Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Itt vagyunk régi barátok 2

*zsóka49*
Létrehozva: 2006. június 25. 09:58

Megprobálok uj topikot nyitni. Hátha sikerül beszélgetnünk.Várlak benneteket, akik az Ide, ide régi barátokban voltatok,Hátha igy megy

  1. 2017. november 26. 20:0178076.

    szép  estét


    Danikám már tul  van a betegségen .Tegnap este viszont Gergő is  elkezdte  sokszor  kellett pelust  cserélni  neki  ma is.


    A  kedve viszont  egyenlőre  jó .



    Julika  Virág unokádat köszöntjük névnapján .



    Marcsi én  is  láttam lánykádat  Ágo-t  a karácsonyi topikba mert  bele szoktam olvasni ( mivel olvasni  nagyon szeretek ) kedves kis társaság .


    Tegnap kocsonyát főztünk már  régen  nem volt igy  ma  azt  ebédeltünk .


    Molly  ,Valika ,Rózsa hogy  telnek  a napjaitok .


    Gitta mint mindig van  bőven programod ,elfoglaltságod .


    szeretettel gondoltam mindannyiotokra


  2. 2017. november 26. 14:3978075.

    Szia Julika!


     


    A RIGÓ kártyáról annyit tudok, hogy azoknak a  65 év felettieknek lesz rá szükségük utazáskor akiknek nincs E személyigazolványa ( Ujjlenyomatos) A régi személyiket ingyen lecserélik ilyenekre. Aki nem szeretne ujjlenyomatot adni az csináltathat RIGó kártyát a kormányablakoknál regisztrálják fotózzák aztán pihentetik a papírokat mert egyenlőre nem tudják hogy mit is akarnak. Volt aki be ment vele a BKK központba és ott se tudták mi a teendő. Én szerintem most még minden hír rémhír. Én nekem amúgy is lejár a személyim és ha már csináltatok ujjat akkor jöjjön az újlenyomatos. Ha esetleg elkóborolnék majd idős koromban legalább hamarabb be tudnak azonosítani :) 

    előzmény:
    Picivirág1 (78073)
    2017-11-26  10:24
  3. 2017. november 26. 10:2678074.

    Marcsi!


    Te tudsz valamit erről a RIGÓ kártya váltásról? mert ugye ha a vidékiek felmennek akkor nekik is kell kártya. Hol lehet azt igényelni? Okmányirodában? 

    előzmény:
    totyogoka (78069)
    2017-11-25  11:21
  4. 2017. november 26. 10:2478073.

    Marcsi! Nagyon aranyos vagy, hogy engem is köszöntöttél. Tényleg, én is egy "virág fajta" vagyok. 

    előzmény:
    totyogoka (78072)
    2017-11-26  08:55
  5. 2017. november 26. 08:5578072.

    Sziasztok!


     


    Julika! Először is Virág unokádnak kívánok nagyon boldog Névnapot! 


    Aztán persze neked is hiszen te is Virág vagy még pedig " Picivirág"


    Már elkezdtem főzni kacsa aprólékból lesz leves krumpli püré meg sajtmártásos csirkemell göngyöleg , meg leveles tésztából sütök barack lekváros táskákat.


    Az ágyneműt már ki vasaltam így délutánra láblógatás marad programként. illetve a gyönyörűséges Buksikám kihízta az esőkabátkáját úgy meg nem szeret sétálni ha vizes lesz a bundája , majd megnézem van-e valami megoldás a problémára.Lehet hogy varrogatok majd.


    Julika! Ágota nagyon jól érezte magát azon a talin. Én eddig nem is tudtam, hogy Ő is írogat bár bevallása szerint inkább olvasó üzemmódban van, de nagyon jól érezték magukat és ez a fontos.


    Gitta! Sajnálom, hogy ennyi változás lesz a környezetedben. bízzunk benne , hogy az utódok is jólk lesznek majd és segítőkészek. Egy jó szomszéd és egy jó albérlő igazi főnyeremény!


    Valika! Tudom milyen nehéz most Neked. De itt vannak az unokák a gyerekeid és minden napra van valamilyen megoldásra váró feladatod. A karácsonyon már én is szeretnék túl lenni.


