Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Zöld agyag

ancsi54
Létrehozva: 2011. február 5. 14:31

Sziasztok!

Ismeri valaki a zöld agyagot? Használják kozmetikában és gyógyításra is, nekem konkrétan gyógyításra kellene. Por alakban kapható és vízzel kell öszzekeverni és úgy kell felkenni a gyógyítandó felületre. Már nagyon sok helyen kerestem /gyógyszertár, gyógynövénybolt, drogéria/ de mindenhol csak néznek rám nem hallottak róla.Esetleg valaki már használta? És hol szerezte be? És milyen tapasztalatai vannak?

Köszönöm ha megosztjátok velem.

 

  1. 2011. február 28. 16:157.

    Hozza tennem meg, hogy a termeszetes mehviasz pakolas is megszabadit a terdpanasztol es ezt hamarabb betudnad szerezni. A viaszt olyan hofokura melegited amilyet a borodon eltudsz viselni, ebbe martasz egy pamuk osszetetelu ruhadarabot es ezt tartod a terdeden kb. fel orat.

    Remelem tudtam segiteni. Gyogyulast kivanok.

    előzmény:
    ragaszto (6)
    2011-02-28  16:04
  2. 2011. február 28. 16:046.

    Szia,

    a zold agyagot ezek szerint csak kulfoldon szerezheted be, legjobb, ha utana nezel a neten. 

    Nalunk a gyogyszertarakban kaphato es kulon van belso es kulso hasznalatra. Mindkettot hasznaltam, de kulsoleg gyogyitas celjabol kb 3cm vastagsagu reteget kell felkenni naponta ketszer is es ez lehet nem lenne kifizetodo.  Ezert ajanlom, hogy erdeklodj, hol talalhato zold agyag a termeszetben a kozeledben. Kb 50 cm-es melysegrol hasznalhato. A voros agyag is segithet, de hatasosabb a zold.

    Tapasztalatom szerint sokkal hatasosabb belsoleg hasznalni, mert akkor nem csak az izuletek gyogyulnak hanem az egesz szervezet.

     

    előzmény:
    ancsi54 (1)
    2011-02-05  14:31
  3. 2011. február 28. 12:195.

    Bocs, hogy csak ilyen sokára válaszolok, nem jártam erre.

     

    Igen, azt vettem, a szóródobozost. Nekem arcpakolásként bőven eltart egy jó darabig.

    Az arcpakolás receptje: 1 tk zöldagyag, 1 tk méz, 1 csepp pálmarózsa, 1 csepp rózsa illóolaj.

     

    Ha nagyobb mennyiség kell, akkor ne ezt vedd, hanem az utántöltőt.

     

    Gyógypakolásként biztosan megpróbálnám víz helyett valamilyen gyógynövény-főzettel erősíteni a hatását.

     

    előzmény:
    ancsi54 (4)
    2011-02-05  19:24
  4. 2011. február 5. 19:244.
    Azt vetted ami 50 g 450 ft? Legalább is én ezt látom, de nekem nem szépítkezésre kellene /bár az is jöhetne/ hanem állitólag vízzel kell összekeverni ezt a zöld port és rákenni a fájó felületre és folpackkal beburkolni. Nekem a térdeim fájnak de nagyon és arra biztos nem lenne elég az 50 gr. És milyen illóolajat teszel bele?
    előzmény:
    v981 (3)
    2011-02-05  19:18
  5. 2011. február 5. 19:183.
    Én is a linkelt webshopban vettem, arcpakolásnak használom. Mézzel keverem és 1-1 csepp illóolajjal. Szép leszek tőle. :)
    előzmény:
    ancsi54 (1)
    2011-02-05  14:31
  6. 2011. február 5. 14:342.

Címlap

top