Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ki nem alszik?

Torolt_felhasznalo_213332
Torolt_felhasznalo_213332
Létrehozva: 2006. június 18. 01:11

 Jó estét! Te miért nem alszol?

  1. 2016. január 4. 02:2180926.

    Kitoltve,remelem segitett.

    előzmény:
    Lilla7 (80915)
    2015-12-29  13:10
  2. 2016. január 3. 01:1980925.

    Most viszem a vendegeket a repterre,aztan jovok beszamolni!!!!


    Nagyon boldog szerencses u j evet!!!!!

    előzmény:
    drvia (80924)
    2016-01-01  10:51
  3. 2016. január 1. 10:5180924.

    Eltelt ez az év is.
    Én mindig jobb évet kívánok, hiszen a sok rossz az elmúlt időben maradt, remélem ....sőt hiszem, hogy ezután csak jobb jöhet.


    Itthon voltam szilveszter este. Nem szeretek már elmenni sehová. Túl nagy a zaj és a menés is fárasztó. Itt volt egy barátnőm, aki nem lakik messze tőlem. Összekaptak az urával, és átjött. Fél12-kor pedig hazasétált, hogy azért a pezsgős koccintást a családjával töltse.


    Vettem egy Kölyök pezsgőt, mert nem iszom alkoholt és azt bontottam ki. Meghallgattam a Himnuszt és néztem az ablakból a tűzijátékot. Fél 2-ig játszottam a gépen, majd elmentem kicsit TV-t nézni. Reggel fél 11-kor keltem.


    Hát ennyi az elmúlt évről.


    Kint szépen süt a nap, hónak még a híre sincs, pedig milyen szép lett volna egy szép havas tájra ébredni az új esztendő első napján. A népek is ébredeznek, mert a játszótéren a gyerkőcök zajonganak.


    Akkor kezdődjön az új év!

    előzmény:
    kekelefant (80923)
    2016-01-01  00:54
  4. 2016. január 1. 00:5480923.

    Remelem nem minket!!!!!


    BUEK!!!


    Hirtelen vebdegeim lettek,agyhuzas,stb....most jet- legben vannak,majd nezzuk a tuzijatekot a kertbol!

    előzmény:
    tobijano (80921)
    2015-12-30  17:38
  5. 2015. december 30. 21:1480922.

    Szia Tobi!

    Nahát! Előkerültél te is?


     


    Igen, a szaloncukor már kő kemény, de dísznek még megteszi. A fa azért borult fel, mert a törzse a tapnál el van repedve és elég labilisan áll. Alá tettem egy vékony könyvet, már nem dől fel.


    Ezek a mostani szaloncukrok már ehetetlenek. Annyira édes és tiszta mű dologgal telepakolva, hogy a családban már senkinek nem kell. Az ajándékokhoz készítek sajátot, azt rögtön felfalják és nem kell tárolni sem.

    Hogy vagy? Mostanában nem jöttél. Látod? Én még vissza-vissza nézek ide. Gyere te is sűrűbben. Jó lenne újra egy kis társasággal beszélgetni itt, mint régen.

    B.Ú.É.K!!! Neked is.

    előzmény:
    tobijano (80921)
    2015-12-30  17:38
  6. 2015. december 30. 17:3880921.

     


    Szerintem akkor dől el egy fenyőfa, ha a rárakott szaloncukor már túlkoros, ( sok-sok éves ), s kővé vált. Mint tudjuk a kő nehéz : " Repül a nehéz kő, ki tudja, hol áll meg? Ki tudja, hol áll meg s kit hogyan talál meg? "   A karácsonyról lemaradtam, de  " Boldog Újévet " még köszönthetek Neked, s Minden Idelátogatónak. 

    előzmény:
    drvia (80919)
    2015-12-29  13:44
  7. 2015. december 29. 13:5280920.

    kitöltve.

    előzmény:
    Lilla7 (80915)
    2015-12-29  13:10
  8. 2015. december 29. 13:4480919.

    Egy kis történet, ami szintén most történt velem.

    Hazajöttem az éjféli miséről fél 2-kor. Még neteztem 1 órát, majd lefeküdtem néztem egy kicsit a TV-t.


    Úgy voltam 10 óráig fel sem kelek, hiszen nincs is miért, lustálkodom egy kicsit.


    Még fél álmomban voltam amikor hallottam, hogy az irodában csörög a telefon, de már csak az utolsó csörgésre ébredtem, így elhallgatott. Kimentem bevettem a gyógyszert majd visszaestem az ágyba, még csak negyed 10 volt.


