Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

\Gyöngyfűzés

Torolt_felhasznalo_651608
Torolt_felhasznalo_651608
Létrehozva: 2006. március 20. 18:23

Kedves Mindenki, aki szeret gyöngyöt fűzni, és bedolgozás után nézne!      

 Szeretném felhívni a figyelmeteket, hogy egy ideje különböző ügynökségeken keresztül hírdeti magát egy debreceni székhelyű cég, amely gyöngyfűzéses bedolgozást ígér.

NE JELENTKEZZETEK, ÁTVERÉS!  

 Kb. egy hónapja befizettem az egyik ügynökségnek 700Ft-ot, amiért kaptam egy jelentkezési lapot,kitöltöttem, visszaküldtem. A fent említett cégtől kaptam egy levelet, melyben leendő munkatársukként üdvözölnek, és azt írják, hogy utánvéttel küldenek egy kezdőcsomagot, amelyért 4990Ft-ot kell fizetnem, ez a kezdőcsomag ára, postaköltség és egyben kaució, melyet a szerződéskötéskor természetesen visszafizetnek. Megérkezett a csomag, kedden este a munkából fáradtan hazafelé átvettem, majd meglepődve láttam, hogy a doboz néhány gramm kásagyöngyöt tartalmaz, vmint egy róka elkészítési rajzát.(Ilyen kis egységcsomagok kaphatók a hobbyboltokban 250 Ft-ért.) Mellékeltek egy "vizsgalapot",egy  jelentkezési lapot, amelyen TAJ-számot,szig.számot(?) és egyéb személyes adatokat kérnek, és közlik, hogy ha 3 napon belül a kész figura nem érkezik vissza akkor a jelentkezés tárgytalan, de a pénzt sajnos nem áll módjukban visszafizetni. Na, erre egész éjjel fűztem,  nehogy elbukjam a 4990 forintomat. Szerda reggel szépen kipihenten első utam a postára vezetett,express feladtam  a csomagot, majd két héten keresztül vártam a postást. Ma végre megkaptam, amire vártam ! Egy újabb adatlap és egy rózsaszín csekk a befizetendő 100.000, azaz százezer Ft-ról. Amennyiben nem fizetem be, úgy tekintik, hogy elálltam munkavállalási és szerződéskötési szándékomtól, de így a 4990 Ft-ot természetesen nem áll módjukban visszafizetni. 

Ezt a topikot azzal a szándékkal hoztam létre, hogy ha már én hülye voltam, más tanulhasson a hibámból, és ne vegyen 5000 Ft- ért kisrókát.

  1. 2011. december 18. 11:3960.

    Kedves Fórumozók!

     

    A perlado.blogspot.com oldalamon karácsonyi játékot indítottam. Kukkantsatok be!

     

    Üdv:

    Kataka

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  2. 2010. november 20. 11:3759.
    Szerencsére én még nem jártam így.  valami kis karis mintát tudtok????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_960800 (0)
     
  3. 2010. november 20. 11:3658.

    sziasztok!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_960800 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_309898
    Torolt_felhasznalo_309898
    2008. március 31. 21:2357.

    Sziasztok!!

    Éppen engem is most akartak átverni hogy fizessek 1000.- ot és ebből tudják hogy komolyan akarok dolgozni.

    Én meg visszaírtam fizessenek ők nekem hogy tudjam komolyan

    akarnak munkát adni:)!!

    De most nincs igazam ???

    Hazug az összes!!!

    Nem tudja valaki hol lehet az ilyeneket bejelenteni?Komolyan mondom rá állnék és direkt az ilyeneket kutatnám(ami nem lenne nehéz)

    és feljelenteném az összeset.

