Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Duci kislányruhák!!? ?

kiszuny
Létrehozva: 2004. november 9. 11:38
Unokám 11 éves kissé duci. Sajnos a mostani divatu pólók, nadrágok
vékony gyermekekre készülnek.

Kérem aki tud segítsen!
Budapesten, vagy Vácon hol találhatok olyan gyerekruha szaküzletet, ahol duci gyerekeknek készült ruhákat árulnak!
Köszönöm a mielőbbi válaszokat!
  1. 2004. november 9. 15:4722.
    Megpróbálom kinyomozni.
    előzmény:
    peszike (21)
     
  2. 2004. november 9. 14:5621.
    A Burdának léteztik ilyen lapja, talán érdeklődj valamelyik Burda-boltban. Amióta megszűnt a magyar nyelvű Burda, kicsit akadozik az ellátás. Létezik még: Sabrina és talán Diana nevű újság, kifejezetten gyerekmodellekkel. Sajna, nem tudom, hogy ki a magyarországi terjesztő, talán a neten próbáld meg kinyomozni.
    Az én lányom átlagos alkatú, de jártam már úgy látatlanban megvett nadrággal, hogy panaszkodott a túl szoros derékra. Popsiban nem volt gond.
    Nekem leginkább az nem tetszik, hogy a ma kapható modellek nagy részével kis felnőtteket kreálnak a gyerekekből. Csípőnadrág, haskilógatós pulcsi, sok-sok műszálas anyag, folytassam?
    Az árakról már nem is beszélek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_636103 (19)
     
  3. 2004. november 9. 14:4520.
    158-as méret kell az unokámnak is, bár 150 magas 55 kg.
    keze lába vékony dereka és a pocak az ami miatt duci méret kell!
    előzmény:
    Julia35 (17)
     
  4. 2004. november 9. 14:4119.
    Bár abszolute nem tudok varrni, szabni, de azért elárulom, hogy fejtettem már szét kinőtt nadrágot, ruhát, és annak alapján sikerült 1-2 ruhát megvarrni, és nem akarok dicskedni elég jól sikerült. De most már kezd az alak felnőttiesedni, amit már sajnos felvállalni nem tudok.
    Én még mindig bízom abban, hogy van /valahol Pest megyében/ olyan gyermekruha kereskedés, ahol lehetne kapni a kivánt ruhát.
    Más: Régen lehetett kapni szabásminta mellélettel gyerek divatlapot, ez is eltünt. Ilyet tud valaki ajánlani?
    előzmény:
    peszike (9)
     
  5. 2004. november 9. 14:3918.
    Anyukám probált a C&A -ba gyerekruhát, anyu 168 cm és 53 kg, egy kis hasa van mert ülőmunkát végez és bő volt rá a 176-es, a 162 meg rövid. (azér nézett gyerek gatyát mert az legalább derekas fazon) Ott olyan normál gyerekalkatra voltak a cuccok, ott kéne próbálkozni. Ja és nem is drágák.
    előzmény:
    Julia35 (16)
     
  6. 2004. november 9. 14:3317.
    Szia! Szerintem a gyerek ruhákat is úgy gyártják mint a felnőt ruhákat, hogy már a normál méretű gyereknek sem lehet átalakítás nélkül venni, csak a nagyon sovány magasnak. A lányom 12 éves 46 kg és 154 cm, szerintem nem kövér. Most vettünk neki egy divatos csípő nacit és a 172 gyerek méret volt neki jó fenékbe és csípőbe, a hosszából meg egy csomót le kellett vágni. A 158 -as méret ami a magasságához jó az fel sem ment rá. Szerintem a ruhák méretezése nemnormális.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_636103 (14)
     
  7. 2004. november 9. 14:3316.
    Szia! Szerintem a gyerek ruhákat is úgy gyártják mint a felnőt ruhákat, hogy már a normál méretű gyereknek sem lehet átalakítás nélkül venni, csak a nagyon sovány magasnak. A lányom 12 éves 46 kg és 154 cm, szerintem nem kövér. Most vettünk neki egy divatos csípő nacit és a 172 gyerek méret volt neki jó fenékbe és csípőbe, a hosszából meg egy csomót le kellett vágni. A 158 -as méret ami a magasságához jó az fel sem ment rá. Szerintem a ruhák méretezése nemnormális.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_636103 (14)
     
