Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ki nem alszik?

Torolt_felhasznalo_213332
Torolt_felhasznalo_213332
Létrehozva: 2006. június 18. 01:11

 Jó estét! Te miért nem alszol?

  1. 2021. december 21. 04:1582676.

    Szervusz


    kepzeld a mutet utan övsömört kaptam,csunya betegseg,


    voltam orvosnal,kaptan gyogszert es kenocsot,elegge fajnak a kipattant holyagok.


    az etelt rendelem,pihenek es szenvedek,


    vigyazz magadra.

  2. 2021. december 14. 14:5482675.

    Szia Ibolya!

    Furcsállottam is, hogy nem vagy. Gyógyulgass, ne fáraszd magad semmivel. Én is halogatom a takarítást minden nap.
    Tele is a hócipőm már evvel a karácsonyi mizériával.

    Készítettem a gyerekeknek (unokáknak) képeslapot és abban lesz a pénz amit kapnak. Mikulásra is vettem mindegyiknek 2-2 kindertojást, mert a csoki már nem kell egyiknek sem, csak ami benne van. Különben is már nagyok, tudják, hogy a mikulás csak szimbólum. Egyedül a legkisebb még nem érti, de neki megvették a mikulást és kapott egy nagy zsák mindenféle csokit. Hónapokra elég lesz. Ja és még egy óriás kindertojást is kapott. Amikor megláttam a rengeteg csokit.....hát nem is tudom? Kell ennyi csoki egy 2 éves gyereknek?
    Megjött az avonom is. A januári katalógusban jó drága minden. Majd meglátom lesz-e rendelésem. 
    Pihenj és vigyázz magadra! 

    előzmény:
    Ibolyka43 (82674)
    2021-12-11  13:00
  3. 2021. december 11. 13:0082674.

    Szia


    reg irtam,el volt menve a kedvem,lihegtem,fulladtam,mig orvoshoz kerultem ,infarktusom lett,7 en kataterezes es 8 an tettek szentet,2 nap korhazban,de a tegnap hazengedtek.


    most jobban vagyok,csak egy darabig pihenek,semmit nem csinalok.


    vigyazz magadra.

  4. 2021. november 27. 11:5382673.

    Szia Ibolya!
    Ne betegeskedj. Sajnos idővel minden nyavaja előkerül, akár akarjuk, akár nem. Itt nem igazán lehet menni orvoshoz, nekem meg egyébként is macerás, mert olyan hülye helyen van a szakrendelő, hogy nem tudok csak úgy elmenni. Busszal, átszállással, vagy taxival, de az is körülményes a banyatankom miatt. 

    Már én is terveztem, hogy abbahagyom az avonozást, mert már nagyon drága minden. Amíg van vevő, addig csinálom. Most van egy vevőm, aki elég sokat rendel, ha tartós lesz, akkor még csinálom. 

    Ma vasalni akartam, de elnapolom holnapra, mert főzök és a kettő együtt nem megy. Volt egy kis karfiolom, abból leves lesz. Főzök mellé grízestésztát és egy kis csirkenyak pörköltet, krumplipürével. A fiú unokám nem szereti a csirkenyakat, ezért ő grízestésztát eszik, míg az anyjának küldök csirkenyak pörköltet krumplival.
    Tegnap itt volt a fiú unokám és házifeladatként egy állatokról szóló prezentációt kellett készíteni a számítógépen. Megcsináltuk közösen, nagyon klassz lett. Környezetvédelmi suliba jár, de neki otthon nincs számítógépe, így én csináltam meg neki. Már rutinos vagyok az ilyen prezentációk gyártásában. Már évek óta nem készítettem, de a gyakorlatból még nem estem ki. 


    előzmény:
    Ibolyka43 (82672)
    2021-11-26  04:35
  5. 2021. november 26. 04:3582672.

    Szervusz


    via


    nem vagyok meghulve,megis nehezen lelegzem,voltam orvosnal,kuld szivgyogyaszhoz,de ma reggel vesz vert,hogy nezze meg a cukromat,innen majd tovabb kuldozget,amit nem kivanok ebben a virusos helyzetben,de muszaly lesz,nert igy nem tudok letezni.


