Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

DOLCE VITA

Torolt_felhasznalo_199772
Torolt_felhasznalo_199772
Létrehozva: 2006. június 9. 15:57

Mit szólnátok egy kellemes csevegéshez?
Beszélgessünk a mindennapi életünkről, cseréljük ki egymás közt a már kipróbált és bevált receptjeinket, sok-sok képpel körítve, vagy csak számoljunk be egymásnak a napunkról, az élményeinkről, a családunkról.
Mindenkit szeretettel várunk.

  1. 2008. Április 13. 08:2212151.

    Andi, biztosan klassz volt, Rózsi remek zenész!

     

     

    Klárikám, elfelejtettem egy nagyon fontosat, bár lehet, hogy Te is tudod, hogy az akkut ha árammal használod a laptopodat, ki kell venni!!! Nekem sikerült tönkrevágni az akkumat mivel mindig bent hagytam és állandóan be volt dugva az áramba. Így már csak 45 percig bírja a 2 óra helyett:( Chri mondta nekem ezt, ö így csinálja.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. Április 13. 08:0412150.

    Sziasztok Kislányok!

     

    Tegnap este fergeteges Rózsi koncerten voltam!  Csepelen volt a csepeli sportcsarnokban. Már rengeteg Rózsi koncerten voltam, de ilyen hangulatún még soha! Tényleg buli volt! Akárhányszor képes vagyok végighallgatni, annyira imádom!

    előzmény:
    alchri (12149)
    2008-04-13  07:39
  3. 2008. Április 13. 07:3912149.

    Jó reggelt!

     

     

    Lilikém, férjed tényleg szeretnivaló, nagyon szimpatikus ember, elhiszem, hogy a munkahelyén is kedvelték. Szívböl kívánom, hogy egészségben gazdag, szép nyugdíjas éveket töltsetek el még nagyon sokáig együtt.

     

    Klárikám, gratulálok a gépedhez, nagyon aranyos, egy kicsivel nagyobb mint a  férjemé és biztosan könnyü is! A férjemén Linux programm van, nem rossz az sem, de nekem szokatlan. Használd egészséggel! Az ARD-n jött a müsor, elég szörnyü volt és ráadásul Chriék a végén jöttek. Egyébként ha jön Nálatok ez a csatorna, úgy emlékszem elég sok német adótok volt, akkor hétfö délelött kb. 11.30-kor láthatod Chrit, 10-töl 12-ig ismétlik és ök fél órával a vége elött jöttek.

    De ma felveszem cd-re és átjátszom a gépemre, szerintem ezt a 3 perces dalt simán eltudom küldeni mailben is.

     

     

    Ma rántott hús lesz férj kérésére. Tegnap már elkezdtem a takarítást, ma folytatom, aztán kedden jön újra a blöki, kezdödhet a koszolás.

     

    Após szerencsésen megérkezett, 88 éves és nem szeret hosszabb ideig a megszokott környezetétöl távol lenni. Aranyos levelet hagyott itt nekem az ágya mellett, aminek ez utolsó sora ez:

     

    Az életet szeretetben és humorral kell élni= a szeretet a megértéshez, a humor az elviseléséhez kell.

     

    Szép vasárnapot Mindenkinek!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2008. Április 12. 22:3712148.

    Használd egészséggel a gépet! Ez a gép ki is tudja szürni a nemkivánatos elemeket egy fórumról pl.?

     

    Nagyon jól néz ki ez a péksütid és a salátád!

    előzmény:
    latsia (12146)
    2008-04-12  21:28
  5. 2008. Április 12. 21:5312147.
    Lili, guszta a pizzád, de rég ettem pizzát...de még régebben sütöttem, jó ötlet!
    Tényleg ti már sütöttetek pizzát paradicsomszósz helyett tejföllel?
    Nagyon finom ám rátéve egy kis sonkát-ananászt-sajtot!

    Andi, szép a kalácsod, én neki sem fogok a 6-osnak...nincs sansz, hogy az nekem sikerüljön!

    Erika, hangulatos az asztalod, remélem Apósod szerencsésen megérkezett, nem sok időt volt távol az otthonától.
    Melyik csatornán lesz a közvetítés?

    Zita, jó ez a Túrós kekszes, nálunk is egyre jobban megy a túrós édesség.
    Erről jut eszembe, vettem aszalt meggyet /véletlenül, mert azt hittem áfonya/, hogy az milyen finooom!

    Hoztam még képeket, a csodás tegnapi napsütésről és a ma reggeli hóról!:O)

    Jó éjt Mindenkinek!


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2008. Április 12. 21:2812146.
    Sziasztok Lányok!

