Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Itt vagyunk régi barátok 2

*zsóka49*
Létrehozva: 2006. június 25. 09:58

Megprobálok uj topikot nyitni. Hátha sikerül beszélgetnünk.Várlak benneteket, akik az Ide, ide régi barátokban voltatok,Hátha igy megy

  1. 2018. március 3. 19:1578551.

    Totyika! Biztosan el tudtok utazni, jön már az enyhülés. Az utakat meg amúgy - többnyire - rendbe tartották. Ami fontosabb, hogy a szád rendben legyen!


    Az én fiam épp az előző héten, amikor olyan rossz volt az időjárás, szinte minden nap havazott, a megyeszékhelyen dolgozott, reggel ment, este jött. Ez tőlünk 90 km-re van. Nem voltak nyugodt napjaim. Adél is akkor volt nálam a betegsége miatt, minden nap az anyja jött érte (értük), és minden nap olyankor kiderült, hogy a fiam még javában dolgozik, nem is tudják, mikor tud hazaindulni.


    A mosogatót még mindig nem csomagoltam ki, majd 15-e tájékán fogják beilleszteni, ez után jön a vejem a munka vizes részét megcsinálni.


    A hó valóban sok még mindig, még ma délelőtt is ennek eltakarításával foglalkoztam. A fiatalok reggel lesöpörték a kocsijukat, majd elmentek vásárolni, egyben a saját házukat is meglátogatták, gondolom letakarították a járdát.


    Én a hóeltakarítás után fát vágtam, felhordtam a ládába, majd készítettem köretet (brokkolit sütőzacskóban, fokhagymával, sósan, olívaolajjal, borssal) a tegnapról maradt "csirketortához". Kb. fél háromkor ebédeltem, azóta csak ülök, mint a tök.

    előzmény:
    totyogoka (78548)
    2018-03-02  07:44
  2. 2018. március 3. 19:0578550.

    Szervusztok Barátok!


    Igyekszem sorban írogatni mindenkinek, de sajnos a gépemen kb. 2-3 percenként megjelenik egy ablak, ami közli velem, hogy a rendszer és köztem megszakadt a kapcsolat. Jelentkezzek ki, majd vissza, de felajánlj egy lehetőséget, hogy "mégse". Én ezt választom, de így nehézkes a gép használata.


    Molly! Köszönöm a jókívánságot, nagy öröm egy-egy jó laboreredmény. Lassan én is elindulhatnék, már elég régen voltam (2015-ben) egy átfogó kivizsgáláson.

    előzmény:
    molly49 (78539)
    2018-02-26  17:31
  3. 2018. március 2. 21:3878549.

    Szervusztok


    Az előbb írtam sorbetErzsikének, megköszöntem hogy átjött a Konyhába, arról is írtam, hogy jó módszer az AK /minden az agyban dől el/ gyors sebgyógyulást  stb. lehet vele elérni. Mire elküldtem volna, valahova elszállt a hsz-m.


    Totyika neked is köszönöm a megemlékezést. Nálunk a jeles dátumok minden évben átírásra kerülnek az aktuális naptárba, ami az orrom előtt van. Így aztán nem is lehet elfelejteni, hiszen naponta többször ránézek, na meg az "illetékesek" már előre finoman figyelmeztetnek.


    További szép napokat kívánok, a betegeknek pedig mielőbbi gyógyulást!


    Jó éjszakát.    mandula


     


     


     


     

    előzmény:
    totyogoka (78548)
    2018-03-02  07:44
  4. 2018. március 2. 07:4478548.

    Szép napot Barátok!


     


    Itt Angyalföldön esik a hó és nem olvadt el még a tegnapelőtti sem. Jó hideg van kint olyan hurka érlelő. Tegnap kellett visszamenni a tályogommal ami szerencsére szépen javul, megint megpiszkálták kitisztították és ha minden jól megy már csak akkor kell visszamenni ha baj lenne. ( Nem lehet baj :) )  Jól megszenvedtem az elmúlt napokat de szerencsére már lassan kimászok belőle. Tényleg igaz a mondás, hogy mindig olyan jön ami még nem volt.


    Sorbet Erzsike! Ó jaj! Látom Téged is baleset ért. Olyan rossz kiszolgáltatottnak lenni. Péterednek is mielőbbi jobbulást és a Te sebednek is gyors gyógyulást kívánok.


