Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Utálom a reklámokat

csikkecske
Létrehozva: 2012. Április 18. 21:45

Eddig is utáltam a reklámokat, de most betelt a pohár!

Unokám jóízűen kanalazza a gyümölcsös joghurtot, mikor meghallja a tévében a ..... Szulákot, akinek arról panaszkodik valaki, hogy a gyerekei nem szeretik a gyümölcsdarabokat a joghurtban. Erre az picinyemnek szinte kifordult a szájából a kanál, kiköpte, mert éppen talált benne egy kis gyümölcsöt.

Most nem arról van szó, hogy melyik a jó/egészséges (?), de hogy lehet ilyen reklámot leadni? Eddig a többi Aktiviát  reklámozta ez a "jóasszony", most meg ellnetmond az eddigieknek, csakhogy bevezessék az új terméket. De ez végül is egy ellenkampány - a saját cégen belül! És hogy lehet megcélozni ilyen módon a gyerekeket, akik minden reklámot készpénznek vesznek??!!!

 

És ott van még a  Minimax, ahol (a felnőtteknek szóló reklámok mellett, melyek nem tudom, mit keresnek itt), egy rakás szemét játékot ajánlanak. Bugyuták, semmire sem jók, csak pénzkidobásra, meg arra, hogy a gyerek rákérdezzen:"Veszel nekem ilyet?" Győzzem megmagyarázni, hogy úgysem tudnál vele mit kezdeni!

 

Nektek mi a véleménytek a reklámokról, melyek a gyerekeket is érintik?

  1. 2012. Április 20. 17:5186.
    Látom, a lényeget te sem érted. Nem baj.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_672736 (85)
    2012-04-20  17:05
  2. Torolt_felhasznalo_672736
    Torolt_felhasznalo_672736
    2012. Április 20. 17:0585.

    Ez nem komoly ugye? Miert teremted le a nagyit ilyen durvan?

    Egyszeruen arrol van szo hogy ment a TV, es kozben az unokaja majszolt egy joghurtot. Ez 600millio csaladdal megesik naponta.

    Nalatok egy falatot sem nyel le senki ha megy a TV? Nem hiszem el!

    Millionyi ember nassol a tv elott!  En is szoktam, na ajulj el.

    A nagymama nem eppen arrol beszelt hogy az unokaja a foetkezest -leves/masodik/desszert- fogyasztotta el a tv-t bamulva. Egy joghurtot evett a gyerek, latta a reklamot, elment a kedve a  gyumolcsdarabos joghurttol, aztan kesz!  Ez nem a nagyi hibaja. Itt inkabb az idiota, hamis, idegesito reklamokat kritizaljuk.

    Korbe vagyunk veve reklamokkal amik tudatosan vagy tudat alatt befolyasolnak minket es a dontesi/vasarlasi szokasainkat. Mi felnottek tobbnyire utaljuk a reklamokat es kopunk rajuk, de egy gyerek meg bedol nekik mert konnyen befolyasolhato. Reklam pedig mindenutt van nemcsak a tv-ben. 

    előzmény:
    bababetű (83)
    2012-04-19  22:58
  3. 2012. Április 20. 10:2184.
    Szerintem senki nem szereti a reklámokat, de azt meg kell érteni, hogy reklám nélkül nincs műsor, szóval nincs mit tenni, mégha pofátlanok is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  4. 2012. Április 19. 22:5883.

    Akarkivagyokkal én is egyetértek.

     

    A topikindító megsértődött, pedig gondolkodnia kellene a beírtakon.

     

    Ha elolvassa csak a saját hozzászólásait, ott van bennük a "kórkép" is, az alapvető probléma, és egyben a kulcs is a megoldásra.

     

    Értem én, hogy nem esik neki jól, hogy leteremtette mindenki. Amikor egyébként is gondja van. És épp azért nem esik neki jól, mert tudja, sőt ő is érzi, hogy igazunk van, csak még valamiért nem tud következetes lenni. Másrészt, van egy saját kialakult élete, szokásrendszere a saját lakásában, és nagy elszántság kell ahhoz, hogy azon tudatosan változtasson az unokája érdekében. 

     

    Pláne úgy, ha a szülőknél otthon teljesen más a rend. 

     

    De a gyerekek okosak, és az unoka is megtanulja, hogy a nagyinál mik a szabályok.

     

    Én úgy látom, hogy a nagymama erőtlen, és nem tudja a saját akaratát keresztül vinni az unokájával való nevelésbe, és ebben egyedül van, nincs partnere. Mert aki miatt ( gondolom a férje) egész nap szól a tv, nos ő bizonnyal nem akar lemondani arról, hogy szóljon a tv.

     

    Azt hiszem, a nagymama most bosszankodik egy kicsit, de ha gondolkodik azon a "bántásokon", amit itt kapott, akkor rájön, hogy változtatnia kell. NEKI KELL változtatni. Persze, ha a férje nem partner ebben, akkor az nehéz.

