Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Vajon ma mit dúdolsz???

Torolt_felhasznalo_358280
Torolt_felhasznalo_358280
Létrehozva: 2002. Április 15. 01:42
lany es fiu egyutt setal test a testtol megoldast var. . . unnep oly szep gyertya ha eg. . . .
  1. Torolt_felhasznalo_702221
    Torolt_felhasznalo_702221
    2009. március 29. 15:0615601.

    Kellemes vasárnap délutánt!

    Nálunk a gyerekek nagyon pozitívan állnak hozzá ezekhez a régi - számunkra már-már nosztalgikus zenei eseményekhez. Történetesen az OMEGA-t mindannyian szeretik és nagyon örültek, hogy velem jöhettek a koncertre. Amikor megérkeztünk Pestre a 
    gyülekező csoportból nagy hurrázás fogadott bennünket, mikor meglátták a zászlót, amit akkor épp lányom lengetett nagy lelkesedéssel. Múlt vasárnap pedig nagy boldogan újságolták, hogy látták az OMEGA-val készült riportot az M1-esen, amit a varsói 
    koncertük kapcsán készítettek és milyen jó volt közben újra felidézni az akkori koncertélményeket. Természetesen nemcsak az OMEGA-t kedvelik, de a régi zenekarok közül pl. a Beatles, Led Zeppelin, Deep Purple, Black Sabbath stb. zenéit is ismerik és szeretik.
    Magam részéről én még mindig hatása alatt vagyok és még leszek is sokáig. Azóta már átnéztem az összes fotót is és rendszereztem is öket. Hoztam néhányat ízelítőnek.


    Ma elég kellemes, de kissé borongós időnk van, igy kedvezett egy kis tavaszi kertészkedéshez. A korábban beigért esőnek még se hire se hamva - de nekem nem is hiányzik.

    Ma a rádióban hallottam egy régi kedvenc disco számot - lehet, hogy Te is ismered - és még most is azt dúdolgatom:


    Lou and the Hollywood Bananas : Kingston, Kingston


    Remélem jól vagy és a sok munka mellett jut elég időd a pihenésre is!?

    További kellemes hétvégét kívánok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_215600 (15600)
    2009-03-22  08:20
  2. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. március 22. 08:2015600.

    Szép vasárnapot!

    Hallod csak ámulok és bámulok amikor olvaslak.

    Olyan képszerű a beszámolód, hogy szinte ott érzem magam

    Ez azért is nagy szó, mert azt hiszem nincs olyan zenekar a világon amiért én valaha is ennyit utaznék. Igaz egy kollégám azt mondja öregszünk és "autista tünetekkel" vértezzük fel magunkat

    Nagyszerű lehetett a "koncerttermi"előadás ,én is viszolygok az arénák hangulatától Az autogarmmok pedig egy életre szóló emlék és egyben tárgyi bizonyíték. /nekem is van egy "kincsem",ha azóta valaki ki nem dobta selejtezés közbenHerbert von  Karajantól szerzett, aki köztudottan nem adott autogrammot/

    Az ilyen élmények rengeteget segítenek a hétköznapok robotjának, szürkeségének  elviselésében. Ilyenkor tudod érdekel/ne, hogy a gyerekek mit élveztek, éreztek ebből a nosztalgiát felelevenítő hangulatból. Bizony a mieink udvariasan leplezett  ,csendes "borzadállyal" szemlélik a mi múltbeli lelkes élményinket Köszönet a beszámolót a zenét

    Sikeres jövő hetet! Jajj dúdolni el is felejtek a nagy ámulatban örömben.

    Egy kis virág mely ott virít

    a  völgynek mély ölén

    és szívet lelket boldogít mint bíbor esti fény.....

    Beethoven Te tudtad pl hogy Lenin Beethovent hallgatott?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_702221 (15599)
    2009-03-21  16:16
  3. Torolt_felhasznalo_702221
    Torolt_felhasznalo_702221
    2009. március 21. 16:1615599.
    /Folytatás/

    Az est fénypontja kevéssel fél 9-kor kezdődött. A fiúk igazán kitettek magukért. Az Omega három évtizede nem lépett fel Lengyelországban, így a közönség leginkább azt a repertoárt várta, amit elsősorban a 60-as, 70-es évek nagy sikerei fémjeleznek. Ezt 
    meg is kapta, és hálás is volt érte. Én utoljára 30 éve, 1979-ben voltam OMEGA koncerten a városom Művközpontjában, ahol 
    kb. 400 fős közönség előtt adott koncertet az OMEGA. Abból az alkalomból készült az az OMEGA zászló, amit most ismét magunkkal vittünk a gyerekekkel és a koncert után sikerült is dedikáltatnunk a fiukkal. Ciki meg is simogatta és megjegyezte, hogy "Jó anyag", jól birta a gyűrődést. Közben pár szót mindegyikükkel váltottam, igazán közvetlen, kedves emberek. Nagyon örültek, hogy ilyen messziről is eljöttünk a koncertjükre. 
    30 év elteltével ismét személyesen láthattam - hallhattam a zenéjüket, ami azóta semmit sem vesztett töretlen hangzásából. A fiúk ugyanolyan fitten játszottak - korukat meghazudtoló frissességgel, ismét igazi profi zenei hangzást produkálva. Bevallom nekem Ciki dobolása tetszett a legjobban. Háááát....! A ritmus szekció nagyot szolt és mekkora dinamikával!!... Nagyon ott volt a szeren! Elefánt kitűnően gitározott és a "bolhás" jelenet is nagy sikert aratott a lengyel nézők körében is. Laci szinti szólója csodálatos volt. Mecky szinpadi mozgása semmit sem változott, épp
    olyan dinamikus egyéniség, mint akkoriban volt és most is nagyon jól énekelt. 
    Nekem külön élmény volt a zárt koncert termi hangzás: a kiváló hangszerelés a profi stúdiótechnika kiteljesítette a HI-Fi hangzást, ami nálam évtizedek óta párosul és egyet jelent az OMEGA zenéjével. Ezért én mindig is többre becsültem az ilyen "ülős" 
    koncerteket a kiváló hangzás miatt. Nyilván egy szabadtéri koncertnek is megvan a saját fillingje. A lézershow külön említést érdemel, mert nem csak zölden pásztázott hanem a szivárvány minden színében. A műsor egyébként jó kétórás volt, az alábbi slágerek hangzottak el:

    Gammapolis-I, 
    10000 lépés, 
    Addig élj, 
    Ezüst eső, 
    Életfogytig R&Roll, 
    Léna, 
    Start, 
    Napot hoztam, csillagot, 
    Ha én szél lehetnék, 
    Nem tudom a neved, 
    Naplemente, 
    Őrültek órája, 
    Ballada a fegyverkovács fiáról, 
    Madár, 
    Nyári éjek asszonya, 
    Metamorfózis-II, 
    Finálé (Omega-VIII.), 
    Petróleum lámpa, 
    Gyöngyhajú lány, 
    Régi Csibészek.

    Miután a fiuk egy kicsit kifújták magukat, két órán át állták a sarat az autogramokért, közös fotókért sorbanálló rajongók előtt. 
    Nagyon érdekes, hogy eljöttek a német rajongók is - Omegafreunde.de - sőt a Felvidékről is láttunk Fan clubosokat. 
    Egyébként a zászlónknak nagy sikere volt. Először Pesten az OKTOGON-on megállitott bennünket egy fickó és kérdezte: - Haver, tüntetésre mentek?... Aztán a koncert bejáratnál elvették tőlünk a zászlórudat, de feltaláltuk magunkat anélkül is. Bennt a szinpad előtt gyülekeztünk, ott egy lengyel rajongó kölcsön kérte a zászlónkat egy fotó erejéig. Még a lányomat is körbe puszilta örömében, aminek Ő nemigazán örült, mert szurta a borostája. 
    Feldobódottan jóval éjfél után indultunk vissza a buszhoz, ami visszaszállított bennünket a szállodába. Másnap reggel fél 7-kor keltünk, majd reggeli után 8 körül indultunk haza. Csaknem 13 óra utzás után fél 9 körül értünk Pestre. Egy kollegám feljött értünk kocsival, igy már este 10 körül haza is értünk.

