Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Vir-sziget 2013

erzsike124
Létrehozva: 2013. július 18. 18:42
Volt valaki mostanában a Vir-szigeten? A vezetékes víz hiánya mellett is jó élményekkel tért haza?
  1. 2013. július 23. 13:5117.

    Én is mondtam a páromnak, hogy legközelebb, ott szeretnék lakni a fenyőerdő közepébe.

     

    Hatalmas terület, szép és barátságos volt, és az a fenyőillat...

    előzmény:
    kukacapja (14)
    2013-07-19  10:42
  2. 2013. július 19. 20:2616.
    Köszönöm a válaszokat.
    előzmény:
    kukacapja (15)
    2013-07-19  10:50
  3. 2013. július 19. 10:5015.

    Szerintem nem. Nagyon kedvesek és mindent megtesznek, hogy megértsenek...

    Mi zatonban össze is haverkodtunk egy fiatal pincérsráccal... mi oda jártunk át párszor.

    Ha nem akarsz lemenni a strandokig, akkor van parkolóhely... fizetősbe mindig volt hely is a partál...

     

    A vir molónál lévő szabadstrandos részen járható a kavicsos rész, kicsit beljebb már inkább homokos is... ott inkább az fog zavarni, hogy apró halak csipkedik a lábad, úgyhogy ne lepődj meg majd. :-D

    A sziget északi partjain durvább a kavicshelyzet... na, ott egy-egy szakaszon komoly akkupunktúrás kezelés egy-egy besétálás a tengerbe. De, ha már bent vagy, el is felejted... és amúgy sem árt egy kis talpmasszázs...

    előzmény:
    erzsike124 (8)
    2013-07-18  21:07
  4. 2013. július 19. 10:4214.

    Imádtuk.

    És az homokos... nem mntha a homokosokra buknék :-D De strandban jó...

    Az a belépős részlege...ááááá! Alig várom már, hogy menjünk...

    :-DDD

    előzmény:
    bigacsiga2 (4)
    2013-07-18  19:16
  5. Torolt_felhasznalo_141175
    Torolt_felhasznalo_141175
    2013. július 18. 23:2813.

    Nagyon sok magyarnak van ott, több apartmanja, amit a magyaroknak adnak ki.A sziget elején lévő rész, szinte csak magyaroké.

    Én  jó pár éve voltam  a szigeten, ma is visszamennék.Az nem tetszett, hogy nagyon szemetes volt , végig az út mentén minden eldobálva és ez a magyar részen volt a jellemző.Lehet, hogy azóta már jobban takarítják.

    Ezen a partszakaszon is van homokos rész.

    A tenger gyönyörű volt. 

     

    előzmény:
    csutim (10)
    2013-07-18  21:55
  6. 2013. július 18. 22:5912.
    Szia. Tavaly előtt voltunk Vir-en, lehetett inni a vezetékes vizet. Egyébként nekünk tetszett :)
    előzmény:
    erzsike124 (1)
    2013-07-18  18:42
  7. 2013. július 18. 22:0011.
    Szúnyog kérdésben azt tudom elmondani, hogy mi nem igazán találkoztunk klasszikus szúnyoggal, de elég sok a kis lepkeszúnyog. Az esték alapvetően kellemesek, bár olyan 10 körül már jól esik egy vékony hosszú ujjú felső. (bár én fázós vagyok, a férjem sima rövid ujjú pólóban sétált mellettem). Zadarban pedig arra érdemes figyelni, hogy különböző parkolózónák vannak, és például van, hogy két, egymással szembe lévő parkolónál négyszeres eltérés van. Volt olyan, ahol 12 kuna volt a parkolás 1 órára, vele szemben pedig csak 3 kuna óránként. Szóval érdemes jól megnézni hol parkoltok le. Amúgy viszonylag sok a parkoló, könnyen lehet jó és kedvező áru parkolót találni. Sőt, az is lehet, hogy van ingyenes parkoló is.
    előzmény:
    erzsike124 (1)
    2013-07-18  18:42
  8. 2013. július 18. 21:5510.

    Szia!

     

    Mi talán 2010-ben voltunk, tehát én akkori állapotot és élményt tudok leírni. Szerintem a sziget egy kicsi retro hangulatot sugárzott, kicsit le van maradva a turizmusban. Számomra iszonyú meglepő volt, hogy mennyi magyar volt. Szinte a szigeten belül nem tudtunk olyan helyre menni, ahol ne hallottunk volna magyar szót. Nem mintha baj lenne, csak kicsi balatoni érzés :)

    A tengerről: sziklás, betonos a part, és ami lényeges, rengeteg a tengeri süni!!! Úgyhogy cipő és odafigyelés nagyon ajánlott! Szerintem fontos elmondani, hogy számít, hogy a sziget melyik oldalára mész. Szerintem a déli oldal kicsit színvonalasabb és a strandok is jobban kiépítettek, az északi part kicsit kiképítetlen. Természetesen elképzelhető, hogy már változott a helyzet, mivel még erősen fejlődésben van még a sziget!

