Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ki nem alszik?

Torolt_felhasznalo_213332
Torolt_felhasznalo_213332
Létrehozva: 2006. június 18. 01:11

 Jó estét! Te miért nem alszol?

  1. 2019. január 20. 23:2181101.

    A mester es margerita,az orok kedvencem,mar haromszor lattam,az oroszok piszok jo filmet csinaltak,a szereplok szupe jok,a tortenet,ugyanugy van,mint a konyvben,remek!!!!!!


    En a meleget imadom,nem tudtam,mikor idekoltoztunk,hogy itt is van tel......


    A -Miserit-a ligetben setalva olvastam,nagyon szeretem -stevi bacsit,ahogy hivja magat,a film is jo volt!!!!Ausztraliaban motorozott,be ment egy elegans konyv uzletbe,es ,es hivtak a fonokot,hogy itt van topis [ugy szokott jarni]es firkal a konyvekbe,ki akartak dobni,de mutatta a konyboritojat,es az igazolvanyat,hogy o Steven King...na a szerncsesek,akik megtudtak venni a dedikalt konyveket,mert nem szokott....ne nagyon maszkalj,ha csuszik...

    előzmény:
    drvia (81097)
    2019-01-20  10:09
  2. 2019. január 20. 21:5581100.

    Az allandoan panaszkodo embereket ha lehet, elkerulom. Mindig emlekeztetnek azokra, akik varjak, hogy a sultgalamb a szajukba repuljon, aztan meltatlankodnak, mert nincs felszeletelve. Kulonben is butasag olyan miatt panaszkodni, ami elkerulhetetlen, vagy nem lehet megoldani. 


    Valaha kedveltem S. King konyveit, ma mar nem olvasom oket, de harom kedvencem van tole: Salam's Lot, The Shining es The Stand. Nem tudnam megmondani, melyiket tetszik  jobban.

    előzmény:
    drvia (81097)
    2019-01-20  10:09
  3. 2019. január 20. 21:4681099.

    Egyaltalan nem szeretem a Sci-Fi konyveket, probalkoztam nehany nagyon ismert iroval, de unalmasnak talaltam oket. Szerintem az Edentol Nyugatra nem az, inkabb fantazia es ismetlem: nagyon jo! Meg ket kotet kovetkezik utana, de az elso a legjobb. 

    előzmény:
    kekelefant (81095)
    2019-01-20  00:26
  4. 2019. január 20. 10:2081098.

    Igen, a fordítás a lényeg. Persze ahhoz ismerni kell az eredeti verziót is. Nem nagyon olvastam szépirodalmat. Valahogy nekem unalmas a sok leírás benne. Főleg krimi, SCI-FI, természettel kapcsolatos könyveket olvastam.


    Gyerekkoromban utáltam olvasni. A suliban a kötelező olvasmányokat egyiket sem olvastam el. Kaptam is érte az egyest.
    A Pál utcai fiúk könyvet 19 évesen olvastam el, amikor kint éltem Németországban. A könyvtárból vettem ki. Ott szoktam rá az olvasásra, mert ha unalmas napok voltak, vagy télen ha rossz idő volt, a könyv jó időtöltés volt.

    előzmény:
    Bagoly (81091)
    2019-01-18  18:03
  5. 2019. január 20. 10:0981097.

    Végre esett a hó, aztán gyorsan el is olvadt, de ma ismét esni kezdett.
    Valahogy sosem értettem az embereket.  Nyáron az a bajuk, hogy nagyon meleg van, hisztiznek a hőség miatt. Jöhetne már egy kis lehűlés. Aztán ha lehűl a levegő, esik az eső, az a baj, hogy nem süt a nap. Aztán jön a hideg hisztéria. Már az is baj, hogy télen hideg van. Eshetne egy kis hó! Na ha esik, akkor meg az a baj, mert ugye azt el kell takarítani. Akkor meg a meleget hiányolják. Mikor lesz már jó idő? Ezektől a falra tudnék mászni. A videó visszaadja az emberek viselkedését. 
    Én szeretem ha nyáron jó idő van és szeretem télen a havat is. Bár mostanában ritkábban megyek el itthonról, főleg ha havasak az utak, mert félek, hogy elcsúszok és az nekem a végét jelentené. Ha mégis el kell mennem, nagyon óvatos vagyok. 
    A mai vásárlásomat is elnapolom hétfőre. Éhen halni biztos nem fogok. 