    Beugrottam egy kicsit, és mindjárt visszaolvasok.
    Tegnap csodálatos idő volt, árnyékban 13 fok, a napon nem tudom mennyi, de a városban még melegebb.
    Sétáltunk is egy nagyot, hoztam pár képet, már mindenhol kitették a teraszokat és tele van emberekkel, mindenki napfürdőzött.
    Az árnyékos teraszok viszont tök üresek voltak, mindenki a naposat választotta, mi is.

    Sütöttem egy nagyon gyors finomságot, Sajtos lepényre kereszteltem, de igazából ízre és állagra olyan, mint egy finom pogácsa.
    Sztem meg is próbálok majd ebből a tésztából egyszer pogit gyártani.
    Most Füstölt kagylós salátához ettük, azt kevertem be.

    Nálunk minden ok. megvan az új laptop, hááát van mit tanulni rajta, mert nem Windows van rajta, hanem Macintosh, ugyanis Apple-t vettünk!:O)
    de nagyon szép, és jóval kisebb a másiknál, és így elsőre úgy tűnik sokkal jobb ez a program, vírusvédő sem kell rá pld. és nagyon sok jó cucc van rajta-benne-hozzá. Jóval kisebb, mint a másik, csak bénán fotóztam!
    Viszont újra kell tanulnom a netezést majd vele, mert teljesen más.
    Biztos ami biztos, vettünk hozzá 3 év garanciát is. Asszem most egy darabig lapítok, mert elég húzós volt az ára, pont a duplája a másiknak, remélem dupla olyan jó is lesz:O))

    Ma nem itthon ettünk, képzeljétek reggel arra ébredtünk, hogy esik a hó!
    De el is olvadt azon nyomban...szerencsére, mert már kicsit elég volt belőle...

    Na megyek gyorsan visszaolvasok!



    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. Április 12. 16:5112145.
    Az eu-ban. Nem megfújtam, ajándék volt!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_357509 (12144)
    2008-04-12  16:49
  8. Torolt_felhasznalo_357509
    Torolt_felhasznalo_357509
    2008. Április 12. 16:4912144.
    Hol, fújtad meg ezt az eu-s tányért
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (12140)
    2008-04-12  15:43
  9. Torolt_felhasznalo_357509
    Torolt_felhasznalo_357509
    2008. Április 12. 16:4712143.
    Sziasztok! Megjöttem mert dolgoztam aztán főztem mert gyerekeim, éhesek voltak most még innivalót, kellene venni mert elfelejtettük de tele vagyunk mert jó volt az, ebéd.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_978680
    Torolt_felhasznalo_978680
    2008. Április 12. 16:4312142.
    Sziasztok lányok!elolvastam,olvasgattam amíg aludt Martinom,majd írok ha hazajöttünk elmegyünk csavarogni cipőt kéne venni a gyerekeknek!Szép délutánt mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2008. Április 12. 16:1612141.

    Szervusztok.

     

    Tegnap egy nagyon jó buliban voltunk. A férjem nyugdijba ment és őt bucsuztatták a kollegák. Nagyon kellemes egy este volt, jó volt látni, hogy mennyien szerették.

    Ebédre tegnap pizzát csináltam. Ez olyan gombhoz a kabát effektus volt, mert sok volt a sajtom, ami kezdett már penászedni és gyorsan fel kellett használni, hát ez jutott elsőre az eszembe.

    Ma egész nap esővel riogatnak, én már alig várom, olyan jól jönne a kertnek, de sehol semmi.

    Ebédre vadast kaptunk a nővéremtől, holnapra meg Nem lehet abbahagyni csirkét vettem ki a fagyasztóból.

     

    Erika a sütid nagyon jól néz ki, én is már napok óta hallom, miért nem sütök már valamit, előbb-utóbb neki kell állni.

    Tegnap este is finomságokat csináltál, a terités meg a szokásosan gyönyörü.

     

    Zita, ez a túrós-kekszes is nagyon tetszik nekem, meg is nézem, megvan e a receptje, mert mindenem van hozzá (azt hiszem) és még ma meg is csinálnám.

     Andi, nagyon tetszik ez a cukros kalácsod, a fonása is nagyon szép, a kencét meg gyorsan lementettem, mert nekem most állandóan kellenek reggeli-vacsora ötletek is, amióta a férlem nyugdijba ment és délben ebédelünk. A babapiskótás sütid is tetszik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. Április 12. 15:4312140.
    Felvágtam a Rumos-babapiskótás süteményemet, mert a jányom már nagyon "követelte"... Finom!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2008. Április 12. 15:2412139.
    Nagyon dekoratív és szerintem nem látszik, hogy nem AZ A BIZONYOS fonás.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (12138)
    2008-04-12  15:21
  14. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. Április 12. 15:2112138.

