Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Itt vagyunk régi barátok 2

*zsóka49*
Létrehozva: 2006. június 25. 09:58

Megprobálok uj topikot nyitni. Hátha sikerül beszélgetnünk.Várlak benneteket, akik az Ide, ide régi barátokban voltatok,Hátha igy megy

  1. 2017. november 10. 16:4278001.

    Sziasztok!


     


    Nagyon beesteledett. Sok mindent csináltam szinte egész nap de látszata semmi. Holnap délután jön Kitty és valami süti receptet hoz ami annyira finom de annyira , hogy majd el fogok ájulni , ha megcsináljuk és megkóstoljuk. ( És ha egyáltalán olyasmire sikerül mint amilyet az osztálytársa nagyija sütött) Holnap este kiderül.


    Leápolgattam a virágaimat is most megint több szobanövényem lett és egyenként kértem őket hogy ugyan maradjanak már meg nekem. Kaptam a múlt héten egy cserép amariliszt már kezd nyílni. Drukkolok, hogy legalább egy fotó erejéig bírja már ki. Most az ablakban pátyolgatom mert ott van kicsit hűvösebb. Van egy cserép szép orchideám is arra is ügyelek nagyon.


    Mollyka! Már emlékszem , hogy írtad a cicák mérgezését. Komolyan nem értem sokszor az embereket.Kinek árthattak azok a szegény kis állatok?


    Valika! Bizony én is hálás vagyok a sorsnak mert voltak ugyan mélypontok az én életemben is de azért valahogy mindig kimásztunk eddig belőle. Ágota betegsége miatt kicsit össze zuhantam , de aztán úgy gondoltam , ha ez van akkor ebből kell kihozni a maximumot. Most úgy tűnik sikerült.


    Mindenkinek kellemes hétvégét kívánok!


     

  2. 2017. november 10. 09:2378000.

    Bizony biztos hogy nem bírtam volna felmenni egy lépcső is gondot okoz.Szegény apus is sokat szenvedett az utóbbi időben a felmenéssel.


    lányok nem lehet privit küldeni,most figyeltem csak fel rá hogy nincs ilyen lehetőség.

    előzmény:
    totyogoka (77995)
    2017-11-09  10:57
  3. 2017. november 10. 09:1377999.

    Gittám mindig elfacsarodik a szívem ha halom hogy egyesek milyen keserves életet élnek.Hálát adok az életünkért hogy a mi házasságunk zökkenő mentes volt,az élet más területén viszont sokat kellett kibírnunk.Sokszor taposott meg minket az élet sok gödörből kellett újra és újra felállni.Talán ez is közre játszott hogy a kapcsolatunk harmonikus volt .Nem is bírtuk volna ki ha mi nem vagyunk őszhangban.Ezért is kegyetlen az élet nem érdemeltük meg ezt a csapást.Az istent viszont végképp megtagadtam valamikor hittem benne még templomba is jártam.Reménykedtünk hogy lesz pár nyugodt szép évünk.Nagy terveink voltak.Végre csak magunkkal szerettünk volna foglalkozni,nem jött össze.Sok utazás és egyebek voltak tervbe véve . 

    előzmény:
    dundori (77992)
    2017-11-08  21:02
  4. 2017. november 10. 09:0377998.

    Erzsike veled érzek a fogászat nekem is mindig nagy probléma 

    előzmény:
    er54 (77994)
    2017-11-08  22:07
  5. 2017. november 10. 09:0277997.

    Sziasztok szép napot.


    Molly jó kis feladat a diótörésDe érdemes mert lassan arany árban lesz,ma még én is felszedem a levelek alatt és a leveleket ma égethetem,ez az egy nap van engedélyezve.Igen gyulladás van a térdemben többek között.


    Rózsa látom nem jössz megsértődtél?


