Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Itt vagyunk régi barátok 2

*zsóka49*
Létrehozva: 2006. június 25. 09:58

Megprobálok uj topikot nyitni. Hátha sikerül beszélgetnünk.Várlak benneteket, akik az Ide, ide régi barátokban voltatok,Hátha igy megy

  1. 2018. március 17. 19:3078576.

    Kedves Kincsike!


    Nem emlékszem, de talán írtam, hogy márc. 15-e környékén fogják beépíteni a mosogatót. Ez a mester a lányomnak is tegnapra igérte, hogy megcsinálja az új konyháját, most csak árajanlatot, felmérést végezne, végzett volna tegnap. Mivel a hívásra annyit mondott, hogy ünnep van, a füzetje meg a műhelyben, így csak a jövő héten kerít sort nála a felmérésre. Kértem a lányomat, ha megy a mester, említse meg, hogy én is várom, de erre is az volt a válasz, hogy az ünnep utánra beszélte meg velem. A lényeg: a lányom lemondott erről az emberről, én meg várom a jövő hetet, mivel nem életbevágó a dolog, egyszercsak ezen is túl leszek.


    Ami fontosabb: találtam tetőfedőt, itt volt, felmérte, 400 ezret kér, ad számlát, április végére, május elejére igérte a munkát. Biztosítékot nem adott, hogy tuti jönni fog, én meg még próbálkozom a jövő héten más szakival is, lehet "megversenyeztetem". 


    Na ez könnyelmű kijelentés, nem is gondoltam komolyan, mivel itt már igazi szakember ritka, mint a fehér holló.

    előzmény:
    er54 (78561)
    2018-03-08  11:11
  2. 2018. március 17. 12:5278575.

    Szép napot!


     


    Kicsit meglepődtem amikor Valcsi vidám vasárnapot kívánt :) Na mondom átaludtam volna egy napot??? ( Ki van zárva) De nem is csodálkozom ezeken az összevissza napokon ember legyen a talpán aki ki tud igazodni. Állítólag Húsvét előtt is ilyen lesz. Nagypéntek ünnep minden zárva aztán szombaton nyitva és vasárnap, hétfőn megint zárva lesznek a boltok.


    Ma kint voltunk az auchanban és a nagyobb dolgokat már megvettük húsvétra is. Már csak apróbb dolgok kellenek meg majd a friss zöldségek illetve pék áruk.


    Valika! Nagyon sajnálom, hogy ilyen ramatyul voltál. Remélem már kifelé lábalsz a bajokból. Sajnos a betegségeket könnyű megkapni de annál nehezebb belőle kimászni. Sógornőmék is kb 2 hete nyomják az ágyat de szó szerint. Olyan betegek, hogy alig tudnak fent lenni. Ez a vírus nagyon ki tudja készíteni az embereket. Mi szerencsére eddig még megúsztuk, igaz védőoltást is kaptam meg naponta megeszek egy citromot illetve rengeteg nyers reszelt céklát sárgarépát almát mézzel.


    Sajnos Ágotám szenved megint a vesekővével , csak remélem , hogy nem ismétlődik meg az a rémálom ami egyszer már elkapta. Holnap hozzák ide Buksi kutyust mert Ők meg kedden elutaznak.Pár napra mennek , először úgy volt hogy viszik a kutyust is de jobb helye lesz itt nálunk, meg Ők is szabadabban mozognak kutya nélkül.


    Remélem mindenki jól van , bár eléggé elnéptelenedett ez a topik.


    mindenkinek szép napot és jó egészséget kívánok! Itt esik az eső rendesen. Pocsék idő  van

  3. 2018. március 17. 09:3978574.

    Sziasztok vidám vasárnapot.


    Az elmúlt napokban az ágyat melegítettem.Nem elég hogy a kiütéseim fellángoltak még jól meg is fáztam.Elkaptam egy vírust és ami a baj hogy kiderült hogy minden gyógyszertől még több kiütésem lett.