    Decemberi rendelest meg teszek,aztan januar es februárban pihenek,lehet vegleg abba hagyom az avonozast.


    puszi es vigyazz magadra

  6. 2021. november 20. 09:4282671.

    Szia Ibolya! Lehet csak meghűltél, attól is fájhat a mellkasod. A lényeg, hogy már jobban vagy.

    Itt most szép idő van 10°C és fúj a szél. Jobban örülnék, ha esne a hó, mert már évek óta alig láttam havat. Állítólag karácsonyra esni fog, de hát ezt minden évben eljátsszák, aztán mégsem esik semmi.

    Ma nagy főzésben leszek. Tegnap írt a menyem, hogy kaphatnak-e abból amit főzök a hétvégén? Gondolom nincs pénze kajára. 
    Tehát ma nagy főzés lesz. 
    Csirkefarhátból és nyakból levest főzök. Cukkinis, krumplis főzeléket, szlovák lecsókolbászból pörköltet rá. Vasárnapra, almás-szilvás gyümölcsleves és sajtos tejfölös spagetti, de lehet grízestészta lesz, még nem döntöttem. Majd megkérdezem tőlük melyiket kérik?
    Ma kicsit jobban vagyok, így megcsinálom mindet. Tuti alaposan el fogok fáradni, holnap nincs főzőcske. 

    A héten kreáltam képeslapokat. 2 barátomnak is lesz a szülinapja és egyben a karácsonyi képeslapot is elküldöm nekik. Az egyik barátomnak majd decemberben lesz a szülinapja, neki küldök egy kis avon csomagot. Elfogyott a parfümje amit még tőlem kapott, küldök neki másikat. Kis dobozkába tettem 1 sampont és egy tusfürdőt + 2 tábla csokit. Majd december elején elküldöm neki. 
    A másik barátomnak november 30.-án van a szülinapja, neki már a jövőhéten feladom a képeslapokat. Majd a képeket kiteszem a FB-ra is. 
    Karácsonyra a gyerekeknek is készítek valami kis képeslapocskát és teszek bele pénzt, mert már nagyok, nem tudok nekik mit venni. Majd vesznek maguknak. A legkisebbnek is adok pénzt, majd a szülei vesznek neki ami kell. Annyi játéka van, hogy már a szoba csak játék, felesleges dolgot pedig nem akarok venni.
    Vigyázz magadra. Szép napot!

    előzmény:
    Ibolyka43 (82670)
    2021-11-19  13:02
  7. 2021. november 19. 13:0282670.

    Szervusz


    Hideg van,de mar mindjart itt a tel,.fiam bevasarolt,mert 2 napja mellkasi fajdalmaim voltak,ma mar nem faj,csak faradok..ezrt pihenek,lehet jovotol abba hagyom az avonozast.


    nem szoktam rendelni semmit,nert szeretem látni amit veszek,amig tudok jarni az uzletekbe es a fiam is besegit.


    legyen jo egeszsegunk.


    vigyazz magadra.

  8. 2021. november 16. 14:3782669.

    Szia Ibolya!

    Itt is borongós az idő, hát tél lenne, csak a hó hiányzik. Annyira nincs hideg, ezért hó helyett eső lesz. Pedig én imádom nézni, ahogy szakad a hó.

    Ma nem főzök semmit, mert van még húsleves, túróstészta és tegnap tepsiben sütöttem rakottkáposztát. 
    Majd holnap kreálok valamit. Még alszom rá, mi legyen az ebéd. Vasalnom is kellene, meg porszívózni, de nagyon fáj a csípőm, nem állok neki.

    Már van decemberi rendelésem az avonnál. Az első héten le is adom, hogy mielőbb megjöjjön. A decemberi rendelés mindig kétséges, ha későn adjuk le, az ünnepek miatt.

    Rendeltem kolbászpostát is, a jövőhéten szállítják. Lehet az idén már nem rendelek semmit. Az ünnepekre nem jön senki, magamra kell csak főzni. 
    Hogy telnek a napjaid? 

    előzmény:
    Ibolyka43 (82668)
    2021-11-14  13:17
  9. 2021. november 14. 13:1782668.

