Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Itt vagyunk régi barátok 2

*zsóka49*
Létrehozva: 2006. június 25. 09:58

Megprobálok uj topikot nyitni. Hátha sikerül beszélgetnünk.Várlak benneteket, akik az Ide, ide régi barátokban voltatok,Hátha igy megy

  1. 2017. november 30. 10:4178101.

    Szép napot ebben a pocsék időben!


     


    Így november utolsó napján milyet is akarunk? Én még mindig jobban szeretem a száraz hideg havas időt mint ezt a locs-pocs sötét borús komor napokat. Az este egy pillanatra meg is örültem mert kinéztem és nagy pelyhekben esett a hó.Még itt ott a kocsik tetején meg is látszik most is.Délután pedig vissza kell mennem a házi orvoshoz mert egy gyógyszerem lemaradt és fontos. Remélem nem kell sokat várni.


    Valika! Mazsola Ildi! Nagyon szépen összefoglaltátok Marika ( Marimama ) Munkásságát! Kiegészíteni sem tudnám esetleg annyival, hogy vidám optimista és segítőkész embernek ismertem meg. Itt a topikon sokszor  viccelődött  azokban a boldog békeidőkben amikor msn-n keresztül nótáztunk ünnepeltünk, vagy csak viccelődtünk, hát sokszor Ő vitte a prímet. Sokszor csodáltam , hogy korához képest mennyire ismeri az internetet és tanácsokat adott nekünk. gyerekeire unokáira mindig nagyon büszke volt és ahol csak tudott segítette boldogulásukat. Sokszor eszembe jutott hogy túl a 70-en még fára mászott a cicája után és ereszcsatornát tisztított  stb. Nyugodj békében Marimama.


    Rózsa! Andrisodat köszöntöm névnapja alkalmából. Jó szórakozást az Ágival. 


    Kincsike! Remélem, hogy már Gergőke is jól van és nem szenvedett sokat a vírus miatt. Biztosan várják már nagyon a Mikulást! Igazándiból nekik való ünnep ez amikor még szájtátva hisznek a Télapóban.


    Julika! Elzácskádat is köszöntöm hiszen neki meg holnap lesz a névnapja. Remélem, hogy te is rendbe jöttél már egészségileg.


    Mollyka! Látom Te is benéztél a szomorú hírre.


    Mindenkinek további kellemes napot kívánok. Megyek a konyhába mert lassan ebéd idő van és még sehol az ebéd!

  2. 2017. november 30. 08:2378100.

    Sziasztok .


    Az égi topik bővült Marimama is csatlakozott ,most már ő is fentről figyel ránk.Szép teljes élete volt csodás családja imádott unokái.Milyen büszke volt mindegyikre örömmel mesélt róluk.Ő is mind a többiek mindig velünk maradnak.


    Gizike,Ildikó,Zsóka,Évike,Marika,Lacim remélem egy szép új dimenzióban vagytok és most ti taliztok .


    Nyugodjatok békében.

  3. 2017. november 29. 20:2178099.

    Kedves Topik társak!


    Köszönöm a részvétnyilvánításokat


    Emléke örökké a szívünkbe él


    Jó érzéssel gondolok vissza a közösen megélt topik találkozókra.Marika néninek köszönhetem, hogy megismertelek benneteket.Nekem jó kapcsolatom volt anyósommal.Nagyon sokat segített az érettségire való felkészülésben, fiatal feleségként tanított, segített mindenben.Boldogság volt az unokák megérkezése, felnőtté válásukba is aktívan részt vett ,ameddig állapota engedte.Sokat köszönhetünk neki, apósomat is említem,hogy van erős alapokon álló saját családi házunk,családi vállalkozásunk.Gyerekei boldogulása volt a legelső dolog az életében, ezt a szellemiséget adta tovább nekünk.Én is ezt kaptam a szüleimtől.Nagyon fog hiányozni,szép és jó emlékek maradtak.


    Odafentről fog bennünket támogatni.Nyugodjon békében drága Marika néni 

    előzmény:
    sorbet (78098)
    2017-11-29  19:48
  4. 2017. november 29. 19:4878098.

    Kedves Ildikó! Fogadjátok őszinte részvétünket. 


    Marika, nyugodj békében! 


     


    Nagyon örültem, hogy megismerhettem Marikát, kétszer találkoztunk Budapesten.


