Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Itt vagyunk régi barátok 2

*zsóka49*
Létrehozva: 2006. június 25. 09:58

Megprobálok uj topikot nyitni. Hátha sikerül beszélgetnünk.Várlak benneteket, akik az Ide, ide régi barátokban voltatok,Hátha igy megy

  1. 2018. február 1. 16:3578451.

    Szép napot vagy már jó estét?!


     


    Gyorsan el ment ez a nap is. Délelőtt főztem ( vadast) ez olyan pecsmegelős turmixolos meló volt viszont finom lett a leves is meg a mártás is.Siettem mert itt szinte a szomszédunkban volt egy szobor avatás . Tom Lantos születésnapjára kapott szobrot a róla elnevezett sétányon. Itt volt az egész családja ( felesége unokái dédunokái testvére) és az amerikai követségről is sokan voltak. Verseket mondtak kerületünkben élő színészek ( Mácsay Pál illetve Papp János)  Akkor még a nap is sütött és szép idő volt. Mostanra már igaz sötétedik is de el is komorult az idő, hideg szél fúj.


    Sorbet Erzsike! De örülök, hogy jelentkeztél. Nagyon helyes a kis kutyus is. Szépek a felvételek. Én is szerettem olvasni valamikor de ma már csak szemüveggel megy és attól is elfárad a szemem ha kereszt rejtvényezek. nyilt a közelünkben egy korcsolya pálya és a multkoriban voltunk az unokával kint. Eszembe jutott a férjed, hogy vajon hódol-e még ennek szép téli sportnak úgy mint régen amikor rótta a köröket nyolcasokat!


    Valika! Nagyon sajnálom, hogy fájdalmaid vannak. A testi fájdalom is gyötrelmes de a lelki tesz még rá egy lapáttal. Vígasztaljon, hogy kitartással sok tornával Mollynak a férje is élvezi az "új" térdét  és ismét fájdalom mentesen él. sajnos a doki aki Kakasszékről eljött az ORFI.-ba már innen is tovább állt, így én sem tudok most menni hozzá rehabra. Talán másik doki fogadna de egyenlőre magam tornázgatok itthon illetve hetente eljárok a klubba.


    Gitta! Mindenkinek meg van a maga baja. Szoktam mondani én is magamban  amikor nincs aki megcsinálja a dolgokat. A fiam meg azt szokta mondani, hogy néma gyereknek az anyja sem érti a szavát. Szóval szóljunk ha akarunk valamit. Egyenlőre még szerencsére meg tudunk csinálni mindent. tegnap hívtak telefonon, jól vannak de ott sem olyan nagyon jó most az idő mint ahogy eltervezték. De azért pihennek és arra pont jó hogy kikapcsolódjanak.


    Rózsa! Tényleg olyanok a fiúk mintha ikrek lennének a képen. Andris remélem m ár sokkal jobban van. Fél gyógyulás ha chatelhet Ágival és tudnak kommunikálni.


    Mindenkinek további szép napot kívánok!

  2. 2018. január 31. 23:0378450.

    Drága Kincsike!


    Ennél nagyobb baja sosem legyen senkinek, hogy a kicsiknek sáros lett az anorákja. Képzeld el, hogy én minden hétvégén az egész nappalit véigmászom (közel 49 m2, benne alig van szőnyeg nélküli parketta) a kiskutya szőre miatt. Az overállokat meg kimossa a gép kb. fél óra alatt, másnapra meg szárazak kívül-belül. Nekem meg a térdem-csípőm, derekam oda van egy hétre, mire elmúlna, kezdődik minden újra. Mert imádom, nem is haragszom rá, nem is rossz kutya, csak hullik a szőre, de akkor is egy tündér, és nem is érdekel, amíg bírom szolgálom. Ráadásul nálam még viselkedik is, mert otthon sokkal több dolog megengedett neki. Pl. nálam nem jöhet a hálószobába, fürdőszobába, nem lehet a kanapén, és vannak még tiltott helyek, amiket rendesen betart, mert megszokta, megtanulta, hogy mit lehet itt a mamánál, mit lehet otthon. 


    Ez nem jó összehasonlítás volt a gyerek koszos ruhájával, de nekem már nincs apró unokám, a legkisebb is másodikos, most a kiskutya a legfiatlabb, aki - mindenkitől bocsánat -, de olyan, mint egy kisgyerek. A gyerekben az a jó, hogy növekszik és lassan mindent megért, a kiskutya meg örökké "baba" marad, vagyis a kisgyermek 3 éves szintjén, és ez is egy plusz pontot jelent ahhoz, hogy egész életében szeressük, hisz oly gyorsan elmennek az ember életéből.