    Julika! Gyönyörűek a terítőid. Én el raktam a nagyon színes kalocsaiakat, de az ilyen egyszínű himzéseket nagyon eltudnám képzelni nálunk is. Mi újság a cicákkal? Nem nagyon írsz a két kis rosszcsontról mostanában.


    Mandula Évike! Isten éltessen így utólag is. Én bevallom már a családom szülinapjai is naptárból jut eszembe a névnapok meg ha ránézek a naptárra onnan. Nagyon örülök, hogy benéztél. Azok a régi szép idők jutottak eszembe!


    Rózsa! Visszavonok mindent! Tegnap láttam a Marcit festékesen, úgy hogy dolgozik ezerrel! Szépek lesztek!


    Valika! Úgy látszik az idén később lesz tavasz. Már a húsvéti nyuszik is síelni tanulnak.


    Mollyka! Remélem a Te fogad is gyógyulóban van. Még szedem az antibiotikumot én is de már sokkal jobb a közérzetem.


    Gitta! Gondolom behavazódtál rendesen. Jól be vagyok tojva mert hétfőn mennénk Hévízre és fogalmam sincs hogy jutunk el .


    Mazsola ILdi! Remélem jól vagy? 


     


    Kellemes napot kívánok Mindenkinek!

  5. 2018. március 1. 20:1778547.

    Jó estét kívánok!


    Erzsikének szeretném megköszönni, hogy átballagott a szomszédba.


    Köszönöm szépen. Egy koccintás és a tortából amennyit csak akarsz! /garantáltan cukormentes/ Kép nálunk.


    puszillak: mandula

    előzmény:
    er54 (78545)
    2018-02-28  16:43
  6. 2018. február 28. 21:0178546.

    Szervusztok lanyok!


    Hetfon irtam az unokanknak, hogy ilyen hidegben ki sem dugom az orrom. Ra, 3-4 ora mulva, megvagtam a bal kezem kozepso ujjat, omlott a ver (szedek verhigitot). Soron kivul bemehettem az orvoshoz, ami jol jott, mert a hideg ellenere sokan voltak a sebeszeten is. Megnyugtatott, hogy nem annyira mely a seb, mint amilyennek latszott. Penteken megyek ellenorzesre, remelem gyogyult a seb. Nem faj, nem verzett at a kotes. Most csak az zavar, hogy minden munkat kinyujtott kozepso ujjal vegzek. 


    Peter nem jott velem, mert vasarnaptol meg van hulve.  Akivel talalkoztam (korhazban, utcan, uzletben), mindenki kerdezte, miert vagyok egyedul. 


    Nalunk alig esett ho, de eros szel fuj mar napok ota. Igy konnyebben elviseljuk, hogy most csak itthon vagyunk.


    Az eros szel es hideg megnehezitette a tuzoltok munkajat, akik  az adohivatal epuleteben kiutott tuzet oltottak kedden delelott. Az epulet a vasut tulajdona, de jelenleg ket emeleten csak az adohivatal van. Kar a tortenelmi epuletert, meg szerencse, hogy csak ennyiben serult.


    https://ujszo.com/regio/galeria


    Marcsika, gyors gyogyulast kivanok! A hetfo mar kozel van. 


    Julika, gyonyoru a teritod! Mennyi munka van benne!


    Valika, nagy elmeny lesz a kislanyoknak Japan. Megertem, hogy csak akkor nyugszol meg, ha vissza lesznek. A mi gyerekeink is sokat repulnek, oket feltem, de ha mi repulunk, nyugodt vagyok. Aprilisban keszulunk menni. 


    Gitta, veled orulok majd, ha elegedett leszel a mosogatotalcaval. 


    Rozsa, ha visszajosz,  lesz meg munkad a festes utan. A lanyoddal biztosan kettotoknek  is van mit csinalni a kisfiuk korul. 


    KincsiErzsike,  Julika sorait olvasva bizakodjunk, hogy az etelallergia merseklodik, talan elmulik.


    Mollyka, esetleg a nonap alkalmabol osszejottek a baratnokkel? Meghozna a  jobb kedvedet egy ilyen talalkozo. Utana mar itt is lesz a tavasz. Hirtelen felmelegedest igernek a meteorologusok.


