Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Tíz sorozat, ami már igazán véget érhetne

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2012. szeptember 15. 07:46
Még hány városban helyszínelnek a Helyszínelők? Hány évadon át kell hanyagolnunk a Hacktiont ahhoz, hogy az m1 végre abbahagyja? Mi történhet még a német autópályákon tizennyolc év után, amit ne láttunk volna eddig?

Nők Lapja Café: Tíz sorozat, ami már igazán véget érhetne
  1. 2012. szeptember 16. 07:4448.
    Ha legalább annyi gondolat lenne egy NLC cikkben, mint egy Gyilkos elmék rész végén, megérteném, de így?!
  2. Torolt_felhasznalo_164163
    Torolt_felhasznalo_164163
    2012. szeptember 16. 07:2647.

    A Gyilkos elmékből eddig 7 évad készült, nem 8, ugyanis azt még  csak most fogják majd vetíteni. 

    Szimpatikusabb lett volna, ha nem de facto jelentitek ki, hogy melyik a jó sorozat és melyik nem, mert mindenkinek más az ízlése.  

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-09-15  07:46
  3. 2012. szeptember 15. 23:0346.

    Milyen értékeket közvetít az NCIS?

     

    Régen jó volt, de most már csak hülye terrorizmusról szól, unalmas, ráadásul az a bugyuta évődés benne nem vicces, hanem idegesítő. Vagy a Los Angelesre gondolsz? Abba is belenéztem, de az még terroristásabb, mint a másik...

    előzmény:
    kivancsi (42)
    2012-09-15  16:42
  4. 2012. szeptember 15. 21:5645.
    A Pandorumot én is csak ajánlani tudom, a barátom kedvence A napfény sem rossz :) Nekem még a Prometheus is tetszett, bár elég nagy vitát kavart.
    előzmény:
    Sarkofag (24)
    2012-09-15  11:08
  5. 2012. szeptember 15. 17:1744.
    Méghogy a Vámpírnaplók az Alkonyatról vagy koppintva.. hahaha nagyon vicces. csak úgy szólók, hogy a Vámpírnaplók 1. részeit már a '90-es években megírták és abból lett a sorozat. imádom, amikor valaki tájékozatlanul ír cikket! és akinek nem tetszik ez meg ez, az ne nézze meg! ennyi.
  6. 2012. szeptember 15. 16:5443.
    Undorító ez a cikk. Nem szoktam dél-amerikai sorozatokat nézni, de nem mondanám, hogy elég, mert tiszteletben tartom, hogy vannak, akik azt szeretik és bár az ilyen sorozatok nézőit hülyének nézik, de közöttük is vannak értelmes, kedves emberek, akik ezzel kapcsolódnak ki.

    Az NCIS-t pedig imádom és remélem, hogy még sokáig lesz. Ha a cikkíró nem szereti a Stargate-et és Star Treket és a vámpíros filmeket, akkor javaslom, hogy ismerkedjen meg a távirányítóval. Mellesleg nem értem, hogy miért gondolja a cikkíró, hogy az általa kedvelt sorozatok a tutik és csak azoknak van értékük és mondanivalójuk. Ma, amikor rengeteg csatorna van, rengeteg választékkal, szánalmas egy ilyen cikk...
  7. 2012. szeptember 15. 16:4242.
    Elegge meglepodtem ezen a cikken, mert nem ertem az NCIS hogy kerult erre a listara????????????? Hiszen az elso helyszinelo sorozat mely tenyleg erdekes es meg ertekeket is kozvetit!

    Arrol nem is beszelve hogy immar 10 evadja a legnezettebb szeria eszak-amerikaban!!!!!!!!!!!!
    A masik a Modrn Family mar jo nehany eve az elso a legjobb sorozatok listajan, hiszen nagyon jo sorozat az is. Meg jo hogy ez utobbit nem rakta fel az unalmas listara!!!!!!!!!!!!

