Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ki nem alszik?

Torolt_felhasznalo_213332
Torolt_felhasznalo_213332
Létrehozva: 2006. június 18. 01:11

 Jó estét! Te miért nem alszol?

  1. 2015. június 8. 18:5980776.

    Biztos nagyon érdekes lehetett a verseny. Szeretem az állatokat, bár nem vagyok lórajongó, de vannak gyönyörű paripák.


    Én inkább a kis állatokat kedvelem. A kutyák közül az Uszkárt, a mókus a legkedvesebb állatom. Szeretem a macskákat is, csak a szőrük miatt nem tartom őket, mert nem bírom ha macskaszőrös minden.
    A mókusokat is inkább csak a fán szeretem, mert lakásban nem tartanék. nagyon aranyos kis állatok.
    A barátaim állandóan elárasztanak mókuskás képekkel. Van egy Floridában élő barátom és egy parkban eteti a mókuskákat, majd videóra veszik és megosztják. Nagyon kis édesek ahogy a pasi kezéből esznek.

    Legalább kicsit kikapcsolódtatok a barátokkal.

    előzmény:
    kekelefant (80774)
    2015-06-07  01:21
  2. 2015. június 8. 01:4280775.

    Szep ido van most jottunk vissza az Eurolai festivalrol,nem volt valami fenyes,de legalabb jarkaltunk .Remelem jol telt a hetveged, es elintezodik a biztositoval,a romma tett szep lakasod,nem igen szeretnek fizetni,de azert fognak,ha a tied nem is az aki a karat okozta muszaly ,hogy adjon valamit.


    Szep uj hetet,hallottam dog meleg van ott ,majd amilyenn itt lesz 10 nap mulva. 

    előzmény:
    drvia (80773)
    2015-06-04  23:36
  3. 2015. június 7. 01:2180774.

    Csak beugrottam kellemes vasarnapot kivanni!Sok minden jott ossze,de csupa jo dolgok.Most nem birunk magunkkal,mert megnyerte a  lo- a neve Amerikan Farao-,a harmas versenyt Belmontban,most koccintuk ,itt vannak baratok,akik szinten lo kedvelok.37 eve nem volt ilyen!Mi nem fogadunk,csak szeretjuk nezni,es annyire szurkoltunk a lo=zsokenak!!!!!!


    A paci olyan buszke n nez korul,szerintem tudja mirol van szo...

    előzmény:
    drvia (80773)
    2015-06-04  23:36
  4. 2015. június 4. 23:3680773.

    Tegnap végre befejeztem a takarítást. A konyha jó nagy kihívás volt, mert déltől ide sütött a nap is és nagyon meleg volt, de megcsináltam. Még a konyha ablakot is megpucoltam, lecseréltem a függönyt is.
    A zsíroldóm is elfogyott, de kész lettem. Felmostam, és amikor kész lettem mentem fürdeni, mert alaposan leizzadtam.
    Ma kártyázni voltam, de ma is borzasztó meleg volt.


    Most jó levegő van, mert nyitva van az ablak és kint fúj a szél. Jól lehűtötte a lakást.
    Tegnap itt volt a biztosítótól a kárszakértő és felmérte a kárt. Azt mondta a porkárra is fizetnek. Nagyon kíváncsi vagyok mennyit fizetnek? Nem szokták összetörni magukat.
    Remélem már több kárt nem okoznak. Még van kb 3 hét és készen lesznek.

    A Valahol Európában film nagyon tanulságos lenne a mai gyerekeknek. Nekem is meg van videón, de a lejátszóm nem működik, így nem tudom lejátszani az unokáimnak. Lehet az én TV-m sem tudna csatlakozni, mert a videó már a múlté. Talán ha DVD-n meg lehetne szerezni és a számítógépen lejátszani.

    Rakott kel finom. Én is szoktam csinálni.

    előzmény:
    kekelefant (80772)
    2015-06-02  23:33
  5. 2015. június 2. 23:3380772.

    Kosz,piszok jol nez ki!


