Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Az édes kicsi szája. . .

Torolt_felhasznalo_397042
Torolt_felhasznalo_397042
Létrehozva: 2003. március 30. 22:44
Sziasztok!
Arra kérlek Titeket vegyétek elö a családi legendáriumot és irjátok meg a legkedvesebb gyerekszáj történeteket.
El is kezdem rögtön:
Ma este fürdésnél mesélem Olivernek -2 és fél éves-, hogy hamarosan húsvét lesz. . .
-. . . és jön a nyuszi és ha jó leszel, hoz valami szép ajándékot neked.
Néz rám a gyerek csillogó szemmel, majd megkérdi:
-. . . És a mókus mit hoz nekem?
  1. Torolt_felhasznalo_397042
    Torolt_felhasznalo_397042
    2003. Április 27. 23:3726.
    Nálunk is mindennaposak a szöszenetek :o) a mai pl. a következö volt:
    Mindig magyarul beszélek a gyerekekhez, nem is tehetnék máshogy, mert a férjem (ö flamand ) rámszól ha véletlenül flamandul mondok valamit a kicsinek.
    Szóval éppen magyarázok valamit Olivernek és mondok közben egy szót amit Ö még nem ismer. Mire két kezébe fogja az arcom és azt mondja:
    -Anya, beszélj magyarul!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_683327 (25)
     
  2. 2003. Április 27. 22:1725.
    Szia! Nem tudom nálatok hogy megy, de én mindig megfogadom, hogy ezt most leírom, és amikor toll és papír kerül a kezembe, már elfelejtettem. pedig naponta többször írhatnék. . .
    A a virágpiacon látott egy érdekes virágot Luca lányom(3, 5éves), és elnevezte tyúklábvirágnak. És tényleg. még a kertész is azt mondta, hogy ezután így fogja hívni.
    Szóval rengeteg ilyen történet van, ami ott és akkor fantasztikus, de nehéz elmondani.
    A házszámunk 33/b. Számol: . . . 29, 30, 31, 32, 33, 33/b. .
    Férjem fodrásznál volt, és jól megnyírták. - Luca nézi, nézi: -Apa, neked meg milyen fejed van? Olyan mint a Botondé. (15 hónapos öccse, igen kevés hajjal)
    Botond pelusos, és néha büdös. Olyankor lányom:-vigyétek innen ezt a gyereket, nagyon büdös!
    Amikor tanult beszélni mindent becézett: anyaka, apika, Lucaka, kanálka. Megkérdeztem a villára mutatva: Mi ez?
    - Vilka.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397042 (24)
     
  3. Torolt_felhasznalo_397042
    Torolt_felhasznalo_397042
    2003. Április 27. 00:0924.
    Sziasztok!!!
    Nem hiszem el, hogy a sok boldog-büszke anyuka-apuka-nagyi nem szeretné megírni az efféle aranyköpéseket. Pedig én azt hittem sokkal pörgösebb lesz ez a topik. És úgy szeretnék még ilyeneket olvasni!Vagy inkább írjak még?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_959218
    Torolt_felhasznalo_959218
    2003. Április 14. 14:2923.
    Szasztok!
    Az alábbi "beszólás" már vagy 6 éve szállóige nálunk.
    Unokahúgom Zsófi még nem volt 2 éves , amikor a mamája megkérdezte tőle:
    Zsófi kit szeretsz a legjobban?E
    rre természetesen a csaj felsorolta a családot: Anyukámat, Apukámat, Mamámat, Dédikét, Ancsát. . Stüszi kutyát. . Zsuzsa nénit ( Ő szomszéd volt, és Zsófi valamiért abban az életszakaszában nagyon félt tőle, tehát nem értettük hogy kerül a sorba) a Mama meg is kérdezte:
    Zsófi, hát hogy kerül ide a Zsuzsa néni?
    Mire a gyermek értetlenkedve:
    Hát a dábával! (lábával)

    ma már persze iskolás nagylány és levelezik a Zsuzsanénivel.

    Még egy szösszenet:
    Zsófi előadása arról, hogy mi alapján döntjül el, ki milyen nemű:
    Dávidka fiú mert kukaca van, (a kisfiú óvodástársa)
    Ádámka fiú, mert kukaca van ( Ő játszótéri ismerős)
    . . .
    Lali is fiú. . . -döbbent csend a családban, Lali ugyanis nagypapakorú rokon -


    . . . mert pocatos!
    Ezek után mindenki megkönnyebbült, hogy a gyerek nem látott semmi erkölcsrombolót.
    Szóval hölgyeim, ezek megkülönböztetnek :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2003. Április 10. 11:5822.
    ez nagyon aranyos történet:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397042 (20)
     