    Ezzel csak azt akartam mondani, hogy minden szülőnek örülni kell, ha a gyerek kipróbál mindent, belemászik a pocsolyába, sáros lesz a ruhája..., stb. Mennyivel lenne jobb, ha otthon kellene ápolni, gondoskodni róla, mert beteges örökké. Inkább legyen rossz, koszos, de legyen étvágya, legyen életrevaló. Nekem van az ötből ilyen is, olyan is. Bizony magam is jobban érzem magam, ha az "olyan" is kezd életrevaló lenni. S ami az én meglátásom, már épp itt az ideje. Ezt lehet nem értitek, most nem is fogom magyarázni, de biztosan tudom, van egy-két ember, aki tudja, miről beszéltem.

    előzmény:
    er54 (78436)
    2018-01-29  20:42
  3. 2018. január 31. 22:3878449.

    Drága S.Erzsike!


    Az én fiamat annyira nem érdekli ez a probléma, mint a veszélyben lévő szúnyogot a pókhálóban. Nem ragozom, csak mondom, azt látom, kisebb gondja is nagyobb ennél.


    Valahogy azt gondolom, de lehet, tévedek, aki készen kap dolgokat, nem érzi, hogy mi lenne, ha nem lenne... De nem ragozom, mindenkinek van bizonyos "keresztje", amit cipel, viszi, míg bírja, aztán lesz valaki, aki leveszi, vagy nem is veszi észre senki, hogy bizony nehéz..


    Az én életem így múlik el, szerencsére még vannak céljaim, igaz, fogyóban, de semmi gond, minden megoldódik valahogy.


    Na ez nem panasz, csak a tény. Ha visszagondolok az én fiatal éveimre, nekem korán elmentek a szüleim. Engem nem tanított senki arra, hogy működik a család. Fiatalon, szülők nélkül nőttem-cseperedtem, korán anya lettem. Amit tudtam, nagyon  fiatalon, 12 éves koromig szívtam magamba a családomtól. Mondhatni, onnantól magam gondoskodtam magamról. Ha bármit is rosszul csináltam, annak az lehet az oka, hogy nem volt érkezésem megtanulni fontos dolgokat, miközben már két kisgyermeket is a világra hoztam. Büszkén mondhatom, mindkét gyerekem - mindennek ellenére - megtanulta a lényeget - dolgoznak, gyerekeket nevelnek, élik a saját életüket. Egy dolgot nem tanultak meg tőlem, ami kizárólag az én hibám: a szülő a család mellett a másik legfontosabb tényező. Ebben nem tudtam példát mutatni, mert nekem már nem voltak szüleim. 


    Aztán teltek az évek, sosem éreztem, hogy elrontottam bármit. Most, hogy öregszem, nem leszek bölcseb, csak azokra a dolgokra gondolok, amiket fájlalok, amiket rosszul tehettem???, ami miatt most ilyen gondolatok jutnak az eszembe.


    Bizony az élet nem habostorta. Nem panaszkodom, vannak még lehetőségek a sírdogáláson kívül, hogy jobbá tegyem a napjaimat.  Én igyekszem, és igyekszem azon is, hogy ne zaklassam őket, ne kérjek számon semmit. Az is igaz, ha tudja valaki, mit jelent, ha valaki "kun". Hát bevallom, én kun vagyok, méghozzá a javából. De ezt most nem ragozom, elég későre jár az idő, ráadásul nincs sok időm kialudni magamat, mert úgy szeretnék hajnaltól aludni addig, míg lehet, de 7-kor kelnem kell, mert jön a tündér Nostro, akivel azonnal foglalkozni kell.

    előzmény:
    sorbet (78447)
    2018-01-31  16:57
  4. 2018. január 31. 19:0978448.

    Boldogan látom, sorbetE, a bejelentkezésed!!!!! Többször hiányollak én is. Az esti elköszönéskor a jelzi, hogy Rád is gondolok!!! Ez a bajuszos angyal jelképe.


    Ezt a képet - amit mellékelek - tegnap készítette a Bimbóm. Örömmel osztom meg.


    Ma vásárolni voltam. A pakolással annyira jutottam, hogy az ajtó előtt, a rács mögött már üres a terület. Bent még van mit elrendezni.


    Marcsi! Nagyon szomorú vagyok az Erzsi néni miatt! Úgy szeretném, hogy még legyen jobban!!!! Köszönöm a Bimbómra gondolásod.


    Valcsi!


    Andrisnak sokat segített a kórházi infúziós kezelés. Lehet, a Lányod is jobban járna, ha pár napra bemenne. Kívánom a mielőbbi gyógyulását. A Te térdedhez is drukkolok, hogy ne kelljen műteni.