    Nagyon emlékezetes volt ez a hétvége és amint láttam a gyerekek is élvezték minden percét. Egy biztos, még sokáig táplálkozom az OMEGA-s hétvége élményeiből.

    Azóta már újabb lengyelországi koncert körvonalazódik. Sanokon május 17-én este 8 órakor lesz újabb OMEGA koncert. Nevezetes nap lesz, mert Mecky aznap lesz 66 éves!

    Természetesen hoztam zenét is izelítőnek. 

    OMEGA : Live in Warsaw, 2009 - Napot hoztam, csilagot

    További kellemes hétvégét kívánok!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_702221 (15598)
    2009-03-21  16:03
  4. Torolt_felhasznalo_702221
    Torolt_felhasznalo_702221
    2009. március 21. 16:0315598.

    Kellemes hétvégét!!

    Hatalmas élmény, igazi feltöltődös kikapcsolást nyújtott az elmúlt hétvége. Péntek este vonattal érkeztünk Pestre, majd az 56-osok terén gyülekeztünk és onnan indultunk 50-en autóbusszal a Budapest - Vác - Zólyom - Krakkó - Radom - Varsó útvonalon. 
    csaknem 700 km-t utaztunk, de nagyon klasszul telt az idő útközben. Jött velünk a Rockinform ujságirója és fotóriportere is. A hátam mögött ültek, igy beszélgetni is tudtam velük. A fotókkal illusztrált sajtó anyag az áprilisi számban jelenik meg, majd a májusi Rockinform teljes terjedelmében az OMEGA munkásságáról szól, amelyben helyet kap egy DVD melléklet is. 
    A hosszú utazásunkat 1.5-2 óránként beiktatott pihenőkkel szakitottuk félbe. Ilyenkor egy-egy benzinkútnál intéztük egészségügyi szükségleteinket, ill. lehetőség volt üditők, kávé vásárlására is. Meglehetősen jókedvű volt a társaság, sokan hoztak mindenféle finomságokat az útra, az asszonyok sütiket, pogácsákat a férfiak söröket, borokat, sőt még házi pálinka is előkerült a butykosokból. Képzeld egy másfél éves tündéri kislány is utazott velünk. Hát igen, nem lehet elég korán kezdeni a rajongást!

    Az éjszakai buszozás után másnap kb. 10 körül értünk Varsóba. Először elfoglaltuk a szállásunkat a Hotel Aramisban, ami a centrumtól kb. 6 és fél km-re volt. Ezután nekiindultunk gyalog a központ felé. Varsó hatalmas város, több km-en keresztül csak 
    a külvárosban bolyongtunk. Dél körül végre találtunk egy Tele Pizza nevű gyoerséttermet, ahol megebédeltünk. A gyerekek ettek egy-egy 40 cm-es pizzát, én egy 32 centist, de alig tudtam megenni. Természetesen a gyerekek sem birkóztak meg vele, igy elvittük a maradékot. 

    Ebéd után jóllakottan indultunk tovább. Pár km megtétele után a Lazienski park előtt találtuk magunkat. Ez a főúri, tóval, színházzal és palotával ékes park csupán egy Varsó szép közkertjeinek sorában. Egy jó órányit nézelődtünk itt. Készítettünk fotókat is. A tó vize még kissé jeges volt, de a vadkacsák igy is jól érezték megukat. Láttunk mókust is. A séta után egy padon kipihentük magunkat, majd folytattuk az utunkat. Amerre jártunk mindenütt volt fotózni való. Három géppel több mint ezer fotó készült, még nem is tudtam mindet átválogatni.

    Este 6-kor gyülekeztünk a Sala Kongresowa előtt. Akkor kaptuk meg a jegyeket és utánna volt még jó félóránk, készítettünk fotókat a csodásan kivilágított környékről. A kultúrpalota teljesen úgy nézett ki mint a Lomonoszov egyetem. A Sala belülről is egy szinházteremhez volt hasonlatos. A 9. sorban ültünk. Előttünk nem volt széksor, igy a koncert alatt nyugodtam "sétálgathattam" fotózás közben is, persze vigyázva, hogy ne zavarjam a mögöttem ülőket. Való igaz, a biztonságiak nem engedték, hogy az emberek 
    elkószáljanak a helyükről, de összességében diszkréten és tapintatosan tessékelték helyükre az elkolbászolókat. Aki viszont a helyén maradt és felhajtott ülésének a helyén ugrált, tombolt, azt békén hagyták.


    /Folyt. köv/ 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_215600 (15589)
    2009-03-01  15:23
  5. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. március 19. 09:4615597.

    A tükör előtt öltözik. Csupasz,  Akár a frissen megköszörült penge.
    Nem látta férfi, mégis beleszúrja Kegyetlen tükre minden férfi-szembe.

    A tükör előtt öltözik. Gyapjú Kelmét neki növeszt a férfi nyája.
    Szoknyaként veszi magára a poklot S az ég fodorként hullámzik alája. ....

     


    http://www.youtube.com/watch?v=D0AHp0IgByQ

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_663437 (15596)
    2009-03-08  02:17
  6. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. március 8. 02:1715596.
    Külön jó, most veszem észre, hogy a maxi verziót linkeltem be.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_663437 (15595)
    2009-03-08  02:16
  7. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. március 8. 02:1615595.
    Hát ezt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. március 8. 01:1315594.

     

     

    http://www.youtube.com/watch?v=K_IaJDqz2Zo

     

    O Isis und Osiris, schenket 

     

    Der Weisheit Geist dem neuen Paar! 

      Die ihr der Wand'rer Schritte lenket....

    előzmény:
    Kagura (15592)
    2009-03-08  00:35
  9. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. március 8. 01:1115593.
    O Isis und Osiris, schenket           Der Weisheit Geist dem neuen Paar!    Die ihr der Wand'rer Schritte lenket,Stärkt mit Geduld sie in Gefahr.....     
    előzmény:
    Kagura (15592)
    2009-03-08  00:35
  10. 2009. március 8. 00:3515592.

    Szia nekem ez a kedvenc dalom mert a kedvenc animém főcimdala.

     

    Magyarúl ennyit jelent a dal:

     

    Oh a bölcsesség ajka igazságot kell,hogy szóljon.

    Áldott az az ember aki szenved,

    Azért mert egyszer megpróbálta,az élet koronáját érdemli.

    Istenem mennyei tűz,légy könyörületes!

    Te oly szent,oly békés,oly könyörületes,oly szerető,

    Oly tiszta liliom!

     

    http://www.youtube.com/watch?v=C8NGtZFsQOM&feature=related

     

    Sokszor ezt dúdolom ha szomorú vagyok,szerintem naon szép.Maga az anime tele van érzelemmel és gyilkolással,az érzelmes része pedig a saját gyerekkoromra emlékeztet...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_358280 (1)
    2002-04-15  01:42
  11. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. március 7. 23:5715591.

    ...... Rain please tell me now does that seem fair For her to steal my heart away when she don't care  I can't love another when my heart's somewhere far away

     http://www.youtube.com/watch?v=djCUfGVd9lY

     Dan Fogelberg - Rhythm Of The Rain

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. március 7. 23:5115590.

