Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Itt vagyunk régi barátok 2

*zsóka49*
Létrehozva: 2006. június 25. 09:58

Megprobálok uj topikot nyitni. Hátha sikerül beszélgetnünk.Várlak benneteket, akik az Ide, ide régi barátokban voltatok,Hátha igy megy

  1. 2018. Április 14. 14:3378626.

    Sziasztok vidám napot.


    Nekem megvolt .Az unoka tesóm férje levette a gipszet, aztán bekrémezte és  visszaerőltette a kezére a gipszet.Rájött hogy szerdán kell visszamenni levetetni.Rendesen megszenvedett vele.


    Egyébként minden rendben szép az idő a kiütéseim megvannak .


    Mindenkinek nyugalmas hétvégét kívánok sziasztok.

  2. 2018. Április 14. 07:1278625.

    Szervusztok


    Finom kavet hoztam,melle a most kisult ordas ,kapros buktat.


    Csodas idonk van mar reggel koran.


    Legyen szep hetvegetek.

  3. 2018. Április 13. 16:5478624.

    Mindenkinek szép napot!


     


    Reggel nagyokat villámlott , még égzengés is volt! Aztán nyolc óra körül csendesedett az eső és én elindultam a boltba. Mondanom se kell hazafelé bőrig áztam. Tíz óra után elmentem pórázt venni Buksinak mert a régi tönkre ment, na akkor meg már olyan meleg volt, hogy majd meg sültem. Most meg szintén szép idő van . telefonált a vizes szerelő, hogy holnap jön kicserélni a wc-t. Na ez marha jó mert még meg se vettük hiszen arról volt szó hogy csak a jövő héten tud jönni. El rohantunk az OBI.-ba és már haza is hoztuk az új szerzeményt. Jöhet holnap a szerelő.Remélem nem lesz nagy rumli utána. 


    Jaj Valika! Már megint besűrűsödtek a fellegek feletted. Sajnálom, hogy mindig akad valami nyugtalanságra okot adó baj. Így ne csodálkozz ha kijönnek a foltjaid, ugyan úgy mint Rózsának is. kívánom, hogy mielőbb oldódjanak meg a problémák és kerüljenek el a bajok mind kettőtöket!


    Mindenkinek további kellemes napot kívánok!

  4. 2018. Április 12. 07:5278623.

    Sziasztok szép napot.


    Hát rám szakadt az égtegnap ismét el kellett vinnem az unoka tesómékat az sztk -ba Megint begipszelték a férj kezét egy hete vették le a gipszet most zúzódása van leesett a víz aknába ,a feleséget röntgenre vittem nagyon sok probléma van  vele is.


    Közben a fiam barátjának a lányát kitették a házból ahol lakott az apósánál, gyorsan kellet szükségmegoldás ,anyukám házát kellett kitakarítanom (félig sikerült)lakhatóvá tennem hogy oda be tudjuk fogadni egy időre egy tüneményes három éves kislánnyal.Persze most igen nomád élete lesz ott mivel mindent lemondtam ,csak a villanyt nem.Cserépkályhás a ház de nincs tv szemét szállítás .Mivel csak pár hétről van szó nem is igénylek meg semmit majd az apja elviszi a szemetet meg majd miSajnálom semmije sincs ennek a kislánynak értve ez alatt hogy csak a ruhájuk van.Az apósánál lakott de az elment külföldre dolgozni és a lánya hazaköltözött és a ház az övé így menesztette a sógornőjét gyerekkel együtt a férj évekkel ezelőtt lelépet egy másik nővel.


    Aztán hogy még ne legyen ennyi minden elég a fiamnak telefonáltak hogy meghalt egy másik barátja. Az akit nemrég költőztettünk .Közben mára megint kiütéses lettem a fene egye ,szóval zajlik az élet felénk.


    Remélem mindenki jól van ,felénk dalolnak a madarak megyek is ki a kertbe. sziasztok.

  5. 2018. Április 10. 11:0878622.

    Szép napot kívánok!


    Valcsi!


    Nehogy felmondja a géped a szolgálatot, mert nagyon-nagyon hiányoznál itt is. Az ügyintézés is kényelmesebb otthonról.


    Kincsike!


    Látom én is, hogy gyorsan nőnek a gyerekek. Lassan már a Bálintot is kéne szoktatni a bölcsibe. Kristóf önállóan megy. Nagyon szeretik egymást.


