Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Itt vagyunk régi barátok 2

*zsóka49*
Létrehozva: 2006. június 25. 09:58

Megprobálok uj topikot nyitni. Hátha sikerül beszélgetnünk.Várlak benneteket, akik az Ide, ide régi barátokban voltatok,Hátha igy megy

  1. 2018. március 30. 08:0078601.

    Szép jó reggelt kívánok!


     


    Itt ugyan kellemetlen esős sáros reggel van, de talán van még pár nap az Ünnepekből és addig még a nap is kisüthet. Nekem egyáltalán nincs Húsvéti hangulatom, sőt mondhatom, hogy amolyan semmilyen hangulatom sincs. Napok óta kicsit balul sikerülnek a dolgok és szinte minden rosszul sül el , pedig alapjaiban nézve jól indultak.


    Csak egy példa: Lecseréltük a lakásban az összes izzót energiatakarékos Led világításra. 2x 5 db-os kiszerelésben rendeltük. Átvétel után derült ki ,hogy az egyik meleg fényű a másik pedig a hideg fényű kékes színű. Persze reklamáció csak ünnepek után. 


    Aztán harcolunk még az Erzsébet programmal is, mert duplán levette az önrészt a kártyáról és most megy a harc a visszaszerzéséért, persze mindent majd csak ünnepek után.


    tegnap a vérnyomásom is vacakolt már már úgy volt hogy megyek az ügyeletre , de aztán sikerül a 190/100.-ről leimátkozni 150/90.-re ( Mondjuk ennek is meg volt /van/ az oka-


    Most itt van Kitty ( még alszik, ) de Vele jól telt az este legalább ennyi jó dolog is történt tegnap.


    Most főzöm a sonkát meg a tojást amikből csak holnapra készül el a hideg tál. Ma borsóleves lesz meg sajtos tejfölös tészta illetve mákos tészta. 


    talán sütünk is valamit amíg itt lesz Kitty.


    Gitta! Lehet hogy jól döntöttél a kiskutyával kapcsolatban. Nem kell Neked elmondani, hogy mekkora kötöttséggel jár.Sok örömet és boldogságot fog okozni.


    Kincsike! örülök, ha az új inzulin beválik és azt kívánom, hogy sikerüljön is megtartani a jó eredményeid. A fiúknak sok sok piros tojást kívánok!


    Valika! egyszer csak el jön az a nap is amikor majd szép napsütést élvezve egész nap a kertben lehet tevékenykedni


    Rózsa! sajnálom, hogy még mindig csak félve és ritkán tudsz bejelentkezni.Az  unokáidnak sok sok pirostojást Ágikádnak meg sok locsolkodót kívánok. ( Már ha szereti egyáltalán ha meglocsolják)


    Mollyka! Julika! Manyuska! 


    Minden kedves topik társnak Nagyon Kellemes Húsvéti Ünnepeket kívánok!

  2. 2018. március 29. 19:2678600.

    Ismét itt vagyok kedves Barátok.


    Ugyan nem tudom még ma sem, miért is akar a rendszer állandóan kiléptetni, de nem hagyom magam.


    Ami hírt szeretnék közölni, az, hogy lehet, holnap ilyenkor már többen leszünk egy családtaggal. Ez a családtag nem más, mint egy olyan 16 hónapos fekete kislány Spaniel, akinek a volt gazdija igen nagy bajban van (betegség), beadta egy menhelyre, és lehet, holnaptól már én viselem gondját, míg él, míg élek.


    Ezt a hírt fontosnak tartom, hogy közöljem Veletek, bár tisztában vagyok azzal, hogy minden kutyust nem tudunk megmenteni, de a családom is biztosított, ahogy Nostro a kettőnké, úgy lesz ez a kis árva is mind a két családé. Vagyis együtt fogunk gondoskodni a kettőről, mint eddig is az egyről.

  3. 2018. március 29. 18:4278599.

    Sziasztok vidám békés hosszú hétvégét.