  6. 2003. Április 10. 11:5721.
    Sétáltam a gyermekeimmel , amikor a kb. 6 éves fiam azt kérdezte:
    -Anya, annak a lánynak miért van "vaskerítés" a szájában?
    elmagyaráztam, hogy az fogszabályzó és azért kell, hogy szépen éllajanak a fogai. Nem szabad ilyet mondani, mert rosszul esik neki stb.
    Hétfőn fogorvosnál voltak az iskolásokkal. Hozta a papirokat, köztük azt, hogy menjek vele fogszabályozásra. . . Megkérdezte:
    -Milyen az a fogszabályzás? mit csinálnak velem?
    Egyszerű volt a válaszom: Neked is raknak egy "vaskerítést" a szádba.
    -Jaj! és elnevette magát:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_397042
    Torolt_felhasznalo_397042
    2003. Április 7. 00:1920.
    Nem az én gyerekeim mondták, a metrón történt:
    Álmos reggelen utazunk a metrón, velem szemben fiatal apuka 3 év körüli kislánnyal. A kicsi térdel a papa ölében és kiskezével elmélyülten tapicskolja az ablakot. Papa unja a kényelmetlen pozitúrát, rászól a lánykára:
    -Csücsűlj le szépen bogárkám, hagyd azt az ablakot!
    A kislány meg se hallja.
    -Ülj le drágám vagy megmondlak Anyának, hogy nem fogadsz szót nekem!
    Mire a kislány huncut mosollyal:
    -Akkor én is megmondom, hogy te meg a csapba pisiltél!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_572750
    Torolt_felhasznalo_572750
    2003. Április 4. 21:2019.
    Két és fél éves kisfiamnak mondom:
    -Piros Timi popsija. Lehet, hogy jön a foga.
    -Miért a popsiján?

    -Van nekem kakaós csida?
    -Kérsz? (kiveszem a zacsiból)
    -Tedd rá valamire. Szerintem tányérra.

    Török, Mehemed lényegretörően:
    . . . , feketét, tarkát.
    Nehogy megfogd a farkát.
    Megfogta, felrúgták.

    Ismerkedés a számokkal:
    -Mennyi mazsoját ehetek?
    -Ameddig el tudsz számolni.
    -(ujján mutatva) 1, 2, 3, 4, ennyi.

    Hirtelen ezek jutottak eszembe. Ha jobb kedvre szeretnék derülni, ide fogok járni. Üdv
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_397042
    Torolt_felhasznalo_397042
    2003. Április 2. 15:3018.
    Megmérgelödtem valamiért nagyfiamra -aki akkor még nem volt nagy- Megállj, Te csibész-mondtam neki félig komolyan, félig tréfásan- majd megtanítalak én kesztyübe dudálni!
    Dórikám lelkesen rohant ki a gyerekszobából:
    -Engem is! Anyaaa! Engem is!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2003. Április 1. 23:2417.
    Sziasztok. !
    Mindenkinek :))))))))))
    Lányom napok óta nem alszik az oviban elég nyűgös, erről faggattam:
    Anya, rossz napom van. A gyerekeknek is vannak rossz napjai, nemcsak a felnőtteknek!
    Más. Régen szerette a lencsefőzeléket, most a hideg is kirázza tőle. De az oviban megette a felét. Mondtam, hogy ez rosszul esik nekem. Ő: majd, ha legközelebb lencsefőzeléket főzöl, akkor megeszem, megígérem. Pénteken megkérdeztem, hogy jöhet-e a lencsefőzelék. Nekem azt mondta, hogy igen. De hallottam amit az apjának súgott: Ez tiszta horror. (hol tanul ilyeneket?)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2003. Április 1. 13:0916.
    Sziasztok!
    Szuper ez a topik, már alig várom, hogy a kislányom is beszéljen. És nem csak a saját nyelvén!:-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2003. március 31. 13:2515.
    6 éves lányomat igen érdekli az óra. Mindig kérdezgeti, mennyi az idő. 10 perc múlva 3 óra-mondom. Mire ő: De MOST mennyi????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2003. március 31. 13:1914.
    Kisfiam harmadikos és a környezetet nagyon nehezen tudja megtanulni. Nemrég az időjárásról tanultak, apja többször is átolvasta vele az anyagot, de nem igazán ment. A csapadékfajtákat még csak tudta, de a jellemzőjüket már nem. Apja segített, vihar, mi a kísérő jelensége? A gyerek hallgat. Apja segít: mi az, amitől félni szoktál (a dörgésre, villámlásra gondolt). A gyerek felcsillanó szemmel: influenzától!
    előzmény:
    Kanga75 (13)
     
  14. 2003. március 31. 13:1313.
    Kisfiam öt éves születésnapja előtt ( négy éve) mindenkitől azt hallotta, hogy "no, Lacikám lassan ötéves leszel" , " nemsoká itt a szülinapod hány éves is leszel?" stb. Egyszer valaki megkérdezte tőle, hogy milyen idős most. A kicsi ijedten hozzám fordult és kerek szemekkel kérdezte:
    " Anya, én öt éves leszek de milyen idős vagyok?? Ötidős?"