    Sok éven át itt,  a topicon  jó volt olvasni a hozzászólásait. 

  5. 2017. november 29. 18:0378097.

    Nagyon hűvös van.


    Takarítottam. Látszata nincs. A Marci sáros cipővel gázol végig a lakáson......... stb.


    Holnap az Ági iskolájába megyek, 14 órától, ki tudja meddig. Karácsonyi készülődés lesz. Koszorú stb. készítés. Még nem tudom, hogy autóval, vagy tömeg-közlekedve indulok el.


    Még mindig nem fogom fel, hogy Mari mama elment.


    Valcsi! Sikerült a jogsit intézni?


    Marcsi! Sikerrel jártál?


    Szeretettel gondolok az utánam érkezőkre és a Hiányzókra is.

    előzmény:
    precon (78096)
    2017-11-29  10:58
  6. 2017. november 29. 10:5878096.

    nekem nem jött be a videó nem jelent meg

    előzmény:
    rozsaanyu (78089)
    2017-11-28  21:46
  7. 2017. november 29. 10:5678095.

    Sziasztok szebb napot.


    Felénk kicsi havas eső volt de most csak hideg van.Megjártam a temetőt postát boltot,most bekenem a térdem és kicsit elnyújtom.


    Holnap az unoka tesóm viszem orvoshoz remélem nem kell egy heti hideg élelem

  8. 2017. november 29. 10:5378094.

    Őszinte részvétem nyugodjon békében.

    előzmény:
    Mazsola72 (78086)
    2017-11-28  21:13
  9. 2017. november 29. 05:3778093.

    jó reggelt Mindenkinek!


     


    Nagyon sajnálom, hogy ilyen szomorú hírre ébredtem. 


    Mazsola! Részvétem a család valamennyi tagjának!

    előzmény:
    Mazsola72 (78086)
    2017-11-28  21:13
  10. 2017. november 29. 05:0778092.

    Kedves Mazsola!


    Szomorú hírt hoztál.


    Fogadjátok őszinte részvétemet, nyugodj békében Marimama!


    előzmény:
    Mazsola72 (78086)
    2017-11-28  21:13
  11. 2017. november 28. 23:4178091.

    Oszinte reszvetem a csaladnak.

    előzmény:
    Mazsola72 (78086)
    2017-11-28  21:13
  12. 2017. november 28. 21:5478090.

    Drága Marimama! Gyorsan elmentél Édesanyád után. 


    Megszakad a szívem, hogy ily' korán elmentél. Fájó szívvel, szeretettel gondolok rád. Nyugodj békében!!!

    előzmény:
    Mazsola72 (78086)
    2017-11-28  21:13
  13. 2017. november 28. 21:4678089.

    https://www.magisto.com/video/IEEQZ1MEDNtUhVpYw...


    Csak kiváncsi vagyok, nézhető-e!?! Kristóf mászik.


    Gitta! Örömmel olvasom, hogy benézel a face-ra!!!!!!!!! Hurrráááááááá!!!!


    Valcsi! Szívesen lennék én is medve, január végéig.


    Olvasok tovább.

    előzmény:
    rozsaanyu (78088)
    2017-11-28  21:33
  14. 2017. november 28. 21:3378088.

    Szép, nyugodt estét kívánok!


    Valcsi! Gyerekek alatt a Fiamat és a Lányomat és az Ági unokám anyukáját, Andit értettem. Ők kapják a naptárakat.


    Még nem olvastam vissza.


    Hiánypótlásra jöttem.


    stadberKati! Születésnapodon "itt is" sok-sok szeretettel köszöntelek. Minden jót és szépet, főleg jó egészséget kívánok.


    Julika! kicsiVirág-nak boldog névnapot kívánok.


    kincsiE! Tökölön csak a face-ra tudok belépni. Nem azért jelentkezem, hogy zavarjalak, hanem jelzem, hogy gondolok rád/rátok, akik a face-n is fent vagytok. Nem kell semmit továbbküldeni!!!!!!! Nem rabolom az idődet.


    Visszaolvasok.


     

    előzmény:
    precon (78082)
    2017-11-28  08:17
  15. 2017. november 28. 21:2178087.

    Mazsola


    Öszinte részvétünket fejezzük  ki  a család  fájdalmába,  nagyon  szerettük Marimamát  .


