Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szerelmi kötés

Torolt_felhasznalo_206073
Torolt_felhasznalo_206073
Létrehozva: 2006. november 9. 00:25
Valaki tud egy jó szeremi kötést már meglévő kapcsolatra?
  1. 2006. november 9. 10:1551.

    En nem osztom az iget csak elmondom a velemenyem,esetleg megvilagitom az tema masik oldalat hogy ha pl nem mukodik egy kapcsolat akkor lehet hogy nem egy kotesre van szukseg, hanem arra hogy magunkba szalljunk esetleg elengedjuk a masikat. Ami ugye manapsag nehezen megy mert eleg sok ember kapcsolatfuggo es akkor vegyuk elo a kulonleges eroket ahol aztan csak egy kotes es mukodik minden mert en ugy akarom.(talan mert megerdemlem?)

    A problemam ott van hogy miert kell ilyen modon beavatkozni? Kotessel? a szo mit is jelent? megkotni, lekotni., osszekotni, persze csupa jo szandekkal mert igy mindenkinek jobb lesz.

    majd ha ok ugy akarjak osszekotodnek,ez csak rajtuk mulhat.

    nagyon kedves a jelzo, de egy szoval sem mondtam magamrol hogy josagos vagyok.

    előzmény:
    vitopmd (47)
    2006-11-09  10:04
  2. 2006. november 9. 10:1250.

    Pontosan. az ember eljut odáig, hogy felméri egyedül képtelen  , megoldani a gondjait, kevés ehhez a családtól kapott szeretet, szüksége van külső segítségre! nem tartom szégyennek, ha valaki mer segítséget kérni, ha úgy érzi, hogy nem tud tovább menni.

    Mondjuk a szerelmi kötés nem tartozik ezek közé, de szerintem ez annak az embernek a személyes problémája, aki köttetni akar, aki másra akarja magát erőszakolni mágiával, mert normális keretek között képtelen megkapni azt akit akar! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_915625 (48)
    2006-11-09  10:06
  3. Torolt_felhasznalo_159444
    Torolt_felhasznalo_159444
    2006. november 9. 10:0949.

    "...Stendhal....a szerelem nem más, mint önmagunk szeretete mások által..."

    Aham....Igen ez valóban mindent elmond.

    ..mivel nem szeretnek manipulálnom kell...ki kell csikarnom a szeretetet! 

    Nézd, én értem, hogy neked ezt kell csinálnod. Mármint ezt is, a szerelmi kötést. Semmi baj nincs ezzel.

    Ha nem lennél akkor nem tanulnák meg azt, hogy mivel illetve milyen következményekkel jár. Legyen az jó vagy rossz.

    Szerintem ez egyike a - ami, a "világ rossz, és nem én! Változzonak meg ők, mert velem semmi gond sincs" - hozzálállásnak - a nagyon fontos leckéknek, amit az ember fiának meg kell tanulnia: a döntéseinek a következményét. ...és abban az esetben ha már egy harmadik, negyedik..netán ezzel együtt gyermekek is be vannak vonva a "játékba" akkor annak VANNAK KÖVETKEZMÉNYEI.

    Azt hiszem, hogy az is igaz: a Nap mindenkire ugyan úgy süt 

     

    előzmény:
    vitopmd (37)
    2006-11-09  09:46
  4. Torolt_felhasznalo_915625
    Torolt_felhasznalo_915625
    2006. november 9. 10:0648.

    Lehet, hogy amikor eljutsz odáig, hogy majd a sors megoldja, addig már nem csak egy gondolattal van dolgod, hanem egy olyan dologgal, ami (talán nem is kis mértékben) gátolja az életed, a minden napjaid. Azért, mert valahonnan segítséget kaptál, az nem azt jelenti, hogy összeteszed a két kezed, és minden meg van oldva... Neked is meg kell küzdened ezért, ahogy már előtte is megtetted, amíg eljutottál odáig, hogy segítséget kérj. És vannak olyan élethelyzetek, amikor hiába van melletted család, barátok, bárki, ennél egy kicsit többre van szükség...

    előzmény:
    :kriszti: (43)
    2006-11-09  09:52
  5. 2006. november 9. 10:0447.

