Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Itt vagyunk régi barátok 2

*zsóka49*
Létrehozva: 2006. június 25. 09:58

Megprobálok uj topikot nyitni. Hátha sikerül beszélgetnünk.Várlak benneteket, akik az Ide, ide régi barátokban voltatok,Hátha igy megy

  1. 2017. november 21. 09:2478051.

    Sziasztok vidám békés napot.


    Megvagyok nem úgy mint megvagy


    Kislány szerencsésen haza jött.Ki van éhezve a hazai ízekre,kint azt mondja minden íztelen.Nagyon sovány olyan mint a vonat füttyMost itthon megvédi a diplomáját aztán ha vége csak tavasszal megy ki három hónapra mert Japánba akar menni a barátnőjével erre akarja megkeresni a pénzt.Na nem végleg csak nyaralni körülnézni.


    Lányok hogy én milyen szórakozott vagyok lassan mindent elfelejtek.Képzeljétek hónapok óta le van járva a jogsim és lazán közlekedtem vele még Pesten is voltam.Azért mákom volt hogy nem állítottak meg pedig sokszor láttam a zsarukat ellenőrizni.Most hogy tudom kicsit félve közlekedemcsak itt a környéken ,holnap megyek a dokihoz aztán meg az okmányirodába a jogsimat csináltatniHa itt elkapnak kimagyarázom Pesten nehezebb lenneItt legfeljebb haza kísérnekHogy ne legyen minden oké az öcsém unokája beköltözött anyukám házába ami ugyan évek óta hármunké és most áruljuk de előbb a gyereket ki kell paterolnivan vita emiatt de nem akarják megvenni hát sajna akkor mennie kell.Sajnálom az öcsémet mert a lánya rágja a lelkét emiatt .Szomorú vagyok ezek a dolgok mindig megviselnek én is két tűz között vagyok.A másik öcsém az én lelkem rágja hogy intézkedjek.Mint mindig megint én voltam a balek a kisebbik öcsémre bíztuk anyukám takarék könyvét hogy abból legyen fedezve a temetés meg a sírkő,nekem nem volt ehhez most elég erőm.Túl hamar követték az események egymást .Bevallom semmi sem érdekelt,hogy ki mit csinál és hogyan szabadulni akartam mindentől.Most mint kiderült a kislány ugyan a temetés összegét kifizette de a sírkő pénzét lenyúlta,meg anyukám utolsó  két nyugdíját is.Személy szerint engem ez sem érdekel csak kicsit elkeserít hogy a sírkő amire anyukám spórolt nem lesz meg.Én sajnos erre nem tudok áldozni nekem majd apusét kell rendeznem.Hárman vagyunk testvérek és a két öcsém úgy gondolja nekem kellene a dolgokat megoldani,hát most tévednek nagy ívben le@az egészet,van nekem más problémám.Na most én is rátok zúdítottam a problémáimat

  2. 2017. november 20. 22:3478050.

    Gittám!


    Egy összeállítást küldtem, zenei aláfestéssel, ami a 3 unokám képeiből áll. Elnézést, hogy szeretettel küldtem Neked és még pár Régi barátnőnek. Többé nem rosszalkodom.


    A tegnapi nap nagyon boldog volt, a 3 unokával. Igaz, elfáradtam. Ez jóleső fáradtság. Megbeszéltük, hogy minden hónapban lesz egy-egy ilyen nap. A Bimbómék elég sokáig elmaradtak. Plázáztak, kettesben. Rá is fér a Bimbómra a kikapcsolódás. Nagyon sovány.


    Marcsi!


    Tegnap előtt, amikor Apus dolgozni indult, kopogtam, 2x3-t. Nem akartalak zavarni, csak köszönni.


    Marci - sajnos - nem változik.


    Ma a nagyszobai csillárt mosogattam el. 136 lógót csatoltam le, egyenként. Elmosogattam és vissza akasztgattam. Ragyog a szoba a fényétől.


    Julika!


    Mielőbbi gyógyulást kívánok!


    mandulaÉ! Oly' jó, hogy szomszédoltál! Tedd gyakrabban!


    Szeretettel gondolok a Hiányzókra is. Jó éjszakát, szép álmokat..................................


     

  3. 2017. november 20. 22:2178049.

    Elsőnek fontos mulasztást szeretnék pótolni.


    Kedves kincsiE és sorbetE! Névnapotok alkalmából, kissé megkésve, de annál nagyobb szeretettel, köszöntelek mind kettőtöket.


    Topic-anyánkra is szeretettel gondolok.


    Mentségemre szolgáljon, hogy a három Unokával voltam elfoglalva.