    Marcsi a dokinő azt mondta 10-15 nap mikor javulni fognak a térdeim.Reménykedtem hogy tíz nap elegendő lesz de tévedtemValamit javult de még messze a vége.


    Julika ha lemegy a gyógyszer adag akkor én is megyek tovább kezelésekre,gondolom a fürdő az kizárt bár a fene tudja mi is van a térdeimmel mit akart megoperálni a doki nő majd tisztázom vele,mit ijesztget.

  6. 2017. november 10. 07:5677996.

    Jó reggelt mindenkinek!


    Nagyon ősz van, körülöttünk hatalmas fák vannak, úgy hullanak róluk a levelek, mintha hó esne  


    A kertben téliesítettünk, van még pár apróság hátra, de ha éppen nem lenne készen az sem tragédia.


    Kedden egész nap kint voltam, rengeteg levelet bezsákoltam, érezte is a derekam, meg minden porcikám...


    Kaptunk sok héjas  diót, sokat én törtem meg a kertben, de múlt szombaton Orsika is beszállt.


    Hazahoztuk én itthon naponta tisztítottam, végeredmény 5 kg tisztított dióbél.


    A férjem vállalta, hogy vasárnap megdarálja, utána 20 dkg-os csomagokat készítek,


    majd megfelezzük  Orsikával és megy a nagy fagyasztóba, így biztonsággal tudjuk tárolni.


    Rózsa, megállapítottam, hogy szépen rajzolsz, jó kis tanító nénid van 


    Aranyosak az unokáid, szépen nőnek.


    Szomorú, hogy így éltek a férjeddel, lehet, hogy megoldás lehetett volna,


    ha eladjátok ezt a lakást és vesztek kettő kicsi garzont, akkor mindketten külön élhetnétek...


    Gondolom a lányok itt a topikban nem véletlenül adták a tanácsokat...


    Kegyetlenség, ha mindenhol cigaretta füst van a lakásban.


    Azért készülj a karácsonyra, hiszen nagyi vagy, az unokák,


    biztosan nagyon várják! A felnőttek problémái nem árnyékolhatják ezt be...


    Precon sajnálom, hogy neked is ennyire fáj a térded, ha bedagad biztosan be is gyulladt. Jobbulást kívánok!


    Van egy szint amikor csak a műtét segít, ami kegyetlen dolog, de az én férjemen segített!


    Kiszenvedte az első időszakot, de három hónap után már levezetett Hévízre, ami tőlünk kb 190km.


    Szépségesek a kiscicáid! 


    Hangulatos a kis karácsonyi kompozíciód 


    Nagyon szeretjük az új autónkat, köszi hogy megdícsérted


     Totyika, Köszönöm a jókívánságokat. Jókat főzöl a családnak. 


    Ágota, köszönete csodálatosan szép! Gyönyörű lelke van Nagyon szeretem a kislányodat 


    Kérdeztél a kerti cicáimról... a mai napig siratom őket 


    A mi három cicánkat megmérgezték Imádott Cirmikémet a kölykök mamáját, őt tudtuk állatorvoshoz vinni, minden ellátást megkapott, de nem tudták megmenteni, az orvos szerint fagyállóval mérgeztek 


    odaszegődött két kölyök még tavaly télen Lacika, Rózika őket is elpusztította valamelyik kertszomszéd...


    Rajtuk kívül kb. 15 cicát 


    Nem tudom kinek ártottak, de én ugyanezt a sorsot kívánom annak, aki elpusztította őket....


    Most három megmenekült cica jár hozzánk enni, pedig vannak gazdái, 


    hetente háromszor megyünk a kertbe télen is és mindig megetetjük őket...


    Dundori, sokat dolgozol, de szerintem nem is tudnál munka nélkül meglenni 


    Örülök, hogy rendbeszedték a fogsorodat és van szép szemüveged is 


    Máskor először tegyél egy kört az orvosi rendelő parkolója felé


    és csak azután, ha nincs hely akkor menj máshová parkolót keresni  így nem kell majd annyit fölöslegesen gyalogolni 


    Er54, muszáj lenne erőt venni magadon a fogorvost illetően...