    Marcsi! Rémálom volt számomra a szavazás. Elromlott a bélyegző. Bezárták az ajtót. Vártuk, hogy hozzanak egy másik bélyegzőt. Közben az átjelentkezők sora már a Dráva u-nál ért véget. Az a csoport nagyon gyorsan haladt.


    Mi is kertészkedünk. Tegnap voltam a TESCO-ba, virágföldet, pár cserepet és alátétet, valamint élelmiszert vásároltam. A Marci rendelt 10 cserép futómuskátlit. Meghozták, elültette. Én a szobanövényeken cseréltem földet, ill. átültettem.


    A mosógéppel is úgy jártunk, mint Te. Tegnap reggel elindította a Marci. Inkább hajnalban a helyes időpont.7 óra körül kimentem, mert gyanús zaj volt. Minden lámpa villogott. Kihúztam. Később a Marci visszadugta a konnektorba a vezetéket. Egy darabig ment, majd ismét villogás. A centrifuga beindult, de nem ürítette a gép a vizet. Ez már későn este történt. Ma reggel szándékoztam a szervizt hívni. Hajnalban ismét a Marci indította. ..... és láss csodát, simán lement a program. Már száradnak a ruhák.


    Csütörtökön megyek a téli gumikat lecseréltetni. Az nap délután és pénteken megyek az Ágiért az iskolába.


    Sok-sok szeretettel gondolok a Régi barátokra!


     

    előzmény:
    precon (78621)
    2018-04-09  07:26
  6. 2018. Április 9. 07:2678621.

    Sziasztok vidám napot.


    Kezdem én is a virágokat átültetni.A virágos kertemben szépen nyílnak a jácintok és a nárciszok,meg az árvácskák.Még ibolya is van szépen.Szóval jó kinézni az ablakonTegnap a fiam felhozta a pincéből is a virágokat kicsit amortizáltak majd meglátom hogy rendbe jönnek-e ?A kertet is elkezdte felásni kellene veteményezni


    Mindenkinek békés napot kívánok.Marcsi hú Kitti utazása nem lesz semmi én is kezdenék izgulni.

    előzmény:
    totyogoka (78620)
    2018-04-08  17:20
  7. 2018. Április 8. 17:2078620.

    Sziasztok! Szép napot!


     


    Itt ragyogó napsütésben rövisujjú pólóban mászkálnak az emberek. Sokan sétálnak családostól , mert itt van szemben velünk az egyik szavazókör és hatalmas a részvételi arány. ilyen még soha nem volt, hogy délelőtt 9.-kor az  utcán kellett sorba állni, hogy egyáltalán be juthassunk.


    Nagy újság, hogy Kitykénk szemüveges lett. Egy véletlen folytán derült ki hogy a távol látása nem tökéletes sőt. Jól áll neki a szemüveg és reméljük, hogy nem lesz probléma a későbbiekben. Most még időnként zavarja , de azt mondta a doki, hogy szoknia kell az agynak is nem csak a szemnek. ne terhelje vele egész nap néha vegye le és pihentesse.


    Aztán hatalmas örömünkre meg tudtuk gyógyítani a mosogatógépet is, pedig már szépen szánkba rágta a " mester", hogy 8000 ft a kiszállási díj, 11 000 a munka díj és majd ha kijön akkor megmondja az alkatrész árát is. A fiam addig böngészte a számítógépen a lehetséges megoldásokat, hogy rátaláltunk a hiba megoldására. Mondanom se kell, hogy 399 ft-t vettem egy csomag mosószódát amit a szűrőbe töltve még forró vízzel átpumpáltunk és láss csodát működik. Szép fényes lett a belseje és most csillog villog. meg is ígértem neki, hogy ezentúl többször kap egy kis kényeztetést  ha ilyen szépen rendbe jött.


    Repül az idő, két hét mulva vizsgázik az autó, 1 hónap múlva meg megy Kitty Kínába. nagy az izgalom persze.


    Tegnap átültettem a szobai virágokat . Sokat gondolok a kertészkedőkre ,Gittára Valcsira meg Kincsikéékre is. Végre úgy néz ki igazán itt a tavasz.


    Kincsike! Mint írtam is csak úgy szaladnak a napok és nőnek a gyerekek. Örülök, hogy jók az eredményeid. Maradjon is ilyen szép!