    Itthon nagyon nehéz beszerezni igazán jó spanyol nyelvű könyvet. Nem nagyon ismerem a spanyol irodalmat, csak hallásból. 
    Eddig a Don Quijote könnyített változatát olvastam vagy 2-szer, mert tetszett. Olyan kis mókás történet. Vannak manapság is olyan emberek akik viselkedésükkel emlékeztetnek Don Quijote- személyére, persze modern változatban. 
    A másik könyv amit még olvasok spanyolul, az STEPHEN KING, Misery című könyve. Kb a felénél tartok. Ez is elég nehéz olvasmány, bár magyarul olvastam már tőle könyvet. 

    előzmény:
    kekelefant (81087)
    2019-01-17  22:57
  6. 2019. január 20. 00:3181096.

    En nem voltam oda,egy csalad akinek semmi baja tobb oldalon at kinlodik,ilyenek voltak a Tenneesse W. darabok,es az utolso amit ilyen mufajban lattam az E oneiltpl a hosszu ut az ejszakaba.....apa alkoholista,anya morfium fuggo,gyerek tudobajos,na....aztan eleg volt a mufajbol....


    Mi jot olvastal erdetiben????


    Ne kuldd vissza havat!!!!!!!!!!

    előzmény:
    drvia (81085)
    2019-01-16  10:30
  7. 2019. január 20. 00:2681095.

    Harry harrison a kedvencem,most olvastam megint,a -stanless steel rat goes to hell,meg kell szakadni....


    A nemet forditas itt jo_jimdegez der edelstahlratte.....


    Miota szereted a sf-t????


    Harry Harrison nagyon proktalja az eszperantot is...

    előzmény:
    Bagoly (81094)
    2019-01-19  21:37
  8. 2019. január 19. 21:3781094.

    Az Edentol keletre filmet nem lattam, s nem emlekszem, hogy olvastam volna, de az Edentol nyugatra konyv nagyon tetszett, erdemes megkeresni es idot aldozni ra. Harry Harrison az iro.

    előzmény:
    kekelefant (81093)
    2019-01-18  23:34
  9. 2019. január 18. 23:3481093.

    Nalunk most ment az-edenrol keletre filmben-nem voltam elragadtatva......en valahogy ki nem alhattam a szineszt,aki kiment volna a divatbol,ha nem hal meg olyan koran[james  dean]


    A nem mukodo csaladok,azok akinek mindene meglenne,a gyerekek,de megis olyan boldogtalanok....kosz,nem.....


    Akkor mar a waltons jobb,azok olayn szegenyek,es olyan boldogok.......


    Megy a ho mar megint,ne  kuld vissza.......

    előzmény:
    drvia (81086)
    2019-01-16  10:32
  10. 2019. január 18. 23:2381092.

    Megkeresem neked a rokalany c konyvet: egy rokara vadasznak,es atvaltozik gyonyoru fiatal lannya,a a vadasz beleszeret neveli,el vaszi felesegul,es amikor szul,az kis roka lesz.......


    Ezeket olvastam,nalam a legjobb 5 kozott van!!!!


    Sokan nem tudnak aludni,hallottam van aki kifosztje a hutot....megeszik mindent amit talal,hogy segit nem tudom???

    előzmény:
    Bagoly (81090)
    2019-01-18  17:58
  11. 2019. január 18. 18:0381091.

    Nagyon sokat szamit a forditas! Egy alkalommal gyerekeimre gondolva megvettem Kosztolanyi: Nero a veres kolto cimu konyvet angolul. Nagyon tetszett, s kiderult, nemetbol foditottak. 

    előzmény:
    drvia (81085)
    2019-01-16  10:30
  12. 2019. január 18. 17:5881090.

    Sajnos, nem segit semmi - meg melatonin sem. Mit tehetek? Belenyugszom!


    Egyszer olvastam a Majomfeleseg-re hasonlo konyvet, a cimere nem emlekszem, de jol elszorakoztatott. Itt a feleseg rokava valtozott, lassan, de biztosan. Eleinte csak megdezsmalta a baromfi-allomanyt, kesobb egy elegans rokafiert otthagyta a ferjet.


    Az emlitett konyv cimet mintha irtam volna: The Falls. Nagyon jo volt. Ezutan olvastam a "Zombi" -t, hat ez egyaltalan nem tetszett, aztan kovetkezett a "Fair Maiden" - ez is jo volt, jellemzo az ironore. Ha valaki nem tudna, Joyce Carol Oates-rol van szo. A "Belleflouer" cimu konyve a 10 (altalam) legjobbnak itelt konyvek kozott van, csak ugy megjegyzem, nagyszeru magyar forditasban! 