    Tudod ez a probléma csak tovább romlani tud és akkor még rosszabb lesz a beavatkozás.


    A rossz foggyökér a szervezetben máshol is tud sok bajt okozni pl. az izületekben


    Picivirág, jobbulást, ez az esés lehetett volna súlyosabb is. Mit mond az orvos a szédelgésre?


    Nagyon aranyosak a cicáid 


     


     

  7. 2017. november 9. 10:5777995.

    Sziasztok!


     


    Borongós ködös őszi nap a mai. Több fele jártam kisebb nagyobb szerencsével. Elindultam az Aldiba mert olcsóbb a mosókapszula , de mint kiderült majd csak vasárnaptól. Aztán át baktattam a Lehelre de ott arany árban adják most a liba - kacsa temékeket. Így aztán felültem a villamosra és elmentem a legközelebbi LIDL.-be ahol is akciósan vettem egész kacsát aprólékkal együtt. nem háztáji nem tanyasi de hát ez van. 


    Kincsike! N agyon  megértelek, mert én is rettegek a fogorvostól. Most van egy akit szeretek és tisztelek és elfogadom mert mindig mondja hogy mi után mi következik mit csinál.Azt is tisztázzuk az elején, hogy mi mennyibe fog kerülni és akkor tudom , hogy nem  ér meglepetés. Tudom, hogy a kivehető fogsor "undorító, nekem még nincs is) de ha egyszer nincs több pénzem a drága beültetésre akkor ez van ez a megoldás. Sajnos a fog az nem   nő ki , pedig de jó lenne.


    Valika! sajnállak a térdeid miatt! Eszembe is jutott , hogy hogyan is bírnád naponta a galériára való futkosást az üzletbe. Viszont nagyon szépeket alkotsz ! Szupi a hóembered!


    Gitta! Szerencsémre nekem még csak olvasáshoz kell a szemüveg de az biztos se nem utaznék a világ végére azért hogy ott olcsóbb legyen se nem választanék olyan drága keretet meg lencsét! Bár nagyon fontos az éles látás de vannak megoldások. Mindig van közép út !


    Rózsa! Ugye nem haragudtál meg senkire? Többen többféle véleményt alkottunk , de a megoldás egyedül a Te illetve összefogással a gyerekeid kezében van.


     


    legyen szép a napotok!

  8. 2017. november 8. 22:0777994.

    Gitta  nagyon szégyellem de ha  lenne  egy olyan doki aki elviselné  az én  félelmemet  akkor  lehet hogy......(félelmem  nem a fájdalom hanem rosszul  vagyok a vértöl )  megérzem  a számba  jön az öklendezés .Mivel cukros vagyok  igy minden gyökér kiszedés  után  a sebet  varni  kell .Nagyon  nehéz  ........Sajnos  a cukor miatt  az  idegzetem is  a béka feneke  alatt  van   (mindenen  magam )


    bocsi hogy  untattalak  ezzel  Titeket  ......


    előzmény:
    dundori (77992)
    2017-11-08  21:02
  9. 2017. november 8. 21:4677993.

    Gitta   aranyos  vagy  .A  gatyon malackák  vannak kunkori  farokkal , meg  van  ,becsbe  van tartva az  emlékek között


    Pisti  is ugy van,mint én ( a fogaival) a derekával  fürdőbe  maszirozásra jár (Lukácsba ) még 2 alkalom és erre  az évre  lejár neki .


    Imádja  az  unokákat  és Ők  is  a papát. röviden  ennyi  

    előzmény:
    dundori (77990)
    2017-11-08  20:38
  10. 2017. november 8. 21:0277992.

