Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ki nem alszik?

Torolt_felhasznalo_213332
Torolt_felhasznalo_213332
Létrehozva: 2006. június 18. 01:11

 Jó estét! Te miért nem alszol?

  1. 2015. augusztus 29. 01:1880851.

    Kitakarítottam a lakást, ágyneműt húztam, most egy darabig nem kell csinálnom semmit. Még a vasalás van hátra, de azt halogatom...
    Jövő héten kezdődik a tanítás, a gyerkőcök talán suli után jönnek, ha jönnek. Ha nincsenek itt, akkor hetekig nem kell csinálnom semmit, mert én az irodámban vagyok majdnem egész nap, meg a konyhában ha főzök.

    A korom azért olyan magas, mert sokan azt gondolják, hogy pasizni járok a chatre, pedig csak beszélgetni. Jó időtöltés semmi több. Így könnyen lerázom a szemtelenkedő pasikat, mert nem hiszik el, hogy 85 éves vagyok. Amikor erőszakoskodnak akkor közlöm velük, hogy a személyes adataim nem publikusak.A többség nálam fiatalabb, de jól el tudok velük beszélgetni. Őket nem érdekli, hány éves vagyok valójában.

    Ó...Magyarországon az emberekben nincs semmi tolerancia. Ha leesik a hó, azonnal kell  a hókotró, mintha a hókotró után már nem esne a hó, ha leesik nagy mennyiségű eső, azonnal lehet hibáztatni a csatornázási műveket, az elektromos műveket, mert a vihar miatt nincs áram, de a tűzoltók sem teremnek ott azonnal. Szóval itt nincs tolerancia, csak követelőzés. Mindenki jön a *bezzeg nyugaton* szöveggel, mert ott azonnal simára takarítják az utakat, ott azonnal elhordják a vihar okozta törmeléket, azonnal elfolyik a víz .....stb. Itt mindenki  a másikra vár. Ha meleg van akkor azért hisztériáznak, ha nagyon hideg van akkor meg, jöhetne már a jó idő. Minél többet utazom a világban annál jobban észreveszem az emberek közti különbséget. Persze a stresszes életet mindenki a munkanélküliséggel, az alacsony jövedelemmel hozza összefüggésben, de minden második embernek van modern telefonja, táblagépe, számítógépe, internete. Aztán sokan sírnak, de autóval járnak, utaznak nyaralni, akkor hol van a szegénység? Tény, hogy vannak emberek akik napi szinten éppen hogy csak megélnek, de sírni mindig azok sírnak, akiknek azért erre-arra telik.

    Na megint jó késő lett. Megyek aludni.... majd jövök. Jó éjt.

    előzmény:
    kekelefant (80850)
    2015-08-29  00:23
  2. 2015. augusztus 29. 00:2380850.

    Hello orokeletu!Mas letagad a korabol,te meg hozzateszel!


    Remelem jol sikerultek a programaid!Kanadai baratno beleszokott mar,hogy nem nyilnak az ajtok maguktol?Floridaban ,tobb helyen,azert elore tudjak es felkeszulnek a katasztrofakra,mar ahogy tudnak,en ilyen helyre nem mennek lakni,ha fizetnenek is erte.En meg gyerekkorombol emlekszem,hogy leesett egy kis ho,es kitort a kaosz,Becsben sem volt jobb,lealltak a buszuk,hokotro sehol,a sajat kocsidat ugy kellett kibanyaszni,mar ha megtalaltad.


    Hat persze,hogy elofordul,hogy leallnak a repcsik,nem tudnak fel-le szallni,a hovihar miatt,persze leginkabb halaadaskor,vagy karacsonykor,amikor mindenki uton szeretne lenni.Mi is be voltunk havazva egy par eve,de volt itthon kaja,es ital,nagyon romantikus volt.Aki felhuzza magat ilyesmit nem segit senkinek,mert ugysem tehet semmit.


    Mi mar nem megyunk sehova ebben az evben,de valahogy nem is hianyzik.


    Kellemes hetveget,ne takarits annyit ,mert lelkifurdalasom lesz.


     

    előzmény:
    drvia (80849)
    2015-08-20  22:16
  3. 2015. augusztus 20. 22:1680849.

    Az idő most hűvös. Nekem jó mert takarítanom kell. Ma már nekifogtam, holnap befejezem a takarítást. Még mostam is. Megint ágyneműt kellett húznom.
    Hétfőtől megint meleg lesz, de már nem lesz olyan hőség mint eddig volt. Jövő héten mennem kell  a hivatalba intézni a hagyatéki leltárt, mert a testvérem nem tudom mit írt a papírra amit küldtek.


    Most a hétvégén megyek a barátnőmhöz egy kis dumcsira és a heti kártya parti is hétvégére került. Vasalnom is kellene, de az már áttolódik a jövőhétre.


    Jaj a korom! Én minden regisztrált oldalon banya korban vagyok. Itt az nlc-n is 101 éves. A facebookon is 110 éves és a chaten 85 az egyik nevemmel, mert ott van egy másik nevem is, de avval ritkán lépek be, ott 107 éves vagyok. Az öregebbik nevemmel nem járok be a chatre, azt azért nem használtam, mert nem emlékeztem a jelszóra és csináltam egy másik regisztrációt, aztán mégis sikerült belépnem a régi névre, így kettő maradt. 58-nál azért több vagyok.