     

     

    http://www.youtube.com/watch?v=djCUfGVd9lY

     

     

     


      빗방울 떨어지는 소리를 들어보세요 내가 그동안 얼마나 바보였는지를 말해주고 있네요차라리 비가 계속되어서 실컷 울었으면 좋겠어요 내가 다시 혼자있게 해주세요
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. március 1. 15:2315589.

    hallod nagyszrű ez a hír ez a Varsói út. Ilyen idős gyerekekkel már nem igen lehet/ne nagyon programot szervezni sajnosNa de ez a dolgok sora rendje Várom ám a beszámolódat és az élményket Varsóról. na és a koncertről is. Mondtam már Neked, hogy olvastam a Science magazinban http://www.sciencemag.org/cgi/content/full/319/5865/905b  hogy a PhD tézist szóban illetve táncban is elő kell adni ? Bár én tanultam zeneterápiát és végeztem is sámántáncok tréninget na de egy írott kutató munkát  letáncolni azt azért már nem.Igaz 20 évvel ezelőtt talán akkor az enyém ma Micsoda nő ez a férfi!
    Neked csak játék a szerelem  könnyű lehet ha sétálsz a szívemen.

    Jó utat és szép élményeket!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_702221 (15587)
    2009-03-01  11:37
  14. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. március 1. 15:0915588.
    Neked is szép pihenős hétvégét!Hallod tudok titkot tartani és  kiváncsiság sem hajt ,ha valamit meg akarok tudni /vannak Nekem arra más módszereim is/ de azért most már lassan ki fog lukadni az oldalam Tényleg miért mondják, hogy ki fog lukadni az oldala valakinek, aki kiváncsi?Remélem lesz már valami ebből tavaszból végre és lassan szidhatjuk a meleg nyaratJó ez a zene amit hoztál Most futok neki 4x a szövegnek de nem vette be eddig így két részletben fogom juuuuuuuuuuuuszt is leírni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_702221 (15585)
    2009-02-22  09:49
  15. Torolt_felhasznalo_702221
    Torolt_felhasznalo_702221
    2009. március 1. 11:3715587.

    Kellemes hétvégét!!


    Végre március, itt a tavasz! Lassan búcsút mondunk a télnek! Felétek milyen az idő???

    Héviz nagyon szép, kellemes hely. Csodálkozom, hogy még mindig nem jutottál el oda? A kiváló, világhírű gyógyvíze mellett rengeteg látnivaló van, főleg nyaranta pezseg ott az élet. Te amúgy is szeretsz sokat sétálni, túrázni, igy a környéket is kedvedre 
    bebarangolhatod a családdal. Egregyre 15 percenként közlekedik a DOTTO, de gyalog is fel lehet sétálni. Van ott egy XIII. századbeli kápolna a temető közepén, érdemes azt is megnézni. A Római Kertben a csodálatos kilátás mellett meg is vacsorázhattok. Sok 
    finomságot készítenek ott. Természetesen több vendéglő is található ott, mindegyiknek külön specialitása van. Egymást érik a borpincék. Én egyszer az egyikben vettem Cserszegi fűszerest, annyira izlett, hogy másnap ismét felkerestem még hoztam haza is 
    belőle 6 litert. 
    Az Evangélikus templomban hétfő esténként orgonahangverseny van. Az Önkörmányzat disztermében szerdánként Operett-estet rendeznek. Itt nagyon sok az osztrák és a német vendég és elég zajosak is. Nagyon olcsó az étkezés. Sok helyen menű is van, 
    elfogadható áron. A Galériában esténként rendezvények vannak, kiváltképp a Borünnep alkalmából, ami augusztus közepétől egy hétig tart. Ilyenkor a központ átalakul Borvárossá. Ha szindarabot, musicalt szeretnél látni, akkor átutazhattok Keszthelyre, ahol a Kastélyparkban időnként előadásokat tartanak. Kiváló program a forró nyári estékre. Igaz, Te nem szeretsz táncolni, ettől függetlenül lehetőség van zenés-táncos esteken is résztvenni. Szerda esténként a Lovai Mulatóba 1500 Ft a belépő, ezt lefogyaszthatod. Előtte legalább egy nappal foglalni kell, mert nagyon felkapott hely. 
    Ha netán borús, esős az idő, akkor lehet múzeumokban nézelődni. Keszthelyen van Babamúzeum és Marcipánmúzeum is. A hajóállomásról délután óránként indulnak sétahajók, kellemes program lehet akkor, ha kinnt a parton elviselhetetlen a hőség. Olyan klassz érzés, mikor a langyos szél kellemesen átjárja egész tested hajókázás közben. Szóval, sokmindennel kellemesen és hasznosan el lehet tölteni az időt a fürdésen kívül is.
    A Hotel Majerik Gyógyszállóban viszonylag olcsón lehet szállást kapni. Itt elég egy héttel korábban lefoglalni a szobát. Bőséges reggelit adnak, de lehet teljes panziós ellátást is kérni. Mindössze kb. 80 m-re van a Tófürdő bejáratától az autóbusz pályaudvar mellett. 

    Most már biztos, hogy sikerül a részvétel az OMEGA együttes Varsóban rendezett koncertjén, ami márc. 14-én este 8-tól lesz a Sala Kongresowa-ban.

    Néhány hete egyik este odaálltam a gyerekek elé:
    -Van-e kedvetek eljönni velem egy OMEGA koncertre???
    -Hú, de klassz! De jó lenne!
    -És akkor is, ha ez a koncert Varsóben lesz???
    -De jóóóóó!... De szuper! Hurrá! - fogadták a gyerekek az örömhírt.

    Nagyon megörültem, mikor igent mondtak. Ki tudja meddig vihetem még magammal őket, lassan már kirepülnek. Igy azóta nagyon készülünk az eseményre.

    A magyar rajongóknak elkülönítettek egy 70 db-os jegykontingenst. Pénteken 45-en busszal utazunk, a többiek autókkal, néhányan repülővel indulnak útnak. Varsói szállásunk a Hotel Aramis-ban lesz. A koncert után itt alszunk(?), kapunk reggelit (ami benne van az árban), utána indulunk haza. A Hotel Aramis 10 emeletes, 230 szobás szálloda. Zuhanyzós szobák, a szobákban tv-vel, van étterem és bár is. Este itt lehet nyugodtan beszélgetni, ismerkedni.
    A Kongresszusi központ kb. 3.000 főt befogadó, kiváló akusztikájú terem. Korábban a Procol Harum és a Rolling Stones is adott itt koncertet.
    Az OMEGA már hetekkel ezelőtt elkezdett szorgalmasan gyakorolni, biztos nagyon jó buli igérkezik. Már alig várjuk!

    Közben a szülői ház egyik szekrényének mélyéről 30 év után előkerült az az OMEGAzászló, amit fiatal korunkban a városunkban rendezett koncerten lobogtattunk. Kissé gyűrött állapotban van még, de hamarosan ki lesz vasalva. Természetesen most is visszük magunkkal. Mig a teraszon lengette a szél, eszembejutott egy a - Sej, a mi lobogónkat... kezdetű korabeli munkásmozgalmi nóta. Kissé elmosolyogtam magam. Hallod, ez a 30 év, hogy elrepült! De csak a testünk öregedett, a lelkünk még mindig fiatalos, ugye????.... 

    Most stílusosan egy 30 évvel ezelőtti, igazi "csápolós" koncert részletet hoztam.  


    OMEGA Live Performance, 1979 : Őrültek órája


    Jövőhét végén nem leszek gép közelben. Utánna megint nem a koncert miatt, de ha a Visztula partjáról egy dalt hoz feléd a szél, akkor tudni fogod ki dúdolta!
    Természetesen legközelebb élménybeszámolóval térek vissza.