    Mindenkinek nagyon kellemes napot kívánok!

    előzmény:
    Picivirág1 (78071)
    2017-11-26  08:25
  6. 2017. november 26. 08:2578071.

    Szervusztok!


    Nagyon kellemetlen napra ébredtünk...tegnap verőfényes, gyönyörű idő volt, ma meg esik, olyan sötét van, hogy villanyt kell gyújtani, nem látom a billentyűt. 


    Látom Gitta nagyon mozgalmas életet él, finomakat főz, várja gyöngyöst, és lesz szép új foga. 


    Marcsi Ágóját fedeztem fel, örömmel, egy topic találkozón. A mi Macsink is ott tag, és oda is be szoktam pillantani. Akkor fedeztem öl Ágót. Az nagyon kellemes kis kis társaság, jó, hogy rá találtak. 


    Valikám!


    Bizony a stressz okozhat magas vérnyomást. És neked most kijut...de meglátod majd valahogy, lassan, elrendeződnek a dolgok. 


    Én is sokat bajlódom magammal..most kivételesen nem fáj a térdem, szedek Donát, meg MagneB-t...meg ugye kell hogy hasson a fürdő kúra is. A fülemmel azonban sok a baj..néha elmegy a hallásom, hol az egyik fülemmel hallok, hol a másikkal, hol mind a kettővel torzan..és van, hogy jól hallok. Állítólag a halló idegek packáznak velem .


    Na, úgy látszik meghallotta az idő felelős a panaszomat, elállt az eső és világosodik. 


    Legyen kellemes a vasárnap mindenkinek

  7. 2017. november 25. 17:5078070.

    Kedves Barátok! Ma nem volt kiskutya, semmi és senki nem akadályozott, hogy kb. 8-kor keljek. Nagyon jól is esett, de ennek ellenére főztem ebédet (palóclevest, csirkemellet sajtosan - amolyan csirketortát, ahogy Lilla unokám nevezi). Gyorsan telt a nap, lassan már ismét feküdni kell.


    Sajnos nekem szerdán fogorvosi jelenésem lesz, potom 150 ezerért, a jövő hét végén állítólag Gyöngyöskéék is jönnek, ami nagy öröm nekem, főleg, mert minden alkalommal úgy érkezik, hogy hozza készen, vagy nyersanyagként a kaját, vagy ha nem, akkor megteszi a zsíroskenyér is. Tudja, nálam mindig van házi zsír, vagy szalonna, de tudja, mindig tele a fagyasztóm, bármit főzhetünk, ehetünk. De nem a fentiek miatt örülök ám!!! Mint írtam, nálam is van mit enni!!!


    Tegnap fogorvosnál jártam, amikor a kedves szomszédom búcsúzni, elköszönni jött. Amint hazaértem, látom, a teraszon vár valami ajándék. Kimentem, megnéztem, rögtön tudtam, honnan származik. Még be sem értem, szól a telefonom, a hátsó szomszédom hívott, elmentek, elköszöntek, engem nem találtak. (Tonkáék, a horvát szomszédaim.)


    Elég szomorkásra sikeredett a délutánom, mert úgy 18 éven át nagyon jó szomszédok voltunk, s most, amikor végleg elmentek, szerettek volna elköszönni, egyben bemutatni az új szomszédot, sajnos nem sikerült. Mikor hazaértem, a kocsijuk még a házuk előtt volt, gondolom, az új tulaj vitte el őket a szolgáltatókoz, átíratni az órákat. Én meg kinyitottam nagyra az "EU"-s kapunkat, ha megjönnek, lássák, már itthon vagyok. Nyilván nem vették észre. Telefonon, emailen nem lehet elérni őket, mert kb. 2 hete, amikor gond volt az elérhetőségükkel, már akkor lemondták, megszüntették az itthoni szolgáltatásukat. A régi mobil számuk sem él. Már csak abban reménykedek, nem múlik el nyomtalanul a jó barátságunk, bár tudom, melyik szomszédos helyen vettek házat, de nem tudom az utcát, így reménytelen részemről, hogy felvegyük a kapcsolatot. A házuk kulcsa még nálam van, de a zárakat már nyilván lecserélte az új tulajdonos.