    Ismerkedjetek meg Alicaval:

    https://www.youtube.com/watch?v=usNyW389d6g&feature=youtu.be


     


     

  7. 2018. február 28. 16:4378545.

    Lemaradt : Julika  a  terítő  amit készítettél  nagyon  szép   ügyes  vagy 


     

  8. 2018. február 28. 16:4178544.

    Kellemes  délutánt 


    Remélem már  lassan  felenged az  idő és ránk  köszönt  a tavasz  várjuk nagyon.


    Én  kilábaltam  most Pisti  volt a megfázásos köhögös  nyavajába.


    Julika  nagyon köszönöm hogy  megosztottad  soraidat nehéz  feldolgozni  az  unoka  baját ,fiamék  bujják  az  irásokat ,ezzel kapcsolatban  minél több tapasztalatot   szerezzenek .


    Marcsika  nehéz lehet  ez  a  dolog  az  is  fájdalmas  amikor az  inyemen  van egy kis bibi  hát  még  akkor  az a tályog .


    Rozsa remélem lassan  hazatérsz  bár  az  unokákkal  biztos  jol érzed magad.


    Valika látom mindig  van   valami  elfoglaltságod .


    Mollyka   gondolom  nagyon  várjátok  hogy vége  legyen a fagynak hónak lehessen  menni  a kertbe .Jobbulást  a fogfájásra.


    Szeretettel gondoltam mindannyiotokra .


  9. 2018. február 28. 13:4678543.

    Szervusztok!


    Azt hittem, hogy az az óvodás kérdés, hogy kipp kopp...majd beazonosít. nagyon sokat vacakolt a gépem, most a tv is és beszóltam a szolgáltatóhoz, megcsinálták. Végtelenül türelmesek voltak, sokat segítettek, mert új jelszót is kellett csinálni a wifihez, egészen belebetegedtem, felment a vérnyomásom. nem értek az ilyesmihez és zavart, hogy butuska vagyok,  de ez nem tántorította el a szerelőt és mindent rendbe hozott, még a karóhoz is kijöttek. 


    Ezt a kis terítőt hímeztem, most lettem készen vele. 

    előzmény:
    totyogoka (78542)
    2018-02-28  08:36
  10. 2018. február 28. 08:3678542.

    Sziasztok! Szép napot!


     


    Jól behavazódtunk itt Angyalföldön. Egész éjjel esett a hó és nem is olvad mert kemény minuszok vannak. Ez részben jó is mert azért már csak ne múljon el a tél a kemény hideg napok nélkül, de jobb lett volna ha ez a tél közepén következik be és nem most amikor már annyira várjuk a tavaszt.


    Én is elég ramatyul viseltem az elmúlt napokat. Tegnap délelőtt  sürgősséggel tárták fel azt a 10 ft-os nagyságú tályogot a szájüregemben amit kitisztogattak , antibiotikumot kaptam, majd délután elmentem a fogorvoshoz meg fog rtg-re hogy nincs-e összefüggésben a nem túl régen csináltatott fogaimmal. Szerencsére ahhoz nem sok köze van illetve semmi köze sincs. Csak akkor még mindig ott a kérdőjel, hogy akkor mi okozta? Holnap megyek ismét akkor szedik ki a tampont amit most belegyömöszöltek. Már nem feszül és nem fáj annyira így a kedvem is jobb. Hétfőn mennénk Hévízre , remélem az idő és a közérzetem is jobb lesz addigra. Még nem döntöttük el , hogy tömegközlekedve vagy kocsival menjünk.


    Mollyka! Akkor neked is valami hasonló fájdalmaid lehettek a begyulladt foggyökértől.


    Valika! reménykedjünk, hogy a kezelések jót tesznek. Én is érzem, hogy már tavaly is kimaradt a rehab, de el se tudom képzelni mi lett volna ha most ott vagyok lent és akkor jön ez a problémám. Ott nincs a közelben szakorvos és csak betegszállítókkal lehet bejutni a legközelebbi nagyvárosban a szakorvosi ellátásokra.


    Gitta! Azt gondolom, ha itt ekkora hó van akkor nálatok biztosan még nagyobb hiszen jóval nyugatabbra vagytok és ott intenzívebb volt a havazás. Kitartást lassan csak itt lesz a tavasz!