    Hat persze,hogy lattam  a  kis robot fiut,jo sok papirzsebkendo  elfogyott,irto edes volt.Most a problema,hogy kazettaim vannak,meg egy videojatszo is,de atmodernizaltak a tv szisztemat,es egyik tv-vel sem mukodik,majd megnezzuk mit lehet ujitani.A valahol Europaban -t en is lattam,es tenyleg nem artana megnezetni az ifjusaggal,de csak a fejuket csovalnak ugyis.Nehez a mai generacoinak sok mindent megerteni.Ugyhogy mar meg sem probalom.


    Az atepito biztositasanak kellene fizetni,azert gondoltam,hogy csinalj kepeket,nem nagyon szeretnek fizetni,de hat majd meglatod.


    Megyek vacsora ugyben,itt most lehult rakott kel lesz.

    előzmény:
    drvia (80768)
    2015-06-02  15:46
  6. 2015. június 2. 22:0680771.

    Most nézem, hogy nem jól írtam a film címét:

    D.A.R.Y.L ez a helyes cím. Ha meg tudod valahonnan szerezni, nézd meg. Nagyon aranyos film.

    előzmény:
    drvia (80770)
    2015-06-02  16:35
  7. 2015. június 2. 16:3580770.

    Régebben sok filmet néztem. Van videokazettán is nagyon sok filmem. Amit nagyon szerettem régi film az a : Valahol Európában. Azt a filmet még most is megsiratom. A mai gyerekeknek ezt kellene nézniük és nem a sok verekedős, háborús, erőszakos filmet. Mindjárt másként értékelnék a világot.
    Van egy másik film ami nagyon tetszett, de az nem magyar, hanem amerikai és a magyar tv nem vette meg a jogot, ezért németül láttam, vagy feliratosan videokazettáról. A címe: D.E.R.Y.L. Ha meg tudod szerezni, nézd meg. Nagyon aranyos film. A végén sírtam is annyira megható aranyos kis film.
    Itt egy részlet a filmből, ez már a film végén játszódik. A youtube-on csak más nyelven találtam meg a teljes filmet: A film 1985-ben készült. Talán valamelyik filmes csatornán megtalálható az USA-ban.


    https://www.youtube.com/watch?v=DWwkx5XoW_0

    előzmény:
    kekelefant (80767)
    2015-06-02  00:47
  8. 2015. június 2. 16:1080769.

    Haladok a takarítással. A zárat kicseréltem, de a porszívóba még nem vettem szűrőt, mert ahhoz utaznom kell és most semmi kedvem, mert nagyon meleg van.


    Tegnap megcsináltam a fürdőszobát és az irodát. Ma nekiestem a konyhának, de nagyon meleg van, így most már abba is hagytam, majd holnap folytatom. Le kell pakolnom a polcról és új papírt kell vágnom a polcokra, mert ami most rajta van már nagyon viseletes. Zsíroldóval lemostam a konyhaszekrényt és a tűzhelyet. Holnap a polc és a csempe van már csak hátra.


    Sajnos itt elég sokba van egy takarító cég és most nekem nincs rá pénzem. Remélem a biztosító így is fizet, bár az én biztosítómnál azt mondták fizetni kell, mert ez károkozás. Még kemény 3 hét van a tatarozásból. Ma is fúrtak, vágtak, kalapáltak. A zaj engem nem zavar, elvagyok, de a lakók már nagyon unják. Van kisgyerek is aki délután nem tud aludni, meg az egyik barátnőm, aki felettük lakik éjszaka dolgozik, így nem tud aludni. Ma beszéltem az egyik lakóval és ő is panaszkodott, hogy náluk is nagy a por a lakásban, pedig 5 emelettel feljebb laknak.

    Most itt is nagyon meleg van. Ma nem kellett főznöm, mert tegnap csináltam gombás lecsót és maradt ebédre. Vacsorára eszem valami hideget. Felvágottat, paradicsommal, paprikával, vagy sütök tojást sok hagymával.


    Most pedig megyek fürdeni, mert alaposan megizzadtam a nagy meleg miatt.

    előzmény:
    kekelefant (80767)
    2015-06-02  00:47
  9. 2015. június 2. 15:4680768.