    Szóval mikor kaptam azt az erős gyógyszert a térdemre az betette a kaput. Szörnyen néztem ki de ez semmi amit átéltem,az egész testem lángolt és viszketett és fájt.Magas lázzal és iszonyú köhögéssel fetrengtem napokig.Kaptam szurikat de nem használtak.Jegeltem magam meg vizes borogatásban feküdtem.Szóval megjártam a hadak útját gyógyszerek nélkül nehéz rendbe jönni.Maradt a teázás borogatás gőzölés és minden hagyományos népi módszer.Még köhögök és még pár foltom is van de kezdek rendbe jönni.Örülök hogy eleve nem vagyok gyógyszermániás és inkább mindig az alternatív dolgokra figyeltem.Most jól jött a nagyanyám hagyományos orvoslásai.(hagyma  tea égetett cukorral,házi zsír,búzapárna,sópárna stb)Szóval mindent bevetetem és főleg a diétát napokig majdnem hogy vízen éltem meg háztartási kekszen.Most gyenge vagyok de javulok.Hogy mi használt és mi nem nem tudom de a lényeg hogy magamnak voltam az orvosa.Legyetek jók még a köhögésem és a fejfájásomon kell segíteni de majd ez is rendbe jön.Most megyek eszem egy pirítóst teával kell az energia,mást még nagyon nem merek.sziasztok.Aztán vissza az ágyba ja aludni sem tudtam a köhögéstől félig ülve kellett feküdnöm hogy kicsiket tudjak aludni.

  4. 2018. március 15. 22:0478573.

    https://www.facebook.com/1elet/videos/324316187983127/


    Szeretettel gondolok rátok. Jó éjszakát kívánok!


    Kristóf 13.-án volt 11 hónapos és önállóan áll, kapaszkodás nélkül, de még nem indult el.


     

  5. 2018. március 14. 11:3278572.

    Sziasztok!


     


    Kicsit ( nagyon) el vagyok maradva az itthoni dolgokkal. Mióta haza jöttünk orvos járásokon vagyok én is túl illetve maradt  még bőven a jövő hétre is.Ezek részben a kötelező kontrollok részben pedig az itt fáj ott fáj-ból adódnak no meg a gyógyszerek igazítása a labor eredményekhez.Tegnap miután rádöbbentem , hogy alig két hét és itt a Húsvét is a nyakunkon neki álltam és a reluxákat megtakarítottam. ( alaposan - laponként ) Már az ablak pucolásra nem maradt erőm tegnap így azokat ma takarítottam meg. Meg is üt a guta ha jön a hózápor vagy az eső és bepiszkítja. de majd leengedem a redőnyöket ha nagyon ide esne az  üvegre.


    A fiamék holnap elutaznak Gyopárosfürdőre , a lányomék meg ugyanoda mennek de majd a jövő héten, így Buksika egy hétig az én vendégszeretetemet fogja élvezni. Kicsit beteg volt a drágám, de úgy néz ki , hogy nincs nagy baj csak gyomorrontása volt.


    Egy kicsit tartok a jövő héttől mert igen zsúfolt lesz. Kardiológia nyaki uh, fogorvos és az aranyos szomszédnénink temetése is a jövő héten lesz. Hétvégén meg barátokat várunk kis beszélgetésre abból az alkalomból, hogy Apus is nyugdíjas lett.


    Mindenkinek kellemes hosszú hétvégét és egészséges napokat kívánok!

  6. 2018. március 14. 07:1278571.

    Sziasztok csak gyors be kukk megyek kezelésre meg az unoka tesómat viszem orvoshoz.A mai nap és a tegnapi is doktoros nap volt lesz. 


    Mindenkinek egészséges szép napot.


    előzmény:
    rozsaanyu (78570)
    2018-03-12  22:44
  7. 2018. március 12. 22:4478570.

    előzmény:
    er54 (78561)
    2018-03-08  11:11
  8. 2018. március 10. 09:2478569.

    Megvagyok csak még nem érzek nagy változást.Kétnaponta járok kezelésre és hogy ne sokat tudjak piheni az unoka tesóm férjét hol gipszelésre hol a körzetihez viszem.Közben hetente kétszer vásárolok is nekik.Talán használni fog a kezelés meg a gyógyszer reménykedem.Nagyon várom a jó időt szépen bújnak a virágaim ki.Mindenkire gondolok legyetek jók és egészségesen mindjárt itt a nyúl és lehet pihennienni inni kirándulni.


    Ma lógatni fogom a lábaimat pedig volna mit csinálni de hiába járok kezelésre ha nem pihentetem őket.Remélem az unoka tesóm ma nem telefonál hogy valamit elfelejtett a tegnapi vásárlásnál és menjek megint.Tegnap a kisfiam ki sütött zsírszalonnát én meg megfőztem mára is így tényleg lógathatomvan mit enni. 


    sziasztok vidám hétvégét mindenkinek.

  9. 2018. március 10. 09:1078568.

    Sziasztok.


    Ildikóknak nagyon boldog névnapot kívánok.


    Mazsola Ildi menedékes Ildikó 

  10. 2018. március 10. 08:4778567.

    Mazsola Ildike!


     


    Névnapodon szeretettel köszöntelek és minden szépet és jót kívánok!!!!!!!!


     

    előzmény:
    Mazsola72 (78564)
    2018-03-08  21:23
  11. 2018. március 10. 08:4578566.