    Rózsa! Egyszer csak vissza kerül a géped a helyére. Bár nem tudom, hogy Marci neki kezdett-e egyáltalán a festésnek vagy csak szét szedette a gépedet? találkoztam vele nem úgy nézett ki mint aki a festés közepéből jött.


    Kincsike! remélem már   minden rendben van Veled is és a kicsikkel is. Cudar vírusok okoznak mindig újabb és újabb bajokat!


    Mazsola! Abban bízom, hogy Te is jól vagy. Túl korán szakadtak rád is a bajok és túl régóta hordozod magaddal a sok terhet. Próbálj meg kikapcsolódni a hétköznapi taposó malomból.


    Julika! Bevallom néha bele olvasok a menedékes topikba így könnyű volt beazonosítani a BiriBiri nick neved.


    manyuska ! A Te új neveddel is bajok vannak? mert azzal se nagyon jössz mostanában!


    Mindenkinek szép napot kívánok!


    Várjuk a tavaszt!!!!!!!!!!!!!

  11. 2018. február 26. 19:2678541.

    Sziasztok nem vesztem el csak rendesen kaptam feladatot.


    A kiütéseim még nem teljesen múltak el,még nincs eredmény hogy mitől vannak.Lekéstem a vizsgálatot mert ütközött a másikkal.Most új időpontot kell kérni.Nem értem oda időben.Mivel ortopéd orvoshoz volt időpontom az fontosabb volt.Csak röviden térd műtétre akartak küldeni protézis beültetésre,nem vállaltam kértem előbb kísérletezzünk,most kezelésre járok meg gyógyszert kaptam meg van olyan térd izém amit a múltkor már megmutattam.Ha nem sikerül akkor még az inyekcíót kipróbálom azt mondta a doki még az beválhat.Szép ára van de ha nem kell műteni akkor inkább megéri.Az én koromban minek már a műtét


    Na azért hogy ne unatkozzam ma az unoka tesóm férjét is orvoshoz vittem eltört a csuklója ,még jó hogy csak Szigetszentmiklósra kellett mennem vele.Szerdán megyek kezelésre ,pénteken viszem őt másik gipszet fog kapni,közben én is megejtem a kezelést remélem egyszerre fogunk végezniSzóval nem unatkozom .


    Marcsi én is frászt kapnék ha a gyerek olyan messzire menne de majd csak kibírjátok ő viszont nagyon élvezni fogja.Mondjuk engem is kerülget a frász mert a lány a barátnőjével kettesben megy a nyáron Japánba hát nem vagyok nyugodt.


    Kincsike nagy probléma ha a kisgyereknek étkezési problémája lesz szegény nem fogja érteni hogy miért nem ehet meg akármit,reméljük kinövi.


    Julika rá nem jöttem volna hogy te vagy agyaltam Marcsi ügyes hogy kitalálta.


    Rózsa remélem lassan készen vagytok és minden szép és jó .


    Sorbet Erzsike örülök neked és megyek ha jöttök.


    Gittám majd nálad is minden a helyére kerül és évekre megoldódik a gondod.


    Molly én is nagyon várom már a tavaszt kicsit depis vagyok én is de az első tavaszi nap majd rendbe hoz minket


    Sziasztok szép álmokat.

  12. 2018. február 26. 17:3778540.

    Precon, remélem csillapodtak a kiütéseid?


    Nagyon nehéz megtalálni az okokat ami ezt kiváltja.


    Sok ételben van olyan  összetevő, amit fel sem tüntetnek és okozhat allergiás reakciókat.


    Én a könyökömön lévő pikkelysömörrel küzdök,


    nem használnak az orvos által felírt kenőcsök sem...

    előzmény:
    precon (78528)
    2018-02-21  13:47
  13. 2018. február 26. 17:3178539.

    Szép délutánt kívánok mindenkinek!


    Olvasom, hogy mindenkinél vannak jó és kevésbé jó események,


    de ebből áll az életünk, egyszer jobb, egyszer nehezebb periódus van.


    Én is végigjártam a kötelező kontrollokat, majd 


    két hétig nyűglődtem a megfázással, erős köhögéssel.


    Mire kilábaltam belőle, a fogam gyökere gyulladt be,


    most a gyulladás gyógyszeres lehúzása van folyamatban,


    utána pedig ki kell húzatni...