    Amikor ilyen ítéletidő van, áldom magam, hogy a külvárosban élek. Itt nem gyűlt annyi víz össze mint a belvárosban vagy más kerületekben. Sajnálom azokat akik ott élnek és elönti őket a víz, de sokszor nem értem az embereket, hogy olyan hisztériát le tudnak vágni ha valami természeti katasztrófa éri őket. Nincs internet, nem tudják a telefonjukat feltölteni, leolvad a fagyasztó, mert nincs áram és a szolgáltatótól kártérítést követelnek miatta. Az időjárásról nem tehet a szolgáltató és a lakásbiztosítás fizet a kárért, miért kell hisztériázni? Soknak nincs biztosítása és valahonnan be akarják hajtani a kár összegét. Nem laknék semmi pénzért sem a belvárosban. Ha velem történne én is mérges lennék, de miért okolnám a szolgáltatót?
    Mit szóljanak azok az emberek akik az USA-ban, Mexikóban, a Bahamákon élnek, ahol hurrikánok, tornádók söpörnek végig városokon és lerombolják az otthonukat? Ahol napokig nincs áram, víz, gáz? Budapesten pedig 1 napért már olyan hisztériát vágnak le, hogy a média belezöldül. Követelőzni nagyon tudnak, nincs összetartás, mindenki a készre vár. A tömegközlekedést meg sem merem említeni.

    előzmény:
    kekelefant (80847)
    2015-08-17  23:37
  4. 2015. augusztus 20. 21:5280848.

    Májat ritkán veszek, mert nekem sem lehet enni  a köszvényem miatt. Most csak az unokám miatt vettem, és csak egy keveset, hogy neki csináljam meg. Sütöttem mellé csirkecombot, azt ettem. Persze azért egy kis darab májat is ettem, nem haltam meg tőle.
    Én főleg  a tésztás kajákat szeretem, így az olasz kaját imádom. Az olasz konyha kellemes fűszeres, változatos.
    Venezuelában nem nagyon fűszeres a kaja, de ettem egy  sajttal töltött sült tésztát ami nagyon finom volt. Bár a Külügyminisztérium honlapján óva intik a turistákat az utcai árusoktól, azért én vettem 2 db tequenos-t (kép)és megettem.
    Olaszországban a Lasagne és a gombás pizza a kedvencem, de volt, hogy csak paradicsom salátát ettem, mert a barátnőmék kagylót ettek, én meg azt nem szeretem. (képek)

    A házhoz szállítás nagyon jó dolog. Kár, hogy más üzleteknek nincs ilyen szolgáltatásuk. Jó lenne ha az AUCHAN és a PENNY is házhoz szállítana, mert tőlük is rendelnék ezt-azt. Az a jó benne, hogy én jelölöm ki az időpontot mikor hozzák ki, 2 órás intervallumok vannak. Pl. 8:00-10:00, 9:00-11:00.....egészen este 22:00-ig, a napot is én jelölöm meg. Olyankor biztos, hogy otthon vagyok. Mindig friss árút hoznak, nagyon korrektek, időnként kapok kis csomag kekszet ajándékba. A szállításért fizetni kell. A legolcsóbb 299.-Ft, de van 799.-Ft-ért is. Azt is én jelölöm ki mennyit fizetek érte. Csak bankkártyával lehet fizetni, borravalót nem kell adni. Kedvesek, mosolygósak a szállítók.
    Panaszom sem volt még sem árúra, sem szállítóra.  Szerintem még a 799.-Ft sem sok a szállításért, mert egy liter benzin már 400.-Ft körül van és ki tankol 1 liter benzint? Ha a gyerekeimet nyaggatnám, hogy vigyenek el kocsival, akkor tuti 2-3 ezerért tankolnom is kell. Most legutóbb is majdnem 14.000.-Ft-ért vásároltam a barátnőmmel együtt. Abból 6.990.-Ft az enyém volt.
    Lehet rendelni fél kiló kenyeret is + a szállítás, ki is hozzák, de ki rendel csak fél kiló kenyeret?Az egészben az is nagyon jó, hogy a neten rendelek és csak azt veszem meg amire tényleg szükségem van. Ha elmegyek egy szupermarketbe, tuti veszek egy halom hülyeséget is és otthagyok egy csomó pénzt. Február óta rendelek így és már spóroltam egy kis pénzt. Jövőre megyek nyaralni ha így haladok.


     

    előzmény:
    kekelefant (80846)
    2015-08-16  01:05
  5. 2015. augusztus 17. 23:3780847.

    Nem vagyok jo matekbol,de szerintem nemetul irtad,es nem 85 eves vagy,hanem 58,valahogy igy jon ki nekem az unokak kora.Remele nem mosott el az ozonviz,noe  mar epiti a barkat?


    Szep uj huvos hetet.

    előzmény:
    drvia (80844)
    2015-08-15  21:55
  6. 2015. augusztus 16. 01:0580846.