    Hozzávalók: cukkinifőzelék


    2 db cukkini
    1 pohár tejföl
    3 evőkanál liszt
    1 hagyma
    zsír
    Fűszerek: só, bors, kapor, egy csepp ecet, és 1 kávéskanál cukor


    Elkészítés:
    A cukkinit vágjuk fel kis kockákra és enyhén sós vízben főzzük félpuhára. Annyi vízben, hogy ellepje.
    A zsíron pirítsuk meg a felaprított hagymát, szórjunk rá egy teáskanál kaprot, majd szűrjük le a cukkinit, de a levét tegyük félre, a cukkinit tegyük rá a pirított hagymára és főzzük össze.
    A tejfölt, lisztet, só, bors, ecet, cukor keverjük össze a cukkini levével és öntsük a cukkinire. Forrás után kész. Ha sűrű lenne hígítsuk egy kis tejjel.

    előzmény:
    kekelefant (80767)
    2015-06-02  00:47
  10. 2015. június 2. 00:4780767.

    Kivonodtam a forgalombol,rumlis napok voltak,de semmi rossz szerencsere.Imadtam romizni,mi a rabloromit jatszottuk,az elso harom lapot fel lehet venni,es a tercekhez is lehet tenni,Anyukam a volt ferjem,es az anyosom is nagy zsugas volt,de sajnos kihaltak a partnerek.Mi nem jatszottunk penzben ,csak feirtuk.


    Ugy nez ki nalad mintha a bomba csapott volna be,en kihivnam a takarito vallalatot,es fizesse a biztosito,kesz cirkusz amit csinaltak, a szep tiszta lakasodban.Lehet mar keso,de en biztos nem kinlodtam volna,a biztositoja kell hogy fizesen,esetleg azert is ami tonkre ment.Csinalj kepeket mindenrol,az uj zarrol is,es tedd el a szamlakat.


    Kerem a receptet ,nagyon jol nez ki!Nalunk ma toltott padlizsan lesz,vagyis mar a sutoben az utolsokat rotyogja.Daralt pulyka mell,es  ledaralt  gomba van benne.


    Itt kitort a hoseg,most nem annyira tikkaszto,de rendszerint a jun. kozepetol kezdve forrosodik,mar megszoktuk.Ami zavar,hogy a legtobb helyen ugy felteszik a legkondit,hogy a hosegbol a sziberiai klimaba jutsz,attol lehet tudogyuszit kapni.


    Szep uj hetet!


    Megneztem tegnap -az orfeo negrot- biztos lattad mert regi,de csodalatos film,es elbuvolo a zeneje.Ugyanigy tetszett mint a 70-es evekben.Vannak idoallo filmek,ez az .

    előzmény:
    drvia (80765)
    2015-05-31  20:56
  11. 2015. május 31. 21:0580766.

    Az idő itt most változó. Az éjjel vihar volt, dörgött-villámlott és egész éjjel szakadt az eső. Délelőtt hűvös volt, de délutánra már kisütött a nap.
    Tegnap, nem tudtam takarítani, így főztem: Cukkinifőzeléket, filézett csirkecombpörkölttel. Nagyon fincsi lett.


     


    Holnap folytatom a takarítást, de délelőtt még el kell mennem egy zárat venni, mert a WC ajtóban rossz a zár. Tegnap már nem tudtam kinyitni az ajtót amikor becsuktam. Egy csavarhúzóval sikerült kinyitni, most nyitva van, de veszek egy új zárat és kicserélem. Kedden pedig vennem kell egy új filterszűrőt  a porszívóba is.

    előzmény:
    kekelefant (80764)
    2015-05-30  00:43
  12. 2015. május 31. 20:5680765.