    Szervusz Via


    nekem is megjott az avon,sok volt a rendelesem,de utolso nap rendeltek sokat,szinte mind haza vittem,csak hetfon es kedden kell meg hazavinnem,decembetben gondolom,nem lesz sok.


    altalaban ebbol a penzbol megyek furdore a nyaron.


    kodos ido van,ezert nem mentem setalni,inkabb olvasok vagy netezek.


    legyen szep napunk.

  10. 2021. november 10. 19:1382667.

    Szia Ibolya!

    Nekem ma megjött az avon. Már el is vitték a vevők. A decemberiből csak pár dolgot rendelek, mert az egyik barátomnak lesz a szülinapja és neki küldöm el. Hát, mit mondjak a decemberi katalógusban elég drága minden.  Van benne egy ékszer szett, sok církónia kővel kirakva, platinával bevonva. A gyűrű 5.599.- a nyaklánc 6.399.- a fülbevaló 8.999.-!  és még akciós az ára. Aztán ha lekopik a bevonat mehet a kukába.

    Ma főztem egy kis karfiol levest, jó sok zöldséggel. Ez volt az ebédem és a vacsorám is. 


    előzmény:
    Ibolyka43 (82666)
    2021-11-10  09:18
  11. 2021. november 10. 09:1882666.

    Szervusz


    vasarnap tettem a rendelest,ne tudd meg,hogy mennyit kinlodtam,elhitettek velem,hogy rossz a parolam,kellett jeloljem,hogy elfelejtettem,pedig nem felejtem el,nert le van irva,kaptam egy betusort szammal,azzal bejelentkeztem,majd uj parolat kellett irni,na ezzel beengedett,meg volt pofajuk kerdezni,hogy megelegedve az uj beleptetesi modszerrel…,


    mara igertek,de mintha latnam,hogy nemjon,hazudnak,maskor elore ertesitenek mikor jon,ma nem kapram ertesitest…


    legyen szep napod jo egeszseggel.

  12. 2021. november 8. 18:4182665.

    Szia Ibolya!

    Nekem tetszenek az amcsi házak, de vannak dolgok amiket nem szeretek. Pl. a padlószőnyeg, nagyon utálom. Nekem a járólap lenne jó. A hálóban parketta és szőnyeg.  Aztán a konyhában az a bárpult, olyan kocsma jellege van. Jobban szeretem az étkezőasztalt, mint az ilyen maga széken ülve enni.
    Utálom a nagy robosztus bútorokat, kanapékat, de a túl modern bútorok sem tetszenek. Függönyt lehet tenni az ablakra, avval nincs gond. 
    Imádom viszont a nyílt teret, hogy nincs kerítés, persze annak is vannak rossz oldalai, a biztonság szempontjából. Szép zöld füves előtér. Szóval vannak szép dolgok, de ügyelni kell elsősorban a biztonság a fontos.

    Nekem a héten jön meg az avon. Lehet decemberben nem adok le rendelést. Majd meglátom kérnek-e a vevőim, nekem egyelőre nem kell semmi.

    Én már nagyon kételkedem ebben a vírusveszélyben. Pár napja olvastam, hogy a kínai oltás csak placebo, semmi védelmet nem ad, sőt antitest sem termel, tehát nem véd semmit. A másik amit szintén  a neten olvastam, egy hiteles hírportálon, hogy a lélegeztetőgépeken 20% oltott beteg van. Akkor most mit ért az oltás? Szerintem csak cirkusz az egész. Ha viszont kiderül, hogy csak kamu, akkor lesz haddelhadd. Már sokan háborognak ellene. Már 2 éve tart lassan ez a mizéria.
    A nagyobbik fiamék 2 hétig voltak betegek, de szerintem csak influenza volt és nem covid. A teszt nem a covidot mutatja ki, hanem azt, hogy vírusos fertőzött vagy. Pont ezért kamu az egész.

    Á......hagyom is ezt a témát.