    Nyugodjon   békében.



     

    előzmény:
    Mazsola72 (78086)
    2017-11-28  21:13
  16. 2017. november 28. 21:1378086.

    Sziasztok


    Csendesen alszik,megpihent végleg


    Angyalok bölcsője ringatja már


    Nem jöhet vissza,hiába hívjuk


    Emléke szívünkben otthont talál....


     


    Mély fájdalommal tudatom veletek,kedves Topikos társak,hogy Marimama (Marika) drága,jóságos  szíve ma megszűnt dobogni.


     


    Árvaként lelkünkbe hatol az emlék


    Magára önti a gyászköntösét


    Örökre szívünkbe zárjuk


     

  17. 2017. november 28. 09:5878085.

    Szép napot!


     


    Itt is hűvös a reggel. Most értem haza a Pennyben voltam meg a Spárban meg a kínai ( vietnámi) boltban is. Elintéztem mindent. ja és ki ne hagyjam már a gyógyszertárban is.Tegnap meg orvos járás volt. A házi orvosnál írattam fel gyógyszereket, a délutánt meg a bőrgyógyásznál töltöttem. Ráadásul alig töltöttem bent nála 2 percet és 3,5 órát vártam nála. olyanokat kérdezett hogy vezetek-e háztartást? Szoktam-e mosogatni? Mert valószínűleg a tisztítószer allergia miatt száraz repedezett a tenyerem meg a talpam is. na most lábbal még sose próbáltam a mosogatást , de ha ő mondja akkor attól van.Írt fel valami gyulladáscsökkentős zsíros krémet ami mindent összeken így cérnazokni cérna kesztyű van rajtam. ( Most már tényleg "nagyságos asszony  " lettem) Főzni ma még nem kellene de holnap megyek Ágotámékhoz ablakot pucolni így ma előre csinálok tökfőzeléket meg pörköltet hozzá. Leves lehet hogy nem is kell.


    Julika! A kormányablaknál megmondják a tutit majd a RIGÓ kártyával kapcsolatban. Itt az a hír járja hogy ha az E szemlyije van valakinek akkor annak nem kell külön már a másik kártya.Örülök, hogy Ágóék elmentek arra a talira, jól érezték magukat nagyon jó kis csapat. Az Ikea előterében jöttek össze.


    Valika! Nagyon  nagyon sajnálom ami körülötted történik. Így nem is tud megnyugodni a lelked. Sokszor síránkozom, hogy Kittynek nincs testvére de aztán az élet akkora fordulatokat vesz testvérügyben, hogy lehet így a jobb. Az én Tesóm is nyugodjon békében, sose volt olyan őszinte jó Tesóm. Kicsit írigy lett miután az ő házassága tönkre ment és igyekezett is két végén égetve a gyertyát élni. Sajnos a piszkos anyagi az mindig is vitákat szül még a normálisnak vélt emberek között is. De elmondhatom, hogy így se jó hogy nincs se tesóm se szüleim. Bízz abban , hogy előbb vagy utóbb csak béke lesz nálatok is.


    Kincsike! Jobbulást a kissebbik fiúnak is. Ez egy ilyen időszak, hogy hol az egyik hol a másik hoz haza valami vírust az oviból bölcsiből. De jó hogy viszonylag hamar átvészelik. 


    Gitta! Puszi a Gyöngyöskének. Neked Ő olyan barátnő aki nem minden faluban található. Csevegjetek, csacsogjatok és süssetek főzzetek finomakat.


    Rózsa! ???????????


    Mollyka??????????????


    Mindenkinek kellemes vidám bosszúságmentes napot kívánok!

  18. 2017. november 28. 08:3678084.

    Valikám!


    Nem semmi, amin keresztül mész. Nincs nagyobb szomorúság, ha a családban békétlenség van. de azért bízzál benne, hogy valahogy csak megoldódik. Azért az nagyon durva, hogy meglopta az anyukádat az az unoka

    előzmény:
    precon (78077)
    2017-11-28  07:50
  19. 2017. november 28. 08:3078083.

    Szervusztok!


    Köszönöm a Virág köszöntését


    Marcsi!


