Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Futó szemölcs

RVanda24
Létrehozva: 2010. szeptember 22. 13:39

Sziasztok!

 

Kisfiam (2,5) testén rövid idő alatt sok apró szemölcs jelent meg(talán ez az uszodavírus??). A háziorvos bőrgyógyászhoz küldött, a bőrgyógyász meg kijelentette, hogy ugye nem gondolom, hogy most ő egyenként kinyomkodja ezeket?? (gondoltam ez hülye, mindegy, nem álltam le kötekedni).

Aztán végül ajánlott egy vírusirtó szemölcsöt, ami egyébként 3 éves kortól alkalmazható.

Nem hiszem el, hogy ilyen bonyolult egy szemölcs kezelés...alapvető infókat sem mondott el. Érdeklődnék, hogy ha valaki gyerkőcének volt ilyen, hogy kezelték? Annyi jó tanácsot kaptam már tőletek, hátha most is.

 

Ja, én nem akarunk itt gyógyulni, csak hasznos tanácsokat szeretnék kapni!

  1. 2010. november 22. 21:0223.

    Az én kezemen évekig rengeteg futószemölcs volt, majd átterjedt a szemhéjamra, szemöldököm alá.

    Sok bőrgyógyásznál jártam, de akármit ajánlottak, semmi nem segített.

     

    Végül egy természetgyógyász tanácsára napi kétszer ecsetelni kezdtem teafaolajjal, és napi 1000 mg C vitamint szedtem. Két hét elteltével, egy szemölcs sem maradt rajtam.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_960800 (0)
     
  2. 2010. november 22. 19:0122.

    Na erről beszélek, az nem futószemölcs, amit elkötnek és leszárad.

    A futószemölcs belesímul a bőrbe, szinte nem is emelkedik ki. Matt foltot, pöttyöt lehet látni.

    Az inditóban úgy látom futószemölcsről van szó.

     

    előzmény:
    Bogájka (21)
    2010-11-22  12:37
  3. 2010. november 22. 12:3721.

    Szia! Írószerben veszel 1 db krétát, és amikor eszedbe jut,  bekrétázod a szemölcsöt.  Pár nap után elkezd feketedni, elszárad,  és magától leesik a szemölcs.

     

    De régen, nagyanyánk idejében a szemölcsöt jó szorosan elkötötték cérnával, így nem kapott vért,  így is leszárad pár nap alatt.

     

     

     

     

    előzmény:
    kiscofis (20)
    2010-11-21  18:25
  4. 2010. november 21. 18:2520.

    Szia!

    Bővebbet megtudhatnánk erről a kezelésről? Hogyan kell alkalmazni? Honnan vegyünk krétaport? 

    Köszi!

    előzmény:
    Bogájka (16)
    2010-09-22  15:01
  5. 2010. november 21. 13:3819.

    Nem mindegy, hogy futószemölcs, vagy vírusos , uszodaszemölcs.

    A vírusos uszodaszemölcsre jó a vérehullo fecskefű, de minden nap kenegetni kell csak a szemölcsöt, egy hét alatt el kell múljon.

    A futószemölcsre ez nem jó, az elektromos tűvel szedik le, nem fáj, de sajnos visszajöhet, sőt tovább terjed.

     

    előzmény:
    RVanda24 (1)
    2010-09-22  13:39
  6. 2010. november 21. 13:2418.

    szia

    érdeklődni szeretnék hogy hogyan használtad a sunrider gyümölcsmosóját szemölcsRe és hogy ki ajánlotta ezt neked?

    ill. az érdekelne hogy amikor használtad akkor volt valami változás a szemölcsön, vagy egyszercsak eltűnt? köszi

    harmony

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_676311 (15)
    2010-09-22  14:50
  7. 2010. szeptember 22. 20:2817.

    Hát a bőrgyógyász ahol jártál - már amennyiben tényleg szemölcsről van szó és főleg, ha futó szemölcsről - igen rossz.

     

    A futószemölcsöt nem lehet kinyomkodni, nincs mit nyomkodni rajta. A másik nagy igazság vele kapcsolatban, hogy nem véletlenül kapta a futószemölcs elnevezést. Ma még csak 1-et látsz, de valójában már 5 van a bőrödön, csak a többi még olyan kicsi, hogy nem is látod.