     


     


     


     


     


     


      

    előzmény:
    kekelefant (81088)
    2019-01-17  23:04
  13. 2019. január 17. 23:1381089.

    El lehetett olvasni valahogy,de nyult,mint a ragogumi....de ahogy mondtam,nem tudok spanyolul  ,es a magyar forditas talan nem volt  jo??


    Sok barom forditast olvastam mar:Szuletett??????felesegek[desperate]


    A kicsi nover[the little sister]Furcsa lany[funny girl] a funny az nem furcsa,hogy rogyjon ratok!!!!!!


    Tovabbi szep hetveget!!!!!!!!


    Vigyetek innen a havat,mindenki kap egy forro csokit!!!!!!!!!!

    előzmény:
    Bagoly (81082)
    2019-01-15  17:13
  14. 2019. január 17. 23:0481088.

    Almatlansag ellen nem volt eleg a ket ur,akikkel szilvesztereztel???????Mi a konyv cime,en is imadom az ironot!


    El kuldtem egy baratnomnek a-majomfeleseg -c,konyvet,es mondat,ha megfilmesitik,Michek Obama jatszhatna a foszereopet,hat ahogy elneztem,jo valasztas lenne....

    előzmény:
    Bagoly (81071)
    2019-01-02  15:56
  15. 2019. január 17. 22:5781087.

    En elkldtem a havat,egy kicsi visszajott,nem kell!Ma egesz nap idaig havas vizes ho esett,midjat el is olvadt,es kerasztbe kasul fujja a szel...br......


    En a Gabriel M-tol csak a -szaz ev magagyt elveztem,persze,ha tudnam eredetiben olvasni mint te    talan mas lenne...


    A kuttyok gorgetik a velos csontot,idaig hallom,Mary[szomszedno]el akarta venni megmosni,mert mar nagyon jkoszos volt,azt a cirkuszt amit rendeltek.........

    előzmény:
    drvia (81079)
    2019-01-09  09:17
  16. 2019. január 16. 10:3281086.

    Na ezt sikerült kétszer elküldeni. Nagyon lassú ez a szerver, talán azért küldtem el tétszer.

  17. 2019. január 16. 10:3081085.

    Szia Bagoly!

    Minden embernek más egy könyv tartalma. Amikor Németországban éltem sokat hallottam másoktól, hogy micsoda nagyszerű könyv az Édentől keletre. Nagy nehezen meg is szereztem, de a 30. oldal után letettem. Számomra, ha egy könyv az elején unalmas, már el sem olvasom. 30 oldalon keresztül, csak arról ír, hogy milyen szárazság van a környéken, nekem olyan időjárás jelentésnek tűnt. Szóval, nem kedvelem, ha oldalakon keresztül csak a táj szépségét, vagy csúnyaságát ecsetelik. Nos, bezártam a könyvet és visszaadtam akitől elkértem. 
    Lehet a Száz év magány is erre a sorsra jut, ha túl sok benne a leírás. Egy könyvben a párbeszédet kedvelem, mert avval gyorsabban halad az olvasás. 

    előzmény:
    Bagoly (81082)
    2019-01-15  17:13
  18. 2019. január 16. 10:3081084.

    Szia Bagoly!

    Minden embernek más egy könyv tartalma. Amikor Németországban éltem sokat hallottam másoktól, hogy micsoda nagyszerű könyv az Édentől keletre. Nagy nehezen meg is szereztem, de a 30. oldal után letettem. Számomra, ha egy könyv az elején unalmas, már el sem olvasom. 30 oldalon keresztül, csak arról ír, hogy milyen szárazság van a környéken, nekem olyan időjárás jelentésnek tűnt. Szóval, nem kedvelem, ha oldalakon keresztül csak a táj szépségét, vagy csúnyaságát ecsetelik. Nos, bezártam a könyvet és visszaadtam akitől elkértem. 
    Lehet a Száz év magány is erre a sorsra jut, ha túl sok benne a leírás. Egy könyvben a párbeszédet kedvelem, mert avval gyorsabban halad az olvasás. 

    előzmény:
    Bagoly (81082)
    2019-01-15  17:13
  19. 2019. január 16. 10:1981083.

    Szia Ági!