    Totyika, biztosan nagy izgalom az egész családnak  a kínai út,


    Kittikének pedig egy életre szóló élmény lesz 


    Remélem nem lesz baj a vizsgálatoknál nálad.


    Erzsike, egy életre szóló gond a komoly diéta


    mindig be kell tartani, hogy ne legyen beteg a kisgyermek.


    Nagyon aranyosak a fotón 


    Sorbet, látod én is ritkán jövök, valahogyan olyan kedve szegett lettem...


    Nagyon várom, hogy vége legyen a télnek.


    Örülök, hogy olvastam felőled és jól vagytok.


    Dundori, jobbulást a kis unokádnak, ez a vacak idő is oka a sok betegségnek.


    Rózsa, egészen megszépül a lakásotok, gondolom szép lesz festés után!


    Most biztosan kellemesen telnek a napok a kis unokáiddal.


    Legyen szép estétek!


     

  14. 2018. február 26. 12:5178538.

    Napsütéses szép napot kívánok!


     


    Itt Pesten süt is rendesen de hideg is van. Délelőtt a házi orvosnál jártam, beutalókért javaslatokért és a meglepően "jó" laboreredményemért. Tényleg jók az eredmények egy hajszálnyival magasabb  a cukrom, de inkább az is határérték körülinek mondható. Most kaptam időpontokat kardiológiára , reumatológiára nyaki uh.-ra és holnap meg megyek a fogorvoshoz. Az új fogam teljesen rendben van , jól rágok vele nem nyom nem tör , viszont lett egy tályog a száj nyálkahártyán amihez semmi nem ér hozzá semmivel nem érintkezik és csak úgy oda jött. Ezt fogja kitisztítani a doki. be is vagyok tojva rendesen.


    Apus kora reggel vitte az autót a szervízbe ( kötelező) , még nem ért haza. 


    Most kifújom magam aztán neki esek a vasalásnak, mert bizony lett jó sok amiket a hétvégén mostam szépen felszaporodott.


    Remélem , hogy mindenki jól van.


    Kellemes napot!

  15. 2018. február 24. 11:2178537.

    Erzsike!


    Az én unokáim is hasonló cipőben jártak.  Diétás ételt kaptak..Kiemelt családi pótlékot kapott egy ideig a lányom...mert kinőtték. Legalább is egy ideig semmi gond nem volt, de Boldizsárnál megint jelentkezett, állandóan hurutos volt, és ez a tejes, tojásos dolgoktól volt. tehát ha nem is teljesen kiiktatva, de óvatosan kell ilyet fogyasztani.

    előzmény:
    er54 (78533)
    2018-02-23  21:24
  16. 2018. február 24. 11:2178536.

    Szia Julika!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


     


    De örülök, hogy ide találtál!!!!!!!!!!!!!!!


    Az eredeti Nick nevem a totyogo volt, aztán azzal volt idő amikor nem engedett be. Így aztán elkezdtem becézgetni és a totyogokával már nem volt baja!!!!!!!!!!!!!! 


    A Picivirág úgy látszik nagyra nőtt! De a BiriBiri ugyan olyan szép virág mint a Pici 


     

    előzmény:
    BiriBiri (78535)
    2018-02-24  08:47
  17. 2018. február 24. 08:4778535.

    Szervusztok!


    Kipp kopp kopok, találd ki, hogy ki vagyok? 


    Sajnos már nem lehetek az aki voltam, már mint "nick névileg" de Pötyi leleményessége segített, hogy ne maradjak kint a partvonalon. Még nekem is furcsa ez a név, de hálás vagyok "neki" hogy ezzel bejöhetek. 


    Február 24-e Szent Mátyás, „a jégtörő” ünnepe. Mátyás volt az az apostol, akit az áruló Júdás helyett maguk közé választottak Jézus tanítványai tizenkettediknek. Mátyás király is róla kapta nevét, mert Mátyás napjára virradóra (február 23- este) született.


    Mátyás napja szorosan összefügg a tavaszvárással, Jégtörő Mátyás szekercéje töri meg a jeget, a tél hatalmát. Sok vidéken ismerik azt a népi bölcsességet, hogy ha Mátyás jeget talál, összetöri, de ha nem talál, csinál.