    Hai!

    Akkor mégegyszer...

    Mindenki beavatkozik valamibe folyamatosan...ez a létezés és az élet lényege. A hatás. Ha levegőt veszel is beavatkozól, mert az X köbcenti levegő is él...tele van mindenféle anyaggal...és átalakítod a tüdőd által...

    A tévedésed ott van hogy én avatkozok bele a kötendő személy életébe...NEM...a kötést kérő avatkozik be, az én segítségemmel. Egy buta példát engedj meg...ha te rántottát akarsz sütni, nem én sütöm neked, én csupán a serpenyő leszek...hogy süthess! Ennél jobban s egyszerűbben nem tudom elmondani. Neked viszont jogod van rántottát enni. Bár ezzel beavatkozol a természet rendjébe...hiszen abból a tojásból kiscsirke kellene hogy kikelljen....Nem? Milyen fura nem? Ez a kölcsönhatás elmélete...

    Olyan könnyű osztani az igét meg játszani a jóságost...közben te is ezerszer avatkozol be az élet ezer dolgába, úgy hogy sokszor sokaknak az nem jó! Ja...azt te teszed. Az nem lényeges...

    előzmény:
    :kriszti: (43)
    2006-11-09  09:52
  6. 2006. november 9. 10:0246.

    szerintem mindenki tudja milyen az nehez helyzetben lenni, es segitseget lehet es kell is kerni. Nekem az nem szimpatikus ha valaki helyett oldanak meg egy altala megoldando helyzetet.

    Mondjuk akkor ugyis visszater a problema csak mas a hely, a szemely .

    előzmény:
    nőci001 (44)
    2006-11-09  10:00
  7. 2006. november 9. 10:0145.
    öldi=földi
    előzmény:
    nőci001 (44)
    2006-11-09  10:00
  8. 2006. november 9. 10:0044.

    Sziasztok!

    Tudod, nagyon sokszor kerül az ember olyan helyzetbe, amikor próbál evickélni, haladni, megoldásokat találni egyedül, és valamennyire sikerül is, de mégis szüksége van külső segítségre! Ha talál olyat, aki segít megtalálni a helyes útat, és nem kell további fájdalmakkal terhelni magát, amit egyébként fel kell majd oldania ahhoz, hogy valóban rendbejöjjön, és tisztán lásson (amennyire ez lehetséges) akkor keressen, kutasson, és találja meg a "öldi" segítőjét!

    nem mindenki képes egyedül evickélni, nem kéne ezért senkit sem lenézni. Nem vagyunk egyformák! szerencsére...

    előzmény:
    :kriszti: (43)
    2006-11-09  09:52
  9. 2006. november 9. 09:5243.
    Egyetertek hogy minden osszefugg mindennel. Pont ezert nem ertem miert kell beleavatkozni, a dolgok a helyukre kerulnek, a sors elintezi vagy az erintett szemely, de semmi keppen sem egy idegen kez tele csupa jo szandekkal.
    előzmény:
    vitopmd (34)
    2006-11-09  09:38
  10. 2006. november 9. 09:5142.
        Nincs mit.
    előzmény:
    :kriszti: (39)
    2006-11-09  09:49
  11. Torolt_felhasznalo_915625
    Torolt_felhasznalo_915625
    2006. november 9. 09:5041.
    Ha jól értelmezem, akkor Vito is pont ezt írja... Nem megoldja helyette, hanem rávezeti, hogy hogyan is kéne megoldania. Segít abban, hogy tudja, merre kell elindulni.
    előzmény:
    :kriszti: (38)
    2006-11-09  09:48
  12. 2006. november 9. 09:4940.

    Hai!

    Pontosan ez a lényeg!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_915625 (36)
    2006-11-09  09:44
  13. 2006. november 9. 09:4939.
    koszi a pontositast
    előzmény:
    BabaRózsa (33)
    2006-11-09  09:37
  14. 2006. november 9. 09:4838.
    igen segitesz neki. ha jo szulo vagy ravezetessel, esetleg megirod vele. de nem annyi az egesz hogy  igen, szoval a 13as pelda eredmenye kell. mikorra is? oke holnapra megcsinalom......
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_915625 (36)
    2006-11-09  09:44
  15. 2006. november 9. 09:4637.