     

    A víz: a legtöbb helyen tartályokban van édes víz és kvázi lajtos kocsi hozza a vizet és töltik fel 2-3 naponta a tartályokat (olyan, mint a kerti zuhany, legalább is nekem ez jutott róla eszembe). A helyiek szerint ez iható, de a nem tenger mellől jövő népeknek inkább a palackos vizet ajánlják. Vannak olyan apartmanok, ahol nem tartályokban van a víz, hanem talán a tengerből jön, hát abban nem nagy élmény az esti fürdés...

     

    Kaja: viszonylag sok pékség van, ahol isteni finom pékárút lehet kapni és késő estig nyitva vannak. Volt, hogy nekünk este 10-kor sütöttek pizzát, ami szintén remek volt (na jó, nem olyan igazi olaszos, de egyáltalán nem rossz). Étteremből inkább a sziget déli partján van több. Ott van egy étterem Monicának hívják. Nagyon jó a kaja, az árak és a személyzet egyrésze próbál beszélni magyarul. (ebből is látszódik, hogy sok a magyar). Elég sok halétel és grillezett dolog van, mi nagyon szerettük és sokan ajánlották nekünk, mielőtt mentünk. Itt van magyar nyelvű étlap is, bár ezzel máshol is találkoztunk.

     

    Ja, és érdemes megnézni a vörös sziklát. Ez a sziget nyugati részén van, és napnyugta felé ajánlott menni. Szerintem akkor tényleg szebb, mint napközben. Ennél azt ajánlom, hogy kövessétek a tömeget, mert amikor mi voltunk nem volt kint a tábla, mert lelopták..

     

    Ha még lenne kérdésed, szívesen segítek!

     

    előzmény:
    erzsike124 (1)
    2013-07-18  18:42
  9. 2013. július 18. 21:089.

    Mégegy: esténként mennyire van hűvös? Kellenek hosszúujjúk? És szúnyog van?

     

    előzmény:
    turrita75 (7)
    2013-07-18  20:59
  10. 2013. július 18. 21:078.

    Mi is Nin homokos strandját néztük ki. A kavicsos, köves part azért vízicipővel járható?Éttermek vannak a szigeten? Esetleg magyaros kajákkal is? Gondot jelenthet, hogy csak magyarul beszélünk? Zadar mennyire zsufolt város? Könnyű parkolót találni?

     

    előzmény:
    turrita75 (7)
    2013-07-18  20:59
  11. 2013. július 18. 20:597.

    erzsike124: Múlt héten jöttünk vissza. Szerintem ár-érték arányban jó. Vizet vinni kell, a gyerekeknek még fogmosáshoz is palackosat adtam.

     

    A strand köves, sziklás, néha kaviccsal leszórt (nem gömbölyűvel), de a közelben, Nin-nél van homokos strand is. A közelben nemzeti parkok, Zatonba pont nem mentünk, de Zadarba igen, nagyon szép város.

     

    Volt pár kellemetlen dolog (a strandok nem túl ápoltak, szűkek az utcák nagyon, a parton nincs nyilvános WC, zuhanyzó, a szemetet ki kell vinni az utca végére stb.), de összességében nagyon jó nyaralás volt, a gyerekek imádtak kagylót-rákot nézegetni a parton. 

    előzmény:
    erzsike124 (1)
    2013-07-18  18:42
  12. 2013. július 18. 19:456.
    Én kizárólag palackos vizet fogyasztok mindig, ha más országba megyünk. Biztos-ami biztos alapon. Egyébként nem is a vezetékes víz fog neked feltűnni-hanem hogy a wc papírt nem szabad bedobni a wc-be. Különben dugulás lesz! Mindenhol ki van matricázva, hogy nem szabad-ugyanis kissebb keresztmetszetű a lefolyó, mint nálunk.
    előzmény:
    erzsike124 (1)
    2013-07-18  18:42
  13. 2013. július 18. 19:425.

    Köszönöm, már kezdek megnyugodni. Nagyon szép képeket láttam a szigetről, környékéről. Ráadásul nyugis helynek is tűnik.

     

    előzmény:
    bigacsiga2 (4)
    2013-07-18  19:16
  14. 2013. július 18. 19:164.

    Közel van zaton.

     

    ----

    Milyen remek hely az is. :))))

     

     

    előzmény:
    kukacapja (3)
    2013-07-18  19:12
  15. 2013. július 18. 19:123.
    Tavaly voltunk, idén megyünk. Mi imádtuk. Közel van zaton. Én csak jót tudok róla mondani, mig nem kérdezted, fel sem tűnt, hogy nem volt víz...
    előzmény:
    erzsike124 (1)
    2013-07-18  18:42
  16. 2013. július 18. 18:562.

    Azért van víz a szigeten, csak ivásra nem alkalmas, de fürdeni, mosni, mosogatni lehet benne.

     

    Inni, étkezésre meg van palackozott víz a boltban. 

     

     

    előzmény:
    erzsike124 (1)
    2013-07-18  18:42

Címlap

top