    A néphagyomány szerint az apostol ezen a napon osztja ki a sípokat a madaraknak, hogy újra énekeljenek. A Mátyás-napi időjárásból lehet jósolni az éves termésre, tojásszaporulatra. A hideg idő jó termést jelent, a szeles pedig kevés tojást. Ha Mátyáskor esik, akkor a jég elveri majd a termést, a szőlő savanyú lesz. A Mátyás napján fogott hal az egész évi szerencsés halászat előjele. A szökőnapot a régiek Mátyás ugrásának hívták, mivel február 24-én toldottak be egy napot, így Mátyás ünnepe február 25-re csúszott.

  18. 2018. február 24. 07:2778534.

    Szép jó reggelt!


     


    Kicsit morcosan kezdem a napot! Nem szoktam még hétvégén sem sokáig heverészni, de ma nagyon rosszul esett , hogy 5 óra után pár perccel valaki ráfeküdt a kaputelefonra. nyomta mint süket az ajtót. persze nem szólt bele, mire köntöst vettem és kinéztem már nem láttam sehol senkit. Na ná , hogy nem ment már a vissza alvás. Sok minden történt ( történik) a környezetemben, van amit értek, van amit nem. Na de Apus szerint majd elmúlnak ezek a dolgok is.


    Gyorsan el ment ez a hét is és bár jön a hideg azért valahol már a tavasznak is meg kellene érkezni hiszen lassan vége lesz a februárnak is.


    Kincsike! Jaj szegény Danika! Nagyon nehéz így főzni.  Tündéri a két Tesó ahogy farsangolnak.


    Gitta! örülök, ha sikerült beszerezned a mosogató tálcát. Végül is azt nem írtad , hogy melyik cég és honnan szállította de nem is ez a lényeg , hanem , hogy meg van. Nekünk is volt már hogy szépséghibás termékre árcsökkentést kaptunk, aztán a hiba nem is volt észrevehető mert olyan helyen volt. Adélkádnak jobbulást! Tényleg gyakran beteg Ő is. Itt Budapesten csak átutazott a havazás  , ami esett el is olvadt! Itt nem kellett lapátolni.


    Rózsa! Remélem jól vagy és a fiúk is örülnek Neked. Most legalább ki kapcsolódsz mellettük. Igazi kis zsiványok.


    Valika! Most már tényleg túl kellene lenned a kiütéseiden.Persze tudom én hogy elmúlik és jön valami már probléma.


    Sorbet Erzsike! Jó volt olvasni felőletek. Kicsit féltjük a Kittyt de hát 13 évesen már adódnak olyan lehetőségek amikkel élni kell. Ebben az iskolában évente van csere üdülés egy kínai nagyköveti alapítvány támogatja a kint tartózkodást. Eddig a repülőjegyeket is biztosították, most azt önerőből kell rendezni. 2 turnusban utaznak 18-24 gyerek megy kísérő tanárokkal. Kicsit jutalom ez azoknak a tanároknak is akik mennek mert mindig olyanokat küldenek akik még nem jártak ott. Aztán a reptéren már várják Őket az Önkéntesek akik viszik városnézésre ide oda a csapatot.


    Mollyka! Julika! Manyuska! Mazsola!


    Mindenkinek kellemes napot kívánok!


    Ma jégtörő Mátyás napja van , és itt minuszok vannak.

  19. 2018. február 23. 21:2478533.

    szép  álmokat



    Sajnos Danikánknak tojás  allergiája van ,(  a  két  hete vett vérből állapították  meg ) igy  amibe  tojás van kerülni  kell .Nagy a vonzata   ennek csirke  hust  sem  ehet ,hogy  ez a dolog  honnan jött nem tudni .


    Az oviba  is  speciális  ételeket  ehet  csak de  ehhez még jó pár engedélyt  be kell szerezni .


    Én már jol  vagyok ,de lekopogtam  a kedvem a béka feneke  alatt   emiatt.


    Daniéknak  két  hete  Daniéknak   a bölcsibe tegnap  volt  a farsang  eddig két képet kaptam .Az ovodai zártkörü volt onnan nincs  kép .


    Szeretettel  gondoltam mindannyiotokra 


      

  20. 2018. február 22. 20:4378532.

    Szervusztok Barátok!