    Nálunk is nyugi lesz holnap a fiammal leszek. szombaton lógatom lábam egyedül leszek  vasárnap is ,hétfőn itthon lesz mindenki de nálunk évek óta megszűnt a locsolkodás így béke és nyugalom lesz.Ma esett az eső jó álmosító idő van.Tegnap árvácskát meg gombocskát  ültettem, meg a virág hagymákat is kiültettem,jól jött az eső rájuk.Ma sütöttem főztem majd holnap a fiammal ismét mert két napra megy a dolgozóba így kell neki pakolni.


  4. 2018. március 29. 15:5178598.

    Szervusztok Barátok!


    Nekem ma három gyerekem volt, abból egy a kutya. Adél és a kutya már elmentek, anyjuk korán végzett, maradt Margaréta, aki - most néztem rá - elaludt.


    Adél és a kutyus egész héten itt voltak, a takarítás csak tessék-lássék módjára sikerült (hisz minek, ha a kutya jön...?), de mára terveztem, de nem volt betervezve, hogy Margaréta is jönni fog, akit még csak eztán visznek el. Végül mindegy is, mert teljesen sötét van, esik az eső, kedvem semmi a takarításhoz. Tegnap a saját hálószobámat teljesen rendbe tettem, a nappalit pedig csak úgy nagyjából.


    Lassan a kicsiért is jön az apja, én meg megyek a kisházba, gallyakat, fát vágni, ilyesmi. Remélem veszítek ezzel a zsírpárnákból és még hasznos is lesz. A takarítás meg megvár holnapig, amikor egyedül leszek.


    A lakók úgy tervezték, hogy itt töltik az ünnepeket, de ma azt mondták, mégis haza indulnak este, vagy éjszaka. Katica délutános, ma még elment dolgozni, én azt hiszem, munka után már nem is jön haza, Misi várja az üzem kapujában és indulnak, ahogy szoktak.


    Én meg holnap egyedül leszek, lesz időm mindent rendbe rakni, felkészülni az ünnepre. Szombaton még boltba megyek, addig is igyekszem összeírni, mi hiányzik, ami eddig nem jutott eszembe.


    Most, ezúton kívánok mindenkinek nagyon kellemes ünnepeket, lányoknak sok locsolót, fiúknak sok piros tojást!

  5. 2018. március 28. 08:4778597.

    Sziasztok be kukk megyek kezelésre.


    Remélem mindenki jól van és készül a hosszú hétvégére pihenésre,nem dolgozni pihenni.Hideg van de már erőlködik a napocska remélem most már tényleg jön a tavasz.


    Lemaradtam Gábor névnapjáról utólag is minden szépet és jót kívánok.


    És a házassági évfordulótokra is még sok boldog évet kívánok.

    előzmény:
    totyogoka (78596)
    2018-03-28  08:28
  6. 2018. március 28. 08:2878596.

    Szép napot Barátok!


     


    Kicsit elmaradtam, de okom volt rá.


    24.-én szombaton a családdal ünnepeltünk , aztán 25.-én pedig meglepetés buli volt a barátokkal. 26-án elutaztunk ( v onattal ) és tegnap este jöttünk meg. Tényleg kellemes napokon vagyunk túl és nincs megállás mert ma is és holnap is még sok a feladatom. Holnap jön Kitty, délelőtt meg egy régi volt szomszédnénink 90. születésnapjára vagyok hivatalos. A Húsvéti Ünnepek is a nyakunkon vannak és akkor is telt ház lesz nálunk, illetve hétfőn vidékre megyünk a keresztlányomékhoz!


    Mindenkinek köszönöm szépen a Gáboraim köszöntését  átadtam nekik a jókívánságokat!


     


    Kellemes napot kívánok és olyan szép napsütéses időt mint amilyen itt van most!

  7. 2018. március 25. 13:4278595.

    Jöttem egy pillangóra. Jelzem, hogy sokat gondolok Rátok!


    Szeretettel köszöntöm a GÁBOROKAT és mindenkit, aki ünnepel.


     

  8. 2018. március 25. 09:2678594.

    Aldott viragvasarnapot kivanok minyajatoknak.

  9. 2018. március 24. 19:3878593.


    Marcsi !


    Szeretettel köszöntjük ünnepeltjeidet .


    Gábort és fiadat (ha jol emlékszem Ő is  Gábor )


  10. 2018. március 24. 16:2778592.

    legyen  kellemes délutánotok  


    Nagyon ugy néz  ki  hogy  az ujonan  kapott  inzulin  beválik  jobbak  az értékeim .