    További kellemes hétvégét kívánok!


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_215600 (15586)
    2009-02-22  19:30
  16. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. február 22. 19:3015586.

    Neked is szép napot/hetet!

     

    Irigykedem hogy te már tavaszt látsz Nálunk nem sok előjele van ennek.Hallod nem lettem okosabb a terved terén. Azt mesélik hogy én gyerekkoromban sem tudtam kivárni ameddig valamit szépen kicsomagolok ,hanem azonnal feltéptem/letéptem a csomagolást az is előfordult hogy a benne lévő leesett és összetörött Azóta azért tudok ám uralkodni magamon , de csak a képekől lehetnének mozaikképes hypotéziseim, bár a tavirózsa megzavar ,mert abból keleten nagyon sok van. Gondoltam is Rád mert találtam itt egy topicot ,ahol valaki vagy 30 ezer forinttért adott volna át 10-14 napos hévizi tartózkodási lehetőséget. 

    Hallod azt én is szeretném látni az elbeszéléseid alapján.

    Örülök hogy ilyen zenét hoztál. A hétközi Jógás tréningképzés kicsit megviseltbár szerencsére nem olyan darázsdünnyögő zenére  végeztük, hanem nagyon is jó haránt/ oldal/hát , hasgy-, nyújtó és lazító gyakorlatok voltak Én is most valami régebbit hoztam. Kerestem volna egy markáns előadót, de nem találtam.

     

     http://www.youtube.com/watch?v=MiuimDNlyuQ  

     

    Legyen szép, sikeres örömteli heted!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_702221 (15585)
    2009-02-22  09:49
  17. Torolt_felhasznalo_702221
    Torolt_felhasznalo_702221
    2009. február 22. 09:4915585.

    Szép jó reggelt!

    Csodás szép napsütéses idő alakul felénk, már alig van hó - még pár nap és tovább enyhül az idő - talán végre beköszönt a tavasz!?

     

    Bizony ez a sláger a Dirty Dancingből való magyar feldolgozás. Bevallom nekem a a film első része jobban tetszett, mint a második. Végülis nem vagyok válogatós: jöhet minden, ami zene!

     

    A múltkor említett dolog még mindig alakulófélben van, egyre nagyobb az esély a bekövetkeztéhez, de babonából még nem nyilatkozom bővebben róla.

     

    Most a hetvenes évek közepéből hoztam egy dallamos slágert, remélem tetszik majd!?

     

    Rosy And Andres : My Love 

    További kellemes, pihentető hétvégét kívánok!

     

    /látom elérhetők a régebbi emóciók is - bevallom azok jobban tetszenek/ 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_215600 (15584)
    2009-02-15  20:46
  18. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. február 15. 20:4615584.

    Neked is szép maradék napot! Na akkor most már te sem maradtál ki a hóemberépítésbőlSzelet nem kérsz? Azt is küldhetek ám. Ezt a feldolgozást nem ismertem ,de nekem nagyon nagyon más jutott erről eszembe ez pedig a Dirty Dancing

     

    http://www.youtube.com/watch?v=ZBHIVbjXZkw

     

     

    Mo st kilukad az oldalam ,hogy milyen nagy dologra készülsz a gyerekekkel. Én úgy igazándiból a nagy eseményeket nem szeretem. Nálunk az olyanok gyakorta balul sikerülnekminden igyekezet ellenéreMa én Csajkovszkijt hoztam mert a héten egy koncerten Őt hallgattuk./mazurkát, spanyol táncot../

    http://www.youtube.com/watch?v=jpGxCX2zKeE

     

    http://www.youtube.com/watch?v=J0nuGa7-QpU

     

     

    http://www.youtube.com/watch?v=RMVcbKIvqJU&feature=related

     

    http://www.youtube.com/watch?v=gbehaOnkX4I

     

    http://www.youtube.com/watch?v=gGdabqJJlXw

     

     

     Jövő héten ismét egy strapás hetünk lesz. Megyünk jóga gyakorlatos trénerképzésre. Hallod az az ami Tőlem olyan de olyan messze áll.

     

     

    Na majd csak lesz valami Legyen szép sikeres örömteli heted!

     

     

    Dirty Dancing Dirty Dancing

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_702221 (15583)
    2009-02-15  19:34
  19. Torolt_felhasznalo_702221
    Torolt_felhasznalo_702221
    2009. február 15. 19:3415583.

    Kellemes estét!

     

    Érdekes lehetett ez a  trénerképző. Megvallom őszintén én mindig az evés örömére koncentrálok:  nem hajt a tatár, mindig finomságokat készítek magamnak és még a hétköznapi menűből is mindig akad a fogam alá való. (négy menűből lehet választani). Szóval, szeretek jókat enni.

     

    Hallod bevált a jóslatod. Péntekre virradóra kb. fél cm hó esett, mire indultam dolgozni addigra már el is olvadt, csak a füvön maradt meg. Ma délután pár óra alatt leesett kb. 2-3 cm-nyi hó. Ezt elsöpörtem, de már azóta teljesen elolvadt, csak a kertben maradt némi nyoma.

     

    Nemrég adták ki Bereczki Zoltán és Szinetár Dóra Musical duett koncert DVD-jét. Legalább ötször megnéztem már, nagyon élvezetes és igazi önfeledt kikapcsolódást nyújt. A felvétel tavaly a Papp László Sportaránában készült.
    Erről hoztam most egy ismert musical részletet. Gondolom nem kell bemutatni, hisz Te is ismered.

    Bereczki Zoltán - Szinetár Dóra : Sorsunk e tánc

    Hamarosan nagy eseményre készülők a gyerekekkel, de erről majd bővebbet akkor, ha már biztosra fordul a dolog.


    Kivánok Neked további kellemes vasárnapot, holnaptól eredményes, sikeres hetet.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_215600 (15581)
    2009-02-08  20:55
  20. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. február 8. 20:5715582.
    예쁜 걸 살 재산은 없지만
    달빛을 엮어
    목걸이와 반지를 만들어 드릴 수 있읍니다.
    천 개의 언덕 위에 있는 아침을 보여드리고
    키스와 일곱송이 수선화를 드릴 수 있읍니다.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_115463 (15580)
    2009-02-08  20:42
  21. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. február 8. 20:5515581.

    Szép maradék hétvégét Neked is!

    Szeretem a filmzenéket nagyon én is. Egyik másik jobban sikarlt vagy maradandóbb lett mint maga a film néha.  Ezt a sorozatot hellyel közzel magam is ismertem.A héten egy képzésen jártunk . Olyan trénerképző féle . Igaz a technikája keleti de rengeteg ismert elemet tartalmaz csak éppen másként másra. Vizualizációs légzéstechnikák hogy a gyakorlatot végző önmagára figyeljen teljes valójában legyen jelen és ne essen pánik spirálba ha bármi is éri. Felelj nekem mikor ettél úgy hogy csak az étel ízére figyeltél csak az evés örömére koncentráltál? Na folytatom : a gyakorlatok légző gyakorlatok többnyire un "szervezet átlégzése/lélegeztetése.

    Koncentrációt, vizuálizálást igényel és valódi jelenlétet.  Lépésről lépésre kell haladni utasításokra. Kb 50-70 perc egy gyakorlatsor. Gondold el voltak akik 30 perc alatt befejezték. Mint a megbeszélésen kiderült összevontak dolgokat pl ha valamit a baj oldalon kellett lépésről lépésre követni Ők mindkét oldalukon egyszerre végezték.  Te minden náció tagjai hűen követték a feladatot csak a magyarok vontak össze dolgokat.Most nem is tudom ez kreativitás lenne vagy feladattudat  szabálytudat hiánya Hoztam Neked hóembert is. Szerintem holnap már te is havat seperhetsz.

