Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ki nem alszik?

Torolt_felhasznalo_213332
Torolt_felhasznalo_213332
Létrehozva: 2006. június 18. 01:11

 Jó estét! Te miért nem alszol?

  1. 2019. január 6. 11:4581076.

    Halihó !   Jól elment egy hét...itt volt a 7éves lányunokám - mert a szülők "egyetemre járnak-vizsgákra készülnek"- kissé túlkorosan...A kis cserfes csaj most engem szórakoztat.   Tegnap hazavitte az apja Pestre.    Szerencsére ő is szereti a vizet   /itt az uszodákat/  , egy hér alatt 3x is voltunk úszni. Itt van az egyik barátnőm lánya hasonló koru gyerekeivel Ausztráliából, a kislányok hamar összebarátkoztak. Nagy szerencséjük van a hóeséssel  - tavaly át kellett menni Ausztriába havat látni....most nézhetik az ablakból.


    Én is nagyon szeretek olvasni - mindent /kivéve a hororirományokat....Coelho, Sparks könyveket olvastam mostanában...Régen fél éjszakát olvastam, most örülök, ha alszom...


     

    előzmény:
    drvia (81075)
    2019-01-03  18:41
  2. 2019. január 3. 18:4181075.

    B.Ú.É.K! 


    Tobi! Merre kóborolsz? Mesélj hogy telt a szilveszter? 

    előzmény:
    tobijano (81069)
    2018-12-31  20:45
  3. 2019. január 3. 18:3981074.

    Már nekem is összefolynak a napok. Néha tényleg nem tudom milyen nap van. Még szerencse, hogy a monitor jobb sarkában ki van írva.  Nem rajongok az ünnepekért, valahogy annyira elanyagiasodott már minden. Képesek az emberek nagy adósságba verni magukat, csak azért, hogy a környezetük lássa, hogy nekik telik erre-arra. Aztán jön a siránkozás, hogy kevés a fizetés és alig jut kajára pénz. 

    Ma itt nem volt túl hideg, most is csak -1°van. Én szeretem ha esik a hó, jó sok essen a nyakamig érjen.

    A nyarat is szeretem, de azt jobb egy vízparton (nálam a víz, a tengert jelenti) tölteni. Igaz nyáron sosem megyek a tengerhez, mert túl nagy a tömeg és ha itthon is meleg van, akkor minek menjek még melegebb helyre?  Általában szeptember, október amikor utazom, mert a tenger akkor még meleg és már nincs tömeg, nem kell a sok kiabáló külföldit kerülgetni. A városokat nem szeretem, abból elég nekem Budapest. A nagy meleg amúgy is kifáraszt, inkább maradok a vízparton.


     

    előzmény:
    Bagoly (81073)
    2019-01-03  15:50
  4. 2019. január 3. 15:5081073.

    En is egyedul voltam. Szamomra egyik nap olyan, mint a masik, habar karacsonykor egyik lanyomhoz mentem - a masikhoz viszont mar nem tudtam raszanni magam, pedig az egesz csalad osszejott. Neha azt sem tudom, milyen nap van - ma hideg! Tegnap hajnalra esett a ho, nem tul sok, de meg nem olvadt el. Hogyan olvadt volna, -8C fok van. Mar erosen varom a nyarat!!!


    Befejeztem a konyvet, nagyon jo volt: The Falls.--- Marmint Niagara falls. Nagyon szeretem ezt az ironot. Tudod, hogy a Don Quijote a vilagon a legtobbszor olvasott konyv? Egy kicsit meglepodtem...

    előzmény:
    drvia (81072)
    2019-01-02  22:47
  5. 2019. január 2. 22:4781072.

    B.Ú.É.K!


    Álmatlanság? Én már nem tudok sokáig fent lenni fáj a szemem a monitortól.  23:00 körül már megyek az ágyikómba és nézem a TV-t, az segít aludni. 
    Könyvet már régen olvastam. Legutóbb egy spanyol nyelvű STEPHEN KING könyvet kezdtem el olvasni, a 142. oldalnál leragadtam. Általában akkor olvasom, ha hosszabb útra megyek és az utazáshoz jól jön. Sokkal lassabban olvasok spanyolul, mint magyarul, mert vannak szavak amiket nem ismerek és akkor a mondatból következtetek a fordításra. Don Quijote könnyített változatát már 3-szor olvastam, nem egyszerű a spanyol irodalom. 
    Már évek óta keresek egy könyvet, de még nem sikerült megszereznem, pedig van sok spanyol és dél-Amerikai ismerősöm, de senki nem tudta beszerezni. Egy erdélyi ismerőstől talán sikerül megszereznem, de ő is egy spanyol rokonától kapja, ezért türelmesen várom. 

