Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Itt vagyunk régi barátok 2

*zsóka49*
Létrehozva: 2006. június 25. 09:58

Megprobálok uj topikot nyitni. Hátha sikerül beszélgetnünk.Várlak benneteket, akik az Ide, ide régi barátokban voltatok,Hátha igy megy

  1. 2017. december 3. 13:4678126.

    Gitta nincs elötted akadály  idővel mindent megoldasz .


    Gyöngyöst  pusziljuk  hamég emlékszik  ránk .


    előzmény:
    dundori (78109)
    2017-12-01  18:25
  2. 2017. december 3. 13:4278125.

    Valika  nálunk  is  hideg  van  nem kiván az ember kimenni .


    Nekemis  ugrál  a vérnyomásom és  a cukrom  is  sajnos.


    Gondolom  a gyerekek  veled lesznek karácsonykor nem  hagynak egyedül nagyon nehéz lesz


    Neked  de  sajnos ezen nem tudunk válltoztatni .


    előzmény:
    precon (78110)
    2017-12-02  08:33
  3. 2017. december 3. 13:3878124.

    Julika  nagyon aranyosak  a cicokák .


    előzmény:
    Picivirág1 (78113)
    2017-12-02  12:58
  4. 2017. december 3. 13:3678123.

    Sorbet  örülök  hogy  erre  jártál .


    előzmény:
    sorbet (78115)
    2017-12-02  18:49
  5. 2017. december 3. 13:3478122.

    Örülök hogy Ágóék szerencsésen  megjárták  Grácot biztos  sok szép mindent láttak .


    Buksi biztos  nagyon fog  örülni  Nekik .


    előzmény:
    totyogoka (78119)
    2017-12-03  08:39
  6. 2017. december 3. 13:3178121.

    Rózsa   nekem  a megadott linken  bejött  megtudtam  nézni.


    Kis  aranyos  .


    előzmény:
    rozsaanyu (78116)
    2017-12-02  21:50
  7. 2017. december 3. 12:3178120.


    Kivánok  Nektek Áldott Advent  1  .hetét  a saját  készitésü koszorummal .



    Rózsa  mi ma megyünk délután  4  kor  a kerületi 


    gyertya gyujtásra ha  az  idő  engedi .


    Gyerekek meggyógyultak hétfőn mindkettő megy  az  oviba,bölcsibe


     


    Szállingózik  a hó .



     


     


     


     


     

  8. 2017. december 3. 08:3978119.

    Szép napot!


     


    Elég borongos és fagyos a reggel. Már két körben voltam kint Buksival. Ha bent van menne ki kint meg fázik a valaga jönne be. Ágóék éjfél körül értek haza ma jönnek ebédre. Már fő a húsleves marhahúsból vadas lesz de spagettivel mert a zsemlegombócozáshoz most nincs kedvem és össze raktam a lazagnát is csak sütőbe kell tenni majd ha közeledik a dél. Kittynek ma van valami nyelvvizsgája délelőtt 10,.-kor majd ha annak vége akkor jönnek ide.


    Tegnap a kutya kabátját varrogattam igazítgattam mert kihízta és kellett valami megoldás ha jön a hó meg a nagy hideg hogy megmaradjon rajta. egyszer már megcsináltam de akkor nagy lett rá.


    Mindenkinek kellemes napot kívánok advent első vasárnapján!


     

  9. 2017. december 2. 22:1178118.

    Gittám!


    Remélem nem haragszol meg, ha idehozom a Face-det!?!?! Lehet, hogy nem fog megnyílni.


    https://www.facebook.com/search/top/?q=margit%20ol%C3%A1h


    Adél és Virág UNOKÁK-nak, kissé megkésve, de annál nagyobb szeretettel kívánok, boldog gyermekkort, névnapjuk alkalmából!!


     

    előzmény:
    dundori (78108)
    2017-12-01  18:14
  10. 2017. december 2. 22:0378117.

    Szervusztok, Barátosnék!


    Ma a Rózsák tere-i katolikus templomban voltam. Első gyertya gyújtás volt.


    Szeretettel gondoltam minden Barátosnéra és a miLacinkra is, akik már fent tartják a topictalit. De Ők legalább találkoznak.


    Gitta és Julika párját - sajnos - nem ismertem, de azért rájuk is gondoltam.


    kiszunyIldi, Topic-anyánk, Marimama!!!!!!