    Végül sikerült frissíteni? Leadtad a rendelést?


    előzmény:
    Ibolyka43 (82663)
    2021-11-06  13:52
  13. 2021. november 7. 07:2682664.

    Szervusz Via


    tegnap este 8 kor tettem frissiteni a laptopomat,neg azota nem fejezte be,hany orat szokott frissitenI?


    mar fogytan a turelmen,le kellene tegyem az Avon rendelesemet.


    koszonom a valaszt

  14. 2021. november 6. 13:5282663.

    Szervusztok


    szepek ezek a hazak,de en nem tudnam elkepzelni a lakasomat,fuggony es szonyeg nelkul.


    nalunk  nagy a virusveszely,ezert nagy tomegbe nem megyek.


    ma teszem az Avon rendelest,szepen osszegyult.

  15. 2021. november 5. 11:1882662.

    Szia Sheriff!

    Nagyon klasszak az amcsi házak. A következő életemben valamelyik tengerentúli országba szeretnél élni.  Nekem még ezek is nagyok lennének. Az én lakásom nem túl nagy, de még így is gondot okoz a takarítás. Apránként csinálgatom, mert gyorsan elfáradok. Van egy nappalim, egy hálószobám és egy irodám, konyha, fürdő és a WC. Az előszobában van az étkező, de ritkán eszem ott. 
    Volt házunk is, de eladtuk, mert én nem akartam ott lakni és a testvéremnek nagyon kellett a pénz.

    Bolond ez a rendszer. Engem is kidob, de én előtte kimásolom amit írtam, ha netán elszállna, majd újra bejelentkezem és a bal felső sarokban a nyíllal vissza tudok menni, ott van amit írtam és elküldöm ismét.
    Szerintem már azért nem jönnek ide, mert macerás és sokan nem értenek az alap informatikához, nem tudnak alapvető dolgokat. A FB-on is megosztanak mindent, lájkolnak és ennyi. Itt pedig semmi érdekes nincs, csak sírás, vagy politikai harc. 

    előzmény:
    Sheriff-3 (82660)
    2021-11-04  18:18
  16. 2021. november 4. 18:2682661.

    Megint kidobott a rendszer, újból be kellett jelentkeznem.


    Azt akarom megjegyezni, jobban lehet látni a képeket rákattintva, és utána a nyillal tovbbitani.

    előzmény:
    Sheriff-3 (82660)
    2021-11-04  18:18
  17. 2021. november 4. 18:1882660.

    Szia.


    Nincs itt semmi különös. A járványt nagy gazemberségnek tartom, ezzel ijesztegetik az egész világot. A mai világban az úgynevezett hírek gyorsan terjednek.


    Itt már tegnap éjszaka is havazott, tőlem vagy 35 km.-rel északabbra. Semmi komoly, mert elvégre November van.


    Egyébként eddig inkább rendkívüli meleg volt, eddig a légkondicionálót használtam, nem azért mert olyan meleg volt, hanem nagyon párás.


    Köztudottan itt 2-szezon van, 10-hónap tél, és 2-hónap útjavitás.


    Mióta a feleségem meghalt, túl nagy nekem ez a ház, azt hiszem eladom, és veszek valami társas lakást, mondjuk nagyot, de kint már nem akarok dolgozni, pl. havat takaritani. Valami ilyesmire gondolok.


    923 Spruce St, Hartford, WI 53027 | MLS #1770180 | Zillow

    előzmény:
    drvia (82659)
    2021-11-04  13:53
  18. 2021. november 4. 13:5382659.

    Szia Sheriff! Végre előkerültél.

    Mi újság az USA-ban? Hogy van felétek a járvány? Itt megint erőltetik a maszk használatát, de szerintem csak cirkusz az egész. 
    A politika jól bekavart. Orbán okt.23.-ra békemenete, több ezer ember külföldről, maszk nélkül. Semjén vadászati kiállítása szintén maszk nélkül. Most meg riogatják a népet a negyedik hullámmal.

