Marcsi csoda szép lett a fürdő környéke sokat sétáltunk a parkba apussal.Jó pihenést az aranybikában is voltunk többször de később inkább a Hotel Nagyerdő lett a kedvencünk.

    előzmény:
    totyogoka (78649)
    2018-04-24  16:57
  3. 2018. Április 24. 16:5778649.

    Sziasztok!


    Megérkeztünk Debrecenbe,minden szuper az idő is remek. Vonattal jöttünk nagyon kényelmesen utaztunk! Már körbe is jártuk a várost.Holnap fürdőzés lesz!


    Rózsa! Én nagyon sajnŕllak,de kezedben volt a lehetőség és nem éltél vele! Ezzel az emberrel nem lehet együtt élni. Az orgona bokor nem Dunafüredről van hanem Budakalászról hozta Géza Aladár meg Gábor a sövénnyel együtt vettük pénzért. Hoztŕl egyszer sárga babarózaát Füredről de az a távhő cső cserekor eltünt.Ha ebből a kertből én mégegyszer meglátom valamit szedni isten bizony nyakon öntöm! Egyébként a hakléktalan "barátja" emlékére rakta a Dráva udvarba.Nem tudom meddig birod mellette de nagyon nehéz eset.


    Bocsi de lassan menni kell vacsizni!


    További szép napot!

    előzmény:
    rozsaanyu (78648)
    2018-04-24  14:00
  4. 2018. Április 24. 14:0078648.

    Szervusztok!


    Marcsi! Ezzel az "emberrel"? Kell élnem, egy fedél alatt. Nem bírom már. A temetőbe vitte az orgonát. Arra hivatkozott, hogy a mi Dunafüred-i kertünkből való. Ő adta a Gézának. A helyében biztos, hogy nem szedtem volna le. Sajnálom.


    Most éppen azon agyalok, hova tudok eltűnni egy időre, mert már nem bírom tovább. Csak az a szomorú, hogy előbb v. utóbb vissza kell jönnöm.


    Az okostelefon eldugva,   mert tőle kaptam. Nem vagyok rá méltó. A nevét is takarítsam el, sőt a gyerekeink is.


    A nagy gépet sem kapcsolhatom be, csak ilyenkor, rövid időre, amikor nincs itthon.


    Nem tudom mikor fogok ismét jelentkezni. Bújdosóba megyek.


    Szeretettel gondolok rátok!

  5. 2018. Április 23. 16:4278647.

    Szervusztok Barátok!


    Én sem szedek le virágot a kertemből. Van, hogy az unokák kértek még kisebb korukban, adtam is nekik, de mára megtanulták, sokkal szebben díszlik a természetes helyén, mint a lakásban, ahol 1-2 napig él csupán. Igaz, nekem nincs sokféle virágom, ami szedhető: orgona, tulipán, viola, jácint, később legényvirág, őszirózsa. De nem szeretem behozni azért sem, mert vagy bogarak is "jönnek" a virággal, vagy a virágpor miatt állandóan az asztalterítőt kell kirázogatni.


    Ha nem írod a szomszéd nevét, akkor is tudtam, kiről írsz. Nekem már Révfülöpön bemutatkozott, de akkor még nem tudtam róla, hogy az eszéhez kell érteni, és akkor nem bántódik meg az ember.


    Nekem a lépcsőkorlátomba beköltözött egy darázs nagyságú fekete bogár. Tegnap láttam először, hogy a lépcsőkön famorzsák vannak, lesöpörtem, de nem foglalkoztam vele. Aztán úgy fél óra után ismét látom, hogy ott a morzsa, gondoltam, nem lehet véletlen. Alaposan megnéztem a korlátot és alulról látszott majdnem 1 cm-es átmérőjű lyuk, benne a bogár (csak a fenekét láttam). Eszembe jutott, hogy a fiam bele tett a teraszon a hamutálba egy rágót, kivettem, és betömtem vele a lyukat. Ma reggel vettem észre, hogy van egy másik lyuk is a korlát elején. Mivel én nem rágózom, nem tudtam mivel betömni, de befújtam írtószerrel, remélem használ. A szomszéd asszony szerint ez szú. Megnéztem a neten, a szú nem ilyen, főleg nem ekkora. Aggaszt a dolog, mert lehet, egyszer megeszik a fejem felől a házat.

