Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2006 januári babák!!!!

re
re
Létrehozva: 2005. Április 18. 12:10
Azt hiszem, terhes vagyok... :-). A kalkulátor szerint jan. 1-én jön a baba. Mivel nem volt még ilyen topic, remélem, nem baj, ha indítottam egyet.
  1. 2007. Április 27. 20:3036601.
    Szia Zsu!
    18 hós oltás van, az tuti, a 3 évesnek még nem néztem utána.
    Miért nem hagyjátok ott az a dokinőt a francba? Nem tudom ki az - nem is akarom, de szerintem ... hú most majdnem mindenféle csúnyát írtam.
    előzmény:
    luczazs (36600)
    2007-04-27  20:17
  2. 2007. Április 27. 20:1736600.

    Sziasztok Lányok!

    Köszönöm a tejjel kapcsolatos hozzászólásokat! Látom, mindenkinek mást javasolt a dokija.

    Ma voltunk a dokinőnél, alulmúlta önmagát! Azzal kezdte, hogy ugye tejmentesen étkezünk??? Nem értem, akkor hogyan derülhetett volna ki, hogy nem allergiás rá? Na, mindegy. Egyébként ő azt javasolta, hogy 3 éves koráig ne adjak tejet Lilinek, csak tápszert, mert nagyon jó tápszerek vannak!!!  Az oltással is bénázott: lefogatta hármunkkal Lilit, aztán még egy csomót tökölt, úgyhogy Lili már ordított még a szuri előtt és próbált kiszabadulni, gondolhatjátok!

    Ha jó napom van, akkor Lili végigalussza az éjszakát és 7 körül kel. Sajna pár napja megint ébred hajnalban vagy éjjel és iszik tápszert, mert megéhezik. Nagyon várom már, hogy megint menjen szépen az evés (ne fájjon a fogacska), mert akkor nem ébred fel éjjel.

    Ja, volt még egy érdekes a dokinőnél: azt mondta, hogy valószínűleg nem lesz 3 éves oltás, hanem lesz 18 hónapos. Ez ebben a formában elég érdekesen hangzik, nem? Még nem néztem utána, dehát ennek kialakult rendszere van, nem?

    Szilvi:szorítok a randihoz!

    Zsu

    előzmény:
    biazsu (36599)
    2007-04-27  12:28
  3. 2007. Április 27. 12:2836599.

    Sziasztok!

    Látom a hiszti a koránkelés a takarítás és az egyedül játszás a volt a téma. Mindez megvan nálunk is csak szorozzátok be kettővel   pontosabban fogalmazva hisztizni még csak a Bogi tud (ő mindig is olyanabb volt), nem szoktav vele olyankor foglalkozni, sőt hangosan megdícsérem Borkát hogy milyen okos. Szerintem csak annál rosszabb lessz ha foglalkoztok vele. A koránkelésbe max dobogósok lehetünk általában fél7 - 7 kor kelnek annál tovább nemigen alszanak, ők már 8kor ágyban vannak! De nem ritka az se hogy 5-fél6 kor ébresztenek széles mosollyal!  Viszont tök jól elvannak egyedül (Bence is ilyen volt sőt még ilyenebb), ok ők ketten vannak eljátszanak együtt, így valamivel egyszrűbb megfőznöm, rendetraknom. Felmosni alvásidőben szoktam, porszívózni lehet mellettük is bár a Bogi az utóbi időben kiveszi a kezemből (tartsa meg ezt a jó szokását később is  ) AMit nem lehet tőlük az a teregetés... kezdik azzal hogy kidobálják a lavórból a ruhát a földre, télen még jó volt mert bent a lakásban nem lett piszkos, de a balkonon nincs ekkora tisztaság. A leszedett ruhát is szétdobálják, így olyankor teregetek és hajtogatok amikor alszanak.

    A fogakkal mi irtó hadilábon állunk... Boginak 6 van Borkának 5! Utsók vagyunk? Ebben is meg ha jól sejtem súlyban is  

    Gitta barátnődnek jobbulást! Martina nagyon ügyes kislány. Aranyos lehetett ez a párbeszéd az anyukáddal! 

    Pocakosok vigyázzatok magatokra.

    Szilvi szorítok holnapra...

    SZép napot

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2007. Április 27. 11:2936598.
    Fél hééééééééét??? Hál' Istennek Gabim kilenc körül kel.
    Öööööt? most olvasom csak!
    Kemény csajok vagytok, hogy bírjátok. Igaz, muszály
    Na jó, mi is kelünk hatkor de csak egy gyors tejcsire, aztán mindenki alszik szépen tovább
    Nálunk Elmo és a Szezám utca a kedvenc a Minimaxon. Már ha épp akkor kapcsolom be véletlenül a tv-t, amikor az van. Azt Gabesz mosolyogva nézi meg
    előzmény:
    birozsoltn (36589)
    2007-04-27  09:13
  5. Torolt_felhasznalo_783425
    Torolt_felhasznalo_783425
    2007. Április 27. 10:5036597.

    Sziasztok!

    A versenyben azt hiszem,mi lennénk ma az utólsók.

    Nem is merem leírni,hogy az én drága kisfiam  ma mikor ébredt....(na jó 9:45) 

    Remélem a babáitok könnyebben átvészelik az oltás utánni hetet,láz nélkül.

    Diverse,jót nevettem az írásodon, (bocs)de mintha én írtam volna....Kicsit megnyugodtam,hogy nem csak az én fiam egy ördögfióka hanem Ricsi is.A teregetés nálunk is így zajlik. Tegnap szétszerelte a porszívót,kiszedte belőle a levegőszűrőt,alíg bírtam visszatenni.Megőrül a számítógépért,múltkor bekapcsolva hagytam egy pillanatra és elállított valamit annyira,hogy el kellett vinni szakemberhez. De tegnap este volt a legjob húzása,este bekapcsolta a tűzhelyet.Eddig nem bírta elfordítani a kapcsolót de tegnap sikerült neki.Majd' frászt kaptam.Helyhiány miatt benne vannak a tepsik.Hát most résen lehetek állandóan,nehogy leégjen a ház... Nálatok nem kapcsolják be a picurok?

    A vasalást én már régóta nem csinálom mellette,amióta csak helyváltoztatásra képes.Már mászva rángatta nekem a vasalódeszkát.

    Ja még Szilvi,bár ritkán jövök de azért olvasok és én is szorítok a szombati randihoz.

    szép napot mindenkinek!!!!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2007. Április 27. 10:2336596.

    Az idővel én is hadilábon állok, most is épp vasalás közben írok, az egy ruha, egy hozzászólás algoritmust követve.  

    Ricsi és Vince nagyon hasonlóak, megnyugtat, hogy nem vagyok egyedül, másnak is van ilyen anyás, és ilyen erős akarattal megáldott gyereke  

    Rita, szerintem személyesen még nem is gratuláltam a kistesóhoz, úgyhogy most pótolom, gratuálok! DVD nálunk nincs, nem nézik, napi két mesét nézhetnek a minimaxon, ennyi a keret. De az oviban már képet kaptam erről a Thomas-őrületről, az ovis fiúk meg vannak érte őrülve. Domi korán kezdi  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_493770 (36594)
    2007-04-27  10:14
  7. 2007. Április 27. 10:1536595.
    nálunk az ébresztés úgy kezdődik, hogy Manóci odadugja az orrom alá a Thomas-so dvd-t,hogy tegyem neki be
    előzmény:
    bocila (36592)
    2007-04-27  10:05
  8. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. Április 27. 10:1436594.
    Köszi! Sajna nincs túl sok időm az írásra, de néha azért összekapom magam, ha Ricsi is úgy gondolja.

    Mondom, nem kell nekem ez az első hely, viheti, aki szeretné! Ez a lábra akaszkodás is nagyon ismerős és minden nagyon ismerős, amit tegnap írtál!
    előzmény:
    bocila (36593)
    2007-04-27  10:06
  9. 2007. Április 27. 10:0636593.
    Ja, és tetszik a blogotok, tegnap beleolvastam!  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_493770 (36591)
    2007-04-27  09:59
  10. 2007. Április 27. 10:0536592.

    Egye fene, Tiétek az első hely   Nekem a 6 óra is korán van, de ha akarnék és tudnék sem alhatnánk tovább.

    Vince a cipőjét nem szokta hozni, Ő csak fogja a lábam, és követ mindenhová, nehogy itthon felejtsem véletlenül. Esetleg beáll az ajtóba, vagy a garázsajtóba, és nem mozdul. Ezzel tudatja, hogy indulás csak a testén keresztül  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_493770 (36591)
    2007-04-27  09:59
  11. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. Április 27. 09:5936591.

    No, akkor már nem bírom ki szó nélkül, nálunk egy hete reggel ötkor van babaébredés és nuku visszaavás! Tegnap a cipőjét is hozta (és illesztgette a pizsis lábához) és rázogatta az ajtókulcsot, hogy menjünk sétálni! Na persze...!

    Én nem akarok nyerni, inkább aludnék nyolcig és lennék utolsó!
    előzmény:
    bocila (36590)
    2007-04-27  09:38
  12. 2007. Április 27. 09:3836590.

    Vince ma 5.50-kor kelt, de fél 7-nél tovább sosem alszik, hétvégén sem. Szóval mi nyertünk  

    Nem is alhatna egyébként tovább, mi 7-kor már kocsiban ülünk, szóval megszokta, hogy ilyenkor kell kelnie, beállt erre az időpontra. Azt azért nem bánnám, ha hétvégén kicsit tovább bírná  

    előzmény:
    birozsoltn (36589)
    2007-04-27  09:13
  13. 2007. Április 27. 09:1336589.

    Szerintem korán kelésben mi vagyunk az elsők. Ma fél 7 előtt ébresztett a kismanóm, és nem akart már visszaaludni, ezért háromnegyed nyolc előtt kénytelen voltam vele elsétálni a boltba a sajtoskiflijéért meg a parizerjéért, aztán vissza. Direkt nem vittem a biciklijét, de így egy órába telt az út, pedig csak egy utca    

    Jelentem, nekünk is bújik a 12. fogunk, szépen, egyenletesen, szerencsére nyűgösség nélkül.

     

    előzmény:
    Sün (36588)
    2007-04-27  08:05
  14. 2007. Április 27. 08:0536588.
    jó reggelt!
    De korán kelsz!
    Szépséges szép pénteket mindenkinek!
    előzmény:
    csuccsu (36587)
    2007-04-27  07:11
  15. 2007. Április 27. 07:1136587.

     

    Jó reggelt lányok!    

    Egy kis reggeli ébresztő:        

    Mennyire érdekes, hogy amíg pocakosok voltunk, mennyire ment a fórum, most meg a hétköznapi gyerkőc után rohangálás mellett már jóval kevesebb időnk jut egymásra! Bár ez igazából az élet rendje és tudom, hogy ez nem hanyagolás, mert biztos vagyok benne, hogy napi szinten egymás fejében járunk! Na ennyit a filozófiáról.  

    Velünk minden rendben, pocakkal is, azt még nem tudom, hogy hol fogok szülni, mert a dokim a déltepsibe megy és ha olyan gyorsan fog történni minden, mint Flóval, nem fogunk odaérni!   Sajnos csak egy olyan kórház van, ami gyorsan elérhető számunkra és ez a János, ahová továbbra sem szívesen teszem be a lábam. Remek kilátások... 