    Én most ezt hoztam:I may not have a mansion.
    I haven’t any land.
    Not even a paper dollar to crinkle in my hand.

    http://www.youtube.com/watch?v=f8Y4l4JKPsE

    저는 저택도 없고
    땅도 없어요.
    손 안에 부스럭거리는 종이돈도 없어요.

     Legyen szép sikeres  örömteli heted!

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_702221 (15578)
    2009-02-08  14:04
  22. Torolt_felhasznalo_115463
    Torolt_felhasznalo_115463
    2009. február 8. 20:4215580.
    hajnalig még van idő, hajnalig még van idő
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. február 8. 20:3215579.

    Ez nem lehet igaaaaaaaaaaaaaaaaazzzzzzzzz

    Máááááááááááááááááááttttééééé ééééééééééééééé Te nem lehetsz perzekutor

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_358280 (1)
    2002-04-15  01:42
  24. Torolt_felhasznalo_702221
    Torolt_felhasznalo_702221
    2009. február 8. 14:0415578.

    Kellemes hétvégét!!

    Remélem jól telnek a napjaid, a munka mellett jut időd pihenésre és jó egészségnek örvendsz!?
     
    Tegnap este megnéztem a Klinika - 20 év múlva c. filmet. Akkoriban nagyon szerettem ezt a sikersorozatot. Fehér és kék köpenyek, zöld fenyők, csupa szív történetek, csupa jó színész - valóban hiteles kórházi környezet, igazi műtétek. Jó lesz ismét újranézni! DVD-n már megjelent az első három évad. Nagyon kedveltem Brinkman professzort, Christa növért (később orvos-t), az örökösen aggodalmaskodó csupaszív-lélek Käti-t, Mischa-t és Hildegard főnővér-t is. Ők voltak a kedvenceim.  

    Mesélek néhány érdekességet a filmsorozattal kapcsolatban. Például Brinkman professzor és Christa esküvője. Erre egy teljes héten át készültek. Nemcsak a házasulandók választottak, majd próbáltak kosztűmöt, hanem a tervezett vendégsereg közel 90 résztvevője is.

    Tribergben, a korábban alig ismert üdülőhelyen az akkori Tanácsházán történt. 1985. dec. 21-ét írtak. Ezen a napon köt házassákot Brinkman professzor és Christa. Az esküvő részleteiről nemcsak filmfelvétel, hanem rengeteg képfelvétel készült, ami mind a mai napig ott látható a Tanácsháza 60 éves faburkolatu tanácstermében, melyben azóta szinte csak esküvőket tartanak. A dolog magyarázatát az Ochsentour egyik hírdetésében találhatjuk, mely arra hívja fel a figyelmet, hogy bárki, aki jelentkezik az irodánál, Brinkmann-módra köthet házasságot. Ugyanis azon a színhelyen, ahol a sorozat szereplői kimondták a "boldogító Igen" -t a szertartás is "a'la Brinkmann" zajlik.

    Egyébként lenne kedvem megnézni a forgatási helyszíneket, azaz a Titisee-t (Titi tó), a Klinikát Glottertalban, és a professzor házát is Grafenhausen-Rothaus mellett. Idén nyárra már van programom, de jövőre megpróbálok időt szakítani rá. Gondolom Te már jártál arra felé, ismered a környéket, hisz tudtommal a fél világot bejártad már és feltételezem, hogy Schwarzwald gyöngyszeme sem kerülte el eddigi utazásaidat?

    A klinika kisérőzenéjét Hans Hammerrschmidt komponálta, aki korábban Hildegard Knefnek, a világhírű német sanzonénekesnőnek és színésznőnek írt dalaival lett híres. A klinika főcímzenéje akkoriban felkerült a német slágerlistára is. A komponista a sorozat 70 folytatásához összesen 1800 oldalnyi hangjegyet vetett kottapapírra...


    Die Schwarzwaldklinik - Theme


    További kellemes, pihentető hétvégét kívánok!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_215600 (15571)
    2009-02-01  21:03
  25. 2009. február 7. 16:4815577.

    "Ugye gondolsz néha Rám!,

    Csillagfényes éjszakán,

    Mikor nyugszik minden csendesen,

    Csak a szív az nem pihen!"

    Várlak vissza, várlak én,

    Két karomba zárlak én,

     

    ..........................

    azt üzenem: TE LESZEL A KEDVESEM!!!!! 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_358280 (1)
    2002-04-15  01:42
  26. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. február 2. 21:1015576.

    Jöjj kedvesem, gyere mondd el mit érzel

    Titkolni kár, hisz látom én.

    Jöjj kedvesem, gyere mondd el mit érzel

    Az élet nem lányregény......

    Ne legyél bánatos, én komolyan gondolom,

    Hogy hozzám tartozol és én hozzád tartozom.

    Meglátod rendbe jönnek majd a dolgaink,

    Lesznek még szép napjaink.

    Meglátod rendbe jönnek majd a dolgaink,

    Lesznek még szép napjaink

     

     

     

    http://fr.youtube.com/watch?v=ahma7wz 5P1o

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_878273 (14389)
    2007-04-24  09:24
  27. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. február 1. 21:2915575.

    Micsoda nő

    valami csodás

    követem őt.....

     

     

     

    /többet nem tudok belőle /

    előzmény:
    L-é-n-a (15567)
    2009-01-23  07:49
  28. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. február 1. 21:2615574.

    A hargitai fenyves erdő aljában
    Oda van a piciny tanyám csinálva
    Jöjj el hozzám édes rózsám
    Nézd meg az én piciny tanyám
    A hargitai fenyves erdő aljában.

    Öreg baka  búcsúzik a századtól
    Előveszi harci sípját, s beléfúj
    Oly szépen szól harci sípja
    A századát visszahívja
    A hargitai fenyves erdő aljában.

    előzmény:
    prohaszkab (15570)
    2009-02-01  14:31
  29. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. február 1. 21:1015573.

    Hol van az a nyár

    hol a régi szerelem.

    Jaj de messze jár, átsuhant a szívemen.

    Hol van az a tűz, mely a karjaidba űz .....

     

     

     

     

    http://fr.youtube.com/watch?v=gwlxxGcku Is

     

     

    előzmény:
    vandorpatkany (15568)
    2009-01-26  01:58
  30. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. február 1. 21:0615572.
     Ne nézzen úgy rám a gyönyörű szemével
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_358280 (15562)
    2009-01-22  22:02
  31. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. február 1. 21:0315571.

    Jajjj de örülök hogy megérkeztél. Már a Léna kávézójában keseregtem is ,hogy mi lehet Veled? Akartam is írni emailt, hogy csak nincs valami bajod? Én vezetek mert én havat is sepertem jócskán .Na az én heteim mozgalmasak voltak  azt hiszem hol erre hol arra jártunk. Igazából nem is tudom még reálisan feldolgozni az élményeket és mivel érzelemből nem igen szoktam dönteni most egy kicsit hallgatnék. Ülepedni kell  a látottaknak hallottaknak. Hoztam egy, kis forralt bort glühwein-t  a svédek glöggnek,olaszok vin brulé-nak franciák vin chaud-nak,angol területeken mulled wine-nek, csehek svařené vínoként az oroszok глинтвейн-nek ,szerbek kuvano vino-nak, nevezik.A zene nagyon jó különösen az eleje. Az úgy jellemzi a „tohonyás”/hypermobil/ stílusomat. Remek jó napindító zene lesz szürke reggelekre. Én  most Grace Jones –t hoztam aki 60 éves! Mások nyugdíjba készülnek ilyen idősen , ő kiadott egy szenzációs új albumot, a címe Hurricane. 2009 márciusában a Circus Stockholmban, a díva koncertje.