    Hogy teltek az év utolsó napjai? Én 31.-én egyedül voltam itthon, fél 1-kor lefeküdtem és TV-t néztem.

    előzmény:
    Bagoly (81071)
    2019-01-02  15:56
  6. 2019. január 2. 15:5681071.

    Koszonom. Udv mindenkinek. Az ejjel harom oraig olvastam, vegre talaltam egy jo konyvet, raadasul egyik kedvenc iromtol (Joyce Carrol Oates); ma este majd befejezem. Most eppen varom a testveremet, a draga-jo ember minden 6-8 hetben meglatogat, az ido eppen megfelelo, se nem esik, se nem fuj. Igaz, a nap nem sut, de nem kivanhatok sokat egy teli napon. Majd meg visszaterek - mindig varom, hogy hatha valaki tud almatlansagra valami irt!

    előzmény:
    drvia (81066)
    2018-12-31  20:32
  7. 2019. január 1. 10:5981070.

     B  Ú  É  K   2019   !

    előzmény:
    tobijano (81069)
    2018-12-31  20:45
  8. 2018. december 31. 20:4581069.

    Szép estét!


    Az ünnepek az eddig bevált forgatókönyv alapján teltek. 24-én fél család, 25-én egész család,26-án mi mentünk a gyerekekhez. Megint híztam pár kilót.Szilverter szintén az utóbbi évek forgatókönyve alapján kettecskén, öregecskén itthon. Előbb mentek el a gyerekek. Átjöttek gyümölcssalátát enni.Még jó hogy nem laknak nagyon messze, csak kb. 15 m-re.Aztán majd holnap jönnek ebédre. Most éppen gép előtt ülve TV-t nézek. Van egy csomó csatorna,válogathatok. Nejem másik szobában valami sorozatot néz. Így a jó, nem veszünk össze mit nézzünk. Néztem, adtak valami új akciófilmet is, csak sajnos lemaradtam róla. Na majd ha esetleg ismétlik valamikor. Ha egyáltalán megismétlik. Valami " reszkessetek betörők " címe van.   Na megyek is idénre. Boldog Újévet kívánok neked, s minden idelátogatónak.

    előzmény:
    drvia (81063)
    2018-12-30  17:40
  9. 2018. december 31. 20:3881068.

    B.Ú.É.K!  2019.

  10. 2018. december 31. 20:3681067.

    Szia Ági!

    Na majd jövőre mesélsz, hogy telt a szilveszter. 
    Nálam minden rendben,még a szemetet kell kivinnem, mert azt nem szabad átvinni a következő évre. 

    Elkészült a finom édesburgonyás, brokkolis,sült sonkás ebéd és vacsora. A lencsefőzelék is készen lett.


    előzmény:
    Kövesdiági (81065)
    2018-12-31  14:53
  11. 2018. december 31. 20:3281066.

    Szia Bagoly! Gyere csak sűrűbben, legalább fellendül a topik újra. 

    előzmény:
    Bagoly (81064)
    2018-12-31  00:52
  12. 2018. december 31. 14:5381065.

    Sziasztok! Szia VIA!  Visszatértek a régi barátok....


    Majd egyszer visszaolvasok, hogy jöbban megismerjem a társaságot . Most csak benéztem   és  kívánok MINDNYÁJATOKNAK   BOLDOG ÚJ ÉVET!    2019......hú de sok...  Legyen boldogabb!

  13. 2018. december 31. 00:5281064.

    Hát ezt en is szeretnem tudni! Na, sebaj, majd a masvilagon kipihenhetem magam es szundukalhatok. Legalabbis remelem! 

  14. 2018. december 30. 17:4081063.

    Hogy teltek az ünnepek? 

    Nekem elteltek, már nagyon elegem volt a sok pancsolásból és a sok kaja is hála elfogyott.

    Holnap készítek egy édesburgonyás sült sonkát brokkolival és sok hagymával. 1-re pedig a szokásos lencsefőzelék lesz sült sonkával, vagy csak úgy üresen mert én úgy is szeretem. 

    Szilvesztert hol töltitek? Én itthon egyedül, de talán jobb is, mert nagyon fáradt lettem ebben az évben, nem hiányzik senki.


    B.Ú.É.K! 2019.

    előzmény:
    tobijano (81061)
    2018-12-29  10:19
  15. 2018. december 30. 17:3381062.

    Szia elefánt!

    Velem is előfordult, hogy írtam.....írtam....és amikor el akartam küldeni eltűnt.  Bosszantó. Mostanában úgy csinálom, hogy mielőtt elküldeném készítek egy másolást, ha eltűnne, csak visszateszem és újra elküldöm. Ezért is nem nagyon jöttem, mert sűrűn előfordult, hogy elszállt a h.sz.-om. Mérgemben kiléptem. 