    Most értem haza. Ágis délutánom volt és lesz még holnap is.


    Ma nem voltam az Andrisnál. Skype-n vettük fel a kapcsolatot, hogy lássák egymást, apa és lánya. Holnap délelőtt bemegyek, majd délután ismét megyek az Ágiért.


    Kincsike! Nagyon szeretem látni az Unokáidat, ha teszel fel képet.


    Nagyon fáradt vagyok lelkileg és fizikailag, egyaránt.


    Szeretettel gondolok a Régi barátokra!!!!!

  5. 2018. január 31. 16:5778447.

    Valika,  neked es a  lanyodnak is mihamarabbi jobbulast kivanok!


    Osszefoglaltad, mi is tortent az utobbi napokban a topikon, koszi. Ma talalkoztunk egy ismerossel,  az egyik  terde faj. A masik, megmutott terde most rendben van. De meg huzza-halasztja a masodik mutetet. A kerdesere, hogy mi hogy vagyunk, a ferjem egy ismeroset idezte. " Koszonjuk, a regi bajaink nem rosszabbottak, es ujak nem jottek". :-))) 


    Karacsony elott Orokmozgoek (ugye-emlekeztek rajuk) tudattak velunk, hogy bekoltoztek egy otthonba. Hivtuk oket azota, nagyon elegedettek. Neha megnezem az etlapjukat, valamit megprobalok onnan lekoppintani. A levesek majdnem mindig kremlevesek. Kiprobaltam a petrezselyemgyoker kremlevest, P. szerint fozhetem maskor is. A torma-kremleves azert nekem egy kicsit furcsan hangzik, de lehet azt is kiprobalom. 


    Marcsika, ugyesen megtortent ez a felujitas. Igazad van, csak bele kell vagni. 


    Gitta, szakemberrel fogod kicsereltetni a konyhai mosogatotalcat, vagy a fiad megoldja? Remeljuk, sikerul a kivalasztottat megtalalnod. Megnezem majd, milyet valasztottal.


    Rozsa, volt ilyen a rokonsagban, egy tudogyulladas utan mar ra sem nez a holgy a cigire. Szerencsere minden komplikacio nelkul gyogyult. Kivanok sok erot a fiadnak hozza, hogy leszokjon! 


    Az unokaid aranyosak! Nemsokara majd ikreknek fognak kinezni. Jo hatassal vannak a ferjedre ha egyutt vagytok veluk.


    KincsiErzsike, orulok minden feltett kepnek, amit az unokaidrol hozol. Koszi.


     Mollyka, olvastalak, es udvozollek. Szereted ezt a tavaszvaro idoszakot, a tervezgetest, mi is legyen es hol a kertetekben?


     Julika, ha majd josz a topikra, megproballak felhivni, szeretnek valamit kerdezni toled. 


    Tegnap este csotores volt a kornyekunkon, minket is erintett. Micsoda megkonnyebbules volt, mikor ma delutan, a beigert idore ujbol folyt a viz. 


    Megyek, es meg vacsora elott olvasok egy kicsit. S. Zweig konyve Kalvinrol nem konnyu olvasmany, de nagyon erdekel. Olvasas kozben tobbszor utananezek valaminek a Wikipediaban.


    Meg tervezek hozni egy linket, de meg kell talalnom. 


    Szeretettel udvozollek benneteket! 

    előzmény:
    sorbet (78446)
    2018-01-31  16:10
  6. 2018. január 31. 16:1078446.

    Szervusztok lanyok! Valika, Marcsika, koszonom, hogy emlegettetek merre jarok. Nem volt kedvem a rancfelvarras alatt jonni. A tabletrol es a telefonomrol nem nagyon szeretek irni, ez az asztali szg, ugy nez ki, az utolsokat rugja. 


    Mar nem is emlekszem, mikor jartam erre. Irtam-e, hogy a karacsonyi vendegunk nagyon aranyos volt. Most a menyunket varjuk egy par nap mulva haza Amerikabol. Nagyon jo programjuk volt eddig, minden az elkepzelesuk szerint tortent. Voltak egy haromnapos konferencian, ami foleg E. reszere volt ertekes, mert ez a munkajaval, hobbyjaval volt kapcsolatos. NY kivul voltak Los Angelesben es San Franciscoban. Az oda- es vissza utjukat a kontinensen at kovettuk a Flightradaron.


    Erika elvitte magaval az Alica nevu kiskutyajukat is. Ot is lathatjatok a feltett kepeken.


     


     


     


     

  7. 2018. január 31. 14:3778445.

    Sziasztok szép napot.


    Örülök hogy Erzsike unokái rendben vannak.


