Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ki nem alszik?

Torolt_felhasznalo_213332
Torolt_felhasznalo_213332
Létrehozva: 2006. június 18. 01:11

 Jó estét! Te miért nem alszol?

  1. 2022. Április 19. 00:1782726.

    Áááá, nincs itt már senki.

    előzmény:
    Banya44 (82725)
    2022-04-18  23:23
  2. 2022. Április 18. 23:2382725.

    Sziasztok! 


    Több éve nem jártam már itt. De látom él még ez a topik.  Igaz már késő van. Van még valaki?

  3. 2022. Április 17. 15:1282724.

    Szia Ibolya!

    Most pár napig borús idő volt némi esővel. Ma szépen süt a nap, de hűvös van alig 11°C. Kicsit fúj a szél is.

    Gyorsan mennek a napok. Már tavasz van, vége a télnek és gyorsan itt lesz a  kánikula is. Hogy telt az ünnep?
    Én már nem tartok ünnepeket. Nem is nagyon főzőcskéztem, mert fárasztó már a főzés is. Készítettem rakott káposztát, előtte nap pedig túrógombócokat. Küldtem a fiú unokámnak, mert szereti. Rendeletem egy ismerőstől hidegtálat, az keddig kitart. Majd kedden főzök egy kis zöldbabfőzeléket, már olyan régen ettem. Rendeltem a Tesco-tól spenótot is (fagyasztott) mert azt is régen készítettem, legalább 3 éve.

    Már van májusi katalógusom, hát mit mondjak elég drága minden. A bizsu ékszerek piszkosul megdrágultak, 8-9 ezer egy réz gyűrűért már vicc. gyorsan le is kopik az arany-ezüst bevonat. Ezért a pénzért már ezüstöt lehet venni üzletben.

    A lány unokám az idén végez a suliban, sajnos nem tudok elmenni a ballagására. Gondolkodtam mit vehetnék neki, de mivel nem tudok elmenni vásárolni sem, hát elővettem a régi ezüstjeimet és 2 gyűrűt + egy karkötőt kapott tőlem a ballagásra. Ilyen úgy sincs senkinek, mert ezeket még Németországban vettem a 70-es években. Már megkapta, nagyon örült neki. 

    előzmény:
    Ibolyka43 (82723)
    2022-04-11  19:28
  4. 2022. Április 11. 19:2882723.

    Szervusz


    hideg van,fuj a szel par napja,az ablakunkbol kivitte a szunyoghalot,eleg sokba kerul a potlasa.


    lassan vegzem a takaritast,minden napra jut belole.


    az avont penteken tettem ,szombáton meg is jott,megdragult minden,csak a % kat nem emelik,ami mi kapunk.


    jo keszulodest kivanok az unnepre.

  5. 2022. Április 1. 17:3582722.

    Szia Sheriff!
    Benézhetnél sűrűbben és mesélhetnél mi újság felétek!

    előzmény:
    Sheriff-3 (82719)
    2022-03-29  03:36
  6. 2022. Április 1. 17:3482721.

    Szia Ibolya. 
    Nekem is elszállt a múltkor, de sikerült visszatenni, mert kimásolom, mielőtt elküldöm, így megmarad.
    Kész tavasz van nálunk. Kezd lombosodni a fa az ablakomnál és az idő is jó, csak esett 2 napig az eső. Kellett már egy kis eső, mert nagyon kiszáradt minden. Most 10°C körül van, de egyik nap délután 21°C volt és nagyon meleg.
    Ma hulla fáradt lettem, mert rengeteget főztem. Az egyik unkám kérdezte mit főzök, hát készítettem brokkoli levest, tarhonyás húst és karalábéfőzeléket húsgombóccal. Még így sosem jártam, hogy a gombócok majdnem mind szétfőtt. Pedig úgy csináltam ahogy szoktam.