    Meglátom hétfőn a mért eredményekhez mit  szólnak a korházba .Mondjuk  most  nagyon betartom hogy  a három fő étkezésen kivül nem nézek  rá ennivalóra .No majd meglátjuk mit  hoznak az elkövetkező  napok .


    Örülök hogy olvashattam  Gitta ,Rózsa,Valika,Marcsi beirásotokat .


    Szeretettel gondolok mindannyiotokra.


  11. 2018. március 23. 11:5178591.

    Sziasztok szép napot.


    Ma egy kicsit kapirgáltam a virágos kertemben


    Nincs meleg kezdtem fázni így bejöttem.Ma kelkáposzta főzeléket kívántam meg fasírttal.Igaz a fiam csinált pörit de ha én nem azt kívánomTegnap palacsintás nap volt.


    Mindenkinek egészséges vidám napot sziasztok.

    előzmény:
    totyogoka (78590)
    2018-03-23  09:24
  12. 2018. március 23. 09:2478590.

    Sziasztok! Szép napot!


     


    Már 2x voltunk Buksival sétálni . Reggel korán csak a szükségletei elintézése miatt, most meg nagyot sétáltunk bóklásztunk szaglásztunk. Most gyorsan lezuhanyoztam , várom hogy kicsit összeszedjem magam és megyek a kardiológiára. Miközben szedtem össze a papírokat akkor vettem észre , hogy júniusban azt írta rá, hogy fél év múlva kontroll. Hát olyan sokat nem késtem vele talán.


    A lányomék megjöttek tegnap, de majd csak holnap viszik el a Buksit addig ők is elintézik a  dolgaikat. Itt meg jó helye van a kis büdös kutyának.


    Gitta! Jó döntés a hidegtál és ne hagyd magad zsarolni a rántott hússal. Oké szeretik de akkor is lehet azon változtatni.


    Valika! Nagyon sajnálom ezt a gyógyszer mizériádat. te sosem vitted túlzásba a gyógyszer szedést lehet hogy azért tiltakozik ennyire a szervezeted . Ügyes a fiad, hogy így szeret sütögetni. Az én fiamat is érdekli, de leginkább csak a grillezésben van gyakorlata amit biztosan nem tőlem tanult mert én annyira nem rajongok a grill ételekért. Viszont tegnap telefonált, hogy szombaton ha jönnek ők hozzák a desszertet. Gondolom nem ő süti.


    Rózsa!Sajnálom, hogy az "Úr" még mindig Úr és uralkodik a Te számítógéped felett is. persze jobb a békesség alapon az okos enged, csak az a baj , hogy a Te esetedben az okos szenved is.


    Kincsike! Remélem minden rendben az új inzulinnal és sikerül végre beállítani. Lassan csak el jön a tavasz és lehet menni kibontani a nyaralókat a téli álmukból.


    Mollyka! Az előbbi nyaralós szolit akár Neked is írhattam volna.


    Mindenkinek kívánok szép tavaszi napsütéses hétvégét!

  13. 2018. március 22. 11:4078589.

    Sziasztok vidám boldog napot.


    A kiütéseim elmúltak Gyógyszerek adalék anyagára vagyok állítólag allergiás és minden gyógyszergyár más adalék anyagot használ.Na erre kössetek csomót .Egyenlőre nem szedhetek semmit.


    Felénk még foltokban van hó tegnap is szállingózott .A virágaim szépen bújnak ki és remélem nem sínylik meg a havat.Nagyon várom már a szép időt jó lenne kint kapirgálni.


    Gittám én húsvétra sosem hívom meg a családot nem szeretem a húsvétot. Jó ötlet a hidegtál és önkiszolgálás legyen mint egy álló fogadáson.Én hasonlóan jártam évekig hogy nem sikerült leülnöm az asztalhoz de évekkel ezelőtt megoldottam,mire mindenki megjött mindent tálaltam és melegítőn hagytam.Takarékon a sütőt a főző lapokat és így én is leültem enni.Kértem a gyerekektől egy tálalós kerekes asztalt és mind a pincérek feldobom a cuccot és kész.Lacit idegesítette hogy sosem tudtam leülni pedig ő is segített mindig.Uncsik összeszedik a piszkos edényt és kiviszik .Nyílt nálunk egy étkezde és csoda szép tálakat készítenek elfogadható áron a gyerekek mondják legközelebb próbáljuk ki.Nekem sincs már kedvem napokig készülődni sütni főzni .Szerencsém hogy a fiam is ugyanúgy szeret főzni sütni mint az apja most ő segít ha kell meg is főz.Pogija isteni

  14. 2018. március 21. 18:1978588.