    Kicsit tovább olvasva jutott eszembe a szolidra a reakcióm. Tegnap volt nálam egy olyan volt kolléganőm, barátném, akivel egy napon kezdtünk anno a végső munkahelyünkön. Mivel ő idősebb nálam 7 évvel, amikor engem rokkantosítottak, ő még maradt főállásban, majd rendes nyugdíjas kora után az én helyemen az én régi munkámat végezte.


    Neki nem száj- és fogászati gondjai vannak, de vele szoktam eljárni a megyeszékhelyre az onkológus bőrgyógyászhoz, ahova én közel 10 évig jártam. Az első alkalommal is én kisértem el, amikor nekem már nem is kellett visszajárni. Persze évente egyszer még most is elmegyek vele, nekem sem árt, ha "átnéznek". De nem is ez a lényeg, nem erről akartam írni.


    Mint a születési évéből kiderült, most 70 éves. Van egy olyan férje (az első, és minden bizonnyal az utolsó is), aki kezdetektől fogva megkeseríti az életét, mostanra már semmi öröm, csak a bánat, az elkeseredés, a depresszió.....


    Arról beszélgettünk tegnap este, hogy van még egy-két, vagy ki tudja, néhány jó évünk - jó esetben -, és tönkreteszik a mindennapok, a család, stb. Sajnos még egy rossz fog, vagy rossz szemüveg is. Mert pl., ha napokig, hetekig nem bírsz megenni egy jó ételt, akkor mi tesz boldoggá? Minket, engem és a barátnőmet ezen kívül nem sok dolog... Neki is nekem is vannak egyéb olyan gondjaim, amiket itt nem szoktam megosztani, maradjunk annyiban, egy jó kaja, amit nem bírsz megenni...? Mit mondjak? Ez már elég necces. Szerintem lényeges, hogy legalább enni tudjon az ember, ha egyéb örömök már nem érik. Főleg finomakat, amiket csak szeretne. Fogadd meg, mielőbb légy túl a tortúrán. Először macerás, fájdalmas, anyagilag is, de végül boldogan táplálkozhatsz, ehetsz bármit, amire vágysz.

    előzmény:
    er54 (77989)
    2017-11-08  20:35
  11. 2017. november 8. 20:4377991.

    Látod Kincsike, milyen az élet? Egyszerre írtunk, Te nekem, én Neked.


    A szájsebészet is igen drága dolog, de pl. ahova én járok ott egészen biztonságos. Elég borsos áron dolgoznak, de megbízhatóak, ezt nyugodt szívvel állíthatom.

    előzmény:
    er54 (77989)
    2017-11-08  20:35
  12. 2017. november 8. 20:3877990.

    Szervusztok Barátok! Most tényleg rövid leszek, legalábbis törekszem rá. Tegnap késő este jött az sms, elkészült az új szemüvegem. Nem akartam hinni a szememnek, hogy milyen késő este üzennek. Semmi gond, nem kell rohannom, hisz a durván a felét már kifizettem, tudják, megyek majd és fizetem a másik felét is. Mindössze "csak" 186 ezer a végösszeg.


    Erről az jutott eszembe, hogy régen a főnököm, aki pesti volt, az eltörött szemüvegét akarta pótolni itt, a mi városunkban. Mondtam is neki egy szuper optikust. Másnap, mikor bejött a tanszékre, magából kikelve ordibált, hogy micsoda szar ez a város, Pesten fele ennyit sem kérnek az optikusok, és mégis mit képzelnek, micsoda szemét dolog... és csak mondta és mondta a magáét. Nekem erről az jutott eszembe, hogy de jó! Én mostantól fogva a fővárosba járok majd fogat, szemüveget csináltatni, mert a fizetésem az övéhez képest túró, legalább ezen spórolhatnék. Aztán eszembe jutott, hogy ez az ember már egy vén f..sz, ingyen utazik, kap nyugdíjat és kap magas fizetést is (régen államtitkár volt, bár azt el kell mondanom, a legkorrektebb főnököm volt a 20 év alatt!!!), nekem meg a közalkalmazotti féláras jegyem oda-vissza pont annyiba kerül, mint itthon megcsináltatni az ilyesmit.