    Hai!

    Kezdjük a végéről...te tudod hogy én mit és hogyan foglalkozom egy adott ügyben? Ugye hogy nem. Nos, a "kérő" fél pszichéje a legfontosabb tényező. Abban egyetértünk, hogy általában van egyfajta kissebrendűségi vagy önbecs próbléma. Ennek helyreállítása az elsőrendű feladatom. Enélkül semminek nincs értelme. Bocsi hogy ilyen profán módon mondom....de megkell újra tanítani saját magára!

    Csak akkor veszek részt a válság elmélyítésében..mint mondtad..ha az elébbiek nincsenek benne a metódusban. Benne vannak, tehát nem méylítem a válságot, vagy a lelki bajt...sőt..de nem dicsérném magamat.

    Stendhal....a szerelem nem más, mint önmagunk szeretete mások által...

    Ez mindent elmond.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_159444 (32)
    2006-11-09  09:33
  16. Torolt_felhasznalo_915625
    Torolt_felhasznalo_915625
    2006. november 9. 09:4436.

    Sziasztok!

    Csak egy kis kukacoskodás:

    Úgy vélem, ha a gyerek nem érti a matek házit, nem hagyod ott, hogy szenvedjen vele, majd csak megírja valahogy, de ha nem, az sem gond... Segítesz neki, nem? Nem feltétlenül megírod helyette. De ebben még az is benne lehet, hogy ha úgy vezeted le neki, hogy ott van, és megérti, akkor a következőkben már maga is meg tudja EGYEDÜL csinálni. Nem?

    SzEri

    előzmény:
    :kriszti: (29)
    2006-11-09  09:25
  17. 2006. november 9. 09:4035.

    Hai!

    Nem feltétlenül...

    Ha ezer út áll előtted, nem tudod mindegyik utat bejárni...kell egyfajta direktizmus is...

    előzmény:
    BabaRózsa (31)
    2006-11-09  09:30
  18. 2006. november 9. 09:3834.

    Hai!

    Okés akkor kezdjük....

    Az amiről ebben az írásodban beszélsz, azt csoportos karmának hívják. Minden olyan személy aki szerepet játszott az életedben, ha csak egy másodpercre is, azt belső gyűrűnek hívjuk. Ebből persze kiemelkednek a fontos személyek..apa-anya-rokonok és testvérek-szerelmek gyermekeink...barátok..és munkatársak...stb stb

    Ezeket követi a külső gyűrű, akik csak közvetve hatottak az életedre...igazgató úr..polgármester..államvezetők stb és persze Georges W. Bush is, hiszen minden tette hat a világra, vagyis rád is. Minden élő ember kapcsolatban (karmikus) van minden élő emberrel, hiszen kölcsönhatásban vannak egymásra(pillangó effektus) ergo sum, ezt hívjuk csoportos karmának. A karmának megvannak a "rossz" hatásai is. Lelőnek Irakban az ami katonák..megműt az orvos de belehalsz s nem sorolom, mert végtelen a sor. A mikro és makro világ egymásrahatása Hermész Triszmegisztosz törvénye...mint fent úgy lent is...azt jelzi, hogy minden összefügg mindennel, s minden hat mindenre, nagyság nélkül. Ha te elhagysz egy srácot, az is negatív karma tapasztalat, hiszen fájdalmat okoztál neki lelkileg s emócionálisan...tehát bűnős vagy? Ez nem így műkszik. Ez sokkalta bonyolultabb, mint sem hogy ilyen egyszerűen ítélkezz valami vagy valaki felett...

    A felsorolásaim természetesen nem teljesek hiszen az lehetetlen, csupán a gondolatot akartam megvillantani....

    Ha megbántottak az előzú szavaim sorry...de te sem simogattál...

    előzmény:
    :kriszti: (29)
    2006-11-09  09:25
  19. 2006. november 9. 09:3733.

    A 18. hsz-edre muuuuuszáj reagálnom, lévén Shakespeare-imádó:  

    "Több dolgok vannak földön és egen,
    Horatio, mintsem, bölcselmetek
    Álmodni képes"

    Így szól a pontos idézet - a Hamletből.