    Itt alig esett hó, valahogy ezt a környéket évek óta elkerüli a nagy havazás. Igen, az gyönyörű amikor a hegyeket beborítja a hó, meg a földeket egybefüggő fehérség, de én szeretem, ha kinézek az ablakon és nem a szürkeséget, a sötét aszfaltot látom, hanem a szép fehér háztetőket. Szeretem, ha ropog a hó  a lábam alatt, bár mostanában óvatosabban lépkedek, nehogy elessek.
    Sajnos már elolvadt, és megint a szürke aszfaltot látom, ha kinézek.Mintha olvastam volna, hogy visszatér a tél hamarosan? 
    Ha már olvasás; Nem olvastam a Száz év magányt, csak egy ismerősömtől hallottam, aki sokáig élt Bolíviában, hogy spanyolul elég nehéz könyv, de neki tetszett. Elég sokat olvasok a neten spanyolul, mert kell a nyelvet életben tartani, ha már nincs kivel beszélni. 
    Szeretek nyelveket tanulni, még ha nem is perfekt tanulom meg őket, de nekem már az is öröm, ha megértem miről ír, vagy beszél valaki. Nagyon tetszik a kelet-ázsiai nyelv, a kínai, koreai, de megtanulni nagyon sok idő és sok gyakorlás kell. Már nem hiszem, hogy belefogok, arra talán sosem lesz szükségem. Zenében viszont nagyon kedvelem a keleti zenét. Nem az indiai nyávogós, nyekergős zenét, hanem a mai keleti zenét. Jeffrey Li egy kínai srác, már gyerekként nagy tehetség volt.

    A politikába nem folynék bele. Talán csak annyit, félő, hogy forradalom, vagy háború tör ki a nagy hatalomharc miatt. Borzalom, hogy a pénz, a gazdagság mennyire elveszi az eszét sok embernek, pedig "Nincstelenül és meztelenül érkezünk e világra. Aztán egész életünkben vakon tárgyakért harcolunk. Pedig koldusként távozunk és csak a szeretteinkben maradunk egyre halványabban. Ami igazán a miénk az csak a lelkünk emlékei. Minden más értéktelen és mulandó."

    előzmény:
    Kövesdiági (81080)
    2019-01-15  08:29
  20. 2019. január 15. 17:1381082.

    Nem csodalom, hogy a szaz ev maganyrol semmi nem jut eszedbe - egy unalmas konyv.

    előzmény:
    Kövesdiági (81080)
    2019-01-15  08:29
  21. 2019. január 15. 08:4381081.

    Mintha Molnár Piroska előadásában láttam volna....dolgozik az agyam...

    előzmény:
    Kövesdiági (81080)
    2019-01-15  08:29
  22. 2019. január 15. 08:2981080.

    Én is szeretem a havat  - a határban, a hegyeken..., de a városban rémes a mocskos olvadós, az odafagyott, feltúrt.....egy jó kis eső elmoshatná.
    Hű, de felkeltette az érdeklődésemet a 100 év magány....Biztos, hogy olvastam, vagy láttam és semmi nem jut eszembe.majd órák vagy napok múlva....Ez már a koorral jár  - bemegyek a Könytárba....


    Nagyon  irigylem , mikor olvasom, hogy valaki "eredeti nyelven olvas"  Puskint, Shakespearet....Lorcat....Na ez kimaradt  az életemből...


    Igen - vannak tüntetések, elégedetlenkedések  , pedagógusok, szakszervezetek, EÜ, pártok.... - én egyetértek velük, de én már nem "gyülekezek"....ez a fiatalok dolga  - az Ő jövőjök. Az időseket úgyis mindig lehülyézik, nyuggerezik....A kormánypárt viszont szóba sem áll velük   -ezrekkel  - felhergelt sososügynökök   - valamiért..., ahelyett, hogy tárgyalna....

    előzmény:
    drvia (81079)
    2019-01-09  09:17
  23. 2019. január 9. 09:1781079.

    Küldjed azt a havat! Már jött egy kevéske, mert tegnap és a hétvégén is esett, de nekem jöhet még.
    Nálunk a gondnok lapátol. Emeletes házban lakom, nem kell lapátolni. Gyerekkoromban sokat lapátoltam, mert a házunk előtt és a nagymamámnál is nekem kellett eltúrni a havat. Elvégre tél van, ha már hideg van legyen hó is. Szép az amikor a fehér hó beteríti a tájat.