    Avont a jövőhéten adom le, most nekem sincs sok.
    Folytatni kellene a pakolást, szelektálást is, mert még annyi doboz és kacat van amire nincs szükségem. A ruhásszekrényt sem ártana átválogatni, mert vannak ruhák, amik már régen nem jók rám, csak foglalja a helyet a szekrényben. 
    Vasalnom is kéne, meg lassan ágyneműt is cserélni. Ha jobb idő lesz, elteszem a paplant és előveszek egy vékonyabb plédet, mert már kezd melegem lenni a paplan alatt.
    Jövőhéten jön az unokám segít takarítani, mert egyedül már nem megy. 
    Én is adtam le rendelést a Tesconál, szombaton hozzák. Most egy darabig nem kell vennem semmit. :) Majd április végén vagy május elején kell ismét hússal feltölteni a fagyasztót, mert addigra megcsappan a készletem. 

    előzmény:
    Ibolyka43 (82720)
    2022-04-01  07:37
  7. 2022. Április 1. 07:3782720.

    Szervusz Via


    tegnap irtam eleg sokat,de elfujta a szel….


    vasarnap beverzett a szemem,megijedtem es a surgossegiellatasra mentem,kaptam tablettat es cseppeket,mert szaraz a szemem.


    avon csak a jovo heten teszek,keveske lesz.


    jo,hogy kipakoltad a szekrenyeket,nalam is kovetkezik,de csak az unnep utan,nert addig ovakodom a hajolgatadstol a szemem miatt.


    tegnap a fiammal bevasaroltunk egy honapravalot,orvendek,hogy tele a huto.


     

  8. 2022. március 29. 03:3682719.

    Sziasztok.


    Csak benéztem bejelenteni hogy nálam minden rendben.


    Üdvözletem.

    előzmény:
    drvia (82718)
    2022-03-26  18:03
  9. 2022. március 26. 18:0382718.

    Még szerencse, hogy mindig kimásolom amit írok, mert ez az előbbi simán eltűnt. Olyankor csak újra beillesztem amit írtam és ismét elküldöm. 
    Nem is értem miért lett ilyen gagyi ez az oldal? 

    előzmény:
    Ibolyka43 (82716)
    2022-03-19  05:31
  10. 2022. március 26. 18:0182717.

    Szia Ibolya!

    Tegnap én is kimozdultam. A fiam elvitt az okmányirodába, mert kész lett az új személyim. Nagyon meleg volt, csak egy kardigánt vittem, de még abban is melegem volt. Délután 21°C volt. Ma is szép idő van.
    Végre befejeztem a pakolást a gardróbban. Ne tudd meg mennyi kacatot összegyűjtöttem. 2 polc majdnem üres lett. A legfelső polcra nem teszek már semmit, mert nem is érem el. 
    Még az ebédlőasztalon van pár kacat, de a hétvégén azt is eltűntetem. Aztán majd folytatom a másik gardróbbal, de abban főleg ruhák vannak. Azokat is selejtezni kell, mert van amit már nem fogok felvenni soha. Van 2 öltöny is, a kisebbik fiamé volt, aztán a lány unokámnak varrtam egy fehér ruhácskát az első osztályos évzárójára, az is a szekrényben van még.

    Ma főztem krumplilevest gomóckákkal. Kicsit sok krumplit főztem meg, így a gombóc tésztából egy kis részt a levesbe főztem, a nagyobbik részt pedig megsütöttem. 

    Jövőhéten adom le az áprilisi avont. Most nem lesz sok, mert már annyi cucc van itthon, hogy alig fér be a szekrénybe. 

    előzmény:
    Ibolyka43 (82716)
    2022-03-19  05:31
  11. 2022. március 19. 05:3182716.

    Szervusz Via


    Nalunk is szep ido  van,de azert huvos,meg elbirom a meleg kabatot.


    Igyekszem minden nap kimozdulni,meg ha faj is a derekam.


    Egyik nap az Auchanba mentem2 eve nem voltam,mert messze van,busszal nem jartam miota pandemia volt.


    Bar ne mentem volna,mert olyan büz van,alig vartam,hogy kijojjek,egyik feleben allati tapszerek,nasik helyen budos halszag,kozel a gyumolcs es hus,felvagott reszleg


    Nem tudom miert nem szelloztetnek,vagy hasznaljanak illatositot.


    Tegnap is tettem egy keves rendelest,jovo heten jon meg.minden dragul es sok a 10% os termek,az a lenyeg,hogy ok keressenek jol....