    Kb. 10 perc elteltével, ismét csörgött a telefon, de azt mondtam: Ott egye a fene én 10-ig fel nem kelek.


    El is hallgatott így lustálkodtam tovább. Kb 10 perc elteltével ismét csörgött a telefon. Mérges voltam, de kiugrottam az ágyból és az utolsó csörgés előtt felvettem. Beleszóltam álmosan: Tessék!


    A nagynéném volt. Kikelt magából, hogy hol a sunyiban vagyok, már nem tudta mi történt velem?! Mondtam neki, hogy fél 3-kor feküdtem le és nem akartam felkelni 10-ig, de most már kiment a szememből az álmosság. Bocsánatot kért és egy rövid beszélgetés után elköszönt.


    Így már nem volt kedvem visszadőlni az ágyba, csak ültem az ágy szélén, hogy elhatározzam, felöltözöm.


    Egyszer csak a nappaliban egy nagy durranás! Felugrottam, hogy ez mi volt!?


    Az ajtóban elfogott a röhögés, mert a fenyőfa magától felfeküdt az ülőgarnitúrára. Odamentem felemeltem, visszaállítottam a helyére. 1 kis szőlő díszről tört el egy bogyó, és lepotyogott pár dísz és szaloncukor. Visszapakoltam mindent, tettem a lába alá egy vékony könyvet, mert állandóan fel akart dőlni.


    Felöltöztem és előszedtem a porszívót, hogy eltakarítsam a romokat. Remélem többször nem akar felborulni?!


     

    előzmény:
    kekelefant (80913)
    2015-12-29  00:08
  9. 2015. december 29. 13:3080918.

    Hát ez reménytelen.


    Azért folytatom:
    Másnap a nagyobbik fiamék jöttek, igaz ők nem vacsorára, mert a fiam barátnője elég hisztérika és nem szeret enni idegen helyen.
    A fiam délelőtt elvitte a gyerekeket hozzájuk. Hozzám csak este jöttek, amikor a gyerekeket hozták vissza és útba ejtettek engem is.
    Akkor kapták meg az ajándékot.


    Ők is nadrágot, dominót, kártyát, tusfürdőt kaptak. A lány unokám kapott pár bizsu ékszert, mert már kinézte nálam őket és mondtam neki, hogy karácsonyra megkapja.


    Kaptam a fiaméktól is bejglit. Diósat és mákosat. Nagyon fincsi volt, a diós 2 nap alatt elpusztult.


    Nem voltak itt sokáig mert ők is dolgoztak másnap.


    Na ennyi volt a karácsony. Végre ez is elmúlt. Még a szilveszter van hátra. Azt is túl élem, jöhet a 2016-os év.


    Itt sajnos nem esett hó még. Most is 7 ágra süt a nap. Egészen kellemes idő van. Már évek óta alig van hó, csak hideg és köd.


    Majd ha már sikerül feltenni a képeket, megmutatom a szaloncukrokat.

    előzmény:
    kekelefant (80913)
    2015-12-29  00:08
  10. 2015. december 29. 13:2180917.

    Ez az nlc egy katasztrófa.


    Nagy nehezen megírom a választ, el akarom küldeni, erre kidob és eltűnik amit írtam. Aztán nagy nehezen megírom újra és csatolom a képeket, erre a képeket nem teszi ki.


    Tényleg! Már nem csodálkozom, hogy nem jön senki a fórumra. Egyre rosszabb. Lassú, áttekinthetetlen, idegesítő, hogy semmit nem talál meg az ember.


    Ismét felteszem a képeket, talán most megjelenik.

    előzmény:
    kekelefant (80913)
    2015-12-29  00:08
  11. 2015. december 29. 13:1680916.

    Na most kezdem előröl:


    24.-én a kisebbik fiamék jöttek vacsorára. A vacsora: Csirkehúsleves cérnametélttel, baconos, sajtos, sonkás fasírttekercs krumplipürével és aszalt szilva mártással volt. A mártásból nem kért senki, azt én ettem egyedül. A többiek savanyúságot ettek.
    Nálunk csak a gyerekek kapnak ajándékot, de azért a fiamék is kaptak


    A fiam barátnőjének  a gyerekei dominót kaptak, kártyát és gyerek tusfürdőt. Az unokám, nadrágot, dominót, kártyát és tusfürdőt.
    Vettem mindegyiknek egy kis malackát is. A fiamék ágyneműt + lepedőt kaptak. Az mindig jól jön.