  6. 2018. Április 22. 10:1178646.

    Sziasztok.


    Marcsi én biztos leöntöttem volna egy vödör vízzel ha ilyen pofátlanul válaszolt.Aztán én is mondtam volna hogy írjon a panasz könyvbe Tényleg dühítő az ilyen viselkedés.Láttam hogy kipróbáltál egy receptet milyen lett?Nem kemények a húsgombócok?


    Mindenkinek békés nyugis vidám napot kívánok .

    előzmény:
    totyogoka (78645)
    2018-04-22  09:16
  7. 2018. Április 22. 09:1678645.

    Sziasztok!


     


    nincs sok időm éppen csak azért jöttem, hogy ki írjam a dühömet magamból. ( pedig nagyon visszafogott voltam az illetővel)


    Felébredt Kitty , húzom fel a redőnyt és azt látom, hogy a "nagydarab" "kedves" szomszédom egy metszőolló segítségével darabolja a félig kinyilt orgonát a kiskertünkből! (Ebben a kertben soha egy kapavágást nem csinált sőt abban sem ami az ő ablakuk alatt van. Szólok neki, hogy : helló helló! Felnéz és szedi nyugodtan tovább. Az egész bokor nem nagy és nem sok virág van rajta. Az orgona vázában alig fél napig bírja Itt a bokron legalább 2 hétig csodálhatnánk.


    Szólok még egyszer: Marci! Ne csináld már! Legalább mi vigyázzunk már a környezetünket szebbé tevő virágokra!


    Mire tapló módon rám néz és azt mondaja: Írjá be a panaszkönyvbe!!!!!!!!!!!


     


  8. 2018. Április 20. 17:0978644.

    Kellemes délutánt!


    Ma elég sok házimunkát végeztem el. Elfáradtam. Jöttem hozzátok, pihenni.


    Tegnap voltam az Ágiért az iskolában. A TESCO-ban voltunk, Andinak, az Ági anyájának vettem kétféle kávét, a névnapjára. Otthon játszottunk. Korán hazaért az Andi, így nem éjszaka értem haza.


    A napon született ikreknek, május 5.-én lesz a keresztelőjük. Adjatok tippet! Mit vegyek nekik?


    Gyorsan mennek a napok.


    Marcsi! Elmennék a zsebedben Görögországba. Megkíméllek a súlyomtól!


    Valcsi! Ne hajtsd túl magad a kertezéssel!! Csak óvatosan.


    Szeretettel gondolok a Hiányzókra és az utánam érkezőkre is.

    előzmény:
    totyogoka (78643)
    2018-04-20  09:43
  9. 2018. Április 20. 09:4378643.

    Sziasztok!


     


    Szép az idő! Ki kell használni annak akinek kis kertje van( meg annak is akinek nagy a kertje)Nekem semmilyen nincs ez a lakótelepi kiskert most rendben van ezzel már nem nagyon kell foglalkozni. Mondjuk nem is akarok nagyon.Délután jön a fodrász ami nem is baj mert kicsit már olyan a fejünk mint az ősembereké. olyan torzon-borzos. jönnek Ágóék is szóval általános fodrászkodás lesz.


    Átnéztem a fagyasztót , listát írtam, hogy mi az amiket el kell használnom. Volt egy kis darált tepertőm is most abból sütöm a hajtogatott pogácsát. Már túl vagyok a második nyújtás hajtogatás fázison. Új recept szerint csinálom, nem tudom majd sikerül-e?