    Szép napot Mindenkinek!


     


    Szerencsésen megérkeztünk tegnap este. Kihasználtuk az időt így csak elég későn már sötétben értünk haza. Nagyon jól és főleg gyorsan teltek a napok, pedig volt ott minden féle időjárás. Egyik nap csikorgó fagyos hideg, másnap hóesés majd ónos eső és az utolsó előtti napon Kehidakustyánban kint a szabadban napsütésben fürödtünk. Jó volt a szálláshelyünk is bár egy kicsit kint volt a város szélén de kifejezetten jól esett az a 10 perces séta a belvárosból.Fürödtünk a Hévízi tóban is , meg a Szt András fürdőben is voltunk.


    A hazafelé vezető úton szét néztünk Keszthelyen és Siófokon illetve útba ejtettük a Velencén lakó barátainkat is.


    Most sok a mosni való meg futok bevásárolni a holnapi ebédhez.


    Mindenkinek szép és kellemes napot kívánok!

  12. 2018. március 8. 23:3878565.

    Mazsola  vigyázzatok   az úton .


    Férjed  Zolit   köszöntjük névnapján .


    előzmény:
    Mazsola72 (78564)
    2018-03-08  21:23
  13. 2018. március 8. 21:2378564.

    Sziasztok,jó estét.


    Kellemes, gyógyító pihenést kívánok Marcsi.


    Nagyon húzós napok vannak a munkahelyünkön.Nem panaszkodok, fáradunk.Zoli kedd óta mindig úton volt.Annyira fáradt ő is, hogy alig tud aludni.Nem megy egyedül , van váltótárs.Holnap én megyek vele,a váltótárs is fáradt már.Kapjuk rendesen a lelki és fizikai terhelést egybe.Most szombat is munkanap.Az biztos, hogy a jövő heti hosszú hétvégén kikapcsolódni kell,semmit nem csinálni.Ha jó idő lesz, a ház körül kell pakolgatni.Ez csak más munka.Zoli szeretne a horgász cimboráknak partit rendezni,még a dátum nem ismert.


    Nálunk ma esős idő volt.Mégis közelebb kerülünk minden nappal a tavaszhoz.


    Gyerekek jól vannak.Mi is élvezzük a kettesben töltött időket, nem is annyira rossz.Attila is berendezte az albérletét, kicsi segítséggel.


    Holnap úton leszek, előre is köszönöm  a névnapi köszöntéseket.


    Jó éjszakát

    előzmény:
    totyogoka (78557)
    2018-03-07  06:07
  14. 2018. március 8. 12:1078563.

    szervusztok


    Nalu k szep udo can,sut a Nap,3 fok van,jo,hogy nem minusz!,


    Ma darazsfeszket sutottem,elvegre Nonap van.


    Varom a nyarat,hogy en us furdore mehessek.


    Legyetek jok,ha tudtok.

  15. 2018. március 8. 11:1278562.

    bocsika   ez  nem én  voltam  ki  tudja  


  16. 2018. március 8. 11:1178561.

    Legyen szép napotok .


    Sajnos  az  idő itt  nem kedvező ,esik bánatos  pedig mára  egy  kis ügyintérős napot  terveztünk ,de kinek  van 


    kedve  ilyen  időbe  utra kelni  .Nekünk  nincs .


    Mostam  egy adaggal már  teregetnem kell .


    Rózsa irt  hogy  egyenlőre a gépe  összerakásával foglalatoskodik a  billentyüzete  nem akar müködni.


    Marcsi meddig  maradtok  ?


    Gitta  alakul a mosogató  berakása ?


    Molly  fogad   hogy  van ?


    Ibolya  milyen az  idő  nálatok ?


    Valika  hogy  telnek  a napjaid ?


    Szeretettel  gondoltam mindannyiotokra.



     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


    Szeretettel gondo

  17. 2018. március 8. 11:1178560.

    Legyen szép napotok .


    Sajnos  az  idő itt  nem kedvező ,esik bánatos  pedig mára  egy  kis ügyintérős napot  terveztünk ,de kinek  van 


    kedve  ilyen  időbe  utra kelni  .Nekünk  nincs .


    Mostam  egy adaggal már  teregetnem kell .


    Rózsa irt  hogy  egyenlőre a gépe  összerakásával foglalatoskodik a  billentyüzete  nem akar müködni.


    Marcsi meddig  maradtok  ?


    Gitta  alakul a mosogató  berakása ?


    Molly  fogad   hogy  van ?


    Ibolya  milyen az  idő  nálatok ?


    Valika  hogy  telnek  a napjaid ?