    Valika! Végre hogy jó a géped. Igen sajnos ha ninenennek lementve a dolgok egyszer csak minden eltűnhet. Nekünk van külső vincseszter és oda mentjük ami fontos ( fényképek iratok másolatai stb) Használnak a kezelések?


    Gitta! Látom egész jól állsz a kerti munkákkal! Ha az időjárás nem szól közbe akkor melegszik a föld és lehet veteményezni is. 


    Rózsa! Isten éltesse a kis unokádat! Lassan mind a kettő szalad és lesz a lányodnak elege futni utánuk, de jobb is lesz egy kicsit mert jobban el tudnak majd játszani együtt. 


    Mindenkinek további szép napot kívánok!


     

  8. 2018. Április 8. 15:1978619.

    Sziasztok.


    Kizárt a gépem ma csinálta meg a fiam nagy nehezen.Kétségbe voltam esve mert sok mindent kellene pótolnom.Most szépen igyekszem majd lementeni lemezre a dolgaimat mert a fiam szerint nem lesz hosszú életű a vincseszterem.Nem bírtam belépni sehová sem,apus gépén próbáltam de mivel minden kódom és jelszóm az e- mappán van a saját gépemen így most mindent le kell mentenem.képeket stb.


    Holnap megint kezelésre megyek.Legyetek jók és vidámak .


     

  9. 2018. Április 7. 18:0078618.

    szép  estét 


    Én  is  régen voltam .


    Az inzulin  beállitás  egyenlőre  sikeres ,legközelebb  csak  októberbe  kell mennem  a diabra .


    Gyerekek jol vannak rosszalkodnak  ,igen fárasztóak  de  nagyon  megy az  idő  most születtek  aztán  már lassan  iskola (na jó az még nem a közeljövőbe lesz )


    Csütörtökön balcsin voltunk mi még most  kezdtük metszeni  a fákat  de még közel se értünk a végére .Ahogy  az  idő engedi a jövő héten megyünk .Bizony  nagyon fárasztó volt a ,szerintem  a télen  nagyon elkényelmesedtünk .


    Gitta  olvastam  hogy  Te már nagyon jol  állsz  a  tavaszi  kerti  dolgokkal .


    Marcsika jó sok teendő összejött  Nektek  is .


    Rózsa  jó  hogy  azért  idönként  tudsz  jönni  és beszámolsz a történésekről.


    Valika ,Molly ,Ibolyka ,Sorbet mivel  telnek  napjaitok .


      Julika  régen voltál   nálunk   ! ?


       

  10. 2018. Április 6. 20:3978617.

    Kellemes estét kívánok!


    Tegnap elmentem Tökölre, a Bimbómékhoz. Unokázás mellett hajfestés volt. A Bimbóm befestette az őszülő hajamat. Ma jöttem haza. A bőrgyógyászatra kellett visszamennem. Múlt héten, csütörtökön egy valamit - ami 2 hét alatt nőtt ki - szedtek le. Úgy tűnik, mintha begyulladt volna. Az orvos szerint, ez csak pörcös gyógyulás. Kaptam kenőcsöt.


    Holnap a kőbányai Sógorom 80. születésnapja lesz tartva. Valahol Győr ás Pannonhalma között. Úgy volt, hogy én viszem a Marcit autóval. Változás történt. A Sógorék ketten mennek, így beférünk hozzájuk. Nem vagyok mulatós hangulatban. Ha rajtam múlik, itthon maradok. Majd meglátom, reggel milyen lábbal kelek!?!?


    Jövőhéten a Zsolti vejem névnapja és Kristóf unokám 1. születésnapja lesz. Még nem tudom, hogy történik az ünneplés.


    Sokat gondolok minden "Régi barátra". Fájó, hogy már nem áll a címünk: ITT VAGYUNK RÉGI BARÁTOK!!!


    Ma délután vasaltam.


    Jó éjszakát, szép álmokat, Rózsás csókokat, bajuszos angyalokat!

    előzmény:
    totyogoka (78616)
    2018-04-06  07:50
  11. 2018. Április 6. 07:5078616.

    Szép napot!


     


    Jó régen jöttem, de okom volt rá. Én is be voltam havazni. Az ünnepek alatt sokat jártam a kis helyiségbe de sehol semmi csak a beleim fájtak, de nagyn. Így aztán a nagy evés részemről el is maradt. A vendégségben is csak ropit ettem. Ágota ugyan úgy szenvedett mint én.