    Nekem csak most jutott el a tudatomig, hogy ma is egész napos munka nap van meg holnap is dolgoznak mert most dolgozzák le a május elsején összevont ünnep napokat. Iskola is lesz most szombaton is.Gyorsan telnek a napok! Egy hónap mulva már Görögországba leszünk. Nagyon várom már nagyon hiányzik. 


    Mindenkinek kellemes hasznos időtöltést kívánok!


     


    Julika! Itt is kívánok nagyon Boldog Egészségben gazdag Születésnapot!

  10. 2018. Április 20. 08:4778642.

    Sziasztok ,csak gyors köszönés dolog van.

  11. 2018. Április 20. 00:1578641.

    picivirág Julika! Születésnapodon csak annyit kívánok, teljesüljön minden kívánságod. Szeretettel köszöntelek.


    sorbetE! Örömmel olvastalak!


    Mindent elolvastam. Csak ilyenkor tudok jönni, amikor a Marci alszik. De nagyon vagyok. Ezért jó éjszakát kívánok!


     

  12. 2018. Április 19. 21:0878640.

    Szervusztok lányok!


    Visszaolvastam, örülök, hogy nagyobb problémák nincsenek. Ma szeretnék minél hamabb lefeküdni, mert eléggé fáradt vagyok. P. elrepült egy konferenciára, csak hétfőn hajnalban érkezik meg. Így ez a megfelelő idő egy nagyobb takarításra. 


    Már elrepült egy hozzászólásom, újból már nem írom le. Jó éjszakát, szép álmokat kívánok! 


     

  13. 2018. Április 19. 17:0878639.

    Erzsike élvezzétek is a szép időt a gyerekeknek is jó a levegő a Balatonnál.

    előzmény:
    er54 (78628)
    2018-04-15  17:56
  14. 2018. Április 19. 17:0778638.

    Sziasztok vidám estét.


    Gittám igen kertészkedem és van segítségem .A virágaimat kezdem átültetni megviseltek egy kicsit,majd észhez térnek kint.Közben bent is felfordítom a lakást télen csak ott takarítok ahol a papok táncolnak,most elhúzogatok mindent .Közben van teendőm az unoka tesómékkal minden napra van valami.Még járok kezelésre hol jobb hol nem majd ha lejárt akkor kell a hatást éreznem vagy nem


    Az unoka tesóm férje levette a gipszet a kezéről aztán bekente a kezét és visszatettetegnap kellett volna vinnem gipsz levételre nem vittem ,hol levette hol visszatette mondtam vegye le nyugodtan és csak fáslizza és kész.Ez a gipsz már semmit nem csinál .Kicsit zizi szerintem mert tegnap levette ma visszatette jó játék ez neki kétnaponként felveszi aztán le .


    Sorbet Erzsike jó hogy kicsit megint utaztatok.


    Marcsi ha lemegy a kezelésem megyek csavarogni


    Julika sok boldogságot kívánok .


    Kincsike jó hogy bevált az új gyógyszered


    Rózsa látom ünnepeltetek szalad az idő most születtek csak a gyerkőcök.

  15. 2018. Április 19. 16:1678637.


    Julika


    Születésnapodon  szeretettel  köszöntünk


  16. 2018. Április 18. 20:4478636.

    Szervusztok Barátok!


    Kb. 10 perce, hogy bejöttem a kertből. Délután elvitték a kutyusokat, gyorsan felmostam a konyhát, folyosót, majd kimentem egy kicsit gazolni a virágok között. Elég szeles volt az idő tegnap is, ma is, de szépen sütött a Nap. 6.30 körül elkezdtem a locsolást a veteményben, majd bejöttem végre vacsorázni. Miközben ettem, kinéztem az ablakon, látom ám, hogy áll a levegő, semmi szél nincs. Gyorsan kiszaladtam, megkevertem a permetszert és igyekeztem még világosban lefújni a virágzó fákat. Szerencsére időben végeztem, még a gépet is sikerült kimosni, nem teljes sötétségben.