    Ez a hét nekem katasztrófa volt.
    Szerdán este jöttem haza és nagy meglepetés várt. A felettem levő lakást felújítják és délután falat (beton) vágtak. Az összes por lejött a szellőzőn keresztül és beborított mindent. A WC volt a legdrasztikusabb. Kb. 1cm vastagon állt a por a WC-ben, mert az ajtó be volt csukva, csak az alján van egy szellőző rács és azon keresztül beáramlott a szobákba is. A nappaliban minden poros volt, de a többi szoba is kapott jó mennyiséget. Még az ágyam is poros volt. A WC-vel szemben van egy gardróbszekrény, abban a ruhák vastagon porosak voltak.
    Mondanom sem kell azonnal szóltam a gondoknak, aki feljött és meg volt rémülve a sok por láttán. Majd a felettem éppen dolgozó egyik pasi is lejött és sajnálatát fejezte ki. Kérdeztem tőle, hogy megmondaná, hogy hogyan feküdjek egy poros ágyba? Sírógörcsöt kaptam, azt sem tudtam hol kezdjem, hogy legalább ne hordjam szét a koszt. Kipakoltam a WC-ből és felmostam az előszobát, a WC-t, felhajtottam az ágy előtt a szőnyeget, hogy legalább az ágyba ne hordjam be a port. Kénytelen voltam az ágyneműt kirázni, hogy legalább 1 éjszakát tudjak aludni.
    Másnap nekiláttam valami rendet csinálni. Lehúztam az ágyneműt és kiporszívóztam a szobát. Üzentem a tulajnak, hogy jöjjön és beszéljük meg, hogy jelentse be a biztosítónál a kárt. 3 napig vártam és nem jött. Pénteken kitakarítottam a nappalit és a WC-t. Mindent lemostam és amikor végeztem leültem, mert hulla fáradt voltam. Gondoltam holnap folytatom. Este 11-kor elmentem aludni, de a katasztrófa még nem ért véget. Lefekvés előtt elmentem a WC-re és szembesültem az újabb tragédiával. Ázott a mennyezet. Ismét hívtam a gondnokot, aki már aludt, de átjött és elzárta a vizet, mert felettem nem volt senki a lakásban. A lakók reggel nagyon örültek, hogy nem volt víz. Délelőtt jött a tulaj és a szerelő. Megcsinálták az ázást. A nő teljesen meg volt ijedve, amikor mutattam neki a képeket a porolásról és legalább 100-szor bocsánatot kért és mondta jelenti a biztosító felé a kárt. Szombaton folytattam (volna) a takarítást. A másik szobában letörölgettem a port, kimostam a takarókat és nekiláttam porszívózni. Csakhogy a porszívóban a filterszűrő nagyon tele volt porral, így már alig szívott a porszívó. Kénytelen voltam abbahagyni a porszívózást és a filtert ki kellett mosnom, ami ismét két nap pihenőre kényszerültem, mert ennyi idő alatt szárad ki. Ma semmit nem csináltam, de holnap folytatom a takarítást.
    Hát ennyit a hétről.

    előzmény:
    kekelefant (80764)
    2015-05-30  00:43
  13. 2015. május 30. 00:4380764.

    Ha meg tobb ilyen szuper kepeket teszel fel,mi is ilyan kerekek leszunk!Frank cukros a sutes edesseg nem johet nagyon szoba,de miutan edes szaju mint a legtobb ferfi neha hagyom bunozni,A kiallitas eleg jo volt,en tajkep manikus vagyokde mar nem igen tudnam hova tenni,adott a festo[kiderult hogy ismerjuk egymast SF-bol bvagy 5-t es lege jo,majd jo lesz karacsonyi ajandeknak.Az absztrak visszataszito nekem,az uj gazdagok gyultik,mennel dragabb annal jobb,mert ugysem ertenek hozzza,valamikor Andy Warhol festett cambell konzerv dobozokat,es ugy kapkodjak meg most is,fel nem tennem,ha napi ezrest fizetnenek erte.


    Vannal mar terveid hetvegere?Itt most kitort a hoseg,nagyon hirtelen jott kicsit koran.Altalan jun kozepetol szept vegeig olvadozynk,de mar megszoktuk 15 eve lakunk itt.

    előzmény:
    drvia (80762)
    2015-05-28  13:38
  14. 2015. május 28. 13:4180763.