    Ma fokhagymas levest fozok es tejfolos csirkepaprikast.


    Legyen szep hetveged.


     

  12. 2022. március 14. 09:2882715.

    Szia Ibolya!

    Ma itt szép idő van, süt a nap és 5°C van. Most reggeliztem, ma van egy kis dolgom, rendbeszedni a lakást. Főzni is kell, még nem döntöttem el mit főzök, majd később kitalálok valamit.

    Én csak 3 db katalógust rendelek, mert 1 + kapok ingyen így van 4. Kettőt odaadok a vevőimnek, a harmadik vevőm a neten szokta megnézni, ha kell neki valami. Ő általában szemspirállt és testpermetet szokott rendelni.

    Én Pesten lakom egy lakótelepen közel a reptérhez. Szeretek itt lakni, csend van, nyugis hely. Semmi pénzért nem laknék a belvárosban. Van minden a közelben, csak én már nem tudok elmenni vásárolni, postára, gyógyszertárba, mert csak gyalog tudnék menni, ahhoz már messze van. Szóval házhoz rendelek amit csak lehet. A postát és a gyógyszert az unokám vagy a menyem intézi, mert ők is itt laknak egy másik utcában. A barátnőm pedig segít néha. A szemközti házsorban van egy zöldséges, ő elhozza nekem amire szükségem van, ha csak pár dolog kell. 

    Itt nincs termálfürdő, csak a Budai oldalon, de én sosem jártam egyikben sem. Régen uszodába jártunk, de az sincs közel, mert ami van itt a közelben, az inkább gyerekeknek való strand. 
    Nem kedvelem a meleg vízű fürdőket. Miskolctapolcai barlangfürdő a legjobb ahol életemben többször is jártam. Sajnos a lábszárfekélyem miatt nem járhatnék fürdőkbe. 

    előzmény:
    Ibolyka43 (82714)
    2022-03-13  06:51
  13. 2022. március 13. 06:5182714.

    Szervusz


    Tegnap szep idonk volt,na el van borulva,ilyenkor nincs kedvem kimenni a lakasbol.


    Az aprilusi katalogusokat kiosztottam,csak 6 db -t rendeltem,aztan majd meglatom,lesz-e rendeles.


    A heten vettem pisztrangot,sutni szoktam,finom volt.


    Mara hzslevest foztem es csirkeszarnyakat sutok hagynas krumplival es sult kapiapaprika savanyusaggal.


    Ahol te laksz(nem tudpm hol)van termalfurdo?


    Szep vasarnapot kivanok.

  14. 2022. március 8. 18:4382713.

    Celebre parfümöt nem szoktam rendelni, de nincs mindegyik parfüm celofánba csomagolva. Főleg a drágábbakat csomagolják + celofánba is. Nekem a szemspirállról panaszkodtak, hogy gyorsan kiszárad vagy csomós lesz a festék pár használat után. Az a baj, hogy a barátnőm vízálló spirállt szokott rendelni, abból pedig csak 2 fajta van.

    Mindig akadnak olyan emberek, akiknek semmi nem jó. 

    előzmény:
    Ibolyka43 (82711)
    2022-03-06  09:27
  15. 2022. március 8. 18:3482712.

    Szia Ibolya.
    Nos a banyatankot eredetileg rollátor-nak hívják, csak én hívom banyatanknak. Nálunk is a bevásárló gurulós szatyort hívják banyatanknak.
    Az a másik járókeret, aminek kereke van sokkal rosszabb, mert avval nem lehet úgy járni, mint a rollátorral, annak nem fordul a kereke. Sajnos nekem még a rollátor is elég nehéz, mert elfáradok, nem tudok sokat menni vele. Az utcán a kereke összeszed minden szemetet, ha esik az eső, sáros lesz és nem tudom lemosni a kerekeket. Koszos kerékkel pedig nem jöhetek be a lakásba, mert minden sáros-koszos lenne. A rollátor összecsukható, ha a fiam elvisz valahová, akkor a kocsiba betesszük. Az autóba is nehezen tudok beülni és kiszállni, mert nagyon alacsony. Szóval alig megyek valahová. 