     


    Már csak 1 nap és vége ennek az évnek is. Olyan gyorsan múlnak a napok, hetek, hónapok, hogy észre sem vesszük, megint vége egy évnek. B.Ú.É.K! 2019. 

    előzmény:
    kekelefant (81060)
    2018-12-29  01:24
  16. 2018. december 29. 10:1981061.

    Ne bosszankodj, lehet amit legközelebb írsz még hosszabb, még szebb lesz. Elvégre te is pár nappal bölcsebb lettél. Ha addig nem találkoznánk itt a topikban, neked is,hozzátartozóidnak is Boldog 2019-et kívánok.

    előzmény:
    kekelefant (81060)
    2018-12-29  01:24
  17. 2018. december 29. 01:2481060.

    Irtam egy szep hosszut,es elszallt,hogy az a ......


    Most megyek nezni egy regi   Bogi filmet...


    Minden kedves topiktarsnak BUEK!!!!!!

    előzmény:
    drvia (81059)
    2018-12-27  22:43
  18. 2018. december 27. 22:4381059.

    Igen! Venezuela gyönyörű ország. Sajnos most nagyon rossz ott a helyzet. Magas az infláció, nincs élelmiszer, sokszor üzemanyag sincs, nem járnak a buszok, mert nincs alkatrész és az egészségügy is nagyon padlón van. Nincs gyógyszer, sokan meghalnak az élelmiszer és gyógyszer hiánya miatt. Nagyon sajnálom az ott élő barátaimat. 
    Francisco barátomnak is küldtem tavaly egy pólót, amit Törökországban vettem, mert gyűjti a pólókat. Már kapott tőlem egy hímzett Parlamentes pólót, amikor kint jártam, azt vittem neki. Van már neki vagy 50 db a világ sok országából, városából.

    Az egyedi készítésű dolgok, mindig sokkal nagyobb örömet tudnak adni, mert abból csak egy van és abban benne van az ajándékozó szeretete. Sokkal többet ér mint 100 drága üzleti tömegcikk.


     


    Most megyek aludni. Jó éjt! Majd jövök aztán folytatjuk. 

    előzmény:
    tobijano (81056)
    2018-12-27  22:13
  19. 2018. december 27. 22:3981058.

    Kezdek álmosodni, így búcsúzom. Jó éjt! Vagy ahogy a mondóka mondja: " Szép álmokat, rózsás csókokat. Ha nincs kivel, a párna csücskivel. "

  20. 2018. december 27. 22:2981057.

    Nem emlékszem ezekre a képekre, de lehet ezek voltak, csak én felejtek. Tudod így 50 évesen ( + ÁFA  ) már nem jön minden vissza. Csak az izületi problémák. Nekem a szomszédban laknak fiatalabb fiamék, így aztán majdnem mindennapos a találkozásom az unokákkal. De szándékosan alakult így, mikor a társasházban eladóvá vált a mellettük lévő lakás, eladtuk a kertes házat, s megvettük azt. Így kölcsönösen tudjuk egymást segíteni. Van aki azt mondja ez nem egészséges hogy ilyen közel vagyunk egymáshoz, de szerintem ez egyénfüggő. Ötödik éve vagyunk így, s minden megy rendesen.

    előzmény:
    drvia (81055)
    2018-12-27  22:12
  21. 2018. december 27. 22:1381056.

    Emlékszem még amikor Venezuelába mentél. Izgultál rendesen. Amikor meg hazajöttél még jó darabig sóvárogtál vissza. Jók ezek az ajándékok amiket készítettél. Szerintem sokkal nagyobb értéke van,mintha elmennél valami boltba, s készen vásárolnál bármit. Ebben benne van a lelked, a szereteted, így jóval többet ér.

    előzmény:
    drvia (81054)
    2018-12-27  21:56
  22. 2018. december 27. 22:1281055.

    Igen, jó nagy a család. A menyemmel jóban vagyok, hiszen vele vannak az unokák, de egyébként sem vagyok veszekedős, nem szeretem a haragot sem. Nekem 3 unokám van, de jövőre jön a 4. Ők már nagyok. A lány 15 éves elmúlt középiskolás, a két fiú 12 és 11 évesek. A kisebbik fiaméknál is van fiú, de ők a lány első házasságából vannak. Ők is nagyok már 14 és 12 évesek. A menyem közel lakik, a lány unokám szokott a takarításban segíteni. Sokszor jönnek át, szeretnek nálam enni, mert az anyjuk estig dolgozik és nem mindig tud főzni rájuk.
    Ó a mercis kép. Az még Németországban készült.
    Kép- Szerintem ezek a szaloncukrok lehetnek meg neked. Diós és mákos töltelékkel készült, a golyócskák pedig aszalt áfonyával és óriás mazsolával készültek, amiket aromába áztattam egy éjszakára.

    előzmény:
    tobijano (81053)
    2018-12-27  21:55
  23. 2018. december 27. 21:5681054.