    Irnék még sok dologról, de látom, az érintett valahogy most elveszett.


    Kincsike! Te csak olvass, ha ahhoz van kedved, de én is szivesen olvaslak, ha mégis írnál. Mi van Kincsi-Pistikével? Róla alig, vagy sosem hallunk semmit. Régen még írt is néhányszor nekünk. Ha rá gondolok, látom magam előtt a révfülöpi találkozón a szivecskés gatyóban. Remélem jól emlékszem és tényleg szivecskés volt. Totyiról, aki kitalálta, megvalósította, nem is jutna más az eszembe.


    Én még mindig őrzöm a - valami expressz fogamzásgátlós telefonszámmal elllátott - nyakba akasztható etikettet. Már a nagyobb unokáim is jókat vihognak, ha előkerül.


     

  13. 2017. november 8. 20:3577989.

    Gitta  Sajnos  mindig jön az embernek  valami váratlan dolog .Nekem  is  mennem kellene olyan  fogorvoshoz  aki  szájsebész is .


    a gyökerek miatt ,az evés kész  kinszenvedés és  időigényes .Talán ez  is  hozzájárul  hogy  nem mutatkozunk az utobbi időkbe társaságba  .


  14. 2017. november 8. 20:2777988.

    Rózsa  kisunokáid  nagyon aranyosak .


    Sajnos  a mindennapjaidhoz nem tudok tanácsot adni  ezt magaddal kell  elrendezni .


  15. 2017. november 8. 20:2477987.

    Molly  örültem  hogy  erre jártál és irtál .


  16. 2017. november 8. 20:2077986.

    Valika   nagyon ügyes   vagy .


    előzmény:
    precon (77978)
    2017-11-08  13:46
  17. 2017. november 8. 20:1877985.

    Marcsi   örülök  és  gratulálok  Ágota  nyereményéhez .


    előzmény:
    totyogoka (77984)
    2017-11-08  18:32
  18. 2017. november 8. 18:3277984.

     


    Ágota megkapta a nyereményt!

  19. 2017. november 8. 18:2777983.

    Sziasztok!


     


    Ezt most találtam!


     


    Tudod mi az igazán szép? Hajnalban kócosnak lenni, papucsban szemetet kivinni, farmert húzni a narancsbőrre, az utcán önfeledten nevetni, betúrni egy fánkot az előző mellé, mellé forró teát inni, emelt fővel metróra szállni, büszkén a múltba révedni, az ősz hajszálat arrébb sodorni, a hasat nem behúzni, a gerincet egyenesen tartani, a bukásokat sosem számolni, a ráncokat baráttá, az éveket férjünkké fogadni, a tanulságokat észben tartani, a csalódást elengedni, a reményt a szívbe zárni, megélni, átélni, tartani vagy engedni, büszkén, néha megtörten, hangosan vagy csendesen, de nevetni, nevetni, nevetni és élni. Ez az igazán szép.



    (Theodorovits Andrea)


  20. 2017. november 8. 15:4777982.

    Vali véleményéről egy vicc jut az eszembe. Nem találom, és nem is tudok jól viccet mesélni , de a lényeg: a feleség panaszkodik az orvosnak, hogy össze vissza veri az ura, ha részegen haza megy, mit tegyen? Garrgalizáljon kamillával..amint belép az ajtón kezdje . legközelebb megy a felség, újságolja, semmi gond, az ura nem bántja. na, látja, mondja az orvos: kussolni kell


    Bocsánat, ha durva volt...de Vali is valami szemléletváltást, változást javasolt...én is sajnálom Rózsát ezért a lehetetlen állapotért. 

    előzmény:
    precon (77975)
    2017-11-08  10:34
  21. 2017. november 8. 14:3777981.