    Annyira tündériek a manóink!!! Gitta, nem semmi Martina ezzel a dumával! Fló továbbra sem dumál, mi még a szavak első szótagjának mondogatásánál tartunk néha-néha. Egyébként csak mutogatunk és hümmögünk. Jön a 11-12. fogunk is. Az oltás után 1 héttel nekünk volt egy kis láz, de ennyivel megúsztuk.

    Dackorszak: Fló is próbálgatja a szárnyait, de Sünhöz hasonlóan én sem adom be a derekam. Nem könnyű most, de később ez nagyon sokat fog segíteni a nevelésben, úgy gondolom. Ha most megtanulja, hogy mi a rend, később sem fogja megkérdőjelezni. Nálunk a legtöbb baj a konnektorokkal van. Itthon ugye konnektorvédők vannak, ezért nem figyelem, hogy belenyúl-e. De máshol nagyon kell figyelni, mert azonnal célba veszi őket, én meg lassabban kapcsolok, mert itthon ugye ez nem gond!

    Blueme: én is nagyon drukkolok a randihoz, majd számolj be nekünk!

    Lucazs: örülök, hogy nincs semmi allergia! Mi rizstejezünk továbbra is, de próbáltuk már a rendes tejet és azt is megissza.

    Most megyek, megnézem manót, vigyázzatok magatokra!!!!

    Pusszancs!

    Tim és Flo

     

     

     

     

      

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2007. Április 26. 23:2136586.
    Horváthevi: akkor mennek a +++++energiák ahogy kérted , reméljük minden rendben lesz az oltással.
    előzmény:
    Horváthevi (36568)
    2007-04-25  21:38
  17. 2007. Április 26. 22:1736585.
    Gondolom már nem marad sokáig ilyen angyal, hamarosan eljön a mi időnk is és akkor meglátom majd milyen ha igazán hisztizik  . Akkor már nem fog megnyugodni olyan hamar mint most és főleg nem a kiságyában  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_493770 (36581)
    2007-04-26  15:10
  18. 2007. Április 26. 21:1036584.

    Sziasztok!

    Mi házi tejet iszunk forralva, a boltit mér nem is issza meg, eltolja, nem olyan édes... eleinte 1 hétig felesbe adtam majd  1 hétig 3/4-esbe és mivel nem volt semmi, baj, így azóta minden este 200-220ml tejet iszik, és ezzel át is alussza az éjszakát, más vacsink nincsen...

    hiszti... nos mi is földhöz verjük, magunkat ha valami nem tetszik, és én is akárcsak Sün nem foglalkozok vele... az utcán én is fogom a kezét és megyek tovább, vagy ha elfekszik akkor felveszem és viszem, ha nem hagyja abba ráhúzok a pelusra, ettől megsértődik és csak sír de már nem feszíti magát...

    Az udvarra már eleve abba a tudtaba viszem ki, hogy a bejövetellel bajok lesznek...

    Martina nem játszk egyedül semmivel, max, ha rosszalkodik, pl. szédszed valamit vagy kipakolja a tv álványt....

    Vasalni nem szoktam, csak azt amit felveszünk mikor indulunk illetve az ágynemüket...

    A felmosást mikor alszik, porszívüzni lehet mellette is.

    Vettem ma neki 2 édes fodros nyári ruhát... olyan édes bennük, majd tezsek fel képet!!!

    A beszédje megállíthatatlan,  ma pl. megkaptam hogy pisszt (az újját a szája elé emelve) alszik baba

    De pl. tudja, hogy kölesgolyó, ajtóféfa , ha én úgy köszönök hogy viszlát akkor ő is viszjátot mond

    Illetve ha befordulunk dédi utcájába akkor kiabálja, hogy meünk dédi..

    A buborék fújót is imádja, és közli is velem,  hogy fúfod fújod...

    Ja és a kedvencem az az amikor cukrot akar anyumtol kérni, és azzal kezd hogy: "kapsz kapsz", majd ha nem kap akkor  :"ké ké", ha ez sem hatásos akkor:" kéek kéek", erre anyum elolvad és azt mondja neki adok, mire az én lányom azt modja:" adja má adjá má"

    Na leírva ez nem olyan muris mint élőbn!

    Ismét lelövöm magam....

    Jó éjt!

    Gitta!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_151175
    Torolt_felhasznalo_151175
    2007. Április 26. 17:4436583.
    Sziasztok!

    Megint sikerült bejönnöm a koliba,úgyhogy 1-2 hsz. csinálok, képekkel
    Visszaolvasásra nincs sajna időm, remélem mindenki jól van, baba és mama egyaránt.
    Viki remekül van, 1-2 csúnya csípéstől eltekintve, ami inkább minket zavar, rajta nem láttam, hogy nagyon viszketne.
    Ami új, hogy nyávogásról és dorombolásról felismeri a macskát, egyből lelkesedni kezd,és mondogatja,h "szisza". Mindenre felmászik, legyen az lépcső,ágy vagy szék. Tehát már sehol nem hagyhtom nyugodtan ott 1 percre... Érdekes,hogy a lépcsőnél nálunk kimaradt az ún. utánlépés, egyből másik lábával akar lépni.

    No, kicsinyítek pár képet...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2007. Április 26. 17:3936582.
    dehogy lett, palacsinta volt ma a kaja meg csipedettes borsóleves
    előzmény:
    csillanna (36577)
    2007-04-26  12:49
  21. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. Április 26. 15:1036581.
    Nagyon köszönöm a gyors reagálásokat , meg sem érdemelem, olyan ritkán jöttem az utóbbi időben.

    Sün, egyáltalán nincs miért megkövezni téged! Bevallom, hozzám is ez a módszer áll a legközelebb, hogy nem kell figyelembe venni a hisztiket. Nem állítom, hogy egyszerű nem figyelni rá, amikor pl. az utcán megmakacsolja magát és egy tapodtat sem hajlandó mozdulni. Ma délelőtt az egyik barátnőmmel ketten tudtuk beletenni a babakocsiba, mert nem akart hazajönni ebédelni. Már olyan fáradt volt, hogy alig látott, de annyira élvezte az önálló szaladgálást, hogy meg sem akart állni. Most kivételesen alszik.

    Csillanna, neked akkor egy angyali kislányod van! (Kinézetre is persze, de a leírtak alapján egyébként is! ) Nálunk a teregetés 4x annyi idő, ha Ricsi is ott van, mert első körben szétdobálja a teregetésre váró vizes ruhákat (és ezt felettébb élvezi), utána pedig komótosan leszedegeti a már kiteregetetteket. Változó, hogy hányszor kell nekifutni a dolognak, mire végzek. Húúú, ezt az ágyban megnyugvást el sem tudom képzelni, mert Ricsit azzal lehet a legjobban felbőszíteni! Két perc után képes vörösre üvölteni a fejét. Reggel együtt felporszívóztunk (azt ő is imádja, ahogy látom, a többi baba is), de utána muszáj volt öt percre az ágyba raknom, amíg felmosok, mert már többször szándékosan kiöntötte a felmosóvizet. No, ezt az időt végigüvöltötte, közben felszedte a lepedőjét, kivett két rácsot és minden mozdíthatót ki- és ledobált, amit csak elért, majd teljese erővel rázta az ágyat... Szóval Anna nagyon kis ügyes, örülj neki, nagy segítség ez neked! És utólag is nagyon boldog névnapot neked, ezekkel mindig elmaradok...

    Bocila, Ricsi tényleg pont olyan, mint Vince!! A többi dologban is, amiről én nem írtam, de te igen! Nálunk az esti elevásnál van ez a műsor, hogy percenként felül ellenőrizni, hogy nem szöktünk-e meg mellőle. Éjjel szerencsére nem túl gyakran ébred, de ha igen, akkor ugyanez a helyzet. Lépcsőzés szintén. Más dolgok szintén. Ha valami nem sikerül, ordít, de ha segíteni akarok neki, akkor is. Az a legviccesebb, amikor pl. egy dobozba bele akar tenni valami sokkal nagyobb tárgyat, ami ugye képtelenség. Ezen rettentően felmérgeli magát mindig és jól földhöz vagdalja az engedetlen tárgyakat. Valahogy csak túléljük ezt is, bár valaki igazán megvigasztalhatna, hogy ha hamarabb kezdődik a dackorszak, akkor hamarabb vége is lesz! Álom-álom...

    Blueme, azért zugolvasok én a háttérben (ha időm engedi) és nagyon szorítok neked az új pasival kapcsolatban!!! A Fiscer Price pedig tényleg elbújhat!

    Luczazs, mi is úgy kezdtük a tejet, ahogy Cherish írta, fokozatosan kevertem a tápszerbe. Most már a vacsora (egy kis szendvics után) 2-2,5 dl forralt-lehűtött tej, bele valamennyi tápszer és egy kis Milupa tejbedarapép. Ricsi imádja és ettől garantáltan nem éhezik meg reggelig. Reggel ugyanez, már ha olyan kedve van, hogy megissza. Ez teljességgel kiszámíthatatlan.
    Örülök, hogy negatív lett az allergiavizsgálatok eredménye!

    Azt nem is írtam, hogy Ricsi január 8-tól április 3-ig összesen kemény 10 dekát hízott! (9400 gr-ról 9500-ra) Nem mondanám, hogy keveset eszik, sőt... A védőnő szerint lemozogja. Jövő szerdán megyünk ismét, kíváncsi leszek... A hossza kb. 82 cm.

    No, azt hiszem, a mai írásadagom megvan! Azt még nektek nem is írtam, hogy van egy babablogunk is ám itt az nlc-n, bár oda sincs időm mindig írni.

    Szép napot nektek és köszönöm a gyors segítséget!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2007. Április 26. 12:5536580.

    Sziasztok!

    Zugolvasok a háttérben, de most Diverse problémája kapcsán írok pár sort.

    Vince pont olyan most, mint Ricsi. Szó szerint. Ő is önfejű, mindent akkor és úgy szeretne csinálni, ahogy és amikor Ő kitalálja, de segítség nélkül persze... aztán ha valami nem sikerül, ordít. De ha meg segíteni akarok (pl. a lépcsőn lemenni), akkor azért ordít, mert segíteni szeretnék.

    Ő is nagyon anyás, mondhatni, egy lépést sem tudok tenni nélküle, ha nem lát, azonnal ordít. 3 napja éjjel is kel, többször is, és ellenőríz, megnézi, megvagyok-e. Mikor bemegyek a szobájába, azonnal abbahagyja a sírást, és lefekszik, majd pár perc múlva újra ordít. És ezt játsszuk fél éjszakán át.

    Természetesen Ő is mindenben "segít", tegnap pl. míg porszívóztam, kiszedte az egyik fikuszom alól a fele virágföldet, mikor felmostam, a plüss nyusziját nyomta bele felmosóvödörbe, utána, míg a nyuszit kicsavartam, a felmosórongyot mártotta vízbe, és csurgatta a parafára, majd míg a teraszt mostam fel, Ő módszeresen eggyelte az árvácskáimat... szóval nem unatkozunk.

    Diverse, nincs Ricsivel semmi baj, ez már a dackorszak.... Igen, valóban két éves kor táján van a csúcs, de kinél előbb, kinél később kezdődik. Vígasztaljon, hogy mindenki túlesik majd rajta. Szerintem ez is egy olyan időszak, mint a csecsemőkori hasfájósság: túl kell élni...   

    Amúgy meg: lesz ez még így sem.  A dackorszak sokáig tart, nagyjából a kamaszkor végéig, ha nem tovább. Csak vannak jobb és rosszabb periódusok, illetve a hiszti módszerei változnak az idők folyamán. Szóval kitartás!