    Rózsa fia is gyógyul az unokák nőnek.


    Marcsinak kinőttek a fogai


    Gitta is rendben van.


     


    Molly  élvezi az új kocsit


    Felénk kissé zűrös ismét az élet,nem használnak a gyógyszerek február 22-én dől el hogy mikor műtik a térdemmég reménykedem hátha nem kell.


    Nálunk a lányom ismét beteg nagyon aggódom mert krónikussá vált nála a tüdőgyulladás .


    Lelkileg én sem vagyok még toppon sok bajnak ez is a forrása doktornő írt fel erősebb nyugtatót .vannak a térdemen kívül is egészségügyi problémáim,ami lehet hogy lelki eredetű,majd ezen is túl leszek remélem.


    Kaptam olyan izét ami a térdemet tartsalegyetek jók én is igyekszem

  8. 2018. január 31. 07:0578444.

    Szép jó reggelt!


     


    Az este nem volt ilyen jó kedvem, mert még fájt ám a fogam illetve az ínyem helyenként. Jól megkínozva éreztem magam mire minden a helyére került. Most még kicsit furcsa olyan " bejáratós" , de remélem, hogy meg fogom szokni. Nagyon rendes volt a doki és mondta , hogy bármi van ami szerintem nem oké azonnal menjek vissza és még korrigálhatunk. ja és javasolta, hogy évente 1x kontroll nem ártana. Remélem, hogy beválik. végül is 2-3 hét alatt végeztem és most már nagyon örülök, hogy bele vágtam.


    Rózsa! Jó hír, hogy az Andris jobban van. Így 40 felett már neki is oda kell figyelni az egészségére főleg a cukra miatt is. Kis Rózsának is Boldog Szülinapot kívánok! Neki is Jó egészség kíséretében. Sajnos Erzsi néni sincs jól, ma megy Ő is kontrollra de a szurit abba hagytuk ma már csak fáslizni megyek, de holnaptól már az se kell mert a Pisti elintézi.


    Kincsike! Itt is szép idő volt bár a szél az hideget fújt! De ha jól fel vannak öltözve a gyerkőcök kell a szabad levegőn való tartózkodás. 


    Mindenkinek kellemes és vidám napot kívánok!

  9. 2018. január 30. 22:4478443.

    szép álmokat



    Rózsa  örülök  hogy Andrisod  jol  van ezek szerint hatásos infuziókat kapott .


    Marcsi gondolom már élvezed  az  uj fogad  (irigy vagyok)


    Nagyon szép  idő  volt ma  ahol  szélmentes volt ott még  a nap erejét is lehetett érezni.


    Délelött vásárolni voltunk a Lidl-be  délután uncsikkal játszótereztünk amig  besötétedett.


    szeretettel gondoltam mindannyiotokra 


    előzmény:
    totyogoka (78441)
    2018-01-30  07:58
  10. 2018. január 30. 19:4578442.

    Szervusztok!


    Nem régen értem haza az Andristól. Hál'istennek, már jól van. Felöltözött, kimentünk a Cálvin térig. Nagyot sétáltunk. Utána beültünk a kórház büféjébe, hogy ne a bűzös kórházban legyünk. Kávét ittunk és nagyon finom, mogyorós islert ettem. Jól kibeszélgettük magunkat.


    A Marci is odaért. Palacsinta tésztában sült karfiolt vitt az Andrisnak. Jóízűen elfogyasztotta.


    Marcsi!


    Még a tél előttünk van. Csalóka ez a tavaszi időjárás. Már nagyon várom az igazi tavaszt.


    Szeretettel gondolok Mindenkire.


    Bimbómnak ma van a 34. születésnapja. Telefonon köszöntöttem. Fel sem fogom, hogy rohannak az évek. Andris is májusban már 41 éves lesz. Felettem is múlnak az évek. Érzem az izületeimen.


    Jó éjszakát, szép álmokat..............................


     

    előzmény:
    totyogoka (78441)
    2018-01-30  07:58
  11. 2018. január 30. 07:5878441.

    Szép jó reggelt Mindenkinek!


    Egész éjjel nagyon fújt a szél és én  alig aludtam valamicskét. Lüktet a tarkóm fáj a fejem , biztosan ez a front az oka.De fel a fejjel , mert ha minden rendben lesz akkor ma este már lesz fogam is végleges!Várom már nagyon , hogy elkészüljön.


    Tegnap egész napos mászkálós programom volt, ma kicsit lazább lesz a nap. 


    Rózsa! Tündéri volt a Bálint és már tényleg nagyot nőtt . Andrisnak jobbulást, és talán most megfordul a fejében , hogy abba kéne hagyni a cigizést.