     

    Nekem volt már futószemölcsöm. Egyszer 1 pici kidudorodást vettem észre a bőrömön. 2 hét múlva látom, társaságot kapott, és már ketten figyelnek egymás mellett. Kis idő múlva már hárman voltak, szépen sorakoztak, egy vonallal össze lehetett volna kötni őket. A dokim leégette őket egy elektromos eszközzel, ami erre van. Egyáltalán nem fájt, nem volt egy nagy cucc. Pár percig tartott. A nagy cucc az volt, hogy mikor elmentem a dokihoz már 5 db volt.

    Ő meg fogott egy nagyítót és egyesével elkezdte megkeresni az összes többit. A végén 17 db futószemölcsöt égettek le a bőrömről, melyek szép sorban álltak egymás mellett. A dokim mondta, keressek valami olyan ruhadarabot, amit ha felveszek ez a csík, amit a futószemölcsök alkotnak, a ruha egy meghatározott részére esik, és akkor rmeg lesz az ok is. Azt a ruhát többé ne viseljem, esetleg főzzem ki. Végül meg is találtam a tornához használatos toppomat, ami a mellek alatt ér véget és alul gumírozott volt. Össze is állt a sztori, miszerint elmentem aerobikra, felvettem a jó kis toppomat, a gumis alsó részével, aztán a fitness teremben használtam a tornaszivacsot, amit mindenki használ. Torna közben megizzadt a bőröm, a gumírozott rész mikroszkópikusan felsértette, kidörzsölte a bőrfelületet, és a hpv vírus, ami az előző tornázó lányok valamelyikéről került a tornaszivacsra, és ami a futószemölcsöt okozza pedig tárt kapukat talált a bőrömön. Pedig mindig rakok a tornaszivacsra saját türcsit, de néha elcsúszkál. Azóta nem használok semmilyen tornaszivacsot.

    előzmény:
    RVanda24 (1)
    2010-09-22  13:39
  8. 2010. szeptember 22. 15:0116.
    Sima, mezei krétapor tökéletesen leszárítja a szemölcsöket 2-4 nap alatt.
    előzmény:
    RVanda24 (1)
    2010-09-22  13:39
  9. Torolt_felhasznalo_676311
    Torolt_felhasznalo_676311
    2010. szeptember 22. 14:5015.

    Szia

    évekig küzdöttünk visszatérő szemölccsel. Kaparás, gyógyszertári maró szerek, vérehulló, fagyasztásos módszer... és minden ami szembejött. Egyik se vált be. Aztán kipróbáltunk valamit, ami nagyon bevált. Sunrider termék gyümölcsmosó, ezzel kenegettük a szemölcsöt.  Azóta nem jött ki a szemölcs. Úgy látszik a gyökerét is sikerült maradéktalanul kiirtani vele.

    előzmény:
    RVanda24 (1)
    2010-09-22  13:39
  10. 2010. szeptember 22. 14:4614.

    nekem másfél éves sem volt és a vérehulló nem jött be és nem is uszodában kapta el, hanem akkor kezdte a bölcsit és vszínű ott gyűjtötte össze.

    nem fertőző, tehát nem egymástól kapják el hanem a szervezetben beindít egy reakciót vmi és aki hajlamos rá annak előjön, így mi bölcsibe is jártunk

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  11. 2010. szeptember 22. 14:3413.

    Szia,

     

     

     

    Az én kisfiamnál vérehulló fecskefű használt, ezzel ecseteltem a futószemölcsét, illetve 9CH-s Dulcamara homeopátiás golyót adtam neki és ezektől 2 hét alatt teljesen rendbejött. A gyerekorvos minket is küldeni akart bőrgyógyászhoz, ahol leégették volna a szemölcsöket, de én mondtam hogy arról szó sem lehet, inkább próbálkozom altenatív módszerekkel.

    És milyen igazam lett.

     

    Megjegyzem az én fiam akkor előtte még életében nem járt uszodában, hanem elkapta egy mikulás ünnepségen egy kislánytól, akin időnként megjelentek ilyen szemölcsök.

    előzmény:
    RVanda24 (1)
    2010-09-22  13:39
  12. 2010. szeptember 22. 14:3112.

    Sziasztok!