    Nekem holnap jön az avon rendelésem. Most nem volt rendelés.

    Nem eszem sok húst, nem is ehetek. Csak csirke és pulyka húst ehetek, sertéshúst ritkán, marhahúst egyáltalán nem.
    Heti 2 alkalommal eszem húst, a többi napon tészta, vagy zöldség.  Ma is tortellinit készítek milánói mártással és sajtot reszelek rá. 
    Nekem a koleszterinem nagyon jó, nem kell rá figyelni. Nálam a cukor ami néha magas.

    előzmény:
    Ibolyka43 (82710)
    2022-02-28  06:29
  16. 2022. március 6. 09:2782711.

    Szervusz


    na,jol felhuztam magam,a szomszedasszony rendelet egy Celebre kolnit,visszahozta,mert nem volt celofan rajta es nem volt tele,hiaba mondtam,hogy a gep lezarja,mikor megvan a megfelo adag es hogy a kolniket nem zarjak le celofannal.


    na,mindegy,nem erti ,hat nem,de rosszul esik,hogy nem hiszi en nem szoktam soha kibontani a csomagolast.


    te jartal mar igy?

  17. 2022. február 28. 06:2982710.

    Szervusz Via


    Megneztem a banyatankodat,nalunk nem ikyen a banyatank,van egy nagy zsakforna,amit meg lehet pakolni,a tied olyqn,mint egy jarokeret,csak le lehet ulni bele.


    Van olyan jarokeret,amelyiknek van kereke.


    2 an teszem a rendelest,hogy noknapjara jojjon meg,keves a rendelesem,nagyon megdragult minden.


    Tegnap d.e.szep ido volt,ezert setalni mentem 4200 lepest,egy orat setaltam,utana beborult es mar hideg lett.


    Olvasom,hogy eleg sok hust eszel,nekem miota ėrdugulasom volt,keves serteshust eszem,felek a kolesztein emelkedesetol.


    Legyen szep uj heted jo egeszseggel.

  18. 2022. február 24. 18:0682709.

    Szia Ibolya!

    Ma kimondottan szép idő volt. Olyan gyorsan mennek a napok, észre sem veszem és már megint este van.
    Főztem egy kis kelkáposztafőzeléket, sütöttem rá pár mini hotdog virslit. Havonta rendelek a kolbászpostáról virslit, paprikás szalonnát, csípős szeletelt szalámit, töpörtyűt. nagyon finom és friss árút kapok. A gyerekeimnek is rendelek, a lány unokám elviszi az övéket.

    Az avon már itt is elég drága. Majd jövőhét végén adom le a márciusi rendelést. Nem sok lesz, de mindig kell valami.

    Sajnos nekem muszáj a banyatankkal járkálnom, mert az gurul és könnyű vele a lakásban. Jól elférek, mert nincs sok bútor a szobákban. A banyatank elfér az ágyam mellett is, könnyen fel tudok állni, ha van mibe megkapaszkodni. A járókeret sokkal rosszabb, mert azt nem lehet tolni. A banyatank = rollátor. Nekem ilyen van:  https://gyogyexpressz.com/ROLLATOR-SAL-101-ulokevel-k osarral
    A konyhában is tudok vele közlekedni, ha valami olyan dolgom van amit 2 kézzel kell csinálnom. Pl. ha a sütőből a tepsiket ki kell vinnem, akkor csak rátámaszkodom és könnyen kiviszem a konyhából. Vissza ugyan úgy. Össze lehet csukni, ha a fiam elvisz valahová befér a kocsiba is. A fürdőbe és a WC-be nem fér be, de oda be tudok kapaszkodva menni. :)

    előzmény:
    Ibolyka43 (82708)
    2022-02-24  13:46
  19. 2022. február 24. 13:4682708.