    Mollyka! Apus is mindig viszi szervizelni az autót. A kötelező kilóméterek után mindig átnézeti. fontos az hogy biztonságos autóval közlekedjen.


    Kincsike! egy kis pocsolyázás mindig belefér!A vidám gyermekkorhoz ez is hozzátartozik az overálokat meg ki lehet mosni.


    Gitta! Igen a kertes házaknál mindig van tennivaló. És ha kihagysz egy napot másnap duplán kell elvégezni az elmaradt dolgokat. Adélkádnak boldog Névnapot kívánok!


    Valika! hamarosan itt a február és aztán már csak egy lépés választ el a tavasztól.Ezt már csak kibírjuk valahogy.


    Mindenkinek kellemes vidám napot kívánok!

  12. 2018. január 29. 22:0578440.

    u.i.:


    Ma reggel, 9 után hozták a Bálintot. Hatalmasat sétáltunk. A Marci, Bálint és én. Ez ideig tartott a "tűzszünet". Így, hogy ritkábban látom a Bálintot, szembetűnően változik. Már majdnem nagyfiú. Mondja, hogy "nem", "tetye" /ez utóbbi a tessék!/. Kristófot csak az autóban láttam, de fülig ért a szája, amikor meglátott. Már Ő is félkézzel kapaszkodva áll. Kristóf 9, Bálint 19 hónapos.


    Szerdán és csütörtökön megyek Ágiért az iskolába.


    Nem tudom, miért ilyen vastag feketék a betűk. Nem állítottam át semmit.


    Csak szemléltetni szándékoztam, hogy ma "jó" napom volt.


     

    előzmény:
    rozsaanyu (78439)
    2018-01-29  21:59
  13. 2018. január 29. 21:5978439.

    Szép estét!


    Gitta! Örülök, hogy nincs beteg a családodban. Neked meg nem árt egy kis lazítás.


    Kincsike! Lebuktatok!!!!


    De jó is volt Cserkeszőlőn!!! Mennék most is!


    Andrisom ma a folyosón állt. Ennek nagyon örültem. Sokkal jobban van, mint tegnap. Ma is kapott, a kanülön keresztül, antibiotikum folyadékot és tablettákat is.


    Nem kívánom senkinek azt a látványt, amilyen a tegnapi állapota volt. Ma - végre - az én 'kisfiam" várt. Szerencsére sok folyadékot is ivott ma. Az orvossal nem sikerült beszélnem. Hirtelen elment szabadságra. Aki átvette, az meg még nem nézte át az előzményeket.


    Köszönöm, hogy velem éreztek.


    Frontot érez a fejem, időjárásban és itthon is. Elnyúlok.


    Jó éjszakát, szép álmokat..............................

  14. 2018. január 29. 20:5878438.

    Molly mi  is voltunk  2x  Cserkeszöllön   a Solaris  apartman házba .Ez a fürdővel  szembe  van  és kaptunk svédasztalos  reggelit  a fürdőbe  lévő Napsugár  étterembe .Három  nap 2éjszakán voltunk  és 2 nap kaptunk belépőt  a fürdőbe .Az apartmann nagyon  szép kellemes volt  amerikaikonyhás nappali ,hálószoba ,gardrób,fürdőszoba WC  erkély .A fürdőszobába  volt  gyógyviz  csap  is igy  ott  is lehetett gyógyulni .


    Majd  ha  az  unokák  kicsit nagyobbak  lesznek terveztük hogy megint megyünk .(ember tervez  Isten  végez .....)


    Jó lehet  az  a föző edény ....


    Akkor  egy  darabig nem kell költeni  a kocsira.


    Remélem jók lesznek az eredményeid  nekem  március  18-án kell  mennem persze  elötte labor eredményt  kell  csináltatnom.


    előzmény:
    molly49 (78428)
    2018-01-28  11:40
  15. 2018. január 29. 20:4578437.

    Rózsa  sajnálom Andrisodat  remélem  jobban  van drukkolunk  Neki .


    Ma voltál nála ?Melyik korházba  van  ?


    előzmény:
    rozsaanyu (78434)
    2018-01-28  22:45
  16. 2018. január 29. 20:4278436.

    Gitta   köszönöm  bizony  nagyon oda kell  figyelni az öltözködésre nagyon csalóka  az  idő .


    Probáljuk  a gyerekeket  ugy  öltöztetni hogy jol érezzék magukat.


