Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ha nem eszik a gyerek

Torolt_felhasznalo_141884
Torolt_felhasznalo_141884
Létrehozva: 2006. február 7. 11:08

Gyesen vagyok a kisfiammal. Nagyon jól érzem magam vele otthon, de egy valami nagyon megkeseríti a mindennapjainkat (az egész családét). Nagyon rossz az étvágya, ritka az olyan nap amikor rendesen eszik. Emellett most már állandósult a székrekedése, amin nehéz segíteni, mert nem eszik annyi zöldséget, gyümölcsöt amennyit kellene.

Ha valaki már járt ilyen cipőben illetve tud segíteni, kérem írjon!

 

 

  1. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. február 7. 11:262.

    Szia!

    Nálunk is volt probléma az evéssel, nekünk az orvos Vitakolan-t ajánlotta, ezt pici kortól lehet adni, igaz nem olcsó 1200-1500 körül van, de egy jó nagy üveg. Nálunk bevállt. Valakitől hallottam a Béres cseppet is, de azt nem tudom mennyi idős kortól lehet adni.

    Székrekedés nálunk nem volt még szerencsére, mert Lili szereti a spenótot  

    Remélem hamar rendbejön manó étvágya és nem lesz semmi probléma! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2006. február 7. 11:283.
    Szia, segíteni sajnos nem tudok, de leírom, hogy nálunk mi szokott segíteni. Mindig több kaja közül választhat, ha egyiket sem, akkor egy nagy pohár gyümölcslevet iszik, egy kis sóval. Gyakran adtam neki levest, hogy táguljon a gyomra. Most már szerencsére nagyon jól eszik, de vannak napok, amikor egyszerűen semmit. Ha nem is eszik, akkor is gyakran igyon. Adok neki Béres cseppet, attól nagyon megnő állítólag az étvágy. Ne legyen kényszer az evés, attól még egy gyerek sem lett jó evő, hogy kényszerítették, és egy gyerek sem halt még éhen, ha egyébként volt mit enni.
    Lehet, hogy egy kicsit zavaros, de remélem érted.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_141884 (1)
    2006-02-07  11:08
  3. 2006. február 7. 11:304.
    Mennyi idős gyerekről van szó?

    Az én nagyobbik gyerekem (négy éves) is fényből és levegőből táplálkozik ...bár az utóbbi időben, mintha kezdené összeszedni magát... Alapvetően nem gond, ha nem eszik - mert eszik ő - csak ezt mi kínunkban - hogy szerintünk nem eszik rendesen - már észre sem vesszük. Teli hűtő és rendszeres kínálgatás mellett egy gyerek sem hal éhen és nem lesz alultáplált sem.

    Ha viszont székrekedés van, az már gondot jelenthet. Először is sztem menjetek el a gyerekorvoshoz és vele beszéljetek. VAlószínűleg fogtok kapni valami étvágycsináló szert. Receptköteles étvágyjavító/serkentő a Peritol, de vény nélkül a patikában vehettek Vitacolant, az is segíthet. Vitamint amúgy mindenképpen szedjen a gyerek.

    Székrekedésre jó reggel egy kefír+korpa, utána langyos víz. Esetleg, szilva, aszalt szilva, szilvalekvár, uborka+tejföl...ilyesmi.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2006. február 7. 11:315.
    a bérest tíz kiló fölött lehet adni, de egyéves kor után - legalábbis úgy emlékszem....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_450357 (2)
    2006-02-07  11:26
  5. dri
    dri
    2006. február 7. 11:326.

    Mindenekelőtt szakadjatok el a témától. Szegény gyerek is biztos unja már, hogy folyton az ő evése a téma.

    Bocs, de tudom, milyen ez. Én is rosszevő voltam és folyton hallgattam, ehhez képest  a lányomnál én is beleestem  a hibába... 

    Még egyetlen gyerek sem halt szántszándékkal éhen. Ő sem fog.

    Lazíts, egyen, amennyi jólesik, csak semmi nasi, hogy legalább az benne legyen felkiáltással!