  8. 2004. november 9. 14:3315.
    Hát ahogy elnézem a hozzászólásokat nem vagyok egyedül a problémámmal. Persze ez nem vigasztal!.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_692608 (6)
     
  9. 2004. november 9. 14:2114.
    Tökéletesen igazat adok neked. Három gyermekem van, 4 unokám. Anyai ágon olyan adottságuak, hogy nem tulzott kövérek, de könnyü csontúak. Sokat mozogtak, sportoltak és mégis. Az evéssel sem volt gondom, mert a főzelékeket szerették. A gyümölcsöket is. Akárki mit mond igen is van olyan hogy "ilyen fajta"
    Eltértem a tárgytól: Arra gondoltam, hogyha van moletti bolt, van óriások boltja, akkor miért nem lehetne duci-bolt?
    előzmény:
    peszike (5)
     
  10. 2004. november 9. 14:1513.
    Ez sajnos nem ilyen egyszerü. A nadrág, ha egy kicsit divatos, pl trapézvonalu, akkor a szárából már nemigen lehet levágni, elveszti a fomáját. A pólók egyenes vonaluak. A kislánynak pocakja van, tehát lefelé egy kicsit bővülő fazon kellene.
    Ha már borsós árat fizetek, akkor szeretném ha az a ruha jól állna. Az az érdekes, hogy nem kövér, csak jó húsban van.
    Láttam sokkal ducibb gyerekeket aranyosan divatosan öltöztetve, csak nem tudom hol szerzik be a ruhákat!
    A felnőtt második méret jó lenne, de egy 11 éves kislánynak túl komoly.
    Nadrágok csípő fazon, ezt megont nem adhatom rá.
    előzmény:
    jullantyu (2)
     
  11. Torolt_felhasznalo_692608
    Torolt_felhasznalo_692608
    2004. november 9. 13:4212.
    Engem nem bántottál meg :) Elhiszem, hogy amit láttál, az tényleg kiakasztott.
    Tudod, amikor a 8 éves fiam kevesebbet eszik, mint a 4 éves és mégis hízik egyfolytában, akkor mint szülő nagyon elkeseredtem. Már 4 éve ilyen duci, de nem tudom az okát. Sokféle vizsgálaton voltunk, mire kihozták, hogy ezt bizony örökölte (volt kitől). Nálunk a nasi (chips) nagyon ritka vendég, persze teljesen eltiltatni sem lehet egy gyereket. A mozgással lehet a gond, azt nem szeret. Próbáljuk mi rászoktatni, pl. felülésből megveri az egész osztályt. De még ez is kevés, tudom. Egyetlen vigaszom, hogy az esze együtt gyarapszik a súlyával :)))) Tanítónéni szerint ritkán látni ilyen okos gyereket, mint ő.
    Tudom, hogy mindez nem sok embert érdekel, de az emberek nagyon előítéletesek, főleg, ha kövér gyereket látnak. Tapasztaltam :(((((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_697974 (7)
     
  12. 2004. november 9. 12:5211.
    Magasságomból adodoan szoktam időnként gyerekruhát is hordani, elsősorban melegitöket, sortokat, néha farmert (bár ezek is gumis derekuak). Nekem pont az vele a bajom, hogy kicsit nagy helyet hagyna a pocinak és a fenéknek, szóval ezek a ruhák még a normál testalkat tetején lévőknek is jók. Ha e fölött van a gyerek nem a nagy méretű ruha beszerzése a legfőbb probléma.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2004. november 9. 12:3910.
    Dehát ez ugyanolyan, mint amikor felnőtt cuccot vásárolunk, anyukámnál stócban áll a levágott nadrágszár, mert alacsony, dundi, és ezért ami derékban jó, az bizony hosszú. Olyan nadrágot kell választani, amin alul nincs minta, ennyire egyszerű. Azért a divatos lánykaruhák között nem csak olyanok vannak, amiken a nadrág alsó 15-20 cm-én van kizárólag minta, és ha azt levágod, akkor huss, eltűnt a divatosság. . . .
    előzmény:
    peszike (9)
     