    Ma elég  csunya szemekkel nézett  rám a menyem ovoda  bölcsöde  után a focipályán voltunk  a kicsikkel,jó mokának tünt  nagyon élvezték a gyerekek  biciklivel  és kismotorral  átgázoltak a pocsolyákon a lábukat  felhuzva .Ennek ellenére  az anorákok és a cipők kicsit vizesek lettek ,de hátmennyiből  áll  az hogy fent letörölgessem .Kicsit  késve mentünk fel ahogy  vetköztettem őket már meg is érkeztek a fiamék igy lebuktunk nemvolt idő  a törölgetésre.   


     


    szép  álmokat  Neked már biztos alszol .


    előzmény:
    dundori (78433)
    2018-01-28  16:14
  17. 2018. január 29. 18:2378435.

    Kedves Rózsa! Hála az égnek, nekem most nem beteg egyik gyerekem, unokám sem, de együtt érzek!!! Most, jelen pillanatban magamon érzem, hogy ősöreg vagyok, miután bejöttem, igaz, dolgoztam odakint, pótlandó a tegnapi lustálkodást. Már látom, hogy ez az, amit nem engedhetek meg magamnak, minden nap meg kell tegyem mindazt, amit kell, nem szabad hagynom, hogy halmozódjanak a dolgok.


    Még talán sosem fordult velem elő, hogy ilyen korán megyek a kádba, aztán az ágyba, s remélem percek alatt álomba zuhanok, amit akár így fürdés és fogmosás nélkül is  azonnal bevállalnék (fúj), csak abban bízom, lesz erőm bemenni és kijönni a kádból.


    Akartam kérni egy kis segítséget tőletek, de talán majd holnap. Egy bizonyos mosogatótálcát keresek, annak a linkjét akartam elküldeni és kérni, hogy valaki találja meg nekem....., de majd,most nem fér már a mai napomba. Aztán jövök majd, amint tudok.

    előzmény:
    rozsaanyu (78434)
    2018-01-28  22:45
  18. 2018. január 28. 22:4578434.

    Szervusztok!


    Nagyon fáradt vagyok, fizikailag és lelkileg is.


    Andrisom nagyon rossz állapotban van. A cukra 23 körül mozog. Vírusos hörghurut gyulladása, hasmenése van. Nagyon sok infúziót és antibiotikumot kapott az éjszaka során és azóta. Sajnos a hétvége nem kedvező az orvosi ellátásra, de amit lehetett megtettek, hogy magához térjen. Alig tudott beszélni. Holnap ismét megyek. Már bizalommal, hogy jobban lesz.


    Köszönöm az aggódást!!!!


    Jó éjszakát, szép álmokat, Rózsás csókokat, bajuszos angyalokat! totyiM, Molly, Gitta és minden Régi barát álmodjon szépeket.!


     

  19. 2018. január 28. 16:1478433.

    Kincsike!


    Vigyázzatok a kicsikre, csalóka az idő! Bár gondolom, gondos anyuka, gondos nagyszülők tudjátok, hogy vihetők-e már a játszótérre a betegség után a gyerekek. Persze én többet aggodalmaskodom, mint kellene - állítólag. Ezt a rossz szokást anyósom plántálta belém, persze akkoriban még én is bosszankodtam, ahogy a gyerekeimet kezelte, néha meg nagyokat nevettem, hogy mozdulni sem bír a gyerek a rengeteg göncöktől, amikkel bebugyolálta őket, ha kimentek a hóba játszani. Volt olyan is, hogy berliner kendőt kötött rájuk a nagykabát fölé. Ezt én persze csak akkor vettem észre, amikor már be kellett jönniük. Zárt udvarban játszottak, nem kellett állandó szemmeltartás. Olyan voltak, mint akikre szkafandert adtak, ha elestek, alig bírtak felállni.


    Ha nem akar a kicsi enni, nem nagy baj, csak igyon sokat. A vitamindús KUBU sokat segít ilyenkor. Ezt szokták szeretni a gyerekek.

    előzmény:
    er54 (78425)
    2018-01-27  22:11
  20. 2018. január 28. 16:0378432.

    Valika! Tetszik a három öreglány! Kívánom, hogy járj sikerrel! A szemeteseknél - mikor én is egyedül maradtam - nem jártam sikerrel. A kisebb űrtartalmú kuka is nagy macera lett volna. Most nem tudom, hogy működik, de tőlük kellett volna vásárolnom a 60 l-es kukát, dupla áron, mint ahogy a boltban kapható, ezért aztán annyiban hagytam. Amióta lakóim lettek, már nem is aktuális.