    És tényleg az a legjobb, ha megpróbálsz nem reagálni a hisztire, bár van, amelyik gyereknél ez nem jön be... Vincénél sem. Ő 14 perc után sem hagyja abba. Eddig 21 perc volt a maximum, míg hallgatni bírtam, utána megvígasztaltam, szóval nem tudom, meddig bírná, ha én bírnám.

    Egyébként jól vagyunk, Vince is kész nagyfiú már, egy hónapja megy önállóan, már tud a babakocsifeltolón le és föl jönni-menni egyedül, létrát mászik, mászókázik, csúszdázik egyedül. 12 foga van, 12,20 kg, a magasságát nem tudom. A 15 hónapos oltást elnapoltuk, május végéig, mert most köhög és piros a torka, ráadásul jó esélyünk van egy kis bárányhimlőre (jövő hétvége környékén várhat&oacute, úgyhogy majd ha azon túl leszünk (vagy a himlőn, vagy a lappangási időn), cask akkor kapja meg az oltást.

    Lányok is jól vannak, Lillát beírattam suliba, úgyhogy szeptembertől két iskolás gyerekem lesz. Öregszem???   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_493770 (36571)
    2007-04-26  09:33
  23. 2007. Április 26. 12:5336579.
    naggyon tutttti
    előzmény:
    csillanna (36578)
    2007-04-26  12:51
  24. 2007. Április 26. 12:5136578.
    Igen igen Ő az. Van több színben is, legalább is amikor vettük akkor volt kék, zöld és piros triciklije is
    előzmény:
    Sün (36576)
    2007-04-26  12:49
  25. 2007. Április 26. 12:4936577.
    Birozsoltn: lett végül leves? 
    előzmény:
    birozsoltn (36570)
    2007-04-26  08:36
  26. 2007. Április 26. 12:4936576.
    http://www.babaszoba.hu/services/smallad?k=tricikli&cid=5&t=2&x=25&y=9

    Ennek az oldalnak az alja felé találod
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_115098 (36572)
    2007-04-26  11:46
  27. 2007. Április 26. 12:4836575.
    Sün:  látom magam előtt, ahogy Gabi és Anna együtt porszívózik, Annám tolja a nyelet maga előtt Gabi adja a hangot hozzá , tündériek lehetnek.
    előzmény:
    Sün (36573)
    2007-04-26  12:27
  28. 2007. Április 26. 12:4436574.

    Diverse: sajnálom, hogy ilyen nehéz napjaitok vannak , szerencsére Anna el van ( még ) a műanyag edényekkel amíg főzök esetleg egy csomag szívószál is leköti nagyon sokáig amit kiszór a földre majd megpróbálja visszatenni őket a zacsiba, vagy ha épp a gép előtt ülök akkor elbabrálgat a kábelekkel. Ha mondjuk teljesen zizi lesz kb 2 perc alatt ( azért szokott Ő is ) és toporzékolva üvölt akkor be szoktam vinni az ágyába becsukom az ajtót és ott hagyom. Kb 2 perc alatt megnyugszik és utána kiveszem, mintha mi sem történt volna. De szerencsére nagyon ritkán fordult elő ilyen, hogy ennyire hisztizne ( talán 3 alkalom). Kicsik mindig vannak, amikor nasizni szeretene vagy csak nem kapja meg mondjuk az ollót amit éppen használok akkor van, hogy inkább megsértődik és átmegy a szobájába játszani....na nekem ez tetszik a legjobban . Van, hogy legörbül a szája és egy kicsit toporzékol, de adok mást a kezébe és megbékél. A vasalást azt akkor szoktam csinálni, amikor alszik, porszívózni azt mindig együtt szoktunk, ha mosok akkor nézzük a gépet 1 darabig, hogy hogy forog...mert az baromi érdekes tud lenni és a teregetésnél szokta adogatni a ruhákat, kivéve a zoknikat, mert azzal mindig elmegy felmosni vagy letörli az asztalt. Nálunk így próbál működi a háztartás "renben tartása".

    Gratulálok a járáshoz és még mindig imádni valóan gyönyörűek Ricsi szemei .

    Pocakmarci: tricikliként keresd a babaszobán, akkor elvileg kidobja a pacákot is akitől mi vettük

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_493770 (36571)
    2007-04-26  09:33
  29. 2007. Április 26. 12:2736573.
    Szia!
    Lehet, hogy van, aki ezért megkövez, de én bizony - már elnézést a kifejezésért - letojom, amikor hisztizik. Ez abból áll, hogy ha utcán csinálja a cirkuszt, nem szólok semmit, szépen visszaültetem a kocsijába. Fél perc alatt abbahagyja. Itthon meg egyszerűen nem veszek róla tudomást, így aztán - a múltkor Apával direkt lemértük - 14 másodperc múlva abbahagyta az üvöltést. Mondjuk vasalni én sem tudok GAbitól, de inkább azért, mert féltem, hogy magára rántja a vasalót vagy az állványt. Porszívózni viszont együtt szoktunk, ő a zajkeltésben segít, merthogy a porszívó hangját kiegészíti a saját sivalkodásával
    Ilyenkor próbálgatják a korlátaikat, mi megpróbálunk nem belemenni a játékba, így nagyon hamar abbahagyja a méltatlankodást, ha valami nem úgy van, ahogy ő akarja. Szóval nem okoskodni akartam, csak leírni a mi módszerünket, ami - egyelőre legalábbis - egész jól bevált.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_493770 (36571)
    2007-04-26  09:33
  30. Torolt_felhasznalo_115098
    Torolt_felhasznalo_115098
    2007. Április 26. 11:4636572.
    Csilla, elkezdtem keresni a biciklit, de nem találtam. Tudsz segíteni?
    előzmény:
    csillanna (36567)
    2007-04-25  20:01
  31. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. Április 26. 09:3336571.
    Sziasztok!

    Olyan régen voltam már, hogy nem is tudom, mit írjak!

    Terveztem, hogy indítok egy fórumot, de talán itt is van valakinek hasonló gondja, ezért inkább ide írom.

    Ricsi rettentően hisztis újabban, egyre nehezebb kezelni. Mindenki azt írja/mondja, hogy a hisztikorszak 2 éves kor körül kezdődik, csak azt nem tudom, hogy akkor ez most nála mi lehet. Ha valami nem úgy történik, ahogy ő azt kitalálta, akkor olyan toporzékolást levág, hogy "öröm" nézni. A tegnapi sétánál kivettem a babakocsiból és mire felnéztem, már félig benne volt egy szökőkútban... Tiszta víz lett a kabátja és úgy üvöltött, amikor elhoztam onnan, hogy mindenki minket nézett (mondjuk ez érdekel a legkevésbé ). Rúg-vág-csapkod-ordít, amikor jövünk fel a lakásba, alig tudom bevonszolni, úgy megfeszíti magát. Ez nem hiszti?!

    Itthon szó szerint SEMMIT nem lehet csinálni mellette, a lakás sokszor romokban... Ha főzök, akkor neki a tűzhely ajtaját kell nyitogatni, hiába pakolom ki a műanyag edényeket játszani. Ha kikerülök a látóteréből, üvölt. Ha nem mászhat fel az asztalra, üvölt. Vasalni nem lehet, mert a zsinórt rángatja, más olyankor nem érdekli. Ha alszik, akkor azért nem lehet semmit csinálni, mert minden neszre felébred. Ááááááá!!! Áruljátok már el, hogy ti hogyan oldjátok meg! Vagy csak az én gyerekem ilyen? Estére mindig olyan vagyok, mint egy élő halott. Mindent akkor pótolok, amikor a párom hazaért, de olyankor sincs sok idő, mert jön a fürdetés-altatás.

    Egy hete csak úgy hajlandó elaludni, ha egyikünk lefekszik mellé és alvás után visszacsempésszük az ágyába. A nappali alvást is sírás előzi meg, pedig eddig ilyen nem volt...

    No, hogy valami jót is írjak, a múlt héten úgy elindult egyedül a fiatalúr egyik pillanatról a másikra, hogy azóta csak lábon közlekedik! Nálunk is úgy volt, mint Blueme Jázminjánál, hogy hetekkel ezelőtt néha ment pár lépést egyedül, de semmi több. Most viszont minden előzmény nélkül elindult és úgy is maradt.

    Jól ideömlesztettem minden bajomat. Egyébként természetesen imádom ezt a kis gézengúzomat és nem cserélném el egyetlen angyali természetű gyerekre sem, egyre bújósabb, egyre jobban látszik, hogy mennyire ragaszkodik hozzánk és egyre értelmesebb (ma hajnalban még pizsamában hozta a cipőit, hogy menjünk sétálni ). Csak olyan jó lenne nyugisan megoldani a nehézségeket. Bántani nyilván nem akarom, még a kezére sem szoktam legyinteni, fizikális ráhatással úgysem lehet elérni semmit.

    Ne haragudjatok, hogy csak a saját problémról írtam. Ricsi hajnal óta ébren van, most kicsit visszaaludt, de az egyik szomszéd felzavarta az ütvefúróval és ismét ordít. Ezek már vagy fél éve ütvefúrnak napi rendszerességgel!

    Pusssz mindenkinek, a névnaposoknak boldog névnapot, a babaváróknak boldog babavárást! Most rohanok, de igyekszem még jönni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  32. 2007. Április 26. 08:3636570.

    Na, akkor lehet, hogy szombaton Jázmin helyett már az új lovagoddal alszol (nem alszol)?  Jó ez csak vicc volt, ahogy neked jó, úgy csináljátok, de azért mindenesetre 3 randi az már nem semmi.

    Domi levest akar enni kora reggel, legalábbis a levestésztát most vette ki a szekrényből    

    előzmény:
    blueme (36569)
    2007-04-25  22:37
  33. 2007. Április 25. 22:3736569.
    Szép estét!

    A munka végeztével pár szó erejéig belesek..

    Horváthévi, drukkolok, hogy mihamarabb összeszokjon Domi és a nagyi! S a járáshoz is, bár nálunk ugye majd két hónappal ezelőtt már ment önállóan kb. egy métert is Jázmin, de még mindig kézenfogva haladunk. Igaz, éppen ma próbáltam kicselezni s nem a kezét fogtam, hanem a törzsét s beleegyezett. NÉha persze elengedtem, s láttam, hogy stabilan tud menni, de ha észrevette, hogy nem fogom, akkor letérdelt. Szóval fél ő is..

    Noraneni, nekem is nagyon tetszett a névválasztási szösszenet.. s még ha csak vicc volna, de ugye vannak ilyen félnótás szülőkkel megáldott gyerekek..

    Luczazsu, örülök, hogy csupa jó hírt kaptatok! Tejcsi kapcsán én is csak azt tudom ismételni, amit a többiek, hogy zacskós, 2.8-asat kizárólag.

    Cherish, nálunk is van kajadobálás a földre, persze hangkísérettel, hogy hoppá.. (s legyen az ember komoly, mikor majd megzabálom olyan édesen mondja..)

    Csillanna, remélem már kaptál segítséget bevallás ügyben. Nálam jól járnak az "ügyfelek" mert ingyé dolgoztam.. bár család, barátok jöttek csak.

    Gitta, jobbulást a barátnődnek! Nem lehet egyszerű, de hát elég nagy a tét, ez biztosan ad elég kitartást.