    Szervusztok Barátok!


    Nos, azért jutottam a hidegtálas étkeztetés megvalósítására, mert kicsit unom már, hogy nemcsak reggel óta főzök, de már napokkal korábban elkezdem a készülődést, bepácolás, vagy spékelés, de legyen ez bármilyen étel, én már sokkal korábban nekiállok, hogy időben minden készen legyen. Valójában 10-en vagyunk, de olyan még sosem fordult elő, hogy egyszerre minden az asztalon, velük együtt leülhetek, mert nálunk rántotthús nélkül nincs ünnepi ebéd. Leginkább én már hidegen eszem a levest, már mindenki végzett az étkezéssel - szinte! csak arra várnak, süljön még ki némi rántotthús. Én meg azt mondom, ezt az ételt az év minden napján elő lehet állítani, akár hétköznapokon is, ne kelljen már a tűzhely előtt állnom akkor, amikor közös ebédre jönnek. Arról nem is beszélve, hogy megegyezünk 12.30-as időpontban, de van, aki már egy órával korábban letelepszik az étkező asztalhoz, és alig várja, hogy előtte legyen az ebéd. Ja! A másik fele meg akkor jön, amikorra megbeszéltük.


    Aztán az étkezés után kicsit még maradnak, én még nem is ettem, de kezdődhet az ellátmány csomagolása, mostanság már háromfelé. Szerintem elfáradtam mostanra, de főleg ez a tél sokat rontott a hangulatomon, na meg talán lustulok is.

  15. 2018. március 21. 10:3178587.

    Sziasztok! Szép napot!


     


    Március 21-e van de tavaszi idő na az egyáltalán nincs! Reggel korán mentünk egy kört Buksival és bizony majdnem befagyott a hátsónk. Aztán igyekeztem a nyaki uh-ra mert 8-ra volt időpontom. Azt nem mondom, hogy minden rendben van, de legalább  az egy évvel ezelőtti uh-hoz képest nincs változás. Már ez is eredmény. Pénteken megyek az eredményekkel a kardiológiára. Nagyon remélem, hogy ott is minden rendben lesz.


    Kincsike! Nagyon drukkolok, hogy Neked is rendben legyenek az eredményeid. Ez a nagyon hosszú tél mindannyiunk szervezetét megviseli. Sajnos ma már mindent a betegre bíznak pedig egy ilyen gyógyszer beállítása kórházi körülmények között lenne ideális. Remélem a fiúk jól vannak.


    Valika! Régen adtál hírt magadról. Bízom benne , hogy a kiütéseid neked is elmúltak. Mostanában olyan sok ismerősömnek van kiütéses bőrproblémája gyógyszerektől.Ez is elgondolkoztató, hogy mi a bánatot etetnek meg velünk gyógyszer gyanánt. ráadásul, Te még nem is viszed túlzásba a gyógyszerszedést.


    Rózsa! Nehéz nap volt a tegnapi, de nagyon szépen lett elbúcsúztatva Erzsi néni szomszédnénink. Sajnálom az egyedül maradt fiát. Abban bízom, hogy talán a barátjával majd csak kimozdulnak ha jön a jó idő. Aranyosak az unokáid! Ágii is jól elszórakoztatott.