    Marcsi! Nem jött az Ági. A Dédinél volt ma nagy családi találkozó. Hétfőn megyek érte, ismét az iskolába.


     


    Még nem mindent olvastam vissza. Megteszem. Majd bújok az ágyikóba. Jó éjszakát, szép álmokat.........

    előzmény:
    rozsaanyu (78116)
    2017-12-02  21:50
  11. 2017. december 2. 21:5078116.
  12. 2017. december 2. 18:4978115.

    Koszonom lanyok  a tippeket, a kis vendegunknek ugy gondolom ezek az etelek izlenenek.


    Gitta, drukkolok, hogy a fogorvosnal es a konyhaban is elegedett legy a vegeredmennyel. 


    Granit mosogatotalcank meg nem volt, a mostani silgranit, vilagos, ugyanolyan szinu es anyagu csapteleppel. Szeretem, mert eleg mely es kihuzhato zuhanyfejes.


    Nekem egyszerubb a rendbentartasa mint az elobbi rozsdamentese volt.


    Ezzel nem akartalak rabeszelni a silgranitra. Nekunk ezt a fajtat ajanlotta az asztalosunk. 


    Valika, sok erot  kívanok neked a Karacsonyhoz. A csaladod melletted lesz, biztosan sok szeretetet kapsz majd toluk. Vigyazz magadra!


     

  13. 2017. december 2. 18:0478114.

    Szervusztok lanyok, szep estet kívánok!


     


    Julika, en probaltalak ma delutan es most az elebb felhivni. Nem sikerult veled beszelni. Az email cimemet szeretettem volna megmondani neked, mert erdekelne edesapad ujsagcikke  FZ-rol. Lehet, hogy nem is jo szamot hivtam, megvaltozhatott a telefonszamod azota, hogy a listam keszult.


    Mivel privit nem lehet kuldeni itt a topicon, egyeduli megoldasnak lattam azt, hogy felhivlak. Ha a tszamod ugy 9-10 eve nem valtozott, es ha beleegyezel,hogy felhivjalak, meg megprobalnam egy neked megfelelo idopontban ezt a szamot hivni.


    Csaladod nevnaposainak minden jot kivanok!

    előzmény:
    Picivirág1 (78113)
    2017-12-02  12:58
  14. 2017. december 2. 12:5878113.

    Szervusztok!


    Igen, ez nálunk ilyen időszak. Még decemberben  Boldizsárnak lesz születésnapja, január elején a névnapja aztán szünet.


    Itt gyönyörű idő van. Jött az asztalos, csinált a melléképületre ajtót. Már szégyen volt az az alumínium ajtó. Olyan Villa Negra  fílingje volt. Szükség megoldásként csinálta anno Bélám, aztán úgy maradt.. Most meg már esett szét. De ez a két  ajtó nagyon jót tett a kis házikónak, majd tavasszal lemeszelem. Az egyikben, a műhelyben van a cicák éjjeli szállása, a Cica hotel. Este fél 8 kor itt sorakoznak és megyünk lefeküdni. reggel amint ébredünk engedjük ki őket..első utuk az előszobában a kaparó fához vezet, mint ha az udvaron nem lenne fa, amint a reggeli tornát elvégezhetnék. 


    1. Vince az ecetszömörce fán..a vadgalamb nem várta meg, amíg felér


    2. A két kis gyönyörűség


    3. Vince Incit mosdatja, Inci egészen elalélt tőle

  15. 2017. december 2. 09:3178112.

    Julikám!


     


    Nálatok most névnap dömping van!!!!!!!!!!!!!!


    Isten éltesse Melindádat! 


    ( tegnap volt Elza előtte Virág névnap) 

    előzmény:
    Picivirág1 (78105)
    2017-12-01  11:16
  16. 2017. december 2. 09:2978111.

    Szép napot!


     


    Itt is Zima van , de ez nem tántorítja el Buksi kutyát a sétától. Állandóan menne. Áll az előszobában és lesi a pórázt, ha meg kint vagyunk húzna befele. Ma már voltam a közértben is meg a gyógyszertárban is. Talán holnapig az orrom sem dugnám ki ha nem lenne most éppen kutyám. De vele menni kell.