     

    Mert ha a gyerek azt látja, hogy a nagyinál mindig szól a tv, akkor neki az a természetes. 

     

    Nagyi amiket írt, nekem abból rögtön az szúrta a szemem, hogy a saját gyengesége ( és ez nem pejoratív, hanem egyszerű emberi gyengeség, mindenkiben van ilyen valamilyen területen) miatt hibáztat mindenki mást, mert nem akarja belátni ( vagy ha be is látja, tehetetlen, vagy annak érzi magát...és ez nagyon nem mindegy, hogy az, vagy csak annak érzi magát ! ) , hogy a gond az otthon van.

     

    Nagyon oda kell figyelni a gyerekre, mert ahogy írtam, a szülői, nagyszülői példamutatás a legnagyobb nevelő erő. Szinte nem is kell nevelni, "csak" példát mutatni. És bizony ez sokszor lemondással jár.

     

    Pl. a szülő ne panaszkodjon, hogy a 2 éves gyerek vedeli a kólát, és nem alszik éjjel tőle...ha az egész család, a felnőttek is vedelik a kólát. Ha a szülő nem akarja, hogy a gyerek kólát igyon, akkor ő se igya azt. És ez így van minden mással. Amit nem akarunk, hogy a gyerek csináljon, arról mi magunk szokjunk le. 



     

     

    előzmény:
    kivi39 (72)
    2012-04-19  14:58
  5. 2012. Április 19. 21:4482.
    Nem tudom írta-e már valaki, hogy azon a dobozon, amiben a sok reklám megy van egy gomb. Kikapcsolónak hívják. Minden gondod megoldódik!
    előzmény:
    csikkecske (1)
    2012-04-18  21:45
  6. 2012. Április 19. 20:1981.
    Rossz a sejtésed!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_325942 (71)
    2012-04-19  14:25
  7. 2012. Április 19. 20:1580.
    Ez tetszik! Így igaz!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_672736 (66)
    2012-04-19  12:27
  8. 2012. Április 19. 18:5779.

    Ez igen!

     

    Kb. ilyesmit vártam, ehelyett  jöttek a kiosztások!

    előzmény:
    Evica74 (52)
    2012-04-19  08:58
  9. Torolt_felhasznalo_299177
    Torolt_felhasznalo_299177
    2012. Április 19. 18:2678.

    A reklámokat én sem szeretem, de egyszerűen kivédhető az ilyesmi, ha étkezés közben nem megy a TV .

    Az unokádnak is jobb lesz az étvágya, ha őrá figyelsz, mialatt eszik, nem a képernyőt lesitek mindketten.

    előzmény:
    csikkecske (1)
    2012-04-18  21:45
  10. 2012. Április 19. 17:4177.

    A reklámoknak meg is volna a helyük az életünkben, de... annyi mégfehérebbre mosó mosópórt készítettek az elmúlt 30 évben, hogy azt sem tudom, milyen egy igazán fehér ruha... MÉGFEHÉREBB!

    Az általam legjobban utált reklám az Old Spice reklámja egy nem régi férfidezodorról, amitől olyan ugyan nem lesz a termtés koronája, mint a reklámozó szupermacsó, de legalább illatilag hasonlíthat hozzá. Megalázó minden férfira egy ilyen reklám!
    No meg elmegy az ember gusztusa -  köröm- és bőr- hüvelygombák, a prosztatatproblémák, meg az azsúrozott intimbetétek láttán - az élettől is.
    A fertőtlenítés külön kategória, ennyi fertőtlenítőszer mellett csak beteg lehet az ember, egyrész magától a szertől, másrészt attól, hogy megpróbálnak minden mikroorganizmust kiírtatni velünk, melyek egyébként szükségesek az egészséges immunrendszer kialakulásához.
    Úgy hallottam készüt egy tervezet hazánkban is arról, hogy nem lehetnek a filmnél hangosabbak, de vagy nem született meg ez a törvény, vagy senki nem tartja be. 

    A kedvencemet idézem:

    "Elpusztít minden ismert vírust és baktériumot!" és ha történetesen van egy, amelyiket még esetleg nem ismerünk, az boldogan él, míg meg nem hal.

    A csúcs pedig az, hogy ugyanazokat az idegesítő reklámokat kell végigszenvednek minimum 3x egy film alatt! Legalább variálnák őket!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_970449
    Torolt_felhasznalo_970449
    2012. Április 19. 16:1176.

    Vélemény? Szimpla agymosás szinte kivétel nélkül mindegyik. 

