Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ki nem alszik?

Torolt_felhasznalo_213332
Torolt_felhasznalo_213332
Létrehozva: 2006. június 18. 01:11

 Jó estét! Te miért nem alszol?

  1. 2022. február 10. 07:3582701.

    Szervusz Via


    Nalunk 1 fok van,nincs hideg.


    Fozom a huslevest es a hagymas csirkepaprikast.


    Holnap mennek a 3-ik oltasra,megkerdeztem a szivorvost,most mar mehetek 2 honapra a mutettol.


    Tegnap jott meg az Avon rendelesem,keves volt,de megis valami ,kezem es labam rendbetetelere eleg,ha,ha,ha.


    A marciusi katalogusban sok a 10 % os termek es nagy a dragitas.


    en itt a kozelben vasarolok hatizsakkal aprobb dolgokat,nagyobb tetelben a fiam hoz a nagy uzletekbol.


    probalom a disznohust mellozni,felek,nehogy ismet elzarodjek a koszoruer.


    juniusban mennek furdore.


    legyen szep napod jo egeszseggel.

  2. 2022. február 6. 14:5082700.

    Szia Ibolya!

    Én már lassan 2 éve, hogy nem járok sehová. 2-szer mentem el a zöldségeshez és a lottót befizetni, de a banyatank kerekeit nem tudom lemosni és koszosan azért nem szeretnék bejönni a lakásba. Holnap jön a fiam, mert el kell mennünk az okmányirodába, mert lejár a személyim és a bankba is be kell menni pár dolgot elintézni.

    Nekem már van rendelésem februárra, szerdán hozza a postás. Hát igen, elég drága lett már ez is. 

    A zöldséges azért hozza házhoz, mert a szemben lévő házban van és nem megterhelő neki elhozni. Minden héten, amikor friss árút vesz, felteszi a netre én pedig írok neki a messengeren és megrendelem. Mindig szép árút hoz, bár kicsit drága, de néha-néha megtehetem, hogy veszek tőle. Nem nagyon tér el a multi-szupermarketes áraktól, pár forint csak a különbség. A Tesco és a Spar is szép árút hoz, de ha csak pár dolog kell, akkor onnan nem tudok rendelni. 

    Pár napja én is karalábét főztem, csak én főzeléket húsgombócokkal. Jó nagy adagot csináltam 3 napra elég volt. 

    előzmény:
    Ibolyka43 (82699)
    2022-02-04  07:11
  3. 2022. február 4. 07:1182699.

    Szervusz Via


    Tegnap irtam egy hosszabb hozzaszolast,de elvitte a szel....


    Nincs hideg balunk,-1 fok van,lehet delfele kimegyek setalni,mar nagyon hianyoznak nekem a regi Marosparti setak,de miota neggyogyultam,hosszabb setakon nem voltam.


    Ami az Avont illeti,a februari katalogusban nagyon megdragult minden,vasarnap tennem az elso rendelesem,masodikat reg nem teszek.


    Jo,hogy neked haza viszik a zoldseget is,de en ugy szeretem,hogy lassam us amit veszek.


    Ebedre karalabe levest es zoldborso fozeleket keszitek tukortojassal.

  4. 2022. január 31. 16:4782698.

    Szia Ibolya!

    Hideg itt sincs, de szombaton és vasárnap nagyon fújt a szél. A szeles időt nem bírom, fáj a fejem tőle. Mára már leállt a szél és aránylag jó idő volt. 
    Én sem mászkálok, mert hamar elfáradok és a banyatank kerekét sem tudnám letakarítani. Koszosan meg csak nem hozhatom be a lakásba. A postaládákhoz lemegyek, vagy a szelektív gyűjtőhöz, ennyi amit a lakáson kívül mászkálok.
    Jövőhéten a nagyobbik fiam elvisz a kormányablakhoz, mert lejár a személyi igazolványom, a bankba is be kell menni. Letudjuk egyben.
    Nekem is van már rendelésem a februári katalógusból. Nem sok, de van. Igen....drágábbak lettek a termékek. 

    Tegnap lecsót főztem, mert a paprika már kezdett ráncosodni a hűtőben. Tettem bele apró virsliket. Ma még van vacsorára, majd holnap kell főzni valamit. Majd éjjel megálmodom.

    előzmény:
    Ibolyka43 (82697)
    2022-01-31  06:41
  5. 2022. január 31. 06:4182697.