    Amikor étkezési idő van kináld meg, egyél vele jóétvággyal. Ha nem kéri, a következő étkezésnél újra kináld, de közte ne. Hidd el győzz  az éhség. 

    A legfontosabb, hogy ne ez legyen  aközponti téma, mindig, mindenhol.

    A Vitacolan pedig tényleg jól székletlazító!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_141884 (1)
    2006-02-07  11:08
  6. dri
    dri
    2006. február 7. 11:347.

    Ja, és az is fontos, hogy egyszerűen rá kell érezni az ízekre, ehhez pedig idő kell.

    Lánykám három múlt és mostmár szépen eszik. Sok mindent megkóstolni sem hajlandó, ilyenkor kell egy kis rábeszélés. Aztán rájön, milyen finom is valójában és megeszi...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_141884 (1)
    2006-02-07  11:08
  7. Torolt_felhasznalo_432508
    Torolt_felhasznalo_432508
    2006. február 7. 11:378.
    A gyermekorvosok azt szokták mondani, hogy még a legrosszabb evő gyerek sem halt éhen. Nálunk is voltak néha ilyen időszakok, a reggelinél sokszor volt cirkusz, elkészítettem vagy háromfajtát, mert egyik sem kellett. Már görcsbe rándult a gyomrom nekem is meg a páromnak is, ha le kellett vele ülni az asztalhoz reggelizni, mert sosem telt békésen. Aztán meguntam, és azt mondtam: oké, fel lehet állni az asztaltól, menj be játszani ha nem vagy éhes, majd ebédnél találkozunk. Fél 12-kor már ott sertepertélt a konyhában, hogy éhes vagyok. Azóta nem nagyon válogat, az óvónők is dícsérik, hogy milyen szépen eszik, jó az étvágya. Most is van, amit nem hajlandó megenni, de igaz ami igaz, a gyümölccsel nálunk sosem volt gond. Majdnem minden gyümölcsöt megeszik, minden nap valamit. Igaz, mi úgy is szoktattuk, ha a játszótérre mentünk, kicsi korától műanyag fedeles dobozban darabolt gyümölcsöt vittem le neki, még sokan inkább bementek a boltba ropiért meg kekszért.
    Ha székrekedése van és nem hajlandó gyümölcsöt enni, próbáld meg a multivitaminos rostos gyümölcslevet, az is jó.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_141884 (1)
    2006-02-07  11:08
  8. 2006. február 7. 11:439.

    Egyszer együtt nyaraltunk egy hetet a nagymamáékkal. Minden igyekezetem ellenére ,,kicsit" több csokit kapott a fiam, mint szerettem volna. Az emiatt kialakult székrekedésen eredményesen segített a bifidusos joghurt (gyanítom, hogy bármelyik másik is segített volna).

    A kislányomról én is szoktam mondani, hogy attól félek, egyszer rajtakapom, hogy fotoszintetizál. De egészséges, jókedvű, jó alvó, mozgékony, apró kislány. Nem hiszem, hogy érdemes aggódni a nemevés miatt, mert azt megérzi a kicsi.

    Próbáltatok már együtt főzni, teríteni, szendvicset készíteni? Persze nem tudom, mekkora a csemetéd, de már egy másféléves is szörnyen tud ,,segíteni". (Csak így persze mindenhez sokkal több idő kell, de hát ez van...) Ha ő is részt vesz az előkészületekben, talán nagyobb kedvvel eszik majd. És még valami: mindig csak nagyon keveset tegyél a tányérjára, mert a nagyobb adag ijesztő lehet számára. És ha akar, hagyd egyedül enni (bár lehet, hogy így eszik már, nem írtad). Aztán lehet együtt takarítani.