    A másik fontos hír: a lakóim is vettek házat, nem sokáig laknak majd még nálam. Ez mindenképp öröm, és gratula, csak a lelkem kezd egyre üresebbé válni. 


     

  8. 2017. november 25. 11:2178069.

    Sziasztok!


     


    Nagyon borongós idő van felénk ráadásul hideg is van. Tegnap elmentünk az unokáért a suliba egészen ma reggelig kétséges volt , hogy el tudnak-e menni Miskolcra egy esküvőre, de szerencsére elkészült a fiam kocsija így reggel elmentek. mi Kittyvel sajtos pogácsát sütöttünk, meg spenótos-fetás bureket. ma főzni se fogok mert van spenót meg fasírt Apusnak meg húsos káposzta. Majd holnap ha jönnek Ágotámék akkor lesz nagyobb főzőcskézés.


    Ma meg töltöttem a 24 adventi zsákocskát is hiszen pénteken már az elsőt lehet is kibontani.Apróságok vannak benne de mit is lehetne már beletenni egy 12 éves nagy lánynak?Azért még várja mert mikulás ajándék helyett szokta ezt kapni.


    Valika! A Központi okmányirodában van ez a nagy várakozási idő a kormány ablakoknál állítólag nincs. Adott egy papírt van rajta vagy 14 cím, majd meglátom melyik esik utamba abba megyek. Én örülök, hogy legalább az orvosin túl vagyok. A személyim még egy évig érvényes lenne de lehet hogy azt is lecseréltetem E - személyire mert az meg az utazáshoz kell majd . Igaz hogy talán csak jövő év közepétől lép életbe itt Pesten a RIGO kártya de nem árt időben felkészülni.A karácsonyozáshoz nekem sincs nagy kedvem mert annyira messzire van már ez a karácsony attól amit igazából jelentene. valahol elvesztette a varázsát azzal, hogy októberben már mindenütt csillognak villognak a kirakatok és minden a vásárlásról szól. ja meg a karácsonyi vásárokon az étel ital kínálatokról horror árakon. 


    Nálunk nem ez jelentette a karácsonyt régen.


    Mindenkinek nagyon kellemes hétvégét kívánok!

  9. 2017. november 24. 07:2678068.

    Sziasztok vidám pénteket.


    Gitta ne láss rémeket nem vagy te rémesCsak én is mint totyi intézem az ügyeimet,nekem sajna nem sikerült.Sosem volt magas a vérnyomásom most üdültem a doki nőnél na meg a térdeim be vannak gyulladva.180 volt a vérnyomásom most írnom kell addig nem adja ki az engedélyt .Mondjuk pár hete állandóan zug a fejem gondolhattam volna hogy valami nem kerek.Nem igazán szeretnék gyógyszert szedni megpróbálom természetes úton karbantartani.Közben elmentem egy nap a lányommal meg az unokával fürdőbe .Tegnap meg anyukám házát takarítottam ma jön vevő ha igaz.Zajlik az élet de rendesen.Gondolom a vérnyomásomba a bennem nem múló állandó stressz is közrejátszik,de sajna mindig nem tudok megnyugodni,és előjönnek dolgok ami miatt lehetetlen.Hát addig is közlekedek vigyázok hogy szabályos legyek


    Marcsi nem is hiszem el hogy már erre is várakozás van,jövő héten megyek vissza remélem a dokinő kiadja a pappírt és nálunk itt a közelbe két helyen is bejelentkezés nélkül el tudom intézni.


    Nyakunkon az ünnep rettentően félek tőle.Most szívesen lennék medve hogy átaludjam a Decembert

  10. 2017. november 23. 18:2378067.

    Szép estét!


     


    Jaj Gittám dehogy vagy Te  eltérítő rém! Miket nem gondolsz!Tegnap a jogosítványomhoz szükséges orvosi alkalmasságit intéztem Apusék üzemorvosánál. Nagyon tündéri volt a drnő. Örült hogy a sok "sietős" kandúr után végre egy nő is beesett hozzá. Nagyon aranyos volt már a karácsonyi "fogyókúrás" menüt is megbeszéltük. Aztán voltam a lányoméknál mert elvittük a tartalék tolókocsit ha ne adj Isten a jelenleg használatosnak baja esnék akkor is legyen egy tartalék.