    Szervusz Via


    nalunk nincs nagy hideg,nincs minusz fok,megis hasogat a derekam,ugy latszik hideg frontra vagyok erzekeny.


    Te valamelyik frontra erzekeny vagy?


    Ket hete odaadtam a februari katalogusokat,eddig 2 szemely jelentkezett,de en mar nem is akarom forgalmazni,nert idegesit a sok


    10% os termek,hiaba tobb a rendeles,ha keves penzt kapunk belole.


    Nem beszelve arrol,hogy a mult honaphoz viszonyitva nagyon megdragultak a termekek.


    Szombaton toltottkaposztat foztem,2 adagot lefagyasztottam es mara meg van.


    Latom sok finomsagot keszitesz,amit feltettel a Facebookra.


    Nem jarok ki a lakasbol,nert csuszik a jarda es az uttest,van aki nem takaritja a haza elott a jardat,buntetni kellene oket.


    Regebb ugy volt,edesanyam 80 evesen is letakaritotta a haza elott a jardat,nehogy elessen valaki.

  6. 2022. január 23. 14:2882696.

    Szia Sheriff!

    Nincs semmi felétek? Biztos van valami érdekes arrafelé. Hólapátolás, vagy egy kis karantén. Átestél a víruson? Kaptál oltást? 
    Csak van valami amiről írhatnál. 

    előzmény:
    Sheriff-3 (82695)
    2022-01-20  22:24
  7. 2022. január 20. 22:2482695.

    Nincs itt semmi különös, legalábbis velem. Még nem költöztem, mert azt kérték a gyerekek, hogy maradjak itt.

    előzmény:
    drvia (82694)
    2022-01-20  19:13
  8. 2022. január 20. 19:1382694.

    Üdv Sheriff! 
    Már hiányoltalak. Télen sokkal aktívabb szoktál lenni az nlc-n.
    Mi újság felétek? 

    Költöztél már? Ha igen, milyen az új ház?

    előzmény:
    Sheriff-3 (82692)
    2022-01-20  17:33
  9. 2022. január 20. 19:1182693.

    Szia Ibolya!
    Nekem is még csak 1 rendelés érkezett februárra. Nem baj, ha elküldik, mert leadni előbb úgy sem lehet.

    Tegnap hozattam a zöldségessel karfiolt, cukkinit, uborkát, újhagymát, gombát. Kicsit drága de legalább szép árút kapok. 
    Ma pedig kirántottam a karfiol felét, az egyik cukkinit és a doboz gombát. Nem főztem hozzá köretet, csak úgy magában eszegettem.
    Holnap szilvásgombócot és túrógombócot készítek, valami levest is készítek hozzá.

    Ma esett az eső, fújt a szél és hűvös van. persze a hó megint nem talált ide.

    Örülök, hogy túl vagy a műtéten, de azért ne erőltesd még magad. A takarítás megvár.
    Mos megyek lefekszem, jön a sorozatom. CSI Helyszínelők, ezt nézem 2 rész van egymás után.

    előzmény:
    Ibolyka43 (82691)
    2022-01-20  08:42
  10. 2022. január 20. 17:3382692.

    Üdvözletem a nagyságos asszonyoknak.

    előzmény:
    drvia (82690)
    2022-01-17  16:19
  11. 2022. január 20. 08:4282691.

    Szervusz


    nekem meg senki nem jelentkezett a februari rendelesre,megvarom,mig hivnak,de en csak febr.6 an teszem a kov.rendelest.


    Nalunk bevezettek az elektronikus szamlat,amit en nem szeretek,mivel kevesbe vagyok jaratos az internet vilagaban,ezert kertem a papir szamlat ujra.


    reggel -12 fokot irt a telefonom,delfele mar melegebb lesz,mar szepen suta a Nap,de foga van….


    Tegnap krumpligulyast foztem,mar nem kivanom ugy a hust,csak husnelkul keszitettem es maradt mara is.


    lassan kicsit takaritok,minden nap keveset,mert azert meg faradok,hiaba mondta az orvos mutet utan mar nem fogok.


    holnap kimereszkedek es taxival a foterre viszem amit rendelt egy no.eggyuttal keveset vasarolok,ami itt a kozelben nincs.


    legyen szep napod,vigyazz magadra.

  12. 2022. január 17. 16:1982690.

    Szia Ibolya!