    Hu de finom ez a kaja,olyan gusztusos,sajna a maj nalunk is a tilton van[lassan mar minden]Azt hittem en vagyok az idosebb,nagyon fiatalosan gondolkodsz,azert is!Gratula!!!Nem tudom mi a jobb a szeltolo,vagy a hotolo,miutan utalom a teelt es nyari gyerek vagyok,egyik sem kell.En telen hibarnalodom,pedig messze nem olyan mint Mo-n Vagy Ausztriaban volt.Mar evek ota kellene egy uj teli anorakfele,de mire elkezdik arulni,mar nincs kedvem elmenni,es igy vagyok a tobbi teli ruhakkal is.


    Gyonyoru,ez a dal,jo a fantaziam,es megertettem nagyjabol,es szornyen utalom a haborut,De volt a vegen egy kis optimizmus benne,mikor a tisztek szalutaltak a lanynak,akkor mar gondoltam mi fog jonni,Koszi!


    A paellaban csak kagylo volt,az is dobozbol,aztan diszno,es pipi maradek,safranyos rizs,eleg jo lett,a receptem az volt ,hogy barmilyen sulthus maradek megy hozza.Nalunk a mexioi piacon a bolhaknal van,mindent lehet kapni,ugyan van amelyikrol fogalmam sincs mit kellene csinalni vele.


    A hazhoz szallitas szuper lehet,kell erte kulon fizetni,vagy csak egy bizonyos osszegen felul viszik ki?


    Abba hagyhatna mar a szel,hogy nem unja,mert en igen.Kellemes latogatast es vasarnapot!!!

    előzmény:
    drvia (80844)
    2015-08-15  21:55
  7. 2015. augusztus 15. 22:2380845.

    A Bagdadi tolvaj nagyon régi film, már nem nagyon emlékszem  a pontos történetére. Pontosan nem tudom mikor készült a film, de emlékszem, hogy láttam.

    Egy szép dal:

    https://www.youtube.com/watch?v=0-3h5fGyT5o


     


    Hétvégén megyek a nagynénémhez. Általában 2 hetente meglátogatom. Más programom nincs. Takarítanom kellene mert a gyerkőcök kupit csináltak, de most várok még a lehülésig. Annyira nincs kosz, hogy ne bírná ki.


    Ma délután hozták a bevásárlásomat. Most elég sok mindent vettem. A palackos víz gyorsan elfogyott így most 18 kétliterest rendeltem. Sajtot, tejfölt, tejet, margarint, mosószódát. Ilyenkor a barátnőmet is megkérdezem, neki kell-e valami, de amikor ők rendelnek akkor engem is megkérdeznek. Kisegítjük egymást. Ő húst rendelt, tejet, margarint, sajtot, vajat. Sokkal kényelmesebb így vásárolni, mert nem kell cipelnem, nincs kocsim.


    Ó a paella! Nem kedvelem. Az igazi tenger gyümölcseiből készül, én meg azt nem eszem. Van sokféle változata, még nem kóstoltam. Valahogy nem rajongok a spanyol ételekért, talán a mexikói és az olasz konyha. A tortilla-t viszont imádom, szoktam venni és készítek zöldséges/húsos  tortilla-t. Jó csípősen.
    A dél-amerikai gyümölcsöket/zöldségeket hiányolom itthon. Guabana, atemoya, főzőbanán, yuca amit nem lehet kapni.
    Engem a hétvégi zárva tartás nem nagyon zavar, mert nagyon ritkán jártam vasárnap vásárolni. Én havonta vásárolok, van mikor napokig az üzletek közelébe sem megyek. Azóta meg főleg, amióta a TESCO házhoz szállítással vásárolok.

    Megyek TV-t nézni mert álmosodom. Jó éjt

    előzmény:
    kekelefant (80843)
    2015-08-13  23:29
  8. 2015. augusztus 15. 21:5580844.

    Még bírom a meleget, bár egész nap megy a ventilátor, van, hogy éjjel is. Még 1 hét aztán valamelyest csökken a hőség.


    Télen sem vagyok fázós, bár a száraz szürke hideget nem kedvelem. Ha esik a hó, azt szeretem.



    Mostanában feljárok egy chatre ahová még 2008-ban regisztráltam és ott beszélgetek fiatalokkal. Ja és 85 éves vagyok, persze nem hiszik el, de azért jót tesz az egomnak, hogy fiatalnak gondolnak. Néha viccelődöm velük, amikor siránkoznak a nagy meleg miatt. Egyik nap kérdezték mit csináltam az nap. Azt válaszoltam most jöttem be a hólapátolásból. Később pedig elköszönéskor azt írtam, megyek egy kicsit hógolyózni.
    Tegnap ismét előjött a hóesésről a téma és azt írtam nekik: Kiálltam a garázsból a hótolóval, mert este el kell tolnom a havat a ház elől. Erre az egyik srác azt írta: Hótolóval jársz? Válasz: Néha széltolóval is szoktam. Jót nevettek rajta.
    Aranyosak, jó velük dumcsizni.