    Bevallom, csak nagyvonalakban olvastam vissza, meglehetősen fárasztó volt a mai (meg a tegnapi, és havazás óta minden) nap. A lakóm, Misi úgy döntött, nem jár autójával dolgozni, helyette beállt a kapun belül, miatta a havat csak gyalogjárás szélességében lehet eltakarítani, lejjebb meg felesleges, mert úgysem lehet kijárni az autómmal. Nagyon nem bánom, mert sajnos Adél visszaesett a betegségébe, nálam van ő is, a kutya is, így nappal nem tudok menni (jó kis spórolós hét!), kenyeret meg hoznak a gyerekek.


    Totyikám! A mosogatótálca itt van! Várom a "számla" benyújtását!!!! Sajnos ez az egy darab volt, sajnos fekete és sajnos sérült. Ami öröm az ürömben, hogy sokkal olcsóbban kaptam, de bevallom, kedd óta itt áll becsomagolva, ki sem merem bontani (fotókat már láttam, azt előre átküldték). Állítólag - és ahogy a fotón láttam - nem nagy gond, könnyen eltüntethető. De erről majd máskor.


    Asztalost meg azért nem sürgetem, mert az időjárás most olyan, hogy ha jönne, akkor 3 kocsinak kellene elférni az udvaromban (Misi, az asztalos, vejem Attila, a csőszerelő). Igy, hogy most is esik a hó, aztán állítólag jön a "farkasordító hideg", arra gondoltam, ha eddig kibírtam, még várhatok egy hetet.


    Ma végül Misi elől eltakarította, én meg hátul (a kisházba járás miatt nekem ez sokkal fontosabb), de mint írom, ismét havazik. Én ma annyi fát vágtam és hordtam fel a teraszra a ládába, hogy mostanra alig bírok mozdulni, én biztosan nem fogok sem ma, sem holnap havat lapátolni (még hátrafelé sem). Holnap nem jönnek a "gyerekek", menyem szabin lesz. Ha mennem kell, márpedig szombaton legkésőbb mennem kell, legfeljebb elmegyek gyalog.


    Bocsi, hogy nem írok mindenkinek, de tényleg nagyon fáradt vagyok.

  21. 2018. február 22. 15:1878531.

    Szervusztok lanyok!


    Regen jelentkeztem, de nem felejtettelek el benneteket! 


    Rozsa, igen nagy munkaba fogtatok. Barcsak nyugodtan tudnatok elvezni mindketten a felujitott lakast! Konnyen megy nektek a felesleges dolgok szanalasa? 


    Valika, sokat gondolok rad. Ha eljutunk Budapestre, biztosan ugy intezzuk, hogy talalkozzunk. 


    Gitta, amikor felvetetted, hogy uj mosogatotalcara lenne szukseged, irtam, hogy nekunk s(z)ilgranitbol van, ugyanolyan csapteleppel egyutt. Ket es fel ev hasznalat utan mondhatom, meg vagyok elegedve ezzel az anyaggal. (Igaz, a granitot nem probaltam.) Konnyebben rendbentarthato, mint az azelotti rozsdamentes acelbol keszult. De nem beszellek ra. Szakembert biztosan talalsz a komplett konyhakat keszito vallalkozasoknal. Nekik van attekintesuk a mosogatotalcak tipusairol es az anyagokrol. 


    Keresgeltem en is a neten, a neked megfelelo granitbol csak fekete szinben talaltam. Drukkolok, hogy meg a kerti munkak elkezdese elott sikeruljon megoldani a cseret.


    Marcsika, mi most nem kaptunk a hobol, a jovo het elso felere sokkal hidegebbet igernek nekunk, mint most van. A ferjednek kivanunk erot, egeszseget, legyen elegedett mint nyugdijas. Csak annyit dolgozzon, amennyit orommel tesz majd. 


    A jomultkor  kerdezted,  irja e meg P. a koroket, nyolcasokat. Bizony, itthon nincs ra olyan  lehetosege, mint B.-ben volt. Itt csak neha-neha elmegy az uszodaba. Mar nagyon varjuk a tavaszt, aranylag kozel hozzank van egy ping-pong asztal, ahol egy kicsit kiugralhatjuk majd magunkat. Kittykere igen nagy elmenyek varnak. Voltak mar az iskolajabol Kinaban ilyen latogatason gyerekek? 