    Imádják a kutyák a velős csontot. Én is vettem a kutyámnak havonta egyszer. Megfőztem levesnek, kiütöttem belőle a velőt és megettem pirítós kenyéren. Imádom. A csontot pedig a kutyusomnak adtam. Jó a fogaknak, mert leszedi a fogkövet és erősíti a fogakat. Órákig el volt vele. 

    Gabriel García Márquez-től a Száz év magányt még nem olvastam, de hallottam róla és elolvasnám spanyolul. Állítólag elég nehéz spanyol nyelven.  Márqueznek van egy másik könyve amit sajnos nem tudok megszerezni,( El amor en los tiempos del cólera) mert már felkutattam a fél világot érte, de sehol nincs. Már írtam Spanyolországban élő ismerősnek, a venezuelai barátomnak, de senkinek nincs meg, vagy nem lehet megvenni. Egy erdélyi ismerős rokonának meg van és nekem is adná, de még eddig nem kaptam meg.


    Az  itthoni zavargások: Nos igen, vannak tüntetések, mert a jelenlegi politika nagyon elszemtelenedett. Sok politikus élősködik a nép pénzén, gazdagodnak, a nép pedig nyomorog.  Már kezdenek besokallni és nem jó irányba halad a dolog. Remélem nem lesz háború belőle. Nem folyok bele a politikába, de nem jó ez a mostani helyzet. Nekem már mindegy, de a gyerekeimnek és a következő generációnak nem.  


     

    előzmény:
    kekelefant (81078)
    2019-01-09  00:28
  24. 2019. január 9. 00:2881078.

    Ha szereted a havat,en kuldok neked,mert rengeteg van,es utaljuk!!!!Szerencsere fiatalabb szomszedunk lapatol..mi vettunk a kutyainak veloscsontot,megfoztem,es majd meg vesztek erte,meg mindig gorgetig az ures csontot...itt a telepuleshez tartozik az uszoda,nagyon kenyelmes 25- egy evben,en imadok uszni,es 2 perc alatt ott vagyok


    En zavargasokrol hallottam,tenyleg komoly,vagy csak az ujsag fujta frl???Jo aki tobb nyrlven olvas,es szivesen elolvasnam gabriel marqeztol -a szaz ev maganyt-,de magyarul sem volt rossz...


    Mindenkinek gyonyoru uj evet!!!!!!!!!!!

    előzmény:
    drvia (81077)
    2019-01-07  18:05
  25. 2019. január 7. 18:0581077.

    Halihó, itt is esett a hó, imádom nézni az ablakból. Szeretek a friss hóban csatangolni, bár most, hogy nehezen járok, 2-szer meggondolom, mert félek hogy elcsúszok és akkor jaj lesz nekem. 
    Lassan el is olvad, alig esett 10 cm. Régen, gyerekkoromban már novemberben esett a hó és mentünk a **halálugratóra** szánkózni. A vasúti elágazásnál volt egy gödör, oda jártunk, az volt a halálugrató, mert dimbes-dombos vasúti töltés nagyon megfelelt a szánkózó gyerekeknek. Agyonfagyva, csurom vizesen mentünk haza amikor besötétedett. Anyám morgott is, hogy megfázunk. Aztán egyre idősebbek lettünk és a hó is egyre ritkábban esett. Amikor Németországban laktam, volt szerencsém sok havat látni, mivel a település elég magas hegyek közt volt, már októberben esett a hó és egészen április közepéig volt benne részünk. A mostani gyerekek már ritkán látnak havat, főleg a keleti országrészben esik kevés hó. 
    Én sajnos nem tudok uszodába járni, mert kompressziós zoknit hordok és azt elég macerás lenne az uszodában le-fel venni. A közelünkben pedig nincs igazán jó uszoda. Ahova mennék az elég távolra esik.


    Olvasni én is szeretek, de mostanában nem nagyon veszem a kezembe a könyvet. A szépirodalom nem érdekel, és a verseket sem szeretem, de sokféle könyvet olvastam. Régebben a fantasztikus, és orvosi témák érdekeltek, aztán a tudományos könyvek. 
    Ami nagyon tetszett Honoré de Balzac, Goriot apó című könyve. De olvastam német és spanyol nyelven is könyvet. Éjjel sajnos nem tudok olvasni mert rosszul látok még szemüveggel is. 

    előzmény:
    Kövesdiági (81076)
    2019-01-06  11:45

Címlap

top