    Valika! Szomorú lesz ez a karácsony. Túl kell ezen is lenni. Mi azért ünnepeltünk mindig 23.-án , hogy 24.én ha törik ha szakad anyukámhoz mehessünk. Pedig soha nem volt ott nagy felhajtás meg sok fogásos ünnepi menü csak a szokásos bableves meg sült oldalas vagy pulykacomb fokhagymásan megsütve kenyérrel savanyúsággal. Melegítőben ültük körül az asztalt aztán este meg régi dolgokról beszélgettünk kártyáztunk. sajnos ilyen már nem lehet soha többé, de annyi megmaradt az Ő emlékére , hogy továbbra is 23.-án jövünk össze nálunk, a 24.-e meg részemről felejtős. Nem hosszú a kívánságlista inkább csak arra szolgál, hogy ne kapjon egyforma ajándékokat. Én egy kifestő könyvet szereztem be végül is a Corvin plázában , nem volt drága de jópofa mandala és társai , sok odafigyelést igényel, hogy a végeredmény szép legyen. 


    Gittám! Na akkor most megint lesz mire költened a pénzt. Jó lenne ha valóra tudnád váltani a terveidet és sikerülne a megfelelő mosogatót megtalálnod az asztalossal egyetemben.Gyöngyöskének sok puszi. Süssetek finomakat.


    Rózsa! Gondolom jól el vagytok az Ágival , Ő már elég nagy lány sok mindent lehet vele alkotni. Mi a jövő hétvégén szeretnénk a mézeskalács projektet végrehajtani csak még nem tudom hogyan .


    Mindenkire gondolok !


    Szép tartalmas napot kívánok!

    előzmény:
    precon (78110)
    2017-12-02  08:33
  17. 2017. december 2. 08:3378110.

    Sziasztok békés napot.


    Felénk zima van jó hideg minden megfagyott.Hihetetlen hogy december van már.A vérnyomásom nem akar beállni.Mondjuk nem igazán csodálkozom minden napra jut valami ami miatt felmegy a pumpám.


    Marcsi mászkálhatsz akkor ha listád vanSzerencsére nekem már nincs évek óta a lányok megnőttek. Most már csak egy ebédel várom őket meg csak képletes ajándék csoki a fiúk italt kaptak.Az idén még az ebéd is nyomasztó  lesz nem is akarok rá gondolni.Anyukámat is át szoktuk hozni most sem apus sem anyukám nem fog az asztalnál ülni.Nagyon nem akarok ünnepelni.Így már nem kerek a Karácsony.

  18. 2017. december 1. 18:2578109.

    Totyikám! 


    Nekem ugyan nincs listám, de mérgelődök én is, egyetlen dolog miatt. Még a nyáron találtam itt a neten egyfajta sarokmosogató tálcát. Mivel nincs nyomtatóm (vagyis van, de ezzel a géppel nem kompatibilis), átküldtem a fiamnak a linket, hogy a műszaki rajzát nyomtassa ki, a méretek miatt kell az asztalosnak. Közbejött a viharkár (tető), feledésbe merült. Most ismét felmerült a vásárlási igényem, de ezt a tálcát már nem találom sehol. Most persze végre találtam egy asztalost, aki a héten jött volna, ha hívom, de most nincs miért, hisz nincs megvásárolható mosogató. Kell előbb az asztalos, hogy biztosan meg merjem rendelni, hisz 100 ezer forintba kerül, (ha mégis találok valahol) nem akarom úgy megvenni, hogy esetleg nem tudják beépíteni. Van helyette gránitból, legalábbis még van! Igaz, 30 ezerrel drágább. Most egy kicsit hanyagolom, mert eléggé felmérgesítettem magam. A mérgelődésem legfőbb oka, hogy nincs sok választási lehetőségem, vagy ez a két fajta, vagy semmi. A gránittal most az a bajom, hogy ennek nem találok műszaki rajzát, a termékleírásnál pedig az edény mélysége nem egyezik az előzőével , ami szintén gondot okozhat.


    Nem akarok panaszkodni, de most felső fogazatom készítése zajlik - újat a régi helyett, miért is ne most?


    Szerdán jön a Gyöngyös.

    előzmény:
    totyogoka (78106)
    2017-12-01  11:52
  19. 2017. december 1. 18:1478108.

    Kedves Rózsa!


    Ezen kicsit meglepődtem! Megírnád, hogy mit csináltam ott? Én ugyanis nem léptem be, és nincs is szándékomban. Hacsak nem egy cikket olvastam - ha már egyáltalán előfordulhat ilyen, hogy nem lépek be, de valamilyen úton hozzáfértem. Nem emlékszem.

    előzmény:
    rozsaanyu (78089)
    2017-11-28  21:46
  20. 2017. december 1. 18:1078107.