    Ez azóta is rajta maradt, a kollégáim, a család nagy része ötidősnek hívta, még akkor is mikor már 7-8 éves volt. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2003. március 31. 12:5412.
    :-))))) Ilyen sulis történetem nekem is van. A fiam szülői értekezletén mesélte az osztályfőnök, hogy fogalmazást kellett írnia a gyerekeknek március 15-ről. A fiam leírta, hogy Petőfi elszavalta a Nemzeti dal-t, a többiek meg adtak rá 12 pontot!!!
    A tanárnőnek potyogott a könnye a röhögéstől és megkért, hogy hadd tegye el ezt a dolgozatot. A fiú nem tagadhatja le, hogy sportos családból származik:))))
    előzmény:
    ANYAKONDA (11)
     
  16. 2003. március 31. 08:2511.
    Nem mai, de bennem örökre megmaradt:Bálint fiam akkor kezdte az elsőt, mikor állapotos voltam a hugával. Furcsállottam, hogy mindent megbeszéltünk, a tesóval kapcsolatban, hol van, hogyan fog kijönni, stb. , de azt nem kérdezte, hogyan került be a pocakomba. Akkor derült fény a talányra, mikor az első szülőin a tanító néni elmesélte, mit mondott a fiam. Arra a kérdésre, miszerint van-e testvére, ez volt a válasz:nincs, de ANYUKÁM már csinált!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_585527
    Torolt_felhasznalo_585527
    2003. március 31. 07:2710.
    Hugom kislánya, Rituka nagyon szeret a mamija (anyukám) mellett sürgölődni, főleg főzés közben, igy esett ez kb. 3 éves korában is, amikor is pogácsasütés volt. Nézte, ahogy mami berakja a tepsibe a pogikat, aztán egyszer csak odaszólt: mami, még nem rakhatod be a sütőbe, le kell őket lakkozni!

    Egyszer láttam rajta egy addig még ismeretlen, nagyon édes kis pulcsit, kérdezem, kitől kaptad? Mire ő: hát mamától! Mondom, melyiktől, mert hát van neki ugye két nagyanyja, egy dédije, mire ő: hát mamitól, tudoood, aki itt lakik papával!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2003. március 31. 07:079.
    Lányom egyik este vacsora közben nagyon elgondolkozott. Majd egy idő után felnézett és megkérdezte:
    -Anya! én milyen vallású vagyok? Római politikus?:)))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2003. március 31. 00:018.
    :))))))))))))))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397042 (7)
     
  20. Torolt_felhasznalo_397042
    Torolt_felhasznalo_397042
    2003. március 30. 23:517.
    Ovis volt még nagyfiam és valami kis szindarabra készültek, amit anyáknapjára szándékoztak elöadni.
    A szerepek kiosztásánál tartottak még, egy délután lelkesen jött haza:
    -Tudom már anya mi leszek az oviban! Bííírka leszek!
    Anyám nem bírta megállni és rávágta:
    -Legyél kisfiam, apád is az!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2003. március 30. 23:406.
    Szörny RT-s korszakból:
    -Nem tudom eldönteni, hogy életveszélyben vagyok-e vagy nem.
    -Miért?
    -Mert nagyon idegesítesz!

    Egyszer dühében:
    -Rassza meg!
    -Mit mondtál?!
    -Ez nem az a csúnya, amiért be kell verni a számat, de mérges vagyok!! (Azóta ez is tiltott szó lett)

    Kistestvére születésekor:
    -Nézd anya milyen nagy a pocakom!
    -Kisbabát vársz?
    -Igen, már ki is bújt. Gyere apa, házasodjunk össze!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2003. március 30. 23:335.
    Ez nagyon durva lesz, dehát ilyenek is vannak. Egy szuper éjszaka után reggel a 3, 5éves lányunk bejött hozzánk a szobába. Véletlenül rálépett valami ismeretlenre, felvette, majd azt mondta: ez szerintem a gumilepedőm egy darabja. Rögtön felébredtünk, szerencsére elégedett volt saját válaszával.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_397042
    Torolt_felhasznalo_397042
    2003. március 30. 23:174.
    Hosszú autóutakon néha barhkobázunk, jobban telik az idö és a gyerekek sem nyafognak, hogy mikor érünk már oda.
    Fülbevaló volt a feladvány, Dóri már eljutott odáig, hogy a füledben van és sárga. Gondokodik erösen, ráncolja a homlokát, majd felkiált:
    -Tudom már! Baracklekvár!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2003. március 30. 23:053.
    3 eves kistestveremet a "vakond" szora probaltam ravezetni. Segitsegkent megkerdeztem: - Melyik az az allat, ami a fold alatt lakik, es nem lat? Tominak felcsillant a szeme:
    -Vakvarju!

    Kb. 1 ev mulva a kertben nyaron a slaggal jatszottunk. Fel ora jatek utan (le kellett locsolnom) kiallt a napra:
    - Na, most addig allok itt, mig el nem szaradok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_397042
    Torolt_felhasznalo_397042
    2003. március 30. 22:582.
    Dórikám 3 évesen imádott a kertben "bogajászni"
    Magyarázom neki, hogy nem szabad a csigabigát bántani, mert hasznos állat.
    A gilisztát sem szabad bántani, mert az is hasznos állat.
    Néhány nap múlva valamit rosszalkodott, rászóltam többször is, de csak csinálta tovább. Elszakadt a cérnám és rá akartam ütni a kiskezére, de Ö elrántotta a kezét és parázsló szemmel rám kiáltott:
    -Ne bánts engem, én hasznos állat vagyok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top