    Délelőtt a lány szüleinél voltak ebédre, délután fél 4 körül értek hozzám. Este 7-ig voltak nálam, mert még a Dínót haza kellett vinni és a fiamék másnap dolgoztak.


    Estére hulla fáradt voltam mire mindent elmostam, elpakoltam. Az éjféli misére is úgy tudtam csak elmenni, hogy bevettem egy fájdalomcsillapítót, mert nagyon fájt a lábam.


    Készítettem szaloncukrot is: Óriás mazsola meggy aromában áztatva, marcipánba töltve, fehér csokiba mártva. Készítettem golyókat is, de azokat még tört mogyoróba hempergettem.


    A másik szaloncukor: Óriás mazsola, mandula aromába áztatva, marcipánba töltve, tejcsokiba mártva. Abból is készült golyó, azt kókuszreszelékbe hempergettem.
    A csomagolás vett el sok időt. Elég macerás volt becsomagolni. Tetszett mindenkinek.


    Sütit nem sütöttem. Kaptam a barátnőmtől egy egész bejglit, túrós/diós. Nagyon fincsi volt.


    A fiamék is hoztak 1 mákosat.


     


     

    előzmény:
    kekelefant (80913)
    2015-12-29  00:08
  12. 2015. december 29. 13:1080915.

    Kellemes Ünnepeket kívánok mindenkinek! :)


     


    Végzős védőnő hallgatóként segítségre lenne szükségem szakolgozatom elkszítéséhez, aminek témája a nők mentális, lelki állapota és ennek esetleges kapcsolata a várandósságaikhoz, szüléseikhez vagy ahhoz, hogy nem volt terhességük. Ehhez összeállítottam egy kérdőívet, aminek kitöltése pár percet vesz igénybe. Ha az ünnepek körüli pihenésben tudnának szánni rá pár percet, nagyon hálás lennék!!! Köszönöm! :)


    Kérdőív linkje: http://goo.gl/forms/ntG3UCKgvW


    További kellemes pihenést és boldog új évet kívánok!


     


    Lilla

  13. 2015. december 29. 13:0080914.

    Írtam választ, de nem tudtam elküldeni, mert kidobott az oldalról, a válasz pedig elszállt.

    előzmény:
    kekelefant (80913)
    2015-12-29  00:08
  14. 2015. december 29. 00:0880913.

    Szakad a ho mar 3 napja,teljesen be vagyunk havazva,de szerencsere van itthon eleg kaja,es konyv,es neha egesz jo musorok is vannak a tv-ben.Ma fasirt lesz,savanyu kaposztavaval,apro krumpli hozza.A mokusokat nem lattam mar reg,de a nyuszok szorgalmasan jonnek,ma reggel 3 ulkt a terasz lepcson,olyan koverek,a sok sargrepatol,feherkenyertol,a sasnak semmi eselye nem lenne naluk.


    Most keresunk egy filmet amit tudnank egyutt nezni,mert kulonbozo az izlesunk,hatha szerencsenk lesz,a pattogtatott kukorica mar meg lenne.Mit szoltak a gyerekek az ajandekokhoz,es milyen volt a heti kajalas?

    előzmény:
    drvia (80911)
    2015-12-25  02:05
  15. 2015. december 26. 00:1280912.

    Neked is,varom a beszamolot!

    előzmény:
    drvia (80911)
    2015-12-25  02:05
  16. 2015. december 25. 02:0580911.

    Boldog Karácsonyt!   Most jöttem haza az éjféli miséről és hulla fáradt vagyok.


    Majd jövök és mesélek.
    Jó éjt!

    előzmény:
    kekelefant (80910)
    2015-12-24  00:33
  17. 2015. december 24. 00:3380910.

    Ngyon boldog kellemes bekes karacsonyt kivanok!

    előzmény:
    drvia (80908)
    2015-12-11  01:33
  18. 2015. december 16. 01:0580909.

    Csurognak a konnyeim!Most nalunk nagyon rumlis ido van,tegnap volt a karacsony az unoka occsnel,mert a szulok repultek vissza Kaliforniaba delutan,es mar nincs kedvuk jonni,nagyon jo volt minden,delben volt ,mert egyikunk sem egy vacsorzos tipus.Meg haza si hoztunk sok mindent.A kozpontban a nyugdijasoknak is szervezni kell,az unnepekre,allandoan jon valaki,vagy minket hivnak,diszites mar megvolt fa nem lesz,a kertben van 3,de nem lehet oket disziteni,mert leviszi a szel..meg jovok..

    előzmény:
    drvia (80908)
    2015-12-11  01:33
  19. 2015. december 11. 01:3380908.
  20. 2015. december 5. 00:0580907.