    Pocakmarci, én is előbbre hoztam a különalvást, ha minden terv szerint alakul, akkor már most szombaton eljön a nagy esemény ideje. Apájánál fog aludni a kisasszony, ha ő is úgy akarja.

    A képekhez nem is fűznék külön-külön semmit, de mindenki vegye magára a dícséretet

    Randi körkép: remelül sikerült a harmadik is, folyt.köv. szombaton

    Ja, és bővíteném a nesze neked fisher price rovatot a csatolt képpel
    Jóéjt, Szilvi s Jázmin

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  34. 2007. Április 25. 21:3836568.

    Csilla Utólag is nagyon boldog névnapot! 

    És persze mindenkinek aki a napokban tartotta és tartja azoknak is! Bocsánat a késői köszöntésért  

    Kissé melósak a napjaim este annyi tellik töllem,hogy feljövök visszaolvasok,és beesem az ágyba.2 hét és dolgozom,Domit szoktatom anyóshoz,ma együtt mentek játszóra én itthon takarítottam addig szerencsére nem hiányolt,igaz egy gyerek játszótéren,nem hiányol senkit,csak ha eltünne a hinta,vagy a homokozó akkor lepödne meg  Rám rámjött a nagytakaríthatnék,igy ugymondd utoljára ki tudja gyerek és meló mellett mikor lesz rá megint energiám elég lesz a napi rutinosat,meg fözni.

    Amiért írok Domi holnap kapja meg a 15 hós oltást,hááát izgatottan várom igy majdnem utoljára a csapatból,hogy nállunk mi lesz és persze a 1-1,5 hetet mi jön ki,föleg,hogy mennék melózzni.Csak nem lesz lázas,mert akkor borul minden tervem.Szóval kérnék egy kis pozitív energiát tölletek,hogy minden rendben legyen és Domcsa ne lázasodjon be és 7én tudjam kezdeni a munkát.

    Bocsi,hogy nem reagálok senkinek,de a fasírtot még ki kell süssem,és már most hulla fáradt vagyok.

    Ja és ugy nézz ki lassan elindul a lánykám,már egy kézzel sétálunk és egyre többet áll egyedül kapaszkodás nélkül,és nagyon ritkán,de előfordult,hogy 1-2 lépést megtesz egyedül közelebbi tárgyakig.Viszont annyit dumál,hogy senki nem akarja elhinni,hogy csak 15 hónapos.Multkor is a pénztárnál köszönök "jó napot"a Domi egyből rávágta(igaz csak akkor szokta ha szimpi a másik fél),hogy Szijjja,hát a pénztáros majdnem kiesett a kasszából.Egyből "mennyi idős a gyerek?",mondom 15 hónapos,mondja nem lehet az ő lánya majdnem 2 évesen kezdett el beszélni,nemhogy köszönni.De komolyan amikor az apjával beszélek telcsin és mondom a Dominak köszönjél apának egyből rávágja "Szijja apa"   

    Na lelövöm magam,jó éjt mindenkinek.

    Évi&Domcsa

    előzmény:
    csillanna (36567)
    2007-04-25  20:01
  35. 2007. Április 25. 20:0136567.
    Örülök, hogy Lili végül nem allergiás. A kalapos képen olyan édes . Hasonló kalapot vadászok Annának egyébként és nem találok  .
    előzmény:
    luczazs (36557)
    2007-04-25  16:30
  36. 2007. Április 25. 19:5836566.
     Nálam a Ronaldinnyó és Brájen viszi a pálmát 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_778937 (36560)
    2007-04-25  18:34
  37. 2007. Április 25. 19:1436565.
    Szia Zsu, de jó, hogy semmi baja Lilikédnek!!! Biztos nagy kő esett le a szívetekről!
    Én csak azt tudom leírni, amit nekünk mondott a dokinéni: zacskós tejet adjak neki, kb. három éves koráig forralva, méghozzá a zsírosabb, 2,8-asat. Mi - mivel ezt nem mondta - nem hígítottuk, hanem egyszerűen odaadtam a tápi helyett az ugyanannyi tejet este meg reggel (azóta is így van). Szerencsére elfogadta és semmi baja tőle. De hallottam olyat, hogy fele-fele arányban keverték a már megszokott tápszerrel. Talán úgy próbáld meg.
    Klári
    előzmény:
    luczazs (36557)
    2007-04-25  16:30
  38. 2007. Április 25. 19:1136564.
    Rita, mi is túl vagyunk már sok-sok nappal az oltáson, semmi tünet nem jött elő hál' Istennek
    előzmény:
    birozsoltn (36559)
    2007-04-25  17:13
  39. 2007. Április 25. 19:1036563.
    Sziasztok!!!
    Noraneni, hát ez szuper!!! NAgyon jót derültem, bár tulajdonképpen ez igazándiból inkább tragikomikus Mindenesetre a kedvencem továbbra is az a név, amit akkor találtam, mikor a mi manónknak keresgéltünk. Ez nem más, mint a GEJZA. Így írva
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_778937 (36560)
    2007-04-25  18:34
  40. 2007. Április 25. 19:0736562.
    Sziasztok!
    luczazs
    Vivinek a doki azt mondta, úgy vezessem be a tejet, a tápszeréhez keverjem hozzá egyre növekvő arányban. Pl.2,5 dl-ből először fél, 1, 1.5, 2 majd végül csak tejcsi. Közben persze figyelni kell nap mint nap, hogy miként reagál. Van-e hasmenés, bármi szokatlan, ami addig nem volt. Én kb. 3-4 naponta emeltem az adagot. Szerencsére egy csepp gond nem volt. Ja, és a doki a 2,8-ast ajánlotta(mert kell neki a zsír, a vitamin felszívódás miatt) és mindenképp olyat amit csak hűtve lehet tárolni pár napig. Ne legyen a tetrapakos csomagolású, amit hűtés nélkül is lehet tárolni.
    Remélem, tudtam segíteni. Örülök, h minden lelet negatív!!! Drukkolunk az oltáshoz. Menni fog majd a kajcsizás is...nagyon édes a képen!
    noraneni.
    hát..., ez a névadásos őrület nem semmi... :D
    Búcsúzom, mert fürcsi következik.
    Vivi új szokása, h kaja közben gondol egyet és kitolja a falatot, nem győzöm elkapkodni.
    Jó éjt!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  41. 2007. Április 25. 19:0636561.
    Ez nadddon jó volt        
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_778937 (36560)
    2007-04-25  18:34
  42. Torolt_felhasznalo_778937
    Torolt_felhasznalo_778937
    2007. Április 25. 18:3436560.

    Rita: engem is beijesztett a doki néni, hogy majd egy hét múlva milyen pöttyökkel, lázzal, takonnyal kell számolnom, remélem azt is úgy megússzuk, mint a szurit (lekopogom!!!).

    Képzeljétek, kijött az új lista a választható utónevekről (a férjem találta, bele kell írnom, mert itt veri a mellét   ). Szemezgetek nektek a cikkből, van benne tényleg pár aminél felhúztam a szemöldökömet én is   

    "Izgalmas átnyálazni a listát, hogy általánosságban mi hatott a magyarok névadási szokásaira az elmúlt évtizedben. Női vonalon például egyértelműen a receptkönyvek. Álmodozhat bárki egyenjogúságról és a szerepek felcserélődéséről, a lista nem hazudik. Kapásból a következő, nyersanyag típusú új neveket írtuk fel: Ánizs, Babér, Barack, Eper, Fácán, Fahéj, Gesztenye, Zsálya. Ami a csajoknál a habarás, az fiúfronton a futball. Van-e Vasas-drukker magyar apa, aki ne adná szívesen gyermekének a Diegó Armandó Zovát keresztneveket? A győriek vigasztalódhatnak a kis Klausszal, a trendkövető brazil-fanoknak meg marad Adriánó, illetve a kis dagi Ronaldó. Ronaldinnyó még nincs, de lenne rá igény. Anri viszont van, ha valaki szereti az atlétikus, gyors, kissé öncélú csatárjátékot. A csajoknak keményebb a futballkenyér, ők talán a Valenciával vigasztalódhatnak. A képzeletbeli, kardos-lézeres hősök sorából a lányok:  Amidala (csillagok háborúja), Árven (gyűrűk ura) és Triniti (mátrix), és a fiúk: Anakin, Gandalf, Erk. A nőket szokás beteges vásárlási hajlammal vádolni, ami csúnya előítélet, bár ha a keresztnevük Kora, azért még mi is gondolkodóba esünk. De akkor miért nincs Teszkó? A magyar asszonyok mélyen lakozó frankofóniáját nem is a Zsüliett típusú nevek mutatják, hanem a francia autók kedvelőinek favoritja, a Megán, illetve a vadászgépbuzikat megérintő Mirázs. Aztán a pop- és rockszakma: Britni, Vanilla, Tanita, Jetró, Trevisz, Dzsasztin. Több trendet nem fedeztünk fel, zseniális új keresztneveket viszont igen. A legviccesebbek választása csakis a Brájen lehet, esetleg a Móka. A két legeslegjobb fiúfronton azért a Leopárd és a Ramirez. A nagy, nyílt területek kedvelőinek, ha lányuk lesz, a Rónát és a Szavannát javasoljuk, az igazi kicseszés pedig továbbra is régi favoritunk, az Orália." Ami még tetszett: Armandó, Dzsingiz, Dzsúlió, Dante, Bohumil, Horáció, Lorenzó, Lüszien, Leandó, Maximusz, Rikárdó. Azt hiszem túl sokat néznek bizonyos kismamák tévét...  

    ( Ennyi a szemelvény, itt a link ha valaki az egész cikket olvasni szeretné: http://index.hu/kultur/eletmod/nevek0425/&nbsp

    előzmény:
    birozsoltn (36559)
    2007-04-25  17:13
  43. 2007. Április 25. 17:1336559.
    nora: mi már egy hete megkaptuk az oltást, ennek az oltásnak állítólag 6-7 nap után lehet mellékhatása, ténylegesen kiütések, fokozott nyálfolyás, hőemelkedés. Nekem azt mondta a doki, hogy csak akkor kell jelentkeznünk, ha hőemelkedése, láza lesz. Szerencsére eddig még semmi sem volt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_778937 (36558)
    2007-04-25  16:30
  44. Torolt_felhasznalo_778937
    Torolt_felhasznalo_778937
    2007. Április 25. 16:3036558.
    Sziasztok! Mi is megkaptuk délután a 15 hós oltást, nem is volt semmi, Robi fel sem vette, egy könnycsepp sem hullott, nagyon büszke voltam rá   Kicsit nehezményezte a hideg sztetoszkópot, de az is csak kapálózás volt, nem igazi harc. Megyek babaszobázni, bicóvadászatra fel!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  45. 2007. Április 25. 16:3036557.

    Sziasztok Lányok!

    Csak egy percre tudok beugrani, sajnos Lili is nagyon anyás, semmit nem lehet tőle csinálni, ráadásul a fogzás egyre jobban megviseli. Most éppen alszik, így takarítok, mosogatok, teregetek stb.

    A nagy hír, amit meg akartam osztani veletek, hogy megvan az eredmény! A teszt vizsgálta a tej, tojás és szója allergiát és mindegyik negatív! A vérkép is jó, nem vérszegény! Nagyon nagy kő esett le a szivemről!

    Leírnátok, hogy a tejet hogyan vezettétek be? A reggeli és esti tejivásra gondolok (tápszer helyett). Azért vagyok tanácstalan, mert vízzel hígítva elég vacak íze van, szerintem Lili nem inná meg. Most hogy kiderült, hogy nem allergiás adjam rögtön az 1,5%-ost magában, hígítás nélkül, mit gondoltok?