    Uff, én szóltam.  

    előzmény:
    :kriszti: (18)
    2006-11-09  08:47
  20. Torolt_felhasznalo_159444
    Torolt_felhasznalo_159444
    2006. november 9. 09:3332.

    Jó reggelt Mindenkinek! ello Vito!

    Ami a pszihológust illeti: a páciens megkeresi, segítséget kér. Személyesen. Saját magának.

    Pl.:ha a mama kéri a "szegény gyermeknek": nem müködik, mert kell a gyermek együttműködése. ..de az is lehet, hogya mama szorúlna segítségre!

    Ami a szerelmi kötést illeti: itt két emberről van szó! Kettőről. Ha a másik fél is beleegyezik akkor OK. Viszont az esetek kilencven kilenc százalékában a másik fél nem is tud a dologról. Tehát egy harmadik ember életébe való  beavatkozásnak számít!

    Szerintem ez nem segítség. Hosszútávon semmikép. A bűntudat ott "lappang" a kétfél között.A kötést kérő fél "gyengeségét" erősítő csak az "akció".

    Ált. a kötést kérő embernek komoly önértékelési problémái vannak. Úgy gondolja, hogy a személyes varázsa nem elég a kapcsolat léterehozásához ill. fentartásához: tehát manipulálni kell a másik felet. 

    A kötést végző: ahelyett, hogy arra ösztönözné, hogy foglalkozzon előbb a belső problémáival, hozzájárúl a probléma elmályítésében.

    Ez az én személyes véleményem.

    előzmény:
    vitopmd (19)
    2006-11-09  09:12
  21. 2006. november 9. 09:3031.
    Én ezt úgy értettem, hogy ami a karmában benne volt, az extra hab nélkül is megtörténik, nem?
    előzmény:
    vitopmd (28)
    2006-11-09  09:23
  22. 2006. november 9. 09:2730.

    És mindketten akarjátok? Tisztában vagytok a következményeivel? Gondoljátok meg még egyszer! És ha igen, akkor fél év múlva ismét beszéljetek róla. Ha még mindig, akkor keressetek egy jó referenciákkal rendelkező segitőt, aki elvégzi, segit elvégezni. De ne hebehurgyán, ad hoc módon döntsetek!

    Uff, én beszéltem! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_206073 (1)
    2006-11-09  00:25
  23. 2006. november 9. 09:2529.

    Koszi a karmarol eleget tudok. latom te is csak lehet nem erted

    'A karma nem egy rögzített s megváltoztathatatlan út vagy vonal, hanem minden pillanatában egy millió szálas rendszer, mely millió féle útra vezethet. '

    tehat a karma egy lehetoseg de nem a TIED,mindenki sajat lehetosege, utja, megprobaltatasa. Ha valakinek csinlasz egy kotest ahelyett hogy hagynad hogy o maga oldja meg a sajat gondjat bajat es aztan hatradolsz hogy huuu megint segitettem egy eleten szerintem tevedsz.

    Ha a gyereked nem erti a matek hazit az megoldas hogy megirod helyette?

    A pszichologus ravezetessel ,beszelgetessel segit nem elvegzi helyette a munkat.

    A shakespeare idezetet szerintem jobban ertem mint te.

    Pont arra utal hogy meg a TE tudatodon kivul is vannak erok es igazsagok.

    előzmény:
    vitopmd (19)
    2006-11-09  09:12
  24. 2006. november 9. 09:2328.

    Hai!

    A placebó mint jelenség csak akkor hat, ha a kezébe adod a szölőcukrot...ha érted s én is értettem a célzást. De én nem szölőcukrot osztogatok, mert az hivatalból űldözi az erkőlcsrendészet...és bácsi sem vagyok....

    előzmény:
    BabaRózsa (24)
    2006-11-09  09:19
  25. Torolt_felhasznalo_798075
    Torolt_felhasznalo_798075
    2006. november 9. 09:2227.
    ((: Csak nem ugyanazon okból kifolyólag. Ez pedig nem mellékes.
    előzmény:
    vitopmd (25)
    2006-11-09  09:20

Címlap

top