  14. 2004. november 9. 12:359.
    Igen, de attól, hogy duci a gyerek, még szeretne ugyanolyan vagány dolgokban járni, mint a társai.
    Ha a kérdező nagymama ügyes kező lenne, valszeg nem csak applikálna, hanem meg is varrná a megfelelő méretű ruhadarabot.
    Egyébként ez a legjobb megoldás.
    előzmény:
    jullantyu (8)
     
  15. 2004. november 9. 12:288.
    egy egyenes fazonú nadrágból simán le lehet vágni, és ha nincs a nadrágon semmi flinc-flanc egy ügyes kéz egyedi mintát is varázsolhat rá (rávasalás, csillogó mitty-müttyök, mittudomén) nem?
    előzmény:
    peszike (5)
     
  16. 2004. november 9. 12:277.
    Tényleg nem akartam senki megbántani, csak tegnap kiakadtam a Cora-ban, amikor a szülők a bevásárlókocsiban toltak : nehogy már sétákjon a kiscsaj - egy kb 8 éves kislány, aki olyan volt, mint egy kismalac és még ki sem fizették, de már falta a chipset. Gondolom, amikor majd 10 év múlva depressziós lesz, mert nem tud lefogyni nem lesz hálás azért a chipsért a szüleinek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_692608 (6)
     
  17. Torolt_felhasznalo_692608
    Torolt_felhasznalo_692608
    2004. november 9. 12:226.
    Tényleg nem kéne annak lenni.
    Nagyfiam 8 éves, 45 kiló. Félévente járunk orvoshoz, de ha belegebedek sem tudom lefogyasztani, ezt örökölte. Ruhát abszolút nem kapok rá, mert ha még van is nagyobb méret, az sem megy rá a hasára. Nadrágot varratni kell neki, pulóverek azért vannak, de nagyon idétlen, amikor a pulcsi válla az ő könyökénél van, az ujja kilométerekkel hosszabb. Nálunk nincs a családban varrónő, sajnos.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_697974 (3)
     
  18. 2004. november 9. 12:195.
    Hát ez azért nem egészen így van. . . .
    Próbálj meg neki megfelelő méretú nacit venni, főleg, ha nem 2 kiló súlyfeleslege van, hanem 5. . . Ha levágod a nadrág szárát, akkor kb. a lábszárközép lesz a bokájánál. S ha pont ott lenne valami dísz, zseb, egyéb kütyü? A fazon is teljesen torzul.
    Egyetértek, lefogyni a legcélszerűbb, de addig is járni kell valamiben.
    Fentiek saját tapasztalatok, szerencsémre nagynéném szorgos varrónő volt, így volt mit felvennem.
    Legnagyobb gond a fürdőruha beszerzése volt. . . . 8 évesen mégsem járhattam kosaras bikiniben. . .
    előzmény:
    jullantyu (2)
     
  19. 2004. november 9. 12:054.
    Ezt én is akartam mondani, de visszafogtam magam:)) Biztos tudják ők is, hogy nem okés így a helyzet, feltételezzük a legjobbat. Reméljük, hogy nem betegség miatt dundi a kislány. De szerintem nincs dundigyerek ruhabolt. Simán nagyobbat kell venni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_697974 (3)
     
  20. 2004. november 9. 12:003.
    Nem akarok bunkó lenni, de azért ne törődjetek bele, hogy duci (kivéve persze, ha nem csak evés és mozgás kérdése a dolog, mert később sokkal nehezbb lesz lefogynia.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2004. november 9. 11:562.
    Ami egy kicsit nagyobb, mint ami az ő mérete lenne, az miért nem jó? A nadrágból legfeljebb fel kell hajtani egy kicsit, ha hosszú a szára. . A póló meg, ha nagyobb, annyival azért nem hosszabb se az ujja, se az eleje, hogy lógjon rajta, ha husi a kislány, úgyis felveszi a hosszt rajta a ruha.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top