Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kombucha, a gombatea

Torolt_felhasznalo_321227
Torolt_felhasznalo_321227
Létrehozva: 2004. szeptember 27. 13:19
A kombuchateát Kínában a halhatatlanság italának nevezik.Talán nem véletlenül, hiszen számos betegségre, egészségügyi problémára jelenthet gyógyírt fogyasztása.
A kombuchagomba teában a szervezet működését segítő sejtek milliói élnek, amelyek először a bélflórát, majd a teljes szervezet méregtelenítik, regenerálják.A tea rendszeres fogyasztása többek között Q-10 koenzimjének köszönhetően csökkenti a rácok képződését, segít megőriznia fiatalságot.Megelőzi a rák kialakulását, amit szovjet rákkutatók vizsgálatai igazoltak.Szibéria Legszennyezettebb területein, ahol a kálium, ólom, higany és azbesztszennyéz jelentős,találtak olyan falvakat, ahol az emberek immuninsak voltak a rákbetegedésre, ugyanakkor a környéken országosan a legrosszabb a rákstatisztika.Solikamszk és Bereznyiki körzetében viszont nem tudtak rákos esetekről regisztrálni, a talált néhány emeberről kiderült, h máshonnan költöztek oda.ezen a két területen rendszeresen isszák az emberek a kombucha teát.
A tea gyógyítja az izületi gyulladást, enyhíti az izomfájdalmakat, stabilizálja a vérnyomást, állandó jó közérzetet és alvást bíztosít.Oldja a stresszt, orvosolja a gyomor- és bélpanaszokat, tisztítja a vért, erősíti a vesét, oldja az epe-és vesekövet.Csökkenti a koleszterin-szintet és rugalmassá teszi a vénákat, artériákat.Segít a súlycsökkenésben, a zsírszövetek lebontásában.Segít az immunrendszer gyengeségéből adódóbetegségeken, így pl. az allergián.Enyhíti a menopauza tüneteit.Megakadályozza a kopaszodást, elősegíti az erősebb hajszálak kialakulását, valamint visszaszinezi a az ősz hajszálakat, felgyórsítja a haj növekedését!Ha vkit érdekel, itt lehet kérdezni és segíteni is tudok szerezni ilyen gombát!!
  1. 2010. június 15. 17:3718.

    Kedves Fórumozók!

     

     

    Szükségem lenne egy kombucha gombára,hogy rákos családtagom segítségére legyek vele. Szeretném,ha inná a teát,hátha ér valamit.

    Aki tud,kérem,segítsen.

    Cserébe Ausztrál,Brazil,Portugál és Mexikói zöldségmagvakat (paradicsom,paprika stb.) és gyümölcsmagvakat (pl. Brazil bordázott héjú Gauchó sárgadinnye) tudok küldeni és természetesen előre kifizetem a postaköltséget. De magáért a gombáért sajnos nem tudok fizetni anyagi okok miatt.

    Minden segítséget megköszönnék.

     

     

    Lilly

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_974373
    Torolt_felhasznalo_974373
    2007. július 1. 21:1917.
    Sziasztok!

    Én is szeretnék gombát, ha van valakinek. Tejalapú kefírgombát tudok adni cserébe. Ugyanúgy működik, mint a drága bolti Danone "csodák". Mióta ezt iszom még nem voltam beteg. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_328102
    Torolt_felhasznalo_328102
    2007. június 24. 11:5216.

    Sziasztok!

    én is szeretnék kombuchát tartani otthon! aki tud segíteni, légyszi írjon a koopy@freemail.hu címre! előre is nagyon köszönöm! 

    üdv: ors

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2006. augusztus 25. 15:2815.

    Nagyon sajnalom, hogy ki dobtad a  teadat, ha nem vagy beteg, akkot nem is erzed a hatasat. Az emberek azt nem veszik eszre hogy erositi az immune rendszeruket, ha nincs bajuk az immune rendszerukkel. En nevelem a babyket, de mostanaban sokszor megpeneszesednek. s ki kellett dobni oket, de kezdek kifutni az egeszseges alanyokbol. Aggaszto.

    Nem tudom latott-e mar valaki ojan peneszt mint a " korom" az uveg tetejen? Ugy harom nap utan jelenik meg.

    Szivessen cserelnek tapasztaltokat valakivel , ha jelentkeznel

    Vaszita

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_463279 (13)
    2005-08-22  01:31
  5. Torolt_felhasznalo_462431
    Torolt_felhasznalo_462431
    2006. január 4. 08:4314.
    Ingyen, tudok adni kombigombát. Írjatok: Dinky@torzsasztal.hu
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_463279
    Torolt_felhasznalo_463279
    2005. augusztus 22. 01:3113.