    A második képet rosszul írtam: Epres banános, de joghurttal készült és nem tejföllel. A többi tejföl és túró keveréke az alap.

    előzmény:
    drvia (80762)
    2015-05-28  13:38
  15. 2015. május 28. 13:3880762.

    Nos, tudni kell, hogy utálok sütni, így nem is sütök semmilyen sütit. A kekszes sütiket is ritkán készítem, mert nem vagyok süti evő. Néha azért ha készítek kekszes sütit, azért eszem belőle, de vagy az unokák eszik meg, vagy vendégeknek készítem.
    Csináltam már túrós, tejfölös, gyümölcsös, kekszes sütit is több félét.
    Nem vagyok édesség evő, de néha megkívánok 1-1 kockát.

    Kártyázni, römizni szoktunk a barátnőmmel. Ez olyan időtöltés, egy kis traccsolással. Egyik héten én megyek, a másik héten a barátnőm jön hozzám.


     


    Szeretem a szép képeket, csak a modern stílust nem kedvelem. Egy kép szóljon a valóságról, mert pacákat, vonalakat, értelmetlen mázolmányokat nem kedvelem.
    Nekem nincs kép a falon, valahogy sosem szerettem a képeket. Nálam az porfogó lenne. A bútoromhoz amúgy sem való kép a falra.

    előzmény:
    kekelefant (80761)
    2015-05-27  00:16
  16. 2015. május 27. 00:1680761.

    Csuda jol nez ki,hogy van turelmed pepecselni vel,de biztos megerte!Majd megprobalom!


    Mit jatszotok?Elso helyet kivanok,ha van olyan!


    Megyunk egy kiallitasra,ismeretlen a muvesz,majd meglatjuk,venni ugyse veszek,mert agyon vagyok dekoralva,mar nem fer sehova semmi,de megnezem ,hatha jo.

    előzmény:
    drvia (80760)
    2015-05-26  00:36
  17. 2015. május 26. 00:3680760.

    Nagy nehezen azért sikerült elaludnom. Ritkán fordul elő velem, hogy nem tudok elaludni ha lefekszem és nézem a TV-t.


    Már régóta köszvényes vagyok, MILURIT 100g-at szedek napi 1 tablettát reggel. Időnként ha túl eszem magam tilos ételekkel, bizony fájdalmas a köszvényes roham. Azért figyelek rá, hogy ne forduljon elő.


    Ma találtam egy sütés nélküli sütit. Nem vagyok süteményes, főleg a piskótát nem szeretem, de ha találok valami érdekes sütés nélküli sütit meg szoktam csinálni. Általában a gyerekeim, vagy az unokáim eszik meg, én csak 1-2 kockányit eszem belőle.


    Mivel minden volt itthon hozzá, így még ma meg is csináltam. Holnap megyek a barátnőmhöz kártyázni, neki is viszek.


    Ez volt a neten talált recept és a képen pedig amit én készítettem:

    http://ketkes.com/sutes-nelkuli-almas-faheja s-suti-villamgyorsan-megunhatatlan-edesseg/


     


    Annyiban tértem el az eredeti recepttől, hogy a felső sor almapüré tetejére, az egyik felére tettem 2 marék mazsolát, mert szeretem a mazsolát a sütikben. Azért nem tettem az egészre, mert a barátnőm viszont nem szereti a mazsolát, így neki abból a feléből viszek, amiben nincs. Végül az egész tetejére felvert tejszínhabot nyomtam és megszórtam egy kis fahéjjal.
    Nagyon finom lett.


    Reggel itt megint szakadt az eső, így ma nem is mentem sehová.

    előzmény:
    kekelefant (80759)
    2015-05-25  23:47
  18. 2015. május 25. 23:4780759.

    Remelem sikerult bekesen elaludni!A dokim mondta,hogy ha nem tud aludni,matek pedakat old meg,mondtam neki az meg eberen sem megy.