    Gitta! Bevallom, hogy nálunk Húsvétkor már évtizedes hagyomány hogy nincs nagy főzés. Szombaton főztük, főzzük meg a nagy egész paraszt sonkát ez ma már csak paraszt lapocka és annak a levéből vagy bablevest vagy valami káposztás ételt szoktunk főzni, aztán vasárnap és hétfőn, reggel délben este megunhatatlanul megy sonka tojás torma evés. Mióta anyukám nincs azóta ez annyiban változott , hogy én mindig csinálok salátákat is meg a tojásokat megtöltöm illetve tormás tekercset , de a fiam mindig azt mondja az az igazi Húsvét ha Ő maga vághat abból a sonkából és akkorát amekkorát Ő akar és olyat amilyet Ő szeret! Nos a parasztlapocka már az idén is meg van  pihen a hűtőben.Húsvét hétfőn a keresztlányomékhoz megyünk délután de előtte itthon lesz a nagy sonkázás. persze nem tudom a fiamnak majd jót tesz-e az epéjének, de most azt mondja minden epegörcsnél többet ér egy jó szelet sonka. A hasi uh-ra én erőszakoltam rá , hogy nézesse meg magát mert ha rajta múlna el se menne , így aztán a privát rendelőbe esze ágában sincs elmenni. örülök, hogy már eddig is eljutottunk.


    Mollyka! Régen jártál erre? Voltatok már Cserkeszőllőn? A barátnőmék most voltak a 4 napos hosszú hétvégén és azt mondta eléggé hering filling volt. Rengetegen voltak.


    Julika! Te is ritkán nézel be ebbe a topikba.


    Manyuska???????????


    Lassan elnéptelenedünk teljesen.


    Mindenkinek további szép napot kívánok!

  16. 2018. március 20. 23:3878586.

    Kincsike! Ügyes vagy! Sikerülni fog az új inzulin beállítása!!!


    Gitta! Véleményem szerint, nem halnak éhen a Családtagjaid az uzsonnádtól. Ahogy ismerlek, lesz terülj asztalkám!


    Ma a kedvenc Szomszéd nénink temetésén voltunk, Marcsiékkal jöttünk haza. Nagyon szeretni való - nekem pótanyukám - volt. Már most nagyon hiányzik!!!


    Utána Ágiért mentem az iskolába. Kézműves nap volt. Készítettek húsvéti ajándékokat. Kaptam 2 db-t én is. Egy száraz virág asztali díszt és egy papírból hajtogatott, igazi tollal ékesített csirkét.


    Még mindig nem jöhetek rendszeresen. Amikor módomban áll, jövök.


    Szeretettel gondolok minden Régi Barátra.


    Jó éjszakát, szép álmokat!

  17. 2018. március 20. 21:4078585.

    Csak olvasni jöttem, mint Kincsike, sajnálom, hogy nem jók a cukor eredményeid. Hogy magadra maradsz a bajoddal? Katasztrófa, ami az EÜ-ben van. Sokat gondolok arra, ha felébrednének sírukból az eleink, sokkot kapnának a mai tapasztalatok alapján.


    Ezt tudom csak írni Neked is Totyi, sajnálatos, hogy hasi UH-ra egyáltalán várni kell. Javaslom, menjen el privát, nem sok összeg, de biztos diagnózis - és remélhetőleg nem későn. Akármi legyen is, odabent minden veszélyes, még ha "csak" gyulladásban is van.


    Rózsa! Köszönöm Lilla köszöntését, nagyon kedves vagy, csak az apropót nem értem. Ritkán látom, sokat tanul, idén érettségizik (5 éves középiskolás), de mivel közel az ünnep, egyik napon biztos ebédel majd nálam, átadom az üdvözlést.


    Lányok! Mit gondoltok arról, hogy az jutott eszembe, hogy a szokásos ünnepi ebéd helyett ünnepi uzsonnára invitálom majd a családom? Nem készítek hatalmas főtt menüt, helyette hidegtál lenne késő délután, kora este? Ez egy futó ötlet, hogy miért jutottam erre, majd kifejtem.

    előzmény:
    rozsaanyu (78583)
    2018-03-18  16:21
  18. 2018. március 19. 21:4778584.

    szép  álmokat


    Sajnos  semmi jót nem tudtam írni  az elmult napokba ,igy maradtam csak  olvasó .


    Mult héten voltam laborba a  cukor és  az ahhoz kapcsolódo értékeim nem jók .


    Ma  voltam ellenörzésen a lelettel , ismét uj  doki (látásbol  ismertem már régen  ott  van a korházba ).