    Ünnepek után orvosjárás gyógyszeríratás volt a program. Tegnap meg a mosogató szifonját szedtük szét ( tele volt trutyival) Szerencsére ezt meg tudtuk oldani házilag, de a mosogatógép az most éppen szerelőre vár mert miért is ne az is az ünnepek alatt mondott fel.


    Tegnap már kellemes idő volt de most bolond szél fúj. És még hideg is.


    Mindenkinek kellemes napot kívánok! ( lehet hogy egy darabig megint nem tudok jönni)


     

  12. 2018. Április 4. 16:3078615.

    Szervusz, Gitta!


    Gondolom, hogy terülj asztalkám volt nálad. Senki nem maradt éhen.


    Vasárnap voltak a Bimbómék. Dolgoztunk. A Zsolti az ajtókereteket és az ajtólapokat tette a helyére. A Bimbómmal szanáltunk. Majd viszem az Adomány boltba a több zsák cuccot.


    Holnap Tökölre megyek. Hajamat festi a Bimbóm.


    Hétfőn a Bugyisi barátoknál voltunk. Ott aludtunk. A Lackó barátunk kedden leszabta az itteni ajtókhoz a takaróléceket. Majd valamikor jön és fel is szegezi.


    Tegnap délután az Ágiért mentem. Vittem néptáncra. Utána otthon vártuk az Anyáját. 9 előtt ért haza a munkából.


    Szeretettel gondolok az utánam érkezőkre és a hiányzókra is.

    előzmény:
    dundori (78614)
    2018-04-03  19:07
  13. 2018. Április 3. 19:0778614.

    Kedves Barátok!


    Már elmúlt a nyüzsgés, nagyon kellemes időben töltöttük az ünnepet. Nálam tegnap volt a család, a létszám teljes volt. Nem sorolom fel a menüt, csak annyit mondok, haszontalan volt a kitalációm, mert az ételkészítés így csak többszöröződött. De semmi gond, ez is megvolt.


    Ma végre megcsináltam a lemosó permetezést, aminek nagyon örülök, de ezen kívül szinte semmit, és mégis olyan fáradtnak érzem magam, mint aki ledolgozott kb. 12 órát a bányában. Jól ellustultam a télen. Csak tessék-lássék módon takarítottam, ugyanis jött a Nostro, a Maya állatorvosnál és kozmetikában volt a menyemmel. Viszont még tegnap este kimostam az abroszokat, konyharuhákat, most vár egy kis vasalás.


    Gereblyézni akaram, előkészíteni vetésre a földet (vagy még vetni is!), de ebből nem lett semmi.


    Ma korán fekszem, reggel korán jön két kiskutya, igaz korán is mennek, bár még nem tudni, hogy lesz. Lehet Maya marad, a másik megy, de mivel a menyem vizsgáztatja a kocsiját, kicsit akadályoztatva lesz, mert előtte beadja karosszériáshoz. Jó pár napig gondot okoz majd a kutyák elvitele. 

  14. 2018. Április 1. 22:5278613.

    KELLEMES HÚSVÉTI ÜNNEPET KÍVÁNOK!!!!


    Most sikerült ide sompolyogni.


    Nagy örömmel olvasom, hogy a ritkán jelenlévő Barátosnék is itt voltak!!!


    Ma voltak itt a Bimbómék. Tegnap volt a 2. házassági évfordulójuk. A 2 fiú Unokám is jól érezte magát nálunk.


    Bálint már kezdi tanulni a beszédet. Kristóf elindult!


    Szeretettel gondolok Rátok. Önhibámon kívül jelentkezem ritkán. Nem tudom mikor lesz könnyebb a helyzetem.


    Jó éjszakát, szép álmokat, Rózsás csókokat, bajuszos angyalokat!

  15. 2018. Április 1. 21:3978612.

    Szervusztok lanyok!


    Kellemes unnepeket kivanok mindkettonk neveben!


     


    Egy hete megerkezett a fiunk. Ha csak lehet, talalkozgatunk (mert innen is dolgozik). A szabadsaga nagy reszet felhasznalta januarban, mikor E. 3.5 hetig ott volt.  Most mentek el eppen a felesegevel tolunk. 


    Az ido nalunk sem valami kellemes, holnapra mar igernek egy kis napsutest.


    Ma hallottam a locsolkodoknak tanacsokat, hogyan elozni meg a tulevest. Egyenek egyik helyen csak sonkat es tarsait, masutt csak levest, egy helyen csak sutemenyt stb. Foleg fontos a vizivas.