    Lili egyébként nagyon huncut, eleven kiscsaj. Most már nagyon ügyesen motorozik, a járással nem nagyon foglalkozik, eddig 6-7 lépés volt a max. de ritkán próbálkozik.

    Ma nagyon "megkínoztuk" szegényt: kicseréltük a fülbevalóját, kapott egy újat a nagyszüleitől. Sajnos nagyon nehéz volt bekapcsolni, Lili pedig irtóra ordított... De miután kivettük a régit mindenképpen be akartam rakni, hogy nehogy benőjön a luk... Azért szerencsére sikerült.

    Ja, megint nem eszik Lili, mióta fájnak a fogai! Pedig már olyan ügyesen csinálta! Öröm volt nézni!

    Pénteken megyünk az oltásra szorítsatok!

    Bocs, hogy most nem reagálok, talán este lesz alkalmam...

    Zsu

    előzmény:
    Cherish2 (36556)
    2007-04-25  13:29
  46. 2007. Április 25. 13:2936556.
    Sziasztok!
    Névnaposoknak nagyon boldog névnapot! +-8 napba még belefér.
    Azért írok, mert ma végre mi is megkaptuk a 15 hós oltást. Vivien egész jól tűrte! A vizsgálatnál volt csak kis sírás.
    Most 11,77 kg és 86 cm. Az egyik kismama a rendelőben azt kérdezte tőlem, hogy hány éves... Mondom 15 hónapos múlt. Csodálkozott, h mekkora baba. Csak nem lesz gond, most délutánra olyan kis rekedtes lett a hangja. Remélem, nem most tör ki rajta valami..., az oltás után. Semmi más baja nincs nem is volt. Se láz, se orrfolyás, se köhögés, semmi.
    Bocsi, másnak nem reagálok, megyünk játszóterezni.
    Jók legyetek és szép napot mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  47. 2007. Április 25. 13:1036555.
    Talán Molnár Jánosnak hívják. ha jól emlékszem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_778937 (36554)
    2007-04-25  10:59
  48. Torolt_felhasznalo_778937
    Torolt_felhasznalo_778937
    2007. Április 25. 10:5936554.
    Csillana: köszi a tippet, ráugrok a babaszobára délután, megkeresem ezt a tuti bicót  
    előzmény:
    csillanna (36550)
    2007-04-24  22:00
  49. 2007. Április 25. 09:5936553.
    Köszönöm 
    előzmény:
    mli (36552)
    2007-04-24  23:54
  50. mli
    mli
    2007. Április 24. 23:5436552.
    Sziasztok!

    Megkésve: Boldog Csilla napot!

    Gitta: Barátnődnek mielőbbi jobbulást és kitartást a születésnapig.

    Útlevél: sürgősségi 5 nap alatt kész van (igaz, dupla áron) szemben az alap 30 napos ügymenettel. Bővebben a Index - Porontyon olvashatsz, az alábbi post hozzászólásaiban: http://velvet.hu/poronty/2007/04/20/title_4403/

    Na jó, csak ezért körmöltem, most megyek aludni.

    Csók a család!
    mli
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  51. 2007. Április 24. 22:5436551.
    Ezek ismeretében is tudsz segíteni? A "béres résszel" nem is volt gond, csak az ingatlanos résszel..valami 4-es lappal vagy mit mondott a nőci. Sajnos teljesen kuka vagyok ezekhez a dolgokhoz . Köszi.
    előzmény:
    birozsoltn (36548)
    2007-04-24  21:31
  52. 2007. Április 24. 22:0036550.
    Noraneni: hasonló bicót a babaszobán is találsz, ha esetleg érdekel. 6500 és 7000 Ft-ért árulja a pacák, vadi újak és nekünk házhoz is hozta
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_778937 (36545)
    2007-04-24  20:26
  53. 2007. Április 24. 21:3336549.
    Köszi az árakat Mindenkinek. A miénk most a bonyolultabb kategóriába tartozik a lakáseladás vásárlás miatt, meg van benne hiteles visszaigénylés is. Ráadásul amikor vettük az előző lakást akkor 80-20 % -ban lett véve az adásvételi szerint és az illetéket is így fizettük, de a Földhivatal már 50-50 %-ban jegyezte be. Eladni már így adtuk el, mert így szerepeltünk a tul. lapon...nekünk ez már bonyolult
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_778937 (36545)
    2007-04-24  20:26
  54. 2007. Április 24. 21:3136548.
    csilla: ha megadod priviben az adatokat, amik vannak a papírokon, szívesen segítek elkészíteni nektek.
    előzmény:
    csillanna (36540)
    2007-04-24  12:40
  55. 2007. Április 24. 21:3036547.
    A biciklit Domcsi karácsonyra kapta a sógornőméktől, a Toma Bababoltban vették neki Győrben, árat nem tudok, csak annyit,hogy jóval drágább volt, mint a kínai boltokban kaphatóak, azok itt Óváron olyan 7-9000 Ft körüliek, de nyomába sem érnek ennek. Zenél is, meg van rajta egy kutyus, ami csipog (?) , szóval érdekes, ahogy megyünk vele az utcán. De nagyon okos elgondolás, hogy lábtartója van, ami persze később leszerelhető. Most még egyelőre ott tartunk, ha Manóci elfárad, anya tolja, ő meg kétujjas ujjszívást gyakorol   
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_778937 (36545)
    2007-04-24  20:26
  56. Torolt_felhasznalo_778937
    Torolt_felhasznalo_778937
    2007. Április 24. 20:3036546.
    Gitta: most olvasom, hogy mi van Mónikával. Szegénykém, még négy hét fekvés. De legalább a közvetlen életveszélyen túl van. Tudják már hova hozzák itt Pesten? Lesz útlevele a nagylánynak? Nem tudom regisztrálva vagytok-e az ügyfélkapun, de onnan a legkönnyebb útlevelet kérni (kaptok időpontot előre, amihez aztán tartják is magukat, legalábbis itt így megy), arra azért készülj fel, hogy mindkettőtöknek személyesen jelen kell lenni, és ott előttük kell mindkettőtöknek aláírni a nyomtatványt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  57. Torolt_felhasznalo_778937
    Torolt_felhasznalo_778937
    2007. Április 24. 20:2636545.

    Sziasztok! Mi sem vagyunk elveszve, Robi már teljesen meggyógyult, cserébe megferőzött minket apával, ő már vígan kacarászik, az ember meg én alig bírunk mozogni   most rajtunk a sor az antibiotikum kúrán. Nem is értem, Robit ennyire azért nem viselte meg a dolog, én alig bírok felkelni az ágyból.

    Blueme: úgy örülök a jó randinak, látom visszajött tőle a derűlátásod...  

    Csilla: először is boldog névnapot (így utólag...), másodszor pedig adóbevallásra 3000 a sima, 5000 a bonyolultabb (ahol már visszaigénylések is vannak). Én ezt tudom, de nekem az ember csinálja (tiszta szégyen, ő informatikus, én közgazdász, mégis ő ért jobban az adóbevalláshoz   bújjak el a sarokban szépen)

    Rita: nagyon vagány a bicótok, főleg hogy külön lábtartó is van a megfáradt lábaknak. Hol vettétek, mennyiért?

    Pocakmarci: esetleg láthatunk képet is az ágyról? Biztos nagyon szuper!

    Gitta: voltál végül ma a kórházban a kismamánál? Látom nálatok már ezerrel tombolal az anyafüggőség. Martina ebben is élen jár!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  58. 2007. Április 24. 20:2436544.

    Sziasztok!

    Voltam Mónikánál, szegénykém nem kelhet fel, egyáltalán... nem kell gyógyszer felszívódik, de feküdnie kell!

    38. héten terv szerint megcsászározzák, még 4 hét..., valószínü felviszik Bp.-re.

    A baba jól van, nincsen veszélyben, csak közvetve mivel az anya van veszélyben....

    Most csak ennyi, fáradt vagyok....

    Kimehettünk volna Martinával 3 hétre Németországba és nincsen útlevele... Pótoljuk és valószínü agusztusban megyünk ki...

    Gitta!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  59. Torolt_felhasznalo_115098
    Torolt_felhasznalo_115098
    2007. Április 24. 20:0736543.

    Csilla, ha nincs különösebben bonyolult dolog benne, szerintem Ti is meg tudjátok csinálni a bevallást.

    biazsu, az unokabátyámmal csináltattam az ágyat, de a brendonban kapható ágy alapján. 90*180-as ifjúsági ágy, a szélein kerettel.

    Pmarci

    előzmény:
    csillanna (36540)
    2007-04-24  12:40
  60. 2007. Április 24. 18:4236542.

    Sziasztok!

    Pocakmarci milyen ágyikót vettetek?

    Blueeme vagyunk mi... csak nincs mit írni... vagy van? Szorítok a 3. randihoz  

    Gitta majd írj mi van a barátnőddel és a babával! Hogyan történt? Magas volt a vérnyomása?

    Rita azért ne hanyagolj minket se   nagyon jók a képek!

    Szép estét.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  61. 2007. Április 24. 16:3836541.

    Sziasztok!

    Most már végre ide is érek, épp most regeltem a 2007. novemberi babás topicba, remélem, ott is ugyanolyan jó társaság lesz, mint itt. Azért azt megígérem, hogy benneteket sem foglak elhanyagolni.

    Domcsi meg apja épp alszik, én meg reggel úgy keltem fel, hogy ma aztán végigtakarítom a lakást, na ebből semmi sem lett 

    Talán majd holnap, holnaputántól meg befigyel egy kis könyvelés is, mert Erzsi ugyan nem jön most több mint egy hétig, de munkát azt hagyott itt 

    Blueme: drukk a 3. randihoz.

    csilla: én azt nem tudom, hogy Pesten mennyit kérnek, én megmondom őszintén, hogy 3000-t szoktam kérni, ha egy kicsit bonyolultabb, mert a tintasugaras nyomtatómba a festék eleve 6000 Ft, és elég sok fogy belőle egy bevallásnál 

    Pocakmarci: nálunk is kezdeni kellene a külön szobába szoktatást, de valahogy mindig tolódik Pedig az első az a játékok száműzése lesz, mert már unom, hogy állandóan valamire rálépek, meg tiszta kupi a hálószobánk-nappalink:9

    Azért számítok egy-két sírós napra, még ha Domcsi elég könnyen is veszi az akadályokat

    Gitta: majd írj, hogy mi van a kismamival?

    MI hétvégén Veszprémben voltunk az állatkertben, ugye írtam már hogy kisfiunk első (igazi) kétszótagos szava a traktor Nos hát az állatkertben mindenre mondta: oroszlánra, tevére, zebrára, de még a pávára is   

    Rakok fel egy-két képet.

    Puszi

    Rita, Domcsi és Picuri

    előzmény:
    csillanna (36540)
    2007-04-24  12:40
  62. 2007. Április 24. 12:4036540.

    Lányok, egy buta kérdésem lenne. Egy SZJA bevallás elkészítéséért mi a reális ár amit elkérhetnek körülbelül itt Pesten?

    Köszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  63. 2007. Április 24. 12:3236539.
    Majd kérjük a remélhetőleg 3. jól sikerült randiról a rövid élménybeszámolót. Még mindig nagyon szép kiscsajszi a már 15 hónapos Jázmin .
    előzmény:
    blueme (36536)
    2007-04-24  08:03
  64. 2007. Április 24. 12:2936538.
    Örülök, hogy Marci jól vette az akadályt és hogy el tudtatok menni egy kicsit mulatni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_115098 (36537)
    2007-04-24  11:35
  65. Torolt_felhasznalo_115098
    Torolt_felhasznalo_115098
    2007. Április 24. 11:3536537.

    Sziasztok!

    Csilla, tegnap érkezett meg Marci ágya, azonnal fel is mászott rá, este már ott itta meg a tejcsit, de még nem ott aludt. Azt szerdától kezdenénk, hogy a négy nap alatt nappal tudjunk pihenni .  Szombat éjszaka semmi gond nem volt, nem hiányolt minket Marci.

    Szilvi, hajrá!! Nagyon helyesen gondolod, írj akkor is, ha pangás van. Én is így gondolom, csak nálunk most a cégnél elég necces a helyzet, úgy tűnik, nem sok jót várhatunk. Jázmin még mindig nagyon édes!

    Pmarci 

    előzmény:
    csillanna (36532)
    2007-04-23  19:51
  66. 2007. Április 24. 08:0336536.
    Helló lányok!

    Én sem szeretném, hogy igazam legyen, éppen ezért döntöttem úgy, hogy akkor is írok, mikor senki két napja, hátha mindenki csak úgy van vele, hogy ha más se, akkor ő minek.. szóval azért azóta látom jónényan adtatok jeleket, ez nagyon jó!

    Nálunk javul a nátha, remélhetőleg ez már nem tart újabb két hétig..
    tegnap voltunk uszodában, nagyon tetszett a csajoknak. Tök jó lesz, ha már lehet majd menni úgy igazán strandolni is.

    Gitta, sajnálom a kismamát, bár én azt gondolom, hogy ilyen betegség esetén az legyen a legnagyobb gond, ha pár hetet kell bent töltei, mégha ott is a két gyerek, de ennél sokkal rosszabb kimenetele is lehetett volna egy agyvérzésnek. Várjuk a híradást!

    Biazsu, gratula a kocsihoz, szerintem még jó hasznát fogjátok venni, olyan sokszor láttam pl. nyáridőben jó este elfáradt gyerkőcöket a babakocsiban pihegni még nagyobb korban is.
    Pocakmarci, jó, hogy ki tudtatok kapcsolódni!Marci jól viselte? Én is most tervezem az első külön éjszakát, én május 12-én megyek majd lagziba a Dunántúlra.

    Valóban nem akarok semmit elkiabálni, csak úgy vagyok vele, ha a negatívumokat Rátok öntöttem, az a minimum, hogy a jóról is hírt adok.Amúgy ma lesz a harmadik tali..ilyen még nem volt

    Szép napot, üdv:Szilvi s a 15 hónapos Jázmin

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  67. 2007. Április 23. 20:1336535.

    Sajnos ma nem de holnap de. megyek...

    Majd írok mi van velük...

    Jóéjszakát....

     

     

    előzmény:
    csillanna (36533)
    2007-04-23  19:53
  68. 2007. Április 23. 20:0036534.

    Blueme: először is Neked is köszi és Biazsunak is köszi a köszöntést   .

    Blueme: akkor van drukkolni valónk pasi téren? Hajráááá!!!

    Biazsu: örülök, hogy jó áron hozzá tudtál jutni álmaid babakocsijához. Ügyes vagay!

    előzmény:
    blueme (36527)
    2007-04-22  19:06
  69. 2007. Április 23. 19:5336533.

    Gitta: sikerült bemenni a barátnődhöz a kórházba? Hogy van Ő és a baba?

    Neked is köszi 

    előzmény:
    Gitta404 (36531)
    2007-04-23  10:44
  70. 2007. Április 23. 19:5136532.

    Sziasztok

    Tünde: köszönöm szépen . Nem volt semmi ünneplés, a névnapokat nem igazán szoktuk megtartani, csak egy csokor virág jelképesen és ennyi.

    Végül megérkezett Marci ágya?

    Hogy viselte Marci a nagyszülőknél töltött éjszakát?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_115098 (36530)
    2007-04-23  08:43
  71. 2007. Április 23. 10:4436531.

    Sziasztok!

    Blueme: Nem hiszem hogy kihalóban csak valahogy kevesebb időnk akad a gyerek(ek) mellett! Nekem is sokszor csak olvasni marad energiám!
    Most is 3 féle kaja rotyog a gázon, így majd lesz 2 nap amikor csak levest kell főznöm és könnyebbek lesznek a napok!

    Martina, "megbolondúlt", egyszerüen, senkivel nem akar lenni ha nem vagyok ott, csak kiabál, hogy aja aja aja, jobban mondva ő ott hagyhat enegem, (és ott is hagy minden szívfájdalom nélkül, bármelyik idegennel elmenne akinek autója van és beülteti ) de én nem őt...

    A barátnőm 34 hetes terhesen agyvérzést kapott, szegény a korházban fel sem kelhet az ágyból, ő meg reménykedik, hogy hazajöhet, pedig szülésig már biztosan nem, és csak császárral szülhet.... a 3. babája lesz.... Délután mennék hozzá, ha Martinát elvállalja anya...

    Na jó lelövö magam, a névnaposoknak én is sokat és boldogat kívánok!!!    

    Gitta!


     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  72. Torolt_felhasznalo_115098
    Torolt_felhasznalo_115098
    2007. Április 23. 08:4336530.

    Sziasztok!

    Csilla, nagyon boldog névnapot kívánok én is neked! Volt ünneplés?

    blueme, remélem nincs igazad, ami a topicot illeti! Lányok, hajrá, remélem, mindenkinek "csak" sok egyéb dolga van és lassan javul majd a helyzet!

    blueme, a pasi dologban szorítunk, ha valami biztosat tudsz, oszd meg velünk! Jázminnak jobbulást!

    biazsu, egy ilyen régen vágyott dolog nagyon fel tudja dobni az embert! Sok sikert hozzá! Bogi és Borka is nagyon ügyes, kiegészítik egymást ! Jobbulást nekik!

    Hétvégén voltunk esküvőn, először hagytuk ott Marcit a nagyszülőkre. Jól éreztük magunkat, sokat beszélgettünk, táncolni annyira nem, mert a párom nem egy táncos lábú... Ettől függetlenül jó volt kikapcsolódni egy kicsit. Persze, most fáradt vagyok rendesen. Ráadásul tegnap este fürcsi alatt pakoltam a hűtőben és kiborult a paradicsomleves a felső polcon, természetesen végig lefolyt.... Szép móka volt így estére .

    Úgy tűnik, ma lesz meg az ágy, így a négy napos pihenő nekünk éjszakázás lesz...

    Szép napot mindenkinek! Jó idő lesz, legyetek kint sokat!

    Pmarci

    előzmény:
    biazsu (36528)
    2007-04-22  20:24
  73. 2007. Április 22. 21:4736529.
    Nagyon szépen köszönöm a névnapi köszöntéseket!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  74. 2007. Április 22. 20:2436528.

    Sziasztok!

    Minden kedves névnaposnak köztük Csillának és Emmának boldog névnapot kívánunk!

    Szilvi nehogy elkiabáld... de azért szorítunk  Jázminnak jobbulást! 

    Sajnos a nátha nálunk is itt van, már kedd óta. De csak orrdugulással ját (az viszont durva mert kiszívni nem tudom mert vizes, híg, viszont folyton folyvást folyik). Már hajlok rá hogy vegyek nekik multilét amit a gyógyitáros néni ajánlott!

    Ma nagy vágyam teljesült. Sikerült egy olyan egymás mögötti babakocsit venni amilyet mindig is szerettem volna (már pocakosan is) csak húzósnak tartottam az árát. Ma kézhez kaptam az eredeti ár töredékéért. ÉS még garanciális... anynyira örülök neki. (bár az is igaz hogy a lányok egyre többet gyalogolnak, de szerintem a gyorsabb haladás érdekében nagyon jó lessz) Majd csinálok képet és teszek fel  

    Ja lányaim... nagyon édik napról-napra ügyesebbek, Bogi már tök sokat motorozik tegnap kétszer körbemotorozta a játszóteret (kívülről) Borka egyre többet beszél, olyan édes ahogy jön és magyaráz, megzabálom.

    Na lelövöma magam.

    Jó éjt!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  75. 2007. Április 22. 19:0636527.
    Sziasztok!

    Lassan kihalóban a topic

    Csilla névnap alkalmából szeretnék gratulálni Csillanának!

    Nálunk sajnos újra visszajött a nátha, pedig éppen meggyógyult Jázmin.. vagy elkapta a szomszéd kislánytól, vagy megfázott, mikor minap a kertben belenyúlt a vízbe.. így az oltásunk is tolódik.
    Továbbra sem óhajt egyedül járni, így kénytelen voltam venni olyan cipőt, aminek gumi az orra, hogy ne kopjon szét egy nap alatt.

    S nem szeretnék elkiabálni semmit, de van egy egészen ígéretes lovagjelölt is a láthatáron

    Szép estét, üdv: Szilvi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  76. Torolt_felhasznalo_801811
    Torolt_felhasznalo_801811
    2007. Április 21. 22:5736526.

    ez naggggyon jó volt

    puszi,
    Bea

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_778937 (36525)
    2007-04-20  13:26
  77. Torolt_felhasznalo_778937
    Torolt_felhasznalo_778937
    2007. Április 20. 13:2636525.

    egy kis szösszenet a netről:

    Gyerekszáj

    Étterem
    Szüleim ezüstlakodalmára egy elegáns éttermebe foglalatatott asztalt a család. Ötéves fiam is jött velünk. Egy idő után fészkelődni kezdett, hogy vécére kell mennie. El akartam kisérni, de azt mondta, nem kell, egyedül is menni fog. Hű, de büszke voltam a nagy fiamra. Egészen egyedül pipil! Örömöm csak addig tartott, amíg Patrik át nem totyogott az éttermen letolt gatyával és kakás hátsóval: "Anya, kész vagyok, jöhetsz kitörölni!"

    Kis kíváncsi
    A nővérem két és fél éves kislánya egyszer bement a fürdőszobába, ahol az apja zuhanyozott. Kijött elképedt arccal, és közölte, hogy "apának farka nőtt". Én gondolkodás nélkül visszakérdeztem: "Mekkora?"

    Szörny
    Ágyba dugtam a három és ötéves lányaimat. Átöltöztem egy régi melegítőalsóba és kinyúlt pólóba, majd bementem a fürdőszobába hajat mosni. Még ott is hallottam, hogy veszekednek. Egy ideig hallgattam, majd törölközőt csavartam a fejemre, berontottam a szobájukba, és leordítottam őket. Útban visszafelé még hallottam, ahogy a hároméves megkérdezi nővérét: "Te Réka, ez meg ki volt?"

    Társas
    Óvoda után, amikor apa is hazaér a munkából, társasozni szoktunk. Apa a legügyesebb, sokszor legyőz minket, lányokat. Egyszer az oviban az óvónéni megkérdezte a lányomat, mit szoktak otthon csinálni. Tündi válasz:"Apa hazajön, és jól megver minket."