    Legyen szép sikeres örömteli heted!

    http://fr.youtube.com/watch?v=rHi1MEWCJZU&feature=related

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_702221 (15569)
    2009-02-01  14:23
  32. 2009. február 1. 14:3115570.

    Szia!

     

    KÁRPÁTIÁT!!!!

    Ó bujdosó székely, tekint fel az égre, nézd meg, hogy a felhő hogyan keletkezik, székely ország felé, hogyan közeledik.

    stb.

    Csodás

    reggel óta ez jár a fejemben 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_702221 (15569)
    2009-02-01  14:23
  33. Torolt_felhasznalo_702221
    Torolt_felhasznalo_702221
    2009. február 1. 14:2315569.

    Kellemes vasárnap délutánt!

    Köszi a Mozart zenét. Hallod ezt Karajantól még én sem hallottam.

    Nos végre tudtam egy kis időt szakítani a dúdolásra is. Múlt hétvégén vasárnap délután nem volt netünk, de az egész környéken sem, aztán hétközben esténként az egyik kollegámnak segitettem. 

    Egyébként semmi érdekes nem történt az elmúlt időszakban - vagyis ma reggel idén először el kezdett szállingózni a hó, de csak egy órácskát - azóta már el is olvadt. Szóval lehet, hogy az idei telünk is hómentes lesz!???... 



    Most egy kellemes fim betétdalt hoztam. Tegnap megnéztem a St.Trinians - Nem apácazárda filmet. Könnyed szórakozást igért, be is váltotta és ráadásul egyik kedvenc szinészem Colin Firth is szerepelt benne. A film végén elhangzott egy lüktető ritmusú, nagyon fülbemászó szám, első hallásra megtetszett, mindjárt jókedvem is lett tőle:

     

    Girls Aloud - Theme to St. Trinians 

     

     

    Remélem Neked is jól telnek a napjaid!? Vigyázz meg ne fázz ebben a csalóka időben!

     

    További kellemes pihentető hétvégét kívánok! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_215600 (15560)
    2009-01-18  22:29
  34. 2009. január 26. 01:5815568.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  35. 2009. január 23. 07:4915567.

    Nekünk találkozni kellett

    Valahol, valamikor...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_358280 (15563)
    2009-01-22  22:12
  36. 2009. január 23. 07:4615566.
    Meg van, bocsi, ismét hülyéskedik az NLC.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_358280 (15564)
    2009-01-22  22:20
  37. 2009. január 23. 07:4615565.
    Nem jött át amit küldtél.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_358280 (1)
    2002-04-15  01:42
  38. Torolt_felhasznalo_358280
    Torolt_felhasznalo_358280
    2009. január 22. 22:2015564.

     

     

     

    http://fr.youtube.com/watch?v=bFPfcnfckuQ

     

     

    Micsoda nő ez a férfi!
    Neked csak játék a szerelem
    könnyű lehet ha sétálsz a szívemen.
    Mégis akarom, bármi az ár.
    A harcban nincs határ!

    előzmény:
    Sarapod2 (15539)
    2008-12-22  16:40
  39. Torolt_felhasznalo_358280
    Torolt_felhasznalo_358280
    2009. január 22. 22:1215563.

    Ujra itt van

    ujra itt van

    ujra itt van

    a nagy csapat

    előzmény:
    L-é-n-a (15552)
    2008-12-31  16:07
  40. Torolt_felhasznalo_358280
    Torolt_felhasznalo_358280
    2009. január 22. 22:0215562.

     

     

     

    http://fr.youtube.com/watch?v=HyMYAHWgdTQ

     

     

     

    Neked játék, nekem szerelem, neked a fény és a végtelen.
    Nekem a hiány, nekem a küzdelem, nekem a bűn és a félelem.
    Arcul csapott magányunkra rászáradt illúziókkal, kétsornyi hír lett az életem.
    S ami szép, azt csak képzelem.
    Neked eső, neked havazás, neked maradt a tisztaság, fehér lepedőn.
    De záporverte homlokodra jeleket karcolt az idő,
    mert nagyon fáj, mert üvölteni kéne, mert nem lehet,
    mert nem lehet,
    mert amit nem lehet, az az élet, mert lehetetlen az élet, mert nincs igaz.
    Széttépett imakönyveink között a megtalált nyomornak sohasem lesz vége.
    Neked játék, neked szerelem, neked a fény és a végtelen.
    Nekem a hiány, nekem a küzdelem, nekem a bűn és a félelem.
    Csak tovább roncsol a vágy, az eltévedt boldogság.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_215600 (15561)
    2009-01-18  22:30
  41. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. január 18. 22:3015561.
    Neked hogy sikerült ennyit írni? Nekem a fele szövegről le kellett mondanom ,mert nem engedett be a rendszer
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_702221 (15559)
    2009-01-18  11:08
  42. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. január 18. 22:2915560.

    Én már szép jövő hetet jövök kívánni! Hallod élménydús heted volt. Az ilyen és hasonló élmények szinte feltöltik az embert. Köszönet a Rossini Tell Vilmosáért el is mentettem és máris teszem a zenegyűjteményeim közé. Orgonán nem igen lehet Hallod Tell egy szímbólum lett . A szimbólumról  jut eszembe  még Liszt Ferenc - Byron verse .-  János Kázmér király apródjáról Mazeppáról  ,akit  Falibovszki lengyel nemes, rajtakap amikor  neje megcsalta.Ezért  meztelenül egy ló hátára kötette, és a lovat kihajtotta . Mazeppának  szerencséje van és megmenekül Itt van Lamoral Egmont gróf a 16 sz.ból , Gavre hercege flandria helytartója aki kinevezője  II. Fülöp ellen fordul amikor meglátja a  németalföldiek szenvedéseit. Milyen csodás programzenét írt Beethoven  a Geothe drámából. Na és Carl Maria von Weber  A bűvös vadász ? Ennek is gyors vidám lendületes a tempója Én most Mozartot hoztam. Szerettem volna Karajan vezényletével de nem találtam.

     http://fr.youtube.com/watch?v=4YP7nJe555A&feature=related

     

     

    Legyen szép sikeres heted !

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_702221 (15559)
    2009-01-18  11:08
  43. Torolt_felhasznalo_702221
    Torolt_felhasznalo_702221
    2009. január 18. 11:0815559.
    Kellemes hétvégét!!

    Aranyos vagy, hogy megmosolyogtál, de én továbbra is kitartok az álláspontom mellett. Az élet dolgai,- a nagybetűs élet - maga a realitás. Ezért engedtessék meg, hogy néha az ember kikapcsolódásként elrugaszkodjon a valóságtól és álmainak élhessen. A váratlan dolgok is a cselekmény része, de ha megfigyeled a végkifejlet legtöbbször pozitív: a jó elnyeri méltó jutalmák, a rossz bűnhődik vétkeiért. Olyan filmmel is találkoztam, ahol a végkifejlet nyitott maradt: nem tudni, hogy alakul tovább a 
    főszereplők sorsa. A megoldást a nézőkre bizzák. Vagy épp a másik véglet a mostanában oly divatos "rendezői" változatok.

    A téli hegyi túra biztos érdekes lehet - amellett, hogy egészséges, de látványos is a szép havas táj, főleg amikor már esteledik és a zseblámpák fénye megvillan a fehér havon. Lesz még jobb idő is, szerintem nem maradtál le semmiről, később még bepótolhatod!