    Ne haragudj, de ez a mondatod  a kombuchára nem igen vonatkozhatna!"Egy gombát 1000ft-ért adok de csak azért mert sajnos meg kellett tapasztalnom, h amiért az ember nem áldoz azt nem becsüli meg!!!"  Ha valami hasznos vagy jó hatását tapasztalják, akkor azt megbecsülik az emberek, ha ingyen kapják is - és a gombájukat évekig gondozzák. Ha semmi hasznát nem látják, akkor kidobják, akármennyiért is vették. Egyébként teljesen normális, ha kérsz valamennyit a gombáidért, végülis te idõdbõl megy el rá. Annó én is pénzért vettem az indító kombucha bébimet. Aztán fél év után ráuntunk és kidobtuk, mert igazán semmi hasznát nem láttuk, senki se a családban. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a kombucha-tea nem jó, hanem azt, hogy a megbecsülés nem feltétlen a vételár függvénye.

     

    előzmény:
    Mango20 (9)
    2004-09-27  14:48
  7. 2005. augusztus 21. 10:3912.

    HELLO MANGO!

    ÉRDEKELNE A KOMBUCHAGOMBA, HOGY TUDNÉK HOZZÁJUTNI.

    2 HÓNAPJA VOLT EGY PERFORÁLT VAKBÉLMÛTÉTEM, ÉS VALÓSZÍNÛ A SOK ANTIBIOTIKUMTÓL TÖNKREMENT A BÉLFLÓRÁM, AZ ORVOS SZERINT, AZ EMÉSZTÉSEM NAGYON ROSSZ LETT. AZT OLVASTAM, HOGY A GOMBATEA SOKAT SEGÍTHET. VÁLASZODAT ELÕRE IS KÖSZÖNÖM.

    előzmény:
    Mango20 (9)
    2004-09-27  14:48
  8. Torolt_felhasznalo_486599
    Torolt_felhasznalo_486599
    2005. augusztus 4. 19:5811.
    Sziasztok nagyon megköszönném (és természetesen a postaköltséget megtéríteném), ha tudna valaki küldeni fél liter Kombucha erjesztett teát + bébi gombát.

    Remélhetőleg Jövőbeli Kombucha fogyasztó: Attila
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_321227
    Torolt_felhasznalo_321227
    2004. szeptember 27. 14:5310.
    A gomba elkészítése:vízet forralunk, fekete tea és cukor hozzáadásával készül, a cukrot kieszi belőle és így kapunk egy szerintem mustra, mások szerint traubi soda ízére hasnonlít. 10 nap múlva kész és utána pihentetni kell őket!!Majd már két gombával vághatsz neki!Egy idő után elöregednek és ilyenkor lehet őket kidobni!!De nagyon sokáig jók, és mindig többen lesznek!=))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_333608 (8)
     
  10. Torolt_felhasznalo_321227
    Torolt_felhasznalo_321227
    2004. szeptember 27. 14:489.
    Sziasztok!!A gomba maga, tényleg nagyon jó!!És lehet szeretni és ha vki szereti csinálni és a gombákkal "foglalkozni" még szebbek lesznek!!az elkészítés igen egyszerű!!Egy gombát 1000ft-ért adok de csak azért mert sajnos meg kellett tapasztalnom, h amiért az ember nem áldoz azt nem becsüli meg!!!Ez csak egy jelképes összeg. . !Érdekel vkit??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_333608
    Torolt_felhasznalo_333608
    2004. szeptember 27. 14:288.
    Engem is érdekelne. Honnan tudsz szereni gombát, mennyit mennyiért, hogyan kell megcsinálni teának?
    Ez szerintem mindenki érdekel, de ha nem akarod reklámozni, jöhet priviben is a válasz.
    Köszönöm.
    előzmény:
    Mango20 (1)
     
  12. 2004. szeptember 27. 14:207.
    Épp a múlt héten nézegettem a bolti kombucha teákat, de sajnos elég drágák. . .
    Szivesen elbíbelődnék vele otthon, csak nem tudom, hogy kell "készíteni". Ebben már biztosan tudsz segíteni nekem! :)
    előzmény:
    Mango20 (6)
     
  13. Torolt_felhasznalo_321227
    Torolt_felhasznalo_321227
    2004. szeptember 27. 14:166.
    aranyos vagy én komolyan is gondoltam. . tényleg nem tudom rá a választ!!Még soha nem próbáltam ki. . de biztos hasonló hatásai vannak, de, h uolyan-e azt nem tudom. .
    előzmény:
    uppsz (5)
     
  14. 2004. szeptember 27. 14:125.
    Hahó Mango20!
    Komolyan kérdeztem a gyógynövényboltos kombucha teát. . .
    előzmény:
    Mango20 (4)
     
  15. Torolt_felhasznalo_321227
    Torolt_felhasznalo_321227
    2004. szeptember 27. 14:074.
    Egészséges!!!És ez ritka manapság!! sztem!!
    előzmény:
    Meara (2)
     
  16. 2004. szeptember 27. 13:543.
    A gyógynövény boltokban kapható kombucha teák nem jók?
    előzmény:
    Mango20 (1)
     
  17. 2004. szeptember 27. 13:362.
    egyszóval csodaszer??? hááát
    előzmény:
    Mango20 (1)
     

Címlap

top