  4. 2017. november 20. 09:0778048.

    Szép napot Régi Barátok!


     


    Itt Angyalföldön süt a nap, de nagyon fúj a szél és Mindenki nyakig behúzott kabátgallérba bújva közlekedik az utcán. Én most készülök elindulni itthonról. rendeltem egyik barátunk kerek szülinapjára egy pár apróságot és jött az üzenet hogy lehet érte menni. Majd jól felöltözök én is.


    Sokat gondoltam topik indító Zsóka anyánkra hiszen köszönthettük  volna Őt is(ha  mégköztünk lenne)névnapja alkalmából.


    Nagyon örülök, hogy ilyen sokan ellátogattatok a topikra.


    Mandula Évi! Aranyos vagy hogy átnéztél a szomszédból!


    Julika! Mielőbbi jobbulást! Vigyázz magadra és fogadj szót Timinek! Ha Ő azt mondja ágynyugalom akkor azt be is kell tartani.


    Sorbet Erzsike! Neked is köszönöm a köszöntést én is. Valóban szép helyeken voltunk és az időjárás is nagyon kegyes volt hozzánk. Állítólag tegnap egész nap havazott Kékestetőn , mi meg ragyogó napsütésben jártunk ott két nappal előtte. A karácsonyi menüt időben össze kell állítani , igazad van mert ha te sem szeretnél lemaradni a látnivalók kalauzolásáról akkor Nem kellene túl sok időt a konyhában tölteni, mégis valami finomságnak kell készülnie. na majd holnapra keresek valamit én is és leírom. Remélem a többiek is hoznak recepteket. 


    Valika! Sokat gondolok ám Rád. Ma is egy olyan "kincs" lelőhelyre megyek csak most ide a közelbe, ahol karácsonyi barkács dolgok is vannak. Uncsikád itthon van még? Lehet hogy írtad csak elfelejtettem, hogy meddig lesz itthon.


    Kincsike! Túl vagytok a névnapozáson ismét szorgos hétköznapok következnek unokákkal gondolom.


    Gitta! Nagyon jó egészséget kívánok a nővérednek, bár nem hiszem hogy most az a legnagyobb gondod , hogy az nlc-t olvasd. 


    Rózsa! Látom a facebookon naponta megfordulsz Te is. Na meg az unokák is biztosan lefoglalnak. Bízom benne, hogy Marci kicsit össze szedte magát.


    Mollyka! Neked is köszönöm a szülinapi köszöntést! Valóban szép volt Eger és környéke valamint a Mátra is. Megnéztük a régi nyaralónkat is , hát mit mondjak? A háznak már hült helye , gaz enyészet mindenütt. lehet hogy kihaltak a tulajdonosok, de lehangoló látvány volt. Jobb ez így hogy időben túl adtunk rajta. Helyette utagatunk mindig más más helyszínekre.


    Mindenkinek további kellemes napot kívánok!

  5. 2017. november 19. 23:1178047.

    Szia Rozsa! Aranyosak az unokaid, es milyen gyorsan nonek! Ma biztosan kifarasztottak, de ez egy joleso faradtsag, ugy-e?


    Szeretik egymast a kisfiuk? 


     

  6. 2017. november 19. 23:1078046.

    Szia Gitta!


    Olvasom, hogy hazautaztal, es ujbol mesz vissza a noveredhez. A latogatasod biztosan sokat jelent neki. Szeretetet es torodest kap toled. 


     

    előzmény:
    dundori (78027)
    2017-11-18  19:23
  7. 2017. november 19. 23:0978045.

    Szervusz Mollyka! Szep viraggal koszontottel, koszonom!


     

    előzmény:
    molly49 (78030)
    2017-11-19  07:33
  8. 2017. november 19. 23:0878044.

    Valika, koszonom a koszontest, a viragot es a szepen feltalalt gyumolcsoket!


    Mennyi idore jott haza az unokatok? O a fiutok lanya? 


    Ha eljutunk Budapestre, mi is orulnenk, ha talalkozhatnank. Egy fiatal rokonunk par hete ott lakik a parjaval, hivtak, hogy latogassuk meg oket. Talan valamikor tavasszal eljutunk Budapestre is.


    Az ezevi Karacsony kicsit mas lesz az eddigiektol. Az amerikai rokonainktol egy lanyka Madridban tanit ebben az iskolai evben. O latogat meg minket. 