    Mondhatnám, hogy de jó, hogy csak a körte-, cseresznye-, meggy-, ringló és a szilvafám virágzik, de sajnos nincs is több, mivel tavaly kivágtunk 2 almát, meggyet, őszibarackot. A helyettük ültetett fák még kicsik, ezeket most nem kellett permetezni, mert nem is virágoznak.


    Viszont most valóban öröm végignézni a kerten, mert szombaton a fiam lenyírta a füvet, a virágzó fák és tulipánok nagyon kellemes látványt nyújtanak. Sajnos sok a kutyatej is a fűben, igaz, az naplemente után már nem látszik, de holnap, ha elmennek a kutyák és nem lesz nagy szél, akkor a füvet fogom gyomírtózni.


    Totyika! Nem is mondtad, hogy tetszik a kislánynak a szemüveg? Adélt még az oviban szűrték ki, azóta is szemüveges.


    S.Erzsike! Kedves vagy, hogy gondoltál ránk, jól esett, hogy nem merültünk feledésbe.


    Valika! Biztosan Te is megkezdted a veteményezést, ugye van segítséged?


    Kedveseim! Most ennyit egyelőre, mindenkire gondolok, ki tudja, hogy merre van Molly?

  17. 2018. Április 18. 09:3278635.

    Sziasztok!


     


    Szép tavaszi napsütés, kellemes idő, jó közérzet ! Ez a mai nap jellemzője. remélem Minden topik barát valami hasonlót érez.


    Mi még mindig vergődünk a szakipari fallal a wc.-ben. hétfőre lesz készen a méretre vágott anyag ami mágnessel lesz oda cuppantva így akár egy mozdulattal levehető lesz ha a vízórákat szeretnénk majd leolvasni illetve ha el kell zárni a csapokat.Apus a minősítő vizsgán túl van az autóval már csak a holnapi műszaki vizsga lesz  izgalmas. tegnap siekrült az Erzsébet programmal is lefoglalni az üdülést ami majd ősszel Gyulára lesz Teréz anya barátnőmmel. A jövő héten meg Debrecenbe megyünk pár napra.


    Sorbet Erzsike! a jó utat kívánsággal már elkéstem, de örülök, hogy benéztél!


    Gitta! Gyönyörű lehet a cseresznye fád most amikor virágba borult ismét. na nem mintha akkor nem lenne gyön yörű amikor piroslik rajta a sok piros cseresznye is!


    Kincsike! Olyankor a munkát fel kell függeszteni amikor az unokákkal lehet jót játszani a szabadba. örülök, hogy a cukrod rendbe van.


    Rózsa! nagyot nőttek a fiúk de mint két tojás olyan egyformák!  


    Valika! remélem, hogy csökkentek a bajok és a rokonodnak  is lassan rendbe jött a törött végtagja. Itt a tavasz lehet kapirgálni a kertben.


    Molly! Megjöttetek Hévízről? Jó időtök volt. Most már lehet a kiskertben tenni venni.


    Mindenkinek kellemes szép napot kívánok! Megyek a konyhába ebédet főzni. Apusnak pörkölt galuskával, én meg spenótot csinálok az én pörkölt adagomhoz.


     


    Szép napot!

  18. 2018. Április 17. 17:3578634.

    Szervusztok lányok! Gondoltam, kihasználom az időt míg Zürichbe érünk, és jelentkezem. A szokásos tavaszi szabadságunk után vagyunk, még délelőtt B.-ben ping-pongoztunk.


    Majd otthonról jelentkezem. 

  19. 2018. Április 16. 22:4078633.

    szép álmokat



    Gitta  örvendek hogy  jöttél.


    mindanyiotokra szeretettel gondoltam



     


     


     


     

  20. 2018. Április 16. 00:3578632.

    Ide   varázsoltam  Rózsa  1  éves  unokáját !

  21. 2018. Április 16. 00:1778631.

    https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1958723574159359&set=a.475825549115843.107564.100000652059534&type=3&theater


    Talán így sikerül megnéznetek, Kristófot. Szépen megy, mindig mosolyog, mint a Bálint is.