    Ma meg fogorvosnál voltam , egyenlőre csak árajánlatokat gyüjtök de olyanokat mondanak, hogy meg áll az eszem.


    Közben a fiam telefonált hogy hengerfejes lett a kocsija így holnap mi megyün k a suliba a kislányért, de közben meg esküvőre mennének Miskolcra így nagy az izgalom , hogy el tudnak-e menni szombaton készen lesz-e addigra az autó.


    Kincsike! Jobbulást a kis Danikának! Nagyon le tudja venni a betegség a lábukról a gyerekeket is.


    Rózsa! szép kis ajándékokat gyártottál.Én még csak az adventi zsákocskák megtöltésével vacakolok ahhoz szerzem be a hozzávalókat!


    Valika! Mivel az orvosim már meg van most a jogsit akartam a Kormányhivatalnál intézni de az idénre már nincs időpontjuk itt a szomszédban. Mondta hogy menjek el a Kormányablakhoz ott időpont nélkül fogadnak. Na majd rábeszélem magam, csak még a fotózózás előtt jó lenne egy fodrászat is mert most olyan a frizurám mint a felizgatott wc kefe.


     


    Mindenkire gondolok és további szép napot kívánok!

  11. 2017. november 23. 16:4478066.

    Kedveseim!


    Remélem, nem én írtam olyasmit, ami miatt azóta senkinek se híre, se hamva...? Nyugtassatok meg: nem én vagyok az eltérítő rém.

  12. 2017. november 22. 22:1978065.

    Totyikám! Drága vagy és köszönöm a jókívánságot, átadom. Most olvastam a topicot, több-kevésbé képben vagyok. Igyekeztem mindenkinek válaszolni, csak Valilka maradt ki, amit majd igyekszem pótolni, remélem nem haragszol kedves Valikám?


    S.Erzsikének még annyit akartam: gondolkodom a (menü) kérdéseden, igérem kitalálom, még nem késett el semmi.


    Muszáj mennem, mert a szemem lassacskán itt ragad le, mégsem lenne semmi jó abból, ha laptopra dőlve pihenném ki a mai napot.


    Mindenkinek jó éjszakát!

    előzmény:
    totyogoka (78048)
    2017-11-20  09:07
  13. 2017. november 22. 22:1378064.

    Kedves Molly! Már a múltkorában terveztem, hogy válaszolok a fogorvosi parkolással kapcsolatban. Annyira nem volt lényeges, de holnap sajnos ismét aktuális lesz, mert dolgom lesz a rendelőjükben. A lényeg: most a felső fogsoromból törött le egy darabka. Legutóbb kiderült: 99-ben készült. Nem csoda, hisz nagyon öreg, de még ráhatás ellenére sem cseréltem le eddig, hisz nagyon jól szuperál. 


    Sajnos a rendelő egy nagyon szépen felújított műemlék házban van egy belvárosi, jelzőlámpás, forgalmas út mellett, a parkolójuk (kb. 5-6 hely) bent az udvarban, ahová nem lehet belátni. Bemenni, kijönni könnyű, és ha nincs hely, de időre megy az ember, jócskán elkésik, ha nem tud parkolni az udvarban. Már régóta írom Nektek, nem járok a belvárosba, mert nincs nemcsak parkolóhely, de még talpalatnyi hely sem. Ha mégis van parkolóhely, nem tudom mennyi időt fizessek, az meg nem járja, hogy időnként elszaladok újítani a parkolást. Na de ez az én bajom, ezért legjobb, ha olyan helyre állok, ahol találok, még ha gyalogolni kell is onnan. A bedobált pénz már huszadrangú, azt mondom: több is veszett Mohácsnál.