    Szervusz


    itt is tavaszias az ido,bar a reggel hideg volt,csak epp kenyerert mentem.


    kedden megkaptam a 3ik oltast,kepzeld senki nem volt akkor,csak en,orvendek,hogy ettol is megszabadultam,mert az osz ota szerettem volna tul lenni rajta.


    a jovo heten teszem a rendelest,nagyon keves van eddig,de van 2 szemely aki utolso nap adja le a rendelest.


    nagyon megdragult minden,ami meg nem tetszik,hogy a tusfurdoket uj ruhaba bujtattak,a reggebi szabilabban allt,mint a mostani külalak.


    miert nem jarsz a lakasban járókerettel,sokkal konnyebb,mert nem foglal akkora helyet ,mint a bevasarlokocsi.


     

  20. 2022. február 20. 15:1882707.

    Szia Ibolya!

    Köszönöm a névnapi köszöntést!

    Itt mostanában elég bolond az idő. Néha süt a nap, a héten volt már +14°C is, de estére beborul és nagy szélvihar is volt. 
    Nekem mostanában nem száll el amit írok.

    Az avon nekem sem nagyon megy már, mert drága lett nagyon. Már a katalógus is 200.-ft felett van és sok benne a semmire nem jó dolog. Pl. az ékszerek nagyon drágák és rossz minőségűek, mert réz alap és futtatott arany-ezüst bevonat, ami gyorsan lekopik. Egy melléklet kis füzetben, majd leültem egy bizsu gyűrűért elkérnek 10.999.-ft-ot, a másikért pedig 14.999.-Ft-ot. Ez már vicc! Ennyiért, már üzletben ezüst gyűrűt, nyakláncot lehet venni. Egy medál ami szintén csak bizsu 5.399.- és 6.399.- között van. 
    Én sajnos nem tudok sokat menni, mert hamar elfáradok és a banyatankom kerekét sem tudom letakarítani, a koszt nem szeretném a lakásba behordani. Én a lakásban is avval közlekedek, mert sajnos anélkül már nem tudok menni.
    Hétfőn jön a Spar szállításom és a kolbászposta, csütörtökre pedig Tesco-t rendelek. Muszáj két helyről rendelni, mert ami az egyiknél van a másiknál nincs, vagy az ára eltérő. Kolbászpostától csak havonta rendelünk közösen a barátnőmmel. Én a gyerekeimnek is rendelek, mert nagyok a kiszerelések és elosztjuk.

    Képzeld! Egyik nap lementem a postaládát megnézni és az előtérben valaki letett pár dolgot, amit nem akart kidobni és volt közte egy aranyos, gömb alakú kis persely egy dínó volt a tetején. Nem szoktam felhozni dolgokat, de ez nagyon cuki volt és az egyik unokám Dínó, neki felhoztam és tettem bele egy kis pénzt, majd odaadom, ha jön. A kisebbik fiam nagy dínógyűjtő volt és a kedvence a Triceratops volt. A kis gömbön egy Triceratops van.


    előzmény:
    Ibolyka43 (82704)
    2022-02-17  21:03
  21. 2022. február 18. 17:2182706.

    Boldog nevnapot kivanok szeretettel.

  22. 2022. február 18. 17:2182705.

    Boldog nevnapot kivanok szeretettel.

  23. 2022. február 17. 21:0382704.

    Szervusz Via


    kedden irtam ,sajnos elfujta a szel,…..


    Azutan mar nem volt kedvem ujra irni.


    jo,hogy friss zoldseget ,gyumolcsot visz az elado,akkor tobbszor tudsz rendelni.


    nalunk a fiam bevasarolt,nagyobb dolgokat,amit en meg nem tudok cipelni,de szoktam gyumolcsot es joghurtot,tejet es kenyeret venni,hetente 3 x.


    Kell a seta es a friss levego ,meg a napsugar.


    Tavaszias az ido,gyenge tel volt,igaz meg csak februar,meg lehet ho,bar en nem szeretem a havat.


    Megdragultak az Avon termekek,keveske rendelesem volt,de nem is banom,mert en mar nem viszem haza,mint regebb,jonnek utana,kinek kell.


    Ma fodrasznal voltam,mert reg tetettem dauert,nem szeretem magambak a sima hajat.


    puszi

  24. 2022. február 11. 16:5782703.

    Szia Ibolya!