    Hetente kétszer járok az Ágiért az iskolába. Csütörtökön kihúztak egy fogát.


    Jó éjszakát, most már tényleg..............

    előzmény:
    rozsaanyu (78630)
    2018-04-16  00:06
  22. 2018. Április 16. 00:0678630.

    https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1920811991283851&set=a.475825549115843.107564.100000652059534&type=3


    Írtamde nem találom!


    Álmos vagyok. Nem ismétlem. A lényeg! Mindenkit becsülettel elolvastam.


    Kristóf unokám április 13.-án, pénteken 1 éves lett. Nem tudom a face-ra kitett fényképét menteni, mert nagyon nagy méretű. A fenti linkkel - talán - sikerül megnéznetek.


    Ünneplés a nászéknál volt, nélkülünk!!!!! Sokan voltak. Nagy a család. Tudjátok! Én gyerekeim, Te gyerekeid és a Mi gyerekeink és a Dédimama.


    Szeretettel kívánok jó éjszakát, szép álmokat,......................................

  23. 2018. Április 15. 19:1178629.

    Szervusztok Kedves Barátok!


    Idejét sem tudom, mikor kapcsoltam be a gépet, de nagyon örültem, hogy nem felejtettetek el. Való igaz Kincsike, hogy sok a dolog mostanában odakint, és csinálom is, ahogy csak bírom, mert az időjárás miatt kicsit késésben vagyok. A kertem csak idén lett felásva, pedig ősszel szerettem volna. Ezért a hatalmas ásási hantok rendesen megkeményedtek, na ezzel bírkóztam sokáig, mire vetni tudtam. Mit is mondhatnék? még sajnáltatnám magam, ha azt hangsúlyozom, mennyire fárasztó munka volt.


    Majdnem mindent sikerült elvetnem, persze a palánták majd májusban kerülnek sorra.


    Ma végre a kisház takarítására is jutott némi idő, azt hittem, délelőtt végzek vele, de sajnos majdnem 4 óra volt, mire abbahagytam, de még csak 80 %-os a rend. Az az igazság, hogy még csak most daraboltam össze a lenyesett ágakat, ez vette el az időt és ez is vette ki belőlem az erőt.


    Totyikám! Ez a kiskutya nagyon szeretni való kis jószág. Nagyon gyorsan itthon érezte magát, ráadásul ő is kétlaki lett. Sajnos a fiamék nagyon engedékenyek voltak vele, megengedték neki (is), hogy ágyban alhasson. Ezért csak nagyon ritkán alszik nálam, mert én nem engedem be az ágyba, ilyenkor a nappali kanapéján alszom (nagyon fárasztó rajta az alvás). A kiskutyát pedig a kosárba parancsolom. Amikor felébred, én automatikusan kiviszem pisilni, pedig lehet, nem is kellene, de persze mindig pisil olyankor. Én már elég öreg vagyok ahhoz, hogy a saját ágyamban, kutyaszőr mentesen aludjak, de sajnos nem marad meg a folyosón egyedül. Főleg, mert már megszokta a Nostro jelenlétét otthon, ő meg sosem aludt itt éjszaka. Hiába, szeretek nyugodtan aludni.


    Most látom, elkezdett esni az eső, aminek örülök, mert nem szándékoztam ma locsolni. Tegnap délután jó lett volna permetezni, de már nem volt erőm hozzá. Most várom a legközelebbi eső- és szélmentes napot, mert azt is meg kell csinálnom.


    Totyikám! A csereszenye fa meseszép, csoda, hogy elbírja azt a rengeteg virágot.

    előzmény:
    er54 (78628)
    2018-04-15  17:56
  24. 2018. Április 15. 17:5678628.

    kellemes kora estét  


    Ma nem volt  olyan  szép  idő mint  tegnap .Tegnap mindannyian lenn  voltunk  balcsin .Jó volt hogy együtt volt  a család a  gyerekek is nagyon  élvezték  fel  lett állitva  nekik  a  lidl-be  vett  homokozó  volt  öröm .