    Amikor még a belvárosban laktunk, a párom elindult kocsival a fodrászához. Eltelt kb. fél óra, látom ám, hogy a  ház előtt áll a kocsi, ő meg sehol. Mire előkerült frissen fodrászolva, kiderült, addig-addig keringett a belvárosban, míg a házunk előtt talált parkolóhelyet. Ott leparkolt, elgyalogolt, majd haza. Ma már ott is fizetős, de ott sem találna helyet. Az előbb leírtak kb. 20 éve történtek.

  14. 2017. november 22. 22:0178063.

    Kincsike! Megértem, hogy aggódtok. Annyi félelmetes kórságról lehet hallani, olvasni, hogy félelmetes. Remélem, azóta javult a helyzet.

    előzmény:
    er54 (78060)
    2017-11-22  21:31
  15. 2017. november 22. 21:5978062.

    Kedves Rózsa! Nyugodtan rosszalkodj, de mellékelj használati utasítást, ha azt gondolod, hogy fontos, amit tudnom kell. Amiről nem írtál: miért adod ki mások email címét ismeretlen embereknek? Ez lenne a legfontosabb, hogy megértsd, mi a bajom ezzel.

    előzmény:
    rozsaanyu (78050)
    2017-11-20  22:34
  16. 2017. november 22. 21:5578061.

    Szervusztok Barátok, szervusz kedves Erzsike!


    Nagyon sajnálom, hogy nem köszöntöttelek idejében sem Téged, sem a Kincsikét, de most így utólag kívánok minden jót mindkettőtöknek, bár a névnap már jól elmúlt. Valójában nem elfelejtettem, mert anyukám és a nővérem is ezt a nevet viseli, de nem voltam itthon, és ahol voltam, ott nincs lehetőség a net elérhetőségre. 


    A nővéremnek volt egy komoly műtétje és adódott a lehetőség, hogy meglátogassam, ma kora délután értem haza, vasárnap délelőtt indultam. Egy másik műtét még hátra van, lehet, hogy azt majd itt, nálam intézem, hogy a műtét után el tudjam látni, ha kiengedik a kórházból. Ezt most nem részletezem, majd akkor, ha minderre sor kerül.


    Mióta megjöttem, azóta is csak teszem a dolgom, épp most teregettem ki két mosást, de szerencsére már túl a fürdésen, tisztálkodáson, lassan megyek a saját ágyamba, már alig várom.


    Mégegyszer elnézést kérek az elmaradt köszöntés miatt.

    előzmény:
    sorbet (78044)
    2017-11-19  23:08
  17. 2017. november 22. 21:3178060.

    szép  álmokat



    Sajnos  Danikánk  elkapott valami korságot  az  oviba  .Hétfő óta  itthon  van semmi  nem marad  benne.


    Nagyon  aggodunk  amit  kapott  gyógyszert  és  tanácsokat  betartjuk  de nagyon  levan  gyengülve .Sokat  vagyok náluk .


    Gergőért  én megyek a bölcsibe aztán estig velem van   .Reggel anya viszi Öt  én meg Danival


    Nagyon rossz amikor  egy gyerek beteg a  lelkem oda  van .Remélem már csak jobb lesz .


    Szeretettel gondoltam Mindannyiotokra .


     

  18. 2017. november 21. 20:1378059.

    Rózsa  köszönöm   a köszöntést


     

    előzmény:
    rozsaanyu (78049)
    2017-11-20  22:21
  19. 2017. november 21. 15:4178058.

    Véletlenül elküldtem, még befejezés előtt.


    A rózsaszínű naptár az Áginak, a kék a Fiúknak készül karácsonyra.


    A 3 unoka vasárnap nálam.

    előzmény:
    rozsaanyu (78057)
    2017-11-21  15:39
  20. 2017. november 21. 15:3978057.

    Szervusz Valcsi!


    Írd csak ki magadból, ami nyomaszt. Nekem is megkönnyebbülés, amikor kiírom magamból. Igaz, Gitta rébusznak érzi az írásaimat, de aki tud a sorok között olvasni, az megérzi, megérti a szavakat.


    Együtt és egyet értek veled. A magad problémáját helyezd előre, utána a többi. A tesódék is intézkedhetnek. Nem a sült galambot kell várni. Az Uncsidat meg kicsit felhusizod, hogy legyen megint miből fogyni.