    Az én kisfiamnak is volt és mi homeopátiával gyógyítottuk (magán bőrgyógyász) Causticum C30-assal de ezt a dokinak kell eldöntenie. + Bactroban nevű krémet alkalmaztuk. 3 hónapig legalább kezelgettük, mert először sajna a helyi bőrgyógyász nagyon amatőr volt, csak félrekezelte.

    De miután elmentünk a magánhoz elkezdett jobban gyógyulni :-) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  13. 2010. szeptember 22. 14:1911.
    Ha félsz töményen alkalmazni. Akkor rakd bele a babafürdetőbe. De nem hiszem, hogy gond lesz. Fam, igaz már 7 éves volt, de jól bírta, pedig 2 szemölcs ekcémás területen volt. S  ezért én is féltem tőle, de nem csípte neki. Vérehulló fecskefüvet is próbáltuk, de az csípte.
    előzmény:
    RVanda24 (10)
    2010-09-22  14:15
  14. 2010. szeptember 22. 14:1510.
    Erről már én is hallottam, hogy vírusírtó hatása van. Ki fogom próbálni ezt is.
    előzmény:
    M@nyus (2)
    2010-09-22  13:48
  15. 2010. szeptember 22. 14:139.
    Ez a doki gáz, úgy ahogy van. egyéb beszólásai is voltak. Az biztos többet ide nem viszem, inkább akkor magándoki, ha lesz még szükség a jövőben bőrgyógyászra.
    előzmény:
    Wiharvész (3)
    2010-09-22  13:50
  16. 2010. szeptember 22. 14:118.

    Most látom,hogy ezt már a hegekre adtad. Jó ez a meglévő szemölcsökre is?

    előzmény:
    Milu (4)
    2010-09-22  14:05
  17. 2010. szeptember 22. 14:097.

    szia!

    ezek után leszedetni biztos nem fogom. Fáj is, vissza is jön.

     

    Köszi a tippet, kipróbálom. Immunerősítőt mi is kaptunk. Miért kell, hogy ne terjedjen tovább?

    előzmény:
    Milu (5)
    2010-09-22  14:05
  18. 2010. szeptember 22. 14:076.

    Én egy orvost tudok ajánlani (ha budapestiek vagytok), aki tuti nem így fogja kezelni a dolgot, a férjem évek óta jár hozzá és a gyereket is vittük már.

    Stehlich Gábor - Mátyásföld Klinika

    előzmény:
    RVanda24 (1)
    2010-09-22  13:39
  19. 2010. szeptember 22. 14:055.
    És az egész alatt szednie kellett egy immunerősítő gyógyszert is.
    előzmény:
    Milu (4)
    2010-09-22  14:05
  20. 2010. szeptember 22. 14:054.

    Én lányomnak is volt, én először végigpróbáltam minden löttyöt, gyógynövényt, mert olvastam, hogy a dokik nincsenek ezügyben (sem) a helyzet magaslatán. Aztán elvittem egy olyan dokihoz, aki kikaparás előtt legalább fájdalomcsillapított. A hegek nagyon lassan gyógyultak, így vissza tudott fertőződni és újra kijött még több, mint először. Aztán megint levagdosta őket az orvos, de eszembe jutott a Tanno Hermal nevű lötty, amit szemölcsre is, de főleg sebekre ajánlanak. Ezzel kentem a hegeket, így elmúltak 2-3 nap alatt és így nem is tudott visszafertőződni. Azóta sem volt szemölcse.

    előzmény:
    RVanda24 (1)
    2010-09-22  13:39
  21. 2010. szeptember 22. 13:503.

    A baj ezzel csak az, hogy ezt a dokidnak kellett volna elmondani...nagyon szomorú, hogy nem tette meg...

    Remélem hamar meggyógyul!

     

     

     

     

    előzmény:
    RVanda24 (1)
    2010-09-22  13:39
  22. 2010. szeptember 22. 13:482.

    Nekünk úgy csinálták, hogy elzsibbasztották, majd egyesével kikaparták. De külön időpontra visszahívtak.

    Heges maradt, s utána fájt, húzodott. És persze újra előjött. Azt mondtam, soha többé. 

    Utána próbáltunk gyógyszertári ecsetelőt, ami csípte. A megoldás teafa illóolaj volt. Azzal ecsetelgettem neki óvatosan. Kb. 2 hét alatt eltűnt az összes, azóta se jött vissza.

    előzmény:
    RVanda24 (1)
    2010-09-22  13:39

Címlap

top