    Udvozollek a koszvenyesek klubjaban!Vagyunk egy paran.Mi akiket ismerek az Allopurinlt szedjuk,van most egy uj,de allitolag nem sokkal jobb mereg draga,es a biztosito nem fizeti.En nem teszek alkoholt a kajakba,[vadat egyaltalan nem eszunk,a nyuszik szabadon maszkalnak,es a Bambit megenni? ]igy is eleg jo lett,mert legtobbunknek a szaga is art.Vannak konnyu aperitifek,amit mertekkel lehet inni,de altalaban az alkohol a legnagyobb ellensege a koszvenyeseknek.Aki meg emlekszik a kegyetlen fajdalomra mivel kezdodott,inkabb elhagyja.


    A leves a pipi hatbol a legjobb aztan nincs turelmem hozza.De a kepen nagyon jol nez ki!Mjd legkozelebb meghivlak nokkedlizni,mert nem az esetem a keszen vett sem rossz.


    Emlekezesnap- van mennek a haborus filmek ,en 56-ban a ket tuz kozott voltam,es elegem van a lovoldozesbol,de a parom szereti,hat nezze,van eleg szobank es van eleg gepunk is.


    Szakad a jegeso,hogy essen most mar bele...

    előzmény:
    drvia (80758)
    2015-05-25  02:32
  19. 2015. május 25. 02:3280758.

    Most tényleg nem tudtam aludni, így bekapcsoltam a gépet, hogy hátha elálmosodok.


    A köszvény miatt nem ehetek disznó és marhahúst, de egyébként sem nagyon kedvelem, mert néha sokáig kell főzni.


    Általában csirkét, pulykát, néha libát eszem. Néha veszek egy kis sertés oldalast sütni, vagy combot egy kis rizses-húsnak.


    A karajt, a nagynénémtől kaptam, amikor disznót vágott és a fagyasztóban volt. Gondoltam elhasználom.


    Én nagyon szeretem az erős, vagy csípős kajákat. Az utóbbi időben nagyon rászoktam a Cayennebors-ra, de csak módjával teszem az ételbe, mert nagyon csípős és drága is.


    A gombát imádom, de minden nap enni unalmas lenne. 2 hetente készítek gombás kaját.


    Ma csirkefarhátból és nyakból készítettem egy kis fazék levest és karikára vágott krumplin megsütöttem 1 és fél csirkefarhátat.
    Gyerek koromban nem nagyon kedveltem, de most nagyon szeretem lecsipegetni róla a husikat. Egyedül nekem elég, így 2 napra meg szoktam főzni. Kedden valószínű túrógombócot készítek, már régen csináltam. Hozzá karfiol levest.
    Ezt a stroganoff kaját már hallottam, de még nem csináltam. Nem lehet rossz, bár nagyon ritkán használok alkoholt az ételbe. Nekem nem ízlik, kiérzem az alkohol ízét. A vadhúsokhoz jó a száraz vörösbor, azt még elviselem, de nem ehetek vadhúst sem.
    Nokedlit viszont szeretek csinálni. 2-3 perc és kikeverem, addig felforr a víz és már mehet is bele. Csak a mosogatást nem szeretem.Abban fáradok el a legjobban, mert el is kell pakolni.
    Ma itt szép idő volt, néha befelhősödött, de eső nem esett.


    Azt hiszem most megyek aludni... Jó éjt.

    előzmény:
    kekelefant (80757)
    2015-05-24  02:23
  20. 2015. május 24. 02:2380757.

    Hat nem mondhatom,hogy nem kalandos az eleted.Mi baj a gyesznohussal?Nagyon jol nez ki a gomba,en sokat szoktam csinalni ,kulonfele formaban,de az eros dolgok nalunk nem jonnek be.Egyszer mikor Becsben laktam,[ott penteken minden bezart,bankkartya meg nem volt]vasarnap a baratnommel talatunk krumplit es akartunk paprikas krumplit csinalni[csorok voltunk meg akkor]kesz is lett ,de a baratnom sapadtnak talalta,es jol meg cayenonzta,hogy szine legyen,hat ki tudja azt megenni?Mas nem volt otthon,de szerencsere egy udvarolni akaro telefonalt es elvitt minket kesoi ebedre.Meg ma is rohogunk,pedig regen volt.