    Úgy, mint otthon
    Kisfiam egyházi oviba jár. Nagyon eleven gyerek, egyszer még a türelmes dadus nénit is felbosszanotta. "Hogy fogsz így a mennyországba kerülni?" Nagycsoportos kisfiam kijelentette: "Majd ki-be rohangálok, csapkodom a kaput, és Szent Péter ki fog kiabálni, mint anya ha mérges, hogy gyere be fiam, mert úgy megruházlak, hogy több füled lesz, mint fogad"

    A gyerek kövérít
    Hat hónapos terhes voltam a második gyerekemmel, amikor lányommal elmentünk egy kicsit vásárolni. Bementünk egy baba-mama boltba is, hogy szoknyát vegyünk nekem. A gyerek egy ideig nézte, ahogy a tükörben sürgölődöm, majd megjegyezte: Nagyon kövér vagy, Anya. Kedvesen elmagyaráztam neki, amit úgyis tudott, hogy egy kisbaba van a pocimban, attól látszik nagynak. Erre pikírten hozzátette: "és a popsidban mi van?"

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  78. 2007. Április 20. 11:4936524.
    Csajok!

    Most szólt az avonos csajszi, akitől rendelni szoktam, hogy minden napozós cumóra van 30% engedménye.... ha érdekel titeket, szívesen megadom az elérhetőségét... én már berendeltem az idei naptej adagot, főleg a gyerekeknek, mert tavaly is nagyon bevált, a tengerparton is, és azért nem mindegy, hogy 200ml-iset 1400-ért tudok venni, vagy 2500-3000körül...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  79. 2007. Április 20. 11:1936523.

    Sziasztok!

    Mi is bejelentkezünk, most megint pár napig nem voltam, mivel gépcserém történt, végre sikerült egy számomra és a technika számára is szupergyors gépet összerakatnom. Egész este telepítettem, még most is folyamatban van néhány

    Domcsi is beszélget már, most az újabb szó az autó után (ami nálunk is csak néha sikerül), a traktor (ezt viszont tökéletesen ki tudja mondani - mármint trattó)

    Voltam tegnapelőtt 12 hetes Uh-n, nem semmi volt, 10 percenként-negyed óránként elment az áram, a doki már kijött, hgoy nem sok reményt fűz a további vizsgálatokhoz.

    Szerencsére, mikor én voltam bent, nem történt semmi gond, és még képet is kaptam a Picuriról, méghozzá nem is akármilyet, szívja rajta a drágám a kis ujjacskáját 

    Olyan furcsa, lassan be kellene jelentkeznem valamelyik őszi babás topicba.... Csak éppen azt nem tudom, hogy az októberibe, vagy a novemberibe jelentkezzek, mert ugye okt31-nov1.  

    Dominál azért ilyen gond nem volt, mert ő 17-én született

    viszont akartam kérdezni, a terheléses cukrom 7,5 lett, állítólag 7-ig elfogadható, akinek ilyen irányú tapasztalata van, mit tud ajánlani, mivel kell vigyáznom? miből egyek kevesebbet?

    Most lépek, mert délután jön az Erzsi, ráadásul itt van a kisebbik keresztfiam, főznöm is kell.

    Ja, névnaposoknak, születésnaposoknak sok-sok puszi.

    Meg amúgy is puszi mindenkinek és bocsi, hogy nem reagáltam senkinek most!

    előzmény:
    mli (36522)
    2007-04-19  23:01
  80. mli
    mli
    2007. Április 19. 23:0136522.
    Kip-kopp!

    Éjnek évadján jövök, hogy megköszönjem kedves köszöntéseiteket!
    Szép álmokat!

    mli&emma
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  81. 2007. Április 19. 18:5336521.
    MLI EMMÁJÁNAK MI IS NAGYON-NAGYON BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNUNK!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  82. 2007. Április 19. 14:0936520.

    Nagyon boldog névnapot kívánunk mi is a kis Emmának!!!!      

    Voltunk már egy jót kint csavarogni délelőtt. Van egy jó kis horgásztó itt Dorogon, ami remek kikapcsolódó hely is egyben nem csak pecásoknak!! Jól el is fáradtak a lúrkók, durmolnak már dél óta!!   

    ...van egy jó kép (az első) amit megosztanék veletek... 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  83. Torolt_felhasznalo_115098
    Torolt_felhasznalo_115098
    2007. Április 19. 10:5936519.

    Mli, ha olvasod, Emmának én is nagyon boldog névnapot kívánok!!

    Pmarci

    előzmény:
    csillanna (36518)
    2007-04-19  10:51
  84. 2007. Április 19. 10:5136518.
     Mli: Emmának nagyon boldog névnapot kívánok!  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  85. 2007. Április 19. 07:0836517.

    Sziasztok Lányok!  

    Teljesen el voltam havazódva mostanában, úgy tűnt, hogy veszünk lakást, de a tulaj annyira erőszakos volt, hogy inkább visszaléptünk. Közben eladjuk a lakásomat, arról le kellett venni a hitelt, azután is rohangásztam.... Na mindegy.

    Csatolok néhány hétvégi képet, aztán megkísérlek visszaolvasni!

    Tim

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  86. 2007. Április 18. 18:5136516.
    Sziasztok!

    Zsu, az tényleg én lehettem, mert arra jártunk épp. Csak én megyek, mint a vakegér, úgyhogy sosem veszek észre senkit. Bocsi..... Ha esetleg máskor jönnétek a városba, találkozhatnánk
    Gratulálok Lili új vívmányához, tényleg csodás dolog, amikor végigalhatod végre az éjszakát!
    előzmény:
    luczazs (36515)
    2007-04-18  16:54
  87. 2007. Április 18. 16:5436515.

    Sziasztok Lányok!

    Nagyon édesek a gyerkőcök a képeken!

    Sün: azt hiszem már többször láttalak a városban Gabival, most legutóbb a DM előtt tegnap délelőtt, de pont telefonáltam, pedig szívesen megszólítottalak volna.

    Arwen: Lili sem játszik egyedül! Csak ha bent van vele valaki a szobában! ha kijövök, azonnal jön ő is, remélem mi is gyorsan eljutunk oda, hogy egyedül is elfoglalja magát.

    Adika: hát persze, hogy emlékszünk, mi régiek tutira! Nagyon édes Marcell! Sajnálom, hogy macerás volt a szuri!

    Blume, adika: Lili sem jár még egyedül. Kb. két hete tette meg az első pár lépést, azóta eddig kb. 7 lépés a csúcs, de mostanában nem nagyon fejlődik, mert elhülyéskedi. Lép 1-2-t aztán odadobja magát a karunkba.

    Lili egyébként jól van általában, néha kicsit nyűgösebb, gondolom ilyenkor fájnak a fogacskák, mert az arcát is fogdossa. Evés megint nincs pár napja, de sebaj, tudom, hogy minden a fogfájás miatt van. Hiszen már megmutatta, hogy eszik, ha akar.

    Viszont átalussza az éjszakát!!!! Végre!! Volt egy kettő olyan, hogy 4-kor vagy 5 -kor felébredt, aztán még aludt kicsit, az előző két nap pedig reggel 6-ig aludt egyfolytában!!! Ez nálunk óriási dolognak számít!

    Zsu

    előzmény:
    csillanna (36514)
    2007-04-18  10:24
  88. 2007. Április 18. 10:2436514.

    Sziasztok

    Már nagyon régen nem írtam, de olvasni olvasom minden nap a fórumot, csak hát az írással vagyok nagyon elmaradva.. .

    Megkaptuk az oltást is és szerencsére semmilyen mellékhatása nem volt pedig már 2 hete túl vagyunk rajta. Anna annyira felhergelte magát már a súlymérésnél, hogy a szuriból szerintem már semmit nem is érzett. Biztos szörnyű fájdalommal járt a mérlegen csücsülnie . ( Kb 11 kg)A magasság méréssel már nem is próbálkoztak, esélytelennek tűnt teljesen. A doktor néni azt mondta, hogy most legalább jól meg tudja nézni a torkát .

    Minden gyerkőc annyira édes a képeken!!!!

    Beszédben nem haladtunk sokat, de fejlődünk. A porszívó az porszi, a galamb az gaga, az autó pedig valami tató féleség vagy legalább is valami hasonló . Ha unja magát itthon akkor oda hozza a cípőjét ( párban) és leül elém, hogy vegyük fel vagy oda megy a bejárati ajtóhoz és próbálja kinyitni. Ha meglátja a zacskót amiben a homokozós játékai vannak akkor boldogan mondja már híínta pajííínta .

    Mennem kell mert hív a "kötelesség" .

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  89. 2007. Április 18. 09:1536513.

    Sziszatok!

     

    Tegnap megkaptuk az oltást...

    Nem lett volna semi baj, ha engedik, hogy én fogjam Martinát, de nem, és mivel idegen körzetben kapjuk, nem ismerei a védőnőt és nem tetszett neki, hogy ölelgeti... meg mivel nem hozzá tartozunk a dokinő hiába kedves velünk, ő undok disznó!!!

    Annyira felhúztam magam, hogy a kullancs ellenit el is felejtettem...

    Majd most telefonálok doktornőnek, hogy mi legyen...

    Én beteg vagyok, de nagyon, vasárnap óta, szerencsére a kiscsibém nem kapta el... tegnap amit leművelt az én orvosomnál, mint egy igazi kis ördögfióka!!!  

    Megyek főzni, majd szétpukkad a fejem a náthától!  

    Biazsu: köszi a megnyugtató információt!!!!

    Majd még próbálok jönni!

    Gitta!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  90. 2007. Április 18. 00:2336512.
    Sziasztok!
    Nem nagyon tudtam visszaolvasni, de a képeket nézegettem. Szépek ezek a gyerekek!
    Megnyugtató, hogy Domcsa is pakolja szekrényt, ül a számítógép előtt, Alexa létrára mászik, mert ezeket Milán is csinálja. Másodpercek alatt szétkapja a lakást, felmászik a székre, és minden olyan dolgot elér, amit nem kellene. Sokat csavargunk, babakocsival, bringával, vagy gyalog. Mi is ma voltunk dokinál, megkapta az oltást, és beadattam neki a kullancs ellenit is. 80 cm, és 10 kg. Mindenevő, de még cicizik is.
    Ha valaki szeretné a Suttogó titkát megvásárolni, akkor nézzen be a www.alexandra.hu oldalra, szerdán éjfélig 40%-os kedvezménnyel vásárolhatók meg az Európa kiadó könyvei. Jó böngészést!
    Nyugodt éjszakát!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  91. 2007. Április 17. 22:1636511.

    Sziasztok!

    Az elöbb megprobáltam írni,de nem jött össze nem küldte el a nlc Na ujra neki fogok.

    Szóval Domi sem megy még csak ha fogom a kezét.Amint az egyik ujját elengedem elkezd kiabálni velem és addig nem megy tovább amig meg nem fogom a kezét.Viszont a franciaágyon egyedül kapaszkodás nélkül feláll és multkor már két lépést ment egyedül.Szóval nem értem a lányom.Mi jövő héten csütörtökön megyünk oltásra,remélem minden rendben lesz.Holnap után jön anyósom és elkezdjük az összeszoktatást.Ahogy számolgatok szinte pont a 30 szülinapomon megyek elöször dolgozzni,szép kis szülinap.Tényleg nagyon várom,de közben meg olyan vegyes érzésekkel vagyok tele.Jó kis logisztikus leszek mire mindent jól összeszervezek,hogy időm is maradjon.Mindegy ez van.

    Olyan jó nézzni a képeket amiket felraktatok mi is szabadban voltunk egész hétvégén csak még nincsenek nállam a képek a barátnőm gépével csináltuk.Dominak olyan szép színe van már szerencsére nem az én érzékeny fehér börömet örökölte.