    Nálunk volt egy időszak, mikor a lányom kb. 1 éves múlt, hogy csak akkor evett, ha a kisebbik bátyja etette. Képzelhetitek, milyen volt utána a környék, meg a ruhájuk! Szkafanderben ültettem őket az asztalhoz! Ja, 13 hónap van köztük, vagyis a fiam se volt még ekkor 2 és fél éves!  Azóta meg egyedül eszik a kislány is. Az sem sokkal jobb...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_141884 (1)
    2006-02-07  11:08
  9. Torolt_felhasznalo_141884
    Torolt_felhasznalo_141884
    2006. február 7. 11:4610.
    A Vitacolant ki fogom próbálni. A Béres-cseppet az előírt mennyiségben kapja már régóta, de még nem tapasztaltam étvágyjavító hatását.
    előzmény:
    dri (6)
    2006-02-07  11:32
  10. Torolt_felhasznalo_141884
    Torolt_felhasznalo_141884
    2006. február 7. 11:5011.

    A vizen kívül szinte semmi mást nem iszik meg. Tea, gyümölcslé nálunk szóba sem jöhet. Próbálkoztam már frissen facsart narancslével, de felsültem vele. Egyszer ivott 1 korty kakaót. Egyébként este iszik még kb. 150 ml tápszert, azt elfogadja, sőt várja.

    Ja azt nem írtam még, hogy 2,5 éves (és mindössze 11 kil&oacute.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_432508 (8)
    2006-02-07  11:37
  11. 2006. február 7. 11:5312.
    Igazándiból nem tudom hogy egy 2,5 évesnek hány kilónak kéne lenni de pl a tesómnál anyámék azon imádkoztak hogy iskola kezdésre érje el a 20 kilót!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_141884 (11)
    2006-02-07  11:50
  12. 2006. február 7. 11:5813.
    a barátnőm 17 kiló volt, mikor suliba ment .

    amúgy a lányom most kb. 14,5 kiló négyévesen....egyévesen 8,26 kiló volt, kétévesen kb. 10,5.....az évi két kiló hízása megvan....és egyébként meg inkább vékony legyen, mint hogy ne legyen szabad ennie, mert ducika....
    előzmény:
    fraulaine (12)
    2006-02-07  11:53
  13. 2006. február 7. 11:5914.

    Az én lánykámmal is ez volt a helyzet. Én hülye még orvoshoz is elvittem, aki persze rögtön vérképet csináltatott. Mivel minden rendben volt, azt mondta, majd eszik ha éhes. Azóta is változó az étvágya. Most immunerősítésként propolisz cseppeket adok neki, de az étvágya is ugrásszerűen megnőtt tőle. A keresztlányom sem eszi meg a gyümölcsöket, de az aszaltakat igen, főleg papaya, ananász, meggy. Egy próbát megér.

    Szia botocs

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_141884 (1)
    2006-02-07  11:08
  14. 2006. február 7. 12:0215.
    Az öcsém a mai napig emlegeti, (pedig most fog érettségizni! ) hogy annakidején csak azért érte el az iskolába kerülés előtti orvosi vizsgálaton a 17 kilós alsó határt, mert be volt gipszelve a keze!  
    előzmény:
    szila (13)
    2006-02-07  11:58
  15. Torolt_felhasznalo_141884
    Torolt_felhasznalo_141884
    2006. február 7. 12:0216.

    A gyerekorvos javaslatára zabkorpát kevertem a gyümölcsjoghurtjába, de már az első pillanatban megérezte és fanyalogni kezdett. Néhány falatot még kisebb zsarolásra megevett, de aztán nekem maradt a többi. Pedig nagyon finom íze volt. Lehet, hogy ha néhány nap múlva megint kipróbálom, már több falatot elfogad belőle. Ha nem, akkor megint megehetem én.  A gyerekorvos még a vény nélkül kapható Laevolac szirupot javasolta, már néhány üveggel megittunk belőle, de mostanában már az sem hat. Szilvalekvárral próbálkoztam a napokban, de elkezdett öklendezni és kiköpte. Van olyan kaja amit szeret: Danonino, keksz, milánói - de állandóan nem adhatom neki ezeket. Valamiből vitamint, rostot is kellene magához vennie.