    Örülök, hogy jobban vagy. Bolond az idő itt. Reggel felkelek, felöltözök, bekapcsolom a gépet, látom a monitoron, hogy írják *éppen havazik*! Kinézek az ablakon, süt a nap, egy felhő sincs az égen. Egész nap jó idő volt 5°C körül, még hideg sem volt. Este 7-kor ismét havazást írt, de felhő sehol és hó sem. Most is azt írja esik az eső, de a járda száraz. vajon hol esik? A szél fúj nagyon és vannak felhők is, de eső sehol. 

    Már van pár februári rendelésem, de egyelőre nem sok.
    Ma nem kellett főzni, mert maradt tegnapról. Majd holnap főzök valamit, még ötletem nincs.

    előzmény:
    Ibolyka43 (82689)
    2022-01-16  18:42
  13. 2022. január 16. 18:4282689.

    Szervusz


    nalam is ugy telt a szilveszter,hogy durrogtatnak,nem hagytak aludni,fel 3 kor tudtam elaludni,a tv ben nem volt semmi ujdonsag,csak ismetlesek,nincs penz uj kabarekra.,de van fozomusorokra,es meg sok idetlen musorra.


    tettem Avont,eleg sok leszallitas volt,a februariban mar sok dragitas van,nem hiszem,hogy ker valaki valamit.


    Itt reggel -7 fok volt,delben viszont kisutott a Nap,de fajt a derekam es nem mentem setalni,inkabb fankot sutottem,.


    most mar hala Istennek jol vagyok,tul vagyok mindket betegsegemen.


    legyen egy szep,uj hetunk jo egeszseggel.

  14. 2022. január 12. 09:4382688.

    Szia Ibolya!
    Örülök, hogy jobban vagy.
    Nálam is egyhangúan teltek az ünnepek. 24.-én voltak itt a kisebbik fiamék. A gyerekeknek készítettem egy képeslap szerű ajándékot amibe tettem egy kis pénzt. Azt vesznek amit szeretnének. Már mindegy elmúlt 10 éves, a lány unokám lassan 19 lesz. Nem voltak itt sokáig, mert a kicsi nyűgös volt. Kaptam kocsonyát 2 tálkával. 27.-én jöttek a nagyobbik fiamék, ők is hoztak bejglit és kocsonyát. A bejgli gyorsan elfogyott, tőlük kapom a legfinomabb bejglit, tele mazsolával. Mind a két fiaméknak készítettem egy kis avonos csomagot, tusfürdő a fiúknak, parfüm a lányoknak pár szaloncukor. 
    A szilvesztert a TV előtt az ágyikómban fekve töltöttem. Éjfélkor felkeltem megnéztem a durrogtatást, aztán visszafeküdtem aludni.
    Itt sincs hó, bár minden nap azt írja a net, hogy éppen esik a hó, csak azt nem tudom hol? Most is süt a nap, tiszta az égbolt, de fél órával ezelőtt még havazott. Kinéztem, de itt hónak hűlt helye. 

    Már adtam le januári avont, tegnap meg is jött, Kipróbáltam a CARE 400ml-es tégelyes krémet. Nagyon jónak tűnik. Majd ez is gyorsan eltűnik mint azok, amik jól beváltak.

    Néha én is kirakok puzzle képeket, de nagyon megviseli a szemem, ezért csak módjával rakosgatom. 

    előzmény:
    Ibolyka43 (82687)
    2022-01-10  07:12
  15. 2022. január 10. 07:1282687.

    Szervusz Via


    Elteltek az unnepek,nekem nagyon egyhangu volt,itthon egyedul,bar szeretem a csendet,csak most annyit durrogtattak,hogy 3 ig nem tudtam aludni.


    Gyogyultta nyilvanitott az orvos az ovsomorbol.csutortokon megyek ellenorzesre a szivemmel.


    most a telen nem akartam avonozni,de tobben felhivtak,mert eleg sok leszallitas van a januari katalogusban,igy tegnap letettem a rendelest.,de mindenik vasarlom haza jon a csomagert.


    Te hogy vagy,hogy telt a szilveszter?tettel rendelest mar?


    ismet neki fogtam a puzzle kirakos jateknak,de nagy a kevesebb darabbol alloknak,mert itt nagyobban az elemek.


    nalunk nincs ho,de hideg van,varom a tavaszt….


    udvozlettel.

  16. 2022. január 5. 10:4082686.