    Köszi 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2007. május 18. 12:3756.
    Én is sajna bedőltem 1 -2 cégnek.
    Szokásos fizess x összeget küld tájékoztatót, amin feltünteti, hogy + mennyit kell még fizetni és kapsz egy címjegyzéket.
    Amibe persze az interneten szemezgetett hírdetések vannak.
    Én a saját hírdetésemet is megtalálta
    jó mi?
    Írok 1 -2 kamu céget:
    Generation World International
    Fortuna Studio
    work center iroda
    Art studio
    Euro market
    Kelet média
    Edo fer
    Distance trade
    Valóban a Cégjegyzékbe némejik szerepel, de valós munkát nem ad!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2007. február 21. 20:0855.
    ja,ugyanezen cégnél lehetöség van kérdezöbiztosi pozicio betöltésére is persze szintén elözetes finanszirozás fejében.  ja képzeld el,manapság ki fog válaszolgatni különbözö kérdésekre,mikor már az idöt se meri megkérdezni az ember,mert azért is elhajtják a pi**ába.    az hogy lehetséges,hogy régota tartó kutakodásom ellenére nincsen senki,aki gyöngyfüzéssel foglalkozna saját erejéböl 100ezrek nélkül? 1 ismerösöm nemrég csinálta,1 nö hozta -vitte a cuccot tölük.megjegyzem nevetséges összegért. a nö lerakta a kilót az eu*o m m kft-nek,majd mással csináltatta a melót.de még igy is jol járt.de ö olyan anyagi helyzetben volt h simán kirakta a kilót. nekem nem megy.nem azért akartam megalázó gyöngyfüzéssel ba*zakodni,mert van 100.000-em kaucióra   mellesleg az a cég melynek számtalan feljelentése van,majd arra ösztönöz engem hogy tegyek oda neki 100.000-et?szerintem nagyon kevés ember van aki ezt megteszi.hogyan tud még mindig müködni ez a cég? juszt lászló hallott már erröl vajon?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2007. február 21. 18:5154.

    5 dekás kásagyöngyből mondjuk 300ft/csomag áron számold ki.

    Mondjuk 100.000 forintot gyöngyre kb.20 perc alatt el tudnék költeni.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_463650 (53)
    2007-02-21  18:43
  8. 2007. február 21. 18:4353.
    csak hogy kidühöngjem magam utolsó kérdésem: 100.000 ft kaucióért hány tonna gyöngyöt kapok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2007. február 21. 14:3652.
    OLVASSÁTOK!!!! OTTHONI munka?    elmondom miböl áll a boritékolási munka a rózsaszin csekkes munkáknál.csak azért,hogy aki ezt olvassa ne sz**ja be.kapsz 100 db olyan jelentkezési lapot,amiből te is kapsz 1-et a 700 ft befizetése után.adjál fel ugyanolyan apróhirdetést amilyenre te is jelentkezel,és a 700 ft nálad marad.matematika:100 darab*700 ft=fix 70.000 ft.  ne értsétek félre,nem reklámozom a céget,éppen ellenkezöleg. óvok mindenkit a többi ember átba**ásátol.tévedés,hogy a cégtöl bármiféle fizetést kapnál(benne van a visszaküldendö munkaszerzödésben!!!),amivel sikerül lehuzni az embereket /700ft fejenként/annyi a tiéd. itt a fóromban hiába tiltakozott valamelyik budapesti cimü területi képviselönö,ö is az e*ro   ma*ket   ma**ar*rszág  kft -területi képviselője.ugyanis ez az 1 cég van egész magyarországon aki igy piramisozik.lehet rágalmazással vádolni,kedves e*ro m. magyar**szág kft és képviselöi,nevet sehova nem irtam ki direkt he-he ennél még az amway is komolyabb mert ott legalább kapsz is valamit a pénzedért,nem pedig csak 1 köteg vacakot 5000-ért,amivel át kell verned a többi embrt. ennyi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2007. január 25. 14:3951.

    Sziasztok...

    Én is bedőltel ennek a cégnek. Most kaptam meg az emlegetett szórólapot, mely a további utsításokat tartalmazza, hogy mennyit fizessek be, hogy tudjak dolgozni... Mielőtt beleugranék..., gondoltam letesztelem a céget, mert felettébb gyanús volt..., de mivel kellene a pénz, elnyomtam magamban ezt a kételyt...