     Julika, jo volt hallani a hangod. Olvastam, ma  karfiolbol keszitettel ebedet, nalunk is az volt. 


    MazsolaIldiko, nehez idoszak, mikor kirepulnek a feszekbol a gyerekek. Oruljunk, hogy megallnak a sajat labukon, hogy sikeresek. 


    Mi, szulok is mint fiatalok elmentunk otthonrol akkor, amikor eljott az ideje. Nefelj, megszokjatok ezt az uj helyzetet! 


    Mollyka, gyere gyakrabban, ne ugy mint en!


    KincsiErzsike, mar jobban vagy? Nalunk sok iskolat bezartak a jarvany miatt, nehany korhazban latogatasi tilalom van.  Mi most tobbnyire csak itthon tartozkodunk, csak bevasarolni es setalni megyunk, keruljuk az olyan helyeket, ahol sok ember van. Lemaradtunk ezert par erdekesebb programrol. 


      

  22. 2018. február 21. 16:5778530.

    Sziasztok!!!


     


    Már szánom bánom, hogy nem mentünk le a temetőbe. Végül is nem lett annyira vészes ez a havazás mint ahogy beharangozták, de   akár lehetett is volna.Jobb a békesség így itthon maradtunk. És ha már maradtunk akkor takarítottam, porszívóztam port töröltem felmostam vasaltam stb. Apus se ment ki tegnap dolgozni hiszen tegnap óta nyugdíjas lett. Persze továbbra is dolgozik majd csak kicsit kevesebbet mint eddig több szabad nappal.


    Valika! Ágotának is csináltak allergia vizsgálatot az SZTK,-ban neki az afta miatt volt fontos, hogy mi okozza , hogy olyan gyakran ki jön a nyálkahártyáján. Neki az olajban sült dolgok illetve az olajos magvak fogyasztása került tilalmi listára. Na meg az immunrendszer erősítése a cél mert a legyengült szervezet hajlamosabb az allergiás tünetek produkálására.


    Rózsa! Erzsi néni halál híre megdöbbentett bár tudtuk , hogy semmi jóra nem számíthatunk. nagyon sajnálom. A Marci nagyon bele lendült a lakásfelújjításba. Jó lenne bele látni a fejébe , hogy mit forgat benne. Bár mostanában mintha higgadtabb lenne. igaz én ritkán találkozom vele.


    Mazsola! Köszi a biztatást! Én azért csak nagyon aggódom Kitty hosszú útja miatt. Nagyon távoli ország Kína és nagyon más kultúrájú.Talán nem lesz olyan hosszú a kint tartózkodás . Biztosan nagy élmény lesz neki. 


    Mindenkinek további szép napot kívánok!


    ( Megyünk pincét rendezni mert ma van a lomtalanítás)

  23. 2018. február 21. 13:4978529.

    köszi remélem már erre nem lesz szükségem,próbálok elmenni egy allergia vizsgálatra nem a megszokottra hanem amit vérből vizsgálnak állítólag az tökéletes majd elválik.

    előzmény:
    rozsaanyu (78525)
    2018-02-20  16:22
  24. 2018. február 21. 13:4778528.

    Igen Erzsike már gyógyszertárat nyithatnékErzsike ez a vírus van megint az öcsém ugyanígy volt de neki napokig tartott.

    előzmény:
    er54 (78521)
    2018-02-19  21:04
  25. 2018. február 21. 13:4578527.

    Ildi mikor nekem kirepültek a gyerekek bizony én is pityeregtem,és mikor jönni kellett volna nekik a megszokott időben előfordult hogy kimentem a kapuba és néztem hogy hol a csudába vannak?Sokára szoktam meg hogy nem haza jönnek máshol van az otthonuk.Aztán minden a helyére került több idő jutott apussal egymásra .Aztán jöttek az unokák és újra mindkettőnknek megszaporodtak a feladataink.Évekig egyeztetnünk kellett ha el akartunk valahová menniAztán ennek is vége szakadt.


    Minden időszaknak meg van a szépsége és bizony a buktatója is.Fel a fejjel sok sikert a gyerekeidnek és nektek is.

    előzmény:
    Mazsola72 (78523)
    2018-02-20  14:27

Címlap

top