    Tegnap este egy alapítványi orgonahangversenyen vettem részt, amely az okumené jegyében zajlott a város Református templomában. Adományokat a Piarista temlom új orgonájának építésére gyűjtöttek. A város összes templomának kórusa szerepelt és két kórusmű között komolyzenei orgonaművek hangzottak el Révész László orgonaművész előadásában, aki a Zeneakadémián Lehotka Gábor tanitványa volt és a Nemzetközi Liszt Orgonaverseny III. díjasa.  
    Először Lübeck d-moll preludiumát hallhattuk, majd a következő orgonamű egy Bach korál volt. Elhangzott Widor Introduction et Rondo op.72 műve is, majd a műsort Saint-Saëns Orgonaszimfóniája zárta. Nagyon jól éreztem magam a közel másfélórás áhítat alatt és
    elhatároztam, hogy a következő két alapítványi orgonahangversenyen is résztveszek, ami majd a Nagyböjti áhitat jegyében lesz megtartva. Először március 21-én Nagy László Adrián tolmácsolásában barokk orgonaművek és Haydn nagyböjti graduáléi hangzanak el, majd ápr.4-én pedig Dibusz Ferenc orgonaaművész többek között Bach 56. kantátáját adja elő. 



    Mit is dúdolhatnék most, természetesen egy orgonaművet - történetesen egy operaátirat részletet Rákász Gergely Verdissimo lemezéről. A lemezfelvétel az ország legnagyobb 5 manuálos, 104 regiszteres orgonáján készült, ami az Egri Bazilikában található és csodálatosan szól. Itt meg is hallgathatod:

    G.Rossini : Tell Vilmos - Nyitány (Részlet)


    További kellemes hétvégét, jó pihenést kívánok!


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_215600 (15556)
    2009-01-11  16:31
  44. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. január 12. 22:4815558.

    Adja meg az Isten,
    Mit adni nem szokott,
    Száz bús vasárnap helyett
    Sok víg hétköznapot,
    Adja meg az Isten.

    Adja meg az Isten
    Sírásaink végét,
    Lelkünknek teljességes
    S vágyott békességét,
    Adja meg az Isten.

     

     

    Adja meg az Isten,
    Bár furcsa a világ,
    Ne játsszak ölő, gyilkos,
    Cudar komédiát,
    Adja meg az Isten. ....

     


    Ez is egy Gryllus Daniel által megzenésített Ady vers.

    De jó lenne ha valaki tudná hol hallható

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_878273 (14110)
    2007-02-10  07:15
  45. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. január 12. 22:4015557.

    Örömöm sokszorozódjék a Te örömödben,

    Hiányosságom váljék jósággá benned!...

     

    Weöres Sándor

    Gryllus Dániel 

     

    ami Nekem ugyan meg van ,de nem találom a neten

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_878273 (14110)
    2007-02-10  07:15
  46. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. január 11. 16:3115556.

    Szép maradék hétvégét!

    Jót mosolyogtam  azon amit írtál.

    A filmekkel úgy vagyok, hogy olyanokat nézek, amelyekről előre 
    érzem, hogy úgy mutatja be a történetet a rendező, ahogy én 
    szeretném látni.
      na ez is . Akkor mi lesz a váratlan dolgokkal az esetleges sokkoló jövőbemutatásnál, vagy a realitás ábrázolásnál? A szilveszteri bécsi  koncertet én is láttam igaz felvételről mert ebédmeghívásunk volt ahonnan elkésni nem lett volna ildomos. 

    Most olyan vegyesek az érzelmeim és mélységesen le vagyok hangolódva. Kaptam néhány képet ami netre nem igen került még egy holland újságíró levelezőtársamtól a gazai övezeti  harcokról. Megdöbbentőek. Tudod én aki nem érzek ellenérzést egyik faj iránt sem /más kérdés hogy egyik másik habitusa távol áll tőlem/ nem kedvelem az emberek megaláztatását egyik fajnál sem .Most igencsak  szomorú vagyok.Pedig olyan tervekkel jöttem hogy elmesélem Neked, hogy a héten nem jutottam egyről a kettőre a munkámmal= a befejezés sehogysem akart kikerekedni. Már késő este volt amikor azt mondtam itt a vége /!/ nem megy pedig jó lenne , de nem tudom a konklúziót megírni. Dühösen is kapcsoltam ki a gépet és a fiókból kivettem egy mp3 lejátszót fülhallgatóval, hogy hazáig sem akarok senkivel sem kommunikálni.  Egyszercsak megszólalt benne dorka68 nicktől emailben kapott Gryllus szám.

    "Szórd szét kincseid , a gazdagság legyél te magad...

    Űzd el szánalmaid , a jóság legyél te magad.

    Dúld fel hiedelmeid , a hit legyél te magad.
    Törd át gátjaid , a világ legyél te magad.
    Vedd egybe életed-halálod , a teljesség legyél te magad."

    Minden rossz kedvem elszállt mert  "megvilágosodtam" és tudtam mi lesz a munkám jó  befejezeSzabályosan futottam hazáig ledobtam a homimat előkaptam a gépet és fél óra alatt készen voltam a befejezéssel.Különben meg öregszemma egy -15 fokos hidegben történő hegyi túrára voltam hivatalos ,de erős voltam és  lemondtamNem akarták elhinni, mert még reggel is "zaklattak", hogy gondoljam meg.Erős voltam és NEMMenjenek a volt "hegyivadászok" és majd ,ha enyhűl akkor tartok velül ismét. Legyen szép sikeres heted!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_702221 (15555)
    2009-01-09  21:28
  47. Torolt_felhasznalo_702221
    Torolt_felhasznalo_702221
    2009. január 9. 21:2815555.
    Kellemes hétvégét!!

    Remélem jól telt a heted, haladtál a dolgaiddal és azért néha 
    pihenésre is jutott időd!?
    Érdekes lehet az a sétálgatás közbeni "összenézés". Gondolom a 
    tekintetből való olvasás valamilyen - talán autogén(??), mert erről 
    már hallottam - tréningnek a kielemző része? Érdekes dolgokkal 
    foglalkozol, gondolom szereted is a munkád, biztos nem is unalmas.

    Ami az olvasást illeti mostanság nemigazán van kedvem hozzá. 
    Fiatalabb koromban még csak-csak elolvastam egy szépirodalmi 
    remekművet, de manapság legfeljebb a banki értesítőt olvasom el, 
    hogy mit mutat az egyenlegem. Viszont ez is elég unalmas, mert általában a kiadás és a bevétel szinkronban szokott lenni nálam. 

    A filmekkel úgy vagyok, hogy olyanokat nézek, amelyekről előre 
    érzem, hogy úgy mutatja be a történetet a rendező, ahogy én 
    szeretném látni. Én meg - Veled ellentétben - meglehetősen 
    romantikus vagyok, ezért az olyan filmeket nézem legszívesebben. 
    Sokan azt állítják, hogy a Tv, a mozi a szem rágógumija - és akkor a
    könyv micsoda????...

    Január elsején délelőtt idén is megnéztem a Bécsi Újévi Koncertet. 
    Nagyon tetszett a Bécsi Filharmonikusok előadása, amit Daniel 
    Barenboim vezényelt. A műsor házigazdája Julie Andrews volt és 
    ismertette a nézőkkel a csodálatos helyszineket. Volt balett az 
    Esterházy kastély gyönyörű termeiben, gyönyörködhettünk téli 
    tájakban, Haydn szülőházába is elkalauzolta a nézőket. A Musikverein hangversenyterme gyönyörű sok, szép virággal volt feldíszitve. Mutatok is néhány képet. 
    Idén is J. Strauss műveinek legjavából volt válogatás, de hallhattuk 
    Haydn "búcsú" szimfóniáját is, annak is a fináléját. 