    Szeretettel  gondoltam mindannyiotokra.



     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


    Szeretettel gondo

  18. 2018. március 7. 16:2278559.

    előzmény:
    totyogoka (78557)
    2018-03-07  06:07
  19. 2018. március 7. 16:2278558.

    előzmény:
    mandula2 (78555)
    2018-03-04  22:32
  20. 2018. március 7. 06:0778557.

    Jó reggelt  


    Sajnos nem működik a wifi


    De különben minden remek jó és szép a szállásunk finomakat eszünk és pancsolunk egész nap puszi mindenkinek 

  21. 2018. március 6. 23:0778556.

    szép álmokat  



    Mandula   örülök  hogy  olvashattalak .


    Marcsiékrol  láttam  képeket a facén  vidáman lubickolnak.


    Rózsa  hogy álltok .


    Mindenkire   szeretettel  gondoltam .


  22. 2018. március 4. 22:3278555.

    Szervusztok, jó estét.


    Ma még nem ültem a gép előtt, most olvastam Gittát. Köszönöm szépen a jókívánságokat, rám fér.


    Gitta drukkolok neked a mosogatóval kapcsolatban. Elmondhatom, hogy életem nagy tévedése volt, amikor gránit mosogatót vettünk, ráadásul homokszínűt. Az elmúlt kb. 15 év alatt - azóta van meg - rengeteg tányér és pohár tört el mosogatás közben. Elég ha csak odakoccan valami, máris törik. Arról nem beszélve, hogy ha céklát, kávét, vörösbort öntök bele, ember legyen a talpán, na meg jó erős koncentrátum, hogy lemossa a foltot. Szinte szívja magába a zsírt és a piszkot. A másik bajom vele, hogy nem mély a pereme, így amikor mosogatok, vizes lesz a ruhám is, lefolyik a bútorra is víz. "Áldom" a nevét annak,  aki kitalálta.  Ha találnék olyan méretű rozsdamentes mosogatót /2 egyforma nagyságú medence + szárító/ bizony kicserélném.


    Remélem nálad beválik és csak örömöd lesz benne, és nem bosszúság.


    Jó éjszakát kívánok, Totyinak pedig kellemes kikapcsolódást.


    üdv.    mandula


     

    előzmény:
    dundori (78552)
    2018-03-03  19:18
  23. 2018. március 4. 14:3778554.

    Szép napot!


     


    Alakulok alakulok! ma már nem fájt annyira tályog helye, csak ha  a nyelvem hozzá ér na akkor még érzékeny. Még van az antibiotikumból holnapra aztán vége. remélem teljesen rendbe jön mert nagyom unom már.


    Gitta! Bízunk mi is a jó útviszonyokban, remélem hogy az utak el lesznek takarítva. Most is azzal a baráti házaspárral megyünk akikkel sok sok évvel ezelőtt nálad is jártunk.Bízom benne , hogy jól fogjuk érezni magunkat. Nekem is percenként jelenik meg az a kis felirat, hogy az nlc.-nek közlendője van jelentkezzek ki de én is a mégsem opciót szoktam választani és akkor békén hagy egy darabig.


    Kincsike ! Mi újság a gyerekekkel? Van még hó nálatok? Tudtok szánkózni?


    Rózsa! haza értél akkor ezek szerint már készen vannak a festéssel a mesterek. Most jön a neheze a vissza pakolás.Most kell könyörtelenül selejtezni.


    Mandula Évi! nekem is van itt naptár az orrom előtt sokszor úgy tele van írva időpontokkal előjegyzésekkel mint egy professzornak. pedig én aztán kis ember vagyok, de sokszor elfelejtek dolgokat így az a biztos amit leírok.


    Valika! Remélem, hogy használnak a kezelések. Javul a térded állapota. 


    Mindenkinek további szép napot kívánok, majd jelentkezem Hévízről is ha lesz wifi.

  24. 2018. március 3. 19:2178553.

    S.Erzsike, Valika, Kincsike és a többiek! Közben jött egy telefonom, majd folytatom.

  25. 2018. március 3. 19:1878552.

    Kedves Mandula Évi!


    Utólag én is kívánok minden lehető jót, egészséget, boldogságot. Nálam még semmi sem került átírásra az idei naptárba, csak a villany- és gázóra állásának jelentési időpontját, de azt is csak egy-két hónapra előre szoktam, most is így történt. 


    Lilla unokám névnapját is elfelejtettem, kb. egy héttel később jutott eszembe, hogy meg kell köszönteni, mire Adél közölte, hogy "mama! az már rég elmúlt!".

    előzmény:
    mandula2 (78549)
    2018-03-02  21:38

Címlap

top