    Marcsi ilyen az ha ide vagyok láncolvanem mászkálhatok nem tudok sokat állni szóval idegbajos vagyok.Még szerencse hogy esik az eső így egyébként sem tudok kint lenni.Ülve kivasaltam amit tudtam,megfőztem és már be is dagadtak a térdeim pedig keveset álltam.Készülök oda a Kökibe majd ha a lábam engediott fogok nézelődni van annyi üzlet nem is kell messzebb menni.Beljebb majd karácsony előtt megyek nézelődni

    előzmény:
    totyogoka (77980)
    2017-11-08  14:08
  22. 2017. november 8. 14:0877980.

    Valika!


    Nagyon cukik!

    előzmény:
    precon (77978)
    2017-11-08  13:46
  23. 2017. november 8. 14:0777979.

    Sziasztok!


     


    Hála az égnek ma már sokkal jobban érzem magam.El múlt a borzongás a szédelgés a nyomott hangulat és hatalmasat aludtam az éjjel!


    Reggel korán kimostam egy adag ruhát, aztán közben főztem paprikás krumplit, lementem a boltba és akkor szólt Apus , hogy megy Zuglóba matricáztatni a kocsit. Nem akarok-e esetleg a Bosnyák tér környékére menni vele? Mentem bizony még tovább is : Az IKEÁ.-ba Vettem apróságokat .


    Valika gondoltam is Rád mert sok kis karácsonyi műtyürke van. Egyik barátunk 60 éves lesz neki vettem hosszú nyelű cipőkanalat 250 ft-t , aztán üveg capucinós csészéket 70 ft / db áron. Vettem még szerencse bambuszt is ( magamnak) Szóval jól el lehetett volna még nézelődni de már fájt a hátam a mászkálástól.


    Rózsa! Tanácsot se tudunk adni, a problémákat meg pláne nem tudjuk megoldani. Én csak a magam álláspontját tudom mondani, hogy már régen itt hagytam volna csapot papot . A terrornál egy kis vidéki albérlet is jobb.


    Kincsike! Nincs is baj ha valaki csak olvasni szereti a topikot, csak a végén nem lesz mit olvasni ha mindenki mellőzi az írást.


    Julika! Jó nagyot eshettél! Elképzeltelek lelki szemeimmel. Így elég mókás de akkor ott ???? 


    Gitta! Egyszer engem is megviccel a fogdoki. Remegtem a félelemtől mert volt egy letört fogam amiből csak a gyökér állt ki. Telenyomta tamponokkal a számat , matatott benne ilyen olyan eszközökkel amiből a lidocain miatt én semmit sem éreztem, csak hallottam, hogy mondta a magáét . " Persze ilyenkor jönnek és félnek amikor már csak vésni lehet mert fogóval megfogni lehetetlen stb stb. Mivel zsibbadt is voltam meg egyébként se tudtam szólni így jól kiélhette magát azon, hogy én mennyire be vagyok tojva. Aztán csend lett körülöttem , én meg vártam, hogy hozza a vésőt kalapácsot. Hallottam ahogy mossa a kezét. Majd oda súgott a fülembe , hogy "tetszik- még valamire várni mert egyébként készen vagyunk és kint vannak a gyökerek! "


    Meg könnyebültem de akkor nem élveztem a humorát mert tocsogott alattam a szék úgy izzadtam. 


     


    Mindenkinek további szép napot kívánok ezen a borongós sötét délutánon!


     

  24. 2017. november 8. 13:4677978.

    mai kreációm

    előzmény:
    precon (77977)
    2017-11-08  10:37
  25. 2017. november 8. 10:3777977.

    Julika úgy sajnáltalak veled éreztem ,persze hogy nem felejtettem el.

    előzmény:
    totyogoka (77965)
    2017-11-07  10:50

Címlap

top