    Tegnap megmutatták a fiatalok (sz.gépen) a vásárolt házuk fotóit, teljesen elámultam. Egy nagyon szép, tiszta, gondozott utcában egy igencsak jó állapotú házat sikerült megvenniük, amibe akár most azonnal be lehetne költözni. Ez a 140 m2-es ház nagyon szépen karbantartott, 2 szoba + nappali, konyha, mellékhelyiségek, hatalmas kert, rajta egy közelmúltban felújított pajta, garázs, nagyon rendezett baromfiudvar ólakkal. Igaz, cserépkálykhás fűtés van, de ezen kívül minden nagyon korrekt. Gáz a ház előtt az utcán. Mindez 7.8 millióba került. Harmadát kifizették, a maradékra hitelt vettek fel, de egyiknek jövőre, másiknak a következő évben lejár a fundamenta takarék, amiből azonnal vissza tudják adni a hitelt.


    Na de nem untatok ezzel senkit, én csak azt akartam elmondani, mennyire örülök a sikerüknek. Megérdemlik, mert nagyon-nagyon szorgalmas fiatalok.

    előzmény:
    precon (78422)
    2018-01-26  16:16
  21. 2018. január 28. 15:4878431.

    Rózsa! Én drukkolok a fiadért, remélem minden jól alakul. Ha van új híred, akkor majd írjál, gondolom, hogy ma személyesen is megtapasztaltad, hogy már sokkal jobban van.


    Bizony sok kárt okoz az a ronda cigi! Előbb-utóbb én is póruljárok majd.... Az én fiam tavaly október környékén hirtelen elhatározásból abbahagyta. Na meg piszkálták is a lányok (két lánya és a menyem) eleget.

    előzmény:
    rozsaanyu (78426)
    2018-01-28  00:31
  22. 2018. január 28. 15:4078430.

    Totyi! Elhiszem, ha félsz a paneltűztől, sokszor lehet látni a hiradókban, sajnos egyre gyakoribb. Sok a felelőtlen ember, mert szerintem legtöbbször emberi mulasztás okozza.


    Én is nagyon félek két dologtól: a villámcsapás és a szélvihar. Ez utóbbi elég nagy kárt okozott és még mindig nincs rendes tetőfedőm, pedig tavasszal meg kell csinálni a tetőt.


    Tegnap csirkéből főztem húslevest (a menyem gyomra rakoncátlankodott), valamint csirkeszárnyakat rántottam, hirtelen elhatározásból, mivel nem fér már a fagyasztómba semmi, de közben már sült a két jénai tál rakottkrumpli a sütőben. Mint kiderült jó ötlet volt a szárny, mert Adél és az apja jöttek a levesért, és már nagyon éhes volt a kislány. Amit még sosem láttam, el sem bírtam képzelni, a levesben főtt szárnynak is megette a bőrét. Mire végzett, már kapta is rántott szárnyat, úgy lepusztította a csontokat, hogy csak ámultam.


    A Napnak még most is van kicsi ereje, ugyanis most jöttem be, miután összeszedtem a kiskutya egy heti produktumát (holnap kukanap).

    előzmény:
    totyogoka (78427)
    2018-01-28  08:52
  23. 2018. január 28. 15:3178429.

    Szervusztok Barátok, szia Molly!


    Én azt gondolom, nem kell még temetni a telet, bár én már szivesen temetném. Nem nagyon jó a memóriám, de néhány évvel ezelőtt, amikor a belügyminiszter mindenkinek küldött egy sms-t, biztos Ti is kaptatok, hogy üljetek át egy másik autóba - szóval az valamikor március hónapban lehetett.


    Sajnos a növények is érzik ezt az enyhe telet, én aggódva nézem a gyümölcsfák rügyfakadás előtti állapotát. A több éves tapasztalatom szerint - ami tavaly nem jött be! - a február közepe igen cudar szokott lenni.


    A kocsira kiadott pénz komoly összeg, de biztosan örömötök van a szép új autóban, és ez a lényeg. Én magam is sajnálom kiadni a pénzt, de biztonságot ad, kerüljön is bármennyibe, ha tudom, hogy rendben van a kocsim. Nyárra új gumikat kell vennem, jövő télre pedig - ha megérem, új téli gumikat. Remélem ez nem egy hatalmas összeg, a felniket nem kell megvásárolnom, mert mindegyikhez van.


    A kertben nálam ma lehetett volna dolgozgatni, de túl lusta voltam/vagyok, a lemetszett gallyak még mindig a fák alá vannak halmozva, a kis piszok Nostro meg hordja szét, szalad vele, viszi, mint a győzelmi zászlót. Ezért aztán jó lenne, ha ilyenkor erőt vennék magamon és csinálnám, amit kell.


     

    előzmény:
    molly49 (78428)
    2018-01-28  11:40
  24. 2018. január 28. 11:4078428.

    Szép vasárnapot kívánok mindenkinek!


    Minden betegnek jobbulást kívánok!