    Köszönöm!!! Ez a fonás jó nagy átvágás ám!! 6-os fonás elvileg, de csak úgy fontam össze, ahogy én gondoltam, nem tudtam megtanulni a videóról... És örülök, ha szépnek látod!

    előzmény:
    alchri (12137)
    2008-04-12  15:10
  15. 2008. Április 12. 15:1012137.

    Andikám szia!

     

    A kencédet meg én mentettem. Milyen ügyesen fonsz! Gyönyörüüü lett a kalács!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (12135)
    2008-04-12  13:45
  16. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. Április 12. 14:4512136.
    Megsült a kalácsom!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2008. Április 12. 13:4512135.

    Hűűű Erikám!!

     

    Ez nagyon finomnak hagzik!!! Mentettem!  Én ma ebédre Rétegezett karfiolt csináltam, nagyon finom! Most van a sütőben egy Cukros kalács és nemsokára megy a mélyhűtőbe egy Rumos babapiskótás szelet nevű sütemény. Reggelire nagyon finom kencét csináltam, már egy falat nincs belőle...

    Egy 125 g-os krémsajtot kikevertem 1 ek majonézzl, 1 ek ketchup-al és 1 ek csípős Piros Arannyal. Belekevertem két szél felkarikázott újhagymát, meg egy kicsi kockákra vágott zöldpaprikát. Kóstoljátok meg, tényleg nagyon finom! 

    előzmény:
    alchri (12134)
    2008-04-12  11:33
  18. 2008. Április 12. 11:3312134.

    Sziasztok!

     

     

    Tegnap egy nagyon finom szószt föztem a pennéhez, mindjárt írom a receptjét.

     

    Ma reggel elbúcsúztattuk apósomat, már most száll le otthon a gépe ha minden igaz.

     

    Este egy kellemeset "búcsúvacsoráztunk", Alex volt itt egy barátnöjével aki szintén naponta pendlizik HD. és  Stuttgart között és az énekes barátunkat hívtuk még meg.

     

    Görögös vegyessalátát és tonhalkrémet csináltam, meg levágtunk pár szelet sonkát, hozzá friss kenyér volt. Alex utána haza utazott a kutyussal, egész elvonási tüneteim vannak, nem ül mellettem senki amikor fözök, vagy mosogatógépet pakolok be vagy ki, nem kell a magasba pakolnom a maradék kenyeret, kaját, stb...........

     

    Chri telefonált, Lipcsébe kirándultak pár kollégával, többek között Bach sírját is megnézik, aztán délután 2-töl irány a csarnok, ahonnan a közvetítés lesz este. Nagyon élvezi, szuper hotelben laknak, a tévéstáb kantinjában ingyen ehetnek, ihatnak, sok helyes embert ismer meg.

     

    Mi ma este természetesen a képernyö elött ülünk.

     

    Akkor most jön a recept.

     

    Cukkinis, sonkás szósz/alchri:

     

    1 hagyma, 2 cukkini, 20 deka gépsonka, 2 deci tejszín, 2 ek. paradicsompüré, 3 ek. ketchup, olivaolaj, 6 ek. frissen reszelt parmezán, só, bors, cayenne bors, kevés vörösbor

     

     

    A hagymát az olajon megdinszteltem, majd rádobtam a kis kockákara vágott cukkinit és sonkát, együtt piritjuk, majd felöntjük a tejszínnel és egy kevés vörösbort is öntünk hozzá. Együtt fözzük pár percig, majd hozzáadjuk a paradicsompürét és a ketchupot. Sóva, borssal, cayenne borssal füszerezzük, röviddel a tálalás elött belereszeljük a parmezánt.

     

    Kellemes napot Mindnekinek!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2008. Április 11. 14:4912133.

    Sziasztok!

     

    Na, megint képtelen vagyok akár 2 mondatot is írni, annyira sok a dolgom...Itt a múltheti túrós-kekszes sütiről a kép, mielőtt elfelejtem. Nagyon finom lett, a fiúk egymással versenyeztek, hogy ki tud többet enni....el is fogyott mind!  Vasárnap vendégségben voltunk, oda nagyon csokis muffint vittem. Most sajna még dolgozom, de jó hétvégét és főzőcskét mindenkinek!

     

    puszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2008. Április 11. 10:4112132.
    Erikám megyek, szép napot neked, puszi!;O)

    cuoca-zsofika, ne privizgess, mert nem olvasok el semmit tőled, csak azok privijét, akiket ismerek. Legyen neked is csodaszép napod!:O)
    előzmény:
    alchri (12130)
    2008-04-11  10:30
  21. 2008. Április 11. 10:3412131.
    Na akkor megnézem azt is, biztosan jó!
    Ezt is nagyon szeretem, szuper kis gép, de betett neki az utángyártott töltő! Na mindegy, most hívtak, hogy javítható, de elég hosszó időt vesz igénybe, így most nem élünk vele.