    Kétely..., IGAZ. Senki ne vágjon bele, főleg mert illegális, és csalással a rendőrségen köthet ki. A piramisjáték 21. századi változata.

    Többen feltették már a kérdést, létezik-e tényleg olyan munka, ami otthon végezhető. (levél begépelése, vagy hasonl&oacute Miután választ erre a kérdésre még senki nem adott, félve adok Én választ. Szerintem nincs. Amennyiben tévednék, engem is értesítsetek róla... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_463650 (50)
    2007-01-24  10:26
  11. 2007. január 24. 10:2650.
    igen. euro m.h.kft nem irom ki hosszan. csak a szokásos.....    hanyagoljuk...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2007. január 20. 22:0749.
    Sziasztok,ez tényleg érdekes,most akadtam rá erre a topicra. most várom a 700 Ft-os befizetés után  a munkaajánlatokat postán .e topicot elolvasva  már igy várom:   .hát kiváncsi leszek. de ha valaki tud ténylegesen otthonomban végezhetö munkát /100.000 forint nélkül/,kérem dobjon meg mail-ban a lehetöséggel ,köszi. jozefboi@freemail.hu
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2007. január 17. 18:0948.
    Sziasztok! Én csak annyit szólnék hozzá, hogy Magyarországon borítékolós munka NEM LÉTEZIK. Kapott már valaki beborítékolt reklámanyagot? (Kivéve a Mester Kft-től). Magyarországon gyöngyfűzés jelenleg NINCS. Ha valaki dolgoztatni akar embereket, nem ő kér érte pénzt, hanem ingyenesen kínálja a munkát, nemigaz? Gagyi munkaközvetítőknek se fizessetek soha, hisz az ingyenesek se nagyon jeleznek vissza. Ők is csak ollóznak (a fizetősek). Ami bedolgozós munkát én ismerek (létezik, anyukám csinálta), annak a bére 10 éve ugyanaz, kábé 150-200 forintra jöhet ki egy órára, bejelentetlenül, és még a kezed is rámegy. De ők nem kérnek beugrási díjat. Mást is tudok, létezik, de ott is van kaucíó az eszközökre. Nem akartam reklámozni, csak szomorúnak tartom, hogy értelmes emberek a nyomorult munkanélküliségben kétségbeesett, meggondolatlan lépésekre szánják magukat. Munkáért sose fizess! Még ha pár száz forint, akkor sem. Mert a sok kicsit sokra megy. Na meg az ügynöki melók: mit lehet még eladni ebben az országban? Avonos ismerősöm is küszködik, pedig ő aztán mindent belead.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_208388 (47)
    2007-01-16  16:58
  14. Torolt_felhasznalo_208388
    Torolt_felhasznalo_208388
    2007. január 16. 16:5847.
    Sziasztok!

    Van olyan aki tud már valamit arról hogy létezik e egyáltalán valós otthonról végezhető meló?
    Csak mer jó lenne
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_922067
    Torolt_felhasznalo_922067
    2006. október 3. 10:3646.

    szia!

    akkor Te már bennfenntes vagy a cégnél.

    Légyszi írd meg, hogy eddig mennyit fizettél be a cégnek és mennyi pénzt kerestél és milyen munkákkal.

    Én elhiszem, hogy kell kaució, de 100E azért elég húzós ár. Sokkal korrectebb lenne, ha kisebb tételben küldenék a munkát és azt mondanák, hogy x%-ot visszatartanak kaució gyanánt a fizetésből. Aki ilyen munkára jelentkezik, annak általában nincs 100E Ftja a mellényzsebében.

    Üdv: Andi

    előzmény:
    nasimix (44)
    2006-09-25  08:00
  16. Torolt_felhasznalo_256830
    Torolt_felhasznalo_256830
    2006. szeptember 26. 00:4745.
    Hehe! Most néztem, hogy a bénázásom következtében csak 3szor írtam be a fórumba ugyanazt!
    Nem baj, legalább nyomatékos:D
    Tényleg, ha valaki tud VALÓDI, otthon végezhető munkáról, amihez nem kell milliomos hülyének lenni, legyen kedves, szóljon!!
    Komolyan mondom, RÓKÁznom kell, hogy ilyenek is vannak...