    Nappali  és  éjszakai  inzulint   ujjat  kaptam .Nem tudom hogy  fog  reagálni  a szervezetem egy  félsz van  bennem .Ezt  8  évvel ezelött  korházba  állitották  be most  magamra vagyok  hagyva .


    Jövő héten  hétfőn vissza  kell  mennem hogy  a mért értékeimet megnézzék .Most  este  az éjszakait  már az  ujjat  szurom.


    Most  ezzel vagyok  nagyon elfoglalva .


    Remélem  mindannyian egészségnek örvendtek vigyázzatok magatokra.


  19. 2018. március 18. 16:2178583.

    Szervusztok!


    Önhibámon kívül nem tudok folyamatosan  a géphez jönni!!!!...........................


    Szeretettel köszöntöm, Gitta Lilla unokáját, és a Sándor nevű hozzátartozókat!


    Folyamatosan gondolok minden Régi Barátnőre!!!!


    Kívánok mindenkinek jobb napokat, mint nekem van.

  20. 2018. március 18. 15:1278582.

    Sziasztok!


    Mi is nagy fehérségre ébredtünk. Mostanra már olvad a hó és nincs is annyira hideg. Ki ürült a ház elmentek a gyerekek csak Buksi maradt itt. Kicsit átverve érzi magát mert úgy lógtak meg a gazdiék, hogy amíg levittem sétálni az alatt az idő alatt eltüntek. Lázas keresés után rájött , hogy most már itt maradt. remélem nem lesz vele gond. Ágotámnak is hol jobban hol alig de fáj a hasa alja. az is lehet hogy felfázott, mert valamelyik nap a vejem nagyiját látogatták meg aki a 4. emeleten lakik  lift nélküli házban és gyalog tudtak felmenni. a másodikon kifulladt  és leült a lépcsőre. Nem sokáig ült ott de ez éppen elég egy felfázáshoz. Na meg a sok lépcsőtől lehet hogy a köve is megindult. A fiam meg epe problémákkal küzd. Van beutalója hasi uh.-ra de hosszú a várólista.


    izgulok, hogy keddig javuljon az idő meg Ágota állapota is mert akkor utaznak Orosházára igaz vonattal , de azért csak jobb lenne ha jobb lenne az idő kicsivel.


    Gitta! Tündériek a jeges mackók a kicsik is és a mamájuk is. Tényleg nagyon szívet melengető videó! 


    Valika! remélem, hogy jobban vagy már. Előbb utóbb csak jön az a fránya tavasz.


    Mindenkinek további szép napot kívánok!

  21. 2018. március 17. 20:1378581.
     
    Ezt a linket mindenkinek küldöm szeretettel, nyissátok meg, csak 2 perc, nem fogjátok megbánni!  Főleg a kisgyermekek örülnek majd neki, de a felnőtt sziveket is megmelengeti. Az enyémet biztosan. Jövök, amint tudok.
     
     
    https://urldefense.proofpoint.com/v2/url?u=http-3A__www.y outube.com_embed_CbILj-5FCYqno&d=DwMFAg&c=WknmpdNpvrlj2B5K1a WVqL1SOiF30547pqSuOmtwXTQ&r=Flf_vsN0EoRjVu8Q_shkOXT0yqQfGW7m _QQR772wsfE&m=5zCEF5pl5AqjIOsKDK1EOuS9BCG0tKlLJErerR6MRxU&s= 8ny5AlXQISGrSA6az2wQB7TvRxBdz_fwxgZkw1LCx6M&e=
  22. 2018. március 17. 20:0678580.

    S. Erzsike! Remélem, az elvágott újjad meggyógyult már és nincs maradandó károsodás. Sajnos én a néhány éve elszenvedett hüvelykújjam megcsonkításával sokat vesztettem, ma is érzékeny, sokszor beütöm és fájdalmas. Hogy nem tudok vele pl. begombolni, stb., már huszadrangú kérdés, de sokat hátráltat a munkában. Pedig aki nem tudja, nem is veszi észre, olyan kicsi a sérülés. Ma nagyon sokszor gondoltam Rád, térképnézegetés közben. (Biztosan nem tudod, de én nagyon szeretem a térképeket.) Szeretek útvonalakat nézegetni, főleg, ha felmerül egy-egy műsor kapcsán valami, amit nem tudok, szinte azonnal a végére járok. Most sokat "jártam" Kassa környékén is. A neten könnyebb, de ha előttem van a kézzel fogható térkép, jobban rögzül, nem tudom miért. Egyébként régen gyűjtöttem is a térképeket, nem akarok túlozni, de legalább 30 kg térképem van egy hatalmas dobozban, amit már 3 évvel ezelőtt is alig bírtam odébb rakni.