    Pont erre gondoltam én is a picinél..

    Igen, oltva van, minden kötelező és ajánlott oltást megkapott, amit eddig kellett...és még folytatódik.
    előzmény:
    alchri (12130)
    2008-04-11  10:30
  22. 2008. Április 11. 10:3012130.

    LG márkájút vett, 699-ért. Van benne kamera és mikrofon is. Meg egész könnyü.

     

    Picit ne vegyél, látom a férjemnél, hogy milyen problémás az oldalt elolvasni, ide oda kell tologatni a képet. Az csak egy játék.

     

    Melinaki oltva van himlö ellen?

    előzmény:
    latsia (12129)
    2008-04-11  10:24
  23. 2008. Április 11. 10:2412129.
    Szia!:O)

    Nem tudom...olyat amilyen lesz, és jó sokféle van!
    Egy kicsike kényelmesebb lenne talán, de sosem próbáltam még...
    Meglátom melyiket ajánlják.
    Igen, tudom, hogy elég rövid életűek, de ez még 1 éves sincs, csak tönkrement rajta egy bemenet, na majd meglátjuk javítható-e, mert ha igen, akkor megtartom vésztartaléknak!:O))

    Chri milyet vett?
    Az enyém HP Pavilion dv6000-es. A régi meg egy IBM volt...

    Még jó, hogy tegnap este leszedtem róla mindent, hogy Krisztire gondoltam, mert amióta legutóbb letöltöttem róla a képeket, jó sok gyűlt össze!

    Nemrég jöttünk meg a dokitól, minden ok. csak kontrollon volt a gyerkő, egyedül a csak tejalapú táppal kell leállnunk egy kis időre, mert úgy néz ki még nem érett meg rá.
    Pedig a joghurtokat, tejberizst, sajtot eszi, és nincs gond, csak ez a nagyon tejes táp nehéz még neki.
    előzmény:
    alchri (12128)
    2008-04-11  10:17
  24. 2008. Április 11. 10:1712128.

    Klárikám szia!

     

    Jó gépvásárlást, kiváncsi vagyok milyet veszel, 1 év alatt már rengeteget fejlödött a technika. Chri is most vett magának egyet, 200 Euroval volt olcsóbb mint az enyém amit 3 éve vettem és százszor többet tud.

     

    A laptopokat állítólag max. 3 évre gyártják.

     

    Ma mi is napozhatunk már, gyönyörü idö lett és meleg is.

    előzmény:
    latsia (12127)
    2008-04-11  09:59
  25. 2008. Április 11. 09:5912127.

    Sziasztok, szép napot Mindenkinek!

    Gyorsan beköszönök, mert nem tudom meddig él még a laptopom, ugyanis mára megadta magát, csak most egy kicsit feléledt!:O)
    Délután megyünk újat venni, ezt meg visszavisszük megcsináltatni Ciprusra, mert még garanciális, hiszen 1 éves sincs!
    Úgyhogy jövök, ahogy tudok...


    Erikám
    nagyon finom lehetett ez a Brownie-d is, jó  ötlet bele az áfonya!
    Köszi, átadom!:O))


    Lili, akkor minden ok, oly mindegy, hogy hogyan eszik, a lényeg, hogy jól lakjon a  kis csibészke!:O))
    Igen, itt is sok magyar orvos dolgozik...nem véletlenül.

    Csodálatos időnk van ma is, úgyhogy asszem megint kint eszünk majd a teraszon, és lehet, hogy egy kis napozás is belefér, ha nem ma, majd a hétvégén!:O)

    hagymássonka-zsófika
    , nem volt nagy teljesítmény kimásolnod a címemet az eniro. se online telefonkönyvből, már csak azért sem, mert tudod nekem ellentétben veled nincsenek titkaim, így a saját nevemen szerepelek a svéd telefonkönyvben, nincs titkosított számom sem, sőt, 1 nick-kel fórumozok azóta, hogy regisztráltam!
    Mindezt te nem mondhatod el magadról.
    Egyébként az irányítószámomat és a várost lefelejtetted, így én azt most pótlom, jó?:O)))
    42461 Angered
    A ciprusi címem megvan neked, vagy azt is beírjam?:O)
    A lámpát pedig már rég leoltottam, mire írtál, és nem kikapcsoltam, én a mosógépet szoktam kikapcsolni...vagy a számítógépet olyankor, amikor téged látlak!:O))

    Mindenkinek szép napot kívánok, a betegünknek meg csodát, a gyógyulásához.:O)

    előzmény:
    alchri (12126)
    2008-04-11  06:48

Címlap

top