Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Klimax támadás :-(

stühmer
Létrehozva: 2005. február 17. 18:30
Itt dörömböl a kapu előtt. Félek tőle. Ti hogy éltétek meg ? -már aki idáig eljutott már-
Hirtelen jött, vagy lopózkodva ?
Vannak védekező eszközök ? Nálatok mi vált be ?
Hogy múlt el ?
Gazdagodott a lelketek ?
Valóban nyílik utána egy "szép új világ" ?
  1. Torolt_felhasznalo_949368
    Torolt_felhasznalo_949368
    2005. október 12. 20:3638.

    Üdv mindenkinek..

    A tanácsotokat kérem! Huszonéves fiatal vagyok, aki otthon lakik, mert még tanul. (Ketten lakunk csak.) Anyukám a gondjaim fő forrása. Ő épp 50 éves, pár éve klimax-szerű tünetei vannak, pl. hőhullám, kedvetlenség, ilyesmi. Mostanában állandóan rosszul van, rendszertelenül és nagyon erősen "jön meg" neki, szédül, majdnem elájul. Van, hogy érte kell mennem a munkahelyére, mert nem mer egyedül hazajönni, hátha elájul. Pedig nincsen messze. Lehet, hogy a gerincsérve(i) miatt is, de élni sincsen kedve, állandóan rossz a közérzete és nem érdekli semmi. Végigkínlódja a munkaidőt, aztán hazavonszolja magát és reggelig ágyban fekszik. Persze aludni éjjel nem szokott.

    Ez az egész engem is rettenetesen zavar, mert látom, hogy szenved, de nem megy orvoshoz (ha táppénzre menne, nem élnénk meg), nem szed gyógyszert v. gyógyhatású készítményt, nem tesz semmit, sőt arról beszél, jó lenne meghalni, és akkor legalább öröklöm a lakást és akkor nekem milyen jó lesz.

    Mit tehetnék érte? Nekem akkor volna jó, ha kezeltetné magát, mert alig bírom idegekkel... A Ti tanácsaitokban van minden reményem.

    Köszönettel:

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2005. május 10. 22:3237.
    sziasztok, segitsetek nekem, anyukam allatira ki van borulva, es en azt gondolom, h az ok nem annyira fontos, mint ahogy o gondolja, ezert gyanakszom, lehet, h klimaxol? 53 eves, elegge tulsulyos, nemregen lett nagymama. . . fejebe vette, h fel kell ujitani a lakast, apukam meg 24 evvel idosebb, es persze rugalmatlanabb, ertheto, h o mar az o eleteben nem akar tobb felfordulast, es ezen tort ki a verre meno balhe, de annyira, h az elobb anyukam szinte zokogva ecsetelte nekem, h harminc evet leelt mellette, es erre o meggyanusitja, h hatba akarja tamadni egy felujitassal?! megertem en mindket felet, csak azt nem ertem, h ket ertelmes felnott ember miert nem bir kompromisszumra jutni egy ilyen kerdesben. . .
    szerintetek mit kene tennem, vagy mit ajanljak anyukamnak, ami enyhiti az ilyen negativ erzelmi kitoreseket? nemtom, mi minden lehet meg a hatterben, teljesen le vagyok dobbenve, es csak most hazaerve jutott eszembe, h lehet, h a hormonok jateka az egesz?! adjatok tanacsot!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_875201
    Torolt_felhasznalo_875201
    2005. február 18. 21:1636.
    Hát nincs mese védekezni kell, ha nem akarod, hogy 52 évesen kismama legyél. Annyit nevettünk a férjemmel, hogy álmában sem képzelte volna, hogy ennyi idősen kell vacakolnia a gumival :o))))))))). Előtte spirál volt felrakva, nekem bevált.
    A rendszertelen vérzésben az a rossz, ha nem védekeztek, nincs kizárva, hogy jöhet a baba.
    Én is azt az információt kaptam, hogy egy évig ha nem jelentkezik, csak akkor biztonságos.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_615334 (31)
     
  4. 2005. február 18. 14:3835.
    Nagyon közel járt az ötvenhez.
    A baba egészséges, ma már tizenéves, szép, jól vannak, örülnek.
    Hála Istennek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_615334 (34)
     
  5. Torolt_felhasznalo_615334
    Torolt_felhasznalo_615334
    2005. február 18. 14:0534.
    De könyörgön ugye nem 52 éves volt a későn szülő ismerősöd??? Mert azért nem mindegy , hogy valaki 42 évesen, vagy 52 évesen szül/ne/.
    előzmény:
    stühmer (32)
     