    Mostanában nem nagyon nézek be, mert nagyon lassú is és néha semmit nem tudok csinálni. olyankor kilépek, vagy be sem jelentkezem.

    Itt most változékony az idő. Egyik nap szakadt a hó, de gyorsan el is olvadt, vagy átment esőbe.


    Aztán meg 15 °C volt pár napig. Nappal még elviselhető az idő, de éjjelre lehűl. Nem nagyon menetem sehová, mert főznöm kellett, jöttek  a gyerekek suli után. Este mentek haza.


    Még a jövő héten is ide jönnek tanulni. A fiú nagyon csúnyán -olvashatatlanul - ír és 2 oldalt gyakorolnia kell. Még a saját írását is alig tudja elolvasni.


    Játszani szoktunk----ország-várost---- aztán vacsora és mennek haza.


    Karácsonyra már vettem nekik szép zoknit, mert ami most van nekik elég viseletes. Játékot már nem kapnak, ahhoz már nagyok. Konkrétan még nem tudom mit veszek, de valami ruhácskát kapnak, a fiú nadrágot a lány is nadrágot kért. Kapnak hóember formájú habfürdőt és a lánynak ajándékozom néhány nem használt bizsu ékszeremet. Már régebben is kérte, de még nem volt elég nagy hogy használja. Mikulásra kaptak csokikat, Kinder tojást, mert az a kedvenc.


    Karácsonykor még nem tudom ki jön és ki nem, mert a gyerekeim dolgoznak valószínű csak 2 ünnep közt jönnek el. A menyemék 24.-én jönnek vacsorára a két gyerekkel, mert ők közel laknak.


    Hát most ennyi történt. Majd jövök .... igyekszem... Neked is szép hétvégét.

    előzmény:
    kekelefant (80906)
    2015-11-23  00:03
  21. 2015. november 23. 00:0380906.

    Ez a zene nagyon felviditott.Az ablakokat en is nyitom sokat,igaz en naplozben melegebbet tartok,de ejszakara lekapcsolom,mert aludni jobb a huvosben.Nincs sok erdekes,nalunk mar mevolt a halaadas,el van intezve,egy sonkat sutunk,es toltok a egy pulykat,meg mindenfele koretet,sutni en sem sutok,mert Frank cukros.Nalunk abbahagytuk az ajandekozast,mert semmi ertelme ,de a vacsora az unokaoccsnel lesz,es valoszinuleg viszek egy uveg pezsgot,ok  szeretik.


    Jon a hideg,de nem szeretem.Kulonben jo,hogy nem lincseltek meg a buszban,hogy ablakot nyitottal.Terveztel mar ajandekokat a gyerekeknek?Mi penzt kuldunk,a lanyunk szuletesnapja+5lanyunoka,eleg szepen osszejon.A lanyok anyja mondja mindig ,hogy elteszi szamlara ,de persze elkolti,nem nagyon kerdezem.


    Szep uj hetet,hallom szakad a ho arrafele is.

    előzmény:
    drvia (80905)
    2015-11-18  21:26
  22. 2015. november 18. 21:2680905.

    Végre sikerült a lakást kitakarítani. Nagyon elfáradtam, nem is aludtam jól. Fájt nagyon a lábam.


    Ma kártyázni voltam, már lassan fél éve nem kártyáztunk, mert a nyáron meghalt a barátnőm férje és elhalasztottuk.
    Bár úgy volt ő jön hozzám, de végül én menetem. Jól el is vertem.


    Ma kimondottan tavaszias idő volt. A buszon még az ablakot is kinyitottam olyan meleg volt. Hétvégére már jön a hideg. Engem nem zavar, el vagyok itthon. Jó meleg a lakásom, de nincs kánikula, csak 21°C  az nekem bőven elég. Nem szeretem ha nagyon meleg van, olyankor kinyitom az ablakot, mert száraz a levegő és az sem jó. A felettem 2 emelettel lakó barátnőméknél mindig nagyon meleg van, folyik rólam a víz ha náluk vagyok. Aztán amikor hazajövök, megcsap a lakásomban a hűvös levegő.