    Igen, a mostani sorozat filmekben nincs annyi gyilkolászás és a színészek sem slamposak. Néha már-már túlzás is az öltözékük, munka közben. A Castle sorozatot én is nézem néha.

    A konyhában mostanság nem nagyon forgolódok a nagy meleg miatt. Itt volt pár napot a legkisebb unokám (a kis hisztérika) és neki főztem főleg ebédet. Hála ízlik neki a főztöm, mert egyébként rossz evő. Ma  a nagyobbik (lány) unokám volt itt. Elmentünk a piacra vettünk zöldséget + gyümölcsöt. Az anyja nem nagyon vesz nekik gyümölcsöt és nálam esznek csak. Főztem őszibarack levest, pörköltet tésztával és savanyú almapaprikával. Ebéd után sárgadinnyét ettünk, előtte jól lehűtöttem. Nagyon szereti de az anyja nem vesz, mert ő nem szereti, hanem görögdinnyét vesznek és azt eszik.
    Egyik nap vettem csirkemájat (bár nem ehetem) de a hisztérika unokám imádja. Csirkecombbal megsütöttem. Volt itthon nagyon apró krumpli, azt megfőztem héjában és a megpucolás után megsütöttem. Nagyon finom lett.

    előzmény:
    kekelefant (80842)
    2015-08-12  23:47
  9. 2015. augusztus 13. 23:2980843.

    A Bagdadi tolvaj,50-es evekben volt a mozikban,hihetetlen milyen trukkokkel dolgoztak mar akkor is,en a szuleimmel lattam moziban,de ha jon mindig megnezem.Ha ez nem nosztalgia??


    Kuldhetnel valami jo ritmusos zenet,mert almosito egy ido van.Meleg szel fuj,nem lehet semmit kinyitni,estere mar lehul.Kellemes hetveget,mik a teveid?Nekunk semmi egyenlore.Baratnod beleszokott mar MO-ba,Kanada utan?Gondolom a hetvegi nem  nyitvatartast lehet a legnehezebben megszokni.


    Csinaltunk,video utan -paellat-biztos ismered,mar majdnem kesz,meg a sutoben van,atjonnek baratok 4-nek is sok lesz,olyan kevesssel indultunk,aztan egyre tobb lett,de nagyon guszta.

    előzmény:
    kekelefant (80842)
    2015-08-12  23:47
  10. 2015. augusztus 12. 23:4780842.

    Telen nagyon hideg  van,nyaron nagyon meleg van,osszel esik az eso,sohasincsen joido!!!


    Igy van,de nalatok most tenyleg szokatlan a hoseg,es meg marad egy darabig,itt mar megszoktuk,de a nehezen mar tul vagyunk.Az NCIS,dr Csont[bones]meg megy csak nyari szunet van.Nagyon szeretem a -Castle- cimut is,mert mar regota kedvencem Nathan Fillion,es vannak hullak  de disztreken mutatjak,a tobbi szereplo is szuper,legalabbis nekem,Es persze be van dobva egy jo adag luxus is.En nem tehetek rola,es jobban szeretek jo kulseju szineszeket ,jo korulmenyek kozott nezni,mint a csoro sorozatokat.Volt egy eleg nepszeru;egy rem rendes csalad,keptelen voltam vegignezni,nem kivanok nyomort latni se eletben,se filmen.


    Mi szepet es jot alkottal,vagy kerulod a konyhat?


    Aludj jol,almodj szep tengerpartrol,huvos szellovel,holdvilagnal!


     

    előzmény:
    drvia (80841)
    2015-08-12  00:51
  11. 2015. augusztus 12. 00:5180841.

    Hétfőn egész nap jól el volt a gyerek. Mondtam is neki, hogy abba kéne hagyni ezeket a hisztiket, mert azt éri el vele, hogy az apja nem viszi el sehová. Egyébként szeret itt lenni, csak unatkozik egyedül. Ha viszont átjönnek az unokatestvérei akkor állandóan veszekednek. Mindig az kell ami a másiknál van.

    A Bagdadi tolvaj című filmet láttam, de az nagyon régi, talán a 60-as évek elején készülhetett és már nem nagyon emlékszem miről szól. Olyan meseszerű történet ha jól emlékszem. Manapság nincs igazán jó film sehol. Vagy nagyon erőszakos, véres, háborús, vagy nagyon hülye témájú filmek vannak. A régi filmeket meg már 100-szor láttam. A TV-ben sincs jó film. Sorozatokat nézek, de azokat is ismétlik állandóan.
    Hawaii Fiwe 0, NCIS, CSI,  Dr Csont, Gyilkos Elmék, Mentalista meg ilyenek amiket néha nézek. Általában későn éjjel nézek tv-t mert akkor hamarabb elálmosodok.


     


    Még 1 hétig biztos nagyon meleg lesz. A hétvégére esőt, de lehülést azt nem.  Még van pár hét a nyárból, majd csak elmúlik ez a forróság. Aztán majd sírnak az emberek hogy hideg van.
    Na megyek az ágyamba. Jó éjt.

    előzmény:
    kekelefant (80840)
    2015-08-11  23:39
  12. 2015. augusztus 11. 23:3980840.