    E.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2006. szeptember 25. 08:0044.

           KEDVES FÓRUMOZÓK!

      A TERÜLETI KÉPVISELŐK NEVÉBEN VAGYOK KÉNYTELEN HOZZÁSZÓLNI!

      KÉREM, HOGY NE MOSSÁTOK ÖSSZE A KÉT CÉGET!

    A KMH KFT. VALÓS CÉG, ELÉRHETŐSÉGEIT / CÍM, TELEFONSZÁM, FAXSZÁM, EMAILCÍM / MEGTALÁLJÁTOK A HONLAPOMON: WWW.DOLGOZZOTTHON.TRY.HU  

     ÉN 8 HÓNAPJA VAGYOK BEDOLGOZÓJA A KMH KFT-NEK, EZ IDŐ ALATT MÉG MINDENKI TALÁLT MUNKÁT, AKI DOLGOZNI AKART!

    A dolgoknak mindig két oldaluk van, és nem elég csak az egyiket meghallgatni.

    Sajnálatos, és /büntetendő, mert hitelrontás!/ egy cég hírnevét nyílt vádakkal rontani.

    Ez hitelrontás, és ráadásul védekezni, megmagyarázni sem áll módukban, hiszen nem olvashatnak el minden fórumot.

    Én nem tudom, és nem is tisztem tudni, hogy mennyi gyöngyöt loptak már el  / vagy elrontották a munkát és "elveszett" a gyöngy/, ami miatt kauciót kénytelenek kérni.

    Nekem a 8 hónap alatt nem volt velük gondom. Mindig tisztességgel elküldik a feldolgozni való nyomtatványokat, írnak, hogy jelezzem, ha valamire szükségem van.

    Például most majd egy étrendkiegészítőt kell reklámozni, és küldtek belőle egy üveggel mindenkinek, hogy ki tudja próbáni. Szóval, én eddig csak a tisztességes oldalukat ismerem...

    Üdvözlettel: Királyné Mariann

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2006. szeptember 23. 11:5443.

    Ja, az hozzátartozik az egészhez, hogy én is utána néztem a cégnek. Szerepelt egy pont ilyen nevű és ilyen székhelyű a cégbíróság listáján. Amikor azonban a leveleket kellett küldeni, akkor egy ici-picit eltért a címzés (a cég nevében két szót felcseréltek). Még erre is rákérdeztem a cégnél, erre azt a választ kaptam a készséges telefonos nőtől (akit szintén átvertek), hogy igen, igen most történt vezető váltás, ezért van a felcserélés.

    Egyébként azt hiszem, hogy a Fókuszban be is mutatták az egész kalamajkát.

    előzmény:
    Bunnyear (42)
    2006-09-23  11:43
  19. 2006. szeptember 23. 11:4342.

    Sziasztok!

    Azért írok, mert én is hasonlóan jártam. Nem a "kisrókával", hanem más otthon végezhető munkával. Én is fizettem ezért azért, persze semmit sem kaptam a pénzemért. Elindultam én is, hogy na most megnézem őket magamnak. Elmentem a telephelyükre, ahonnan egyenesen a kerületi rendőrkapitányságon kötöttem ki. Ott már szabályos feljelentő lappal várták az olyan balekokat mint én. Mert rengeteg embert átvertek, mindenkitől kb 6000-10000.- ft-ot csaltak ki, munkakezdési opció gyanánt. Utolérték a csalót, meg is történt a tárgyalás amiről kapta egy írásos igazolást a bíróságtól. Amiben elmondták, hogy sajnos nem tudják vissza fizettetni a csalóval a pénzt (én úgy értelmezem, hogy börtönbe sem került).

    Szerintetek???