    Lanyok, megkoszonnem, ha tudnatok olyan karacsonyi, magyaros eteleket, sutemenyeket emliteni, amiket elore is el lehet felig kesziteni, vagy frissen gyorsan elkeszulnek. Nem szeretnek itthon maradni, es csak a konyhaban surgolodni, mig o  a ferjemmel a varossal ismerkedik. Vendeglobe is mehetnenk, de szeretnem megtisztelni foleg otthon keszult etelekkel. Mar tudom, hogy mindent megeszik, igy semmi megszoritas nincs. 

    előzmény:
    precon (78032)
    2017-11-19  12:47
  9. 2017. november 19. 23:0778043.

    Szervusz Julika! 

    A gyogyulas erdekeben maradj addig, amig csak birsz az agyban. Drukkolok, hogy ujbol jolerezd magad!


    Koszonom a gratulaciot, es hogy ram gondoltal, mikor a cikket megtalaltad. Gondoltam rad en is, van ezevi  felvetelem F.Z. sirjarol. Oktober vegen voltunk ott. 


    Kigondolom, hogyan kuldd el nekem a cikket a legegyszerubben. 

    előzmény:
    Picivirág1 (78036)
    2017-11-19  17:18
  10. 2017. november 19. 23:0678042.

    Szia kedves druszam,  kincsiErzsike! 


    Sok oromet, boldogsagot, egeszseget , sok szeretet a csaladodtol kivanok neked!


    Meg sohasem irtam, mondtam valakinek hogy druszam. Hasznaljak meg ezt a szot egyaltalan?


    Te hogy vagy a neveddel, szereted? 

  11. 2017. november 19. 23:0578041.

    Szia mandulaEva! Koszonom, hogy nem felejtkezel meg Erzsikerol es rolam a  nevnapunkon! Neha megnezem a Cseh konyha topikban hogy vagy, mivel foglalkozol. Orulok, hogy ismerlek. 

    előzmény:
    mandula2 (78038)
    2017-11-19  19:59
  12. 2017. november 19. 23:0478040.

    Szervusztok lanyok!


    Csak most jutottam hozza, hogy benezzek a topikra. Nagyon jolesett, hogy gondoltatok ram a nevnapomon. Koszonom, koszonom sokszor.


    Marcsika, minden jot es szepet kivanok neked szuletesnapod alkalmabol! A kirandulassal szepen unnepeltetek.

  13. 2017. november 19. 21:0778039.

    Mandula   Nagyon  szépen köszönöm hogy  gondoltál  rám.


    nagyon  jól esett 


    előzmény:
    mandula2 (78038)
    2017-11-19  19:59
  14. 2017. november 19. 19:5978038.

    Szervusztok Szomszédok!


    Jó estét kívánok.


    A két Ünnepeltnek, sorbetErzsébetnek és kincsiErzsikének  jöttem minden jót kívánni Névnapjuk alkalmából.


    Szeretettel gondolok Rátok, legyetek Egészségesek, Szépek és nagyon Boldogok.


    mandula - a szomszédból

    előzmény:
    er54 (78034)
    2017-11-19  13:44
  15. 2017. november 19. 19:2778037.

    Julika köszönöm  a jókivánságot 


    Mielöbbi jobbulást .


    előzmény:
    Picivirág1 (78036)
    2017-11-19  17:18
  16. 2017. november 19. 17:1878036.

    Szervusztok!


    Elvagyok maradva a köszöntésekkel. Sajnos gyengélkedem, ágynyugalomra voltam ítélve. Még nem vagyok rendben de jövök minden jót kívánni Marcsinak és az Erzsikéknek. 


    Sorbet Erzsike!


    Most egy folyóiratban megtaláltam édesapám írását, vissza emlékezését Fábry Zoltánról. Nagyon érdekes írás, személyes hangvételű írás...a stoszi találkozásról, Fábryról. Ha érdekel beszkenneltetem és ha megtudom a címedet elküldöm . 

  17. 2017. november 19. 13:4678035.

    Sorbet  Névnapodon  szeretettel  köszöntelek


  18. 2017. november 19. 13:4478034.

    Molly , Marcsi, Valika Nagyon  szépen  köszönöm a kedves köszöntéseket .


  19. 2017. november 19. 12:4878033.

    Kincsike sok boldog Névnapot kívánok.

  20. 2017. november 19. 12:4778032.

    Sziasztok vidám napot.


    Sorbet Erzsike Boldog Névnapot Kívánok 

  21. 2017. november 19. 07:3478031.

    Drága Gitta!


     


    Neked is megköszönöm a születésnapi köszöntést!


    Jó utat és kellemes időtöltést a Nővérednél. Jó egészséget kívánok Neki.