    Kedves Mazsola!


    Sajnálattal olvasom a rossz hírt. Kívánom az egész családnak a megnyugvást és őszinte együttérzésemet, részvétemet ezúton fejezem ki.

    előzmény:
    Mazsola72 (78086)
    2017-11-28  21:13
  21. 2017. december 1. 11:5278106.

    Szép napot!


     


    Mozgalmas a napom! Derült de hideg idő van. Reggel korán főztem ( tojásos levest meg húsos tarhonyát) , pogácsát sütöttem ( holnap mennek Ágóék Grázba  ) útravalónak , aztán voltam a Duna plázában mert állítólag ott kapható egyfajta ajándék amit Kitty szeretne és megjelölt a kívánság listáján. Hát bizony nem volt abban a boltban  olyan  dolog. Na majd próbálkozom máshol.


    Délután hozzák Buksikámat aki itt lesz vasárnapig velünk. Aztán ha minden igaz a fodrász is jön ma már mert iszonyatosan néz ki a fejem . Már nagyon időszerű a kopasztás.


    Mazsola! Szerettem volna Marika temetésére elmenni de sajnos 8.-án Budaörsön vagyok egy általam szervezett rendezvényen. Így csak távolból lelkiekben leszek jelen, de ígérem, hogy amint lesz egy kis jó idő levonatozok. 11,vagy 12.-én megyek a székkutasi temetőbe de igaz hogy közel vannak egymáshoz, vonattal nem megoldható a két helyszín egy nap alatt. a busz meg még később ér le. Sajnálom.


    Mindenkinek további kellemes napot kívánok!


     

  22. 2017. december 1. 11:1678105.

     


    Szervusztok!


    Fájó szívvel olvasom Marika halálának a hírét. Én neki köszönhetem, hogy eljutottam Révfülöpre majd Zalakarosra. Ő győzködött, hogy menjek, aludjak nála, majd másnap kocsival lemegyünk a Balatonra. Nagyon kedvesen fogadott, megetetett, majd nagy sétát tettünk a belvárosban, végig mentünk a szeretett vásárhelyi promenádon.  Napra pontosan egy időben halt meg a férjünk, Marikáé egy évre rá az én gyászomra. Volt mit kibeszélni, egymást erősíteni. 


    Szeretettel gondolok rá. 

  23. 2017. november 30. 21:4078104.

    Köszönöm Rózsa a Fb-os értesítést.


    Nagyon sajnálom  ami történt. 


    Marika kedves , vidám lénye mindig előttem van. Z.karosi kiránduláson ismertem meg, ahogy titeket is.  


    Részvétem a hozzátartozóknak és nektek. 


     

    előzmény:
    rozsaanyu (78102)
    2017-11-30  12:22
  24. 2017. november 30. 19:3778103.

    https://gyertyalang.hu/gyertyagyujtas/erteeg.php?erteeg=124671&t=1512000135


    Szerencsésen hazaértem, autóval, az Ági unokámtól. Az iskolában volt karácsonyi készülődés. Sok mindent készítettek. Többek között: adventi koszorút, 3D képeslapokat, tobozból hóembert. Hókiflit is sütöttek. Hazavittem, úgy kb. 18:40-kor. Most hazaértem.


    Elnyúlva, lehet, hogy csukott szemmel, nézem a TV-t.


    Hétfőn ismét megyek Ágiért az iskolába.


    Andrisomat is skype-n köszöntöttük az Ágival.


     

    előzmény:
    rozsaanyu (78102)
    2017-11-30  12:22
  25. 2017. november 30. 12:2278102.

    Szebb délutánt, mint a délelőtt volt. Úúúúúúútálatos idő van. Autóval szeretnék indulni az Ági iskolájába. Remélem nem lesz gondom.


    Kedves Barátosnék!


    Mari mamának is gyújtottam gyertyát, ott ahol a miLacinknak is. A face-n közzétettem. Majd megpróbálom ide is behozni. De csak este, ha hazaértem.


    Nagyon szépen írtatok Mari mamáról. Csak a könnyeim folynak. Hozzátenni nem tudok.


    Vigyázzatok a közlekedésre. Sajnálom, akiknek már havat kell lapátolni.


    Gitta?!?!?!? ......... Hiányzók????

    előzmény:
    totyogoka (78101)
    2017-11-30  10:41

Címlap

top