    Karácsonyfát szoktam állítani, de már nem pakolok rá sok cuccot. A szaloncukrot is én készítem, de nem teszem a fára, hanem az ajándék mellé teszem, hogy megegyék. A fára a régi szaloncukrot teszem, mert ahhoz nem nyúl senki.


    24.-én a menyemék szoktak jönni vacsorára, de nem csinálok nagy főzést-sütést. Az idén is csirkeaprólék leves lesz cérnametélttel, + csirkemellből valami, még nem álmodtam meg, hogy mi, de valami ehető lesz az biztos.


    Sütni nem szoktam, mert sosem sütök sütiket. Lehet csinálok egy kis gyümölcs salátát.


    Ajándékot, csak  a gyerekek kapnak.


     


    "....hogy tud  olvadni,meg fagyni is egyszerre....."


    A levegő melegebb mint a talaj, így ami elolvad, az meg is tud fagyni. Csak gondolom, hogy ez lehet az oka, mert nem voltam túl jó fizikából, sem kémiából.


    Küldök egy jó zenét: Legyen szép napod.


    https://www.youtube.com/watch?v=THpp5t-oogM


     

    előzmény:
    kekelefant (80904)
    2015-11-17  01:48
  23. 2015. november 17. 01:4880904.

    Koszi,a fiu sem rossz ebbben a telies idoben,de a zene nagyon jo!


    En is csak rakosgatok,meg anyari bluzok is a szekrenyben vannak,csak a garazsig kellene vinni.A gyerekek jol elfoglalkoztattak biztos,sok erdekes es ertekes idot toltotteek egyutt.Fa diszites nincs nalunk sem,mert nincs gyerek,es Franknek ugyanaz mint neked,csak egy nap,mint a tobbi.Regebben nalunk volt,de utolso 5 eve mar miota idekoltozott az unkaoccs naluk van a rokonsag.Mi sem szoktunk egymasnak semmit venni,husvetet egyaltalan nem tartjuk mar regota.


    Hideg van fazom,pedig nem megyek sehova,nalunk mar van ho,es ha ertessz a fizikahoz,mondd meg,hogy tud  olvadni,meg fagyni is egyszerre.


    Szep uj hetet,ne sirj a ho utan a hetvegen lesz nalatok is dogivel.Aludj jol!

    előzmény:
    drvia (80903)
    2015-11-16  17:28
  24. 2015. november 16. 17:2880903.

    A takarítást halogatom. Már 2 hete csinálok mindig valamit, de sosem érek a végére.
    Mostanában sok egyéb dolgom van, vagy valaki mindig beállít, vagy fáradt vagyok és nincs semmihez kedvem.
    Ma is nagyon fájt a lábam, így félbe hagytam a takarítást. Holnap folytatnom kell, mert sosem érek a végére.


    Itt most változó az idő. A hétvégén esett, ma sütött a nap és egészen kellemes idő volt. Pedig már lassan nyakig érő hónak kellene lennie.
    Na meg itt voltak 1 hétig a gyerekek, mert tanítási szünet volt. Ők mindig nagy felfordulást csinálnak.
    Vasalnom is kellene, mert még  a nyári ágynemű is ott van vasalásra várva.


    Itthon nincs hálaadás, én nem kedvelem az ünnepeket. Nekem a karácsony és a húsvét is ugyan olyan nap mint a többi. Valahogy már belefáradtam a karácsonyi hercehurcába, fadíszítésbe, aztán 1-2 hónap múlva lekopasztani....szóval fáradt vagyok.
    Főzni is csak ha nagyon muszáj akkor főzök. Nagynéném is disznót vágott, kaptam hurkát, kolbászt, töltött káposztát, levest. A hűtőm most dugig van kajával.Pár napig elleszek evvel a sok kajával.


    Bár nem valami szép fiú, de a dal nekem tetszik:

    https://www.youtube.com/watch?v=ej6B29VWl8U

    előzmény:
    kekelefant (80901)
    2015-11-08  01:51
  25. 2015. november 16. 00:0380902.

    Pocsek egy ido van!De mit varnank noverberben?Elore hoztuk a halaadast,volt sonka pulyka,koretek,nagyon jol telt,sokat vittek is el a rokonok[tobbet mint amire szamitottam]masnap vettem eszre,de azert maradt is.


    Nem mostanaban mennetek nyaralni?


    Szep uj hetet!

    előzmény:
    drvia (80900)
    2015-11-05  09:15

Címlap

top