    Talan nem artott volna jobban utanna nezni par adatnak mielott cikket megirtak volna!
  8. Torolt_felhasznalo_652128
    Torolt_felhasznalo_652128
    2012. szeptember 15. 16:2841.

    Egyiket sem nézem a felsoroltak közül, de azért a Grae kliikával a tarsolyban én nem pattognék a Star Trek miatt.

     

    A BK-t nem mertétek beleírni, mi?

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-09-15  07:46
  9. 2012. szeptember 15. 16:1240.
    Azt hiszem, h nem csak az én nagymamám várja tűkön ülve az aznap délutáni éppen aktuális brazil szappanoperát. Élvezi. És az, h nagyi ettől vidám és izgatott, örökös létjogosultságot ad ezeknek a sorozatoknak, főleg, h általában délután adják, amikor az átlagember dolgozik. Vagy ha nem, akkor sem RTL-t néz.
    Az pedig, h a Gyilkos elmék nem csak, h felkerült erre a listára, de egyenesen a harmadik helyen landolt, megelőzve pl a Cobra 11-et... Nos ez arra enged következtetni, h ezt a cikket pukkasztásnak szánták, kell h valamin cuppogjunk. Mert ha nem... áh, ennyire sík nem lehet valaki, h ilyen cikket komolyan ír meg...
  10. 2012. szeptember 15. 15:5439.
    Ezek közül kettőről még életemben nem hallottam. Nagy részét én sem szeretem, de a Gyilkos elmékkel mi a baj??? Az a kedvencem.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-09-15  07:46
  11. 2012. szeptember 15. 14:1038.

    Nem olvastam végig a hozzászólásokat, majd egy jobb napomon. Majdnem nagyon csúnyával kezdtem ezt a hozzászólást. 

    Amúgy én úgy tudom, h az NCIS-t már abbahagyták, mivel apukám már  újra nézi egy másik csatornán, ez az ő kedvence. :D

    Az én kedvencem pedig a True Blood, ami sosem volt egyenértékű a kis tiniknek készült Vámpírnaplókkal és az Alkonyattal. (inkább Kés/alatt-hoz hasonlítanám, a túlfűtött szex miatt). Bár van egy olyan érzésem, h ezeket a sorozatokat csak úgy felsoroltátok és közben azt sem tudjátok miről szól. Mellesleg a True Blood csak és kizárólag az HBO-n megy, kb egy évszakban. Én meg az interneten ismertem meg, szóval nem hinném, h a TV-ben folyamatosan ez folyik. Ha nem tetszik ne nézd, ennyi! Én is tudnék felsorolni 602 olyan sorozatot ami nekem nem tetszik, pl South Park, Trónok harca, 24, The office. Megnéztem belőlük részeket és nagyon nem tetszett. Igen valaki szereti a fantasyt és jó néha elmerülni egy másik világban és itt hagyni ezt a szerencsétlen jelenlegit!

    A filmeknél pedig már borsódzik a hátam a High School Musicaltől, de nem szidhatom nyílvánosan, mert a barátaim körében valaki imádja és nem sértem meg, ezt nevezik empátiának! 

  12. 2012. szeptember 15. 13:5937.

    Lenne egy jótanácsom a kedves cikkírónak: ha nem tetszik a felhozatal, akkor nem kell nézni!!!

    Egyébként szerintem az sokmindent elárul, hogy a két kereskedelmi csatorna napi sorozata nem szerepel a listában... 

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-09-15  07:46
  13. 2012. szeptember 15. 13:5636.
    Nekem a Gyilkos elmék határozottan a kedvenc sorozatom, én ezzel fejezem be a hetet, és veletek ellentétben én egyáltalán nem szeretném, ha véget érne. Szerintem ez a cikk nem állja meg a helyét, ettől sokkal rosszabb sorozatokat kell elviselnünk a csatornák jóvoltából
  14. 2012. szeptember 15. 13:3535.
    Azokat ne bántsd! Nekem tetszenek, sok mai idétlenségnél eredetibb a humoruk, és a csihi-puhi is vicces bennük.
    előzmény:
    fórumozok (34)
    2012-09-15  13:17
  15. 2012. szeptember 15. 13:1734.
    a Bud Spencer - Terence Hill sorozatokra gondolt a kedves cikkíró, ugye?
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-09-15  07:46
  16. 2012. szeptember 15. 13:1633.