    A gyerek csak rosszabb lesz,ha igy rahagnak mindent,en ugy leontenem egy pohar jeges vizzel,hogy rogton megnyugodna.Igyal sok folyadekot,es ne maszkelj ha nem muszaly,hiaba kuldom a huvoset csak nem er oda!


    Emlekszel meg a Bagdadi tolvaj c. filmre?Azt neztuk ma,es nem veszitett semmit,micsoda trukkok voltak mar akkor!Csodalatos volt ,Frank meg nem latta es o is oda volt ,pedig nem ez a stilusa.


    Itt megy a hideg>>>>>>>>>>>>>>>>>

    előzmény:
    drvia (80839)
    2015-08-10  11:49
  13. 2015. augusztus 10. 11:4980839.

    Szia. Eltelt a hét, kisebb - nagyobb problémákkal. Itt volt a legkisebb unokám mert az anyja kórházban van, de holnap valószínű hazaengedik. Hétvégére elvitte az apja 1 napra, mert elmentek kirándulni és este visszahozták, de nem akart itt aludni. Olyan hisztériát levágott az autóban, alig tudtuk kiszedni. Nem értette meg, hogy az apjának másnap dolgozni kell menni, mindenáron azt akarta, hogy másnap hozza el őt az apja. Nem a szomszédban laknak, így meg kellett neki magyarázni, hogy nagyon korán kell ahhoz felkelni, hogy áthozza hozzám. A végén csak kitudtuk szedni, bár kapaszkodott rendesen, aztán ordított egy keveset az utcán, végül csak fel sikerült hozni a lakásba. Itt folytatta a hisztit, aztán az apja elvette a telefonját, amikor el akart menni újra ordítani kezdett. Kérte a telefont és megígérte, hogy befejezi a hisztériát.
    Ma reggel kérdeztem tőle, hogy mire volt jó a tegnapi cirkusz? Csak gubbasztott lehajtott fejjel. Már 8 éves, de lányokat megszégyenítő hisztériára képes. Úgy tud üvölteni, hogy a fél ház hallja. Már kicsi korában is csinált ilyet. Az a baj, hogy akkor mindent ráhagytak, csak ne hisztizzen és most már visszaél vele. Remélem előbb-utóbb leszokik róla.

    Az időjárás katasztrófa. Megint trópusi meleg van és még 21-ig az is lesz. Én aránylag jól bírom, mert besötétítek és megy a ventilátor egész nap. Már éjjel is kell használnom, mert nem lehet aludni. Tegnap este a tévé fényére bejött legalább 5 mezei poloska, mert az ablak nyitva volt , de a függöny el volt húzva és mégis bejöttek, ott zörögve a szobába. Nagy nehezen kiirtottam őket, valahová lepotyogtak, majd ha porszívózok felszedi a porszívó.

    Tudtad, hogy a szúnyogok nem kedvelik a szegfűszeg illatát? Már hetek óta szegfűszeget tartok az ágyam mellett és nem jönnek a szúnyogok. Az íróasztalomon is van egy kis műanyag dobozkában, időnként felrázom és elűzi a bogarakat. Persze a mezei poloskát azt nem és az a legkisebb résen is bepofátlankodik. Nem győzöm hajkurászni a szobában. A szúnyogok legalább nem jönnek.
    További szépeket, majd jövök.

    előzmény:
    kekelefant (80838)
    2015-08-04  22:51
  14. 2015. augusztus 4. 22:5180838.

    Szep uj hetet!


    nem vesztem el,csak kulonbozo atalakitassokal vagyok elfoglalva,konyveket rakom ossze,es persze olvasom is,ugyhogy nem tudom mikor leszek kesz.


    Remelem minden szuper feletek,majd jovok!!!!!

    előzmény:
    drvia (80837)
    2015-07-30  01:07
  15. 2015. július 30. 01:0780837.

    Holnap nem sok dolgom lesz. Postára kell mennem, mert jött egy kis csomag azt kell elhoznom. A nagyobbik fiam modelleket gyűjt és egy busz jött ha minden igaz a csomagban. A postás nem hozta fel, mert délelőtt rossz volt a lift. Most mehetek érte a postára.


     


    Más dolgom nem lesz. Megyek is aludni. Jó éjt.

    előzmény:
    kekelefant (80835)
    2015-07-30  00:46
  16. 2015. július 30. 01:0180836.

    Most végre jó idő van, bár ma egy kicsit fülledt volt az idő, de este esett az eső.


    Alaposan lehűlt a levegő, de a jövőhétre megint nagyon meleget mondanak. Jövőhéten szerdán temetésre kell mennem, nem igazán örülök neki, hogy feketében a nagy melegben kell mennem. A barátnőm férje halt meg.


    A fűtés nálunk távvezetéken jön, nem szabályozható, központi óra alapján fizetjük a fogyasztást. Az én lakásom nem nagyon meleg télen sem, mert a ház végében lakom és a fal szabadon van, ezért a nappali és az egyik szoba hűvös télen is. Alig éri el a 22°C. Már megszoktam, nem fázom, nem is bírom a nagy meleget. Aki jön hozzám, mindenki azt mondja jégverem a lakásom. Én pedig rövid ujjú pólóban vagyok általában télen is a lakásban. Ha fázom, felveszek a pulcsit. A konyhában nekem is gáztűzhelyem van, jobban szeretem mint az elektromost. Már megszoktam.