  6. 2005. február 17. 20:5933.
    Mondjuk volt előtte már két felnőtt fia, nekem nincs gyerekem úgyhogy a "hopp" sem működhetne, azt gondolom.
    előzmény:
    stühmer (32)
     
  7. 2005. február 17. 20:5332.
    Hopp ! Egy ismerősnek éppen ebből a "hopp"-ból született az élete legnagyobb ajándéka, egy nagyon késői kicsi lányka.
    És kivirult, megfiatalodott. Megmozdult, mire a doki is hajlandó volt észlelni :-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_615334 (31)
     
  8. Torolt_felhasznalo_615334
    Torolt_felhasznalo_615334
    2005. február 17. 20:4831.
    A halál, a halálfélelem szerintem nem klimaxhoz kötött. Nekem huszonéves korban voltak olyan félelmeim, hogy mi van , ha nem tudom felnevelni a gyermekem? Most már felnőttek. Persze, hogy az ember szeretné az unokáit látni, játszani velük. De ha nem , hát nem. Lesz tündéri anyjuk, apjuk, akiket én neveltem!:-)És majd mesélnek rólam: jót és rosszat is:-)
    Egy éve kezdődött nálam is a vérzés kimaradás, de se hőhullám(na ja, könnyű nekem , aki duci lévén mindig melegem volt már jó ideje!:-)) se egyéb gondom nincs. Érzékeny vagyok, de hát az voltak egész életemben!
    Én várom, hogy mikor múlik el teljesen a havi "baj", hogy felszabadultabb lehessek a szexben. A nődokim azt mondta, hogy most is veszélyes, mert csak akkor biztonságos, ha már egy éve nem jelentkezett. Ti mit tudtok ezzel kapcsolatban? Védekezés???Röhejes lenne egy 52 éves kismama, aki azt hiszi, hogy már elmaradt a menzes, aztán. . . . . hopp!:-)
    előzmény:
    stühmer (29)
     
  9. 2005. február 17. 20:4830.
    Szia!:) Te Jó Isten! Mi ez a világvége hangulat?:) Ha élünk, - márpedig miért ne örülnénk akár csak ennek a ténynek is! - eljön a klimax. Van, aki megérzi, van, aki kevésbé. Éppen 3 hónap mulva töltöm az 58-at, tehát van tapasztalatom. Azt tudom, minél több az elfoglaltságom, annál kevésbé jönnek elő az ismert tünetek. Lassan egy éve már, hogy nyugdíjas vagyok, és ennek nagyon örülök. Sokat olvasok, tv-zek, rádiót hallgatok, minden olyannal foglalkozom, amire korábban nem, vagy csak kevés időm volt. "Öreg" koromra elkezdtem jógázni (elsősorban a mozgás miatt), és nagyon jó. Nem voltam, és nem vagyok hajlandó foglalkozni az idő múlásával. Megteszek mindent, hogy vasorrú bábának ne nézzenek, viszonylag jól érezzem magam a bőrömben. Ne félj tőle, ha megteheted, foglalkozz olyasmivel, ami érdekel, legyenek barátaid (az ilyen virtulis barátság is jó, de az "igazi" az igazi):) Sok-sok örömet kívánok Neked, hogy az ilyen sötét gondolatok eltűnjenek:)
    előzmény:
    stühmer (29)
     
  10. 2005. február 17. 20:2629.
    Végülis ez is egy faladat, ide eljutni.
    Édes szép Kati barátnőm előbb elment az angyalok köz, és nem volt hajlandó megvárni ezeket az éveket.
    Én is hallgatok és köszönöm, ha idenéztek és szóltok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_571690 (28)
     
  11. Torolt_felhasznalo_571690
    Torolt_felhasznalo_571690
    2005. február 17. 20:2328.
    Hogyan folytassam? Sokat tanultam tőletek. :-)) Csöndben hallgatlak titeket. :-))
    előzmény:
    stühmer (27)
     