    En a  sroganoffot csinalom holnapra,mert vendegeim lesznek,eleg babra,de azt kertek.


    A megdinsztelt hagymara jon a csikokra vagott belszin,so bors,[van aki tesz bele konyakot,en nem mert nem birjak az alkohol szagat se,hiaba kifo]mikor majdnem kesz jon ra a gomba,kicsit vastagabb szeletekbe,meg 10 percig sul[igazad van a gomba hamar megvan].Mikor kesz a levebe jon a tejszin .Nokkedlit kell hozza csinalnom,de keszen vettem van egy nemet bolt,vettem 2 csomag 'speclit',ugyse tudjak a kulonbseget.Lehet erosre is csinalni ,de mi a beteg gyomrunkkal nem birjuk.


    Nem szoktam ennyit szorakozni ,de ez egy nagyon kedves par es a szavamon fogtak,mar nem lehetett visszakozni.


    Szebb idot  mint itt ,mert szakad.

    előzmény:
    drvia (80755)
    2015-05-23  15:00
  21. 2015. május 23. 19:4280756.

    Elkészítettem a gombás vacsorát.


    Lecsós, csípős, tejszínes gomba spagettivel.


    Hozzávalók:


    500g gomba
    fél csomag spagetti
    3 db hagyma
    3 db paprika
    3 db paradicsom
    1 db hegyes-erős paprika
    200ml tejszín
    2 féle sajt (füstölt/parmezán)
    zsiradék
    Fűszerek: só, bors, Cayennebors, pirospaprika


    Elkészítés:
    A tésztát főzzük meg bő, enyhén sós vízben.
    Egy lábosba tegyünk zsírt vagy olajat. (én sült zsírt használtam)
    A hagymát szeleteljük fel és pirítsuk meg.
    A paprikákat daraboljuk, a paradicsomot hámozzuk le (forró vízben 1-2 perc és lejön a héja) daraboljuk egy tálba. Sózzuk, borsozzuk, Cayennebors (csak a csípős íz miatt, mert más íze van mint az erős paprikának, de elhagyható) keverjük össze.
    Ha megpirult a hagyma tegyük hozzá a lecsókeveréket.
    A gombákat fél cm-es darabokra daraboljuk, mossuk meg és ha megpárolódott a lecsó alap, öntsük hozzá. Szórjunk rá egy kevés pirospaprikát. Pároljuk kb.5 percig, majd öntsünk hozzá 2 dl tejszínt és forraljuk még 5 percig.


    Tálaláskor 2 féle sajtot reszeljünk rá. Nagyon finom lett.

    előzmény:
    kekelefant (80754)
    2015-05-23  02:40
  22. 2015. május 23. 15:0080755.

    Én 5 szelet karajból készítettem a mustáros sültet. 2 napra elég volt, bár nekem nem szabad sertéshúst ennem, de most kicsit vétkeztem. A nagynénémtől kaptam a karajt, kár lett volna értem. Ritkán eszem sertéshúst.
    Ma barna héjú gombából készítek vacsorát. Még nem álltam neki, mert varrtam, de nemsokára megcsinálom. A gomba gyorsan készen van.


     


    Végre készen lettem a takarítással, de lassan kezdhetem előröl. Ha nem kintről jön a por, akkor a felettem levő lakásból, mert azt most renoválják és amíg nem lesznek készen valamennyi por hozzám is jön. Főleg a WC-ben volt nagyon poros minden, mert ott húzódnak a vízcsövek, meg a fűtéscső és amikor bontották a csempét a fürdőszobában és a WC-ben jött le a por hozzám. Már csempézik a helységeket, remélem nem jön annyi por le, mint a hét első 2 napján.


     


    A fiam magyar állampolgár, mert hazajöttünk nemsokkal a születése után és itthon van anyakönyvezve. Persze meg van a német anyakönyve is.
    Itt is szakadt az eső majdnem egész nap. Most egy kicsit felszakadozott a felhő. Remélem nem fog már több esni.  Legalább nincs nagyon meleg.