    Nekem az idén csináltak új személyit. Azon már van ujjlenyomat. Nagyon nehezen tudták levenni, minden ujjamat megpróbálták míg az egyik jó lett. Akkor az már jó lesz nekem? Az jó lenne


    Itt most ragyog a nap, alig látok írni. Már befűtöttem a csempébe, készen vagyok a húslevesessel. Készülök a kertbe lombot seperni. tegnap erőt vettem magamon és levágtam a krizantémokat, holnap még elviszik a zöldet. 

    előzmény:
    totyogoka (78075)
    2017-11-26  14:39
  20. 2017. november 28. 08:1778082.

    Rózsa jó ötlet ez a naptár,de a gyerekeknek miért kell ,nem a szülőknek csináltattad?


    A gyerekek mit kezdenek vele?

    előzmény:
    rozsaanyu (78058)
    2017-11-21  15:41
  21. 2017. november 28. 08:1478081.

    Gittám te sem unatkozol.


    Hiányozni fognak a jó szomszédok meg a lakóid is.Szerencsés vagy a lakóiddal másoktól azt hallom hogy a lakókkal csak baj van nem fizetnek meg egyebek.


    Vidám napokat a barátnőddel jó kis beszélgetős estéket.

    előzmény:
    dundori (78070)
    2017-11-25  17:50
  22. 2017. november 28. 08:1178080.

    Julika most még nem látom hogy egyszer minden rendben lesz körülöttem


    Virág unokádat én is köszöntöm és téged is 

    előzmény:
    Picivirág1 (78071)
    2017-11-26  08:25
  23. 2017. november 28. 08:0778079.

    Marcsi lehet hogy én is csináltatok új személyit egyszerre a jogsival úgyis megyek akkor egy kalap alatt megleszA régi személyimen úgyis olyan a kép hogy húsz évet simán adnék magamnak.

    előzmény:
    totyogoka (78075)
    2017-11-26  14:39
  24. 2017. november 28. 07:5378078.

    Erzsike szerencsére az unokáid hamar rendbe jönnek a szülőket és nagyszülőket jobban megviseli a betegség mint a gyerekeket.nagyon rossz a a gyerek beteg.További gyógyulást kívánok.

    előzmény:
    er54 (78076)
    2017-11-26  20:01
  25. 2017. november 28. 07:5078077.

    Sziasztok vidám napot.


    Felénk hűvösre fordult az idő enyhe fagy volt .Szerencsére nagyjából mindenki jól van.A lányomnak kezd hatni a kezelés.Nekem még vannak problémáim mindenféle de majd remélem én is túl leszek ezeken.Anyukám ház eladása kudarcba fulladt ,a két öcsém összeveszett naná a nem kiköltőzni akaró unoka miatt.A kisebbik öcsém unokája , mondván hogy joga van a nagyapja része miatt ott lakni. Hármunké a ház kettőnket nem kérdeztek meg. Anno anyukám engedte meg hogy ott lakjon nem akartuk megbántani anyukámat neki haszonélvezeti joga volt a házon sosem volt tulajdona még a nagyszüleim adták apukámnak.Szóval zajlik az élet a két testvérem között őrlődök.Mindig jó testvérek voltak most egy éve van az unoka miatt harc köztük.Elég link gyerek volt van probléma vele,anyukámat is meglopta többször. Most megosztatjuk a telket három felé és a gyereket kitesszük ha tetszik ha nem.A nagyobbik öcsémmé és az enyém lesz a házas rész hogy a kisebbik öcsém miért így döntött most sem értem ő indítványozta ,és már intézi is.Nem tudom mit csináltak ezek ketten de jelen pillanatban nem is érdekel.Szóval a vérnyomásom szünet nélkül az egekben.Nem is hiszem hogy mindez velem történik,sosem volt hármunk között probléma mindig jó testvérek voltunk és most egy munkakerülő tolvaj gyerek miatt áll a bál.És nem az anyagiak miatt mert egyikünket sem érdekel ,ha üres lenne a ház akkor nem lett volna probléma.Remélem egyszer minden rendbe jön nagyon el vagyok keseredve.Valahogy nekem kellett volna a sarkamra állni de kicsúszott alólam a talaj és nem figyeltem oda rájuk,mindkettő jött hozzám de nem is vettem komolyan azt hittem hogy nincs ekkora baj majd megbékélnek.Látjátok nem csak másnál vannak problémák.Szerencse hogy a szűk családomon belül minden rendben.

Címlap

top