    Olvasom Gittát,hogy Martina "boci,boci tarkázik"Domi is mondja,hogy boci,boci...idáig és néha még a tarkát is csak az kissé érthetetlenül.Amugy olyan okos,mert mondom neki,hogy Domika köszönjél,és helyzet függő,de ha ismerössel találkozzunk egyből mondja,hogy szijjja és ha adok valamit a kezébe akkor ,hogy köcci.És olyankor olyan büszke vagyok ,hogy igaz még nem megy,de mást meg jobban tud az ő korabelijeknél.Fogak:Kint van 10 és még 1 alsó rágó ami nagyon ugy nézz ki ki szeretne bujni.

    Virág,Ritus nagyon szépek lettek a konyhák!

    Kismamák,hogy bírjátok a hirtelen meleget?

    Minden kispasi,és kisasszony gyönyörű!

    Szamóca mi újság a lakással?

    Na most hirtelen ennyi jó hosszú lettem.

    Nyugodt éjszakát

    Évi

    előzmény:
    blueme (36506)
    2007-04-17  10:21
  92. 2007. Április 17. 21:2036510.

    Ezt meg kell osztanom veletek, nagyon jó kis vicc!!!  

    Levélke
    Kedves férjem!

    Azért írom Neked ezt a levelet, hogy elmondjam, végleg elhagylak.
    Hét éven keresztül jó feleséged voltam, és semmit nem kaptam érte.
    Az utóbbi két hét pedig maga volt a pokol.
    A főnököd felhívott, hogy felmondtál, és ez volt az utolsó csepp a pohárban.
    Múlt héten, amikor hazajöttél, észre sem vetted, hogy megcsináltattam a frizurámat és a körmeimet, a kedvenc ételedet főztem, és este egy vadonatúj hálóing volt rajtam. Hazajöttél, két perc alatt megvacsoráztál, aztán miután megnézted a meccset, egyenesen felmentél aludni. Nem mondtad, hogy szeretsz-e még, nem érintettél meg, semmit nem tettél. Vagy hazudsz nekem, vagy nem szeretsz már, bármi is a helyzet, én elmegyek.

    Ui.: Ha megpróbálnál megkeresni, inkább ne tedd. A BÁTYÁD és én Nyugat- Virginiába költöztünk, együtt. További remek életet!

    Az ex-feleséged.  

    ~~~~~~~~~~

    Kedves ex-feleségem!

    Semmi nem tette jobbá a napomat, mint az, hogy megkaptam a leveledet. Valóban hét éve házasodtunk össze, jóllehet Te nagyon távol állsz a jó feleség fogalmától.
    Sokat nézek sportot, hogy ezzel próbáljam meg elfojtani az állandó zsörtölődésedet.
    Nagy baj, de ez van. Észrevettem, hogy levágattad múlt héten a hajad, de az első dolog, ami az eszembe jutott, az volt, hogy "Úgy nézel ki, mint egy férfi!". Az anyám úgy nevelt, hogy inkább ne mondjak semmit, ha nem tudok valami szépet mondani.
    Amikor megfőzted a kedvenc ételemet valószínűleg összekevertél a BÁTYÁMMAL, mivel én már hét éve nem eszem disznóhúst. Elmentem lefeküdni, mikor megláttam rajtad az új hálóingedet, hiszen még rajta volt az ára. Imádkoztam, hogy csak véletlen egybeesés legyen, hogy a bátyám reggel 50 dollárt kért tőlem kölcsön, a hálóinged pedig 49,99-be került.
    Mindezek után még mindig szerettelek, és úgy éreztem, meg tudjuk oldani. Tehát amikor észrevettem, hogy nyertem a lottón 10 millió dollárt, felmondtam a munkahelyemen, és vettem magunknak két jegyet Jamaikába. De mikor hazaértem, Te már nem voltál ott.
    Tudom, mindennek oka van. Remélem, olyan életet élsz, amilyet mindig is akartál. Az ügyvédem azt mondta, hogy az alapján a levél alapján, amit írtál nekem, egy fillért sem fogsz tőlem kapni. Tehát csak óvatosan.

    Ui.: Nem emlékszem, hogy mondtam volna valaha, de Carl, a bátyám Carlaként született.
    Remélem nem baj!
    Pokolian gazdag és szabad férjed.     

    Nekünk jól telt a nap, sokat voltunk kint a levegőn!!

    Berci végül nem kapta meg ma az oltást, várunk vele 3 hetet, hátha kijön rajta a bárányhimlő!!  Nálunk is megy már a kullancs elleni oltás is!! Szegény Bercu, ma csak meglátta a dokinénit már görbült is le a kis szája!!! EMLÉKSZIK MÁR!!!

    Jó éjt mindenkinek!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  93. 2007. Április 17. 20:2536509.

    Sziasztok!

    Látom a 15 hós oltás a téma. Mi ma voltunk, de nem kaptlák meg mert Borkának folyik (vizesen) az orra. Dokinénink azt mondta hogy mivel ez az úgymond legdurvább vakcina, csak és kizárólag 100%-ig egészséges gyereknek hajlandó beadni, így kaptunk egy újabb időpontot május végére.   Mindegy végül is a mérések megvoltak Borka 9380 gr és 76 cm, Bogi 9430gr és 74cm! Tudom nem egy Martina méret... ja! A rákérdeztem erre, a dokink azt mondta hogy egyáltalán nem kövér, vannak ducibb babák és ha a fejlődése (mentális, mozgási) nem marad el a korabeli babákétól egyáltalán nem baj, hogy ducibb!  

    Nézem a babócákat, bocsánat a kisasszonyokat és az ifjúurakat... szebbnél szebbek!

    Marosanikó tök jó hogy így nyomonkövetheteitek a lakásotok épülését szépülését!

    J.Virág jó kis feladatokat szedtél a nyakadba. Panninak édes a pocója!!!  

    Szép estét mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  94. Torolt_felhasznalo_783425
    Torolt_felhasznalo_783425
    2007. Április 17. 15:5836508.

    Szilvi,Marcell sem jár még mindig pedig itt körülöttünk az összes ismerős egyévese rohangál már.Kapaszkodva megy de egyedül nem akar.Mi sem tudjuk meddig kell várnunk még??Van még itt a fórumon más baba is aki még nem megy egyedül?

    arwen a 3muskétás kép nagyon klassz!

    Bea Csenge nagyon csinos kiscsaj lett! ez a kalap!

    J.Virág ekkora pocak egy ilyen kicsi lánykának!

    Most csak az utólsó néhány dologra reagáltam,bocsi.Marcell ébredt megyünk ki,amig jó az idő.

    majd még jövök.Sziasztok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  95. Torolt_felhasznalo_783425
    Torolt_felhasznalo_783425
    2007. Április 17. 15:4536507.

    Sziasztok!

    Ezer éve nem jártam erre de azért olvasgatok néha-néha.Talán vki émlékstik ránk!?

    Az oltást páran most kaptátok látom,hát mi 3án mert úgye akkor volt az én kis Marcellkám 15hónapos.Sajnos mi hárman fogtuk le,hogy a doki be tudja adni hihetetlenül kalimpál eltolta a dokit. Mondta is,hogy nem semmi ez a gyerek.Nekem meg a szívem szakadt meg közben és vert a viz. Szóval rá egy hétre szerdán nagyon magas láza lett (végbélben 39 fölött volt jóval) de a kúp levitte.Estére megint,éjjel megint.Hozzá nátha és köhögés.Hívtam a dokit másnap,azt mondta oltástól van.Pénteken mégis levittem hozzá,megnézte és az immunrendszere védekezik ilyen erősen az oltásra.A láz most vasárnap múlott el már nagyon untam,a köhögés és a nátha meg persze a vele járó nyügi még nem. Pedig jó lenne már.

    Remélem a babáitok könnyebben viselik majd az oltás utáni hetet.Nem akartam senkit megijeszteni inkább csak szólni előre!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  96. 2007. Április 17. 10:2136506.
    Sziasztok!

    Remélem ebben a szép időben mindenkinek kellemesen telik a napja

    Látom emlegetitek a politikai döntéseket és hatásukat.. múlt héten váltottunk ki popsikrémet: eddig 98 Ft volt most 495-öt fizettem ugyanazért.. nem tudom, hogy más termékeknél mi a helyzet, de kicsit durva a különbség. S pedzgetik, hogy fizessünk,ha nem jogos az ügyeleti ellátás igénylése a gyereknél.. mondjuk lassan beszélni fognak a gyermekeink, de amíg azt sem tudja megmondani,mi a baja, hogy döntenéd el, hogy szükséges-e vagy sem.. persze tudom, olyan esetben úgysem a vizitdíjon mérlegelnék én sem, inkább fizetném, minthogy baj legyen, de maga a mentalitás.. iszonyatos.
    Na kezdéshez képest jól lehúztam a hangulatot.. elnézést

    Mi is lassan sorra kerülünk oltást illetően, látom lassan mindenki túlesik rajta. Jázmin továbbra sem megy, akinél még ilyen a helyzet, mit csináltok, ha jó az idő és kint van a gyerkőc? Most még csak-csak elmegy a nadrág, bár nagyon gyorsan kikopik a térdük, de ha még melegebb lesz, csupasz lábbal szerintem írtó hamar lemegy a plezúr is.. emiatt az egy miatt már szeretném, ha végre önállóan is lábon járna
    Jázmin is..

    Ne haragudjatok, most nincs időm reagálásokat is írnom, de igyekszem azért képben maradni Veletek kapcsolatban!

    Szép napot, Szilvi és Jázmin
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  97. 2007. Április 17. 09:3836505.
    Sziasztok!

    Mit dolgozom? Mostanában két "munkahelyem" is van a család és háztartáson kívűl...
    Az egyikkel pénzt is keresek, csináltunk egy céget és UV-re érzékeny festékkel nyomunk pólókat. Ezt koordinálom
    A másik a ház és kert projekt... megtervezni, hogy mit is szeretnénk, engedélyeztetni, beszerezni az anyagokat, tárgyalni a vállalkozókkal.... nem könnyű.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  98. 2007. Április 17. 09:1436504.
    Melyik is a kullancs elleni oltás és mennyibe kerül? Mi is nagyon gondolkozunk rajta, mert Somogyban sok és fertőzött kullancs van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_115098 (36503)
    2007-04-17  08:57
  99. Torolt_felhasznalo_115098
    Torolt_felhasznalo_115098
    2007. Április 17. 08:5736503.

    Arwen, emlékszem, amikor írtál az oltásról, nem volt semmi. Az viszont jó, hogy nem volt mellékhatása. Csak reménykedem, hogy mi is megússzuk. Szegénykém most elég sűrűn fog oltást kapni. Beadatjuk a kullancs ellenit is. Holnap teszek fel képet, ilyen volt ilyen lesz is lesz majd! 

    Pmarci

    előzmény:
    arwen30 (36502)
    2007-04-17  08:01
  100. 2007. Április 17. 08:0136502.

    Szia Pocakmarci!

    Én már írtam, hogy Zazit eléggé megviselte az oltás napja, viszont utánna semmi mellékhatása nem volt  

    Tegyél fel MARCIRÓL képet!!!!

    Marosanikó! De szuper, hogy végigkísérhetitek a lakásotok elkészültét!!! Annyira jó,hogy most még csak falak állnak, hamarosaan meg teljesen belakhatjátok majd! Imádom az ilyen volt, ilyen lett képeket. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_115098 (36501)
    2007-04-17  06:52

Címlap

top