     

    előzmény:
    szila (4)
    2006-02-07  11:30
  16. Torolt_felhasznalo_432508
    Torolt_felhasznalo_432508
    2006. február 7. 12:0817.
    Hát, akkor marad, amit itt már sokan javasoltak, a gyermek-multivitamin. Az a tapasztalatom, hogy bármilyen vitamint is szed, valamennyire meghozza az étvágyát (ez még felnőtteknél is így van). Egyébként sok cikket elolvastam már erről, és mind arra a következtetésre jutott, hogy sajnos, van ilyen. Egész egyszerűen úgy tűnik a szülőnek, hogy a gyerek egész álló nap semmit nem eszik. De ha meg akarsz nyugodni: egyik nap vegyél tollat, papírt, és írj össze minden egyes falatot, amit megeszik. Én egy ideig amiatt aggódtam, hogy nem iszik elég tejet. Pedig a kalcium fontos a szervezetének. Aztán egyik nap megfigyeltem, mit eszik: egy kis joghurt, este egy pohár kaukázusi kefír apával, napközben egy kockasajt, a melegszendvicsen egy szelet sajt...Rájöttem, fedezi ő magának, amire szüksége van, persze, vannak szélsőséges esetek, és ha meg nagyon meg akarsz nyugodni, beszélj a gyerekorvossal. Egyébként az ilyen helyzetek többnyire maguktól megoldódnak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_141884 (11)
    2006-02-07  11:50
  17. Torolt_felhasznalo_698587
    Torolt_felhasznalo_698587
    2006. február 7. 12:1618.
    Nem tudom, milyen idős a gyerek, de hidd el, nem eszik keveset. A kezdetben jól evő gyerekeknek is vannak időszakaik (pl. 2 éves kor körül) amikor sokkal kevesebbet esznek, mint addig. Na ilyenkor szoktak az anyukák bepánikolni (Az elsőnél én is) De a helyes táplálkozásra könnyű rászoktatni: Mindig legyen az asztalon falatokra vágott gyümölcs, aszalt akármi, mazsola, sárgarépa, ilyenek. Nálunk ez nagyon bevált, ez a nasi, csokit szinte nem is szeretik. Csak akkor ehessen mást, amikor kaja idő van (minnél nagyobb, ez annál nehezebb meg persze a korához képest) Inni pedig ne gyümölcslevet - az kaja előtt főleg - nagyon elveszi az étvágyukat. A 100%-os is.
    Milyen idős a fiad?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_141884 (1)
    2006-02-07  11:08
  18. 2006. február 7. 12:1619.

    Ismerem. Minket is el akart küldeni a doktor nénink, de nem akartam megszúratni a gyereket. Közben elköltöztünk. Az új doktor bácsi,amikor megmutattam neki a fiamat, azt mondta, gyönyörű gyerek, nem sovány, eszik ha éhes, ne idegesítsem magam. Vitamint adott. Most már jól eszik, igaz, közben eltelt pár év.
    Katesz! Milupa pépeket nem próbáltad? Reggelire, vacsorára. Kifejezetten finomak, és elvileg egészségesek is. (Legalábbis remélem, én sokat adtam annak idején.) Azt mindig megették.

    előzmény:
    botocs (14)
    2006-02-07  11:59
  19. Torolt_felhasznalo_658281
    Torolt_felhasznalo_658281
    2006. február 7. 12:1620.
    Szia!

    Olvastam a hozzászólásokat és nagyon megértelek!Az én lányom is két és fél éves!2004 nov-től 2005 szept-ig egy dekát sem hízott!Én is kétségbe voltam esve!!Volt olyan hogy egész nap egy túró-rudin elvolt viszont rengeteg folyadékot ivott!
    Ami nekünk segített:
    -elkezdett bölcsibe járni és olyan dolgokat is megevett ami neke eszembe sem jutott volna!Pl:zellerfőzelék,halas kenyér...

    -a béres csepp nekünk sem vált be!Elkezdtem adni neki az aloe vera áfonyás gélt és kb 2 hét múlva már érezhető volt a hatás.
    Most elfogyott és azóta megint csökkent az étvágya!

    -székrekedéssel mi is küzdünk(voltunk beöntésen is 6.nap után)
    Nekünk a Laveloc nagyon jó!Hogyan adod neki és mennyit mert az sem mindegy!!!