    Magyarázd meg neki, hogy amíg nálad van, addig nincs tv, esetleg ha eleinte nem akarja megérteni, próbáld megoldani, hogy amíg a gyerek nálad van, ne lehessen bekapcsolni a tv-t (elég akár az elemet kivenni a távkapcsolóból vagy a konnektorból kihúzni a dugót). Nem hülyék a gyerekek, "tisztába teszik" hamar magukban, hol mit lehet és nem lehet csinálni. Talán a szülők megengedik neki az önálló tv kapcsolgatást, te nem vagy köteles megengedni. 

     

    előzmény:
    csikkecske (1)
    2012-04-18  21:45
  12. 2012. Április 19. 15:4975.
    A másik ocsmány kategória az, amelyikben a tinikre gyakorolnak nyomást azok sebezhetőségét kihasználva, népszerűsítve a felszínes trendiség iránti vágyat, normálisnak mutatva be, hogy külsőség alapján megítéljünk másokat.
    előzmény:
    Catilina (74)
    2012-04-19  15:45
  13. 2012. Április 19. 15:4574.

    Nekem kevés kivétellel az összes reklámról az a véleményem, hogy idióta vagy káros a mondanivalója. Főleg az életérzéseket sugalló reklámokat tartom undorítónak, ebben is élen jár az, amelyikben családi szeretetről meg gondoskodásról beszélnek, kicsi gyerekek tágra nyílt csillogó szemmel, pirospozsgás arcocskával néznek mosolygó, büszke szüleikre. Na azok aztán igazán gyomorforgatóak.

     

    Ne értsen félre senki, nem a termékek reklámozása ellen vagyok, sőt, néha még örülök is, ha meglátok egy-két újdonságot, így azt is mondhatnám, hogy hasznosak a reklámok, nemcsak a cégeknek, hanem a vásárlóknak is. Illetve hasznosak lehetnének. Ha arról szólnának, hogy itt van ez a kiváló cucc, ennyibe kerül és erre lehet használni. Csakhogy ezeket a valódi információkat egyáltalán nem lehet megtudni a legtöbb trendi videoklippreklámból, azt ellenben igen, hogy mennyire vidám és gondtalan lesz az élet, ha megvesszük.

     

     

    előzmény:
    csikkecske (1)
    2012-04-18  21:45
  14. 2012. Április 19. 15:2473.

    Akkor örülj neki hogy sosem hisztiztek/hangoskodtak/mórikálták magukat.  Ügyes gyerekeid voltak  Viszont úgy érzem lehet hogy csak az idő szépítette a dolgokat.  

    Nálunk igenis van hiszti, de hangsúlyozom, hogy az ilyen idős (2,5-3 éves) gyerekeknél a környékünkön is mindnél előfordult már  

    Abban azonban teljesen igazat adok neked, hogy pl. azért hogy vegyünk valamit MÁR nincs hisztéria, mert tudja hogy nem ér vele célt. Ha boltba megyünk, egyvalamit vehetünk, ez általában tejszelet, és teljesen elégedett vele  Viszont amíg odáig eljutottunk, hát majdnem elhullajtottam a hajam, voltak harcok köztünk    Nagyon sok minden csak idő, türelem és kitartás kérdése. 

    Amúgy nem lottózom, és nem is fogok. Sajnálom rá a pénzt, és tehetségtelen vagyok benne ez tény 

    előzmény:
    akarkivagyok (68)
    2012-04-19  13:50
  15. 2012. Április 19. 14:5872.
    Na, azt látod nem tudom. Abban teljesen egyet kell értsek akárkivagyokkal, hogy a szülő dolga, hogy nevelje a gyerekét. És ha a szülő azt akarja, hogy a gyerek ne kapcsolja be a tévét, akkor nevelje meg, hogy ne tegye ezt. De ha a gyerek azt látja, hogy a tévé a gyerekcsősz, akkor természetesnek tartja, hogy ő is bekapcsolhatja, ha akarja.
    előzmény:
    bababetű (67)
    2012-04-19  13:20
  16. Torolt_felhasznalo_325942
    Torolt_felhasznalo_325942
    2012. Április 19. 14:2571.

    Van egy sejtésem arról, hogy itt ugyanaz a nagymama nyitott topikot mint az előző hasonló témájúnál.

     

    Ott is valami olyan volt a gond, hogy az unokáját nem tudja elcibálni a tv elől.

    Sehová nem akar menni a gyerek ott sem, csak a tv előtt lebzsel.

     

    Mert a topiknyitó hölgy sem érti mi a gond az egésznapos tv  nézéssel 3 éves korban.

     

     

    előzmény:
    bababetű (67)
    2012-04-19  13:20
  17. Torolt_felhasznalo_325942
    Torolt_felhasznalo_325942
    2012. Április 19. 14:2270.