     


    Neked is jó hétvégét. Majd teszek képet a gombás kajáról.

    előzmény:
    kekelefant (80754)
    2015-05-23  02:40
  23. 2015. május 23. 02:4080754.

    Nagyon jol sikerult a koltemenyed,a szomszednak adtam a felet,meg sok lett volna kettonknek,neki viszont a babaval[gerard]nem kellett fozocskeznie.En mindent szeretek amit be lehet tenni a sutobe,es aztan lehet mast csinalni,ott el van maganak.En a noveremre fogtam ,a takaritas kihagyasat,mert 3 oran at beszeltem telefonon nem tudtuk abba hagyni,en ha meglatok egy seprut,mar kiutest kapok.Van egy nemet baratnom,mindig SF-koba ment  uzleti ugyben  szules elott,mind a 2 fia Amerikai allampolgar,mar nagyok.A fiad akkor nemet,vagy kettos?En Becsbe eltem sokaig,es sokat jertam at a nemetekhez,ugyhogy az osszes Ausztriai es Nemet tajszolast beszelem.


    hat ez a biztosito megoldas,tenyleg egy rohej,es nem erdemes egy par ezerert kinlodni veluk,ha amugy nagy kar nincs.


    Az ido pocsek,szakad,tudom hogy vizhianyos allam vagyunk,de mar unom.


    Kellemes hetveget !Tervek alakulnak?

    előzmény:
    drvia (80752)
    2015-05-21  21:30
  24. 2015. május 21. 21:3980753.

    Tegnap találkoztam a leáztatós lakás tulajdonosával és mondtam neki, hogy leázott a konyhám.
    Megkértem szóljon a munkásoknak, hogy legyenek tekintettel, hogy alattuk is van lakás.


    A leázás kiszáradt, így alig látszik a mennyezeten, a fiam pedig megcsinálta a konyhaszekrény ajtót, így nem kell a biztosítóhoz jelentenem. Van biztosítása a csajnak is és nekem is. A röhej az, hogy a mennyezet biztosítása a ház biztosításában van, míg a bútor javíttatását a vagyon biztosítás fizeti. Ez azt jelenti, hogy 2 biztosítónál kell bejelenteni a kárt. Az egyik fizetné a festést, a másik a bútorba esett kárt. Olyan kevés lenne a kártérítés, hogy nem éri meg foglalkozni vele.


    Remélem nem áztatnak le többször.

    előzmény:
    kekelefant (80751)
    2015-05-20  23:46
  25. 2015. május 21. 21:3080752.

    Kíváncsian várom, hogyan sikerült a húsos kaja.
    Ma itt volt az egyik barátnőm és tejszínes csirkemellfilét készítettem sok hagymával és köretnek Bulgurt tettem. Nagyon ízlett neki, nem ismerte a BULGURT. A Hollandi mártást, úgy kaptam a fiam egyik német barátjától aki  itt aludt 1 éjszakát, hajnal fél 2-ig beszélgettünk. Alig lehet lelőni annyit tud beszélni. Egyébként mozdonyvezető, 1 évben legalább 2-szer jön Budapestre. Szállodában szokott aludni, de most későn érkezett és nem volt ideje szobát foglalni. A fiam is évente 2-szer 3-szor kiutazik hozzájuk Hannoverbe. Én jól beszélek németül, a fiam nem nagyon tud, de a barátja tud egy keveset magyarul. Inkább szavakat és keveri a németet a magyarral.Amikor kint van a fiam, elég hamar belejön a németbe, de volna még mit tanulnia.
    Én laktam kint Németországban és a fiam is ott született. Az apja német, bár amióta hazajöttünk, azóta nem nagyon tudok az apjáról semmit. Valahol München környékén lakik.


    Persze a takarítást megint elnapoltam, mert eltraccsoltam az időt és mivel a barátnőm fél 4-kor ment el, így elnapoltam holnapra.


    Ma itt is egész nap szakadt az eső.

    előzmény:
    kekelefant (80750)
    2015-05-20  23:10

Címlap

top