    P. nem jart soha locsolkodni, igy hozzank is csak a rokonok jonnek. Holnap 2-3 latogatoval szamolunk. 


     


     


     

  16. 2018. Április 1. 12:4078611.

    Sziasztok vidám napot.


    Felénk hideg szél fúj szemerkélt az eső,nincs jó idő


    Mindenkinek szép örömteli napot kívánok.





    Tavaszi köszöntő






      2011-04-24 10:23:35, vasárnap


     


     

    Tavaszi köszöntő:

    Lehullt a jégbilincs,

    Selymet bont a barka.

    Tág, tavaszi széllel

    Beszélget egy szarka.

    Csengettyűs hóvirág

    Levélházikóból,

    Legényes tavasznak

    Csilingelve bókol.

    Violakék selyem

    Az ég takarója,

    Zöld rét felett lassan

    Körözget egy gólya.

    Ezüst tükrű a tó.

    Döngicsél a dongó

    Köszöntlek friss tavasz,

    Rügyet, bimbót bontó!

    / Böszörményi Ilona /


     


    Régi emlék-------------------------------------->


     


    Itt a húsvét, jön a nyuszi. 
    Repül hozzátok egy nagy puszi. 
    Ölelésem legyen veletek. 
    Boldog és Áldott húsvétot mindenkinek!









  17. 2018. Április 1. 07:4178610.

    Szép jó reggelt Mindenkinek!


     


    Kívánok nagyon Kellemes Húsvéti Ünnepeket Minden Kedves topic Barátnak!



     


    Itt egész éjjel esett az eső, most meg irtó nagy szél fúj! talán holnapra már kicsit kellemesebb idő lesz.A kiskertbe kinyíltak a nárciszok tulipánok meg a jáccint is de a nagy szél meg is tépázta. 


    tegnap már itt volt a család egy része, ma tervezzük, hogy átmegyünk Ágóékhoz holnap meg egy itteni közös ebéd ( ami húsvéti sonka tojás stb lesz) után kimegyünk Kistarcsára a Keresztlányomékhoz.


    Mindenkinek kellemes napot!


     


    Megvagyok! Manyuska! örülök, hogy ide találtatok! Talán ma még Leva is benéz hozzánk!

  18. 2018. március 31. 07:2878609.
  19. 2018. március 31. 05:1978608.

    Szervusztok


    Aldott husveti unnepeket kivanok minyajatoknak sok szeretettel.

  20. 2018. március 31. 05:1978607.

    Szervusztok


    Aldott husveti unnepeket kivanok minyajatoknak sok szeretettel.

  21. 2018. március 31. 05:1978606.

    Szervusztok


    Aldott husveti unnepeket kivanok minyajatoknak sok szeretettel.

  22. 2018. március 30. 18:0078605.

    Mindannyiotoknak  kivánok  Áldott  ünnepeket  szeretettel.


  23. 2018. március 30. 17:3378604.

    Sziasztok


    Áldott Békés Húsvéti ünnepeket mindenkinekRemélem mindenki jól van én "megvagyok"


    Kicsit vissza olvasok


     

  24. 2018. március 30. 10:4578603.

    Gittám nagy lekötöttség egy kutyus sokszor gondolok arra hogy egy állatott sem kellene tartanom olyan kínos bárkit is megkérni arra ha elmegyek hogy etessék őket.De sok örömöt is tudnak adni így neked is lesz egy új társad.Nekem ugyan minden állat a kertben lakik csak a halak laknak a szobábande így is sok gond van velük.Szép bélelt házuk van a kutyáknak és a cicáknak is.Van kint nekik fotel de a lakásban nem szeretném őket.Simogatom dajkálom őket beszélgetek is velük.Ezért szerencsém van ha elmegyek nem kell a lakásban tartani egyiket sem így akit megkérek gond nélkül tud velük foglalkozni nem kell elvinni őket sehová a saját helyükön maradnak.


    Legyen sok örömöd az új családtagodban.

    előzmény:
    dundori (78600)
    2018-03-29  19:26
  25. 2018. március 30. 10:3278602.

    Sziasztok vidám Békés Húsvéti Ünnepeket Kívánok mindenkinek!


    Nálunk tegnap és ma is esett az eső de legalább nem hó

    előzmény:
    totyogoka (78601)
    2018-03-30  08:00

Címlap

top