    Ha bármi kérdésed van szívesen segítek!
    Most el kell mennem de később benézek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_698587
    Torolt_felhasznalo_698587
    2006. február 7. 12:1921.
    Egyébként te eszel vele? Látja, hogy te gyümölcsöt eszel? Együtt eszik a család? Nekik a szó (Edd meg szépen) még nem jelent szinte semmit. Azt akarja csinálni, amit lát. VAnnak más gyerekek? Látja őket enni egészséges dolgokat?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_141884 (1)
    2006-02-07  11:08
  21. Torolt_felhasznalo_698587
    Torolt_felhasznalo_698587
    2006. február 7. 12:3222.
    Na, nem bírok magammal.

    Danonino helyett aszaltszilvás joghurt, Milánóiba zöldség (most pl. egy doboz konzerv) belekeverve,
    Keksz pedig csak egy pohár tejjel (vagy kakaóval) ...nálunk pl. ez a szabály
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_141884 (1)
    2006-02-07  11:08
  22. 2006. február 7. 12:3923.

    én veled értek teljesen egyet...mármint abban, hogy attól nem fog jobban enni ha kényszerítjük, pont hogy megutálja a kajálást

    szerintem egy gyerek pontosan tudja hogy mennyi ételre van szüksége, se többre se kevesebbre

    nálunk ez úgy néz ki ( amióta tudatára ébredt - most múlt 1 éves -  s nem hagy bármit a szájába tömködni :-))), hogy ha éhes eszik szinte bármit örömmel, ha meg éppen nem éhes, akkor bármit kinálhatok neki, jobb esetben csak a kanalat veri ki a kezemből, rosszabb esetbe - s ha nem vagyok elég szemfüles - az egész tálat, ráadásul még köpköd is, mert az annyira vicces :-)))

    szóval én nem szoktam eröltetni, van hogy majd' kimarad egy étkezés s csak után éhezik meg

    ha szépen fejlődik egyébként a gyerek semmi gond, persze az más kérdés ha nem, akkor biztos vannak megoldások

    pl. étvágynövelők, vitaminok stb...

    másik fiamnál - Ő most 7 éves - a vastabletta és a cseppek hozták meg az étvágyát, azóta állandóan sült szalonnát kíván :-))

    előzmény:
    ameliem (3)
    2006-02-07  11:28
  23. 2006. február 7. 12:4024.
    Csak éppen beleolvasgattam. a lányom 7,5 évesen is csak 22 kiló, úgyhogy nyugi. Székrekedésre Laevolac-ot ajánlok, beszéld meg a dokival, mert kúraszerűen kell szedni, nem alkalmanként. Fél liter 1100,- Ft, sokáig elég. Ha nem eszik, hagyd békén. Ha nem éhes, ne egyen, viszont ne engedd meg neki, hogy 10 perc múlva ot sertepertéljen a hűtő körül, vagy csemegézzen, ha nem evett rendesen. Ha nem ebédel, nem baj, de uzsonnáig (ami 2-3 óra múlva van, ha a falat kaparja akkor is) ne egyen semmit. Meg fogja tanulni, hogy akkor eszik, amikor van, azt ami van, de ne legyen kényszer az evés. És ami a legfontosabb, ne legyen állandó műsorszám.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_141884 (1)
    2006-02-07  11:08
  24. 2006. február 7. 12:4225.

    na igen, szóval pont ez a lényeg, hogy étkezések között nem kell kinálgatni

    barátnőm babája is um. rossz evő, ehhez képest múltkor itt voltak 3 órát

    a gyerek evett pogácsát, lekváros sütit, ivott gyümölcslét s mikor mindebből már kedvére csipegetett, a mamája kajaidő van felkiálltással meg akarta etetni...hát valami oknál fogva nem volt éhes a gyerek :-)

    ő pedig bőszen panaszkodott, hogy látod nem eszik...no comment

    előzmény:
    dri (6)
    2006-02-07  11:32

Címlap

top