    Mindjárt vége megint egy napnak. Egyre közelebb a karácsony. Szeretnék már túl lenni rajta.


    Ma könnyű ebédet készítettem. Vegyes kompótot. Alma, körte, birsalma. Túrós, fahéjas palacsinta.


    Szeretettel gondolok minden Régi Barátra!!!!!!!!

    előzmény:
    precon (78051)
    2017-11-21  09:24
  21. 2017. november 21. 15:3178056.

    Sziasztok!


     


    Olyan sötét van mintha öreg este lenne pedig azért még csak délután van. Gyorsan elment a délelőtt. Reggel boltba voltam meg a pincébe tettem rendbe egy eddig használaton kívüli tolókocsit, mert Ágotámé kezd tönkre menni és kell hogy kéznél legyen egy tartalék.lemostam letörölgettem mert nagyon poros lett hiába volt letakarva.


    Valika! Nekem  is most jár le a jogsim, bár én nem vezetek, azért meg  hosszabittatom mert mi van  ha?! Holnap megyek a dokihoz. szomorú történet amit még meg kellett élned a sok tragédia mellett a testvéreid gyermeke részéről. Én azt szoktam mondani, hogy a barátokat megválogathatja az ember de a testvérét sajnos nem. Pedig sokszor de jó lenne ha még felbosszantana is csak élne még, mert nagyon fiatalon ment el a Tesóm. Végül is nem vettem semmit tegnap a KIK.be nem is láttam olyat amit érdemes lett volna megvenni de a Kökibe valahogy áttekinthetőbb az árukészlet min t a Duna Plázában.


    Rózsa! Hallottam én , hogy kopogsz, de alig vártam, hogy Apus elmenjen és a legkisebb helyiségbe beüljek. Bocsánat de úgy gondoltam  ha fontos a mondandód majd visszajössz később!


    Sorbet Erzsike! Igaza van Valcsinak , töltöttkáposzta nélkül nem karácsony a karácsony és azt előre meg lehet csinálni. én még az aszaltszilvával füstölt sajttal töltött pulyka mellett is megcsinálom majd.


    A pulyka mell filéket kicsit besózóm majd enyhén sós hideg tejbe egy éjszakára beáztatom. Másnap szárazra törlöm papírtörlővel, minden szeletre zeszek egy szelet füstölt trapista sajtot és 3-4 szem aszaltszilvát ( a mag helyére lehet tenni valami sós sajtot én egy darabka fetát szoktam tenni.) Felgöngyölöm és bacon szalonnába tekerve sűrűn egymás mellé lerakom a jénaiba. Ezt reggel elkészítem és délután vagy este kb 1 óra alatt készre tudom sütni. Nem kell mellette állni , lehet közben beszélgetni. Hozzá majonézes krumplisalátát lehet adni amit szintén előző nap meg lehet csinálni. Ez csak egy ötlet mert kérdezted , hogy mit lehetne készíteni.


    Nálunk is valószínűleg ez lesz csak csirkemellből, meg én halat is rántok ki ( ponty patkót)


    További szép napot és én is várok finom recepteket karácsonyra amik nem túl bonyolultak és nem kell egész este a konyhában állni mellette.


     

  22. 2017. november 21. 09:3178055.

    Julika vigyáz magadra gyógyulgass és pihenjél.

    előzmény:
    Picivirág1 (78036)
    2017-11-19  17:18
  23. 2017. november 21. 09:3078054.

    Évike de jó hallani felőled

    előzmény:
    mandula2 (78038)
    2017-11-19  19:59
  24. 2017. november 21. 09:2978053.

    Készülök ám egy sétáramegnyíltak a karácsonyi vásárok.

    előzmény:
    totyogoka (78048)
    2017-11-20  09:07
  25. 2017. november 21. 09:2878052.

    Erzsike szép időben gyertek BudapestreNálunk a töltött káposzta elmaradhatatlan volt apusom kedvence és az minél tovább áll annál finomabb.Zserbó és a bejglit is meg lehet csinálni előre.

    előzmény:
    sorbet (78044)
    2017-11-19  23:08

Címlap

top