    Szia tobi!

    Az utóbbi években utazgatok. Már 12 éve nem dolgozom, és 2007-ben elutaztam Venezuelába 1 hónapra. Azóta többször jártam Olaszországban, tavaly Törökországban, az idén megint Olaszország és ha minden jól megy akkor még Egyiptomba el szeretnék utazni. Már nehezen járok, és alig alig mozdulok ki itthonról. Ha nagyon muszáj, akkor megyek. 

    Van egy aranyos barátom, kicsit messze lakik, de hetente 2-szer beszélünk skype-on. Neki készítettem a bonbont. Tavaly FRADI-s ágyneműt kapott tőlem. Nagy FRADI drukker és meglepinek szántam, olyan senkinek nincs. Nagyon örült neki és a mostani csomagnak is. Én is szoktam kapni tőle, hagymalekvárt, nagyon szeretem és nagyon finom amit csinál. Tavaly is készítettem képeslapot karácsonyra, kapott mellé 10 üveg macit tele pakolva sok édességgel. A névnapjára is kapott ajándékot. Húsvétra is gyártottam képeslapot. 

    előzmény:
    tobijano (81051)
    2018-12-27  21:18
  24. 2018. december 27. 21:5581053.

    Nagyon nem csodálkozom hogy nem szereted a karácsonyt. Szerintem többen így vannak vele. Sokakat zavar ha kizökkentik a konfortzónájából, ráadásul rögtön 3 napra. Ahogy írod, elég kiterjedt a rokonságod, volt hova menned, volt kit vendégül látnod. Mondjuk azon csodálkozom hogy ilyen jó a kapcsolatod a volt menyeddel. Ez nem igazán jellemző, bár ez lenne a természetes. Gondolom nincs harag a fiad és a menyed között, ezért vagy jó kapcsolatban vele.Én elvagyok a karácsonnyal. Jönnek a gyerekek, unokák ( van 5 , három lány 2 fiu ). Nagyon tudok neki örülni, amikor bontogatják csillogó szemmel az ajándékokat. A 12 éves kivételével a többi még hisz benne, hogy a Jézuska hozza. ( 7-7-5-3 évesek ) Közben keresgéltem a régi képek között, mert úgy tudtam van egy, ahol a marcipán szaloncukraid vannak. De nem találtam. Viszont találtam egy másikat, amin egy csinos fiatal nő támasztja egy merci hátulját.

    előzmény:
    drvia (81052)
    2018-12-27  21:34
  25. 2018. december 27. 21:3481052.

    Nem szeretem a Karácsonyt!  A Húsvétot sem. 
    Nekem már ugyan olyan nap mint a többi. 24.-én a kisebbik fiamék jöttek + a lány szülei is, akik váratlanul értek, de azért jutott kaja mindenkinek. Engem sosem zavar a váratlan vendég. Este a menyem jött a barátjával, a gyerekek már vasárnap elmentek az apjukhoz, így ők most nem jöttek. Este alig vártam, hogy beessek az ágyba, mert mire elmosogattam és elpakoltam, hulla fáradt lettem. 25.-én itthon voltam, 26.-án a nagyobbik fiamékhoz voltam hivatalos. Jó nagy család, a fiam élettársának a családja. Jó sokan voltunk, de elfértünk és a hangulat is kitűnő volt. Tavaly is ugyan így ünnepeltünk. Nagy házban laknak elfértünk. A kisebbik fiam vitt haza, mert a csomagokkal nem tudtam volna hazabuszozni 3-szor átszállni. A város másik végében lakom. Elég későn értem haza így is. 

    Ó...a bonbon.  Pár évvel ezelőtt marcipán szaloncukrot készítettem az ajándékok mellé. Az idén már letettem róla. Nagyon macerás, és a takarítás, mosogatás kifárasztana. 
    Tavalyelőtt készítettem (képek) fehér csokis-marcipános-aszalt gyümölcsös szaloncukrot, és tejcsokis- marcipános-mazsolás szaloncukrot. Az aszalt gyümölcsöt és az óriás mazsolát mandula és bonbon meggy aromába áztattam 1 éjszakára.

    A doboz elkészítése nem igazán okozott gondot, már az iskolában jó voltam szerkesztésből, gyorsan ki tudtam rajzolni a kartonlapra. Azért volt egy kis segítségem. Egy mérnök barátommal beszéltem meg, hogy a doboz tetejét mennyivel nagyobbra kell mérni, hogy pont jó legyen.  Szóval egy délelőtt alatt elkészült.

    előzmény:
    Kövesdiági (81047)
    2018-12-27  19:38

Címlap

top