    Főleg, hogy az influenza is itt toporog a határon... remélem senki nem kapja el...


    Én is járom a vizsgálatokat, 31-én viszem az eredményeket a Szent Imrébe.


    Az autónk is átesett a kötelező ellenőrzésen, muszáj volt, mert garanciális még 


    és nem akartuk elveszíteni a garanciát, amely 2019 januárig szól.


    Ezért aztán könnyebb lett a pénztárcánk 170e. ft-al...


    Mindenféle olajcsere és mindenféle szűrőcsere, stb... volt és a munkadíj.


    Elégedetlen vagyok a téllel, sem hideg sem hó nem volt elegendő, amely nagyon kellett volna a természetnek.


    Márciusban van lefoglalt apartmanunk Cserkeszőlőn, négy nap mindösszesen.


    Várom a tavaszt, jó lenne már a kertben kicsit rendezkedni, had fájjon a derekam  


    Orsikám csinosítja a lakását, most fóliázza a szoba ajtót, kifestette a toalettet, nagyon ügyes tud lenni 


    Ma fasírtot készítettem, van borsó leves is.


    Még ősszel vettünk egy okos kuktát, Laci örömmel főz benne  ott én vagyok a kukta


    zöldség tisztítás, hús megmosás, tészta főzés. 


    Ő meg belerakja az anyagokat a kuktába és beprogramozza, kb ez a főzés neki 


    De nagyon örül neki  


    Most vett marhahúst amely levesnek való és hozzá marhafarkot is


    én a keze alá dolgoztam... szóval elszórakózunk  a főzéssel 


     


    Totyika, Isten mentsen egy lakástűztől  


    Remélem nem valami elektromos vezeték hiba van!!!



     


    Legyen szép napotok!


     


     

    előzmény:
    totyogoka (78427)
    2018-01-28  08:52
  25. 2018. január 28. 08:5278427.

    Szép jó reggelt!


     


    Lehet hogy nem melegít de süt a napocska! január van így ennél több meleget nem is várok el tőle hiszen akkor csak  baj lenne a virágokkal fákkal no meg a téli álmot alvó állatokkal rovarokkal.


    Az este volt nagy riadalom nálunk. nem is este hanem már éjszaka. A szomszédunk wc.-ben nagyon erős égett műanyag szagot érzett, be is csöngetett kopogott hozzánk, de én akkor már aludtam és nem ébredtem fel rá.Így aztán hívta apust mobilon aki dolgozott, de felhívott engem vonalason és erre már felébredtem én is. Akkor már az ügyeletes gondnokkal futkároztak a pincétől a X.-ig szimatolva. hogy mi lett végül is a szag okozója nem tudom mert közben haza ért apus is és én is megnyugodtam kicsit.Nálunk semmit sem lehetett érezni szerencsére. Sokszor rettegek a panel tűztől mert az szinte kivédhetetlenül és gyorsan terjed ha egyszer felüti a fejét.


    Itt van Puszedli a hörcsög, még mindig nem barátságos de legalább érdeklődő. Sok baj nincs vele.


    Gyümölcs levest főzök meg sajtmártásos csirkemellet és rizses húst. Igaz csak 4.-en leszünk ma de csomagolok is. Délután meg szülinapra megyünk Kispestre.


    Rózsa! Drukkolok, hogy Andrisnak ne legyen komolyabb baja. Sajnos a tüdőgyulladás esélye meg van és minél idősebb valaki annál nehezebben vészeli át. Főleg ha még dohányos is az illető. Pisti a szomszéd is annyira köhög, de saját bevallása szerint napi 2 dobozzal szív ( az testvérek között is 60 000 ft) Erzsi néni sincs sokkal jobban sokat alszik fáradt. Holnap reggel le jár a szuri aztán tablettában kapja.


    Kincsike! Érthető , hogy most Danikának nincs úgy étvágya. Tudod a reklámban is amikor beszélgetnek a gyerekek, hogy : neked is bántja a pocidat az orvosság?Szerintem ilyenkor nem is nagyon szabad erőltetni csak ami jól esik és főleg folyadék meg gyümölcs legyen az, de ez is gyerekenként változó. Mielőbbi jobbulást kívánok!


    Valika! Drukkolok, hogy meg kapd a kedvezményt!Én  is kérek gyógyszertámogatásra , de majd ha apus nyugdíjas papírjai meglesznek , mivel mindig olyan nagy probléma az ő jövedelem igazolása, hiszen a tavalyi bevallások még nincsennek feldolgozva csak az előző 2016-os év az meg ide már nem jó.


    Mindenkire gondolok!


    legyen szép a napotok!

Címlap

top