    Szia Ibolya! 
    Örülök, hogy jobban vagy. Már csak ketten vagyunk itt a csoportban. Ági már nem jön ide ahogy elnézem. Sheriff se nagyon dugja ide az orrát.

    Engem a szeles idő kínoz meg. Reggelente fáj a fejem a szeles idő miatt. Itt most tavaszias az idő. Alig fűtenek, de az ablakok szinte egész nap nyitva vannak, mert 10°-14°C között van a nappali hőmérséklet. Tegnap majdnem egész nap sütött a nap, ma viszont felhős az ég, lehet esni fog.

    Vigyázz magadra!

    előzmény:
    Ibolyka43 (82685)
    2022-01-04  13:20
  17. 2022. január 4. 13:2082685.

    Szervusz


    hala Istennek jobban vagyok,csutortokon megyek felulvizsgalatra.


    ma mar voltam setalni es vettem gyumolcsot,foztem finom csirkepaprikast,puliszkat is foztem.


    most pihenek.


    minden szepet es jot kivanok az Ujevben.


    puszi

  18. 2021. december 30. 10:1982684.

    Drága Ibolya! Gyógyulgass, aztán majd 1 év múlva  ismét ismét jókat beszélgetünk itt az nlc-n.

    Kívánok én is B.Ú.É.K! jó egészséget a következő évben. 

    előzmény:
    Ibolyka43 (82682)
    2021-12-28  07:11
  19. 2021. december 30. 10:1982683.

    Drága Ibolya! Gyógyulgass, aztán majd 1 év múlva  ismét ismét jókat beszélgetünk itt az nlc-n.

    Kívánok én is B.Ú.É.K! jó egészséget a következő évben. 

    előzmény:
    Ibolyka43 (82682)
    2021-12-28  07:11
  20. 2021. december 28. 07:1182682.

    Szervusz


    lassan gyogyulgatok,de az ejszakak nehezek.


    kivanok minden szepet es jot az uj evben.

  21. 2021. december 25. 14:0882681.

    Boldog karácsonyt! 

    előzmény:
    Ibolyka43 (82679)
    2021-12-23  19:13
  22. 2021. december 25. 14:0782680.

    Boldog karácsonyt! 

    előzmény:
    Sheriff-3 (82678)
    2021-12-23  12:55
  23. 2021. december 23. 19:1382679.

    Áldott karácsonyi ünnepeket kivánok szeretettel.

  24. 2021. december 23. 12:5582678.

    Kellemes Karácsonyi ünnepeket kívánok.

    előzmény:
    drvia (82677)
    2021-12-22  10:36
  25. 2021. december 22. 10:3682677.

    Szia Ibolya.

    El nem tudtam képzelni mi lehet veled? Hát ez nem jó hír. Tudom milyen a sömör, nekem a fejemen, a hajas fejbőrön van. Hullik is a hajam miatta. Sajnos ez egy elég alattomos bőrbetegség. 

    Vasárnap kitakarítottam a WC-t. Nekem a WC-ben padlószőnyeg van, mert amikor ideköltöztünk a WC nem volt járólapozva, csak a házgyári linóleum volt benne. Mivel elég csúnya, szürke volt, vettem padlószőnyeg darabot és kivágtam a WC formát. Nincs is vele semmi gond, mert ki lehet venni, kiporszívózom és visszateszem. Most viszont már a sok portól annyira koszos lett, hogy ki kellett mosnom. Szerencsére hamar megszáradt és még aznap este visszatettem. Most szép tiszta. A WC csészét is alaposan lemostam kívül-belül. Jól el is fáradtam estére mindenem fájt.
    Tegnap feldíszítettem a fenyőfámat, ma porszívózok és felmosok. Holnap Főzök töltöttkáposztát. 
    24.-én jönnek a kisebbik fiamék, de nem ebédre, mert már nem tudok annyi kaját főzni, csak délután jönnek át. 
    Készítettem a gyerekeknek képeslapot és abban van a pénz amit kapnak. Nem tudtam elmenni ajándékot venni. Már elég nagyok majd vesznek maguknak ami kell.
    Ma főzök pár szilvás gombócot, az gyorsan meg van. 

    Van már felétek hó? Itt még nincs, de szerintem megint nem is lesz. Gyógyulgass, pihenj. 

    előzmény:
    Ibolyka43 (82676)
    2021-12-21  04:15

Címlap

top