    A kanadai barátnőm már nagyon régóta él Torontóban. A férje kanadai. Az olasz barátnőm húga is Kanadában él, ő Vancouverben. Neki is külföldi férje van. Ő is már régóta él ott. Mind a ketten legalább 30 éve ott élnek. Az olasz barátnőm pedig már 43 éve él Olaszországban. A tenger ott nagyon jó meleg. Ha minden jól megy, akkor jövőre utazom megint a tengerhez. Már megbeszéltem  a barátnőmmel, hogy jövőre megyünk. Képek az olasz tengerről.

    előzmény:
    kekelefant (80833)
    2015-07-28  23:06
  17. 2015. július 30. 00:4680835.

    Ngyon gusztusos  amiket krealsz!Mi egy heten egyszer megyunk a szuperba,ott mindent meg lehet kapni,de mi is tarolunk alapanyagokat amibol hamar lehet valamit kanyaritani.Mar nem tudunk ugy enni ,mint regen,es sokszor hozunk is haza keszet,ami boven eleg .


    Szerencsenk van mert itt van akozelben[altalaban minden egy helyen van[egy dollar bolt,ahol mosogato,mososzereket,tisztitoszereket,vitamint stb..veszunk.En paranoid vagyok,sok kulonbozo mososzert hasznalok,es abbol is mindig van itthon.Nem igen cipekedunk,mert a garazsbol rogton a hazban vagyunk.


    Semmi kulonos nincs szerncser,jonnek a valasztasok nemsokara,en nem politizalok,es ugyis mindegy lenne.Ma lemostam a hazat a slaggal,hogy mi kosz jott le,hihetetlen Aludj jol!Mit csinalsz holnap sztrajkolsz?

    előzmény:
    drvia (80834)
    2015-07-30  00:16
  18. 2015. július 30. 00:1680834.

    Itt Magyarországon az emberek rendszertelenül vásárolnak. Ha elmennek egy szupermarketbe össze-vissza vesznek mindent, még azt is amire tulajdonképpen nincs is szükségük. Ha elmegyek egy szupermarketbe, elnézem az embereket, hogy miket pakolnak a kocsikba. Rengeteg felesleges dolgot és abból is csak 1-1- darabot, aztán a pénztárnál hüledeznek, hogy milyen sokat fizettek.


    Én csak bizonyos dolgokért megyek oda. Mosóport az AUCHAN-ban veszem, mert ott van 6 kg-s vagy 8 kg-s kiszerelés. Az öblítő is ott jobb árban van mint máshol. Nem szoktam sok mindent venni, mert nem szeretek cipekedni.
    A piacra is csak 1 hónapban egyszer megyek és általában zöldséget, krumplit, hagymát, gyümölcsöt veszek. Van egy hentes üzlet, ahová járok, ott veszem a szalonnát, kolbászt, néha egy kis füstölt húst, tokaszalonnát. Oda is csak akkor megyek, ha már fogytán van itthon.


    A főzés így nem okoz gondot. A fagyasztómban mindig van hús, zöldség, túró, amit csak előveszek, kiolvad és megcsinálom.


    Egyik nap is nem volt kedvem nagy főzőcskét csinálni, főztem egy csomag tésztát, feldaraboltam 2 fej hagymát, 3-4 fokhagymát, egy darab csípős kolbászt és olajon megsütöttem. A tésztára tettem és reszeltem rá sajtot. Vagy csináltam cukkini főzeléket és arra is csináltam egy kis kolbászos, hagymás, fokhagymás, csípős paprikás feltétet.(kép)
    Ma pedig cukkiniből,hagymából, paradicsomból, virsliből, darált húsból készítettem rakott cukkinit. (kép) Jó laktató kaja. Minden volt itthon hozzá, így nem kellett vennem semmit. Holnap nem kell főznöm.

    előzmény:
    kekelefant (80832)
    2015-07-27  23:23
  19. 2015. július 28. 23:0680833.

    Igen,ha csak 2 honapig van a hoseg,nem erdemes klimat venni,nalunk sokkal tovabb es eszbonto szokott lenni,junius kezdetetol oktoberig[augusztustol mar jobb]gazzal van minden,es mivel nincs tavfutes,melegre,es hidegre is jo es nagyon keveset fogyaszt.Mikor ide koltoztunk,megprobaltunk keveset futeni,es amit   sporoltunk azt elvitte a patika,azota nem erdekel.Nalunk a tuzhely is gazzal mukodik,a   szakacsok szerint az az igazi.Valoban sokkal gyorsabb.Kanadai baratnod vegleg letelepszik?Vagy 30-40 evvel ezelott erdemes volt a dollar tobbet ert ott,de ahogy az arakat nezem,itt olcsobb az elet.Nagyobb a fegyelem,kellemesek az emberek,persze mashol nem tudom hogy van,en csak SF_ban es itt eltem,elek.SF gyonyoru varos,csak sokat esik,es kezdett mar nagyon draga lenni,persze a kilatas es a tenger ami itt nincs,de furodni ott sem tudsz,mert jeges,en meg olyan gyorsan nem rohantam ki egy vizbol sem,mint ott. 