  23. 2018. március 17. 19:5778579.

    Rózsa! Milyen szépek!!!!! Gratula!

    előzmény:
    rozsaanyu (78573)
    2018-03-15  22:04
  24. 2018. március 17. 19:5678578.

    Totyi! Ugye, hogy jók voltak az utak...??? Ha most mennétek, nem lenne annyira biztos, vagy ki tudja.


    Remélem leánykád állapota nem romlik, sőt, kellemes lesz nekik ez a pár nap. A kiskutya meg hoz sok-sok örömöt a családban, hisz annyira kedvesek, én még attól is jobban érzem magam, ha csak nézem, hogy alszik. Pedig rengeteget kell takarítanom miatta. A minap a nappaliban a szőnyegeket végigkúszva takarítottam, szőrtelenítettem. Csak egyetlen szőnyegről szedi fel a porszívó a szőrt, az összes többit csúszva-kúszva, vizes tenyérrel, ronggyal tudom csak összeszedni. De annyit, hogy egy másik Spanielt is fel lehetne szőrözni ezzel a mennyiséggel. Sem izegni, sem mozogni nem tudok ilyen munka után, de mégsem tudok haragudni rá, mert nálunk a jelszó: "mindenünk a kutya". 


    Nekem is felöltött, hogy idén  letelik a 3 év, idén mennem kell megint arra a bizonyos (gyűlöletes) szűrésre, igaz, majd a nyár végén, de már most kiver a víz, ha csak eszembe jut.


    Amiről beszéltünk hajdanán, remélem még emlékezetedben tartod!

    előzmény:
    totyogoka (78575)
    2018-03-17  12:52
  25. 2018. március 17. 19:4678577.

    Valika! Nem irigyellek, de ennyi diéta lehet nekem jobban jönne, mint Neked. Remélem, hogy mire kitavaszodik, teljesen rendben leszel. Nemcsak a kinti munkák miatt drukkolok az egészséged jobbításáért ám......! De mindenképpen kívánok mielőbbi gyógyulást! 


    Nálam ma esett a hó. Ez számomra azért lényeges, mert az elmúlt héten itt volt nálam Gyöngyöske, szerdán reggel jött, szombaton jött utána a férj, vasárnap délután mentek haza. Onnantól fogva csak takarítok (nem miattuk), mivel most a hosszú hétvége miatt a kiskutya sem jött, már túl vagyok néhány ablakpucoláson, stb..., csütörtökön végre a kiskertemet is felásták, gallyakat behordtam részben, csináltunk kerítést, hogy Nostro ne tudjon bemenni a kiskertembe...., gondoltam pénteken összeszedem, összevágom a maradék gallyakat. Helyette jött Margaréta, sütöttem-főztem.


    Annyira bíztam benne, hogy nem válik be az időjóslás, ma egyedül vagyok, főzni sem kell, befejezem odakint, amit kell, erre reggel 9-ig aludtam. Aztán 10 óra tájékán arra jutottam, még mindig pizsamában, slafrokban tengek-lengek, inkább elkezdek wellneszezni (fürdés-hajmosás-manikűr-pedikűr), aztán elmegyek a boltba, veszek friss kenyeret, gyümölcsöt. Mire végeztem, kinézek az ablakon, látom esik a hó. Dehogy megyek bárhová is, csak ültem, mint a tök, TV-t néztem, ebédeltem. Megint kinéztem, látom nem esik semmi. Gyorsan felhordtam néhány adag tűzrevalót, mert hétfőre kemény minuszokat igérnek. Mire végeztem, ismét elkezdett rendesen esni, annyira, hogy nálam jelenleg megint minden hófehér.

    előzmény:
    precon (78574)
    2018-03-17  09:39

Címlap

top