     


    Ne mérgelődj a postaládád telítettsége miatt! Én már nagyon régen csináltam egy olyan fiókot amit csak és kizárólag komoly dolgokra használok és azt senkinek sem adom meg csak hivatalos ügyintézéskor. A másik két email címemre persze hogy nekem is érkeznek "kör" emailek, de azokat általában olvasatlanul továbbítom a kukába.Amikor a második email fiókomat létrehoztam megkértem mindenkit , hogy csak a fontos dolgokat küldjék ide mert  ez a fiók azt lenne hivatott szolgálni. Lehet hogy nem írtam elég érthetően. Most mióta van egy " titkos" emailem nyugodt vagyok mert oda nem  jönnek reklám anyagok , nem jönnek felesleges levélszemetek sem.


     

    előzmény:
    dundori (78027)
    2017-11-18  19:23
  22. 2017. november 19. 07:3378030.

    Sorbet! 


    Kedves Erzsike, boldog névnapot kívánok neked! ♥ 

  23. 2017. november 19. 07:2578029.

    Szép jó reggelt!


     


    Kedves Kincsi Erzsike  és Sorbet Erzsike!


     



    Névnapotok alkalmából sok szeretettel köszöntelek Titeket!


  24. 2017. november 19. 07:1878028.

    Szép napot kívánok mindenkinek!


    Er54!


    Kedves Erzsike boldog névnapot kívánok neked! ♥ 


     


     


     


     


     

    előzmény:
    er54 (78025)
    2017-11-17  19:28
  25. 2017. november 18. 19:2378027.

    Kedves Barátok!


    Én sem voltam itthon, ezért most elnézést kérek Totyikám, utólag kívánok minden lehető legjobbat!


    Most aztán tényleg nem akarom szaporítani a szót, egyetlen dolgot kérek kedves Rózsa: Ha bármi személyes mondandód van, hívj fel.


    Azokat az e-mailben küldött leveleidet nem tudom értelmezni, csupán annyiban, hogy felkérsz valamilyen szerkesztési részvételben. Én nem tudok angolul, nem is értem, mit akarhattál ezzel. (Ez a két leveled egyelőre a kukámban van, bármikor elküldhetem, nem mellébeszélek.) 


    A másik - hívtalak telefonon, hogy ott elmondjam Neked, de hosszadalmasan foglalt a vonalad -, olyan leveleket kaptam sok-sok éven át a párom régi barátjától, akinek nagyon kényelmes volt egy-egy üzenetet, viccet, bármit továbbítani, hogy bemásolt a cimzettek közé 10-15 címet, köztük engem is. Ezt számtalanszor kikértem magamnak, kikértem, mert nem szeretem, hogy számomra teljesen idegen emberek ugyanúgy megkapják, aztán kezeljék az én címemet, mint ahogy én megkapom az övékét. Nem vette komolyan, letiltottam, szerencsére azóta nem kapok tőle semmit. Az adathalászok régebben fizettek ilyesmiért, manapság ingyen hozzájuthatnak, ha nem vagyunk elővigyázatosak. Most amiért írok, pontosan az, amint látom, azon az üzeneteden, amivel én nem tudok mit kezdeni, legalább 10 barátod címe szerepel. Engem ugyan nem érdekel mások e-mail címe, csupán az, hogy az enyém sosem kerüljön mások tudomására, mint azoknak, akiknek megadom.


    Bízom benne, hogy nem veszed rossz néven, mert tudod - már régen is megírtam, amikor még munkára használtam -, én innen bankolok, és minden szolgáltatómmal ezen a címen tartom a kapcsolatot, de gondolkodom, hogy lecserélem ezt a címet, és nem árulom el még a barátoknak sem.


    Ez utóbbi mondatom abból ered, hogy számtalan helyről kaptam azóta - akitől soha előtte - olyan leveleket, amiket ki sem merek nyitni, de ha kell, a kukámból még továbbíthatom, hogy bizonyítsam, nem hazudok. Ne haragudj, de ez a minimum, hogy mások adatait kezeljük bizalmasan.


    Elnézést, ha nyersen fogalmaztam, de nem voltam itthon néhány napig, aztán ma kinyitom a fiókot, kezdődik egy olyan olvasatlannal, amit Rózsa küldött, majd kb. 7-8 olyan üzenet, amik feladóját sosem láttam, nem is magyar, aztán még egy Rózsa levél, kinyitom, de fogalmam nincs, mit akar tőlem.


    Holnap hajnalban ismét elutazom (nővéremhez), jövök, ha tudok, bocsi mindenért, senkit, főleg Rózsát nem akarom bántani, csak arra kérem, ha nekem ír, akkor csak nekem írjon és ne küldje szét a címemet soha, senki más, idegen embernek.

Címlap

top