    A következő zeneművek hangzottak el:

    I. Johann Strauss: 
    1. Egy éj Velencében - nyitány (Berlini változat),
    2. Keleti mesék, keringő, Op. 444., 
    3. Anna-polka, Op. 117., 
    4. Gyorsposta-polka, Op. 159., 
    5. A királyné csipkekendője - Déli rózsák -keringő, Op. 388., 
    6. Bűvös golyók, gyorspolka, Op. 326., 
    7. A cigánybáró - 
       a) Nyitány, 
       b) Bevonulási induló, 
       c) Kincs-keringő, Op. 418., 
    II. ifj. Josef Hellmesberger: Spanyol tánc,
    III. id. Johann Strauss: Zampa-galopp, Op. 62a, 
    IV. Johann Strauss: 
    1. Alexandrine-polka - francia polka, Op. 198., 
    2. Mennydörgés és villámlás - gyorspolka, Op. 324., 
    3. Szférák zenéje, keringő, Op. 235., 
    4. Éljen a magyar! - gyorspolka, Op. 332., 
    5. Haydn: fisz-moll ("Búcsú") szimfónia, No. 45 tétel (Finale) 
    Ráadás: 
    1. Johann Strauss: 
      a) Egy éj Velencében - Oly félénkek nem vagyunk! - gyorspolka, Op. 413., 
      b) Kék Duna-keringő, Op. 314., 
    2.) id. Johann Strauss: Radetzky-induló, Op. 228.



    Izelítőül két zeneművet ajánlok meghallgatásra. Az első a 
    Mennydörgés és Villámlás gyorspolka, a másik pedig a már az újévi
    koncerteken tradicionálisnak számító Radetzky-March. Mindkettőt 
    ismered.

    J.Strauss : Thunder and Lightning, quick polka

    J.Strauss Sr. : Radetzky March

    Kellemes hétvégét, jó pihenést kívánok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_215600 (15554)
    2009-01-04  08:43
  48. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. január 4. 08:4315554.

    Szép hétvégét! Már tegnap meghallgattam amit hoztál, de leragadtam egy hajléktalanokról szóló topicnál Tudod nem szeretem amikor kihal az emberekből a szociális érzék és azt támadják aki elszenvedője a dolgoknak és nem okozójaTudod egy nációnál szerintem maga a vég amikor a vezetésből hiányzik a szociális érzékenység.Köszönöm az élvezetes beszámolódat. Meghallgattam a hanganyagot és nagyon örültem amikor hallottam a Himnuszt a hívőktől  énekelve. Semmin nem csodálkozom annyira mint amikor egy náció a saját himnuszát nem énekeli hanem  felvételről hallgatja.Hallod nekem inkább impresszióim vannak, mert vagy öregszem ,vagy kimerülő félben vagyok, de egyre jobban kedvelem a csendet és az olvasást,zenehallgatást, így a filmeket sem nagyon nézemVolt idő amikor stílusokért, rendezőkért lekesedtem de ez valahogy alábbhagyott. Nem vagyok egy szentimentális típus és így egészen más dolgok fognak meg a filmekben is. Érdekes a két film az 50-es években készült  olasz-amerikai  és a 60-as évek végéről az orosz /Война и мир/ változat. Megsúgom Neked az utóbbiról még annak idején, én felálltam és nem néztem végig

    Ellenben érdekes maga Tolsztoj személyisége. Gondolom a magánéletének kudarca igencsak belekerült munkáiba képzelt vagy vágyott idilliként is. A szemkontaktust emlegetted. Na ez nálunk nem egy tréning gyakorlat része.Zenére egy teremben járkálunk sétálunk és egy jelre felnézünk és akinek a tekintetével abban a pillanatban találkozunk azt tekintetünkkel" megfogjuk" és a továbbiakban úgy járkálunk, hogy a tekintetet nem eresztjük.

    Úgy mint a filmben bárhová megyünk, vagy bármit csinálunk  is  "kötjük".  Kedvelem, mert meg is erősítenek benne a többiek. Igaz néha azt mondják hogy a tekintetetm "vipera" megbénít és nem ereszti a másikat el. Sokszor meg azt mondják ne nézzek senkire mert elmeséli az életét. Még ami eszembe jutott az a szokások. Pl volt olyan főnököm akinél szilveszterkor Parsifalt hallgattunk. Én ma Beethovent hoztam.

     

    http://fr.youtube.com/watch?v=imv2M64t_og

     

     

    Legyen szép hétvégéd és  sikeres szép heted!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_702221 (15553)
    2009-01-03  09:53
  49. Torolt_felhasznalo_702221
    Torolt_felhasznalo_702221
    2009. január 3. 09:5315553.

    BUÉK!

    Örülök, hogy a hosszú távollét után ismét jelentkeztél. Ez akkor azt jelenti, hogy sikerült elhárítani az akadályokat, végülis szeretteiddel tölthetted a karácsonyt!? Nagyon örülök neki. 
    Nekem is meghitt, boldog karácsonyom volt. Kaptam - adtam - szép ajándékokat is, bár nálunk nem az érték a jellemző, hanem a meglepetés. A gyerekekek is én is minden kis apróságnak tudunk örülni és annak meg főleg, ha az adott ajándék telitalálat.

    Sikerült kellően feltöltődnöm, - régen néztem ennyi filmet, mint mostanában. A legkedvesebb az Ének az esőben és Tolsztoj Anna Karenina-ja volt. Ez az 1997-es Sophie Marceau-val készült film volt, remélem sikerül az 1935-s Greta Garbo-s változathoz is hozzájutnom.
    Elhoztam ízelítőnek a kedvenc keringős részletet. Miután a bálon Anna és Vronszkij gróf tekintete összeakad a gróf táncba viszi a fiatalasszonyt. Ez a "tekintet összeakadás" a történet végén súlyos tragédiához vezet. Gondolom ismered a világirodalom egyik legszebb szerelmi alkotását???... 

    Ami az újévet illeti én csak annyit kívánok, hogy ne legyen rosszabb a tavalyinál. Ha ez az óhajom teljesül, idén is elégedett ember leszek.


    Most Dr. Ternyák Csaba egri érsekatya újévi üdvözletét hoztam. Utánna meghallgathatod az ünnepi szentmise záróakkordjaként elhangzó himnuszokat, majd az Ó szép Jézus ez újesztendőben... szenténeket is.

    Érseki áldás

    Oh szép Jézus...

     

    Áldott, boldog Újesztendőt kívánok!


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_215600 (15549)
    2008-12-31  01:37
  50. 2008. december 31. 16:0715552.

    Szilveszter éjjelén esett a hó.
    Egy szán jött könnyedén,egy csillogó.
    Katinka nézte csak a könnyű szánt
    Kiszállt egy fess legény,s eléje állt.

    Refr:
    Én édes Katinkám
    Csak egyszer kacsints rám!
    Csókolj meg ha szeretsz,
    És gyere bújj hozzám!

    Elviszlek magammal kis Katinkám
    Csak egyszer nevess rám.
    Nem fázol sohasem
    Ha idebújsz hozzám.

    Hideg a tél júj,szél fúj,esik a hó.
    Repül a szánkó,hajhó,szalad a ló.

    Refr:
    Én édes Katinkám..

    Szilveszter éjjelén üzent a lány.
    De reggel már a szán indult tovább.
    A legény elköszönt nagyon hamar
    S Katinak nem maradt csak ez a dal.

    Refr:
    Én édes Katinkám..

    Elviszlek magammal kis Katinkám
    Csengő van a szánkán
    Kettőnknek is elég
    A puha prém bundám.

     

    B.U.É.K.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
8 9 10 11 12

Címlap

top