    Ma kimondottan szép idő volt, 13°C volt egészen délután fél 4-ig. Akkor jöttek a felhők és most eső várható.
    A mai napom elég fárasztó volt. Ágyneműt cseréltem és ki is mostam amit lehúztam. 
    Dél körül úgy döntöttem készítek valami kaját. Találtam pár napja a neten egy aránylag könnyen elkészíthető ételt. Én csak rakott krumplipürének neveztem el, mert sajnos nem találtam meg a receptet, emlékezetből készítettem el. Volt itthon hozzá minden. 
    Krumpli, darált hús, zöldségkeverék, sajt. Készítettem egy krumplipürét, a felét a kivajazott tepsi aljára terítettem. A darált húsból és a zöldségekből készítettem egy ragut. A krumplira reszeltem sajtot, majd rá a ragu, betakartam a maradék krumplival és a tetejére reszelt sajt. be a sütőbe és pirosra sütöttem. Tálaláskor tettem mellé pár olívabogyót, mert imádom. 
    Rendeltem a Tesco-tól LICHI-t. 4 lichi és 1 mandarin volt utána. Jóllaktam!  Holnap nem kell főznöm, mert maradt még holnapra is. 

    Igen, én is tapasztaltam, hogy drágábbak lettek az avon termékek. 

    Nekem olyan jó, hogy itt van ez a zöldséges, mert ha nem is sűrűn, de néha szép árút rendelek és idehozza a kapuba, csak leugrom érte. 
    Hétfőn a fiam elvitt az okmányirodába, mert lejár a személyim, aztán elmentünk a bankba ügyeket intézni. 
    Jól el is fáradtam, mert a bankban másfél órát vártunk mire sorra kerültünk. Borzalmas, hogy egy nagy hodály bank és 5 ember dolgozik, nagyon lassan haladnak az ügyintézéssel. Aztán még ez a maszkmánia.
    Én nem oltatom magam. Jól vagyok, nincs szükségem oltásra. Nem járok sehová, akik pedig jönnek hozzám, nem betegek. 

    előzmény:
    Ibolyka43 (82701)
    2022-02-10  07:35
  25. 2022. február 11. 16:5682702.

    Szia Ibolya!

    Ma kimondottan szép idő volt, 13°C volt egészen délután fél 4-ig. Akkor jöttek a felhők és most eső várható.
    A mai napom elég fárasztó volt. Ágyneműt cseréltem és ki is mostam amit lehúztam. 
    Dél körül úgy döntöttem készítek valami kaját. Találtam pár napja a neten egy aránylag könnyen elkészíthető ételt. Én csak rakott krumplipürének neveztem el, mert sajnos nem találtam meg a receptet, emlékezetből készítettem el. Volt itthon hozzá minden. 
    Krumpli, darált hús, zöldségkeverék, sajt. Készítettem egy krumplipürét, a felét a kivajazott tepsi aljára terítettem. A darált húsból és a zöldségekből készítettem egy ragut. A krumplira reszeltem sajtot, majd rá a ragu, betakartam a maradék krumplival és a tetejére reszelt sajt. be a sütőbe és pirosra sütöttem. Tálaláskor tettem mellé pár olívabogyót, mert imádom. 
    Rendeltem a Tesco-tól LICHI-t. 4 lichi és 1 mandarin volt utána. Jóllaktam!  Holnap nem kell főznöm, mert maradt még holnapra is. 

    Igen, én is tapasztaltam, hogy drágábbak lettek az avon termékek. 

    Nekem olyan jó, hogy itt van ez a zöldséges, mert ha nem is sűrűn, de néha szép árút rendelek és idehozza a kapuba, csak leugrom érte. 
    Hétfőn a fiam elvitt az okmányirodába, mert lejár a személyim, aztán elmentünk a bankba ügyeket intézni. 
    Jól el is fáradtam, mert a bankban másfél órát vártunk mire sorra kerültünk. Borzalmas, hogy egy nagy hodály bank és 5 ember dolgozik, nagyon lassan haladnak az ügyintézéssel. Aztán még ez a maszkmánia.
    Én nem oltatom magam. Jól vagyok, nincs szükségem oltásra. Nem járok sehová, akik pedig jönnek hozzám, nem betegek. 

    előzmény:
    Ibolyka43 (82701)
    2022-02-10  07:35

Címlap

top