    Most megyek rantott gombazni,hogy mi lesz hozza azt meg nem tudom.Teoretikusan minden passzolna.

    előzmény:
    drvia (80830)
    2015-07-25  23:09
  20. 2015. július 27. 23:2380832.

    Szuper a dal!Eln ugy gondoltam,hogy a semmihez is kell valami,ami rendszerint van ott hon,teszta feek,krumpli,hagyma,es mas tarolhato dolgok,de van aki keptelen ossze csapni egy jo ebedet,vacsorat.Frank olyan mint te varial abbol ami van,ma csinalt sajtos makaronit,kockara vagott sonkaval,es melle sargarepa zoldborso korette,es ugy tudja talalni,ahogy a szinek is jol mutatnak egyutt.


    Itt az uj het,meglatjiuk mit hoz?

    előzmény:
    drvia (80831)
    2015-07-25  23:21
  21. 2015. július 25. 23:2180831.

    Találtam egy nagyon szép dalt.... Imádom ezt az énekes. Luciano Pereyra argentin énekes. Sok jó dala van.


     


    https://www.youtube.com/watch?v=OmGM5pEGSjo

    előzmény:
    kekelefant (80829)
    2015-07-24  00:08
  22. 2015. július 25. 23:0980830.

    Ma is nagyon meleg volt, aztán jött a vihar késő délután és alaposan lehűlt a levegő, de a lakásban sajnos maradt a nagy meleg.


    Most kint jó idő van, de a lakásban alig lehet érezni a lehűlést. Ablakot nyitni nem lehet mert jönnek  a bogarak. Van egy nagy fa az ablakom alatt és arról bejönnek a fényre. Szúnyoghálót nem lehet feltenni, mert forgó ablak.


    Klíma itthon elég drága és az üzemeltetése sem olcsó. Erre a 2-hónapra felesleges. Aránylag jól viselem a meleget, nincs felesleges pénzem klímára. Fűteni nem kell mert távfűtéses a lakásom. Magyarországon villannyal fűteni szinte lehetetlen, mert szörnyen magas lenne a villanyszámla.

    A kaja. Nekem mindig van itthon minden. Ha 1 hétre bezárna a közért, akkor sem halnék éhen. Ha elfogy a kenyér, akkor főzök tésztát. Mindig van itthon hús, kolbász, szalonna, tejföl, sajt, joghurt, krumpli, hagyma, zöldségek közül, karfiol, káposzta, répa, cukkini.


    Egy hónapban 1-szer vagy 2-szer vásárolok. A nagyobb dolgokat házhoz szállítással oldom meg. Ásványvizet, (2-3 karton az 12 vagy 18 flakon)  tejet, (12 doboz) sajtot,(2 egészet) joghurtot, (10 db) tejfölt, (2 nagy vödrös) néha húst, mosogatószert, tésztát rendelek és nem kell cipelnem. Nem is tudnám egyszerre hazahozni. Kényelmes és nem kell még pénzt sem itthon tartani, mert bankkártyával kell fizetni. A barátnőmék is így rendelnek. Olyankor megkérdezzük egymást kell-e neki valami és én is szólok nekik ha nekem kell valami. 2 emelettel feljebb laknak. Segítünk egymásnak.


    A kajával is úgy vagyok. Mindig kreálok valamit ami gyorsan elkészíthető, főleg ha nagyon meleg van, ne kelljen fél napot a konyhában dögleni.


    Ma karfiol levest főztem és tepsiben krumplikarikákon sült csirkeszárnyakat.  A levest gyorsan feltettem, addig amíg főtt megpucoltam a krumplit, a csirke már el volt készítve, mert amikor megveszem itthon készre készítem és úgy teszem a fagyasztóba. Ha kiolvad, mehet a tepsibe. Bedobtam a sütőbe és nem kellett a konyhában strázsálnom. 2-szer 3-szor ránéztem, megforgattam a husit és amikor kész lett hagytam kihűlni. Ahogy kihűl már teszem is be a hűtőbe, mert ebben a melegben gyorsan megromlana. 2 napra elég egy főzés. Tegnap cukkini főzeléket csináltam, csak úgy üresen imádom enni.
    Hétvégén azt hiszem nem megyek sehová. Vasalnom kellene, mert már 3 garnitúra ágynemű van feltornyozva. Ma is lehúztam, mert a héten nagyon meleg volt és beleizzadtam, bár a takaró alattam volt, de még így is melegem volt.


    https://www.youtube.com/watch?v=kOnde5c7OG8

    A dal.....egész jó.


     

    előzmény:
    kekelefant (80829)
    2015-07-24  00:08
  23. 2015. július 24. 00:0880829.