    Én speciel az NCIS-t nem nézem, amióta terroristák benne a fő téma. A terroristák unalmasak. Az évődő ügynököcskék pedig szerintem szintén.

     

    A Star Treket kifejezetten szeretem; főleg mert nem a világot mentik meg, hanem magukat, legtöbbször olyan helyzetből, amelyikbe saját magukat keverték bele. Olyan, mint a házasság, tudjátok, amely megoldást kínál olyan problémákra, amelyek nélküle nem léteznének... :)

     

    A Csillagkaput is kedvelem, jópofa.

     

    Nyomozós sorozatok egyébként is jöhetnek, bármennyi, HA nincsenek benne terroristák és utcai bandák. A terroristák – már írtam – unalmasak, az utcai bandák meg közönségesek. Ja, és kivehetnék belőle a nyomozók érzelmi életét, és a férfi–nő csipkelődéseket. Ostobák.És annyira átlátszó, hogy a háziasszonyoknak akarnak vele kedveskedni, akik, ugye kicsit butácskák, de sebaj, azt azért megértik, amikor Castle (például) szerencsétlenkedik a lányával... Hja! Férfiak! Legyintenek sóhajtva. Nem értenek azok semmihez!

     

    A Vészhelyzet még nézhető volt, a Grace klinikába néhányszor belenéztem, amikor átkapcsoltam, de nem volt szimpatikus. Csak egymással foglalkoztak az orvosok/ápolók, inkább csajos-csevegős kategóriának látszott, semmit kórházsorozatnak.

     

    Dél-Amerikai szappanoperát képtelen vagyok megnézni. Túláradó érzelmek, széles gesztusok, nem európai szemnek szánt színészi játék, túl hosszú történet.

     

    Ha már családsorozat, akkor Dallas. Vagy Barátok közt… utóbbi kicsit sárga, kicsit savanyú, de a miénk :)

     

    A Cobra 11 jó volt az első időkben, akkor még nyomoztak benne, de mára az is idióta autósüldözéses akciófilm lett, gyenge poénokkal, sok-sok robbanással. Kár érte.

     

    Nyomozós kórházsorozatból pedig a House, annak van humora, nem idióta évődés.

     

    Nőkről készült sorozatból pedig a Született feleségek. Kedvelem a humorát. Egy ideje azonban most hanyagolom, talán meguntam. Hangulat kell hozzá.

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_757204 (29)
    2012-09-15  11:44
  17. 2012. szeptember 15. 12:4532.

    Valamiről írni kell? Igaz ?

    Tehát lehet cikizni emberek százezreit, mert ma az menő!

    Attól, hogy megnézek egy sorozatot ( pl. NCIS) még nem vagyok tahó, szeretem a hangverseny közvetítéseket, a jó színházi közvetítéseket, régi és új JÓ filmeket.... De... Igazán tartalmas filmeket általában éjjel adnak a tévé adók. Néha bírom, néha inkább az alvást választom.

    Ha meg kikapcsolódni vágyik valaki, a sorozatoknál nincs jobb. Nem kell attól tartani, hogy kimarad az ember valami igazán jóból. Majd megnézi a legközelebbit, és megtudja, mit volt addig. Ügyesen megszerkesztett dolgok ezek! És bizony így helyes.

    Mert már néhányan mondták az előttem szólók: van egy bizonyos gomb a tévék alján! Úgy hívják: kikapcsoló gomb! Bezony! Lehet tévézés helyett menni a családdal sétálni! 

