Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Klimax

Torolt_felhasznalo_408693
Torolt_felhasznalo_408693
Létrehozva: 2006. január 31. 11:03

 

 Mielőtt bármelyikőtök is azt hinné, hogy ez beugratás, nem valóban 24 éves vagyok -lásd bemoldal . Édesanyám küzd - és bizton állíthatom , együtt vele én is - a klimaxxal.  Nem panaszképp mondom sőt!!!

Tanácsokat szeretnék kérni, hogy Ti -vagy az anyukátok - mit használtok, használtatok, hogy ez az időszak könnyebb legyen,vannak-e évszázadok óta bevált receptek, vagy csak egy jó energiatöltettel rendelkező könyv?!

 Vagy csak egyszerűen szeretnétek kibeszélni magatokból, megosztani a tapasztalatokat?! Hát rajta!!! Én mindenesetre köszönöm!! 

  1. 2006. február 1. 03:457.
    helo kedves mindenki  amint latom en vagyok a rang idos itt en vagyok a banya  hat nekem 5 eve 46 evesen kezdodott a valtozas kora de: nem ugy mint masnak hogy ejjel felebred mer uszik az agy a verejtektol feneket  nalunk a kovetkezo volt: volt egy masik hazunk ahol a ferjem ot volt parnapot  novemberben en meg ithon egy rovid ujjuban ugraltam peti haza jon es aszonya: TE JO EG AZ EMBERT MEG FAGYASZTOD   A MASIK HAZ MEG MELEG  EN MEG MINT  a hulye lo nezek ra  ok mi canadaban elunk  de en nem faztam  petike fel a futest 22 fokra  lanyok: mire a futes felment en fuldukoltam  ki kellet rohannom mer nem vot levego  nA MASNAP DOKI AKI GRATULALT A KORAI VALTOZO KORHOZ  KAPTAM HORMON TABLETTEAT  ANALKUL NEM TUDTAM ELNI NAPI EGY SZEM ES CSODA VOLT  AZTAN MOST 5 EV UTAN MAR 3 HETE KEZDEM LESZOKNI ES JOL VAGYOK  KEDVES LYANYOK  CSAK KITARTAS DE KELL A GYOGYSZER  MINDENKINEK JO EGEZSEGET   ES SOK BOLDOGSAGOT   KIVANOK UDV IRENE
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_399008
    Torolt_felhasznalo_399008
    2006. január 31. 11:576.

    Miben nyilvánul meg az, hogy 'a környezete nem fogadja el"?

    Én egyébként egyáltalán nem utasítom el az orvosi "beavatkozást", sőt, gondolkodom a hormonpótláson is... De könnyű nekem, mert még csak elvileg gondolkodom erről, panaszom egy szál se. Kopp-kopp!  

    Szóval ha neki megnyugvást hozna, már csak az is, hogy elbeszélget egy orvossal, akkor hajrá!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_408693 (5)
    2006-01-31  11:52
  3. Torolt_felhasznalo_408693
    Torolt_felhasznalo_408693
    2006. január 31. 11:525.

     

     Igen ebben van valami. Régen nem igen mentek az emberek pszichiáterhez, mert nem is nagyon volt. Természetesnek vették, hogy az élet néha fáj.

     Az elfogadás tényleg nagy kulcsszó. De mi van ha a környezet nem fogadja el, hogy megváltozott és emiatt ő maga is azt hiszi, beteg?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_399008 (4)
    2006-01-31  11:47
  4. Torolt_felhasznalo_399008
    Torolt_felhasznalo_399008
    2006. január 31. 11:474.

    Nekem még nincsenek ilyen panaszaim, bár pár év múlva igencsak esedékes...

    Nemrég hallottam a rádióban egy nagyon jó beszélgetést a témáról. Régebben is klimaxoltak a nők, de sokkal kevesebbet foglalkoztak ezzel. Vagyis teljesen normálisan elfogadták, hogy ez is az életfolyamat egy természetes része. És pont emiatt, az elfogadás miatt kevésbé voltak elviselhetetlenek a tünetek. 

    Egyébként hallottam ugyanezt a megközelítést a fájdalmas menstruációval kapcsolatban is. Általában azoknál jelentkezik extra erős fájdalom, akik (akár tudat alatt is) "utálják" az egészet, és elutasítják. Hát ez nálam találó volt, mert tini koromban én is úgy gondoltam, hgoy ilyen undorító dolog nekem NEM LESZ.      Hát görcsöltem is rendesen...  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_408693 (1)
    2006-01-31  11:03
  5. 2006. január 31. 11:453.
    Ez igen, ezt én is láttam nagyon jó kis film, de tréfát félre téve orvost kell meg keresni ezzel a problémával, ha lehetőség van rá inkább maszek alapon 
    előzmény:
    ogi (2)
    2006-01-31  11:20
  6. ogi
    ogi
    2006. január 31. 11:202.

    Csak egy hozzászólásocska:

    Nézzétek meg a Minden végzet nehéz c. filmet! Vígjáték, de megmondja, hogy "nem csak a húszéveseké a világ"

    Idézet a filmből két szereplő egy forró jelenetben ágynak esik: -És mivel védekezünk? -Klimaxszal, drágám...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top