    Latom te is azok koze tartozol,akik a semmibol is tundak mindig finomat kihozni,Frank is ilyen[igaz azert a semmihez is kell valami].Egyik baratnom mondta,hogyha kinait rendelunk,mondjunk be valami azsiai nevet akkor tobbet adnak,igaza lett.En is nagyon zseretem minden fajtajat,csak a csipos a valaha volt verzo gyomolyfekelyemnek nem ajanlatos,de sok jo es valasztekos dolgokat krealnak.Nekem nem erne meg kettonknek pepecselni vele.Itt a szunyoghalo egybe jott a hazzal,amilyen hosegek vannak Europaban megerne egy kegkondit venned,olyant ami fut is,atkapcsolva,nem olyan nagy osszeg,es egyszer kell csak megvenni,fogyasztani se fogyaszt sokat.Az is a hazzal jott,de mi nem szeretjuk a sziberiai hideget bennt,amikor kinnt agyvizforralo ido van,csak akkor hasznaljuk,ha mar 4-szerre olvasom ugyanazt a lapot,es meg mindig nem megy a  fejembe.


    Ma eleg kulonos ido van hideg utan hoseg aztan vissza a huvos,eldonthetne mar ,mert 2-szer oltozkodtem fel,aztan le.Az elektromos legy es mas riaszto valami csodas talalmany.Nalunk a halo inkabb a madarak,mokusok,stb miatt van fenn,mert rem pimaszok.


    Van valami terved hetvegere?Mi elmennenk bolhazni,hacsak nem tul meleg,vagy szakad.


    Talaltam egy regi szamot,sajna nem tudom feltenni:


    Bryan Ferry ,more than this,nem hallottam vagy 40 eve,meg mindig eleg jo.


    Aludj jol

    előzmény:
    drvia (80828)
    2015-07-23  14:20
  24. 2015. július 23. 14:2080828.

    Itt most borzalmas meleg van. Fújdogál a szél, de csak a meleget fújja. Még 3 nap aztán lehűl valamelyest az idő.
    Tegnap volt egy kis dolgom, aztán siettem haza, mert nagyon meleg volt és a buszon is alig volt érezhető a klíma.


    Itthon minden besötétítve, aránylag elviselhető volt, most is megy a ventilátor, hogy legalább el tudjam viselni, de ragadok az izzadságtól. Este pedig jól esik a zuhany. Sajnos nekem nincs lehetőségem szúnyoghálót tenni, mert az ablakom forgó és arra nem lehet. Csak a nappali ablakára lehet. Ezért vettem éjszakára elektromos szúnyogriasztót, hogy aludni tudjak. A ventilátor még éjszaka is megy, mert kb 27 °C van éjjel is.
    Tegnap nem főztem, kínait ettem. Itt volt a fiam is ő ette az egyik adagot én a másikat. Csípős csirkét evett sült tésztával, én pedig sült zöldséget illatos csirkével, és egy kis adag csípős levest.


    Szeretem a csípős ételeket. Ma főtt tésztát ettem sütöttem rá egy kis szalonna, kolbász, hagyma fokhagyma mixet és reszeltem rá 2 féle sajtot. Füstölt és parmezánt, + 1 kanál tejfölt. Még vacsorára is maradt.


     


    Nálunk sincs túl nagy felhajtás a szülinapokkal. A gyerekek kapnak tortát megy valami kis ajándékot, de mi nem partizunk.


    Igaz, mindenki emeletes házban lakik, így nem nagyon tudunk partizni.


     


     


     

    előzmény:
    kekelefant (80827)
    2015-07-22  00:03
  25. 2015. július 22. 00:0380827.

    Erdekes lehet Kanadabol vissza telepedni,en nem tudom ott milyen,mert az egyik keves hely ahol meg nem voltam,es valoszinuleg nem is leszek.Akinek rokonai vannak ,talan jobban erzi magat MO_N.En nehezen kepzelnem el ,de latogatoba megyek 2 evenkent.Irigylem aki a repter kozeleben lakik,mert meg mindig megveszek a gepekert,ha az utazas mar nem olyan 'glamuros'.A tortaba egy akkorat tudnek harapni,mindenjot a szuletesnaposnak!


    Az enyem szombaton lasz az osszes tobbi oroszlannal...unneples nem igen lesz,en megszoktam,hogy nyaron mindenki nyaral,sose volt nagy partizas,gyerekkorom ota.Itt most kellemes,es huvos estere,ez a sivatagi idojaras,napkozben neha forrosag,de ejszakara lehul nyitva lehet ajtot ablakot ahgyni,szunyoghalo van mindenhol,nehogy nekifussak egy nyulnak,vagymasfele kertlakonak.


    Tovabbi szep hetet,csak most kezdodott.Lattam tegnap egy regi francia filmet-belle de jour-a nap szep,ekkora marhasagot mar reg fogtam,alig birtam vegig kinlodni,nekik se kellett a szomszedba menni egy baromsagert,mint ez volt,se eleje ,se veleje,unatkozo hazi asszony csinos orvos ferjjel elmegy a napi kupiba dolgozni,ott beleeesik egy igen ronda 'vendeggel',rossz vege lesz,de nehez volt kivarni......


    Aludj jol!

    előzmény:
    drvia (80826)
    2015-07-20  22:34

Címlap

top