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_240653 (38)
    2006-09-18  19:37
  20. Torolt_felhasznalo_256830
    Torolt_felhasznalo_256830
    2006. szeptember 23. 09:4441.

    Kimondhatatlanul hálás vagyok neketek ezekért a beírásokért!!!!

    Ha nem jut eszembe rákeresni a netes keresőn a KMH-ra, akkor én is így jártam volna...  

    Szerencsére így csak 700 ft-ot meg két bélyeges borítékot buktam...

    Tényleg köszönöm, és remélem, sokan utánajárnak mielőtt bedőlnének!!!

    Eszti

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651608 (1)
    2006-03-20  18:23
  21. Torolt_felhasznalo_256830
    Torolt_felhasznalo_256830
    2006. szeptember 23. 09:4340.

    Kimondhatatlanul hálás vagyok neketek ezekért a beírásokért!!!!

    Ha nem jut eszembe rákeresni a netes keresőn a KMH-ra, akkor én is így jártam volna...  

    Szerencsére így csak 700 ft-ot meg két bélyeges borítékot buktam...

    Tényleg köszönöm, és remélem, sokan utánajárnak mielőtt bedőlnének!!!

    Eszti

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651608 (1)
    2006-03-20  18:23
  22. Torolt_felhasznalo_256830
    Torolt_felhasznalo_256830
    2006. szeptember 23. 09:3939.

    Nagyon, nagyon, kimondhatatlanul hálás vagyok nektek, hogy ezt leírtátok!!!!!!!!

    Ha nem jut eszembe rákeresni rá a Google-n a KMH-ra, akkor én is így járok...  

    Szerencsére eddíg csak 700 Ft-ot buktam...

    mégegyszer köszi:

    Eszti

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651608 (1)
    2006-03-20  18:23
  23. Torolt_felhasznalo_240653
    Torolt_felhasznalo_240653
    2006. szeptember 18. 19:3738.
    Figyeljetek gyöngyfűzősök!
    Ma én is kifizettem 10.000 Ft-ot egy csomagocska gyöngyért, hogy fűzzek belőle kisrókát. Eredetileg persze 5.000 lett volna a csomag, de hát a postán valahogy megkétszereződött a rókabőr ára... Ekkor kapcsoltam csak, hogy valahogy bűzlik ez a kis Vuk és rákerestem erre a híres KMH Kft.-re - és bukkantam a kecsegtető 100.000 Ft-os kaucióra. Persze majd' kezem-lábam töröm, hogy fizethessek, hogy dolgozhatok!

    Viccen kívül: most azért írok, hogy minden becsapottat arra buzdítsak, hogy kövesse a példám : FELJELENTEM ŐKET! Minden papír, minden csekk, minden ehhez kapcsolódó cucc megvan - és megyek az illetékes hatósághoz! Ne hagyjuk, hogy így átvágjanak minket a palánkon BÜNTETLENÜL!

    Ha valakit érdekel ez az egész (pl. mik a fejlemények, hol lehet a feljelentést megtenni, stb.), írjon nekem ide: burbi@citromail.hu

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651608 (1)
    2006-03-20  18:23
  24. Torolt_felhasznalo_240653
    Torolt_felhasznalo_240653
    2006. szeptember 18. 19:2137.
    Kreatív 3000 kft?
    Ne próbálkozz, én megtettem - hiába. "Adminisztratív okokból szünetel a cég működése." Magyarul csődbe mentek, de azért hirdetik őket ugyebár... A pénzt is beszedik a mélyen tisztelt területi képviselők, mert valami rejtélyes úton-módon csak akkor tájékoztatnak erről az "adminisztratív okról", ha követeled, hogy mondjon már valamit, miért nem küld a cég semmit.
    Én mindenesetre befejeztem az összes ilyen otthon végezhető, munkának kinéző, pénzlopó marhasággal. Egész nyáron ilyet kerestem és az összes átvágás volt. Meg sok-sok kidobott pénz...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_940548 (36)
    2006-09-01  10:15

Címlap

top