  12. 2005. február 17. 20:1727.
    De jók a tanácsaitok. Folytassuk, van egy olyan sanda gyanúm, más is idejut :-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_875201
    Torolt_felhasznalo_875201
    2005. február 17. 19:5926.
    Jaj az Isten áldjon meg, ne félj tőle. :o))))Tudod milyen jó, hogy nem kell minden hónapban a menszesz időpontjához igazítani a dolgaidat. Nálam 44 évesen jelentkeztek az első tünetek(hőhullám, hajhullás, rendszertelen havi vérzés, feszültség). Akkor gondoltam bele először a koromba. Jééé, hogy elszálltak az évek, mennyi mindenen mentem már keresztül. A nőgyógyásszal beszéltem a hormonpótlás előnyéről, hátrányáról, de sem ő, sem én nem tartottuk olyan problémásnak a tüneteket, hogy ehhez nyúltunk volna. Először rendszertelen volt a vérzés, utánna negyedévenként jelentkezett, mostmár vége. Én nagyon élvezem. Nem kell védekezni, ez sem utolsó szempont. Néha jelentkezik még hőhullám. Tudod ez mikor kellemetlen???Ha nagyon hideg van odakint, legszivesebben a télikabátot is lekapnád, csak félsz, hogy megfázol.
    Nekem a patikában állítottak össze gyógynövényekből teakeveréket, ezt ittam, ha nagyon feszült voltam. Én azt ajánlom neked, menj be egy patikába vagy gyógynövény szaküzletbe, egy próbát mindenképp megér.
    előzmény:
    stühmer (1)
     
  14. Torolt_felhasznalo_639602
    Torolt_felhasznalo_639602
    2005. február 17. 19:5725.
    Azt hisze, most kellene valami új dologba fognod, ami elveszi a figyelmed arról, hogy most nem érzed jól magad a bőrödben!
    Irtad, hogy szeretsz fotózni, vagy valami, ami egy kicsit kizökkent. Egyébként ha vége lesz a komor télnek, a hidegnek, jön a tavasz ( a kedvenc évszakod:-), meglásd, jobb kedved lesz! :-)
    előzmény:
    stühmer (23)
     
  15. Torolt_felhasznalo_639602
    Torolt_felhasznalo_639602
    2005. február 17. 19:5224.
    Ugyan már!
    Neked kell felnevelned! De hisz Ő is ezt akarja!
    Tettem föl neked két képet a bátyus kutyijáról.
    előzmény:
    stühmer (23)
     
  16. 2005. február 17. 19:4523.
    Őróla is agyalok. Ha minden összecsap fölöttem, és leszámolok, hogy a Szüleim 80 körüliek, az Uram meg 60, begyagyulok, a kishapsi egy gyerek. Épp ma beszéltem a titkárnő kislánnyal (21) hogy nevelje fel a kuytát, ha mindenki elpatkolna :-(((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_639602 (22)
     
  17. Torolt_felhasznalo_639602
    Torolt_felhasznalo_639602
    2005. február 17. 19:4222.
    Hát, akinek ilyen jó hapsija van, nem is értem, hogy mitől fél az életben :-)))) Tényleg nagyon aranyos! A bátyámnak is volt egy ilyen tündér kutyusa, de sajna el kellett ajándékoznia, mert külföldre ment, és nem tudta magával vinni. Tündéri kutyusok!!!! :-)
    előzmény:
    stühmer (21)
     
  18. 2005. február 17. 19:3821.
    Nem off :-))) Éppen Valentin napon volt egy éves a Hapsi.
    És szerelmes belém.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_639602 (20)
     
  19. Torolt_felhasznalo_639602
    Torolt_felhasznalo_639602
    2005. február 17. 19:3120.
    Bocs az off-ért, de nagyon édes a kis westie-d!!!! :-)
    előzmény:
    stühmer (19)
     
  20. 2005. február 17. 19:2819.
    A testem mintha "törődne bele" de ezek az éjszakai agy-vágták szörnyűek. Van, hogy kiülök a kád szélére és mell-vizsgálatot tartok, van, hogy azon gyötröm magam, MOST minden női dolgomat elajándékozom. Aztán van, többnyire ez, hogy kucorgok a paplan alatt és nem mozdulok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_571690 (18)
     
  21. Torolt_felhasznalo_571690
    Torolt_felhasznalo_571690
    2005. február 17. 19:2418.
    Ez a lassuló anyagcsere miatt van, szerintem. dapazso is ezt írta. Bele kell törődni, hogy eljön a klimax.
    előzmény:
    Cirka (17)
     
  22. 2005. február 17. 19:1917.
    Igen, Anyukám is felszedett jó pár kilót pedig semmivel sem eszik többet sőt kevesebbet! Ő is panaszkodott a szárazságra+ álmatlanság is előjött nála.
    előzmény:
    dapazso (11)
     
  23. 2005. február 17. 19:1916.
    De jó, hogy iderohantatok. Én most nem bírom egyenként megköszönni, de láthatjátok, hogy itt közös segítés van.
    Folytassuk :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2005. február 17. 19:1715.
    Egyébként meg megnyugtatlak- a haláltól való félelemhez és a negatív gondolatokhoz nem kell klimaxosnak lenni.
    előzmény:
    stühmer (8)
     

Címlap

top