    Lassan felétek esni fog a hó, vagy már havazott is? 
    Itt aránylag jó idő van. Gyerekkoromban ilyenkor már szánkóztunk. Ma is 16°C van. 

    nekem mostanában ez a dal tetszik nagyon:

    https://www.youtube.com/watch?v=ND5CQSZ3i9E

    előzmény:
    Sheriff-3 (82657)
    2021-11-04  04:45
  19. 2021. november 4. 13:4682658.

    Szia Ibolya!

    Ma itt esős nap van. Egész éjjel esett, reggel szakadt az eső. most elállt kicsit, de felhős az ég, még biztos fog esni.

    Ma adom le a novemberi avont. Van pár megrendelésem, most én nem rendelek sokat, mert a szekrényem fullra tele van. Karácsonyra kicsit megritkítom a tartalmát. 

    Spar megrendelést is le kell adnom, mert fogytán van pár dolog, főleg a kenyér okoz gondot. Ma nem főzök, mert maradt tegnapról spagetti. Majd holnap kitalálok valamit.

    Én nem tudok ülve vasalni, mert az ágyneműt képtelenség lenne ülve vasalni. A vasalóállványom sem állítható, tehát csak állva lehet vasalni. 

    előzmény:
    Ibolyka43 (82653)
    2021-11-02  09:55
  20. 2021. november 4. 04:4582657.

    De múködik ám.


    https://youtu.be/rXA-9mWGCXk

    előzmény:
    Sheriff-3 (82656)
    2021-11-04  04:34
  21. 2021. november 4. 04:3482656.
    előzmény:
    Sheriff-3 (82655)
    2021-11-04  04:32
  22. 2021. november 4. 04:3282655.
    előzmény:
    Sheriff-3 (82654)
    2021-11-04  04:29
  23. 2021. november 4. 04:2982654.

    Sziasztok.


    Néha olvasgatok itt, be is jelentkezek, de valahogy nem működik nekem ez az oldal már. Most pl. nem találom azt a fórumot, ahol zenét linkeltünk be.


    Mindenestre üdvözletem.

    előzmény:
    drvia (82652)
    2021-10-31  14:51
  24. 2021. november 2. 09:5582653.

    Szervusz Via


    szerencsere szep idonk volt,amikor a temetoben voltunk,azert kell vigyazni,mert sok a lehullott falevel,konnyen lehet elesni.


    ma is szep ido van,bar reggel minusz,de delfele,mar nem kell vastagon oltozni.


    Penteken teszem a rendelest az Avonnak,eddig nincs sok,hatha meg lesz.


    Nagyon draga minden,miota maszkot kell viselnunk,nem vesznek ruzsot,sem szemfesteket.olyan keves a haszon,szinte nem eri meg forgalmazni.,regebb adtam reszletre,ma mar nem adom.,csak amikor viszem adja a penzt.


    Akkor megintbsok lesz a vasalnivalod,tudsz ulve vasalni,az en vasaloallvanyomat le lehet ereszteni,igy ulve is tudok vasalni.

  25. 2021. október 31. 14:5182652.

    Szia Ibolya.

    Én nem járok temetőbe. Amikor apám meghalt, szerette volna ha elszórják, de anyám és a húgom erősködött, hogy hamvasztás után az anyja és az öccse sírjába tegyék. Anyámat is oda temették. Nekem a temető messze van és nem tudok kijárni. A kisebbik fiam biztos kimegy, mert közel lakik a temetőhöz. A testvéremmel már régen nem tartom a kapcsolatot. Amikor eladtuk a szülői házat végeztem vele. 

    Én sem szeretem a művirágot, régebben mindig élő virágot vittünk.
    Tegnap én is mostam, ma pedig főztem frankfurti levest és dejós tésztát. A héten valamelyik nap kicsit takarítgatok, mert nagyon rá fér már a lakásra. Sajnos egyre nehezebben tudok csinálni házimunkát. Majd ágyneműt kell cserélnem, de ahhoz vasalni is kell, mert jó nagy már a pisai ferdetorony.....így hívom a vasalatlan ruhákat.


    előzmény:
    Ibolyka43 (82651)
    2021-10-30  19:24

Címlap

top