    Ne hulyeskedj mar, miert lenne fuggo a gyerek? Te meg soha nem ettel meg egy joghurtot vagy egy rudit vagy akarmit a TV elott? Mindenki szokott majszolni dolgokat a TV elott, gyerek -felnott egyarant! Legyszi' ne jatszd mar a szentet hogy ti sose kaptok be egy falatot a TV elott, es mindig leultok a konyhaba a megteritett asztalhoz, akkor is ha csak egy aszaltszilvat dobtok a szatokba. 

    Nemhogy mar  hivnad a gyermekvedo egyesuleteket hogy a topik inditoja fuggove teszi a gyereket!

    idézet:
    szilvasgomboc (66)
    2012-04-19 12:27:04

    Kedves szilvásgombóc!

     

    Te miről beszélsz?

    Ebben már az korban értő olvasás i megkövetelteti.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_672736 (66)
    2012-04-19  12:27
  18. 2012. Április 19. 13:5269.
    Azt hibáztasd aki megengedi a gyereknek, hogy bekapcsolja a tévét. 
    előzmény:
    csikkecske (14)
    2012-04-18  22:19
  19. 2012. Április 19. 13:5068.

    Ilyen találati aránnyal inkább ne lottózz, nem találtad el. Felneveltem már néhányat.

    Otthon 1-2 alkalommal volt hiszti /-kezdemény/, de nyilvános helyen soha. Se várakozásnál, se utazáskor. Lehet, hogy azért nem, mert tudták, amit nem lehet, azt máskor és hiszti hatására se lehetne.

    Az is furcsa, ezt én sosem tartottam valami különös dolognak, szerintem az a természetes, hogy a szülő neveli a gyerekét. Abba pedig a határok tisztázása is beletartozik.

    előzmény:
    ketie83 (61)
    2012-04-19  11:25
  20. 2012. Április 19. 13:2067.
    Én nem kérdőjeleztem meg, hogy tudja. Hanem azt, hogy miért engedik, hogy egy 3 éves önállóan, magától tegye ezt ?
    előzmény:
    kivi39 (53)
    2012-04-19  09:15
  21. Torolt_felhasznalo_672736
    Torolt_felhasznalo_672736
    2012. Április 19. 12:2766.

    Ne hulyeskedj mar, miert lenne fuggo a gyerek? Te meg soha nem ettel meg egy joghurtot vagy egy rudit vagy akarmit a TV elott? Mindenki szokott majszolni dolgokat a TV elott, gyerek -felnott egyarant! Legyszi' ne jatszd mar a szentet hogy ti sose kaptok be egy falatot a TV elott, es mindig leultok a konyhaba a megteritett asztalhoz, akkor is ha csak egy aszaltszilvat dobtok a szatokba. 

    Nemhogy mar  hivnad a gyermekvedo egyesuleteket hogy a topik inditoja fuggove teszi a gyereket!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_325942 (11)
    2012-04-18  22:14
  22. Torolt_felhasznalo_672736
    Torolt_felhasznalo_672736
    2012. Április 19. 12:1465.

    Nekem errol az jut eszembe hogy manapsag sok gyerek mennyire valogatos, vagyis; nem szereti a gyumolcsdarabokat a joghurtban, nem szereti a rostot a gyumolcsleben, nem eszi meg a kenyernek a hajat es le kell neki vagni, nem szereti a paradicsom hejat es magjat (akkor mi marad a paradicsombol ha mindezt kiszedem belole???) nem eszi meg a gorogdinnye magjat, nem szerti ezt meg azt meg az anyamtyukjat!

    Edes gyermekem, ne valogass meg hiszteriazz, orulj hogy van mit enni!

    előzmény:
    csikkecske (1)
    2012-04-18  21:45
  23. 2012. Április 19. 12:0464.

    Szerintem egyszerű:ha zavar,ne menjen a TV, amíg az unoka eszik,meg egyáltalán, háttérzajként,inkább beszélgess vele:)...

    /Mielőtt ortodox TV ellenesnek tűnnék:az én gyerekeim is néznek Minimax-ot és így a reklámokat is, és remek alkalom egy-egy áhított reklámozott játék kapcsán beszélgetni velük a reklámok hatásairól, nyilván az ő szintjükön,pedig még ők sem nagyok, 5 és 3 évesek./

    Nekem nem annnyira ezzel van gondom;sokkal inkább azzal, hogy -már a "királyi" TV-ben is- napközben is simán bevágnak 18-as karikát igénylő jeleneteket egyes filmekből és ha épp ott maradt a TV,mert 1-2 perce még egy ismeretterjesztő ment, ennek vége, a szülő kimegy,addig snittet a csatorna bead,mire a szülő bejön dolgavégeztével a gyerek meg(koruk ld.fent,szóval nem örülök, hogy ezt látják)"felvilágosult"...

    előzmény:
    csikkecske (1)
    2012-04-18  21:45
  24. 2012. Április 19. 11:3563.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_878315 (5)
    2012-04-18  22:01

Címlap

top