    Ilyenkor   a munka háttérbe  van szoritva ,majd a  héten  lemegyünk  és  ráhajtunk .


    Marcsi  nagyon ügyesen  meg oldottátok a mosogatógép  problémát .Nálunk  is  decemberbe  volt  a WC  csere  hamar  megcsinálták. A  vizóra  és a csövek  az elöszobából nyíló  vasajtó mögött  vannak ami  levan tapétázva  de  minden vizóra leolvasásnál  ki  kell  bontani csavarokkal van  feltéve .


    Valika  mindig  van  valami ami  miatt  az ember nem tud nyugodtan  lenni .


    Rózsát szoktam látni  a facén .Az  Uncsikádnak boldog  születésnapot 


    Ibolyka mostmár  remélem nálunk  is marad  a jó  idő mert  az időjárás  is  befolyásolja a  cukromat .


    Gitta  biztos  nagy  munkába  vagy .


    Mollyrol  mintha  olvastam  volna  hogy Hévizen  van kezeléseken .


    Julika  régen  jártál erre .


    Mindenkire szeretettel gondoltam .A  házunk elötti kiskertbe gyönyörűek a tulipánok .


  25. 2018. Április 15. 08:5078627.

    Sziasztok! Szép napot!


     


    Itt felhős borongós idő van, még szerencse hogy tegnap igazi kiránduló idő volt mert az unoka Kékestetőn volt teljesítmény túrán és közel 18 km-t gyalogoltak.Jól kipurcantak a kísérő tanárok és a diákok egyaránt. Legalább jól aludtak az éjjel. Majd ma biztosan lesz élménybeszámoló. 


    Várom Őket : Húsleves csigatésztával, paprikás csirke galuskával brassói sült krumplival és piskóta tekercs barack lekvárral lesz a menü.


    Tegnap sikerült beszereltetni a toalettet de sajnos a szakipari fal még nem készült el olyan nyithatósra, hogy bármikor hozzá férjünk az elzáró csapokhoz ha szükség lenne esetleg rá. Eddig  úgy volt felcsavarozva 4 helyen nehéz volt a vízórákat is leolvasni. Most egy lepedőt raktam fel ideiglenesen, hogy ne látszódjanak a csövek.


    Valika! Nem is tudok mit mondani szegény unokatesód férjére. Remélem nem történt abból baj, hogy leszedte a gipszet. Nekem gyerek koromban volt gipsz az alkaromon de még most is emlékszem rá milyen rossz érzés volt ahogy viszketett a bőröm alatta.Nálunk is szép lenne a kis kertecske, de sajnos épp az éjjel is megdézsmálta valaki, ott vannak a lábnyomok és leszedte a tulipánok nárciszok egy részét.


    Manyuska! Jó , hogy jöttél! sajnos egyre kevesebben vagyunk akik még látogatjuk a topikot.Mi ujság van felétek? Most hogy jön a tavasz hogy érzed a térdeidet? Mégy fürdőhelyre idén is?


    Mollyka! Olvastam, hogy Hévízen voltatok. remélem használtak a kezelések és frissen üdén fiatalosan fogtok kertészkedni


    Gitta! Már rá  se merek  kérdezni, hogy merre vagy! gondolom mint mindig tele munkával és tenni valóval. Pedig jó lenne tudni, hogy az új családtag hogy viseli és mennyire tartja be a "házirendet" :) ?


    Rózsa! sajnálom, hogy nem alakulnak a dolgaid semerre. Félelemben élni  az nem jó dolog.


    Kincsike! Gondolom van melótok nektek is bőven a Balcsin is meg otthon is. De    legalább a cukrod be állt és kevesebb lett az izgulni való.


    Mindenkinek kellemes napot kívánok!

Címlap

top