    Aki pedig kötözködni akar bármely adó műsorát illetően, nem lesz gondja! 

    Tökéletes adó nincs, tökéletes néző nincs, de akár hiszi valaki, akár nem - tökéletes cikkíró sincs!  

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-09-15  07:46
  18. 2012. szeptember 15. 12:1831.

    A Grace klinikából jó ideje elegem van, annyit nyafognak benne, hogy egyszerűen fájdalmas hallani. Pedig úgy egyébként kedvelem a kórházas sorozatokat. Mindenesetre a Vészhelyzet verhetetlen volt eddig.

    Amit viszont hiányolok ebben a kategóriában, az egy ausztrál sorozat, az All Saints (Szentek kórháza). Megvették, leadták több adón az első 7 évadot, a többit pedig nem, pedig szerintem lett volna nézője bőven. Egyébként, az ausztrál sorozatok és filmek vannak olyan jók mint az amerikai alkotások, csak valamiért keveset látni mifelénk.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-09-15  07:46
  19. Torolt_felhasznalo_757204
    Torolt_felhasznalo_757204
    2012. szeptember 15. 11:4930.
    Amiket meg a cikkíró ajánlgat, hogy inkább azt nézzük, hát no comment!
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-09-15  07:46
  20. Torolt_felhasznalo_757204
    Torolt_felhasznalo_757204
    2012. szeptember 15. 11:4429.

    Nyilván a sci-fiket fleesleges a nyomozós sorozatokhoz hasonlítani...

     

    Bár, amiért én nézem az NCIS-t pl., abban a kategóriában indulhatnának a sci-fik is, és ez: a humor!

     

    Sentinel, az őrszem is bejött nekem... 

    előzmény:
    Sarkofag (17)
    2012-09-15  10:18
  21. Torolt_felhasznalo_757204
    Torolt_felhasznalo_757204
    2012. szeptember 15. 11:3528.

    Szerintem meg mindenki nézze azt, ami szeret, és amit nem szeret, azt meg kerülje el, ne kritizálja!

     

    Spec. én az NCIS-t imádom, szívesen vennék belőle többet! 

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-09-15  07:46
  22. 2012. szeptember 15. 11:1827.

    A Halálhajót láttam, többször is. Laurence Fihsburne és Sam Neill nagy volt benne... de őszintén szólva nekem ez már kicsit horrorosabb a kelleténél...:)))

    Az Alien filmeket is láttam többször, de igazából az első tetszik. Sigourney Weaver pedig az egyik kedvenc színésznőm azóta is.

    A nagyon szívem csücske az Abyss... na, azt bármikor megnézném újra, 200-adszor is....:))) 

    előzmény:
    Sarkofag (24)
    2012-09-15  11:08
  23. 2012. szeptember 15. 11:1026.

    Ha Arthur C. Clarke regényére vagy annak filmes változatára gondolsz, akkor az a toplista elején van.:)

    Láttam, hogy megy  az axn sci-fi-n egy ilyen című sorozat is, de abból sajnos még nem volt időm megnézni egy epizódot sem. 

    Egyébként nekem a Torchwood meg a Ki vagy doki is tetszett, a maga angolos, nyakatekert ízlésvilágával meg látásmódjával. Kicsit más mint a hollywoodi filmek, de pont azért jó!

    előzmény:
    Sarkofag (23)
    2012-09-15  11:03
  24. 2012. szeptember 15. 11:0925.

    Pont azt mondtam épp a másik topicban, hogy minő véletlen, hogy hirtelen lett egy sorozatos cikk, amikor pörög egy sorozatos topic.

     

    Félreértés ne essék: időnként kifejezetten hasznosnak látnám, ha születne újságcikk egy-egy fórumtéma kapcsán. De nem egy ilyen idegányolunk valamit típus. 

    előzmény:
    Tym (20)
    2012-09-15  10:42

Címlap

top